Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

JAZZ KLUB

Odgovori Odgovori Stranica  <1 732733734735736 740>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Muzikman View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Muzikman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2020 u 18:25
PS Audio P5, Innuos ZEN MkIII, PS Audio DSJr, EAR 864, Pass Aleph5 klon, GoldenEar Triton Reference, Martin Logan ESL (PS Audio AC10, AQ NRG Y3, Cardas Neutral Reference, AQ Cheetah, AQ Kilimanjaro)
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2020 u 22:18
Oće talijani navaliti u velikom broju?
Vidim i frendovi su počeli već odabrane koncerte preispitivati.
Nema panike, ali nije lako planirati.
Lisinski odgodio za desetog Milansku filharmoniju.
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
Muzikman View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Muzikman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2020 u 22:51
Redmana su tek sada najavili. Zasto tako kasno? Tesko je za 12 dana isplanirati put i sve ostalo, bar se meni tako cini. A da, mislis na Coronu! Nije mi ni palo na pamet...

Editirao Muzikman - 05.ožujak.2020 u 22:52
PS Audio P5, Innuos ZEN MkIII, PS Audio DSJr, EAR 864, Pass Aleph5 klon, GoldenEar Triton Reference, Martin Logan ESL (PS Audio AC10, AQ NRG Y3, Cardas Neutral Reference, AQ Cheetah, AQ Kilimanjaro)
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (2) Pohvala (2)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 18:56
Danas spominjem Kenny Burrella iz dva razloga: prvi je da se čovjeku zbog lošeg zdravstvenog stanja,  nesuglasica u obitelji te rigoroznog odnosa zdravstvenog i osiguravajućeg sustava u SAD-u organiziraju dobrotvorni koncerti ne bi li mu platili račune za liječenje. Čovjek koji je vjerovatno snimio najviše jazz albuma, a da nije član neke ritam sekcije mora moliti milost. Ali to je tako ...
Drugi razlog je objavljivanje njegova albuma "Introducing Kenny Burrell" iz 1956. u ediciji Blue Note Tone Poet Series (inače ediciji koja me užasno podsjeća na Blue Note 75th Anniversary Vinyl Initiative iz 2014/2015.; pa i jedan album je objavljen u oba izdanja, naime Andrew Hillov "Black Fire"; da sam toliko trknut uzeo bi i ovaj noviji i usporedio ih - ali (još) nisam).

Sviračka ekipa je prvoligaška jazz linija i nije je potrebno posebno isticati, a meni je zanimljivija tehnička ekipa, koja je skoro za svako izdanje Tone Poet serije ista (producent, snimatelj, dizajner, fotograf, pisac bilješke). Inače za album koji košta oko 13-14 evra više od "običnog" izdanja očekujem savršeni vinil, što nije slučaj (srećom imam na gramofonu vanjski prsten pa je to OK). Najviše pohvale idu opremi albuma - omot je napravljan od čvrstog kartona, opremljen vrhunskim fotografijama ... Danas smo se odvikli od tako kvalitetnog omota, pa postoji žal za nekim prošlim vremenima.
Ovaj album je, kako mu i ime kaže, prvi od mnogih njegovih. I Kenny može biti zadovoljan što je mnoge nalik meni usrećio u životu, iako mu trenutne ne ide najbolje. Želim mu sreću, kakva god ona bila ...
Ovo je, samo da se zna, druga verzija teksta jer sam onu prvu, veću, slučajno izbrisao! Jednostavno se ne mogu sjetiti što sam prije dvadesetak minuta napisao. A sve radim na suho, pa ...

Editirao Brico - 07.ožujak.2020 u 18:58
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 19:47
Originalno postano od strane člana: Brico Brico napisao:

Danas spominjem Kenny Burrella iz dva razloga: prvi je da se čovjeku zbog lošeg zdravstvenog stanja,  nesuglasica u obitelji te rigoroznog odnosa zdravstvenog i osiguravajućeg sustava u SAD-u organiziraju dobrotvorni koncerti ne bi li mu platili račune za liječenje. Čovjek koji je vjerovatno snimio najviše jazz albuma, a da nije član neke ritam sekcije mora moliti milost. Ali to je tako ...
Drugi razlog je objavljivanje njegova albuma "Introducing Kenny Burrell" iz 1956. u ediciji Blue Note Tone Poet Series (inače ediciji koja me užasno podsjeća na Blue Note 75th Anniversary Vinyl Initiative iz 2014/2015.; pa i jedan album je objavljen u oba izdanja, naime Andrew Hillov "Black Fire"; da sam toliko trknut uzeo bi i ovaj noviji i usporedio ih - ali (još) nisam).

Sviračka ekipa je prvoligaška jazz linija i nije je potrebno posebno isticati, a meni je zanimljivija tehnička ekipa, koja je skoro za svako izdanje Tone Poet serije ista (producent, snimatelj, dizajner, fotograf, pisac bilješke). Inače za album koji košta oko 13-14 evra više od "običnog" izdanja očekujem savršeni vinil, što nije slučaj (srećom imam na gramofonu vanjski prsten pa je to OK). Najviše pohvale idu opremi albuma - omot je napravljan od čvrstog kartona, opremljen vrhunskim fotografijama ... Danas smo se odvikli od tako kvalitetnog omota, pa postoji žal za nekim prošlim vremenima.
Ovaj album je, kako mu i ime kaže, prvi od mnogih njegovih. I Kenny može biti zadovoljan što je mnoge nalik meni usrećio u životu, iako mu trenutne ne ide najbolje. Želim mu sreću, kakva god ona bila ...
Ovo je, samo da se zna, druga verzija teksta jer sam onu prvu, veću, slučajno izbrisao! Jednostavno se ne mogu sjetiti što sam prije dvadesetak minuta napisao. A sve radim na suho, pa ...
<span style=": rgb247, 247, 247;"></span>

''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 20:33

... čovjeku zbog lošeg zdravstvenog stanja,  nesuglasica u obitelji te rigoroznog odnosa zdravstvenog i osiguravajućeg sustava u SAD-u organiziraju dobrotvorni koncerti ne bi li mu platili račune za liječenje. 
Na žalost, ista ili slična situacija je s još jednim američkim gitaristom - Pat Martinom.
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 21:08

... čovjeku zbog lošeg zdravstvenog stanja,  nesuglasica u obitelji te rigoroznog odnosa zdravstvenog i osiguravajućeg sustava u SAD-u organiziraju dobrotvorni koncerti ne bi li mu platili račune za liječenje. 

Na žalost, ista ili slična situacija je s još jednim američkim gitaristom - Pat Martinom.

Auff, kakav je koncert to bia u Splitu..
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 23:09
pa ti živi u US...
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2020 u 09:01

Blue Note Tone Poet Series - Blue Note 75th Anniversary Vinyl Initiative

Osim ove dvije serije vezane isključivo za izdavačku kuću Blue Note (prva iz 2019/2020., druga iz 2014/2015.), potrebno je spomenuti i seriju Back To Black, koju objavljuje Universal Music Group International, a koja sadrži uratke iz Impulse!, Verve, Riverside, Prestige/New Jazz, Pablo i Contemporary Records, pa čak i Blue Note. I sve su to vinilna izdanja.
Što se tiče CD-ova, mogu naglasiti Atlanticovu seriju Jazz Best Collection 1000 i još jednu Blue Note seriju, RGV Edition (Rudy Van Gelder Edition). 
Sve su to vrijedna i dobrozvučeća djela koja se isplati poslušati i naravno, prema svojim kriterijima, ocijeniti zvuk i eventualni remix ...
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2020 u 12:04
Brico, dragi su to ljudi, ali godina proizvodnje čini svoje.
Bio je i neki dokumentarac o Patu i njegovoj borbi.
I David S. Ware je imao svoju borbu i tu su fanovi nesebično pomogli.
Ustvari meni je najvažnije da tebe posluži zdravlje junačko, a za ostalo bumo lako.
Bit će jazza.
Još malo ti je brzdejdan, ko zna kaj buš se svega naotvarao.
smijeh
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 732733734735736 740>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio