Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

JAZZ KLUB

Odgovori Odgovori Stranica  <1 740741742
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.srpanj.2020 u 19:01
Hank Mobley se smatra srednjom kategorijom tenor saksofonista - novinar i producent Leonard Feather drži da nije bio divalj kao John Coltrane ali ni čizi ka' Stan Getz, već negdje u sredini. 
Od 24 albuma Hanka Mobleya koji koegzistiraju u mojoj fonoteci ne mogu reći da mi je najdraži "Thinking Of Home", ali mogu kaz'ti da je jedini snimljen 31. srpnja 1970., dakle prije točno 50 godina. Zbog pretumbacija u Blue Note objavljen je tek 1980.

Meni dragi saksofonista, koji je gradio povijest jazza a u već spominjanoj fonoteci (koja je svakim danom sve manja) pojavljuje se na devedesetak (89) albuma, sve remek djela ili povijesnih snimaka.
Ovdje na kraju ere klasičnog bopa ili čak i klasičnog jazza Hank sa svom silom klasičara, od kojih izdvajam puhača trublje Woody Shawa, stvorio je primamljiv jazz album. Naravno snimljen je kod barba Van Geldera, a koproducent je bio i gore spominjani Duke Pearson. Vidite kako je svijet mali. Osobito ako ste jazzer i snimate u New Yorku, preciznije selu preko rijeke koje se naziva New Yersey.
I što bi ja sad trebao reći? Sve zanimljive teme obrađene su na presici u 14 sati ... Ovo je ipak samo jazz. A i sezona kiselih krastavaca je. Danas sam se kupao samo dva puta, u 6,30 i 13 sati. Sada je oblačno i turisti su navalili na Split. Prva automobilska gužva na ulazima u grad. Eto, razmijenili smo informacije pa možemo poslušati onu našu...
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2020 u 12:43
U New Yorku su, osim Van Gelderova, radili mnogi glazbeni studiji pa je tako tijekom šezdesetih bio vrlo aktivan i Atlanticov. Jedni od korisnika bili su Art Farmer i Jim Hall i to na zajedničkom albumu The Art Farmer Quartet featuring Jim Hall "Interaction":

Album je sniman tri dana, 25. i 29. srpnja te 1. kolovoza 1963. godine u New Yorku. Dakle, zadnji se dan snimanja dogodio prije točno 57 godina. Moram priznati da mi se Atlanticov zvuk dopada, čišći je od onoga priko rijeke, visoki i niski tonovi su definirani, a možda je to rezultat vrste glazbe koja se snima.
Farmer i Hall su prilično čizi i melov, zapravo cijeli njihov glazbeni zapis je prilično opušten - Jim na gitari a Art na krilnici, što Swallowu na bajsu i Perkinsu na bubnjevima prilično olakšava posao i stavlja ih na neki način u prvi red čujnosti i razumijevanja njihova sviranja. 
Početkom šezdesetih Art, Jim i Stewe Swalow tvorili su jedan jako pitak trio, kojem se po potrebi dodavao i bubnjar. Isti takav kvartet, iste godine snimio je u identičnoj postavi svoj live album "Live at the Half-Note" u Atlanticovoj produkciji i izdanju.
Što da vam kažem, tužno mi je kada vidim da se svi kupaju a nitko ne pridonosi općem dobru ...
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 740741742
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,373 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike