HOME FORUM KLUB KONTAKT
HI-FI KUĆNO KINO HOW TO VAŠ HI-FI INTERVIEW NOVOSTI PREPORUKA OGLASNIK  
Audiofil - feel the sound - forum: KLASIKA
  Aktivne temeAktivne teme  Lista ČlanovaLista članova  PomoćPomoć  Chat Chat
  RegistracijaRegistracija  LoginLogin
CD i ostali mediji
 Audiofil - feel the sound - forum : Glazba : CD i ostali mediji
Message Icon Tema: KLASIKA Odgovori na post Otvori novu temu
stranica  od 129 Slijedeća >>
Autor posta Poruka
tatamata
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan
grnčarija rules

Registriran: 20.svibanj.2004
Online Status: Offline
Quote tatamata Odgovoribullet Tema: KLASIKA
    Napisano: 20.veljača.2006 u 16:45

Rado bih otvorio temu sa audiofilskim materijalom, poput JAZZ KLUBA, no posveaen klasici, pa eto otvaram temu sa jednim izuzetnim CD-om, Mahlerovom petom i Petrogradskim filharmonijom, te Yuri Temirkanovim kao dirigentom, izdanje Water Lilly 2005.

Svatko iole zagrijan za izuzetno snimljen, a performansom glazbenika vrhunski materijal susreo se sa Water Lilly produkcijom. Stoga nije ni eudo da su dobili dopuštenje da upravo oni od „zapadnih“ tvrtki po prvi put u?u u hram Petrogradskog simfonijskog orkestra, nakon hladnog rata i davnih snimaka Mercury Recordsa iz 1962, te snime orkestar u njihovoj po akustici euvenoj velikoj dvorani.

Ono što je zanimljivo je da je sve snimljeno uživo na koncertu, u eistoj DSD tehnici, sa samo dva Pearl ELM30 mikrofona  u tzv. Blumelein konfiguraciji, bez noise reductiona, bez equalizacije, bez kompresije ili bilo kakve limitacije, sa mikrofonskim predpojaealom Millenia Media HV3, i to na Tascamov recorder DS-D98.

Neki kritieari, slušajuai ovu snimku govore da je ona po svojoj nevjerovatnoj neposrednosti i  kvaliteti svjetlosne godine ispred snimaka poznatih kompanija, te nakon preslušavanja, lako se složiti s njima. Što drugo reai nego „highly recomended“.

Post editirao tatamata

prava hifa svijetli u mraku.
IP IP Logged
barbaro
HiperAktivan
HiperAktivan

Registriran: 10.studeni.2005
Quote barbaro Odgovoribullet Napisano: 20.veljača.2006 u 17:05

za new topic Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

nadajmo se brojnom odazivu i mnoštvu korisnih informacija.

BANNED

IP IP Logged
Dubravko
HiperAktivan
HiperAktivan

Registriran: 03.veljača.2004
Quote Dubravko Odgovoribullet Napisano: 20.veljača.2006 u 23:41

Postao tatamata

Neki kritieari, slušajuai ovu snimku govore da je ona po svojoj nevjerovatnoj neposrednosti i  kvaliteti svjetlosne godine ispred snimaka poznatih kompanija, te nakon preslušavanja, lako se složiti s njima. Što drugo reai nego „highly recomended“.

Bok Tatamata, lijepa tema.

Možda si vidio, nedavno sam spominjao tu snimku u drugom kontekstu. Nadam se da to nije nikome poslužilo kao preporuka za kupnju. Sve u svemu, iako ne mogu reai da je to loša snimka (iako u jednoj stvari ipak je), meni se nakon slušanja na par sistema ne eini da je ona baš svjetlosne godine ispred drugih dobrih snimaka. I ja sam eitao sjajne preporuke, kupio, oeekivao "svjetlosne godine" i na kraju se razoearao. Možda je to stvarno zvuk te dvorane, ali vjerojatnije je da je izvorno manjkava snimka uzrok problemu. Uglavnom se to odnosi na to da gudaei imaju jako mekan, udaljen zvuk u odnosu na ostatak orkestra. Gotovo kao da na snimci nema ništa od njihovog direktnog zvuka, samo zvuk u odjeku dvorane. Na gudaeima je to najoeitije, ali i cijeli lijevi kanal se tako doima. S obzirom da je povijest te snimke poznata kao problematiena, lakše mi je zamisliti da je stvar ipak u snimci nego u dvorani. Nemam kontrolu balansa na svom sistemu pa sam si napravio  jednu kopiju s tišim desnim kanalom i ta kopija mi je bolja za slušanje, iako se u lijevom kanalu i dalje euje to što se euje. Ako imaš i Water Lily Šostakovieevu 7. snimanu u istim uvjetima, ali s dirigentom Dmitrijevim, gudaei imaju sasvim drugi karakter, meni puno uvjerljiviji od onog uhvaaenog na Mahlerovoj petoj. Šteta što i peta nije tako dobro snimljena.

Svejedno, ta izvedba 5. je jako lijepa, eak i uz iritantnu prehla?enu ekipu iz publike koja kao da samo eeka tihe dijelove da se može iskašljavati.

Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Ovo gore je stvarno klasika (1960.-1963.). Gore je i Lisztova druga rapsodija, koja je ovdje odsvirana lepršavije, s manje težine nego što sam navikao, ali svejedno je jako dobro. Zvuk je klasiean MLP, možda eak jedan od uspjelijih. Gore je originalni trokanalni i novi dvokanalni SACD, a i dvokanalni CD (isti CD zapis kao i na CD izdanjima s poeetka devedesetih). Kao upozorenje ako nekoga smetaju takve stvari - iako MLP ima odliean zvuk, to su snimke koje imaju vrlo glasan šum.

Gore spomenuta Šostakovieeva 7. na Water Lilyju (2003.). Onima koji nemaju ni jednu WL snimku, možda uspijem opisom predoeiti kakav je to zvuk. Meni liei na ugo?aj koji ima vrhunska radijska snimka uživo, samo s nekomprimiranom dinamikom i veaom rezolucijom. Dakle nikakav vatromet, nego više meko uranjanje u doga?aj. Ovo je možda disk s najveaom dinamikom koji sam dosad sreo, možda eak i malo veaom od Stravinskijevog Posveaenja proljeaa na Clarity recordings. Kad stavim atenuator na 0dB, dakle "najglasnije" što mogu, najtiši dijelovi u prvom stavku padaju i malo ispod 40 dBA, što se euje jedino u sasvim tihoj prostoriji i mislim da je malo pretiho u odnosu na pravu stvar. No nažalost ne mogu odvrnuti više. Gore spomenuta problematiena Mahlerova 5. je snimljena taman dovoljno glasnije. Na istom položaju atenuatora najglasniji dijelovi sedme su oko 90dBA s time da samo jednom ili dvaput kazaljka dotakne oko 92dBA. Taj polagani rast orkestra u dugom maršu u centralnom dijelu prvog stavka je jako lijepo uhvaaen. Od tih 40 do 90 dB orkestar se diže tijekom skoro desetak minuta i do tada se vea i na prvo slušanje ta tema fino uvuee pod kožu.

Ovo mi je vjerojatno najslušaniji disk prošle godine i vjerojatno se da nabaviti za male novce. Naslovna Beethovenova peta (Furtwaengler, Berlinska Filharmonija, 1947.) je eisto arhivske kvalitete. Ali B-strana, Violinski koncert, je mrak (1953.). Snimka je mono, zvuk je tonski pomalo iskrivljen, ali ima jednu teksturu koja me u kombinaciji s odlienom izvedbom i naravno genijalnim violinskim koncertom drži u slušanju od poeetka do kraja. Na dobrom dvokanalnom sistemu zvuk daje jedan neobiean osjeaaj kao da slušatelj gleda i sluša kroz neki veliki prozor iza kojega je dvorana ili orkestar na otvorenom...

IP IP Logged
dioklecijan
Banned
Banned

Registriran: 08.siječanj.2004
Quote dioklecijan Odgovoribullet Napisano: 21.veljača.2006 u 08:34

Preporueam. Može se naai vrlo jeftino.

Gašo: Nije riknuo zbog toga ali zbog nečega je.
IP IP Logged
tatamata
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan
grnčarija rules

Quote tatamata Odgovoribullet Napisano: 21.veljača.2006 u 08:54

Svejedno, ta izvedba 5. je jako lijepa, eak i uz iritantnu prehla?enu ekipu iz publike koja kao da samo eeka tihe dijelove da se može iskašljavati.

Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieiniIstina, i mene smetaju ta nakašljavanja, kao da su snimali upol ruske zime.

IP IP Logged
luna
Groupie
Groupie

Registriran: 27.siječanj.2006
Quote luna Odgovoribullet Napisano: 21.veljača.2006 u 10:12

Kuda idu divlje svinje?
IP IP Logged
glava
HiperAktivan
HiperAktivan

Registriran: 18.prosinac.2004
Quote glava Odgovoribullet Napisano: 21.veljača.2006 u 11:23
Kad smo vea kod baroknih truba preporueujem dupli CD Trumpet virtuoso od DGa na sniženju oko 100 kn. Sve najpopularniji trubaeki koncerti od Haydna,Hummela,Albinonia, Bacha,Handela,Telemana,Stamitza,Stolzela,Richtera, Vivaldia.
IP IP Logged
luna
Groupie
Groupie

Registriran: 27.siječanj.2006
Quote luna Odgovoribullet Napisano: 21.veljača.2006 u 11:51

eh kad bi svi bili pošteni (što se cijene i ne samo cijene tiee) kao NAXOS

rossini string sonatas

Kuda idu divlje svinje?
IP IP Logged
tatamata
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan
grnčarija rules

Quote tatamata Odgovoribullet Napisano: 21.veljača.2006 u 15:58

Sa Beethovenovom Missom Solemnis sam se upoznao preko LP.a sa Karajanom iz 1966.

No kako su ploee završile na tavanu, a izvedba mi draga, narueio sam istu, ovaj put na CD-u. I tu poeinje problem. CD je katastrofalno loše napravljen.

Sve je iza zavjese, nerazlueivo, bez dinamike koja je nasušna za ovo grandiozno sakralno djelo. I tako dao sam se u potragu za boljom snimkom , a kako sam se u zadnje vrijeme zbližio s Gardinerom narueio sam  njegovu izvedbu mise sa Monteverdi choirom i snimka je odliena, samo to nije izvedba koja mi se dopala.

Valjda je to Gardiner odradio sa pola glazbenika i eetvrtinom zbora.  Dali mi netko može preporueiti misu  a da je i snimka i izvedba vrhunska. Dali je  netko slušao bolje snimljenu izvedbu Karajana ili koju Klempererovu izvedbu i što misli o njoj.  

IP IP Logged
Sten
HiperAktivan
HiperAktivan
Nikad zadovoljan

Registriran: 09.listopad.2005
Quote Sten Odgovoribullet Napisano: 21.veljača.2006 u 20:15

-

Post editirao Sten - 05.listopad.2006 u 18:54

IP IP Logged
stranica  od 129 Slijedeća >>

Odgovori na post Otvori novu temu
Verzija za ispis Verzija za ispis

Skok na Forum
Vi ne možete stavljati nove teme
Vi ne možete odgovarati na teme
Vi ne možete brisati Vaše postove
Vi ne možete editirati Vaše postove
Vi ne možete raditi ankete
Vi ne možete glasati u anketama

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.02
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Ova stranica je generirana za 0,219 sekundi.

ZADNJIH 15 POSTOVA

Forum: HIFI komponente ...
  Najljepši zvučnici na svijet...

Koje samostojeće...
 Forum: Retro Audio
  Tandberg TR 3030
 Forum: Kućno kino - komponente
  preporuka za front zvučnike...
  Preporuka Audiolab, Rotel...