Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

KLASIKA

Odgovori Odgovori Stranica  <1 126127128129>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2016 u 15:49
"Vodeća skupina"? Ja je ne vidim. Samo nekolicina učesnika razasuta po cijeloj stazi

Nisam izgubio volju, samo jaaako rijetko naiđem na nešto dovoljno dobro da mi završi u kolekciji. Evo, skinuo još par Kanchelijevih uradaka, pa ćemo vidjeti bude li bilo još štogod zanimljivo.
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.studeni.2016 u 13:18
    Dear God...
Sastavila i rastavila povijest u dvije minute.
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.prosinac.2016 u 21:12

Uobičajeno je zaljepiti prvo sliku, pa onda napisati koju konkretniju riječ preporuke. Eventualno.

Slika je gore, pa slijedi par riječi. Na žalost ne preporuke, nego više malo
grintanja i gruntanja što se tiče recentnije, modernije klasike, pa posljedično i gornjeg seta od 7 cd-a.

Prije dosta godina slučajno kupih Goreckyjevu 3. simfoniju (Gritton/Simonov), i od prvog slušanja mi je postala jedna od najomiljenijih simfonija, ili općenito orkestralnih djela. Iako, iskreno, u početku sam preskakao 1. stavak jer mi je bio malo "rastegnut".

Tokom godina, spletom okolnosti, nisam udmio niti jedan drugi Gorckyjev CD, ali tu i tamo naslušavah lagano samplove, s namjerom da nešto stigne doma. I negdje prije naletih na ovo izdanje sa 7 CD-a, s vrlo prihvatljivom cijenom, pa pomislih "evo dobre prilike".

Neću opisivati po CD-ima, ali veliko nadanje da će se naći barem nekoliko zanimljvih djela su završila još većim razočarenjem. Čak ni jako hvaljena izvedba 3. simfonije s Dawn Upshaw mi nije nadmašila snimku sa Susan Gritton.

Ukratko, problem se zove - repetitivnost. Problem, barem, što se mene tiče. Npr. davno naletih na nešto zanimljive glazbee od Philipa Glassa, no nakon par preslušanih djela mi se činilo da slušam jednu te istu stvar, izvedenu u X varijacija, što je ubrzo rezultiralo prestankom zanimanja u tom pravcu.

No, na žalost, Gorecky je vrlo sličan po tom pitanju. Večina toga na ovih 7 CD-a je repetitivno, u slobodnom prijevodu, lagano zamorno i zapravo dosadno. Naznake toga nađoh u (već spomenutom) prvom stavku 3. simfonije, ali 2. i 3. stavak su ono što sam mislio da je "pravi, regularni Gorecky". Ispada, da su ta 2 stavka, na žalost iznimka.

Da ne bude zabune, modernija klasika me više privlači od "starije klasike". Ima vrlo zanimljivih/neobičnih/"neklasičnih" djela, no na žalost, ima i jako puno djela koja ne bih išao poslušati, pa ni da ih Berlinska filharmonija svira u Virovitici.
 A ako ne bih ja, ne znam tko bi. Zato valjda na "uobičajenim" repetoarima, glazbe iz zadnjih 100 godina ima možda 15%.

Iskreno, volio bih da o modernijoj klasici piše netko tko se razumije u to (ala Pule, ne znam ima li još netko sličnog kredibiliteta). Ovo moje je samo zapažanje običnog konzumenta glazbe, koji među ostalim žanrovima sluša i klasiku. Zapravo, više traži nego što sluša, pogotovo što se tiče modernih djela, jer ih je mali broj našao stalno mjesto u kolekciji.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.prosinac.2016 u 21:38
Zaboga, što bi to bila recentna klasika? Recentna, a već postade klasikom. Kud prije?
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.prosinac.2016 u 00:39
 Ima raznih termina, ali vjerujem da si shvatio na što se misli. Barem otprilike.
 Onaj kojeg sigurno neću koristiti je "ozbiljna" glazba. Previše pretenciozno, iako, zapravo, ima puno smisla.
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.prosinac.2016 u 17:57
Originalno postano od strane člana: moog moog napisao:

Dear God...
Sastavila i rastavila povijest u dvije minute.

prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.prosinac.2016 u 19:37
Trebalo bi je nategnut zbog ovog.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.prosinac.2016 u 19:45
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Ima raznih termina, ali vjerujem da si shvatio na što se misli. Barem otprilike.
 Onaj kojeg sigurno neću koristiti je "ozbiljna" glazba. Previše pretenciozno, iako, zapravo, ima puno smisla.
Jok, ti si shvatio. Ne bi bilo pretenciozno, ali bi impliciralo da je np.r. jazz neozbiljna glazba. Pa opet ništa od sretnoga nazivlja. Ono što mene oduvijek fascinira je da ta veličanstvena glazba uopće nema zadovoljavajućeg imena. Iako, votever jer je uopće ne slušam. Gasi mi libido.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.prosinac.2016 u 21:19
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Ono što mene oduvijek fascinira je da ta veličanstvena glazba uopće nema zadovoljavajućeg imena.

Pa sto bi s odgovarajucim imenom?
Je li odgovarajuce mu jazz, ili vise volis mu metal?

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.prosinac.2016 u 21:48
Najviše volim mu sir.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 126127128129>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,305 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Strujni kabel
Forum: Retro audio