HOME FORUM KLUB KONTAKT
HI-FI KUĆNO KINO HOW TO VAŠ HI-FI INTERVIEW NOVOSTI PREPORUKA OGLASNIK  
Audiofil - feel the sound - forum: KLASIKA
  Aktivne temeAktivne teme  Lista ČlanovaLista članova  PomoćPomoć  Chat Chat
  RegistracijaRegistracija  LoginLogin
CD i ostali mediji
 Audiofil - feel the sound - forum : Glazba : CD i ostali mediji
Message Icon Tema: KLASIKA Odgovori na post Otvori novu temu
<< Prošla stranica  od 129 Slijedeća >>
Autor posta Poruka
DaNe
HiperAktivan
HiperAktivan

Registriran: 01.rujan.2003
Online Status: Offline
Quote DaNe Odgovoribullet Napisano: 05.ožujak.2006 u 14:56

Još jedan album koji mi se često vrti u plejeru:

D. Šostakovič: Kvintet za glasovir i gudače u g-molu, op. 57
Trio za glasovir, violinu i violončelo br. 2 u e-molu, op. 67,
Gudački kvarteti br. 1 C-dur, op.49 i br. 15, Es-dur, op. 144

Kvartet Borodin, Elisabeth Leonskaja, glasovir

Warner Ultima 8573-87820-2 dvostruki CD
(Teldec Studio, 1995., ton-majstor Ulrich Ruscher)

Posebno naglašavam prva dva remek-djela s glasovirom. Od klavirskog trija me svaki put podilaze žmarci. Snimka detaljna i solidnog dinamičkog raspona. (Napomena: ne znam da li se serija Ultima i dalje proizvodi no snimke se često ponovno objavljuju u seriji Elatus)

IP IP Logged
tatamata
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan
grnčarija rules

Registriran: 20.svibanj.2004
Quote tatamata Odgovoribullet Napisano: 17.ožujak.2006 u 15:42

Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj veličini

Kompletne Goldberg varijacije J S Bacha je Glenn Gould snimio kao mlad pijanist 1955 i 1981 kao već star . Zanimljivost ovog izdanja je da možete odabrati za slušanje onu varijaciju koja vam se osobno više dopala, bilo po tempu, dinamici, načinu izvedbe, viđenju kako ju treba izvesti, bilo snimku iz 1955. ili 1981. Ili vašem trenutnom raspoloženju. Treći - bonus cd sadrži i neke studijske  tonske zapise koji nisu na CD-ima, interwiew sa Gouldom 1981., te komentare Tim Pagea.

Meni osobno ovaj CD je jedan biser u mojoj fonoteci, i sjajno i nezaobilazno dostignuće u reprodukciji J S Bacha. CD je izdan  od Sony Classics / Legacy-a S3K 87703.

prava hifa svijetli u mraku.
IP IP Logged
jazzdil
HiperAktivan
HiperAktivan

Registriran: 28.prosinac.2003
Quote jazzdil Odgovoribullet Napisano: 18.ožujak.2006 u 12:35

Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj veličini

Unutar partita za violinu J.S. Bacha skriveni korali posvećeni njegovoj preminuloj ženi.

ECM New Series 1795, 2001. godina.

Christoph Poppen (barokna violina) & The Hilliard Ensemble

Snimano u manastiru St. Gerold u austrijskim alpama.

Micro Utopia Be
IP IP Logged
glava
HiperAktivan
HiperAktivan

Registriran: 18.prosinac.2004
Quote glava Odgovoribullet Napisano: 26.ožujak.2006 u 11:25

Od Goldbergovih varijacija imam izvedbu Jill Crosland iz 2003 s APEXa...po mom ukusu svira  jednolično, uvijek istom snagom  udara po tipkama...baš nekako mehanički.Trebam kupit druge.

Ariju s različitim promjenama - je zatražio jedan grof od Bacha da mu napiše za svog čembalistu Goldberga koji ga je trebao s tom skladbom uspavljivat jer je grof patio od nesanica.

Dakle, Goldbergove varijacije su uspavanke ustvari. Hvaljene izvedbe su od Rosalin Tureck-izvedba nabijena osjećajima kao iz  zborova pasija, te Gouldova izvedba kao osobna meditacija.

Inače zadnji tjedan najviše slušam  The genius of Pogorelich-nova edicija DGa Portrait of the artist. Jedan CD je klavir solo s Chopinom, Domenicom Scarlattiem,Brahmsom i Ravelom, a drugi CD je Pogorelić s Chicago orkestrom pod ravnanjem Claudia Abbada.Izvode  Chopinov 2.klavirski koncert i Čajkovskog 1.klavirski koncert.

Što reći...nevjerojatno.Prvi put se susrećem s Pogorelićem i ne znam po čemu je on kontraverzan. On je sjajan. Kad svira Scarlattievu sonatu K.380 imam osjećaj da mi prstima direktno dira živce al u najboljem smislu...toliko je prodoran .Sve je tu. Dinamika,virtuozna tehnika,  osjećaji...zadnji put me tako oduševio Keith Jarret. Drugi Pogorelićev CD kojeg ću kupit će bit Scarlattieve sonate.

IP IP Logged
esmircic
Super Aktivan
Super Aktivan

Registriran: 05.prosinac.2003
Quote esmircic Odgovoribullet Napisano: 27.ožujak.2006 u 11:04
GDJE PRONAĆI WALTER LILY izdanja i da li netko od vas klasičara posjeduje Beethovenovu 9-tu s Furtwnglerom i BPO iz 1942?!!!

Surfing with alien
IP IP Logged
denis
HiperAktivan
HiperAktivan

Registriran: 19.studeni.2003
Quote denis Odgovoribullet Napisano: 27.ožujak.2006 u 11:50
Nije Walter nego Water Lily Acoustics Wink...

IP IP Logged
tatamata
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan
grnčarija rules

Registriran: 20.svibanj.2004
Quote tatamata Odgovoribullet Napisano: 27.ožujak.2006 u 12:06
Imam ti devetu Arthura Toscaninija, da je stara snimka - je, ali još slušljiva. Slušao sam Furtwanglera, svaka čast tko može al ja to nemrem slušat. Amazon drži i Waterlilly.

prava hifa svijetli u mraku.
IP IP Logged
DaNe
HiperAktivan
HiperAktivan

Quote DaNe Odgovoribullet Napisano: 28.ožujak.2006 u 20:50
Postao glava

Kad svira Scarlattievu sonatu K.380 imam osjećaj da mi prstima direktno dira živce al u najboljem smislu...toliko je prodoran .Sve je tu. Dinamika,virtuozna tehnika,  osjećaji...zadnji put me tako oduševio Keith Jarret. Drugi Pogorelićev CD kojeg ću kupit će bit Scarlattieve sonate.

Odličan izbor, jedan od najboljih maestrovih CD-a! Inače, za ocjenu o tome koliko su nekome Pogorelićeve interpretacije kontrovezne, najbolje je usporedno poslušati ih komparativno s nekim drugim, "konvencionalnijim"  izvedbama. Naravno, sve ima pluseva i minusa. Pogorelićevi definitivni plusevi su fenomenalna tehnika, ogroman raspon dinamike i tonskih boja, minuciozna artikulacija, plastično vođenje dionica... S druge strane, tu su često pretjerana rubata, namjerno "mehanički" odsvirani pasaži, odviše teški akcenti, ekstremna tempa i osebujna, da ne kažem kapriciozna artikulacija (npr. koliko se sjećam u Brahmsu). Nerijetko se i uza sve savršenstvo osjeća i stanovita doza emocionalne distanciranosti (i u nekim Scarlattijevim sonatama). Ipak, većina njegovih izvedaba spada u kategoriju obaveznog slušanja, slagali se mi s njima ili ne. Šteta što je u posljednje vrijeme svoje izvedbe pretvorio u karikaturu (još ne mogu zaboraviti u što je pretvorio Beethovenovu sirotu malu Fis-dur sonatu op.78 na svom posljednjem zagrebačkom koncertu).
Inače, trenutno uživam u Pogorelićevom najboljem izdanju na albumu DG Originals s Prokofjevljevom 6. sonatom u A-duru, Ravelovim ciklusom "Gaspard de la nuit" (vjerojatno ista izvedba kao na spomenutom dvostrukom albumu) i Chopinovom 2. sonatom u b-molu.
IP IP Logged
DaNe
HiperAktivan
HiperAktivan

Quote DaNe Odgovoribullet Napisano: 28.ožujak.2006 u 20:51
Postao glava

Kad smo vea kod baroknih truba preporueujem dupli CD Trumpet virtuoso od DGa na sniženju oko 100 kn. Sve najpopularniji trubaeki koncerti od Haydna,Hummela,Albinonia, Bacha,Handela,Telemana,Stamitza,Stolzela,Richtera, Vivaldia.

A interpreti su... ?
IP IP Logged
DaNe
HiperAktivan
HiperAktivan

Quote DaNe Odgovoribullet Napisano: 28.ožujak.2006 u 21:00
Postao glava

Od Goldbergovih varijacija imam izvedbu Jill Crosland iz 2003 s APEXa...po mom ukusu svira  jednolično, uvijek istom snagom  udara po tipkama...baš nekako mehanički.Trebam kupit druge.

Ariju s različitim promjenama - je zatražio jedan grof od Bacha da mu napiše za svog čembalistu Goldberga koji ga je trebao s tom skladbom uspavljivat jer je grof patio od nesanica.

Dakle, Goldbergove varijacije su uspavanke ustvari. Hvaljene izvedbe su od Rosalin Tureck-izvedba nabijena osjećajima kao iz  zborova pasija, te Gouldova izvedba kao osobna meditacija.

Kad smo kod glasovirskih izvedaba, ne treba zaboraviti sjajnog Charles Rosena na CBS-u, a od novijih snimaka hvaljene su M. Perahia, A. Hewitt i A. Schiff (nova snimka na ECM-u) - nijednu nisam doduše poslušao u cijelosti. U nekim publikacijama hvaljen je bio i Jeno Jando, no mislim da za takvo remek-djelo treba vrhunski a ne samo jako dobar interpret.
Ipak, mislim da bi uz glasovirsku trebalo imati i izvedbu na čembalu (skladba je, uostalom, napisana za dvomanualni čembalo). Trenutno imam samo snimku V. Mažuran (dvostruki CD Croatia Records), odsviranu u veoma umjerenim tempima i sa svim repeticijama tako da je u cjelini pomalo dosadna - a to Goldberg varijacije ne smiju biti! Izbor bi mogao pasti na Pierrea Hantaia ili Christophea Rousseta (eventualno Trevora Pinnocka) - a na svim tim snimkama i čembalo zvuči daleko prirodnije i primjerenije epohi.
IP IP Logged
<< Prošla stranica  od 129 Slijedeća >>

Odgovori na post Otvori novu temu
Verzija za ispis Verzija za ispis

Skok na Forum
Vi ne možete stavljati nove teme
Vi ne možete odgovarati na teme
Vi ne možete brisati Vaše postove
Vi ne možete editirati Vaše postove
Vi ne možete raditi ankete
Vi ne možete glasati u anketama

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.02
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Ova stranica je generirana za 0,326 sekundi.

ZADNJIH 15 POSTOVA

Forum: Računala i audio
  Raspberry pi

Forum: HIFI komponente ...
  Sennheiser HD600/Muziker.hr
 Forum: Retro Audio
  Telefunken S81
 Forum: HIFI komponente ...
  KEF Q300 ili B&W 685 s2
 Forum: Predstavite se
  Dobar dan
 Forum: Audiofil.net Klub