Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

KLASIKA

Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 129>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.travanj.2006 u 19:58

J.H.Schmelzer - Sonatea unarum fidium (ECM New Serius) u izvedbi John Hollowaya-violina,Assenbaum-orgulje,Mortensen-klavičembalo,orgulje.

Na CDu je i Antonia Bertalia -chiacona a violina solo te jedna sonata nepoznatog autora.

J.H.Schmelzer je bio  suvremenik H.I.F.Bibera iz 17.stoljeća pa je i stil isti.
Dakle,odlične sonate laganog,svečanog ritma sa virtuoznim dionicama violine,orgulja i klavičembala.

Također odlična snimka iz samostanske biblioteke  Fischingen u Švicarskoj na kojoj se ravnopravno razaznaju  duboke note orgulja sa visokim notama violine i klavičembala na svim dinamičkim razinama.

Holloway,Assenbaum i Mortensen su izgleda uigrana ekipa za sviranje sonata iz 17.stoljeća.

Inače CD je kupljen na sniženju ECMa za 65 kn...ostalo je još 30ak naslova.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.travanj.2006 u 21:12
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Holloway,Assenbaum i Mortensen su izgleda uigrana ekipa za sviranje sonata iz 17.stoljeća.

Inače CD je kupljen na sniženju ECMa za 65 kn...ostalo je još 30ak naslova.

Glava, gdje je to snizenje?
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.travanj.2006 u 21:17
Nedavno sam revitalizirao gramofon. Poslusah nesto od mojih starih ploca koje su stajale godinama. Izmedju ostalog zavrtih i Vivaldijeva "Cetiri godisnja doba" u izvedbi Tonka Ninica i Zagrebackih solista. Jednostavno prekrasno.

Imam nekoliko izvedbi Cetiriju godisnjih doba na CD-ima (jeftinija izdanja) koja se s ovim ne mogu mjeriti. Zanima me zna li itko da li je ta snimka ikad izdana na CD-u?

Ploca je Jugotonova, oznake LSY-66025. Spominju se na omotu ploce RTZ i FONOARS (ono A pretpostavljam jer se ne vidi dobro). Na ploci je urezana godina 1982.

Zanimljivo je da uvodne sonete svakom od koncerata vrlo sugestivno i s izvanrednom dikcijom govori Zlatko Crnkovic.  

Buduci da se ploca dosta okretala na mojoj ondasnjoj Tosci 10 nije cudno da ima nesto pucketanja... To me ne smeta previse, ali volio bih i malo "cistiju" izvedbu.

Dakle, da li je to ikad izdano na CD-u? Pretrazio sam web stranice Croatia Recordsa, ali tamo, po obicaju, nema nista o tome. Zanima me i koja bi izdanja "Cetiriju godisnjih doba" preporucili, a da su dobavljiva na domacem trzistu?
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.travanj.2006 u 21:50
Preporučam meni najbolja Godišnja doba: Academy of St.Martin In-the-Fields sa Ionom Brown i Kamel Kaine kao violinama i Sir Neville Marrinerom kao dirigentom, izdanje Philips 426 005-2. Snimljeno u Londonu 1975. Sama snimka je majstorski snimljena.

Editirao tatamata - 27.travanj.2006 u 21:54
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.travanj.2006 u 23:02
-

Editirao Sten - 05.listopad.2006 u 18:55
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.travanj.2006 u 08:21
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Zanimljivo je da uvodne sonete svakom od koncerata vrlo sugestivno i s izvanrednom dikcijom govori Zlatko Crnkovic.  

Ta izvedba godišnjih doba mi je bila prva klasična kazeta koju sam odslušavao od početka do kraja. E kad bi bila na CDu.

Sniženje ECMa je u Zagrebu , Preradovićeva ulica u CD trgovini Classica Jazz.

Na vrh
DaNe View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DaNe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2006 u 22:18

Sniženje ECMa je u Zagrebu , Preradovićeva ulica u CD trgovini Classica Jazz.

Je li to još uvijek DINATON?
Na vrh
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2006 u 22:26
Yep!
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2006 u 22:48

Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Ta izvedba godišnjih doba mi je bila prva klasična kazeta koju sam odslušavao od početka do kraja. E kad bi bila na CDu.

Znaci, nema... Steta...   
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2006 u 22:53
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Preporučam meni najbolja Godišnja doba: Academy of St.Martin In-the-Fields sa Ionom Brown i Kamel Kaine kao violinama i Sir Neville Marrinerom kao dirigentom, izdanje Philips 426 005-2. Snimljeno u Londonu 1975. Sama snimka je majstorski snimljena.

Hvala tatamata. Kolegica s posla ima u svojoj kolekciji bas taj CD. Zaista odlicna izvedba...     
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 129>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
dCS Puccini MkII
Forum: Komponente