Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

DVD koncerti

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 36>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.svibanj.2006 u 10:34

Freddie Hubbard- trumpet, flugelhorn; Woody Shaw- trumpet; Curtis Fuller- trombone; James Newton- flute; Grover Washington, Jr.- soprano saxophone; Lou Donaldson, Jackie McLean- alto saxophone; Charles Lloyd, Stanley Turrentine, Johnny Griffin, Joe Henderson- tenor saxophone; Kenny Burrell, Stanley Jordan- guitar; Jimmy Smith- organ; Bobby Hutcherson- vibraphone; Herbie Hancock, McCoy Tyner, Walter Davis, Jr., Michel Petrucciani, Cecil Taylor- piano; Ron Carter, Cecil McBee, Reggie Workman- bass; Art Blakey, Grady Tate, Jack DeJohnette, Tony Williams- drums

Mislim da više ništa nije potrebno napisati.

Slika: 3
Zvuk: 5
Sadržaj: 5

Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.lipanj.2006 u 23:01

U svojoj videoteci nadjoh Pink Floyd "Live at pompeii"-director s cut, koji je proširena verzija originalnog filma. Za sve ljubitelje Floyda to je morati imati, pogotovu što je u film ubačen dio koji je snimljen u Ebi roudu za vrijeme snimanja dark side of the moon, koji se sastoji ok verbalne zajebancije i dijela snimki us and tham i brain damage, gdje se gilmour igra gitarom uskakajuci u snimke. Interesantno je da Waters u razgovoru sa nekim iz studija inzistira na dobrom zvuku snimke, traži da mora imati šefa snimanja koji mora detaljno poznavati opremu studija, te da nije zadovoljan prvim otiskom "Obscured by clouds" zbog postojanja "sibilanata" na snimci.
(nismo samo mi ukurcu i picajzle).
      Dobar je intervju sa redateljem Adrian Mabenom koji prica o nastanku samog filma, izboru lokacije, i načina snimanja. Koristili su 20 tona Floydovske opreme, donijeli su 24-kanalnu konzolu iz studija kojom su snimali sve stvari, inzistirali su na svirci uzivo, i glavni tonac Peter Watts (otac glumice Naomi Watts, odapo kasnije od overdosea, njegov je snimak smijeha na pocetku dark sidea) je redatelju rekao -da tada u Londonu i svijetu nije postojao bolji studio gdje se moze snimati od tog amfiteatra u Pompejima zbog specifičnog odjeka samog prostora koji je nemoguce postici na drugom mjestu.(sjetimo se rasprava o ebiju)
Na kraju interesantno je da je redatelj htio ovim filmom napraviti svojevrsni anti woodstock (sto mu je i uspjelo jer je snimio rijetko originalan rock koncert), kontrirajući snimkom praznog amfiteatra sa snimkom milijun ljudi na livadama vudstoka.

Editirao robot - 06.lipanj.2006 u 23:32
Na vrh
limach View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj limach Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.lipanj.2006 u 23:57
Originalno postano od strane člana: robot robot napisao:

Na kraju interesantno je da je redatelj htio ovim filmom napraviti svojevrsni anti woodstock (sto mu je i uspjelo jer je snimio rijetko originalan rock koncert), kontrirajući snimkom praznog amfiteatra sa snimkom milijun ljudi na livadama vudstoka.

hmm... ja bih recimo rekao da mu bas i nije uspjelo, ne misleci time da je napravio los posao, jer su stvarno pompei odradjeni prilicno dobro, cak puno bolje od vecine ostalih koncerata. Ovo, ja smatram, redatelj ima prije svega zahvaliti samim clanovima banda, vise nego svojoj umjesnosti.

Drugo, usporedjivati koncert s dokumentarnim filmom prilicno je nazahvalno, jer jedno je uglavnom "puko" biljezenje odredjenog glazbenog dogadjaja dok je drugo, u ovom slucaju vudstock, pak ipak promisljeni koncept (Flahery je jos davno rekao "Ponekada treba lagati da bi se rekla istina"). Vudstock spada u jedne od antologiskih primjera "direct documentary" forme, kao i Pennenbakerov "Don't Look Back" o Dylanovoj turneji engleskom. Oba filma se uvijek spominju kada se govori o pravcima unutar dokumentarnog filma. Pompeji su pak s druge strane jedan jasno vidljivi "konceptualni koncert" ako se koncertom moze nazvati nesto na cemu uopce nema publike (mozda bi bolja rijec za ovo bila svirka) i "opci drustveni znacaj" kojeg redatelj (IMHO) zeli nametnuti suprotsavljanjem kadrova praznog (pompei) i punog (vudstok) meni je prilicno banalno.
Svakako bih morao ponovno pogledati ovu "directors cut" verziju, jer mi je malo mutno dali toga ima u orginalu ili ne. Ponekada mi se cini bolje da redatelji ne rade svoje cuteve, jer su producentski kudikamo bolji.

oprostite kaj sam se tak raspisao, dosao mi ceif.

robote, znas da ovo nejde tebe osobno...

Matko
"Bez muzike život bi bio greška" Nietzche
---------------------
Ja sam Jangov fan. Slazem se unaprijed sa svim kaj on napise. Amen.

Ja sam najveci audiofil. Imam zvucnik i u tus kabini.
Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.lipanj.2006 u 00:25
   Prvo ne trebas se ispricavati jer nisam toliki tukac da razmjenu misljenja smatram uvredljivom, osim ukoliko osjetim zlu namjeru kod sugovornika.
   Dakle ovako, u tom intrervjuu redatelj je upravo spominjući pembrokeov film, koji doduse nisam gledao, ali kuzim onako kao beatlesi u hard day s night, kamera švenka oko glava glazbenika, njih se kao jebe za sve, publika dozivljava orgazam, čupaju se kose, bacaju grudnjaci, rade van der grafove žlijezde,padaju gacice iza stagea i.t.d..Navodi da je to dobro ali je zelio postici nesto drugo, razumljivo je da su floydi centar svega i trebaju biti jer film je o njima i njihovoj glazbi, no pompeii ce uvijek ostati onome tko ih je gledao u podsvijesti, zbog izbora kadrova i glazbe. Teško je biti originalan na rock koncertu, na last waltzu scorsese je koristio 20-tak kamera, da bi izbjegao monotoniju. Floydovska glazba do dark sidea je bila prilicno hermeticna, tako da pompeii nisu izuzetak, oni se ne gledaju ovlaš kao woodstock.
woodstock je bio kulturna, glazbena, mentalna prekretnica u rock/modernoj kulturi koja je završena nasilno koncertom u altamontu koji se pretvorio u suprotnost takvih rock happeninga, pogledaj gimme shelter, koja razlika u vibri.
Sto se tice director s cut ova, ne bih se slozio u potpunosti, nedavno sam naveo blade runnera kao dobar,apocalypse now,aliens, da ne tlacim dalje.Ima i loših sigurno, kad redatelj izgubi busolu.
I ja rastegnuh post....

Na vrh
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.lipanj.2006 u 09:41

Animusic -

Naslov sugerira o čemu se tu radi. Dakle spoj kompjutorske animacije i glazbe. Instrumenti sami sviraju i kroz sedam kompozicija različitih glazbenih žanrova prikazuju što se u stvari, na neki način, događa u glazbi. Vrlo originalno i zabavno.

Slika: 5
Zvuk: 5
Sadržaj: 5
Na vrh
tante View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.kolovoz.2006 u 20:29
Jel zna netko mjesto gdje se moze posuditi koji koncert na DVD-u?

Na vrh
beboni View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj beboni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.kolovoz.2006 u 21:06

cudo da niko nije spomenuo "Morcheeba-from Brixton to Beijing"
fenomentastican koncert,svirka i stimung vrhunski coolThumbs Up
I'm not sure how i got here, but i'm glad i did.
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.kolovoz.2006 u 21:37
Kad je već spomenut u drugoj temi:

Pig odbijam komentirati Pig 
Na vrh
tante View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2006 u 10:10
Evo, dobio sam jucer ovaj dvd, i nekako mi je losa slika. Jel to zato jer dvd gldam na PC-u? Mislim, kad negdje neki koncert na dvd-u puste (npr. ducani, sajmovi i sl), slika je super, onakva oštra, a kod mene niju uopće oštra i kao da ima šuma... Jel to zbog PC-a i CRT monitora?
Na vrh
markica View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj markica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2006 u 12:10
Originalno postano od strane člana: tante tante napisao:

Evo, dobio sam jucer ovaj dvd, i nekako mi je losa slika. Jel to zato jer dvd gldam na PC-u? Mislim, kad negdje neki koncert na dvd-u puste (npr. ducani, sajmovi i sl), slika je super, onakva oštra, a kod mene niju uopće oštra i kao da ima šuma... Jel to zbog PC-a i CRT monitora?
Na svečanoj promociji DVDa Pulse u Londonu početkom srpnja ponovljena je stara informacija da je koncert u originalu snimljen TV kamerama a ne filmskim. Zato je slika shebana i to drastično
Marko  
GamuT DI 150, Revel Ultima Studio, Linn Akurate CD/SACD/DVD-A, MIT MH-750 Magnum, MI-350 CVT Terminator

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 36>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Strujni kabel
Forum: Retro audio