Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Dobre SH prilike

Odgovori Odgovori Stranica  <1 14181419142014211422 1428>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
josip_p2p6sn7 View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj josip_p2p6sn7 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.rujan.2019 u 22:48
Svako cijevno pojačalo nakon duljeg rada postaje svojevrsna kanta. Kao i skoro svaki auto nakon 150, 200 tisuća km.  Puno je tu bilo termičkog naprezanja. I to se vidi u tom pojačalu.
Malo sam proguglao vlasnika, jel sam ja u pravu da to Vi to g. Kabel prodajete to pojačalo? Opet ovdje skriveni marketing. 
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj josip_p2p6sn7 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.rujan.2019 u 22:52
Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Edit:
Ovaj dio mi je revijalan -" jesu li NOS ili ruske "

Ha, dao bih se kladit da nisu 6N23P-EV / 6H23P-EB.
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.rujan.2019 u 23:16
Originalno postano od strane člana: josip_p2p6sn7 josip_p2p6sn7 napisao:

Svako cijevno pojačalo nakon duljeg rada postaje svojevrsna kanta. Kao i skoro svaki auto nakon 150, 200 tisuća km.  Puno je tu bilo termičkog naprezanja. I to se vidi u tom pojačalu.
Malo sam proguglao vlasnika, jel sam ja u pravu da to Vi to g. Kabel prodajete to pojačalo? Opet ovdje skriveni marketing. 

?!?!
Ovo je gore nego sam mislio da može biti!
Užas!!!
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.rujan.2019 u 23:36

Opet ovdje skriveni marketing. 
Ja sam malo proguglao i sve mislim da je pojačalo zapravo od Aparatusa i da su vjerojatno on i Kabel u nekakvom talu.Fotka
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj josip_p2p6sn7 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.rujan.2019 u 23:51
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Opet ovdje skriveni marketing. 
Ja sam malo proguglao i sve mislim da je pojačalo zapravo od Aparatusa i da su vjerojatno on i Kabel u nekakvom talu.Fotka

Ja ne bih išao tako daleko. Samo bih još pitao g. Kabela jel mijenjao dosad ventilator? I koje su stvarno driverske cijevi, baš me zanima? I tko je napravio servis,  zamjenu cijevi?
Na vrh
Flikoman View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Flikoman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.rujan.2019 u 05:31

Svako cijevno pojačalo nakon duljeg rada postaje svojevrsna kanta.

Kao i svako tranzistorsko. Svakom uređaju koje je izloženije zagrijavanju treba servis nakon određenog vremena. Tu pojačala prednjače.

No reći da je kanta ... malo si pretjerao. Zamijeniš cijevi i elektrolite i miran si duže vrijeme. Ostalo su sve 'laprdanja'.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.rujan.2019 u 08:52
ko progugla, taj ogugla
Na vrh
Supersaša View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Supersaša Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.rujan.2019 u 12:22
Sad je već i legendarni AR kanta...

Za refreshat ovo pojačalo ne treba ni shema, samo pogledaš na drugom kanalu koji element je riknuo i zamijeniš. Kolko vidim svi su normalni i dobavljivi. A po ovim vodovima i idiot može lemit...kaj s tim glasnim ventilatorom, jel to stvarno problem...?

Anyway, možda bih čak i kupio.

Ko će opisat sound ovog pojačala malo detaljnije? 

Inače nikad nisam čuo loše pojačalo sa kt88 ili 6550, sva su bila bar jako dobra (AR, CJ, Copland, Krklec, kinezi...) i imala su neku darkersku sonornost koja mi se svidjela, jel i ovo takvo? Mogao bih živjeti sa AR VS110/115 i sa AR LS25 (mkI sa 6922 lampama) bez osvrtanja....Tjeralo bi ATC 19...

Zafalujem. smijeh
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.rujan.2019 u 15:02
Prvo su sva audio pojačala bila lampaška. I falilo im je snage.
Stoga su svi proizvođači zvučnika radili vrlo lagane papirnate drivere da bi povećali osjetljivost.
Iza toga je izumljena tranđa. Odjedamput je bilo snage u izobilju.
Sad su proizvođači zvučnika odahnuli i počeli proizvoditi drivere i zvučnike sa sve manjom osjetljivošću.
Pa je uskoro prosječno konzumno pojačalo uvijek imalo 100W i više, a zvučnici 89 Db ili manje.
Lampe su gubile bitku ne zbog lošeg zvuka nego zbog nemogućnosti pokretanja nametnutih novih zvučnika.

Gdje je tu sad lampaško pojačalo snage, ovog trenutka. 95% njih može raditi samo sa zvučnicima visoke i vrlo visoke osjetljivosti.
Isprobao sam dosta cijevnih pojačala snage, svima je falilo snage u fundamentu orkestra pri krešendu (pišem uglavnom o puš-pull pojačalima, A klasa je još slabija),
Onda sam naletio na jednog audiofila koji je zamislite još stariji od mene, i koji mi je jednostavno rekao da zaboravim El34 ili bilo kakve dvije 6550 po kanalu i potražim ona pojačala koja imaju barem po 4 komada 6550 po kanalu. Ili da potražim nešto sa 211 ili 845.
A takvih je pojačala na tržištu toliko malo da se prstima daju izbrojiti. Sad dolazimo do VT100.
To pojačalo odmah u startu gazi 98% svih tranzistorskih 100W pojačala i to bila ona push-pull ili A klase. Brzinom, rezolucijom, trodimenzionalnošću, timbrom i neposrednosti iznošenja.
Mojih pet lipa.
edit:
Jedino bolje lampaško pojačalo snage koje sam čuo su Conrad Johnson Premier12 monoblokovi.(4x6550 po kanalu)

Editirao tatamata - 17.rujan.2019 u 15:10
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.rujan.2019 u 15:25

Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Odličan cijevni snagator, friško retjuban, izgleda kao nov, radi kao nov. Pojilo za žedne uši. Cijena, brate... nema je niđe. I još u Rvackoj, al ne dolje kod crnogorske granice nego u sredini Rvacke. Pa ti onda nemoj kupit.

Zanimljivo pojačalo. Slušao sam ga jednom, ne sjećam se više kako je zvučalo, znači ništa posebno.......

Znači - neutralno, nekolorirano.... ukratko, zvučalo je kako treba?

Pa slušamo muziku, a ne uređaje,... ili sam ja nešto u krivu?

Editirao Fantocci - 17.rujan.2019 u 15:29
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 14181419142014211422 1428>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
TooLoud fest 2019.