Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Offtopic?

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 146>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2006 u 18:08
Originalno postano od strane člana: Jango Fett Jango Fett napisao:

Upravo o ovome sam prièao: studiji poput Abbey Roada nisu tu zbog audiofislke kvalitete zvuka, veæ zbog vrhunske produkcije. To je velika razlika. Nije to samo bavljenje snimanjem svirke, u svrhu što vjernije reprodukcije, pa se stoga i ne može usporeðivati s audiofilskim izdanjima jer ne spadaju u istu kategoriju. Naravno, ne kažem da kvaliteta zvuka nije bitna, ali bitna je na drugi naèin.
Veæina stvari se naprimjer ummiksa i samplira po želji producenata i aranžera, a ne kako bi to zaista na live svirci trebalo biti kako bi što vjernije doèaralo koncert preko sustava za reprodukciju.

Dakle, monitori služe za kontrolu snimljenog po želji producenta a ne kontrolu visoke vjernosti u odnosu na svirku u nekom ambijentu. Za tu svrhu mislim da su Bowersi itekako dorasli.

To odvodi u vode glazbene produkcije, daš raw snimku Deep Purplea falšem producentu i on od njih napravi gospel...Tako je Phil Spectror u svoje vrijeme izumio "zvučni zid" i unistio nekolicinu ploca....Dobar producent moze od smeca napraviti pitki uradak, cesto puta elektronika od ptice kreštalice napravi zvijezdu. Najbolji primjer je Madonna, žena raspona glasa u okvirima bandwitha telefonije, koju je mudri marketing (vjerojatno i "strateško" jahanje i blowjob) doveo na mjesto gdje visestruko talentiraniji nisu došli. Davno mi je neki tonac pricao na nekom koncertu, ne znam da li je istina, da moderni razglasi mogu "izvuci" elektronicki tanke vokale, tako da Kyle Minogue (prekrasnih guza, moram priznati) moze zvucati kao Monserat Caballe.
Na vrh
dioklecijan View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dioklecijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2006 u 18:11
Originalno postano od strane člana: robot robot napisao:

Nadalje zanima me zasto iz takvih referentnih studija ne izlaze cd-i kvalitete zvuka "Winter &winter", "Chesky", "RR", "Sheffild labs", te zasto  moderne snimke tih kao referentnih studija nisu nista puno bolje od starih snimki snimljenih na "kantama"....

Možda nisi znao:

The acoustic authenticity of this recording is mainly thanks to four B & W Nautilus 801 loudspeakers, driven by four Classé CA-401 power amplifiers, delivering a breathtakingly uncoloured sound to the audience. Thanks to the 801’s remarkable radial dispersion, the musicians were able to hear themselves perfectly, without any need for additional monitoring.

This phenomena enabled a more intense dynamic interplay between the musicians on stage and furthermore eliminated the problem of sound colouration caused by monitor speakers »bleeding« over the vocal microphones. The final result is a recording without compression or additional EQ-ing, with remarkable dynamics and an exceptionally authentic sound. "

Günter Pauler
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2006 u 18:12
Originalno postano od strane člana: butros gali butros gali napisao:

Ba vas æuk.   Prateæi ovaj forum unazad ~ 1 godinu,  primjetih prisustvo svekolikog svijeta,  koji ovo opæenje  putem prije spomenutog doživljavaju krajne  osobno  i  što je najèudnije ozbiljno, ako se dovede u upitnost njihov lik kao i cijelokupno djelo na ovim stranica.   Pa "ljudovi",  ovo je samo zabava, ništa više, ništa manje,  koji koristan savjet u omjeru 1 :  1000,  i to je to.  No priznali mi ili ne Ego Tripovi  ,  baš kao svugdje u ljudskoj domeni su se utaborili i na ovim stranicama u velikoj mjeri. Ego Trip  ,  ima i naravno odgovarajuæu kolièinu postova u kojima brani svoj lik i djelo,  te nastoji uvijek zadnji dati pravolijek ili naravnouæenje.   

Ko se je prepoznao može se slobodno upisati u listu:
1._______________________
2._______________________
3._______________________
4._______________________

haha, zadnji redni broj  ,  u poèetku, no spoznah da se Drina ne može izravanati.

Evo,javljam se za prvo mjesto.Hajde,Šokre lijepo editiraj post i upiši moj nick.Da se nisi usudio upisati me na drugo mjesto!
mrgud
dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
butros gali View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
friški plesnivec

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj butros gali Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2006 u 18:17
Kriteriji za upis:
1.  iznad 1000 postova
2. popis opreme ispod ______________________

haha
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2006 u 18:17
Ne Apparatus , nečeš ti biti prvi , ja ču biti prvi.  U najgorjem slučaju podjelit čemo prvo mjesto , boli nas ki...
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2006 u 18:22
Originalno postano od strane člana: Audiofreak Audiofreak napisao:

Ne znam da si prestao biti moderator i nije mi bila zelja zezati te zbog toga. Ako je to razlog za tvoj ***** onda te razumijem jer ti vjerovatno nije lako. Nisam ti valjda ja kriv sto si smjenjen.

haha pa to je neverovatno, da se mene neko kaci kao u ovom slucaju.... hebote. sta je ovo mehikanska sapunica, ili ......  sa druge strane se jedan lik koji sve malo potakao, lijepo sakrio, posto rijesava stvar za njega prijatelj audiofreak.

pazi razlog: radi toga jer nekome smeta sto je mixeta izpred B&W (sto je i meni cudno, i to samo iz prakticnog razloga - cujnog). i radi toga jer neko izpostavlja svoj uredzaj, pa mu drugi ukazuje da mu je ocito prvo pravilo : najkomercialnije - najbolje (tako sam bar ja to shvatio) i opet uleti advokat ....

sa trece starne se sad neko osijeca pobednikom, pa ce najverovatnije ici u nedogled. hebo i mene ego da se pustam na taj nivo, ali sta cu i ja sam po psihološkom profilu DISC naglasen u grupi D (u toj je i jango smijeh), i zavidam starim mačkima (nisam ni sam bas najmladzi) sto mogu zaobici temu hladne glave .
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2006 u 18:23
Originalno postano od strane člana: robot robot napisao:

To odvodi u vode glazbene produkcije, daš raw snimku Deep Purplea falšem producentu i on od njih napravi gospel...Tako je Phil Spectror u svoje vrijeme izumio "zvuèni zid" i unistio nekolicinu ploca....Dobar producent moze od smeca napraviti pitki uradak, cesto puta elektronika od ptice kreštalice napravi zvijezdu. Najbolji primjer je Madonna, žena raspona glasa u okvirima bandwitha telefonije, koju je mudri marketing (vjerojatno i "strateško" jahanje i blowjob) doveo na mjesto gdje visestruko talentiraniji nisu došli. Davno mi je neki tonac pricao na nekom koncertu, ne znam da li je istina, da moderni razglasi mogu "izvuci" elektronicki tanke vokale, tako da Kyle Minogue (prekrasnih guza, moram priznati) moze zvucati kao Monserat Caballe.

Ne znam koliko voliš dolaziti u kontakt s tim, ali jesi li čuo novije Škorine uratke? "Svetinja" je vrhunski producentski uradak, a moj brat poznaje Nikolina, gurua "estetske kirurgije" vokala, koji je i sam rekao da mu je Škoro bio jedan od većih izazova. No nema frke: snimi ti glas kojim uopće ne pjevaš, sve je flat, i on ti naknadno ubaci pjevanje. Rezultat je fantastičan!

Danas ne postoje pjevači u tom smislu riječi (što se mainstreama tiče naravno, čast iznimkama). Danas postoje samo "pjevači", tj. projekti.
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2006 u 18:24
odoh pisat na sve teme da prekoracim 1000 haha, hebiga ne izpunjujem pravilo broj 1
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2006 u 18:24
Dečki,ajmo se nać ovih dana u Purgerlandu i napit se.Hebo forum.coolcoolcoolhaha
dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
dioklecijan View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dioklecijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2006 u 18:35

http://www.stockfisch-records.de/paulerac/pa_pauler!.html

Aufnahmestudio Regie
DMM Schneidraum
CD-PreMastering

Ovi iz Bowersa očito dilaju zvučnike mukte, pa ih svi stave onako iza pulta za foto session.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 146>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Smaknute frekvencije na Deno...
Forum: Audio komponente