Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što radim ovih dana

Odgovori Odgovori Stranica  <1 957958959
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Ervol View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Ervol Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2020 u 20:12
Pozdrav donkimizer i djigibao!
Link za aplikaciju je tu:
https://play.google.com/store/apps/details?hl=en_US&id=com.desac.audiopec

Siguran sam da rijesenja kao sto su JBL MS-8 rade korekciju profesionalnije, jer ja radim samo korekciju u energiji i to je to ,ali zanima me koliko je ta razlika velika.
Ovu aplikaciju sam navise testirao u svom auto (vw polo) i poboljsanje je stvarno bilo vise nego ocito pa sad bilo bi mi jako drago kad bi jos netko probao i rekao dojmove ili idjeu kako nesto popraviti/nadograditi. Geek

Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2020 u 20:25
Originalno postano od strane člana: Ervol Ervol napisao:

Pozdrav donkimizer i djigibao!
Link za aplikaciju je tu:
https://play.google.com/store/apps/details?hl=en_US&id=com.desac.audiopec

Siguran sam da rijesenja kao sto su JBL MS-8 rade korekciju profesionalnije, jer ja radim samo korekciju u energiji i to je to ,ali zanima me koliko je ta razlika velika.
Ovu aplikaciju sam navise testirao u svom auto (vw polo) i poboljsanje je stvarno bilo vise nego ocito pa sad bilo bi mi jako drago kad bi jos netko probao i rekao dojmove ili idjeu kako nesto popraviti/nadograditi. Geek

koliko kuzim ovo je samo malo jaci EQ ?

kao odradis mjerenja, onda izniveliras ono sto ''nedostaje'' ?

volumio_rPi3_links usb zica_analog precision UP/DSP_kimber PBJ zica (nekoliko njih)_hypex ncore (puno njih)_bauhaus zica (dosta njih)_satori BE + satori 16P + peerless XLS10 / sve u kompresiji_sve diy
Na vrh
Ervol View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ervol Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2020 u 20:29
Da. Tako bi se moglo jednostavno opisati.
Aplikacija sama proracuna vrijednosti za pojedini EQ tako da izravna frekvencijski odaziv prostorije.
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2020 u 20:38
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

[QUOTE=Ervol] 

JBL MS-8
moze odraditi i ovo cemu sluzi tvoj app...
ako se ne varam, 
ali to može odraditi i većina novijih android multimedija (doduse, možda ne u obimu kao tvoj app)
evo proimjer jedne multimedije

e sad...
najveca prednost MS-8 je što je to DSP koji ima 8 izlaznih kanala koja ja koristim na način da svaki kanal gura jedno pojačalo koje je spojeno na svoj zvučnik
i tu do izrazaja dolazi upravo vremensko poravnavanja koje je nemoguce riješiti kroz tvoj app.

vremensko poravnavanja je bitno jer ti je u automobilu svaki drajver/zvucnik na drugačijoj udaljenosti od uha ( recimo, meni je sub u portapaku, bas mi je kod nogu, srednji su mi kod bočnih retrovizora a visoko idmah povise srednjih )
I bez vremenskog poravnavanja to bi bilo malo tesko ustimati da sve skupa svira ok...
mislim, sviralo bi...ali ne toliko dobor koliko i s vremenskim ustimavanjem.

nazalost to kroz app nije moguće napraviti osim ako ne podržava više kanalni izlaz (4,6,8kanala)

I ja ti ne mogu pomoći oko usporedbe, jer je skroz drugačija filozofija uredjaja (MS-8 naprama tvoj app)...

Tvoj app je ok za serijski sustav koji ima android miltimediju pa se netko želi poigrati sa malo detaljnijom EQ ako mu to vec sama multimedija ne dopušta...

volumio_rPi3_links usb zica_analog precision UP/DSP_kimber PBJ zica (nekoliko njih)_hypex ncore (puno njih)_bauhaus zica (dosta njih)_satori BE + satori 16P + peerless XLS10 / sve u kompresiji_sve diy
Na vrh
Ervol View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ervol Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2020 u 20:50
nu!me! hvala na opsirnom odgovoru i na detaljnom opisu problema oko vremenskog poravnanja, vidi se da znas znanje 😊!

A sto se tice ostalih aplikacija, ja jos nisam naisao na niti jednu aplikaciju koja je u stanju mjeriti akustiku prostorije i na temelju toga proracunati EQ vrijednosti u cilju izravnavanja frekvencijskog odaziva.

Ako slucajno znas za neku tako aplikaciju/ ili ako netko drugi zna javite mi jer planiram reklamirati svoju app ako prvu koja to moze.

Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2020 u 20:56
da jos jedna stvar
ne znam koliko je bitna ili ne...

svi ti mjerni mikrofoni imaju nekakvo odstupanje...
znaci kad mjere nekakav frekvencijski opseg, gdje je sve ravno, oni unose nešto svoje te umjesto ravne linije dobijas nešto zakrivljeno
i ovisno od mikrofona do mikrofona rezultaiti variraju

evo kako izgleda mjerenje 85 ''istih'' mikrofona

znači i ono što izmeriš, te kroz app poravnaš ne mora značiti da si zapravo ''izravnao'' krivulju...možda si ju zapravo ''iskrivio'' jer ovisi koliko ti mjerni mikrofon laže

zato postije mikrofoni koji dolaze sa kalibracijskim fajlom...
e sad ako imaš takav mikrofon onda bi kroz app trebalo biti omugoćeno ubacivanje tog fajla...

ali načelno, tvoj app može nekome pomoći ;)

Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2020 u 21:52
Originalno postano od strane člana: Ervol Ervol napisao:

A sto se tice ostalih aplikacija, ja jos nisam naisao na niti jednu aplikaciju koja je u stanju mjeriti akustiku prostorije i na temelju toga proracunati EQ vrijednosti u cilju izravnavanja frekvencijskog odaziva.

Ako slucajno znas za neku tako aplikaciju/ ili ako netko drugi zna javite mi jer planiram reklamirati svoju app ako prvu koja to moze.

Sve room correction aplikacije to rade. One u AV receiverima kao Audyssey, YPAO, AccuEQ itd sve to rade automatski. Onda imaš i DIRAC koji to također radi automatski i jedan je od najnaprednijih po tom pitanju.
Room EQ Wizard je besplatan i s njim bez problema možeš napraviti filtere za ispravljanje frekvencijske krivulje i to čak specifično za različite DSP uređaje.

Band EQ koji imaš u aplikaciji je najosnovnija opcija. Definitivno preporučam da "ugradiš" Parametric EQ filtere u aplikaciju.
Kao što je nu!me! rekao, s mikrofonima trebaš kalibracijski file, a ako nemaš mjerni mikrofon, ovisno o modelu smartphonea i ugrađenog mikrofona, rezultati mogu biti katastrofalni, npr. postoje mobiteli koji imaju highpass na niskim frekvencijama i to može rezultirati u vrlo pretjerano "ispravljenom" basu i oštećenju zvučnika.
Noise kojim mjeriš traje nepotrebno dugo, 3 sekunde dosta, a za malo bolje saznanje o onom što se događa preporučam i višestruka mjerenja na i oko glavne slušne pozicije (tamo gdje se glava kreće najčešće), baš kao što to rade i tipični room correction sustavi. Na temelju toga će korisnik moći ispravnije izvršiti EQ, jer u visokim frekvencijama uglavnom ima dosta varijacije kako pomičeš glavu (comb filtering), pa ne bi bilo poželjno primjeniti agresivan EQ na njima na temelju jednog mjerenja jer ćeš tako nepotrebno nabrijati ili stišati frekvencije kojima to ne treba.

Tolko za sad. haha
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 957958959
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,483 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Izada maske za zvuničke kuti...