Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što radim ovih dana

Odgovori Odgovori Stranica  <1 898899900901>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.listopad.2018 u 20:02
Bio sam u nedjelju kad sam pitao o Metrumu pa si odgovorio da je to tamo bezveze stavljeno i da nemaš pojma o tome. Bio sam sa gosponom u crvenoj jakni(herr Zmija) s kojim si razgovarao o svili, bakru, posrebrenom bakru, stojaznam..
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.listopad.2018 u 20:05
Lijepo je svirala ta SHS kombinacija. Slovenski zvučnik, hrvatski kabe, srpsko pojačalo. Rezolutno, široko , možda zercu suhonjavo.
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.listopad.2018 u 20:52
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Bio sam u nedjelju kad sam pitao o Metrumu pa si odgovorio da je to tamo bezveze stavljeno i da nemaš pojma o tome. Bio sam sa gosponom u crvenoj jakni(herr Zmija) s kojim si razgovarao o svili, bakru, posrebrenom bakru, stojaznam..

Ajoooj, starost, senilnost i umor... baš mi je žao što nismo pošli na kafu :(
Ovo i ono
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.listopad.2018 u 21:13
Ima vremenaBravo
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.listopad.2018 u 22:10
Pih, ako nije litra gromovače nemojte se zaludu ni sastajat.
Na vrh
Mr_Scorpio View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mr_Scorpio Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.listopad.2018 u 22:21
Nažalost sam čini se promašio trenutak dolaska u sobu s Ubiq zvučnicima i Marohei kablovima jer je bila gužva da ni nakon 15 minuta stajanja sa strane nisam uspio uloviti mjesto za slušanje. Sada kad čitam komentare ostalih, čini mi se - stvarno šteta.
Osobno mi je najdojmljiviji zvuk i nešto što bih rado vidio kod sebe u sobi bio s Mir audio zvučnicima i njihovom elektronikom. Prozračno, dinamično, svježe, fantastična pozornica. Zvučnici su koliko sam čuo još prototip, baš me zanima konačan rezultat jer se čini da puno obećavaju. Očekivana cijena bi trebala biti cca. 7-8 kEura. Ne kužm želju pojedinih zastupnika da slažu sustave tipa - 'najskuplje što imamo i to mora biti fantastično' jer mi nijedan takav sustav nije na festivalu pobudio ni mrvicu interesa i želje nevezano za cijenu. Izgledalo mi je kao što i svaki put izgleda - kao čisti pokušaj demonstracije moći, valjda ima i klijentele koja se pali na takve stvar, sluša doma samplere i od koje se živi. Dojmila me se još soba s Krklecovim KT150 pojačalom i Yamaha zvučnicima, Tannoy Kensington zvučnicima i jedan totalno pitak sustav s manjim Harbethima kod Audi Dreama. Iako sam i sam vlasnik (Cremone Auditor M doduše) i ljubitelj Sonus Fabera ovi novi Electa Amatori su mi ostavili sasvim ravnodušnim - vjerojatno tek izvađeni iz kutije (ali bi za cijenu koštanja i takvi trebali dati bar neke naznake potencijala), u ogromnoj sobi s, po meni, puno prevelikim razmakom između zvučnika.
Festival izvrsno organiziran, vidi se jedan entuzijazam i dobra energija organizatora, super koncerti uživo, u svakom slučaju jedno zanimljivo provedeno popodne.

Editirao Mr_Scorpio - 22.listopad.2018 u 22:22
Na vrh
ilimzn View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ilimzn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2018 u 00:35
Mali osvrt iz kuta izlagaca:
Ovaj puta je soba bila puno bolja, definitivno najbolja od svih u kojima smo ikad izlagali (ukljucivo Pakrac i Sheraton). Medjutiom ni to nije bez svojih bizarnosti. Hilton je konstruiran kao i vecina modernih poslovnih zgrada poput resetke od betona, na koju je ovjesena 'kora' od stakla. Medjutim ono sto j emalo bizarno je da 'raster' resetke i raster zidova soba nisu isti, pa cak nemaju ni zajednicki visekratnik. Tako se moze dogoditi da dobijete sobu u kojoj je jedan 'zid' kompletno stakle, a u drugoj je nasred istog stupina od 90x70cm betona koja strsi u unutrasnjost sobe, a onda tamo negdje u lijebom ili desnom kutu stakla 'skriveni kutak' prostora od 0.25 kvadratnih metara... u koji douse savrseno stane ambalaza u kojoj smo donjeli komponente, i sprecava da se isti prostor pretvori u rezonator.
Paradoksalno, akusticki najbolji zid je upravo vanjski stakleni. Staklo je debelo i tesko a refleksije se rijesavaju dvostrukim teskim zastorom. Pregradni zidovi izmedju soba imaju neku akusticku izolaciju, ali pregradni zidovi prema kupaonici su kompletno suplji i rezonirajuci. No sve to skupa je zapravo vec uobicajeno na sajmovima.
Akusticki, imali smo nesrecu sto smo imali nesto rezonancija koje bi se pocele cuti na vecim glasnocama, i problem s basom koji se manifestirao kao diskretne udaljenosti napred-nazad gdje je basa bilo vise ili manje. Na kraju je kompromis bio izmedju polozaja zvucnika i broja ljudi. Sreca, imali smo kauc u kpji ljudi sjednu nize tako da je drugi red sa stolicama i dalje mogao nesto suvislo cuti, sto je doslovno 100% poboljsanje u odnosu na zadnji puta kad se slusalo s metar i pol i ukupno 3 stolca gdje se dobro culo.

No, ima i nepredvidjenih iznenadjenja. Primjerice, raspored nam je dozvoljavao da za napajanje jedino koristimo uticnice koje su inace pored kreveta, koje zapravo sluze za stvari tipa punjac mobitela. U zivotu nisam cuo vise promjena u zvuku radi okretanja faze utikaca i zamjene mreznih kablova, pri cemu ni jedan nije bio dulji od metar i pol, a vecina su bili kraci. Kasnije su me informirali da je instalacija tu preko osiguraca od 5A s tanasnim zicama!!! cisto da se zna, osigurac u Kinesisu je veci. Kako je to uopce radilo bez da izbaci, ni sam ne znam.

Na kraju, ima i operativnih gafova. U jednom trenu se tendencija ljudi da ostaju slusati pet do deset minuta (neki i po pola sata) sto definitivno znaci da smo nesto napravili kako spada, obrnula u kako usli tako pobjegli. I stvarno, sto je sad, sistem kresti, vokali grgljaju. OK, dio sobe je rezonantan i stavili smo stolce za 'DJ-a' tamo jer se pretjerivanje u glasnoci prvo cuje tamo, ali ovo je bilo kao da se nesto pokvarilo. Pazljivije slusanje je pokazalo da su se u set demo CD-ova umijesali neki generirani iz MP3ja i to loseg. Razlika bi bila i gluhom cujna u sweet spotu (kao sto je i za ocekivati). Onog trena kad je promijenjen u posteni CD, najednom su ljudi opet ostajali dugo. A i noga im je radila koji put :P

S druge strane, bilo j ei zanimljivih pitanja. 'Zar je to samo obicni CD, nije SACD?' i 'vec dugo trazim taj CDP, je li na prodaju' (NIJE).

PS Dachorni se tjeraju klasom D i u basu i visokima, samo je tu par trikova na horni, drajv je gotovo strujni sto hornama generalno pase. Malo smo posudili tehnologije :) i jako mi je drago da je to odlicno radilo.

Editirao ilimzn - 23.listopad.2018 u 00:37
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2018 u 11:04
Sajamski uvjeti su uvijek hrpa nepiznanica i kompromisa. Sama cinjenica da je uvijek prisutna povisena razina buke i smetnji, gomila ljudi, obliznjih sustava, govori da je skoro nemoguce u barem u miru poslusati sto se nudi.

Tu prednost imaju individualne prezentacije mimo sajmova.

Sajam je vise stvar toga da je dobro biti prisutan i viđen, nego da ce prezentirani sustav pokazati puni potencijal.
Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.listopad.2018 u 11:25
Najveći novitet ovog sajma je bila činjenica da dolazi sve manje nas ocvalih audiofila, a sve više novih lica. Dosta pripadnica ljepšeg spola.
Spomenuta Electa je meni svirala jako dobro. Iako preširoko postavljena, i ne baš precizno, iznenadila me agilnošću i dobrim balansom.
Verity sam promašio (kao i mnogo drugih soba), kaže mi drugar da je to u nedjelju bilo odlično.
Ktema sam slušao i prije na sajmu, ovoga puta svirala mnooogo bolje, odlično. Pokazatelj koliko set up može utjecat na zvuk istog zvučnika.
TAD zanimljiv, volio bi da je bio u većoj sobi.
Magnepani uvijek dobri.
Al neki sustavi su svirali neobjašnjivo loše. 
Vidim mnogi spominju Tannoy Accuphase, meni to odlično za one koji imaju probleme sa spavanjem. Nije to loše, samo nije moj kap of ti.

Dosta dobrog zvuka, dosta živosti na sajmu. Al meni najbolje bilo u Sofre.
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2018 u 19:33
Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Verity sam promašio (kao i mnogo drugih soba)...

E prika, zato se pije bira ujutro ...
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 898899900901>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,635 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente