Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Wadia 581

Odgovori Odgovori Stranica  <1 10111213>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.rujan.2018 u 11:06
Pa, tkogod ima bitnu kolekciju diskova...
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.rujan.2018 u 12:51
Originalno postano od strane člana: Fantocci Fantocci napisao:

Zadnji urlik prije smrti?
a žao mi je CDa, godinama (decenijama) sam ih skupljao placo

(a tek sam prije godinu dana kod selidbe bacio sve kazete, nisam imao srca ni pregledati ih, inače bi ih sigurno bar neke sačuvao..)

Ma vratiti će se CD. Moda dođe i prođe.
Imao neki dan potencijalnog kupca. čovjek donio laptop, dac i vulgaris USB kabel od jedno 5 metara. Slušamo mi to jedno sat vremena a meni to sve skupa...tak...nit smrdi nit miriše. Jedva ga nagovorih da probamo bolji USB kabel (Black Rhodium Ace) jer nije vjerovao da se to čuje. Kada smo ga spojili nije se mogao načuditi da je bolje. Onda sam mu pustio dobar CD player pa je ostao u čudu a kada sam mu na kraju pustio gramofon "ladica" je pala do poda. Mislim da je još nije uspio podić...haha
Eto...sve je škola...
Proći će i ova moda. Kad tad....haha
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.rujan.2018 u 14:04
Dobro veli SND, proci ce i ta moda. Nemojte bacati CD-e.
Mozda se uskoro vrate, kao danas ploce.
Ako ne znate kud bi s njima, saljite ih meni...  mig

Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.rujan.2018 u 14:40
CD-i su "pjesma" ja ih nisam eliminrao, previše sam godina potrošio na njih i imaju mi i dalje neku kolekcionarsku i emotivnu vrijednost kao i nekom ploče, zašto bi jedno isključivalo drugo ili treće (nadasve praktični DAC-ovi za prelušavanje mora glazbe sa interneta). 
NO nema goreg zla od audio kazeta, a i to se vratilo haha... hipsterija.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.rujan.2018 u 17:37
Treba stati, polit se vodom i priupitati se dali je sve onako kako se sad cini ili smo u nekoj spirali koja je zapravo vrcenje u krug kroz dimenziju vremena.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.rujan.2018 u 18:53
Industrija je to. Stalno se mora prodavati. Tehnologija se daje na kapaljku jer zevzeci nemaju strpljenja, moraju imati sad i odmah, a ono što je spremno sad prodavat će se za koju godinu. Dok se proda ovo. I stalno trubljenje o novim tehnologijama koje, ruku na srce, nikomu niti ne trebaju. Ili barem veći dio toga. Pa posezanje za starim forama, pa moda koja se uvijek vraća i vrti u krug jer je to unosno zbog fore i nostalgije... Pa se zvjerskim marketingom stvara umjetna potreba. Gledam tu mlađariju unaokolo i pitam se ima li koji normalan. Na svakom ćošku hrpa klinaca i nitko ne komunicira, samo ko telad bleje svatko u svoj smartfon. A kad odu doma, brže na Fejsbuk, ne do bog se malo družit pa nogač, košarica s ekipom iz kvarta, pa cure, pa zekapeka na friškom zraku s klorofilom... Ko nekad kad sam ja bio mlad. Mi smo bili glupi, nazadni i primitivni. Sve me sram.

Ako ništa drugo, ovih sam dana doznao da imam prijepotopnu kanta digitaliju ranga 486-ice iz doba dok su još Neandertalci tumarali Zemljom, lovili divlja goveda za hranu i obleku i grijali se na njihov izmet jer je bilo lakše pokupiti to nego vući drva iz šume i jer je oportunizam vječita konstanta u prirodi pa tako i u humanoida. Jedino mi nije jasno zašto onda taj muzejski eksponat ovako sjajno radi. Neću se ni truditi jer je to izvan gabarita mojeg intelekta. A i pristran sam jer sam to masno platio pa mi se nemre ni vjerovat jer ionako ne bih prizno da sam se zayebo taman da me peku na ražnju.

Što se fiz'čkih cedea tiče, ne dam ih nikom. Krvavo sam plaćao tih 700+ originala da bih ih sad utapao po 10 kuna komad. Osim toga, rade kao iz bajke, pogotovo kad se apsemplaju na DSD. K vragu, opet sam se zanio. To se meni samo halucinira jer sam subjektivan.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.rujan.2018 u 19:34
Sad će još ispasti da je stara digitalna tehnologija bolja od nove, a naravno, nije.

U ovom slučaju ostaje otvoreno pitanje implementacije. Ako bi bilo jednako, ili bolje implementirano, onda bi napredniji chip sigurno bio i bolji.

Iako je lakše vjerovati dCS-u, jer je već proizveo sjajne DACove, ne možemo znati dok ne čujemo.
    Moj HiFi
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.rujan.2018 u 20:05
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Industrija je to. Stalno se mora prodavati. Tehnologija se daje na kapaljku jer zevzeci nemaju strpljenja, moraju imati sad i odmah, a ono što je spremno sad prodavat će se za koju godinu. Dok se proda ovo. I stalno trubljenje o novim tehnologijama koje, ruku na srce, nikomu niti ne trebaju. Ili barem veći dio toga. Pa posezanje za starim forama, pa moda koja se uvijek vraća i vrti u krug jer je to unosno zbog fore i nostalgije... Pa se zvjerskim marketingom stvara umjetna potreba. Gledam tu mlađariju unaokolo i pitam se ima li koji normalan. Na svakom ćošku hrpa klinaca i nitko ne komunicira, samo ko telad bleje svatko u svoj smartfon. A kad odu doma, brže na Fejsbuk, ne do bog se malo družit pa nogač, košarica s ekipom iz kvarta, pa cure, pa zekapeka na friškom zraku s klorofilom... Ko nekad kad sam ja bio mlad. Mi smo bili glupi, nazadni i primitivni. Sve me sram.

Ako ništa drugo, ovih sam dana doznao da imam prijepotopnu kanta digitaliju ranga 486-ice iz doba dok su još Neandertalci tumarali Zemljom, lovili divlja goveda za hranu i obleku i grijali se na njihov izmet jer je bilo lakše pokupiti to nego vući drva iz šume i jer je oportunizam vječita konstanta u prirodi pa tako i u humanoida. Jedino mi nije jasno zašto onda taj muzejski eksponat ovako sjajno radi. Neću se ni truditi jer je to izvan gabarita mojeg intelekta. A i pristran sam jer sam to masno platio pa mi se nemre ni vjerovat jer ionako ne bih prizno da sam se zayebo taman da me peku na ražnju.

Što se fiz'čkih cedea tiče, ne dam ih nikom. Krvavo sam plaćao tih 700+ originala da bih ih sad utapao po 10 kuna komad. Osim toga, rade kao iz bajke, pogotovo kad se apsemplaju na DSD. K vragu, opet sam se zanio. To se meni samo halucinira jer sam subjektivan.
Nisam se mislio vise javiti po ovoj temi,ali ajde Appy me sad nasmijao ovim postom pa evo prvo se ispricavam ako sam nesto grubo napisao,no bila je to cisto reakcija da je moj uredaj "pure shit",usput i da ne pisem pet puta je odgovor na kolegu Syss,.Ista tako cijelu stvar sam proucavao ima sad skoro godinu dana pa  stvari pisem po sjecanju,uglavnom vidim dio price nije dobro shvacen,no idemo redom,ok pretjerao sam sa usporedbom 486 vs i7,stvarno stanje je blize uzet cu opet Intel za primjer kada je graficki i chipset podsustav implementiran u zajednicki sklop sa samim procesorom,da sad ne guglam koja je to tocno generacija Intela bila i nisam slucajno usporedio PC sa ovim kako je kolega Syss rekao.Prilicno slicno je isao generacijski napredak  serije Xilix-a i zato je usporediv.Kao sto rekoh generacija 2 (puccini) ima jos hrpu dodatnih chipova da bi se dobila funkcija DAC-a,dok generacija 4 i 6 su prilicno naprednije i na puno visem stupnju integracije.Kolega Edison je spomenuo softwer,ima i tu kvaka zasto sam pak  toliko pilio po hardweru,recimo kad pisete softwer i programer ide ispisati recimo slovo "A" na nekom display-u ima milion nacina kako ce to napraviti,recimo moze slovo unaprijed definirati i spremiti u "knjiznicu"pa ga samo pozvati sa neke adrese,moze ga ispisivati tocku po tocku i samo mu je masta ogranicenje,ovdje je prakticki sve definirano,audio standardi su definirani,a nacin kako hardwer koji je u osnovi za industrijsku namjenu natjerati da bude DAC je prakticki gledano samo jedan,sto god drugo probali i pisali jednostavno nece raditi,ono sto dobijemo na izlazu je ograniceno mogucnostima hardwera,nema prostora za filozofije iz istog razloga sam spomenuo da ovako koncipirani uredaji i u toj klasi ne mogu zvucno odstupati vise od nekoliko postotaka sto je meni osobno zanemarivo i vise bi islo u rang pseudo,eto Appy nisi se zeznuo niti si kupio rajnglu,to jednostavno ne moze biti lose na takvoj platformi.Mozda banalno no dobar dokaz gornjoj tvrdnji su firmware updejti,dio koji se odnosi na samu konfiguraciju Spartana i ring daca ni u firmi A,ni u firmi B nije diran od osnovne verzije,svi updejti se odnose ne neke propuste u upravljackom dijelu softwera,recimo Rossini greska kod prebacivanja audio formata resetira uredaj ili kod PS isto prebacivanje formata je gasilo diplay i slicne bedastoce,opet Rossini dodavanje dodatnih audio formata,etc,no ni jedan firmware nije dirao ring dac od prvog izdanja,spomenuo sam vec prije da razvoj takvih uredaja i pisanje softwera zaista kosta i nemam pojma nisam dalje proucavao koliko jos firmi imaju uredaje na bazi ring dac-a,no vjerujem da ih nema puno.Koliko je razvoj skup najbolje govori cinjenica da kad skinete poklopac i sve unutra popisete ne racunajuci kutiju sav upotrebljeni hardwer ne kosta vise od 500eur,kod dCS cak i manje ,nema OLED touch screen pa to vs prodajna cijena,cak mi je u jednom trenutku tada sam imao slobodnog vremena palo na pamet klonirati uredaj no nisam mogao naci bas nikoga(kao sto Appy kaze svi danas vrte muziku sa mobitela) da bi bio zainteresiran pa sam odustao.

DirectStream Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.rujan.2018 u 20:33
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Sad će još ispasti da je stara digitalna tehnologija bolja od nove, a naravno, nije.

U ovom slučaju ostaje otvoreno pitanje implementacije. Ako bi bilo jednako, ili bolje implementirano, onda bi napredniji chip sigurno bio i bolji.

Iako je lakše vjerovati dCS-u, jer je već proizveo sjajne DACove, ne možemo znati dok ne čujemo.
Potpuno je drugi problem je u igri. 

Nije toliko bitna napredna tehnologija koliko balansiranje između pluseva i minusa bilo koje tehnologije.

Kod DACeva primjerice je vjecna borba oko toga koliko je moguce napraviti strmi fiter utrasonicnog smeca a da isti ne dotakne vremensku domenu signala, dakle borba s fizikom. Cim je filter strmiji jace utjece na vremensku domenu propagacije signala (glazbe) ovisno o frekvenciji. 

Slicno kao kod zvučnika kod kojih je borba između dobrog vremenskog, amplitudnog(spl) , frekvencijskog odziva i polarne karakteristike.

Nije lako, a sve upucuje na to da nije ni moguce napraviti univerzalno dobro rijesenje. dakle grcamo u kompromisima i to ce tako uvijek i biti, jer zivimo u svemiru koji ima svoje zakone.

Pa i kad se "spustimo" na razinu "jednostavnog" procesuiranja signala poput pojačanja, onaj sveti gral "wire with gain" je ostao i dan sadas samo nedohvatljiv ideal.

Da rezimiram, tehnologija je jedno, a znat ju upotrebiti, je drugo. Možes opet biti prosjecan, možes ju koristit konstruktivno ali i destruktivno. A to je ono zašto sada kao i nekada ima uređaja koji mogu stvoriti auditivnu magiju ili katastrofu.

Uvjerenje da je sve novo bolje, kod audiofila i jeste najveca kocnica za stvarni sonicni napredak vlastitih sistema. 

U ovom svijetu je samom sebi najveca usluga biti otvorenog uma i davanje šanse bilo čemu što ima ozbiljne temelje, bez obzira iz kojeg vremena potjece.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.rujan.2018 u 20:34
@ Dorian:
Uh, sad mi je malo lakše. Svašta mi se ovih dana vrzmalo glavom. Nisam još pomišljao na najgore, ali kako je krenulo...

Editirao Apparatus - 10.rujan.2018 u 20:38
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 10111213>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Unutarnje ožičenje zvučnika.