Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Trebam savjet Yamaha ili Pioneer

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
DRE1 View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DRE1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Trebam savjet Yamaha ili Pioneer
    Objavljeno: 12.veljača.2004 u 22:34

Da li ima netko nekakvih saznanja ili preporuka. Razmišljam o kupovini receivera. Izbor je pao na Yamahu RXV 740 ili Pioneer VSX D 912. Koji bi bio bolji? Zvuenici su Mission.

Unaprijed Hvala

Na vrh
Section1 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Section1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.veljača.2004 u 05:24

Pozdrav;

Preporueio bih ti Pioneer, zbog toga što ima jednu zanimljivu tehnološku karakteristiku. Naime, radi se o tzv. The Multi Channel Acoustic Calibration, odnosno sistemu koji mjeri akustiene osobine prostorije gdje aeš ga postaviti (velieinu zvuenika, udaljenost, delay kanala) Sve se odvija automatski tako što prikljueiš mikrofon koji dobiješ u pakovanju i uz pomoa testnih tonova optimizira zvuene postavke Da imam tih  novaca, sigurno bih se odlueio za Pioneer.

Enjoy The Sound

Section1

Na vrh
trancedeejay View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj trancedeejay Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.veljača.2004 u 11:23

Za taj novac radije Onkyo radije Onkyo ili NAD u kojoj akciji, kod nas je sada u akciji bio NAD T742 za 3200kn.

Have a nice Day

Matt

MUSIC IS THE KEY
Na vrh
DARKOB View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DARKOB Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.veljača.2004 u 17:36
Svi ponu?eni modeli imaju svoju boju zvuka, ako želiš muzikalan do boli ure?aj onda je to Vincent 382.
Ponekad tamna strana pobijedi...
Na vrh
Nightfly View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Nightfly Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.ožujak.2004 u 14:50

Pozdrav svima!

Imam par pitanja - prvo za DRE1 - jesi kupio neki od tih receivera i kako si zadovoljan?

Drugo - za sve koji se razumiju - imam slicnu dilemu oko kupnje receivera, i isto sam razmisljao o Pioneer VSX-D912, Yamahi RX-V740, ili Kenwood KRF-V9070.

Stvar je u tome sto mi primarno treba za slusanje muzike (slusam house i ponekad jazz [na SACDu]), a gledanje DVDa mi je puno manje bitno.

Preporucili su mi Mission zvucnike, ali nemam pojma za subwoofer.

Ako tko ima kakvu preporuku, bio bi vam vise nego zahvalan!

Pozdrav,

Tin

Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.ožujak.2004 u 15:02
Imao sam slienih problema i kupio sam yamahu rx-v 440 , dobila eisa nagradu za avreciver godine 03/04 - 2300 kn , u HT odliena me?utim za stereo slušanje teško da ae ti pružiti nešto više bilo koji av reciver ispod 10 000 kn , zato sam nakon Yamahe kupio polovno nad-stereo pojaealo - 1000kn i wharfedale zvuenike 300kn tako da ne miješam kruške i jabuke i jako sam zadovoljan sa ht-yamaha odnosno stereo nad.Cini mi se bolja i jeftinija opcija nego kupnja jako skupih av recivera koji te mogu oduševiti u stereu.
Na vrh
yoke View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj yoke Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.ožujak.2004 u 15:15

ja bih izbjegavao ONKYO...lazu u vezi snage pojacala...pa mozete imati problema prilikom glasnijeg slusanja glazbe ili gledanja filma...

NEKUPUJ ONKYO

Na vrh
DARKOB View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DARKOB Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.ožujak.2004 u 15:26
Topla preporuka je Marantz i Vincent
Ponekad tamna strana pobijedi...
Na vrh
DRE1 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DRE1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.ožujak.2004 u 20:58

Za Nightfly-a

Kupio sam Yamahu i mogu ti reai da sam sasvim zadovoljan. Mission 783 svira s njim OK. Woofer imam i trenutno ga ne koristim jer ovi zvuenici daju dovoljno basa u maloj sobi u kakvoj sam trenutno. Jednog dana u veaoj sobi. Imam malu primjedbu u vezi receivera koja se odnosi na tuner. Malo je "gluh". Inaee, 740-tka je u HT-u odliena, a u stereu jako 4+! 

P.S. Svako ima svoje mišljenje.

Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.ožujak.2004 u 21:11
783 su odlieni zvuenici.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike