Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Electronica ...

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 70>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 13:00
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

... Po meni nije uopće bitan instrument nego izričaj, ideja, emocija...
  Elektronički instrumenti su jednosatvno "kratki" u izričaju spram klasičnih instrumenata, pa i elektrificiranih, i glazbenici svjesni toga svoju glazbu kreiraju na sasvim drugi način, a i ono što žele izreči je u pravilu nešto sasvim drugo od onoga čega se laća skladatelj klasičnijih instrumenata. Dakle, u tom dijelu možemo govoriti o ukusima.

Meni se recimo jako svidjela techno-trance-ko-će-ga-znati-kak-se-točno-zvala scena u prvoj polovici 90-ih. Labeli kao Bonzaii, XTC i još neki. To vrijeme sam radio kao DJ i morao sam donekle pratiti zbivanja i u nekomercijali jer je bilo ovdje ljudi koji su slušali i tražili takvu mjuzu. Iako to osbno nisam slušao malo po malo mi se svidjelo, i na kraju sam to i doma slušao. Ne baš previše, ali mi je tu i tamo odgovaralo.

No, koliko god mi s vremenom svidjela ta glazba, uvijek mi se doimala ograničenom u izričaju, siromašnija od neke gdje su upotrebljeni klasični instrumenti ili barem el. gitara.

Ideja je ok stvar i slažem se da je ona najbitnija, ali nije baš isto da li se na 50Hz čuje neki jednoličan ton sa neke vrsti sintića ili netko vuče gudalo po kontrabasu. Meni barem nije.
 Sve u svemu mogu slušati elektroniku, nemam ništa protiv nje, ali u njoj ne mogu naći ono najviše za što je glazba sposobna.
Na vrh
marijo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj marijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 13:07
Uzmite bilo što od izdavača " Defected-a" nečete pogriješiti , elektronika i melodijoznost , a ima i obrada starih stvari ali nisu za ubiti izvođača !!!
Tweakam po kućama sa svojim alatom !
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 13:09
Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Da, naravno. Samo što u nekim žanrovima nekako nema baš dobre glazbe
Mislis na free jazz?
Neću ni potvrditi ni negirati
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 13:15
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Možda bi bilo zgodno napraviti neko testiranje i vidjeti kakvu glazbu ljudi vole obzirom na glazbeni sluh i/ili glazbenu naobrazbu. Siguran sam da bi rezultati bili zanimljivi.

Čini mi se da pretpostavljaš da oni s više sluha i s više glazbene naobrazbe u većini preferiraju konvencionalnu glazbu.

To je vjerojatno točno, no taj zaključak pati od jedne katastrofalne greške:

Ljudi koji se bave glazbom automatski vole konvencionalnu glazbu više baš zato što se njome bave, a ne zato što znaju da je na neki način vrednija. Posljedica i uzrok se miješaju. Naprimjer, da sam ja nekakav svirač, pjevač ili glazbeni poznavaoc, sama ta karakteristika dolazila bi iz ljubavi prema glazbi koju poznajem, pjevam ili sviram. Suvišno je pitati volim li glazbu koja se svira i pjeva više od one koja je umjetno stvorena, jer očigledno volim onu prvu više. Takav test kojeg predlažeš bio bi besmislica, unaprijed-ostvareno pitanje.

Ne znam jel razumiješ ali ne znam kak da drukčije objasnim...
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".
Na vrh
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 13:21
Originalno postano od strane člana: Jango Fett Jango Fett napisao:

Možda bi bilo zgodno napraviti neko testiranje i vidjeti kakvu glazbu ljudi vole obzirom na glazbeni sluh i/ili glazbenu naobrazbu. Siguran sam da bi rezultati bili zanimljivi.

Čini mi se da pretpostavljaš da oni s više sluha i s više glazbene naobrazbe u većini preferiraju konvencionalnu glazbu.

Ljudi koji se bave glazbom automatski vole konvencionalnu glazbu više baš zato što se njome bave, a ne zato što znaju da je na neki način vrednija. Posljedica i uzrok se miješaju. Naprimjer, da sam ja nekakav svirač, pjevač ili glazbeni poznavaoc, sama ta karakteristika dolazila bi iz ljubavi prema glazbi koju poznajem, pjevam ili sviram. Suvišno je pitati volim li glazbu koja se svira i pjeva više od one koja je umjetno stvorena, jer očigledno volim onu prvu više. Takav test kojeg predlažeš bio bi besmislica, unaprijed-ostvareno pitanje.

Meni se čini da Joby na neki način brani svoj glazbeni ukus, obzirom da pjeva karaoke i svira harmoniku.

Na vrh
yoke View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj yoke Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 13:44

neke od kompilacija koje imam ( ne puno ali eto )

good looking records
bonzai records ( stvar poput first reberth ... tko je bio na prvom future shocku sjetit ce se - jos uvjek se najezim kad ju cujem )
talking loud

pa ekipa poput mastres at work...India '' I can't get no sleep''
underworld - rez

pa x-mix compilation od dave angel ...

pa carl craig ...

ahhh da mi je nabaviti nesto muzike s pocetka 90 ... detroit minimal ...imao po kazetama pa pogubi, prebrisao ... agggrgghhh ....
... atomic heart ...

pa mozes ovako danima ...

a squarepusher se moze slobodno usporediti s bilo kojim jazzistom...

i meni jednako drag afx...elephant song...flim...polynomial c...selected ambient works II...

ajd nek bude i prodigy iz boljih dana, zajedno s SL2...

Editirao yoke - 02.siječanj.2007 u 13:49
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 13:52
Originalno postano od strane člana: yoke yoke napisao:

a squarepusher se moze slobodno usporediti s bilo kojim jazzistom...

i meni jednako drag afx...elephant song...flim...polynomial c...selected ambient works II...

Traumwarp jahren... 93-95 g.

Squarepusher odnosno Tom Jenkinson u osnovi i je jazz basist koji se počeo igrati sa elektronikom... pa mu se dopalo... slična stvar je i sa Bugge Wesseltoftom.

Uvijek svesrdno preporučujem Autechre kad je riječ o warpu... od atmosfere, vizualizacije, inovacije u zvuku, spotova...
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 13:55
Originalno postano od strane člana: Jango Fett Jango Fett napisao:

Naravno da kužim, mada niti to nije baš tako. Uglavnom ljudi koji nešto sviraju slušaju nešto drugo. Onog što sviraju im je ionako prepun q...

Da se školovanjem profilira ukus, to stoji, ali ipak donekle.
Na vrh
yoke View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj yoke Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 14:00
bio u splitu tip moloh ( ne zjecam se kako se to pisalo ) ... imao hrpu ambijentalnih ploca...minimala...pustao glazbu na nekom lokalnom radiju...( brac ili hvar ili tako nesto ) ... na kraju prolupao i sve rasprodao ... aggrrggghhh...da je bilo pameti pa pokupovati sve to... doduse kasno sam i saznao...   
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 14:01
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Ideja je ok stvar i slažem se da je ona najbitnija, ali nije baš isto da li se na 50Hz čuje neki jednoličan ton sa neke vrsti sintića ili netko vuče gudalo po kontrabasu. Meni barem nije.
 Sve u svemu mogu slušati elektroniku, nemam ništa protiv nje, ali u njoj ne mogu naći ono najviše za što je glazba sposobna.

Što mogu kad volim kotrljajuće bassekvence...

U osnovi ovo o čemu pišeš su nekakvi techno uratci...
Od toga sam većinom bježao, zato što sam volio muziku koja ima neku osobnost, a taj zvuk je to pobijao. Cijelo umijeće se svodilo na nizanje ravnih repetitivnih ritmova i umijeće miksanja DJ-a da niz ostane neprekinut. 
Bio sam nekoliko puta na tim partijima, nisam se mogao natjerati ni na ples, kamoli što drugo. 

Draži mi je bio dub, ambient, chill i ostale laganice, te eksperimental, glitch, elektrofunk, a s druge strane sam volio elektroindustrial koji je statement agresivnog sintetičkog zvuka. Znoj, čekić, krv i suze... ravno u glavu!

Ionako nisam više neki elektronski freak za nova izdanja, poput starih rokera čeznem za onim nekad, "bilo je bolje"... bah... godine  

Evo i u avatar sam stavio logo jednih od pionira elektroindustriala, die Krupps

Editirao Kalle242 - 02.siječanj.2007 u 14:12
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 70>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,322 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente