Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Electronica ...

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 70>
Korisnik
  Tema Pretraži Tema Pretraži  Opcije teme Opcije teme
Joby View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.sije?anj.2007 u 14:04
Originalno postano od strane člana: Aquarius Aquarius napisao:

Meni se čini da Joby na neki način brani svoj glazbeni ukus, obzirom da pjeva karaoke i svira harmoniku.

Kak si me prokljuvil...
Ne branim ja ništa, smo iznosim svoje viđenje i mišljenje o elektronici. Nemam niš protiv nje, ofkors. Čak sam kod Janga naišo na par stvari koje bih mogao slušati, možda čak i više nego jednom. Ali mi ipak fali nečega u tome. Očito je to glazba za intelektualce
Moram potražiti, radi osobne promocije na forumu i opće kulture, neku elektroniku koja ima melodiju dulju od 6 tonova i više od 2 akorda. Ima ko kakve prijedloge? Može link na jutjub i sl.
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.sije?anj.2007 u 14:21

Doors - light my fire... uvod

Na vrh
yoke View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj yoke Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.sije?anj.2007 u 14:41
evo bar su mace zgodne...ako vec muzika nije :-)

muahhhhaaahhaaaa

Editirao yoke - 02.sije?anj.2007 u 14:44
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.sije?anj.2007 u 15:53
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Kak si me prokljuvil...
Ne branim ja ništa, smo iznosim svoje viđenje i mišljenje o elektronici. Nemam niš protiv nje, ofkors. Čak sam kod Janga naišo na par stvari koje bih mogao slušati, možda čak i više nego jednom. Ali mi ipak fali nečega u tome. Očito je to glazba za intelektualce
Moram potražiti, radi osobne promocije na forumu i opće kulture, neku elektroniku koja ima melodiju dulju od 6 tonova i više od 2 akorda. Ima ko kakve prijedloge? Može link na jutjub i sl.

Postoji po tom pitanju samo jedna sorta ljudi kojoj se treba usprotiviti: oni koji traže glazbu u ne-glazbi.

To je naprimjer moj prijatelj, kojemu je super glazba ako se dobro čuje činela, moj drugi prijatelj kojemu je super glazba kad neki virtuoz dobro "dere" po violini ili gitari, da pokaže koliko je dobar svirač, moja prijateljica kojoj je glazba samo kad ima riječi a dobra je samo kad su te riječi dobro napisane (kao da je glazba književnost!) itd.

Samo oni koj slušaju glazbu kao zvučni izraz autora, oni koji nalaze smisao i poruku samo i samo u njoj a ne nekom izvanjskom razlogu, takvi zaista zaslužuju poštovanje bez obzira na afinitete prema žanrovima.

Danas toga ima sve manje. Od Thompsona koji zlouporabi pojam glazbe za upražnjavanje ideologije, preko mainstreama koji zlouporabi pojam glazbe za postizanje popularnosti, sve do same populacije koji iz tih razloga to i sluša - sve je tu manje glazbe u priči. U svemu tome, ta takozvana glazba radi samo jedno - isprepliće se sa samim svojim modelom, izvija se i uvija u pokušaju originalnosti, a reakcija društva je uvijek ista - ravnodušnost, hiperinflacija, reciklaža povijesti, reciklaža formi. Ponavljanje zvukova u elektronici nije nipošto bavljenje reciklažom, niti je forma nad sadržaje. Njezin sadržaj jest njezin forma i to je dobra stvar. Ona loša nalazi se u modernoj glazbi koja više nije niti elekronika niti odvsirana glazba, neki mutantski hibrid u kojem više ništa nije važno osim ponovne reprodukcije jednog te istog koncepta - to je tek prava reciklaža!
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".
Na vrh
HiperAktivan
HiperAktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.sije?anj.2007 u 16:06

Naravno da kužim, mada niti to nije baš tako. Uglavnom ljudi koji nešto sviraju slušaju nešto drugo. Onog što sviraju im je ionako prepun q...

Da se školovanjem profilira ukus, to stoji, ali ipak donekle.

Ja osobno ne mislim da postoji veza između intelektualne aktivnosti i glazbenog ukusa.

Znam dosta idiota koji slušaju klasiku i jazz, i dosta intelektualaca koji slušaju Thompsona i narodnjake.

Sve se samo svodi na to da se glazbeni ukus profilira u određenoj fazi mladosti. Ja sam učio na Pink Floydima, U2, Status Quo, Led Zeppellin itd. - sve od starog, prošao pubertetske faze techno-a, rave-a, alternativnog metala itd., i na kraju, kad mi je došlo to vrijeme, isprofilirao prema jednoj vrsti - elektronici.

Kako je Povijest glazbe prestala sredinom 90-tih, sve je uvijek na istu shemu pa mi idan danas odgovaraju novi uratci, jer je sve još uvijek isto. Nema novih stilova zog kojih bi rekao "ono nekad mi je bilo bolje". Nova generecija djece uče na mainstreamu i nikada se zapravo neće isprofilirati, uvijek će im ono novo biti prvi izbor. Mi stariji imamo sreće.
Na vrh
Joby View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.sije?anj.2007 u 16:55
Originalno postano od strane člana: Jango Fett Jango Fett napisao:

Samo oni koj slušaju glazbu kao zvučni izraz autora, oni koji nalaze smisao i poruku samo i samo u njoj a ne nekom izvanjskom razlogu, takvi zaista zaslužuju poštovanje bez obzira na afinitete prema žanrovima.

Slažem se.
Na vrh
jazzdil View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.sije?anj.2007 u 20:04
Originalno postano od strane člana: Jango Fett Jango Fett napisao:

i

Čestitam, samo ljudi koji traže i nalaze poruku u  izrazu autora jedini u stvari slušaju glazbu, bez obzira na žanr, naravno,  u svakom žanru ima dobre muzike.

Ako vjerujete da se priroda sastoji od vibracija, kao i ljudski nervni sustav, a zvuk predstavlja najizravniju vibraciju koju čovjek može direktno i momentalno  percipirati, glazbu nastala kao refleksija spiritualnosti i promišljanja glazbenika predstavlja poruku.
Navedeni sustav davanja i primanja spirita, poruke i usuđujem se reći mudrosti putem glazbe na relaciji glazbenik - slušatelj poznale su gotovo sve civilizacije i koristile u ritualne i spiritualne svrhe.
Meni je slušanje glazbe npr. Johna Coltranea spiritualno iskustvo. Nekome je to elektronika. Živjela muzika.

Micro Utopia Be
Na vrh
altair View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.sije?anj.2007 u 20:31
Hm, zanimljivi stavovi ...

Ludovic Navarre aka St. Germain ... Francuz koji me dobro zabavio drugom polovicom 90-ih ... Electronica, house, down tempo, jazz ...
Casopis Muzik je "Boulevard" odabrao za Best dance album '95.

a onda je nekoliko godina kasnije dosao "Tourist", za koji bih prije rekao da je jazz nego elektronika, ali ... na mojoj All time best listi. [Edit: Eh, da ... potonji je snimljen za Blue Note diskografsku kucu.]

Poslusajte, pa cemo o instrumentima, Hertzima, melodiji, ritmu, vokalima i slicnom ... a ideja ...  heh ...

Editirao altair - 02.sije?anj.2007 u 20:39
Na vrh
HiperAktivan
HiperAktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.sije?anj.2007 u 20:37

Ludovic Navarre je jedan od pionira hibridne glazbe. Uspio je skoro nezamislivo - spojio elekroniku (house) s jazzom i bluesom, pokazao da se ta dva žanra mogu voljeti, i zaslužuje svako poštovanje.

Na vrh
dacho View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Turamtidrot rulz

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dacho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.sije?anj.2007 u 20:46
Ima tu nešto ima..... Čitao sam npr. u par navrata da neki ugledni časopisi koriste za testiranje komponenti neke glazbene uratke od MOBYa ili pak analogiju na vrtilici od FGHT" Welcome to the pleasuredome"
Neke čudne okrugljaste lampe, par crnih kutijica, povelike glasne škatulje, crno-bijela skalamerija i to je to....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 70>
  Podijeli temu   

Pređi na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
dCS Puccini & U-Clock
Forum: HIFI komponente ...