Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Electronica ...

Odgovori Odgovori Stranica  <1 72737475>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.listopad.2018 u 19:52
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

njegov opus širi iskrzanost i nemir, općenito niža vibracija. 

Ovo kako sam i naglasio nije ambijentalna glazba za opuštanje, tjera te da se malo angažiraš, uđeš u priču, "mindset", groove... nazovi to kako hoćeš. 

Nemam ništa protiv tvog ukusa, vidim što ljepiš ovdje, meni je to lijepo složena mjuza "psybient" ili kako to već zovu, dobra produkcija itd, no malo razvodnjena i "new age-asta" za moj ukus... svatko ima svoje, odnosno kako to kome već "vibrira". :)

ukusi su ukusi :)
pa, paralelu sam povukao jer je Henke očito kreativac, vrlo kreativan stvaraoc elektronike, kreativa je poveznica. jedino je drugačije usmjerenje

u pravilu, ni u muzici kakvu stvara Henke, niti u psybientu, ne bi trebalo biti produkcije...Henkea ne
znam pa ne mogu reć. ali psybient i općenito psy su one man show kompozicije, eventualno dvoje ljudi koji zajedno nešto stvaraju, industrija nula, produkcija nula, nema je. to je čista muzika
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.listopad.2018 u 20:10
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Samo ti daj, nema kefr.
haha
Ajd molim te, razveseli napaćene uši. Neće boljeti i nije progrock. Nemoj slušat samo to kruljenje ko Zed.
haha

Ima općenito poveznica onog što je dobro u rocku (u širem smislu), i onog što se dobro događa u elektronici od 2000-tih nadalje, ali i nešto ranije. poveznica je droga. i to vjerujem specifična, ono što bi nazvali halucinogenom: LSD; DMT, psilocibe. droga je 'odgovorna' za najkreativnija izdanja ovih žanrova. jedina razlika je što je epoha rocka bila i prošla, onda kad je bila, i danas je to mrtvi pravac. elektronika je živa. nekad su ljudi išli na woodstock, tulumarili i slušali tadašnju scenu, drogirali se i opijali. oni koji su bili mladi onda. današnji mladi to isto rade na elektronici - jedino nije masovno. većina mladih ne zna da postoji i da se događa. i ne drogira se time haha nije ništa čudno da se mi stariji zatvaramo s muzikom 'našeg doba' i da smo u pravilu nesposobni percepirati novu muziku. to je tako, jednom smo mladi, kasnije dođe ljuštura i mondeni problemi, egzistencija i ča-čing i to je to haha

psybient je mlak, on je onak jedna prekrasna ambijentalna, kamilica za starčeke poput mene. mlađi drmaju malo žešće bpm-ove:

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.listopad.2018 u 20:15
ole!
haha

Editirao zed_alive - 09.listopad.2018 u 20:15
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.listopad.2018 u 20:42
Uopće se ne radi o nostalgiji i cmizdrenju za mladosti. Nekad je isto bilo svakojakog ubij bože treša pa nisam nimalo sentimentalan spram toga. Jednostavno, radi se o pukoj kvaliteti. Zašto bih trošio život na besmisleno i dosadno kruljenje kad ima toliko kvalitetne glazbe koja uopće nije mrtva? Zapisana je i svakodnevno živi u domovima prosvijećenih ljudi. Nažalost sve nas je manje.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.listopad.2018 u 20:47
Isto je kvaliteta. Ali si je -ti- nesposoban percepirati, jer si se zašlosao.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.listopad.2018 u 20:48
A kaj misliš kaj su dedeki govorili o Woodstocku, kad se događao.
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.listopad.2018 u 10:53

Naravno, to je tada bila gomila, polugole omladine i "drogeraška" muzika haha... realno uvijek je bilo isto, starci nikada nisu kužili mlade, vrijeme pokaže. 

Editirao Kalle242 - 10.listopad.2018 u 10:54
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.listopad.2018 u 11:05
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Naravno, to je tada bila gomila, polugole omladine i "drogeraška" muzika haha... realno uvijek je bilo isto, starci nikada nisu kužili mlade, vrijeme pokaže. 

A ti si kao mlad smijeh2
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.listopad.2018 u 11:25
hahaNaravno da nisam no ne slušam ni mjuzu za mlade, niti je elektronska glazba odavno stvar samo mladih. Kad gledam tu sam hvalospjevio o Warp records i sl. izdanjima koja i danas volim, ta sva izdanja sad broje 20-25 godina kako su izašla.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.listopad.2018 u 11:36
Originalno postano od strane člana: MiljenkoC MiljenkoC napisao:

A ti si kao mlad smijeh2

pa nisam ni ja mlad, ja sam isto zašlosan, ubrajam se u starce jbg

jedino kaj meni staro dosadi, prestane mi ono uzbuđenje...npr mogu slušat stari rock, i to je muzika koju itekako kužim i ukusom mi je bliska ali...:

Editirao zed_alive - 10.listopad.2018 u 11:37
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 72737475>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike