Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Electronica ...

Odgovori Odgovori Stranica  123 70>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Electronica ...
    Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 00:04
Vidim da se ovaj zanr slabo spominje na forumu, a mislim da ima albuma koji su vrijedni paznje. Omiljena amerikanizirana fraza (pomalo pretjerana) je R2D4 (za Mensa momke, Records To Die For). Ne trebaju biti bas za umiranje, dovoljno je da su vrijedni slusanja/kupnje.

Podzanrova ima k'o u prici ... svi su dobrodosli ...

Evo jednog "favorita" iz sredine90'-ih, na kojeg sam se podsjetio listajuci po webu ...

Leftfield - Leftism

Naletio sam na naslov diy reviewa "Album koji sam platio 1000 GBP" ... u stvari player je cuo pjesmu Melt na Rotel pre/amp+B&W setupu i za sat vremena kupio i setup i album.
Ne preporucam slicnu naglost. Ukoliko nemate ovaj album, nabavite prvo samo njega. Ako nista drugo, jeftinije je. Dobra glazba je dobra glazba ... bez obzira ...
Na vrh
b.u.b. View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj b.u.b. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 00:09
Uf, moja kopija se izlizala...

Bilo je to magicno doba za UK electronic/trip/"leftfield"/downtempo scenu (sredina 90, ako se ne varam 96 je bila posebno dobra godina)...

b.u.b.

"If it ain't one thing it's a motherf**kin nother."
-Snoop Dogg
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 00:27
Evo jos jednog predstavnika, nesto starije generacije ... Godina je 1980. U uzem smislu pripada "new romantics" pokretu. Za mene je to elektronika s pocetka 80-ih.
Ultravox - Vienna

Zanimljivost vezana uz album je da diskografska nije htjela cuti da naslovna pjesma bude singl. Clanovi banda su se izborili i ... nisu pogrijesili ... iako ... pjesma se smatra najboljom No.2 pjesmom na UK Chart svih vremena. Unatoc svemu, nikada nije sjela na vrh.
Jednog ce dana neki mladi remixeri sloziti verziju koja ce to uspjeti. Nedavno sam cuo "modernu" verziju "Another One Bites the Dust" (originalno grupe Queen, a sada vs. The Miami Project) ... zlocin (IMHO).
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 01:12
Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

... Evo jednog "favorita" iz sredine90'-ih, na kojeg sam se podsjetio listajuci po webu ...

Leftfield - Leftism

Nisam nikad bio "elektroničar", pa mi tako nije ni ovaj album nešto posebno značio, iako su mi ga neki frendovi s hvalospjevima gurali u ruke.
 Ipak, 'Original' mi se još uvijek zna zavrtiti sa jedne kompilacije - uspomene na lokalne DJ dane
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 01:39
Ovaj sam album vec spominjao, a takodjer spada u "klasike". Austrijski dvojac koji, na zalost, vise ne djeluje zajedno ... Svejedno i dalje uzivam i u Peace orchestra i Tosca albumima.

Kruder & Dorfmeister - The K&D Sessions

Imam vrlo lose misljenje o umjetnicima koji tudje uratke samo remixiraju, kako bi ih preinacili u dovoljnoj mjeri da budu club-friendly. Ovom dvojcu remixiranje sam progledao kroz prste. Njihov je stil bio toliko jedinstven da ovaj album stavljam u rang originalnih radova. F L G (jos jedna americka skracenica .
Eh, da ... bilo je ljeto gospodnje 1998. ...

Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 01:49
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Nisam nikad bio "elektroničar", pa mi tako nije ni ovaj album nešto posebno značio, iako su mi ga neki frendovi s hvalospjevima gurali u ruke.
 Ipak, 'Original' mi se još uvijek zna zavrtiti sa jedne kompilacije - uspomene na lokalne DJ dane
Ma nisam ni ja "elektronicar" (u vise nego jednom smislu te rijeci ). Bar ne iskljucivi. U svojoj sam par-godisnjoj "glazbofilskoj karijeri" pocesto naletio na albume koji su toliko zanimljivi da se zbog njih isplati malo skrenuti u elektronicarske vode.
Pokusavam skrenuti paznju na dobru glazbu ... svima koji nisu iskljucivi u tipu glazbenog izricaja kojeg prate.

Recimo, ne pada mi na pamet robotu otimati Zeppeline IV da bih mu ugurao u ruke neki elektronicarski album
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 02:07
Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

...Pokusavam skrenuti paznju na dobru glazbu ... svima koji nisu iskljucivi u tipu glazbenog izricaja kojeg prate.
  Da, naravno. Samo što u nekim žanrovima nekako nema baš dobre glazbe
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 02:10
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Da, naravno. Samo što u nekim žanrovima nekako nema baš dobre glazbe
Mislis na free jazz?
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 02:55
altair, svaka čast za temu. U zadnjih pola mjeseca naskidao sam se dosta lossless elektronike i još jednom si potvrdio da u toj priči ima mnogo hifi-ja. Naravno, manje bitno - ono važnije je činjenica da je to zbilja glazba uz bok svakoj drugoj. 

Editirao Jango Fett - 02.siječanj.2007 u 02:56
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.siječanj.2007 u 03:07
Originalno postano od strane člana: Jango Fett Jango Fett napisao:

altair, svaka čast za temu. U zadnjih pola mjeseca naskidao sam se dosta lossless elektronike i još jednom si potvrdio da u toj priči ima mnogo hifi-ja. Naravno, manje bitno - ono važnije je činjenica da je to zbilja glazba uz bok svakoj drugoj. 
*zbunj* Stvarno nisam imao namjeru promicati audiofilske vrijednosti elektornicke glazbe, ako si na to mislio. Doduse, imam par Tosca stvari koje volim cuti  ... kad stjecem misljenje o nekom sustavu, citam da ljudi nose Propellerheads ili Massive Attack za slicne namjene ... ali ... temu sam otvorio da skrenem paznju na dobru elektronsku glazbu.
U mom slucaju preporuke ce ici vise u mainstream smjeru (sarat ce od Kraftwerka do London Elektricitya), a od vas, koji ovaj zanr vise pratite, ocekujem neke manje poznate (underground/alternative?) preporuke ...

Editirao altair - 02.siječanj.2007 u 03:17
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 70>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,166 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Računala i audio
WIN i USB2