Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Strujni kabel

Odgovori Odgovori Stranica  <1 107108109110111 112>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 09:09
Ono gore na slici su Taipan Helix i Python Helix. Mislio sam da će znalci prepoznati proteza
Komentiram ih tako da su mi zvukom vrlo slični (čak mi jeftini Taipan i bolji zvuči - na bilo kojem mjestu), i da su lagano na suzdržanoj, povučenijoj strani, pa i zagasitijoj. Tko sluša laganiju, jednostavniju glazbu može mu biti sasvim ok. Za nešto "žešće", ritmično meni je to nedostatno brzo, odrešito ... jednostavno malo "zaostaje" za glazbom.
Plus, timbar, i kod jednostavnije glazbe, mi baš nije nešto posebno (obzirom na reputaciju, pa i cijenu). Prozračnost i preglednost zvučne slike (pogotovo kod Taipana) je ono u čemu su mi najbolji, no nedostatno da ga/ih udomim.

Nordost nije bio u ovoj grupi sa slika (a mogao je, isti Vishnu kojeg sam već imao), a o njemu sam već pisao. Ukratko, "srebro na bakru" kabeli mi nikad nisu odgovarali, jer to je meni nekakav "efekt" zvuk. Ili neka bude bakar ili srebro, ali taj mišung mi nigdje nije donio sreću sa zvukom, pa ga izbjegavam.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 09:30
Slazem se sa konstatcijom u vezi posrebranih zica i njihovog zvuka, nikad nije dobro naglo spajati raznorodne metale, kroz slojeve ili kao klasican spoj.

Sten, od napajackih kablova koje si probao u zivotu, koji su ti dali najbolji miks, ukupni rezultat?

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 09:51
  Pa, oni koje imam u sistemu. obrva 
 Sve drugo nije zadovoljilo, pa mi nema smisla govoriti koji su manje ili više lošiji. Ako bi morao nešto reći glede brendova, primjećujem da sam počeo preferirati (dobro) srebro, pa su mi favoriti Siltech i Sumić. Još kad bi ovaj zadnji počeo stavljati neke Wattgate konektore možda bi nešto i udomio.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 09:53
E sad, koje imas u sistemu? Ne pamtim to, a neda mi se bunariti po forumu.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 10:15
Imaš na prethodnoj stranici.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 13:27
Aha znaci solid core od 3x2.5 kvadrata. To je prilicno kruto zar ne?
Al ne cudim se. Solid core je obecavajuca varijanta.
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 16:14
Retro strujaši !

Kako je jučer i danas malo osvježilo, drbao sam malo po podrumu i našao 6m one plavo bijele telefonske žice 0,6 mm po vodiću. To je valjda staro min 30 g, bilo je na suhom i tamnom, dakle ok roba.
Takve mislim da i više nema za kupiti.
Našo sam i dva šuko štekera, valjda Yugo proizvodnje ili sl., vrlo uvjerljive konstrukcije i težine.

Netko je već tu rekao da je ta plavo bijela žica s bakrom iz Bora, dobre kvalitete, pa odlučih napraviti strujaš od te robe.
Ufrkao sam blago tu dvostruku žicu ( 4 x 0,6 mm ) za svaki vod (nula i faza), te je uvukao u pamučni omotač (sl. 1).
Oba voda u pamuku sam ufrkao zajedno sa vodom uzemljenja (bakar licna u silikonu 2,5 mm) i stavio u bijeli pamučni omotač (sl. 2) i sve terminirao. Šuko šteker je onaj pronađeni u podrumu, a IEC je novi solidan bakreni (sl.. 5)

Danas sam bio na buvljaku pa tamo nađoh vrlo solidan Koppov šuko (sl. 4) na kojem je još bio stari kabel od pegle u platnenoj izolaciji (promjer cca 1,5 mm, tanke licne)
Odlučih  (iz zahebancije haha) to sve očistiti, skratiti i ponovo spojiti nove kontakte tj napraviti jedan retro strujaš !
Sve je na njemu dosta staro, osim IEC štekera.... (sl. 3) !

Onaj prvi se u probi (još neusviran) pokazao malo življim, prodornijim i možda detaljnijim od dosadašnjeg (7 licni x 0,8 mm). Možda malo i nemirniji....

Onaj Retro/pegla kabel je očekivano bio i malo lošiji, tj nekako sporiji, mrtviji, zatvoreniji s manje detalja.....

Oba su za sada isprobavana na DAC-u.
Kada je sa preampa strujaš prebačen na DAC, a na cijevni preamp stavljen onaj "pegla", ona sporost u zvuku nije bila toliko prisutna.

No, sve je to još neusvirano
Onaj kabel od plavo/bijele žice će vjerojatno ostati na nekom uređaju, a umjesto one "pegla" žnjore će na Kopp šuko doći nešto bolje....
mig

Editirao olif - 12.kolovoz.2017 u 16:29
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 16:46
Daj, Olif, kak ti se da više s tim "pegla" kabelima navlačiti. I još trećerazredni konektori u džiru. To bude dobro prosviralo u Limburgu mjesecu. haha
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 16:53
Imam ja i Furutech konektore, al nis primjetil da su toliko bolji koliko koštaju......mig
Kopp je zakon.......haha

A pegla kak pegla.....probaš i zameniš.......proteza
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 16:56
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Aha znaci solid core od 3x2.5 kvadrata. To je prilicno kruto zar ne?
Al ne cudim se. Solid core je obecavajuca varijanta.

Mnogo kruto. Solid core mi se pokazao bolji od istog kabela s licnama (koji je zapravo kao i običan kabel koji se dobije s uređajima).
 Probao i Inakustik   slična konstrukcija, isto solid core, čak i oplet ima, ali bio prilično lošiji. Možda baš zbog opleta, tko će ga znati. Iako, probah i sa spojenim i odspojenim.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 107108109110111 112>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Krell s300i
Forum: Dodatni pribor