Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

AudioAero Prima 192/24 mkII problem

Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.prosinac.2014 u 17:00
Originalno postano od strane člana: Zoll Zoll napisao:

Pa zar su bufferi i followeri (Gašo je spomenuo follower) zabranjeni u visokoj klasi? Pa zar nesmiju biti cijevni? Jel to tvoj stav ili neka nova moda? Dozvoljeno je ponašati se ko pjetlić no nemoj misliti da su svi na ovom forumu kokoši.
Ja sam govorio o nepotrebnom poduplavanju sklopovlja i kalemljenju cijevi poput tumora jer to prodaje priču i samim tim robu, a ne je li što zabranjeno. I nisam znao da se osjećaš poput kokoši. Ja nikoga tako ne doživljavam. Osim samih kokoši.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
tufa View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tufa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.prosinac.2014 u 17:46
Mene tu zanima ako je balansiran na izlazu a i on i capitole a imaju po dva sprezna konda umjesto cetri ako ja to dobro kontam...
Mozda sa op ampovima gura balansirane a cijev mu sluzi za se izlaz odmah nakon daca.
vakum
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.prosinac.2014 u 19:31
Dobro si zaključio sali OP ovi guraju i RCA i XLR.

No mislim da smo zabrijali.

Pitanje je koliko je pouzdan?   Pouzdaniji od prosjeka.

Kako reproducira? POnajbolje u klasi, pogotovo za tvikom veznih kondova.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Dachande View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dachande Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2014 u 10:17
Uzeo sam Primu na probu preko vikenda i usporedio sa svojim Marantz-om CD 16, ali "napiljenim" od strane Apparatusa. Kako svira cd-16 u originalu nemam pojma, ali ovaj moj je po mome skromnom mišljenju dobrano "nadsvirao" Primu.U načelu kada bi secirali pojedine segmente zvuka u grubo Prima bi vodila 2:1, odnosno visoki i bas bolja Prima, a srednji Marantz, međutim kada se sluša cjelina Marantz je tri koplja bolji. Jednostavno vas mjuza "ponese". Bolji su vokali i ženski i muški, gitara, klavir. Jedino priznajem kada bih mogao dobiti bas s Prime na Marantzu stvar bi bila savršena. Također moram napomenuti (iako to nema veze sa zvukom, ali...) da sam osječaj pod rukom u smislu kvalitete uređaja je daleko na strani Marantz-a, Prima je sva nekako "klimava". Ovoj je samo moje subjektivno mišljenje i kratki grubi opis usporedbe ova dva CD-pa, bez namjere da tvrdim bilo što eksplicitno...Marantza sam kupio prije ne znam koliko godina od našeg kolege sa Audiofila, a zanimljivo je da ga je on koliko znam upravo zamijenio sa AA Primom.
Na vrh
Dachande View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dachande Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2014 u 10:19
Originalno postano od strane člana: Dachande Dachande napisao:

Uzeo sam Primu na probu preko vikenda i usporedio sa svojim Marantz-om CD 16, ali "napiljenim" od strane Apparatusa. Kako svira cd-16 u originalu nemam pojma, ali ovaj moj je po mome skromnom mišljenju dobrano "nadsvirao" Primu.U načelu kada bi secirali pojedine segmente zvuka u grubo Prima bi vodila 2:1, odnosno visoki i bas bolja Prima, a srednji Marantz, međutim kada se sluša cjelina Marantz je tri koplja bolji. Jednostavno vas mjuza "ponese". Bolji su vokali i ženski i muški, gitara, klavir. Jedino priznajem kada bih mogao dobiti bas s Prime na Marantzu stvar bi bila savršena. Također moram napomenuti (iako to nema veze sa zvukom, ali...) da sam osječaj pod rukom u smislu kvalitete uređaja je daleko na strani Marantz-a, Prima je sva nekako "klimava". Ovoj je samo moje subjektivno mišljenje i kratki grubi opis usporedbe ova dva CD-pa, bez namjere da tvrdim bilo što eksplicitno...Marantza sam kupio prije ne znam koliko godina od našeg kolege sa Audiofila Žaca, a zanimljivo je da ga je on koliko znam upravo zamijenio sa AA Primom.

Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2014 u 10:44

Uzeo sam Primu na probu preko vikenda i usporedio sa svojim Marantz-om CD 16, ali "napiljenim" od strane Apparatusa. Kako svira cd-16 u originalu nemam pojma, ali ovaj moj je po mome skromnom mišljenju dobrano "nadsvirao" Primu.U načelu kada bi secirali pojedine segmente zvuka u grubo Prima bi vodila 2:1, odnosno visoki i bas bolja Prima, a srednji Marantz, međutim kada se sluša cjelina Marantz je tri koplja bolji. Jednostavno vas mjuza "ponese". Bolji su vokali i ženski i muški, gitara, klavir. Jedino priznajem kada bih mogao dobiti bas s Prime na Marantzu stvar bi bila savršena. Također moram napomenuti (iako to nema veze sa zvukom, ali...) da sam osječaj pod rukom u smislu kvalitete uređaja je daleko na strani Marantz-a, Prima je sva nekako "klimava". Ovoj je samo moje subjektivno mišljenje i kratki grubi opis usporedbe ova dva CD-pa, bez namjere da tvrdim bilo što eksplicitno...Marantza sam kupio prije ne znam koliko godina od našeg kolege sa Audiofila Žaca, a zanimljivo je da ga je on koliko znam upravo zamijenio sa AA Primom.

Uvijek me zanimala ta Prima prvenstveno zbog hvalospjeva među audiofilima. Ono što mi nije jasno je kako da ti hvaljeni uređaji toliko šetaju okolo ili su stalno po oglasnicima (npr. Meridian G6, G8).
Ja bi ipak malo pričekao sa zaključcima jer bolji izvor može poremetiti ravnotežu sustava i stvoriti probleme. Npr. kad sam Rotela zamjenio Krell playerom morao sam poraditi na akustici prostora zbog dubokog basa koji se pojavio, a koji je 'zamutio' ostatak i sve dobro u zvuku... Kad sam to riješio nije više bilo povratka na staro...a na prvu se nije činila kao velika promjena na bolje.

Koji je ostatak sustava?

Na vrh
Dachande View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dachande Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2014 u 10:51
Zvučnici KEF 104/2
Qed genesis silver spiral
Pojačalo Bow wazoo
Kimber PBJ

Svjestan sam da se u raznim kombinacijama uređaji ponašaju različito, također tu je i pitanje navike...upravo zato sam napomenuo da je to moje subjektivno mišljenje i da ništa ne prejudiciram

Editirao Dachande - 08.prosinac.2014 u 10:56
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2014 u 11:02

Zvučnici KEF 104/2
Qed genesis silver spiral
Pojačalo Bow wazoo
Kimber PBJ

Svjestan sam da se u raznim kombinacijama uređaji ponašaju različito, također tu je i pitanje navike...upravo zato sam napomenuo da je to moje subjektivno mišljenje i da ništa ne prejudiciram

Nemam puno iskustva sa navedenim uređajima, kratko sam slušao Bow, pa ne mogu ništa pametno reći... Jedino ovaj PBJ bi probao zamjeniti prije konačnog zaključka, iz vlastitog iskustva mi se činio muljav i mastan, u mom sistemu.

Na vrh
Dachande View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dachande Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2014 u 11:05
    Da definitivno bi tu trebalo malo eksperimentirati!
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2014 u 11:07
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Uvijek me zanimala ta Prima prvenstveno zbog hvalospjeva među audiofilima. Ono što mi nije jasno je kako da ti hvaljeni uređaji toliko šetaju okolo ili su stalno po oglasnicima (npr. Meridian G6, G8).
Ja bi ipak malo pričekao sa zaključcima jer bolji izvor može poremetiti ravnotežu sustava i stvoriti probleme. Npr. kad sam Rotela zamjenio Krell playerom morao sam poraditi na akustici prostora zbog dubokog basa koji se pojavio, a koji je 'zamutio' ostatak i sve dobro u zvuku... Kad sam to riješio nije više bilo povratka na staro...a na prvu se nije činila kao velika promjena na bolje.

Koji je ostatak sustava?

što se tiče apparatusovog tweek-a na mom marantz 63se, ja znam kako je zvučao prije, ne znam koji mu je klinac napravio i baš me u ostalom briga jer je nakon toga razlika velika...na bolje, ha ha ha
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,171 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
eBay
Forum: Komponente