Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što slušate?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 164416451646
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2019 u 11:11
Originalno postano od strane člana: doro doro napisao:

Pa radi pretjerivanja u virtuoznosti je nastao i punk-rock u 70a bas zbog prog rocka s kojim su mnogi bendovi zadavili rock.

Istina..., to je bilo svojevremeno kao bunt i pokret da svatko može kao uzeti gitaru i naučiti 3 riffa i svirati iz toga je proizašao postpunk /new wave i definicija mjuze koja je dominirala 80ih.

No progrock od tada nije umro ima svoj dalji razvojni put, iskrižao se sa raznim modernijim stilovima itd.
S time da trebna definirati i prog, nekad je to bila rock mjuza koja je kombinirala elemente klasike, duge pjesme, gomilu promjena unutar stvari, virtuoznu svirku i kompleksne pjesme.

Prog bi po meni bio ne samo to, nego i sve ostalo što na neki način pokušava napraviti nešto novo i redefinirati muziku tipa Autechre koje sam spomenuo.

Editirao Kalle242 - 15.studeni.2019 u 11:25
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2019 u 11:14
-

Editirao Kalle242 - 15.studeni.2019 u 11:15
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2019 u 13:26
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Originalno postano od strane člana: doro doro napisao:

Pa radi pretjerivanja u virtuoznosti je nastao i punk-rock u 70a bas zbog prog rocka s kojim su mnogi bendovi zadavili rock.

Istina..., to je bilo svojevremeno kao bunt i pokret da svatko može kao uzeti gitaru i naučiti 3 riffa i svirati iz toga je proizašao postpunk /new wave i definicija mjuze koja je dominirala 80ih.

No progrock od tada nije umro ima svoj dalji razvojni put, iskrižao se sa raznim modernijim stilovima itd.
S time da trebna definirati i prog, nekad je to bila rock mjuza koja je kombinirala elemente klasike, duge pjesme, gomilu promjena unutar stvari, virtuoznu svirku i kompleksne pjesme.

Prog bi po meni bio ne samo to, nego i sve ostalo što na neki način pokušava napraviti nešto novo i redefinirati muziku tipa Autechre koje sam spomenuo.

Pa zato se i zove progresivni rock radi procesa progresa al brate mnogi su pretjerali i izasli iz sustine samog rocka....
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2019 u 14:15
Steven Wilson je u jednom interviewu izjavio da je njemu pojam progresa u miješanju stilova uostalom to su i ovi stari bendovi radili... sad rock sam po sebi može kao takav biti i ograničavajući faktor.
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2019 u 14:44

Steven Wilson je u jednom interviewu izjavio da je njemu pojam progresa u miješanju stilova uostalom to su i ovi stari bendovi radili... sad rock sam po sebi može kao takav biti i ograničavajući faktor.

Ma ne mijesanje stilova vec pretjerana virtuoznost i preduge stvari...sve je to ok al dok ne pretjeras a upravo se to desilo u 70tima...rock voli mjesanje drugih stilova al tezi jednostavnosti dok neki to ubili....
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2019 u 22:08

Znači melodije ne mora biti no I može, ritam može biti u natruhama kao I ostali elementi itd itd. koji su u ovom slučaju nebitni.

Na neki način je važno stanje u koje te stavi slušanje takve muzike, čitanje između redova, gdje misliš da bi nešto moglo biti, a imaš samo natruhu, atmosfera, nekakav osobit  groove, teksturu, kačenje za interesantan zvuk koji se provlači kroz pjesmu itd

Sumarno… takva glazba ostavlja jako mnogo prostora imaginaciji, otprilike poput gledanja u apstraktnu sliku gdje na prvu ne shvaćaš ništa, pa ti se kasnije priča posloži.
Kompleksnost zahtjevnijeg  jazza I klasike također može ući u tu priču isto.

Odličan opis Kalle, tako i ja tim stvarima pristupam, osjećam da su mi vrlo bliske stvari o kojima pišeš. I autechre Respect. Super je Pro Radii. Meni isto jedni od najdražih elektroničara tog tipa. pan sonic isto jako volim od tog pristupa.

A Coil, koji si spomenuo - Coil mi je vjerojatno nešto najdraže u muzici uopće.

Inače jedan od najdražih autechre albuma mi je Confield, kojeg autechre fanovi i ne ističu previše, ali meni je taj album prejeben. 

Puno drugih još zanimljivih komentara, ali nisam dovoljno pribran sada za komentare ekstenzivne.
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2019 u 23:42

Ma Wilson bolje mixa nek svira...etoh zavrsio vjerojatno zadnju epohu Jethro Tull albuma sa Stormwatchom....od 12 albuma malo je zeznul sa Stand Up albumom gdje neki rekli da je zadnji remaster nesto bolji nego njegov mix i svi se slazu da je zeznul sound bas sa Thick as a Brick...ostalih 10 albuma su svi jako dobri ili odlicno napravljeni....
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.studeni.2019 u 21:32
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.studeni.2019 u 14:04
Dost pizdarija, nazad na bluz ljestvicu...kiša pada, ne smije se ništa drugo slušat haha

Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 sati 28 minuta prije u 13:55
aleluja donkimizer

evo još malo

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 164416451646
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,343 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam