Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što slušate?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 16431644164516461647 1653>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2019 u 18:17
Originalno postano od strane člana: doro doro napisao:

Ja ovako nesto nemogu slusat jer me uznemiruje...tak nesto je za ljude emotivno hladne zato i ta scena ful popularna u Norveskoj gdje ljudima ocito brutalno fali D vitamina sto je dokazana cinjenica.

Ovo je francuz koji izdaje pod tim imenom. Ne znam iz kojeg dijela francuske.

A ovo drugo mi je stvarno uvijek zanimljivo vidjeti, kako razliciti ljudi razlicito reagiraju na iste stvari.
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2019 u 18:22
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Originalno postano od strane člana: doro doro napisao:

Ja ovako nesto nemogu slusat jer me uznemiruje...tak nesto je za ljude emotivno hladne zato i ta scena ful popularna u Norveskoj gdje ljudima ocito brutalno fali D vitamina sto je dokazana cinjenica.

Ovo je francuz koji izdaje pod tim imenom. Ne znam iz kojeg dijela francuske.

A ovo drugo mi je stvarno uvijek zanimljivo vidjeti, kako razliciti ljudi razlicito reagiraju na iste stvari.

Ma to je cista psihologija i stanje emocija nist manje ni vise.
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2019 u 18:25
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Ma u krivu si potpuno, kakav vitamin D, to pojedinci na sjeveru Europe jedu nekrštenu novorođenu djecu zajedno sa placentom, pa se u njima nakupi iskonski grijeh, opsjedne ih đavo, liši ih emocija, tjera ih da rade glazbu po uzoru na onu kakva svira u paklu, a usput pale crkve i ubadaju ljude nožem 23 puta.
Da vitamini... hahahahahahahahahaha

Malo prouci Norvesku metal scenu i prajvat lajf nebu ti do smjeha....muzika je izljev psihickog stanja i duboki empate mogu to vrlo lako iscitat....ne pricam sad o furezima vec iskrenom izrazavanju kroz muziku stvaraoca....
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2019 u 19:04
Možeš izljevati široki raspon emocija kroz mnoge glazbene žanrove. Sigurno ima više u postanku takve glazbe od nedostatka sunca, treba malo više informacija da se to utvrdi. Osim toga, dosta je samo da tako nešto nastane, bez obzira na izvor...i rezonira sa dovoljno ljudi u ostatku svijeta, pa će shodno tome inspirirati i nove muzičare i fanove. A ima ih.
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2019 u 09:31
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Možeš izljevati široki raspon emocija kroz mnoge glazbene žanrove. Sigurno ima više u postanku takve glazbe od nedostatka sunca, treba malo više informacija da se to utvrdi. Osim toga, dosta je samo da tako nešto nastane, bez obzira na izvor...i rezonira sa dovoljno ljudi u ostatku svijeta, pa će shodno tome inspirirati i nove muzičare i fanove. A ima ih.

Apsolutno da sunce nije jedini slucaj al krucijalni je....Vrijeme i klima uveliko utjece na mentalitet i emotivni sklop pojedinca tu su naravno i drugi stanje u drustvu,ekonomija,tradicija itd.
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2019 u 09:59

OK, ja isto volim I pitkost i melodiju, ritam, logičnost, pa ponekad i predvidljivost u glazbi, imam masu takve glazbe koju volim I upražnjavam od pop/rocka i soula, funka do laganog jazza.

S druge strane bitnija mi je energija i poruka/emocija nego čista virtuoznost koja nekad sama za sebe zna biti isprazna.

No, postoji tu i jedna druga strana medalje, a to je uživanje u zvuku, manipulaciji zvukom i onome što iz njega proizlazi.

Ne mora se tu nužno raditi o elektronskoj muzici, znači može biti weird black metal poput Blut aus nord kojeg je Popol zakeljio (sjajno inače nikad čuo za njih) 

Znači melodije ne mora biti no I može, ritam može biti u natruhama kao I ostali elementi itd itd. koji su u ovom slučaju nebitni.

Na neki način je važno stanje u koje te stavi slušanje takve muzike, čitanje između redova, gdje misliš da bi nešto moglo biti, a imaš samo natruhu, atmosfera, nekakav osobit  groove, teksturu, kačenje za interesantan zvuk koji se provlači kroz pjesmu itd

Sumarno… takva glazba ostavlja jako mnogo prostora imaginaciji, otprilike poput gledanja u apstraktnu sliku gdje na prvu ne shvaćaš ništa, pa ti se kasnije priča posloži.
Kompleksnost zahtjevnijeg  jazza I klasike također može ući u tu priču isto.

Kao primjer ću navesti jednu od po meni najinovativnijih elektronskih grupa u zadnjih 25-30 godina, Autechre.

Počeli su kao klasični ambient techno za ono vrijeme (početak 90ih), no kasnije su “isfurali” svoju viziju Elektra, na neki način “mehaničko/kinetičkog” pristupa manipulaciji ritma, zvuka, teksture I melodije.

Rani radovi su im pitkiji, kasnije postaju nekakav maltene elektronski idiom “mehaničkog” jazza, koje je prilično kopiran od strane mnogih.

Konkretno kod priložene stvari, naoko besmisleno kloparanje na početku se razvije u fantastičan poliritmijski groove, koji "vozi" preko minimalnog melodijskog rifa

I da kao bonus ova mjuza ima mnogo benefita od čim boljeg i boljeg i boljeg hi-fi sustava. :)

Editirao Kalle242 - 15.studeni.2019 u 10:05
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2019 u 10:43
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

S druge strane bitnija mi je energija i poruka/emocija nego čista virtuoznost koja nekad sama za sebe zna biti isprazna.

da, to iz mog subjektivnog kuta je tako s gitaristima...zato mi je i fascinantan recimo Estas Tonne, jer on uz virtuoznost servira i fascinantnu muzičku kreaciju, do razine da ga hipnotički možeš slušati. a bome nisam jedini, to se može vidjeti na pojedinim uličnim snimkama gdje ga potpuno fokusirano i uljuljano u njegovu kreaciju slušaju ljudi doslovce svih životnih dobi, od djece do staraca

enivej, ja sam shvatio na sebi, ako sad po strani stavim neki svoj specifični ukus i gdje sam naprosto skloniji određenim žanrovima nego nekim drugima, da mi je kreativnost sve. ako mi je bend preklasičan, a da u nečemu izraženo ne iskače, ne vuče me da to slušam, nedostaje mi u slušanju ono uzbuđenje nečeg originalnog. može mi zvučati i lijepo, i da rado čujem negdje usputno, ali apsolutno u sebi ne osjećam potrebu da to skidam i puštam doma

inače, postoji jedna razina sukoba energije i emocije s audiofilijom: neke od najboljih izvedbi postoje po youtubu, jer su ulovljeni neki lajvovi s posebno inspiriranom izvedbom, de facto level iznad bilo kakvih studijskih nosača i fajlića, gdje emocije i energija pršte. i onda da bi u tome uživao moraš bit 'neaudiofil', nabit si slušalice, uštekat u komp, i uživat u soundu kakav jest (i da ti padne u drugi plan), i u vrhunskoj izvedbi

No, postoji tu i jedna druga strana medalje, a to je uživanje u zvuku, manipulaciji zvukom i onome što iz njega proizlazi.

a nisi se javio na nekoliko recentnijih Gašinih tema koje su upravo ovog doticale? ehh...
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2019 u 10:45
zanimljiv je Autechre vrlo, moram priznat. viš, to je baš za kvalitetnu reprodukciju dušu dalo, jer ako je suditi po ovoj tu kompoziciji, njih midrange baš i ne zanima previše... haha
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2019 u 11:04

<p ="msonormal"="" style="margin-bottom:0in;margin-bottom:.0001pt;line-height: normal"><span style="font-size:12.0pt;font-family:"Times New Roman",serif; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">OK, ja isto volim I pitkost i
melodiju, ritam, logičnost, pa ponekad i predvidljivost u glazbi, imam masu
takve glazbe koju volim I upražnjavam od pop/rocka i soula, funka do laganog jazza.</span>

<p ="msonormal"="" style="margin-bottom:0in;margin-bottom:.0001pt;line-height: normal"><span style="font-size:12.0pt;font-family:"Times New Roman",serif; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">S druge strane bitnija mi je
energija i poruka/emocija nego čista virtuoznost koja nekad sama za sebe zna
biti isprazna.</span>

<p ="msonormal"="" style="margin-bottom:0in;margin-bottom:.0001pt;line-height: normal"><span style="font-size:12.0pt;font-family:"Times New Roman",serif; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">No, postoji tu i jedna druga strana
medalje, a to je uživanje u zvuku, manipulaciji zvukom i onome što iz njega
proizlazi. </span>

<p ="msonormal"="" style="margin-bottom:0in;margin-bottom:.0001pt;line-height: normal"><span style="font-size:12.0pt;font-family:"Times New Roman",serif; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">Ne mora se tu nužno raditi o
elektronskoj muzici, znači može biti weird black metal poput Blut aus nord
kojeg je Popol zakeljio (sjajno inače nikad čuo za njih)  </span>

<p ="msonormal"="" style="margin-bottom:0in;margin-bottom:.0001pt;line-height: normal"><span style="font-size:12.0pt;font-family:"Times New Roman",serif; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">Znači melodije ne mora biti no I može,
ritam može biti u natruhama kao I ostali elementi itd itd. koji su u ovom slučaju
nebitni.</span>

<p ="msonormal"="" style="margin-bottom:0in;margin-bottom:.0001pt;line-height: normal"><span style="font-size:12.0pt;font-family:"Times New Roman",serif; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">Na neki način je važno stanje u koje
te stavi slušanje takve muzike, čitanje između redova, gdje misliš da bi nešto
moglo biti, a imaš samo natruhu, atmosfera, nekakav osobit<span style="mso-spacerun:yes">  </span>groove, teksturu, kačenje za interesantan zvuk
koji se provlači kroz pjesmu itd</span>

<p ="msonormal"="" style="margin-bottom:0in;margin-bottom:.0001pt;line-height: normal"><span style="font-size:12.0pt;font-family:"Times New Roman",serif; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">Sumarno… takva glazba ostavlja jako
mnogo prostora imaginaciji, otprilike poput gledanja u apstraktnu sliku gdje na
prvu ne shvaćaš ništa, pa ti se kasnije priča posloži.

Kompleksnost zahtjevnijeg <span style="mso-spacerun:yes"> </span>jazza I klasike
također može ući u tu priču isto.</span>

<p ="msonormal"="" style="margin-bottom:0in;margin-bottom:.0001pt;line-height: normal"><span style="font-size:12.0pt;font-family:"Times New Roman",serif; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">Kao primjer ću navesti jednu od po
meni najinovativnijih elektronskih grupa u zadnjih 25-30 godina, Autechre.</span>

<p ="msonormal"="" style="margin-bottom:0in;margin-bottom:.0001pt;line-height: normal"><span style="font-size:12.0pt;font-family:"Times New Roman",serif; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">Počeli su kao klasični ambient techno za ono vrijeme (početak 90ih), no kasnije su “isfurali” svoju viziju Elektra, na neki način “mehaničko/kinetičkog”
pristupa manipulaciji ritma, zvuka, teksture I melodije.</span>

<p ="msonormal"="" style="margin-bottom:0in;margin-bottom:.0001pt;line-height: normal"><span style="font-size:12.0pt;font-family:"Times New Roman",serif; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">Rani radovi su im pitkiji, kasnije
postaju nekakav maltene elektronski idiom “mehaničkog” jazza, koje je prilično
kopiran od strane mnogih.</span>

<p ="msonormal"="" style="margin-bottom:0in;margin-bottom:.0001pt;line-height: normal"><span style="font-size:12.0pt;font-family:"Times New Roman",serif; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"">Konkretno kod priložene stvari, naoko besmisleno kloparanje na početku se razvije u fantastičan poliritmijski groove, koji "vozi" preko minimalnog melodijskog rifa
</span>

<p ="msonormal"="" style="margin-bottom:0in;margin-bottom:.0001pt;line-height: normal"><span style="font-size:12.0pt;font-family:"Times New Roman",serif; mso-fareast-font-family:"Times New Roman""></span>

<p ="msonormal"="" style="margin-bottom:0in;margin-bottom:.0001pt;line-height: normal">I da kao bonus ova mjuza ima mnogo benefita od čim boljeg i boljeg i boljeg hi-fi sustava. :)

Pa radi pretjerivanja u virtuoznosti je nastao i punk-rock u 70a bas zbog prog rocka s kojim su mnogi bendovi zadavili rock.
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2019 u 11:07
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

zanimljiv je Autechre vrlo, moram priznat. viš, to je baš za kvalitetnu reprodukciju dušu dalo, jer ako je suditi po ovoj tu kompoziciji, njih midrange baš i ne zanima previše... haha

Nije baš da nema midrejndža ima tu svega... raniji radovi su manje kaotični, rećemo više klasično ambijentalni, ovo je 94a. Ima tu dosta utjecaja minimalne klasike, Philip Glassa recimo, onda avangardnije alternativne mjuze tipa Coil i sl

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 16431644164516461647 1653>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600
Forum: Audio komponente