Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što slušate?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 16471648164916501651 1654>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2019 u 12:53

Editirao JANZI - 25.studeni.2019 u 12:56
''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2019 u 13:10
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Istina. Jako dobro. Omakne se i tebi nekad.
haha

tnx smijeh 

čujem u Cloudovoj svirci utjecaj Davea Rawlingsa (hm, za razliku od Pattingale-a iz Milk Carton Kids koji besramno kopira Rawlingsa, ovdje je samo riječ o utjecaju haha). ostavio je Dave duboki trag u americani sa tim svojim disonancama. a inače, folk alley ima meni bar strašnu produkciju - slušam tu njihovu muziku, oni redovito rade gostovanja i studijska ili terenska snimanja muzičara iz svoje radijske domene...i redovito se uspiju kvalitetom popišati na produkciju njihovih studijskih albuma, koliko dobar posao odrade oko zvuka. ne sjećam se kad to nije bio slučaj

sve ovo, jasno, nije preveč briga one koji ne prate americana scenu (ovdje, ne znam da li itko prati. možda zaviri malo Janci?)
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2019 u 13:15
Originalno postano od strane člana: JANZI JANZI napisao:

Jest. Nisam primjetio da sam loše podijelio link.
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.studeni.2019 u 09:41
Ne bi vjerovali, ali u zadnje nevrjeme slušam Metallicu.
Mali prešo nešto u te vode, pa ja kao suport slušam sa njime.
Već skoro imamo sve albume, na sajam u mochvaru idemo po nedostajale primjerke.
smijeh
Sad bi opalio link, ali nemerem sa ovog čudnog uredjaja, pa sami zamislite nešto u glavi.
Npr. The day that never comes neki lajv sa tube.
Taj album nemamo Death magnetic mu biješe ime.
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.studeni.2019 u 14:36
Hahahahhaahahahahahahahaha
Vrh
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.studeni.2019 u 16:47
Ivi Skoj, ovo je super da sa klincem slušaš! Takve stvari mi je super čuti.

Inače meni osobno je Death magnetic upravo tužan album. Blijedi pokušaj simulacije onoga što su nekad bili...još gore nego neuspjeli eksperimenti tipa St. anger.

Za doista razumjeti zašto je Metallica bila istinski veliki bend, uvijek preporučujem ovo pogledati i poslušati od početka do kraja:

Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.studeni.2019 u 22:33
Do tuda su mi jos bili ok, nakon toga razocaranje maksimalno. Volio sam, a bio sam dijete, kaze pjesma. Depresija, svetogrdje, izdaja i sto sve ne, kad su krenuli u fazu 2...ah, mladost... :) 
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.studeni.2019 u 22:49
Mali i nije baš tako mali, treća godina fer-a, ali da podržavam i slušam sa njime to živi od kad je i bio sasvim mali.
Znam da je anger i magnetic u onoj priči o loudness war i možda najgore snimljeni albumi ikada, no za razliku od angera magnetic mi nije toliko tragičan.
Nekako mi muzika mora pobuditi neke emocije, pa ako je i grozno snimljena nekako preživim za razliku od fenomenalne produkcije ako mi je tlaka to slušati.
Ima tu energije na koncertu koji si linkao (jedino uvod pred koncert ko iz vesterna) samo grozno izgledaju, ono kad gledaš, danas sa ponekom godinom na grbači sasvim su pristojni i bolje izgledaju nego u mladosti, još da James nema problema sa cugom gdje bi im bio kraj.
haha
Što bi rekli, da se vratimo lajvu, sa tako malim brojem ljudi zbilja proizvode užasno puno energije i buke, a još i ima u tome muzike pa šta da više čovjek traži.
Jedino puno ljudi kritizira bubnjara, kaj ja baš ne prepoznajem zašto.
Nedavno mi je i profi udaraljkaš sa akademijom nešto pokušavao predočiti di je greda, ali nisam ubrao.
Ja nisam poznavaoc metala, pa kad mi ekipa koja to sluša od stoljeća sedmog i još dan danas pohodi koncerte po europi ukazuje na njega valjda ima nekaj u tome, ali meni je frajer ok.
I dalje nema linka na nešto, ali je popol odradio dio posla pa mi svejedno pišite plus.
smijeh
Na koncertu najjači frajer na koncertu u Megadeth majici.
Možda ima neka poveznica.
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.studeni.2019 u 23:41
Ima neka tajna veza, da.
A bubnjar svira kako svira i moze si to dozvolit jer je izmislio zanr, zajedno sa partnerima iz benda. Coek je daleko od matematicara na bubnju, ali meni su te price bez veze. Uostalom, sam je rekao da vec godinama ne vjezba. A najglasniji pljuvaci na koncertu vjerovatno zavrse u prvom redu. Kad sam ih gledao, ispao je 2-3 puta, ali who cares. Sviraju Battery, a ne Siberian Khatru. Opleti.
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.prosinac.2019 u 09:42
Originalno postano od strane člana: Ivi Skoj Ivi Skoj napisao:

Znam da je anger i magnetic u onoj priči o loudness war i možda najgore snimljeni albumi ikada, no za razliku od angera magnetic mi nije toliko tragičan.
Nekako mi muzika mora pobuditi neke emocije, pa ako je i grozno snimljena nekako preživim za razliku od fenomenalne produkcije ako mi je tlaka to slušati.

Ima tu energije na koncertu koji si linkao (jedino uvod pred koncert ko iz vesterna) samo grozno izgledaju, ono kad gledaš, danas sa ponekom godinom na grbači sasvim su pristojni i bolje izgledaju nego u mladosti, još da James nema problema sa cugom gdje bi im bio kraj.
haha

Da, anger i magnetic su komprimirani do bola, ali meni je prigovor na magnetic bio više usmjeren na sam sadržaj - taj album meni doista zvuči kao pokušaj emuliranja ranijih albuma, ali pokušaj koji na kraju samo otkriva to da više nisu ti ljudi, da nemaju tu energiju, taj stav, a nažalost ni tu kreativnost. Zato mi taj album zvuči kao parodija i još mi je gori od autentično loših albuma kao što je St. anger. Inače se slažem sa ovime što govoriš o loše snimljenim albumima i emocijama, ali da je barem to temeljni problem magnetica...

Ovaj koncert (kao i više-manje sve iz perioda Master of puppets i And justice for all liveova, a dijelom i Black album liveova) je meni nevjerojatna kugla energije, moći, potencije, bezobraznog mladenačkog samopouzdanja koje čak i ako je naivno, do kraja i bez rezerve vjeruje u sebe i uspijeva učiniti velike događaje u tom estetskom i simboličkom prostoru. Taj koncert mi je vrlo plastični podsjetnik na moć vjerovanja u sebe. Moram napomenuti da mi Metallica nikada nije bila u nekoj osobnoj top zoni muzike i bendova koje slušam i volim...ali prva četiri albuma, kao i ovakve koncerte mi je nemoguće ne prepoznati i ne nakloniti im se, iako smatram da su nakon loada/reloada trebali prestati.

Što se Larsa tiče - puno prigovora ima, rekao bih, veze i s njegovom osobnošću, a i time da u kasnijoj fazi doista puno nepreciznosti i pogrešaka tu ima. Još kad se uzme da je to dosta simplističko bubnjanje, onda je to valjda to, ali potpuno se slažem da na ovim ranijim albumima čovjek radi točno ono što bendu i muzici treba i zato mi ti prigovori o jednostavnosti ne drže vodu. Tehnika mora biti u funkciji muzike, bez toga je stvar bezveze.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 16471648164916501651 1654>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,547 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
Audio kabeli
Forum: Audio komponente