Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što slušate?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 16611662166316641665 1677>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2020 u 17:01
Imam DVD sa 2 verzije "koncerta" u Pompeima. Izguuglaj  ako postoji HD snimka/kopija filma...
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2020 u 17:02
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Imam DVD sa 2 verzije "koncerta" u Pompeima. Izguuglaj  ako postoji HD snimka/kopija filma...

Imam i ja odavno taj DVD i još HD kopiju na kompu.
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2020 u 17:13
Kakva je HD kopija u odnosu na DVD?
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2020 u 17:22
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Kakva je HD kopija u odnosu na DVD?

Sad sam otvorio file da se podsjetim kako izgleda i nije to nikakav HD....izgleda mi kao običan DVD rip. Dakle, krivo se sjećam haha.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2020 u 17:40
Sto se tice moje AHM ploce i upita od ranije o "mekanim" bubnjevima na Atom heart mother t*** (a strani). Ponovno poslusao nakon dugo vremena i nisu mekani uopce, samo su u nekim sekcijana pjesme dosta povuceni u mixu.

Inace, kao i Animals - ovo izdanje koje imam je UK izdanje iz 1970 (harvest shvl 781) u nekakvom cca VG+/EX stanju i to zvuci fantazija i danas. Te price o nekom strasnom i nuznom habanju ploca meni uopce ne drze vodu. Ne kazem da je savrseno, ali nije niti jako daleko. Imam skroman digitalni front end, ali to je vise klasa
losije od ovoga u svim parametrima...cak i rezoluciji, da ne pricam o prezentnosti, stvarnosti, koherentnosti i prirodnosti zvuka - tu je smijesno kolika je razlika.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2020 u 19:15
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

... live at pompeii ...
Kad je počelo nisam se mogao odlijepiti od toga u miksu totalne fascinacije kako to vanzemaljski zvuči ta muzika i kako je režirana čitava stvar, ljepote i začudnosti. Vrlo dubok dojam je ostavilo na mene. Jedan od onih trenutaka kada ti se bitno proširi pogled na nešto - kada shvatiš da muzika može biti nešto što nisi ni sanjao.

Tell me about it  mig

Ne sjećam se više kako dođeh do njega, ali cijeli taj sesion imah snimljen na VHS-u tamo negdje 89-90'te. Koliko se sjećam, pustilo ga na televiziji, našoj, (no nebitno ako i nije bilo tako). a ja bio spreman s daljincem u ruci.
Iako sam već onda bio "duboko u Floydima", polako skupljao albume (LP-ije) i bio fasciniran koliko njihova psihodelija ide ruku pod ruku sa duhovnim elementom u čovjeku (vanzemaljskim, lijepo rečeno), moram priznati da me taj session, samo glazbena izvedba (pogotovo A Saucerful of Secrets) dodatno "pukla" i do danas mi nije nadmašena u tom segmentu.

Tokom godina sam pokušavao nabaviti dobru verziju koju mogu zapržiti na CD, ali nakon nekoliko pokušaja odustah. Ni jedna nije bila toliko dobra da oživi/održi doživljaj/dojam cijele svirke. U najboljem slučaju zvučalo je kao neki masterizirani bootleg.Uključujući tu i rip originalnog DVD-a kojeg vlastoručno napravih, pa poslije i HD verzije skinute negdje sa neta (mislim da je zvučno isto ili vrlo slično DVD verziji).
Stvarno šteta da to nije izdano kao pošteni album, jer bi odavno bio u kolekciji.

Hmmm ... sad baš gledam i Wikipedija kaže da je izdano kao "običan" CD, tek 2016., i  is available as part of The Early Years 1965–1972 box set or the smaller 1972: Obfusc/ation set.
Je li netko poslušao tu OBFUSC/ATION verziju? Vidim da je neki remix u pitanju (ne volim remixe haha). Je li to zvuči kao i DVD, HD verzija, ili je ipak nešto bitno bolje u pitanju?
AccusticArts Drive1 mk2 + DAC1 mk4->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani 2(mod.)
AA Digital Line(ic)-Sumić SCBH(ic)-Siltech LS110 mkII(zv.)-Marohei Maduro S(štrom)
SolidTech Radius, Atacama XL600
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2020 u 22:39
Uvijek me čudilo kako nešto tako kvalitetno kao Pompei nije našlo na plodno tlo da se objavi u hrpu verzija, pa bi valjda jedna bila zadovoljavajuća.
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.veljača.2020 u 09:49
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

da 

Negdje je ta stvar dijeljena na 1. i 2. dio, možda zato pitanje. Možda đapanizi to odijeliše na svom izdanju da ima više stvari haha
 Na mom CD-u ("obično" izdanje) je u komadu, kao i ona na "kravici" koja štoviše i je sastavljena od 5 ili 6 podstvari, hajdemo tako reći, ali je zapravo jedna cjelina kao i Echoes.

Ma zanimalo dal ti glavna stvar OFTD ili Echoes
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.veljača.2020 u 10:03
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Inače kad smo kod PF-a, ono što bih ja htio imati je Live at pompeii neko kvalitetno izdanje na vinilu, ali toga nema nažalost. To mi je pre***eno. Sjećam se jedne prilike dok sam bio još klinac....možda nekih 12, 13 godina, bio sa starcima na viksi blizu slovenske granice gdje se vidi TV Slo. i negdje vrlo kasno navečer, možda oko 00 TV Slo pustila live at pompeii cijeli. Slučajno sam imao upaljen mali TV u sobi na tom kanalu, nisam imao pojma što je to, ali me odmah zaintrigiralo kako izgleda video i zvuk. Kad je počelo nisam se mogao odlijepiti od toga u miksu totalne fascinacije kako to vanzemaljski zvuči ta muzika i kako je režirana čitava stvar, ljepote i začudnosti. Vrlo dubok dojam je ostavilo na mene. Jedan od onih trenutaka kada ti se bitno proširi pogled na nešto - kada shvatiš da muzika može biti nešto što nisi ni sanjao.

Izaso ti je box di je remastiran Live Pompei i zvuci ok al nazalost to je samo na cdu.Na njemu je i novi mix OBTC.

Live At Pompeii (2016 Stereo Remix)
CD2-1     Careful With That Axe, Eugene     6:45
CD2-2     Set The Controls For The Heart Of The Sun     10:35
CD2-3     One Of These Days     5:50
CD2-4     A Saucerful Of Secrets     12:49
CD2-5     Echoes     24:56
CD2-6     Careful With That Axe, Eugene (Alternative Take)
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.veljača.2020 u 11:02
doro, kad kažeš da "zvuči OK" taj novi Pompeii - ne zvuči baš kao neka preporuka haha. Jesi uspoređivao sa nekim ripom sa DVDa ili nekim ranijim audio izdanjem?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 16611662166316641665 1677>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
DIY zvučnički kabel (ideje z...
Forum: High-End