Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što slušate?

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 1510>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
audiofill View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj audiofill Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.rujan.2003 u 18:25

Josip, poznajem sve albume grupe DEAD CAN DANCE, ali mi se najviše svi?a album Into the labyrinth.

Pa da krenem u drugi stil muzike koju sluša više ljudi. Kako vam se svi?aju legende Dire Straits i njihove gitare ??? Meni su fenomenalni i dosta jih slušam, a najviše volim i veoma glasno slušam njihov hit Private investigations. Na albumu Sultans of swing the very best of Dire Straits (1998 HDCD), je ovaj hit  jako dobro snimljen.                

Na vrh
syss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
hedonist daltonist

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.rujan.2003 u 21:36
da privat investigation je zakon, ima ga i na albumu love over gold (mislim da se tako zove), kojeg sam nedavno posudio... isto dobar album. money for nothing i sultans of swing isto zakon stvari. purplovci... child in time, black night... dalje... creedence CR, gary moore, dream theater, mike oldfield, joe cocker, david bowie...
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.rujan.2003 u 07:20
Odlieni su!
Ja ih imam na ploei i na remasteriranom CD-u. Najbolji mi je album "money for nothing" ima sve hitove, izme?u ostalih i odliean private investigations te meni posebno draga romeo & juliet.
U zadnje vrijeme nonstop slušam mark knopfler "Streets of Philadelphia" FENOMENALAN album!!!
Na vrh
zerro View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zerro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.rujan.2003 u 10:12
sudeai po anketi s naslovne strane najviše se sluša jazz... a o jazzu ni rijeei :( sluša li tko getza, jackie mcleana, sandovala...

Na vrh
Anorgan View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Anorgan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.rujan.2003 u 12:50
Neki dan sam si poslušao Weather Report - Procession, Leb i Sol - Rueni rad, Keith Jarreta, isto tako bio sam u nabavci, pa sam si kupio St. Germain - Boulevard (na nagovor Candy - hvala Candy ;)). U Dancing Bear-u je sad i tourist za 100kn, pa ko voli, nek izvoli. Eto ti o jazzu. Nemoj opet reai da nema jazza, ne trebaš slušati Doldingera, Dave Brubecka i Miles Davisa da slušaš jazz - zapravo bolje mješati sa houseom, nego slušati aisti rap ;)
Na vrh
DARKOB View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DARKOB Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.rujan.2003 u 13:39
Bok ! Ja volim uživati u klasici i jazzu iz produkcije Reference Recordings.Approve
Ponekad tamna strana pobijedi...
Na vrh
DaNe View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DaNe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.rujan.2003 u 05:49

U ovim hifistiekim krugovima uoeavam zanimljive einjenice:

(1) Ljubitelji klasike su u izrazitoj manjini (premda je ta vrst glazbe sigurno najzahtjevnija s obzirom na hi-fi reprodukciju. Moje osobno (premda vrlo skromno) iskustvo uci me da vrlo napredni sistemi koji (za moj ukus) prilicno dobro reproduciraju jazz ili druge glazbene stilove padaju (opet za moj ukus) na klasici (veliki orkestri, mali komorni sastavi, glasovir...)

(2) Oni koji uopce i slusaju klasiku furaju se uglavnom na male firme specijalizirane za audiofilska izdanja (Reference Recordings, Telarc i sl.). Nema u tome nista lose - i sam volim izdanja RR ili Dorian ili Opus 3 i slicno -  ali nekako mi je cudno da bas nitko ne spominje doista vrhunska (u audiofilskom smislu) izdanja npr. BIS-a ili Hyperiona ili ECM-a ili Channel Classics (cak i RCA i TELDEC - pojedina izdanja) - i ostalih izdavackih kuca. Jesu li uistinu specijalizirane kuce toliko bolje? Kako tumacite cinjenicu da npr. jedan EMI Classical vec dugo ne uspijeva izdati zvucno superioran klasicni CD (unatoc njihovim financijskim, tehnickim i ljudskim resursima)?

(3) Konacno. imate li konkretnih slusnih iskustava sa (dvokanalnim i visekanalnim) SACD i DVD/A izdanjima, prvenstveno tzv. klasicne glazbe?

Pozdrav Darko

Na vrh
dariom View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dariom Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.rujan.2003 u 06:43
Jeli tko euo za bend koji se zove Nightwish. To su metalci iz Finske. Ženski vokal. Nisam baš ljubitelj metalaca, ali kad stavim njihov cd u player, ne izlazi van po sedam dana. Meni su super.
Na vrh
syss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
hedonist daltonist

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.rujan.2003 u 08:51
ma oni su mi tak-tak... ak vea igramo na finsku, onda definitovno apocalyptica! ili obrade od metlice ili njihove stvari koje su stvarno super... eelo, lagana distorzija, njih eetvero... stvarno deeki pravo sviraju. poslušati!
Na vrh
DARKOB View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DARKOB Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.rujan.2003 u 14:14
Bok DaNe ! Zaboravio sam napomenuti da imam jedan cd iz produkcije NAXOS,vrlo dobra produkcija za malo novaca.Kaj se tiae famoznih izdavackih kuca mislim da je u pitanju možda i financijska strana u samoj produkciji kvalitetnog materijala.Znam da se nekad za vladavine vinila puno kupovalo izdanja DEUTSCHE GRAMOFON-a,DECCA,POLYDOR....
Ponekad tamna strana pobijedi...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 1510>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,336 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Smaknute frekvencije na Deno...