Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Sastavljanje kucnog kina+kompjuter!

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dmanestar View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dmanestar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sastavljanje kucnog kina+kompjuter!
    Objavljeno: 08.travanj.2004 u 19:55

Molio bi pomoc!Htio bi si doma sastaviti kucno kino koje bi sastavio od Recivera Yamaha Htr-5630 RDS za 1700kn i nekih 5.1 zvucnika mozda PIONEER SV230A-QL za 1700 ili onih Eltax movie max oko 1600 kuna!A DVD player bi kupio kasnije, zasad bi preko kompjutera gledao divixe i slusao muziku!I to bi htio sve povezati na kompjuter preko zvucne SB live5.1 preko digitalnog izlaza(spidf ).Imam malu sobu 10 kvadrata pa me zanima dal je mozda bolje kupiti neko kucno kino u kompletu do nekih 2000kuna,nasao sam Vtrek Av2 drveni zvucnici i citao dobre kritike u odnosu cijena zvuk!Ali nisam siguran dali se moze spojiti digitalno s kompjuterom i i neznam dali ima Dolby pro logicII  dekoder, mislim da ima samo dolby pro logic kakva je razlika?Htio bi sve to zajedno povezati na komp za igre i za 5.1zvuk (ako se takav i moze postici u Divx formatu  ).

Molim za pomoc i unaprijed zahvaljujem svima Vama na trudu za odgovor!!

P.S.Znam da ste vecina ovdije audiofili pa vam mozda ovo izgleda jeftino i smijesno ,znam da ima puno boljih komponenata za kvalitetan zvuk ali ja sam ko i vecina ogranicen finacijski do nekih 3500kuna pa cu se zadovoljiti i s ovakvim formatom komponenata do nekog boljeg vremena!

Na vrh
sodom View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sodom Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2004 u 20:02
mislim da ti je optimalno rijesenje mali zvucnik,odnosno sateliti jel u tako maloj sobi nejdu drveni i to jos njih 6.moji ti je prijedlog da kupis preko odlasnika megaworks za 1800 kn koji je oglas upravo aktualan....sateliti su 70w a sub 150w.razmisli o prijedlogu.pozdrav
Na vrh
trancedeejay View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj trancedeejay Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2004 u 20:05

Onda je bolje da kupis Onkyo DR-L50 za 219 eur ili receiver TX-SR500 za isto toliko novca i par zvucnika i kablove za ostali novac.

Have a nice Day

Matt

MUSIC IS THE KEY
Na vrh
sodom View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sodom Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2004 u 20:06
ps. razlika izmedu dolby pro logica II i I je vrlo ocita iz samog broja ! dvojka je naprednija,razradene su neke nove ideje,bolji je dozivljaj okruzenja.....ja ga koristim za igre i sasvim je ok!
Na vrh
Wolfic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Wolfic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2004 u 20:54

MegaWorks 5.1 550 THX 2682,66 KN

Mozda ti je to i najbolja opcija ....

Na vrh
Zoran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.travanj.2004 u 21:32
šta ae va 5.1 zvuenici ako nemate dolby digital 5.1 dekoder, ( AC3)
Onkyo 650 pokvaren DENON AVR-X1500H + Sony UBP-X800 + MA B2 + Monster XP

Don't take life too seriously; you'll never get out of it alive.
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.travanj.2004 u 14:46

Uz MegaWorks 550D bi se jos trebao dokupiti vanjski dekoder, a samo je jedan na trzistu, Creative DDTS-100 (Pro Logic II, DTS:Neo 6, DTS, DTS-ES, Dolby Digital, Dolby Digital EX, CMSS, 3 opticka, 3 analogna i 1 koaksijalni ulaz, 2 slusalice). Lijepo, kao reciever bez amplifikacije. Cijena je 1200 kn (Omnia), pa stoga komplet za kucno kine raste na oko 3 800 kn. Iako Creative nudi vise, sve sto je potrebno moze se dobiti u Logitech Z-680 sustavu (snaga i specifikacije slicni kao MegaWorks), sa ugradjenim dekoderima (Dolby Digital, DTS i Pro Logic II), vec za 3200 kn.

Ako imas Creative Audigy 2/Audigy 2 ZS Platinum/Platinum Pro zvucnu karticu, ne trebaju ti dekoderi, jer SVE imaju na sebi.

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
RME ADI-2 DAC
Forum: Audio komponente