Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Zadnji LPi koje ste kupili/dobili/ukrali

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 47>
Korisnik
  Tema Pretraži Tema Pretraži  Opcije teme Opcije teme
popol_vuh View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan
čemu ?

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 23:10
Vedran, mene je još više sram, ali za Angelic upstarts nisam ni čuo :smajlikojicrveniodsramaanemamoganaizboru: :).

Dead kennedys jako volim, meni najdraži album bedtime for democracy - znam da je untrue album za to da mi bude najbolji, ali jeb'ga . Fresh fruit je isto totalni zakon

Originalno postano od strane člana: smario smario napisao:

Popol, gdje si nasao Cavea? Jel kupujes LP-je prek neta i jesu ti polomili sta na carini? Ja sam jednom dobio jednu posiljku sa 4 LP-a u cca 20-ak komada pa sam nakon tog prestao kupovati.

Cave je sa e-baya engleskog, NM ploče. Vidiš, meni se nikada nije desilo loše iskustvo - iz svoje trenutne ne baš prevelike kolekcije od stotinjak ploča nijednu nisam kupio fizički u dućanu . Sve sa neta i manje više sve sa e-baya. Imao sam sigurno 40ak ili više pošiljki ploča sa e-baya i još par (američkih) distribucija sa kojih kupujem nove ploče i nikada nisam imao ni najmanje oštećenje. Također, ploče mi na carini nikada nisu otvarali, ali svi paketi su imali uvijek deklariranu neku bagatelnu cijenu tipa 15$ i slično. Mora da si imao baš neku gadnu nesreću sa svojim pločama.

Inače, ako te zanima Cave, na engleskom e-bayu se da naći njegovih ploča i to po solidnim cijenama. Boatman's call i No more shall we part ima čak i novih za kupiti i to po vrlo niskim cijenama...nisam siguran je li to neki novi pressing, ja ih imam i nigdje nije naznačeno da je 2nd pressing. Ako i je, nema nikakvog sumnjivog remastera i original su sa engleskog Mute-a.

@ acoustic - mislio sam da je jeftinije, da ti je čovjek neki pozamašan popust dao budući da si toliku masu ploča uzeo. Ali siguran sam da sad imaš ploča za nekoliko godina ne izlaziti iz sobe . Uživaj polako.

Altair, hvala na ovom lijepom prikazu, moram se upustiti malo više u istraživanje ovih ljudi. Jazz albumi koje si mi preporučio su mi odlični, pa vjerujem da bi mi se i ovi ljudi sviđali

Editirao popol_vuh - 04.listopad.2008 u 23:10
Na vrh
Vedran View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 23:38
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Vedran, mene je još više sram, ali za Angelic upstarts nisam ni čuo :smajlikojicrveniodsramaanemamoganaizboru: :).

Ma ajde nije bad, već me i Altair lupio po prstima da namjerno kurim frku dajući "opskurnim" bandovima značaj unutar glazbene povijesti. Za jednu priliku ćemo upriličiti druženje s Angelic Upstarts. Imaju i jedan odličan live album: "Live in Yugoslavia".

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 23:44
Zakon . A opskurne bendove treba gurati, za to sam uvijek. I također, pitanje je jesu li doista opskurni ili ne. Npr. za jedan throbbing gristle bi većina ljudi rekla da je opskuran, a bend je jednako važan kao beatlesi ili sex pistols ili tko već .
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 23:57
Inače, baš razmišljam , koja komedija, na hi-fi sustavima od više desetaka tisuća kuna, buržuji, slušamo (među ostalim) Crass, Dead kennedys, Sex pistols i slično. Ono, nešto poput totalnog anti-punk akta samo u sebi. Totalna komedija.

Ne smatram se punkerom, baš naprotiv, te nemam problema s tim, samo zamjećujem užasnu grotesknu komičnost situacije .
Na vrh
Siamandi View Drop Down
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Siamandi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.listopad.2008 u 00:06
 Naj si samopredbacivati. Ako ti je Punky savjest uzburkana, samo ugasi svjetlo i zamisli da si na Live koncertu onoga tko je vec u playeru i baci malo Pogo sa zvucnicima i sve bu vredu .
AUTOBAHN bitte fair fahren
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.listopad.2008 u 00:15
Dobar, Siam . Inače, punky savjest mi nije uzdrmana, štoviše ima jedna opet zanimljiva kontradikcija - iskreno mislim da je potreban hi-fi da se sirovost, "edge" i neuglađenost punka čuje u svojoj punini, jer u protivnom su mini linije ili štoveć veći punkeri od onoga što sviraju, jer u svakom slučaju više krče, distorziraju i muljave nego ikoji punk bend .
Na vrh
Vedran View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.listopad.2008 u 07:09

Inače, baš razmišljam , koja komedija, na hi-fi sustavima od više desetaka tisuća kuna, buržuji, slušamo (među ostalim) Crass, Dead kennedys, Sex pistols i slično. Ono, nešto poput totalnog anti-punk akta samo u sebi. Totalna komedija.

Ne smatram se punkerom, baš naprotiv, te nemam problema s tim, samo zamjećujem užasnu grotesknu komičnost situacije .

Ma meni je audiofilija punk u punku. Bunt protiv okvira, klišeiziranosti i prejudicija nastalih unutar samog pokreta koji bi po osnovnom postulatu trebao biti oslobođen istog.
Zapravo ni ja nisam siguran da li sam si dobro rastumačio taj punk. Dok su moji prijatelji trošili ogromne količine novaca na poticajne derivate kako bi bez problema mogli raspravljati o utopističkim idejama, ja sam odabrao smireniju straight edge struju i svaku kunu ulagao u glazbu i hifu. Na taj način gradio sam si vlastito zvukovno utočište lišeno represije, predrasuda, šovinizma i sveg drugog s čim se suočavamo kad stupimo nogom kroz vrata.
Na vrh
altair View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.listopad.2008 u 09:43

Altair, hvala na ovom lijepom prikazu, moram se upustiti malo više u istraživanje ovih ljudi. Jazz albumi koje si mi preporučio su mi odlični, pa vjerujem da bi mi se i ovi ljudi sviđali
Jedno smo se vrijeme u glazbenim temama trudili bar napisati nekoliko redova o albumu koji hvalimo. Naime, ponekad se pojave "filatelisticki" postovi ... ne mozes cak ni ime albuma procitati. Ako netko nema volje/inspiracije napisati nesto vise o albumu, mogao bi bar citateljima olaksati zivot nekim linkom na on-line referencu, recenziju, osvrt, reklamu, whatever ...

Inace, da se ovdje probrati zanimljivih albuma koji bi covjeku inace promakli ... OK, mozda ne bas u Vedranovim postovima ...
Na vrh
Edison View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.listopad.2008 u 09:54
Jucer na sajmu u Ljuibljani kupio 2 LP-a. ECM izdanja bila su po povoljnih 12 eura.

Markus Stockhausen
Cosi Lontano ... Quasi Dentro

Markus Stockhausen trumpet, fluegelhorn, synthesizer
Gary Peacock bass
Fabrizio Ottaviucci piano
Zoro Babel drums

Kenny Wheeler
Gnu High

Kenny Wheeler fluegelhorn
Keith Jarrett piano
Dave Holland bass
Jack DeJohnette drums

Na dva CD-a ili LP-a dobivao se jedan CD iz "srot" kutije, uzeh
Hiromi, Another Mind

Uzeh jos nesto CD-ova, ali nije tema.
A upload slika na forum traje malo krace od beskonacnog... 

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.listopad.2008 u 10:21
Originalno postano od strane člana: Vedran Vedran napisao:

Ma meni je audiofilija punk u punku. Bunt protiv okvira, klišeiziranosti i prejudicija nastalih unutar samog pokreta koji bi po osnovnom postulatu trebao biti oslobođen istog.
Zapravo ni ja nisam siguran da li sam si dobro rastumačio taj punk. Dok su moji prijatelji trošili ogromne količine novaca na poticajne derivate kako bi bez problema mogli raspravljati o utopističkim idejama, ja sam odabrao smireniju straight edge struju i svaku kunu ulagao u glazbu i hifu. Na taj način gradio sam si vlastito zvukovno utočište lišeno represije, predrasuda, šovinizma i sveg drugog s čim se suočavamo kad stupimo nogom kroz vrata.

Vrlo zanimljiv pogled. Ovo što si rekao - okviri nastali u žanru koji ne bi trebao imati okvira - to se uvijek dešava, par ljudi koji stvaraju iz određenog duha nešto novo, koji im naravno, dozvoljava svašta, te oni brojni kopiranti forme koji zapravo čak i ne razumiju onaj izvorni duh ili ga "skresano" tumače. Kad "žanr" dođe do tog stadija, onda sve postaje čista predrasuda i prazni formalizam.

A ovo na kraju što kažeš - hi-fi kao otvaranje autonomnog, slobodnog prostora gdje se može afirmirati osobna sloboda . razumijem na koji način si rekao ono "hi-fi kao punk u punku".

Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

Jedno smo se vrijeme u glazbenim temama trudili bar napisati nekoliko redova o albumu koji hvalimo. Naime, ponekad se pojave "filatelisticki" postovi ... ne mozes cak ni ime albuma procitati. Ako netko nema volje/inspiracije napisati nesto vise o albumu, mogao bi bar citateljima olaksati zivot nekim linkom na on-line referencu, recenziju, osvrt, reklamu, whatever ...

Da, mislim da je bitno da se nešto napiše o albumu, ubuduće ću to osobno raditi, inače obično nabrajanje nema pretjeranog smisla - mislim, ima, čovjek uvijek može sam pogledati što je to što se navodi, a mene često i cover albuma navede da nešto poslušam, ali opet - bolje je sa nečijim impresijama. Pogotovo kad malo skužimo ukus jedni drugih, pa vidimo s kim dijelimo ukus.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 47>
  Podijeli temu   

Pređi na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
dCS Puccini & U-Clock
Forum: HIFI komponente ...