Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Hi-fi rack-ovi i medijapanske police

Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Hi-fi rack-ovi i medijapanske police
    Objavljeno: 29.rujan.2008 u 16:58
Dečki, imam jedno pitanje glede polica u kojima držite komponente. Osobno koristim Rondo policu „eye“ http://www.fbm-rondo.hr/hr/e-eye.htm koja za poprečne police ima „ojačano staklo“. Problem se sastoji u tome da bih trebao neku čvršću poprečnu policu, jer mi staklo pod nekim težinama ne ulijeva baš povjerenje. Zato sam mislio dati izrezati medijapanske ploče i staviti ih umjesto stakla u policu. Bio bih zahvalan kada bi mi upućeni rekli je li to ok, te ako da, na koju debljinu i gustoću medijapana da idem i gdje ima cijela stvar povoljno u Zagrebu za kupiti. Za obradu također nisam siguran – ne treba mi ništa fancy, nikakav sjaj, ali da ne budu rubovi hrapavi da podereš odjeću na njih i sl. te bi bilo lijepo kada bi se police ofarbale na crno. Koje točno usluge obrade trebam i gdje dobiti ovo po dobroj cijeni.
Na vrh
Supersaša View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Supersaša Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2008 u 17:33
Pa medijapan možeš kupiti u Furniru, i tamo ti ga izrežu na mjeru - to ti je za policu ne više od 200tinjak kn. Mislim da imaju i lakiranje, a kolko to košta ne znam...

Rondo inače upotrebljeve 30 mm MDF u onoj reference polici...

A kaj se tiče gustoće sav medijapan je iste - ili bi bar trebao biti, zato se tak i zove....Medium Density Fiberboard
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind
Na vrh
gadafi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gadafi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2008 u 17:36
Sto se tice toga, koliko jaznam imas dvije firme: Furnir i Elgrad. Ja sam trebao neke stvari za postolje za kuciste od kompa, nazvao na ta dva mjesta, na kraju se ispostavilo da u Elgradu kupujes cijelu plocu ogromnih dimenzija, bez obzira na stvarnu velicinu potrebnog dijela, tak da je mene trebalo kostat 250 kn za komad koji jedva vrijedi 100. Tako da ti moja preporuka ide za Furnir.Najbolje nazovi i pitaj. Majstore
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2008 u 17:46
računaj da če se promijenom stakla za medijapan promeniti zvučna slika.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2008 u 17:51
Hvala za preporuku majstori, Furnir it is

11duc - na koji način se mijenja zvučna slika promjenom stakla za medijapan - može li se to predvidjeti? Vjerujem da je to zbog manje vibracija/refleksija zvuka medijapana. Nije li to univerzalno dobra stvar?

Editirao popol_vuh - 29.rujan.2008 u 17:52
Na vrh
felix the cat View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj felix the cat Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2008 u 17:54
nebus pogrijesio ako uzmes mediapan, nemoj se brinuti kakva ce ti biti zvucna slika,, u svakom slucaju bolja!
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2008 u 18:00
Originalno postano od strane člana: felix the cat felix the cat napisao:

nebus pogrijesio ako uzmes mediapan, nemoj se brinuti kakva ce ti biti zvucna slika,, u svakom slucaju bolja!

to sam i ja nekako "zdravorazumski" pretpostavio. thanks :). ali svejedno bih volio znati na koji način se mijenja, zanima me.
Na vrh
gadafi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gadafi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2008 u 18:09
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Originalno postano od strane člana: felix the cat felix the cat napisao:

to sam i ja nekako "zdravorazumski" pretpostavio. thanks :). ali svejedno bih volio znati na koji način se mijenja, zanima me.

Mislim da ti je najbolje da fino kupis MDF i da onda usporedis kakva je zvucna slika sa staklom i sa mdf-om. Odnosno da li je razlika(ako je uopce ima) uopce cujna..Ja vjerujem da se to ne moze cuti..

Editirao gadafi - 29.rujan.2008 u 18:10
Na vrh
felix the cat View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj felix the cat Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2008 u 18:11
pa jednostavno, gustoca stakla i gustoca mediapana se razlikuju, a samim time i sposobnos apsorpcije nezeljenih vibracija. kako je poznato da vibracije utjecu negativno na elektronicke komponente u audio sustavima, posebno na vezne kondenzatore, tranzistore... i u kojima se uslijed vibracija moze dogoditi samoosciliranje, preporuca se da se stavlja kao podloga za audio sustave ona podloga koja ima vecu apsorbcijsku moc.

Editirao felix the cat - 29.rujan.2008 u 18:11
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2008 u 18:37
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

11duc - na koji način se mijenja zvučna slika promjenom stakla za medijapan - može li se to predvidjeti? Vjerujem da je to zbog manje vibracija/refleksija zvuka medijapana. Nije li to univerzalno dobra stvar?

Može se predvideti, zvuk če biti puniji u srednjetonskom posručju, instrumenti če pridobiti na prirodnosti (jednostavno rečeno, drveni instrumenti če zvučati drvenije), preciznost i mikrodinamika če biti manja  (u poređenju sa trenutnom situacijom). Jako je moguče da te sistem pozitivno iznenadi, ali ako ti je zvuk dobro izbalansiran na trenutačnu situaciju, može se desiti da če ti zvučiti previše tamno i neprecizno. Radi fore pokušaj pozajmiti police pa naprvi test.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Nadogradnja Rega RP3
Forum: Audiofil.net klub