Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Besplatni koncerti u Studiju Bajsić

Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Besplatni koncerti u Studiju Bajsić
    Objavljeno: 07.listopad.2008 u 17:42
Pozdraf društvo. Bio sam u nedjelju prvi puta u studiju Bajsić na koncertu Hrvatske Glazbene Mladeži (HGM), ter sam ugodno iznenadjen akustikom koja je napravljena modularno i pomično. Čak se ploče na plafonu mogu pomicati. Jeka se da štelati od 0.7 do 1.7 s.
Svirka je bila odlična, jazz obrade Franka Zappe s mladim big bandom od 19 članova. Direktan prijenos je išo na HRT2

Elem, jedan odličan momak je tamo ton majstor pa se može složiti da idemo grupno na koncerte u taj studio. Samo trebam javiti imena i prezimena za ulaz u HRT.
Nisam našo rasporede, ali ću biti obavješten o zanimljivim događanjima pa ću javiti u ovoj temi.

Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.listopad.2008 u 22:18
Preksutra (nedjelja) u 20 sati nastupa odličan jaz orkestar Hrvatske Glazbene Mladeži (HGM) i svira glabu Boba Florencea.

HGM je internacionalna grupa studenata i svršenih glazbenika. Izuzetno izvježban orkestar.

Iz brošure spomenutog koncerta:
"Prigodom nastupa sa HGM jazz orkestrom bubnjar Peter Erskine je predložio da u ciklusu Sunday Nights osobno predstavimo Boba Florencea. Bob je prihvatio poziv i dogovoren je nastup u Zagrebu, ali nažalost, Bob Florence je umro 15. svibnja 2008 u sedamdeset i šestoj godini života.
Tako je ovaj koncert posvećen velikom pijanistu, skladatelju, aranžeru, vođi orkestra i edukatoru Bobu Florenceu, suradniku Harryja Jamesa i Stana Kantona, glazbeniku koji je snimio mnogobrojne albume i primio niz priznanja i nagrada, između ostalih šesnaest je puta bio nominiran za Grammy, a osvojio ju je 2000. za najbolji album velikog ansambla. Na programu su neke od njegovih najboljih skladbi, među kojima i neke od onih objavljenih samo nekoliko tjedana nakon što je umro, na albumu "Gone but not forgotten", što je i naziv koncerta."

Još da napomenem da je HGM veliki orkestar s 19 izvođača, izuzetno uvježban i homogen, te sa nekoliko multiinstrumentalista. Zbilja ih vrijedi čuti, posebno što je ulaz besplatan. Koga zanima nek me kontaktira na PM, pa da vas predbilježim za ulaz.

Prijenos istovremeno (direktno) ide na, mislim, 1. radijskom programu HRT-a.

Editirao Joby - 09.prosinac.2008 u 10:18
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2008 u 13:55

7.12. (danas) u 20.h.

HGM orkestar svira glazbu Roba McConnela

(iz brošure) 

"Jedan od najpoznatijih kanadskih jazz glazbenika, Rob McConnel je jedan od najznačajnijih skladatelja-aranžera na polju big band glazbe. Ovaj ventil-trombonist i edukator iskustvo ja stjecao surađujući s poznatim jazz glazbenicima, između ostalih i s Maynardom Fergusonom. Vodio je i vlastite ansamble od kojih su najpoznatiji Rob McConnel Tentet i Boss Brass.

Dobitnik je brojnih priznanja i nagrada, a 1997. je uvršten u Canadian Music Hall of Fame. Osim koncertriranja putuje svijetom i održava glazbene radionice. Zahvaljujući čistim i iznenađujućim djelima punim swinga osvojio je nekoliko nominacija za nagradu Grammy. Veliko je zadovoljstvo za svaki orkestar svirati njegovu glazbu.Budući da je ovo posljednji koncert prije božičnih blagdana, na programu će biti i neka djela iz njegovog nevjerojatnog božićnog albuma."

Prijenos je na 1. radijskom programu HRT-a.

Editirao Joby - 09.prosinac.2008 u 10:17
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2009 u 13:37
Nedjelja 08.02.'09

Nakon pauze od 2 mjeseca ponovno je vrijeme i prilika da vas pozovem na besplatno uživanje u dobroj glazbi o odličnom zvuku.

(iz brošure)

JOHN HOLLENBECK and the Refuge trio

"Svestranost Johna Hollenbecka, udaraljkaša i skladatelja, očituje se kroz mnoga djela koja zadiru u nebrojena područja. Sviranje udaraljki i skladanje diplomirao je na visokoj gl. školi Eastman. Svirao je s Vanguard Jazz Orchestrom, Fredom Herschom, Kennyjem Wheelerom i drugim poznatim jazzistima. Njegov osebujan pristup big band glazbi najbolje se očituje kroz izvedbe koje ostvaruje kao vođa vlastitog, za Grammy nominiranog Ensemblea, te kao član Bob Brookmeyer's New Art Orchestra.

Lipnja 2005 Hollenbeck je sa svojim ansamblom objavio prvi album "A Blessing" (Omnitone Records). Poput tog CD-a, koji je bio nominiran za Grammy, i drugi CD kojeg je ostvario s tom skupinom, "Joys & Desires", naišao je na veliko odobravanje. Veliko je priznanje za HGM jazz orkestar Zagreb što će surađivati sa ovim izvanserijskim glazbenikom."

Osim Hollenbecka na bubnjevima, nastupaju pjevač Theo Bleckman i klavirist Gary Versace. Koncert počinje u 20 sati. (Casual je dovoljan, ne treba baš Versace. )

Još da potsjetim da je ulaz besplatan, a ako netko ne stigne, koncert može pratiti na prvom programu HRT-a.

Nakon koncerta organizirano je druženje i okrijepa u obližnjem ugodnom restoranu. Svi forumaši i članovi kluba su pozvani.

Tko je zainteresiran nek mi pošalje PM.
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2009 u 16:03
Baš me zanima koji to audiofili s brdom CD-a doma mogu odbiti ovakvu ponudu?

Znam da Ishmael i Devo ne mogu.
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2009 u 18:18
tek danas vidim da si otvorio još prošle godine Mukte karte za Bajsića...u nedilju u 8 kažeš,moga bi se zaletit
Na vrh
dinx View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dinx Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2009 u 18:22
ja sam za. 
pathos clasic one, sonus faber grand piano home, pro-ject 2 Xperience, xindak fs1
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2009 u 20:48
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

tek danas vidim da si otvorio još prošle godine Mukte karte za Bajsića...u nedilju u 8 kažeš,moga bi se zaletit

Promijenio sam naziv. Znao sam da prva riječ mora biti "besplatni" da bi ti primijetio

Samo dođi. Što nas je više, bolja je zeka.

Editirao Joby - 04.veljača.2009 u 20:48
Na vrh
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2009 u 20:53
Idem i ja.
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2009 u 20:56
Ok, onda se javljajte ovdje da znam za kolko ljudi da rezerviram upad.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,230 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
Mark Levinson No332
Forum: Audio komponente