Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Besplatni koncerti u Studiju Bajsić

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2009 u 16:03
Danas se vidimo.
Dođite oko 19:40-45. Ulaz u TV je sa Prisavlja (J-Z ulaz), a ulaz u zgradu je sa zapadne strane, ravno prema sjeveru od ulaza u dvorište.

Aute ostavite izvan dvorišta, dakle ne ići s autima do rampe, nego produžite uz rampu dalje i parkirajte.

Ulazite tako da napomenete da ste članovi Audiofil.net kluba ili na moje ime i prezime (Bojan Pavković).

U holu zgrade ponovite istu prijavu.

Ako netko negdje zapne, nek me nazove na 091 5165 620

Editirao Joby - 08.veljača.2009 u 16:29
Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2009 u 16:46
Prekjucer sam slusao dok jahah u autu, prijenos na II hrtu Jadranke Stojakovic i nekih par Japanki što su rastezale i cvilile na japanskim tradicionalnim instrumentima. Odličan miks folka, ambientala na tragu Lise Gerrard. Najvise sam uzivao u izvedbama "što te nema" i najpoznatije japanske folk teme "Sakura", koju kad čujem odma' sam u nekom Kurosawinom filmu...

Editirao robot - 08.veljača.2009 u 16:46
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2009 u 17:19
Meni je žao da nisam otišo na taj koncert. Jadranka je zakon. Joan Baez ovih naših tužnih prostora.
Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2009 u 22:23
zajebo si se, a stvarno zena ima odlican glas...
Na vrh
dinx View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dinx Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2009 u 23:43
neobičan koncert, prema avangardi i zanimljivim zvukovnim eksperimentima, hollenbeck sjajan bubnjar, a dečki iz glazbene mladeži odlični...pametno potrošena večer

John Hollenbeck

Editirao dinx - 08.veljača.2009 u 23:45
pathos clasic one, sonus faber grand piano home, pro-ject 2 Xperience, xindak fs1
Na vrh
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2009 u 12:25
Svatko tko sebe smatra audiofilom bi trebao bar jedanput otići slušati glazbu u ovaj studio. Naravno, ako već nije bio u nekom sličnom.

Došao sam na koncert s kćerkom u nadi da će čuti i doživjeti instrumente koje baš ne nalazi u dječijim kazalištima i predstavama. Pomislio sam, ako izdrži 10-ak minuta, bit će super! Međutim, izdržala je prve dvije kompozicije (jedno 25-30 minuta ) i ako uzmemo u obzir da onakvo glazbeno štivo neće progutati bez žvakanja čak ni Davor Hrvoj u prvome redu, gdje će djevojčica od 5 godina. No dopalo joj se, veli da joj je jazz baš super.

Point is... da je kojim slučajem studio akustički loš, vjerujem da bismo od buke izjurili već nakon dvije minute. Ne zaboravimo da se ovdje radilo o big bandu u kontekstu avangardnog jazza. Ovakvu glazbu, od katastrofe zaista može dijeliti loša dvorana. Međutim, zvukovi se u ovom studiju odlično razaznaju. Niti jedan instrument ne strši i sve zajedno djeluje vrlo homogeno.
Točno znaš zatvorenih očiju kad svira truba, a kad trombon... kad tenor saksofon, a kad saksofon... kad jedna truba, a kad druga, itd...

S audifilske strane - melem za uši. S glazbene strane - tko voli, nek izvoli. Bez obzira što nisam ostao do kraja svirke (što mi je žao), prilično sam siguran da su neki izašli sa šljivama na mozgu od ovakve glazbe.

Po povratku sam uključio radio (HR2) u automobilu na kojem je bio direktan prijenos iz dvorane Bajsić. Neću previše o usporedbi, samo ću spomenuti da se na radiju vokal čuo sasvim drukčije i bio je puno izraženiji. Izgleda da je tu tonac odradio svoj dio posla.

Kako god, nadam se da će nas Joby pravovremeno obavijestiti o novom koncertu, a ja bih pozvao sve zainteresirane (audiofile) da otiđu svakako poslušati studio.

Lako ćemo za glazbu.
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2009 u 12:37
Jako lijepo iskustvo koje vrlo jasno ilustrira na što se misli kad se priča o važnosti akustike prostora.
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".
Na vrh
Devo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Devo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2009 u 13:44
Drugi put sam sinoć nazočio koncertu i ponovno sam otišao ugodno iznenađen mogućnostima ove dvorane, akustički fantastičan doživljaj.

Djela g.Hollenbecka teško da bih mogao u drugačijem prostoru slušati toliko dugo, nije to moj tip jazza ili možda nisam još dovoljno narastao kao glazbofil  .... iako su mi se neke dionice svidjele.
Sve u svemu, ugodno provedena večer.
Preporuka svima da barem jednom dođu odslušati koncert u ovom ambijentu, isplati se. Kao što sam već jednom napisao - vrlo vjerne i to potpuno besplatne reference.
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2009 u 13:55
Kako vjerne ako je prek razglasa!? ;)

Jučer sam imao dogovorenu rekreaciju inače bih rado nazočio.
Na vrh
Ishmael View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ishmael Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2009 u 14:23
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Kako vjerne ako je prek razglasa!? ;)

Pa gle... kad je akustika onak sređena i prek mini linije bi bilo jako vjerno To vam ja u klubu trubim već par subota

btw.1 razglas im i nije baš nešto. To je zaista pravi primjer koliko znači akustika prostora. Sam akustički tretman je koštao nekoliko miliona kuna (cca 4~5, moja okvirna procjena), a razglas vjerojatno niti sto tisućica.

btw.2 Taj studio je projektirao profesor (Prof.dr.sc Hrvoje Domitrović) kod kojeg sam slušao kolegije vezane za arhitektonsku akustiku i raglasne sisteme. Vrlo simpa lik, a da je znalac to se može i vidjeti i čuti u samom studiju (ako ne već po tituli :) ). Ja sam se oduševio kad sam prvi puta bio tamo, ali bih ja podesio malo drukčije akustiku za te koncerte (da se štelati vrijeme odjeka, akustički paneli se daju reklapati i pomicati). Ali pošto su tu sasvim drugi zahtjevi (live prijenos na radiju) audiofilski doživljaj u samoj dvorani je u drugom planu.

The Truth Is Out There    Ishmael
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
SET