Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Besplatni koncerti u Studiju Bajsić

Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.ožujak.2009 u 20:32
Za sve one lijencine koji su mogli otici na koncert Jazz orkestra HGM i Marka Feldmana, a nisu, i za nas s periferije drzave, koncert upravo prenosi HR 1. program.

Feldmana sam slusao na proslogodianjem Jazztimeu u Rijeci kad je nastupio u grupi Sylvie Courvosier "Lonelyville". Feldman je vrlo osebujan violinist. Suradjivao je s jako puno glazbenika, a neki od poznatijih su: Joe Lovano, Paul Bley, Kenny Wheeler, Lee Konitz, Bill Frisell. Do 1968. je zivio u Nashvilleu i sudjelovao je na snimanju albuma s Johnnyjem Cashom, Willie Nelsonom, Lorettom Lynn... Vrijedi ga poslusati.

Palite tunere...

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.ožujak.2009 u 21:51
Šit! Imao sam doma malo audio okupljanje pa nisam mogao do Bajsića.

Pogledao sam tipa po netu što i kako svira, malo mi se činilo ko brainfitness, ali ako sam se zaj bit će mi žao.
Na vrh
dinx View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dinx Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.ožujak.2009 u 23:34
evo me friško s koncerta, i nek vam bude žao, lik je odličan, violina ima fini ton, rekreacija pozornice više no trodimenzionalna...HGM jazz ork. super, ta mladež svira li ga svira....ugl. feldman je zbilja dojmljiv, a bogme i maestro sigi, kak je otprašil solo na In a sentimental mood...pametno potrošena večer
pathos clasic one, sonus faber grand piano home, pro-ject 2 Xperience, xindak fs1
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.ožujak.2009 u 23:40
Jebate, došo si doma prije mene. jesi slušo CD?
Na vrh
dinx View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dinx Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.ožujak.2009 u 23:46
u auto smo slušali branka i ja, mrak cd,hvala ti još jednom...sory za piće, ali zbilja sam sutra od 7h u školi, tak da sam morao ići....nadoknadićemo štetu nastalu neopterećenjem jetre maliganima....kakvi su ti dojmovi s koncerta?
pathos clasic one, sonus faber grand piano home, pro-ject 2 Xperience, xindak fs1
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.ožujak.2009 u 23:55
Koncert je bio jako zanimljiv. najbolji trenutak je bila svirka Zigija na saxu. Ipak sam ja stara škola i najviše volim stare jazz standarde, makar je i violinist bio odličan. Šteta da nije odradio cijeli koncert, nego samo pola. Nema veze, 15.03. će biti opet dobra prilika da se vidimo, al to ću najaviti na vrijeme.

Editirao Joby - 14.ožujak.2009 u 12:32
Na vrh
dinx View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dinx Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.ožujak.2009 u 23:59
he, slažemo se potpuno, a i ja već napisah:
a bogme i maestro sigi, kak je otprašil solo na In a sentimental mood..

a sad laku noć, jutro je pametnije od noći, a i sutra dijelim petice po školi....plus kaj mi treba doći par mama na informacije o učenju njihove djece, pa moram sklopit oči kako bih ih sutra bolje vidio i čuo....he, a zakaj imam velike uši?
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.ožujak.2009 u 12:27
15.03. nedjelja

...iz brošure...

Krešimir Herceg presents
"sunday night special"
HGM Jazz orkestar Zagreb featuring

SALLY NIGHT, PETER SOAVE, RUCNER QUARTET & BERTL MAYER

Nagrada HDS-a za 2005. godinuu dodijeljena je za doprinos hrvatskom jazzu za album "Moonglow serenade" kojeg je priredio Krešimir Herceg zajedno sa pokojnim Damirom Dičićem kao koautorom i aranžerom. Slijed te suradnje je i produkcija albuma "Suita Croatica". Oba albuma vrijedan su doprinos hrvatskom jazzu i glazbi općenito.
Na prijedlog autora prihvaćeno je od strane uprave orkestra HGM kao i od strane umjetničkog direktora i dirigenta g. Sigija Feigla da se pojedini brojevi sa oba albuma izvedu u živo u okviru posebnog koncerta u instrumentalnoj i vokalnoj verziji budući da su za nekoliko skladbi napisani i primjereni stihovi. Posebna okolnost je da je za ovu priliku austrijski skladatelj i aranžer Reinhard Summerer napisao aranžmane.
Na koncertu "Sunday Night Special" između ostalih, nastupiti će i briljantna engleska pjevačica Sally Night, bandeonist Peter Soave, sjajni zagrebački Rucner kvartet i harmonikaš Bertl Mayer.

Početak u 8 i sitno, ulaz kao i do sada na Audiofil.net klub.
Na vrh
dinx View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dinx Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.ožujak.2009 u 14:22
stari, u nedjelju je

15. 3. 2009.Studio Bajsić HRT-a

Big band HRT-a, Lojze Krajnčan, Uroš Perič

a koncert Kreše Hercega je u ponedjeljak,16.3.

ispravak krivog navoda....nu, vidimo se, svejedno...

Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2009 u 22:20
Došla je opet prva nedjelja u mjesecu pa je vrijeme da podsjetim cijenjeno obćinstvo na koncert u Bajsiću 05.04 2009.

"CROATIAN VOICES

Ako biste u ovom trenutku, kad u Europi bilježimo velik broj novih imena vokalnog jazza, upitali prosječnog domaćeg ljubitelja te glazbe za ime nekog našeg profiliranog jazz pjevača ili pjevačice, dobili biste zasigurno dosta neodređen odgovor. Iz takva bi se pitanja mogla razviti sasvim razumljiva rasprava. Na pitanje o njihovoj pripadnosti već desetljećima odgovaraju isto: "Od jazz-pjevanja u ovoj se zemlji ne može živjeti". Slijedom toga dolazimo do zaključka da u nas džezistički profiliranih pjevača nema! Ima li ih ipak?

Svake sezone održi se najmanje jedan koncert na kojem se predstave hrvatski glazbenici, primjerice, "Večer s Miljenkom Prohaskom", 2006. ili "Hrvatska jazz glazba" 2007.... Ove godine HGM jazz orkestar Zagreb predstavit će neke od najboljih hrvatskih pjevača - na način na koji vjerojatno ne očekujete."
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
PS Audio Nuwave dac
Forum: Audio komponente