Ispiši stranicu | Close Window

Triode festival-domaća verzija

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Triode festival
Ime foruma: Triode festival
Opis foruma: Domaća verzija Triode Festival-a.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=11324
Datum ispisa: 18.listopad.2019 u 11:29
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Triode festival-domaća verzija
Objavio: sstrsat
Tema:: Triode festival-domaća verzija
Datum objave: 10.studeni.2009 u 09:58
Originalno postano od strane člana: darko darko napisao:

lega pa naravno da ces doci!morat cu dogovorit sa osjeckom ekipom jedan vikend i sto se mene tice mozemo kod mene bez ikakvih problema napravit triode festival, ima mjesta i razumjevanja od strane majke i zarucnice za sve ove ludorije, sve dokle god je to dobra ekipa, mjuza, cijevi, horne i klopa. cobanac ili fis, eto   

Iz jedne druge teme ali kako izgleda da ideja o domacoj verziji triode festivala sve vise sazriva, onda mozda mozemo provat dogovorit ca god takvoga. Mozda ne bas odma isti moment ali recimo za prolice kad dojdu topliji dani.

Jeste za, ekipa? Ako jeste mozemo provat razmotrit di kada i kako

Ovo "domaca verzija" u naslovu teme znaci da tako nesto ne bi moglo proc bez domaceg vina i rakije . Gradele se podrazumivaju

Da neki krivo ne shvati, ne mislim samo na diy radove nego na sve ca koristi triode. Bez prepucavanja "ki ima vecega"

-------------
krepat ma ne molat

Odgovori:
Objavio: maltus
Datum objave: 10.studeni.2009 u 10:08
Ak' sam te dobro shvatil, moramo ponijeti samo vlastite usi .
Gradele necu spominjat

-------------
Samo glazbu slusam :)

Datum objave: 10.studeni.2009 u 10:19
Ma ne samo usi, tribat ce ipak dovuc i ponesto triodne opreme. Kako ko moze

Ako mogu tako nesto organizirat oni na zapadu, valjda mozemo i mi ovdi

-------------
krepat ma ne molat

Objavio: MATIJA
Datum objave: 10.studeni.2009 u 10:22

Iz jedne druge teme ali kako izgleda da ideja o domacoj verziji triode festivala sve vise sazriva, onda mozda mozemo provat dogovorit ca god takvoga. Mozda ne bas odma isti moment ali recimo za prolice kad dojdu topliji dani.

Ovo "domaca verzija" u naslovu teme znaci da tako nesto ne bi moglo proc bez domaceg vina i rakije . Gradele se podrazumivaju

Da neki krivo ne shvati, ne mislim samo na diy radove nego na sve ca koristi triode. Bez prepucavanja "ki ima vecega"
[/QUOTE]

odlično, kad...?

Datum objave: 10.studeni.2009 u 10:25
Originalno postano od strane člana: sstrsat sstrsat napisao:

sad će brzo kobasice, mlado vino je skoro pa pitko, škoda čekat ...

i bolje...

Objavio: Lest
Datum objave: 10.studeni.2009 u 10:51
Al će da bude SET-opija

Naravno pridružujem se obavezno!

-------------
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -

Datum objave: 10.studeni.2009 u 11:05

Ma shvatil sam.
Ali kaj sa nama kaj nemamo nikakve lampice ??

-------------

Datum objave: 10.studeni.2009 u 11:22
Tko ne nosi lampice,donosi opremu za usviravanje

-------------
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -

Datum objave: 10.studeni.2009 u 12:06
Originalno postano od strane člana: Lest Lest napisao:

Tko ne nosi lampice,donosi opremu za usviravanje

Usviravanje u STO ????

-------------

Datum objave: 10.studeni.2009 u 12:07
Tzv. tekučina za usviravanje
Samo se malo zekam;)

-------------
- Blake -

Datum objave: 10.studeni.2009 u 12:25
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

A ki kaze da se neces nakon toga dat u potragu za njima. Samo neka uspijemo tako nec organizirat, mogu se kladit da ce bit podosta prelazaka iz silicijskog u vakumski klub

Ja takav dogadjaj vidim otprilike ka reviju triodne elektronike i naravno bez ikakvog ogranicenja ki smi a ki ne smi doc. Svaki ki je dobre volje triba bit dobrodosal

A da bi uopce doslo do takvog dogadjaja neka svi zainteresirani isto malo promisle di, kada i kako pa cemo to na forumu pretrest i vidit najpovoljniju soluciju.

-------------
krepat ma ne molat

Datum objave: 10.studeni.2009 u 12:36

A ki kaze da se neces nakon toga dat u potragu za njima. Samo neka uspijemo tako nec organizirat, mogu se kladit da ce bit podosta prelazaka iz silicijskog u vakumski klub

Ja takav dogadjaj vidim otprilike ka reviju triodne elektronike i naravno bez ikakvog ogranicenja ki smi a ki ne smi doc. Svaki ki je dobre volje triba bit dobrodosal

A da bi uopce doslo do takvog dogadjaja neka svi zainteresirani isto malo promisle di, kada i kako pa cemo to na forumu pretrest i vidit najpovoljniju soluciju.

Eh, vec 10-ak god u ladici stoji cijeli projekt za ppojacalo u VACOOMSKOJ tehnici . Izlaz bi ostao i dalje diy QUAD 405/22 jerbo kutije su podosta gladne .
Tako da mislim da mene nije potrebno nagovarat, vec sam nagovoren.

-------------

Objavio: Edison
Datum objave: 10.studeni.2009 u 19:41

Ja svoje SET pojacalo mogu podici, ali zbog problema s koljenom ne mogu nositi. Jedina utjeha mi je sto ni sstrsat ne moze istovremeno nositi svoja oba monobloka...

Morat cu na brzinu napraviti neko malo pretpojacalo, da me puste na ulazu...  

Datum objave: 10.studeni.2009 u 19:50

Maltus, dat cu ti ja dvije isluzene Sylvanije 6DJ8, i na ulazu kucnes s njima ko onaj tip iz filma The Warriors (kod nas preveden s 'Ratnici podzemlja') i upitas: "Jel to ovdje?"

Datum objave: 10.studeni.2009 u 20:17
dajem i ja kome treba par novih 5670 ali ako bepo bude na ulazu naj brže ne bude pomoglo

Datum objave: 10.studeni.2009 u 21:46
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Maltus, dat cu ti ja dvije isluzene Sylvanije 6DJ8, i na ulazu kucnes s njima ko onaj tip iz filma The Warriors (kod nas preveden s 'Ratnici podzemlja') i upitas: "Jel to ovdje?"

A sada dobro procitaj ovo:
imam ECC88 AMPEREX nove iz pocetka '70-ih i to 6 kom.
Ak' me sa time ne pripuste ,,,,,,,,

A na slici je ostatak:

-------------

Objavio: baka
Datum objave: 10.studeni.2009 u 21:54

[QUOTE=maltus] 

A na slici je ostatak:

a deka je Ambasador, berba 73.

-------------

"I have the simplest tastes. I am always satisfied with the Best."             

Datum objave: 10.studeni.2009 u 22:07
Originalno postano od strane člana: baka baka napisao:

[QUOTE=maltus] 

A na slici je ostatak:

a deka je Ambasador, berba 73.

Nista ti ne promakne

-------------

Datum objave: 10.studeni.2009 u 22:12

-------------

Datum objave: 11.studeni.2009 u 14:55
Jel netko razmišljao o lokaciji gdje bi se to moglo organizirat,
Tko ima dovoljno mjesta za koliko toliko poštenu slušaonicu?
Kod mene možemo jedino na otvorenom:)

-------------
- Blake -

Datum objave: 11.studeni.2009 u 15:10
 sada je malo bljak sezona za takvo šta organizirati.

Prijedlog  možda bi se na proljeće dalo nešto slično organizirati po uzoru na:

http://www.accosijek.com/forum/index.php?topic=777.0 - Hi Fi UHO 2009.

ali neka bude u 2010.

-------------

Datum objave: 11.studeni.2009 u 17:15
Mogao bi se napravit Triode Tour 2010,od audiofila do audiofila kroz hrvatsku

-------------
- Blake -

Datum objave: 11.studeni.2009 u 17:19

E o tome i triba mozda i najvise mislit.
Vidil sam jednom na netu da je neka grupa triodofila u Ameriki iznajmila neku ogromnu kucerinu di su poslagali triodne igracke a vani su gradelali.

Sad, u nasim uvjetima tesko je ocekivat da bi nam netko iznajmil kucu na dan ili dva.

Samo otvoreni prostor ni bas dobra opcija jer je jedna kisa dovoljna da sve sjebe tako da bi bilo dobro da svi koji smo zainteresirani razmislimo malo i vidimo da li ki ima neko rjesenje. Ovako ka pojedinci bez neke registrirane udruge tesko da mozemo nesto iznajmit ali mozda bi nam tu mogal pomoc Audiofil klub (decki s Knezije ). Uostalom, nekako bi i bilo logicno da klub uzme ucesca u ovome. Precjednice, podprecjednice, sekretarica.... kako gledate na to.
Da se krivo ne shvati, svi mi koji bi volili da se tako nec ostvari siguro ne bi trazili da klub to financira nego samo da pomogne u organizacijskom pogledu ka udruga koja vec postoji. Da nam bude jednostavnije iznajmit lokaciju

Ajmo za pocetak skrojit listu koliko nas ukupno ima zainteresiranih za to i ako netko ima neki prijedlog gdje. Se javlja netko dobrovoljno da ce vodit listu zainteresiranih?

-------------
krepat ma ne molat

Datum objave: 11.studeni.2009 u 17:28
Bilo bi dobro kad bi Admin ili netko mogao stavit nekakvu tablicu na koju se klikne za prijavu dolaska,čisto da se vidi kroz vrijeme koliko bi bilo zainteresiranih radi same organizacije.

Ja bih rado stavio to,nemam blage veze kako.

-------------
- Blake -

Datum objave: 11.studeni.2009 u 17:42

E o tome i triba mozda i najvise mislit.
Vidil sam jednom na netu da je neka grupa triodofila u Ameriki iznajmila neku ogromnu kucerinu di su poslagali triodne igracke a vani su gradelali.

znam da po gorskom kotaru ima dosta "samostojećih" objekata koji se iznajmljuju za božićno novogodišnje praznike, prepostavljam da su koncipirane po principu većeg dnevnog boravka (zajedničke prostorije) i nekoliko spavaona, neki moji prijatelji znali su tako u većem broju guštat za novogodišnje fešte ....

Datum objave: 11.studeni.2009 u 17:59
Upoznat sam s time,prijatelji su mi tako iznajmili jednu kuću u GK za male pare.No problem je što su te kuće uglavnom u nekim zabitima usred prirode do kojih nije baš lako doći.
Drugo,pitanje je da li se iznajmljuju i drugim periodima.

-------------
- Blake -

Datum objave: 11.studeni.2009 u 18:21
 prekomplicirano    jel vi to idete u planinarenje 
Da nebi bilo " zameo ih vjetar "

-------------

Datum objave: 11.studeni.2009 u 18:32
Pih,sa svim lampama koje će biti na jednom mjestu ima da izazovemo toplotni štit u krugu od 1km

-------------
- Blake -

Objavio: Helicon
Datum objave: 11.studeni.2009 u 18:40

Izvrsna ideja...bravo sstrsat...

Objavio: darko
Datum objave: 11.studeni.2009 u 18:52
apsolutno podrzavam ideju!onako kako to rade na ETF-u (european triode festival), oni odrzavaju predavanja, slusaju skoro pa samo samogradnje, horne, open baffle, skoro samo triode i nonos i gramofone, ali jedan put godisnje u dogovoru sa nekim hotelom.

http://www.timebanditaudio.com/etf2007/etf2007.html - http://www.timebanditaudio.com/etf2007/etf2007.html

ako ima interesa zasto ne zapoceti u ovom dijelu europe?

Datum objave: 11.studeni.2009 u 19:36
Ima nas svuda. Od Dubrovnika preko Splita, Zadra, Rijeke, Pazina, Labina, Rovinja, Zagreba, Cakovca, Osijeka. Ne smijemo zaboraviti ni Bjelovar, a vjerojatno sam dosta toga i preskocio. A Hrvatska u obliku bumeranga. Nekako Zagreb dodje jednako daleko svima s periferije... ali nije najzgodniji  za rostiljanje.

U svakom slucaju, izgleda da ce trebati dosta putovati. Pa logisticki problemi ako netko misli donijeti zvucnike, a ti su za triode uvijek malo veci... Ako se misli sto izloziti, poslusati, odrzati bar jedno predavanje i rostiljati, treba nam jedno nocenje. Da je naci neki manji hotel, ili kakav veci objekt seoskog turizma, koji bi htjeli pomoci u organizaciji smjestaja i rostilja... Bar dvije sobe za izlaganje/slusanje i jedno nocenje za 15-30 audiofila...

Datum objave: 11.studeni.2009 u 19:42

Ima nas svuda. Od Dubrovnika preko Splita, Zadra, Rijeke, Pazina, Labina, Rovinja, Zagreba, Cakovca, Osijeka. Ne smijemo zaboraviti ni Bjelovar, a vjerojatno sam dosta toga i preskocio. A Hrvatska u obliku bumeranga. Nekako Zagreb dodje jednako daleko svima s periferije... ali nije najzgodniji  za rostiljanje.

U svakom slucaju, izgleda da ce trebati dosta putovati. Pa logisticki problemi ako netko misli donijeti zvucnike, a ti su za triode uvijek malo veci... Ako se misli sto izloziti, poslusati, odrzati bar jedno predavanje i rostiljati, treba nam jedno nocenje. Da je naci neki manji hotel, ili kakav veci objekt seoskog turizma, koji bi htjeli pomoci u organizaciji smjestaja i rostilja... Bar dvije sobe za izlaganje/slusanje i jedno nocenje za 15-30 audiofila...

ideja je tu, sada treba samo sve to polako osmisliti, i probati realizirati nekako u proljeće ili ?
Moglo bi ovo biti veoma poućno i nadasve zanimljivo.

-------------

Datum objave: 11.studeni.2009 u 19:47
Vrijeme bi svakako trebalo biti što "neutralnije",dakle neko mrtvo razdoblje kad bi svi mogli doći.Pod mrtvo mislim na period kad nema nikakvih blagdana i praznika,dosta njih radi u turizmu.

-------------
- Blake -

Objavio: criss
Datum objave: 11.studeni.2009 u 20:07
 OswaldsMillAudio je onaj koji se organizira u Americi, što se tiče lokacije kod nas mogu biti od koristi ako se odlučite za Istru, ima dosta seoskih domaćinstva ili Agriturizma koji imaju sobe za spavanje i veče prostorije u kojima se mogu smjestiti uređaji vlasnici uređaja i sve ostale logističke potrepštine (hrana, cuga i sve što ide uz to, naravno hrana i vino domaće) 

-------------
AntiCriss

Datum objave: 11.studeni.2009 u 20:44

Kako je Edison dobro prijetil, ima nas posvuda pa stvarno triba odabrat lokaciju koja ce vecini bit najpogodnija.
Isto tako mogu se slozit sa njime da bi Zagreb (ili okolica Zagreba) vecini bila nekako najjednostavnije rjesenje. Bez obzira ca bi ja ili netko drugi volil da to bude recimo na moru, mislin da ovdi ne triba usko lokalno gledat. Bila bi steta da netko od zainteresiranih odustane samo zato ca procijeni da mu je put predugacak pa tu podrzavam Edisonov prijedlog da to bude Zg ili okolica.  
Svi smo naravno svjesni da cemo imat troskova oko puta ali virujen da to nije nepremostivo, pogotovo ca nesto takvo ne moze bit organizirano vec sutra nego recimo negdi sredinom prolica.

-------------
krepat ma ne molat

Datum objave: 11.studeni.2009 u 21:18

.
Kako je Edison dobro prijetil, ima nas posvuda pa stvarno triba odabrat lokaciju koja ce vecini bit najpogodnija.
Isto tako mogu se slozit sa njime da bi Zagreb (ili okolica Zagreba) vecini bila nekako najjednostavnije rjesenje. Bez obzira ca bi ja ili netko drugi volil da to bude recimo na moru, mislin da ovdi ne triba usko lokalno gledat. Bila bi steta da netko od zainteresiranih odustane samo zato ca procijeni da mu je put predugacak pa tu podrzavam Edisonov prijedlog da to bude Zg ili okolica.  
Svi smo naravno svjesni da cemo imat troskova oko puta ali virujen da to nije nepremostivo, pogotovo ca nesto takvo ne moze bit organizirano vec sutra nego recimo negdi sredinom prolica.

Evo da se samo nadovežem na već sve prethodno izrečeno.

1. Lokacija Zg. sa oklicom, smatram i mislim da je to nekako najbolja sredina a da relativno svima odgovara.

-------------

Datum objave: 11.studeni.2009 u 21:26
Zagreb i uza okolica

-------------
- Blake -

Datum objave: 11.studeni.2009 u 21:32

a prije proljeća neka probica...???

Datum objave: 11.studeni.2009 u 21:33
Najveći problem budu predstavljali zvučnici,kao što je već spomenuto ne stanu tek tako u auto ljubitelji trioda

-------------
- Blake -

Datum objave: 11.studeni.2009 u 21:36

Najveći problem budu predstavljali zvučnici,kao što je već spomenuto ne stanu tek tako u auto ljubitelji trioda

to bi se već dalo u Zg. pronjuškati i pronaći. Taj dio bi bilo najbolje da se pronađe uz svesrdnu pomoć dragih nam kolega iz Kapitala.

-------------

Datum objave: 11.studeni.2009 u 22:24
Kao da sam pred Klubom vidio Jobyja da vozi neki dugacak auto. Kod njega bi mogli stati svakakvi zvucnici, osim Hedlund horni... A Joby je ljudina i uvijek spreman pomoci. A nije mu mrsko ni druzenje, rostilj i popratni sadrzaji...

Mozda bi u startu bilo pametno razmisliti da nam ne uskacu "sponzori" i trgovci (troiodama), bojim se da bi onda sve izgubilo smisao. Naravno da i oni mogu doci kao ljubitelji cijevi, onako privatno...

Datum objave: 11.studeni.2009 u 22:42

Mozda bi u startu bilo pametno razmisliti da nam ne uskacu "sponzori" i trgovci (troiodama), bojim se da bi onda sve izgubilo smisao. Naravno da i oni mogu doci kao ljubitelji cijevi, onako privatno...

edisone imas cugu za ovaj post!

Datum objave: 11.studeni.2009 u 22:57
nemrem zdurat da ne velim da sam danas od velikog osjeckog ljubitelja trioda i gurua dobio dvije krasotice 2A3 RCA nos jan, berba 1952. u starim, starinski mirisecim kutijama    sad treba promjeniti filament napon, napon na ispravljacici i katodne otpornike i presaltat se na drugaciji zvuk a TJ-ke 300B ce nastavit vozit baka s foruma.

Datum objave: 11.studeni.2009 u 23:33

nemrem zdurat da ne velim da sam danas od velikog osjeckog ljubitelja trioda i gurua dobio dvije krasotice 2A3 RCA nos jan, berba 1952. u starim, starinski mirisecim kutijama    sad treba promjeniti filament napon, napon na ispravljacici i katodne otpornike i presaltat se na drugaciji zvuk a TJ-ke 300B ce nastavit vozit baka s foruma.

Darko, obavezno javi kakve su razlike u zvuku, kad se stare-nove cijevi usviraju. Jako me zanima.

Datum objave: 12.studeni.2009 u 11:42

Predlažem Karlovac ili Plitvička jezera...Karlovac je na autoputu i svima je relativno lako i brzo dostupan, a Plitvička jezera su prekrasna u proljeće, apsolutno high-end izbor glede krajolika i čistog planinskog zraka, naravno povedemo i bolje polovice i napravimo pravu feštu...
Gorski kotar također dolazi u obzir, to je super ideja...

Datum objave: 12.studeni.2009 u 12:11
Originalno postano od strane člana: Helicon Helicon napisao:

Predlažem Karlovac ili Plitvička jezera...Karlovac je na autoputu i svima je relativno lako i brzo dostupan, a Plitvička jezera su prekrasna u proljeće, apsolutno high-end izbor glede krajolika i čistog planinskog zraka, naravno povedemo i bolje polovice i napravimo pravu feštu...
Gorski kotar također dolazi u obzir, to je super ideja...
[/QUOTE]

slažem se isto  sa izborom ali . . . opet ona : doprema i transport zvučnika

-------------

Datum objave: 12.studeni.2009 u 12:30

Baka, koju god lokaciju da dogovorimo, ceka nas transport opreme. Ali mislim da ni to nije toliko nepremostivo. Uvik se moze zet kakov kombi u rent a car a u slucaju da nas bude recimo 30-ak ili vise onda pojedinacni troskovi toga ne bi bili gotovo nikakvi. Ca sa vlastitim autima, ca sa jednim takvim kombijem mislin da mozemo rjesit problem transporta. I naravno, bilo bi u redu da se troskovi kombija ravnomjerno podijele na sve sudionike.

Kako vidim, prijedlozi za lokaciju su poceli (Edison, Helicon...) tako da sam prilicno uvjeren da cemo nac neko optimalno rjesenje. A isto tako bi vec u pocetku tribali napravit listu da vidimo koliko bi nas ukupno bilo i ki bi ca donesal od opreme. Tako da barem otprilike znamo tezinu i kubikazu onoga ca ce tribat prevest.
U vezi sa tim, bilo bi jako lipo da nam admin stavi jednu sticky stranicu koja bi sluzila iskljucivo za listu sudionika i opreme

-------------
krepat ma ne molat

Datum objave: 12.studeni.2009 u 12:34
 da, to sa sticky stranicom koja bi sluzila iskljucivo za listu sudionika i opreme
bi bilo  . Na adminu je red.

-------------

Datum objave: 12.studeni.2009 u 16:04

Helicon je dao također dobre prijedloge za lokaciju.

Znaći trebala bi nam tablica u kojoj bi se vidio popis dolazaka i tko što nosi sa sobom od opreme..bilo bi super ako se moze sredit tako nešto.

IME - OPREMA (koju prijavljeni donosi)

Lest - svijeće u slučau da lampe pregore

-------------
- Blake -

Datum objave: 12.studeni.2009 u 16:49
ajmo barem tri dana ko woodstock..., ko ne donosi lampe mora dopeljat barem par ili bolje quartet komada na testiranje i eventualno usviravanje

Datum objave: 12.studeni.2009 u 21:10
Također..tko ima lampi koje su mu nepotrebne i želi ih prodati komotno može donijet da bude mali štand s lampicama.

Ja bih prvi zavirio

-------------
- Blake -

Datum objave: 12.studeni.2009 u 21:17
MATIJA, interesantan prijedlog, ali daj se uozbilji. Ako rastegnemo na 3 dana, doci ce samo nezaposleni, samo ne znam s cime... 

U principu, imamo izbor, dan ili dva. Ako se misli ozbiljno napraviti s nekom mini prezentacijom/izlozbom uredjaja, slusanjem, predavanjem, to je jako tesko u jedan dan. Ako jos uzmemo u obzir rostiljanje i kakvo pice uz to, mora se spavati i sutra na put kuci. Jedino u ovoj varijanti mogu sudjelovati oni iz Dubrovnika, ili sa slicne udaljenosti. Naravno, dva dana ne pasu svima pa bi nas sigurno bilo manje.

Ako bi se islo na jedan dan, onda jedino Zagreb dolazi u obzir. Nekako je u centru svima, a lokalni decki mogu lako srediti za zvucnike. To bi islo kao kad mi s periferije dolazimo na sajam. Dodjemo, popricamo, postavimo sto imamo, malo poslusamo, sto gricnemo i navecer kuci. Tu bi se sigurno naslo vise ljudi. Ne znam moze li se Klub koristiti cijelog dana subotom, tu bi onda rijesili prostor i dosta oko organizacije. Mogli bi se dogovoriti da svi prije polaska kucama odemo zajedno negdje na cevape i pivo, i to bi bilo to.

Treba biti realan i svest ovo u okvire u kojima bi to bilo moguce odrzati. Bitno je da se nadjemo, upoznamo, procakulamo... 

Datum objave: 12.studeni.2009 u 21:33
Sve stoji Edisone,nije ni to loša varijanta,no taj "projekt" nije uopšte toliko nerealan.

U jednom cijelom danu se stigne dosta toga preslušat i čalabrknut uz put.
Organiziralo bi se za vikend,večina ne radi,recimo dođe se u subotu,prenoći i ujutro u nedjelju doma.

Oni koji ne stignu na cijeli dan,koji su blize lokaciji,dođu kad stignu.
Nije neizvedivo,te po meni uz malo truda mogao bi se napravit odličan događaj za pamčenje.

Datum je još visok,tako da imamo vremena dobro razmislit oko svega,a pogotovo organizirat da ispadne kak spada.

-------------
- Blake -

Datum objave: 12.studeni.2009 u 21:54
ma treba dva dana, evo ja sam za jedno popodne maznio buteljicu od sale dok smo slusali 2 a trojeke a mos mislit kad se skupi ekipa iz cijele hrvatske i kad se zaore do ujutro...
p.s. edisone sutra ti odgovorim na mail

Datum objave: 12.studeni.2009 u 23:41

ma treba dva dana, evo ja sam za jedno popodne maznio buteljicu od sale dok smo slusali 2 a trojeke a mos mislit kad se skupi ekipa iz cijele hrvatske i kad se zaore do ujutro...
p.s. edisone sutra ti odgovorim na mail

barem dva dana..., ferije, OPP, nagradno, bolovanje, davanje krvi, posjet bolesnoj punici.... za tako nešto treba se potrudit, sve ostalo su sitnice...

Datum objave: 13.studeni.2009 u 12:03

U principu najveći problem je ubacit opremu (zvučnike i ostalo što misliš nosit) u auteka, a to moraš i ukoliko ti se festival održava i par blokova dalje.

Objavio: Kalle242
Datum objave: 13.studeni.2009 u 12:36

Ako bi se islo na jedan dan, onda jedino Zagreb dolazi u obzir. Nekako je u centru svima, a lokalni decki mogu lako srediti za zvucnike. To bi islo kao kad mi s periferije dolazimo na sajam. Dodjemo, popricamo, postavimo sto imamo, malo poslusamo, sto gricnemo i navecer kuci. Tu bi se sigurno naslo vise ljudi. Ne znam moze li se Klub koristiti cijelog dana subotom, tu bi onda rijesili prostor i dosta oko organizacije. Mogli bi se dogovoriti da svi prije polaska kucama odemo zajedno negdje na cevape i pivo, i to bi bilo to.

Ovo bi bilo super!  
Već bi našli neke adekvatne zvučnike. Mogli bi recimo pitati brklju da nam zajmi WLM ili nešto slično.

Datum objave: 13.studeni.2009 u 12:46
Imam još jedan, vjerujem vrlo zanimljiv prijedlog. Mjesto se zove Krasno i nalazi se na sjevernom dijelu Velebita negdje na pola puta između Gospića i Senja. Prekrasna priroda i vrlo simpatičan mali gradić sa bogatom ugostiteljskom ponudom.

Na nadmorskoj visini od oko 1000 m postoji i zaista odličan objekt sa smještajnim kapacitetom od oko 35 soba (cca 80 kreveta) i dvije sale za prezentacije, jednu manju i jednu veću.
Tel.: 053/851-007
Smještaj dođe oko 120 kn po krevetu, polupansion 185 kn i puni pansion 240 kn. Dakle, vrlo povoljno. Korištenje sala za prezentacije se ne naplaćuje. Trebalo bi se javiti nekih mjesec-dva ranije za grupu od 30-60 ljudi a tjedan dva za manje grupe.
Bio sam tamo nekoliko puta na seminarima i simpozijima i smještaj je zaista izvrstan, hrana je super i vrlo je povoljna a priroda je zaista prekrasna. Nije sam naziv mjesta Krasno bez razloga. Vrijedi se malo potrudit, sjest u auteka i odvest se tih par sati do Krasnog, zaista vrijedi. Jednom kad čovjek dođe tamo i osjeti predivan miris prave planinske šume i pojede malo izvrsnog Krasnarskog sira (kojeg treba obavezno i kupit koji kolut pa ubacit u prtljažnik na povratku doma ), poželi da ostane koji dan tamo na odmoru.
Odličan je to đir, moglo bi se recimo doći tamo već u petak popodne (već kako tko želi i može), polako postaviti opremu i poslije večere malo zaružit. U subotu ujutro napravit mali đir po Krasnom i okolnim prekrasnim planinskim šumskim putevima, pa na ručak, dočekat ekipu koja bi došla u subotu popodne, poslušat sustave, ćakula, zezancija, zamolit sstrsata i ostale znalce za malo predavanje uz prezentaciju nekih zanimljivih cjevnih topologija i tome slično, te zatim opet večerica pa ponovo malo mjuze i ruženje do kasno u noć. U nedjelju ujutro doručak pa još malo mjuze, skupimo opremu i nakon ručka odemo kupit malo sira pa polako doma, tak da u ponedjeljak ujutro budemo "ready for work" onak nadisani svježeg planinskog zraka i naslušani dobre mjuze sa cjevčica...

http://www.krasno.hr/Krasno_Ugostiteljstvo_i_smjestaj/index.htm - http://www.krasno.hr/Krasno_Ugostiteljstvo_i_smjestaj/index.htm

http://www.senj.hr/Krasno/index.html#kako - http://www.senj.hr/Krasno/index.html#kako

http://www.krasno.hr/Krasno_Poduzetnici/Krasno_Poduzetnici/Krasno-Degenija.html - http://www.krasno.hr/Krasno_Poduzetnici/Krasno_Poduzetnici/Krasno-Degenija.html

http://www.senj.hr/Foto_Krasno.htm - http://www.senj.hr/Foto_Krasno.htm

Objavio: Komandant Data
Datum objave: 13.studeni.2009 u 13:01
Skurit ćete im elektroenergetski sustav!

Datum objave: 13.studeni.2009 u 13:04
Originalno postano od strane člana: Komandant Data Komandant Data napisao:

Festival je "triodni" a ne "Krellodni".......krellodni bumo u Krškom organizirali...

Datum objave: 13.studeni.2009 u 13:15

Festival je "triodni" a ne "Krellodni".......krellodni bumo u Krškom organizirali...

Jedino ak' zelite da vam prosvjetli ko' Samsui

-------------

Datum objave: 13.studeni.2009 u 13:19
helicon, ovo je fantasticna ideja, mozda bi stvarno mogli pocet sa spiskom ljudi i uredjaja da vidimo kakav je realan odziv a potom kontaktirati te ljude za rezervaciju.

Datum objave: 13.studeni.2009 u 14:00
U jebate, sad kad vidin ca je Helicon iznil ka prijedlog mislin da je to izvrsna ideja. A vidin da je obavil i domacu zadacu i saznal cijene tako da nam je lakse racunat. A ovo ca je iznil stvarno ni skupo.

Kako postoji i (besplatna) sala u tom objektu onda bi to bilo ajmo rec idealno. Sve na jednom mistu tako da mislim da ovi prijedlog triba najozbiljnije uzet.

Istina je da bi neki koji bi dosli sa malo vece udaljenosti (npr Osijeka ili Dubrovnika) imali ku uru voznje vise ali virujen da to ne bi smatrali ka neku veliku prepreku.

A sad bi stvarno zamolil admina da nam stori jednu sticky stranicu di bi bila lista ljudi i opreme.

-------------
krepat ma ne molat

Objavio: dobri.dobri
Datum objave: 13.studeni.2009 u 19:01

Tel.: 053/851-007

Je li to:
--
Svetište Majke Božje od Krasna
Krasno b.b.
tel. 053 851 007
kontakt osoba: vlč. Nikola Komušanac
kapacitet: tri jednokrevetne, 15 dvokrevetnih i 7 trokrevetnih soba.
ponuda: kompletna ugostiteljska ponuda (smještaj, hrana, piće - smještaj hotelskog tipa)
--

Šalu na stranu, fanastičan prijedlog, Helicone!
U koje je doba tam najljepše?

Ako se ne ide s familijama , mogu povesti nekoliko ljudi ili opreme iz Zagreba (imam manji karavan). Za slučaj da me primite, naravno ...

Sutra inače putujem u Amerika, i nadam se natrag donijeti prerađeni Fostex FE206E - http://www.decware.com/paper79.htm - DFR8 , pa do druženja možda i nešto izraste iz njega ...

Lijep pozdrav svima
Dobri

Datum objave: 13.studeni.2009 u 20:18
Originalno postano od strane člana: dobri.dobri dobri.dobri napisao:

Je li to:
--
Svetište Majke Božje od Krasna
Krasno b.b.
tel. 053 851 007
kontakt osoba: vlč. Nikola Komušanac
kapacitet: tri jednokrevetne, 15 dvokrevetnih i 7 trokrevetnih soba.
ponuda: kompletna ugostiteljska ponuda (smještaj, hrana, piće - smještaj hotelskog tipa)
--

Odmah se i pomoliš da ti lampadine i fullrangeri bolje prosviraju...

Šalim se, inače svetište je vrlo blizu, evo karte:

http://www.senj.hr/Karta_Krasno_Zoom.htm - http://www.senj.hr/Karta_Krasno_Zoom.htm

Hotelčić je skroz OK, naravno, nije to Sheraton ni Interkonti, ali je uredan i čist, hrana je izvrsna (uglavnom lički i gorskokotarski specijaliteti ispod peke, roštilj, basa, domaći kruh, rekoh već izvrstan Krasnarski sir i tome slično), a osoblje je ljubazno i susretljivo. Sasvim pristojno, po skroz OK cijenama. Naravno, mi si možemo složit i vlastitu gradeladu, nitko nam ne brani.

http://www.krasno.hr/Krasno_Ugostiteljstvo_i_smjestaj/Krasno_Ugostiteljstvo_i_smjestaj/Krasno-hotel-Krasno.html - http://www.krasno.hr/Krasno_Ugostiteljstvo_i_smjestaj/Krasno_Ugostiteljstvo_i_smjestaj/Krasno-hotel-Krasno.html

Do tamo se stiže uglavnom iz dva pravca, iz pravca Zg recimo autoputem do Otočca i zatim dvadesetak km cestom prema jugu, a iz pravca Ri ide se od Senja prema Sv. Juraju pa odmah iza njega ima skretanje i tabela za Krasno, također vodi put uzbrdo pa kroz krasnu pravu šumu ukupno nekih 25 km.

Karta:

http://www.senj.hr/Karta_GS.htm - http://www.senj.hr/Karta_GS.htm

Šalu na stranu, fanastičan prijedlog, Helicone!
U koje je doba tam najljepše?

Meni je najljepše u proljeće i ljeto, a ljubitelji zime u planini, snježine, zimskih radosti i sportova vele da je tam najljepše upravo zimi.
Koncem svibnja i u lipnju šuma prekrasno miriše i zna biti čak i šumskih jagoda, priroda je super, pravi gušt za prođirat malo.

Ako ne idemo s familijama , mogu povesti nekoliko ljudi ili opreme iz Zagreba (imam nekakav manji karavan ...).

Super, to bi mogla bit velika pomoć dečkima  iz Zg za tramakanje zvučnika i opreme...

Sutra inače putujem u Amerika, i nadam se natrag donijeti prerađeni Fostex FE206E - http://www.decware.com/paper79.htm - DFR8 , pa do druženja možda i nešto izraste iz njega ...

Lijep pozdrav svima
Dobri

Djeluje sasvim pristojno taj nasljednik slavnog FE206EM-a, ako to zgotoviš na vrijeme bit će sjajno...

Datum objave: 13.studeni.2009 u 20:36

Ima nesto u tome sto govori Komandant Data. SET-ovi i triode bas i nisu efikasni. Npr. moj mali cijevas od 2x2W trosi za pogon oko 100W (super se uklapa u najnovije regulative o stednji energije u EU). Ima trafo od 180VA, a tako snazne ne koriste ni engleski proizvodjaci u svojim pojacalima 2x50W, sto ih moze biti sram.

Nadajmo se da je elektroenergetski sustav Like dovoljno snazan da prezivi ovu nasu malu festicu... ili da svatko ponese par ampera struje od kuce (amper = kanta, najcesce pocincana, koristi se u Slavoniji)... 

Inace, Heliconov prijedlog za Krasno je prekrasan.  
I dobar je za sve, tvrdokorne triodase poput MATIJE, koji moge doci na 2,5 dana, za one standardne od 2 dana, i one letece koji moraju to obaviti u jedan dan.

Mislim da je dobar termin druga polovica travnja, eventualno pocetak svibnja. Nema snijega, dan je duzi i nije hladno. Priroda je lijepa, sacuvana. Ljudi su gostoljubivi, no ipak ce nam se malo cuditi kad vide zbog cega smo dosli...

Datum objave: 13.studeni.2009 u 20:44

Mislim da je dobar termin druga polovica travnja, eventualno pocetak svibnja. Nema snijega, dan je duzi i nije hladno. Priroda je lijepa, sacuvana. Ljudi su gostoljubivi, no ipak ce nam se malo cuditi kad vide zbog cega smo dosli...

Virovatno da, u pocetku. Dok ne zagradelamo

Uostalom, uvik mozemo rec da je to nova grana turizma - triodni turizam

-------------
krepat ma ne molat

Datum objave: 13.studeni.2009 u 20:55

Ima nesto u tome sto govori Komandant Data. SET-ovi i triode bas i nisu efikasni. Npr. moj mali cijevas od 2x2W trosi za pogon oko 100W (super se uklapa u najnovije regulative o stednji energije u EU). Ima trafo od 180VA, a tako snazne ne koriste ni engleski proizvodjaci u svojim pojacalima 2x50W, sto ih moze biti sram.

Pih, ča je to 180VA...jača sijalica......a sjećaš se u Mednom pred pet-šet godina kad su uključili onog Gryphon Antileona kak je zašnjiral napon u onom apartmanu...čuj, imam 300B PSE sa dva para 300B lampi u Paralel single ended ustroju i Vecteura sa dva toroidna trafoa od po 500VA svaki unutra, i ipak je razlika kad Vecteur povuče energiju...drastična...
A imao sam doma na testu i mrcinu od Krella KSA 250, mrcinu od 90 kila tak da znam kak to izgleda......taman za Krško...

Datum objave: 13.studeni.2009 u 20:56

Ljudi su gostoljubivi, no ipak ce nam se malo cuditi kad vide zbog cega smo dosli...

Jeeeee...a mi jadni nenavikli, kao da nas inače drugačije gledaju...

Datum objave: 13.studeni.2009 u 21:11

Pih, ča je to 180VA...jača sijalica......a sjećaš se u Mednom pred pet-šet godina kad su uključili onog Gryphon Antileona kak je zašnjiral napon u onom apartmanu...čuj, imam 300B PSE sa dva para 300B lampi u Paralel single ended ustroju i Vecteura sa dva toroidna trafoa od po 500VA svaki unutra, i ipak je razlika kad Vecteur povuče energiju...drastična...

Je, ali vidi efikasnosti za dobit 2x2W... I ovaj tvoj PSE 300B bi trebao imati trafo od bar 400-450 VA, najvjerojatnije EI tipa. U Vecteuru imas duplo, a sigurno su toroidi. Oni su nezgodni jer puno povuku u momentu ukljucenja.

No ne bi smjelo biti problema za struju u Lici. Sigurno je netko od forumasa u dobrim odnosima s nekim dobro pozicioniranim u HEP-u, pa ce nam za taj vikend malo pojacati... 

Datum objave: 13.studeni.2009 u 21:16

No ne bi smjelo biti problema za struju u Lici. Sigurno je netko od forumasa u dobrim odnosima s nekim dobro pozicioniranim u HEP-u, pa ce nam za taj vikend malo pojacati... 

OK, budemo upozorili ekipu kad ti uključiš uređaj da prije isključimo jednu žarulju iz rasvjete i no-frks...

Objavio: glava
Datum objave: 14.studeni.2009 u 08:31
Svaka čast Triodisti. Odabrali ste jedno od najelitnijih mjesta u Hrvatskoj za druženje.
 Prije puta svakako pročitati Priručnik za hodače od Ede Popovića

Objavio: Joby
Datum objave: 14.studeni.2009 u 10:08
Heli, odlična ideja.  Drago mi je da te opet vidim na forumu.
Za auto nema frke, ako dotle ne rikne moj stari Passat karavan nafterica.
Što se termina tiče, kraj travnja i početak svibnja je još uvijek hladno i može biti snjegovito u tim krajevima. Mislim da bi početak ili sredina lipnja bila bolja opcija.
Ovo od petka do nedjelje je odlično, pa ljudi mogu izabrati dan koji im paše. Roštiljanja mogu biti i u subotu i u nedjelju.

Datum objave: 14.studeni.2009 u 10:25
E pa kako se vidi, Heliconov prijedlog lokacije je sa zadovoljstvom prihvacen od svih. Ajmo rec da smo jednu stavku dogovorili. Ali naravno, ako bude jos dobrih prijedloga svi ce bit razmotreni na ovim stranicama.

Joby, ajde malo pomogni da nam admin stavi sticky stranicu za listu ljudi i opreme. Znas kako to gre, ipak smo u zemlji di Veze i Poznanstva oduvik funkcioniraju
Necemo te optuzit za korupciju

-------------
krepat ma ne molat

Datum objave: 14.studeni.2009 u 15:34

OK, budemo upozorili ekipu kad ti uključiš uređaj da prije isključimo jednu žarulju iz rasvjete i no-frks...

Pa ako HEP-ov Institut moze pomoc, tu sam

-------------

Objavio: Kalle242
Datum objave: 14.studeni.2009 u 16:33
Bio u tom hotelu na vrhu brda na klopi no odsjeli smo u dolini u Krasnom u također čistom i urednom planinarskom domu!

Odozgora je pogled na dolinu i okolne vrhove fantastičan, gotovo nebeski kad je oblak u prolazu.

Bili smo u 8. mjesecu na putu sa Zavižana, ono što karakterizira taj kraj je meteorološka nestabilnost, pa se vrijeme zna mijenjati i po nekoliko puta dnevno inače mjesto je Pre-kras-no! 

Objavio: glava
Datum objave: 14.studeni.2009 u 19:04

@Joby

Što se ti guraš među Triodiste. Moraš pričekat festival Trandža

Objavio: bepone
Datum objave: 14.studeni.2009 u 19:37
odlicna ideja, ja dolazim gdje god bude trebalo, sa nekoliko pojacala, par stotina lampi i nekoliko pari zvucnika!!
@matija, 5670 ti ne budu dosta za ulaz, morat ces i sebarta dones

Datum objave: 14.studeni.2009 u 20:02
Originalno postano od strane člana: bepone bepone napisao:

odlicna ideja, ja dolazim gdje god bude trebalo, sa nekoliko pojacala, par stotina lampi i nekoliko pari zvucnika!!
@matija, 5670 ti ne budu dosta za ulaz, morat ces i sebarta dones

i šebarte i monoblokove i tvoj preamp, i http://www.audiopuls.hr/diy/ciarehx132.html - ciare i http://www.ciare.com/pdf/Progetti/MyPersonalSpeaker/h09.1.pdf - ciare i MG 1.6..., i angažirat firmu za selidbe... za  krasno, s firmom krstić... ako bude kriza možemo i u ribolov, nalovilo se štuka oko kosinja nekad...

Datum objave: 14.studeni.2009 u 23:52
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Za auto nema frke, ako dotle ne rikne moj stari Passat karavan nafterica.

Fala stari, tvoj legendarni autek bit će velika logistička podrška, uostalom kao i uvijek dosad...

Slažem se da bi druga polovica svibnja i početak lipnja bilo bolje od travnja, ipak je to 1000m nad morem a to ne treba zaboraviti. U travnju tamo može biti još i snijega, i tu si u pravu. Morat ćemo se pomalo ravnat i po sstrsatovom mogućem rasporedu posla (mjesec radi- mjesec doma), pa pokušati naći kompromisni datum koji većini odgovara.

Objavio: Siamandi
Datum objave: 14.studeni.2009 u 23:56
 Pa kada je Strsat doma?

-------------
AUTOBAHN bitte fair fahren

Datum objave: 15.studeni.2009 u 00:20
Ne preostaje mi drugo nego uzet godišnji odmor

-------------
- Blake -

Datum objave: 15.studeni.2009 u 00:31
Dok ne dođe tzv. sticky tema možemo pokušati improvizirati spisak zainteresiranih redom pojavljivanja na temi:

1. sstrsat

2. maltus

3. MATIJA

4. Lest

5. Edison

6. baka

7. Helicon

8. darko

9. criss

10. Kalle242

11. dobri.dobri

12. glava

13. joby

14. bepone

Eto, dobar početak, dalje svatko neka dopiše sebe po principu copy/paste ovaj spisak i nastavak po brojevima. Također, može po želji navesti, uz svoj nick u nastavku i uređaje koje planira donijeti, vrijeme koje planira biti na festu (dan, dva ili tri), dolazi li sam ili sa boljom polovicom i tome slično. Tako će biti lakše planirati rezervacije smještaja. Cijeli posao dogovaranja i planiranja trebao bi biti gotov do konca ožujka 2010, dakle ima dovoljno vremena ali treba imat u vidu i da vrijeme brzo leti.

Objavio: Siamandi
Datum objave: 15.studeni.2009 u 00:44

Dok ne dođe tzv. sticky tema možemo pokušati improvizirati spisak zainteresiranih redom pojavljivanja na temi:

1. sstrsat

2. maltus

3. MATIJA

4. Lest

5. Edison

6. baka

7. Helicon

8. darko

9. criss

10. Kalle242

11. dobri.dobri

12. glava

13. joby

14. bepone

15. Siamandi

-------------
AUTOBAHN bitte fair fahren

Datum objave: 15.studeni.2009 u 00:48
Evo, dosao bih sam i ponio nesto iz DIY radionice, pojacalo ili pretpojacalo, jos ne znam tocno. Ima dosta vremena do susreta pa mozda jos sto novo slozim... Ostao bih dva dana.

Ako bi nas bilo dosta i svatko ponese uredjaj, dva, zatrpat cemo Krasno.  Helicon veli da imaju dvije dvorane za sastanke, trebaju nam dva, najvise 3 kompletna sistema. Dobro, pojacala i pretpojacala moze biti i vise pa ih mozemo mijenjati, a kad ne rade neka stoje izlozena. Nije potrebno da svatko dovuce cijeli sistem, ili nekoliko njih...

Datum objave: 15.studeni.2009 u 00:49
1. sstrsat

2. maltus

3. MATIJA

4. Lest ( pretpojačalo,izlaz,cdp,(zvučnici..) )

5. Edison

6. baka

7. Helicon

8. darko

9. criss

10. Kalle242

11. dobri.dobri

12. glava

13. joby

14. bepone

-------------
- Blake -

Datum objave: 15.studeni.2009 u 00:53
Neka svatko inese što može donijet,pa se lako na kraju odredi konačan asortiman koji će biti.
Glavno da imamo na uvid što nam je sve na raspolaganju.

-------------
- Blake -

Objavio: Joby
Datum objave: 15.studeni.2009 u 01:23
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

@Joby

Što se ti guraš među Triodiste. Moraš pričekat festival Trandža

Meni je druženje s Triodistima jednako drago kao i druženje s Trandžistima. Ključna riječ je druženje. Triode su ovdje samo povod.
Osim toga odakle ti znaš na čemu sam ja ili na čemu ću biti u dogledno vrijeme? Sigurno ne na digitaliji.

Datum objave: 15.studeni.2009 u 08:27
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Ključna riječ je druženje. Triode su ovdje samo povod.

Datum objave: 15.studeni.2009 u 08:35

1. sstrsat

2. maltus (za probu ECC88 iz 1970-ih, ACD sa sprzenim LP-a, Revox PR-99 MkII)

3. MATIJA

4. Lest ( pretpojačalo,izlaz,cdp,(zvučnici..) )

5. Edison

6. baka

7. Helicon

8. darko

9. criss

10. Kalle242

11. dobri.dobri

12. glava

13. joby

14. bepone

-------------

Datum objave: 15.studeni.2009 u 09:08
Originalno postano od strane člana: Siamandi Siamandi napisao:

1. sstrsat (sa boljom polovicom) - OTL monoblokovi i dual TQWT zvucnici

2. maltus

3. MATIJA

4. Lest

5. Edison

6. baka

7. Helicon

8. darko

9. criss

10. Kalle242

11. dobri.dobri

12. glava

13. joby

14. bepone

15. Siamandi

Evo sam i ja nadopunil listu sa onim ca mislim donit. Sredina 5. miseca je i meni njoptimalniji termin, doma sam od 05. do 31. / 5. A kako nikako ne bin tel izostat sa takvog dogadjaja molio bih sve ostale da to uzmu u obzir. Naravno, dolazim sa svojom boljom polovicom i ostajemo dva dana

A Joby je u pravu, kljucna rijec je druzenje. Naravno da ce bit i preslusavanja uredjaja i raznih tehnickih diskusija ali najveca vridnost toga ce bit upravo u tome da se ljudi koji zasad komuniciraju samo na ovim stranicama i osobno upoznaju. Tako da poziv na ovakav dogadjaj ni u kojem slucaju nije ogranicen samo za diyere ili one koji (vec) imaju triodnu elektroniku nego je otvoren svima.

Triba robota kontaktirat, vec ga neko vrime nima na forumu pa najvirovatnije ni ne zna da se ovo priprema a siguran sam da ce i on doc.

A da jos malo zacinimo dogadjaj, ajmo provat potrazit najstariju (jos funkcionirajucu) triodu. Da odamo pocast casnoj starici od koje je elektronika (a sa njom i ovaj hobi) i pocela

-------------
krepat ma ne molat

Datum objave: 15.studeni.2009 u 10:07
5 mj zvuči odlično.

Nadam se da će se kroz vrijeme spisku pridružit što više ekipe s foruma,druženje

-------------
- Blake -

Datum objave: 15.studeni.2009 u 10:52

2. maltus

3. MATIJA

4. Lest

5. Edison

6. baka

7. Helicon

8. darko (diy cd transport cd pro2, trostruko napajanje, diy nonos dac ad1865 full shunt reg., full black gate i tantal, 5687 output, 6x4, diy interirac 2a3 rca nos, 5687, 6sn7, 5u4gb nos, hedlund horne s DX3)

9. criss

10. Kalle242

11. dobri.dobri

12. glava

13. joby

14. bepone

15. Siamandi

Datum objave: 15.studeni.2009 u 11:10

Evo sam i ja nadopunil listu sa onim ca mislim donit. Sredina 5. miseca je i meni njoptimalniji termin, doma sam od 05. do 31. / 5. A kako nikako ne bin tel izostat sa takvog dogadjaja molio bih sve ostale da to uzmu u obzir. Naravno, dolazim sa svojom boljom polovicom i ostajemo dva dana

OK, ajmo sredinom svibnja. Sstrsat je pokrenuo temu i akciju, naravno da ovo necemo organizirati bez njega.  Nit bi bilo fer, nit bi valjalo.

Prije paljenja tih monoblokova ce se Helicon dobro oznojiti, morat ce odvrnuti skoro sve sijalice u Krasnom...  

A vidim da Darko dolazi s Hedlund hornama... Bit ce tu i neki veci kombi, ili kamioncic...
Ako uracunamo sto misle donijeti Lest, Matija i bepone... Ima li tko kakvu gramofoncinu od bar 60kg s postoljem?

Ne znam ima li Krasno kakvo nogometno igraliste, da tamo istovarimo visak opreme... Bit ce to  tehnoloski Woodstock...

Datum objave: 15.studeni.2009 u 11:22

2. maltus

3. MATIJA

4. Lest

5. Edison

6. baka ( DIY A.N. P.Q. 300B, DIY A.N. DAC 2.1 nonos + izlazni trafoi C  jezgra - by darko )

7. Helicon

8. darko (diy cd transport cd pro2, trostruko napajanje, diy nonos dac ad1865 full shunt reg., full black gate i tantal, 5687 output, 6x4, diy interirac 2a3 rca nos, 5687, 6sn7, 5u4gb nos, hedlund horne s DX3)

9. criss

10. Kalle242

11. dobri.dobri

12. glava

13. joby

14. bepone

15. Siamandi

-------------

Objavio: criss
Datum objave: 15.studeni.2009 u 11:57
 Mislim da je  mjesto idealno za takav susret, nadam se da uz bolju polovicu mogu uzeti i dlakavog četvoronošca.
  Od opreme mogu donesti kopiju Jadisa DA40, kao alternativu za gram i cd Akaia GX630D, ako bude prinove  Tannoy HPD385A.

-------------
AntiCriss

Datum objave: 15.studeni.2009 u 12:27

Prije paljenja tih monoblokova ce se Helicon dobro oznojiti, morat ce odvrnuti skoro sve sijalice u Krasnom...  

To su pomoćne gradele...kad sstrsat kresne onih 5 babuški po monobloku moš komotno gore stavit gradele i ispeć ribu (one Matijine štuke iz Kosinja  )

Objavio: Komandant Data
Datum objave: 15.studeni.2009 u 12:27
Originalno postano od strane člana: criss criss napisao:

Mislim da je  mjesto idealno za takav susret, nadam se da uz bolju polovicu mogu uzeti i dlakavog četvoronošca.  Od opreme mogu donesti kopiju Jadisa DA40, kao alternativu za gram i cd Akaia GX630D, ako bude prinove  Tannoy HPD385A.<h1 ="ha"><span id=":ar" ="hP"></span></h1>

criss, super ti je slušaonica! Di je to (kako to da nemaš izolaciju ispod krovišta?)?

P.S. Obožavam slušaonice bez TV-a!

Datum objave: 15.studeni.2009 u 12:38

A Joby je u pravu, kljucna rijec je druzenje. Naravno da ce bit i preslusavanja uredjaja i raznih tehnickih diskusija ali najveca vridnost toga ce bit upravo u tome da se ljudi koji zasad komuniciraju samo na ovim stranicama i osobno upoznaju. Tako da poziv na ovakav dogadjaj ni u kojem slucaju nije ogranicen samo za diyere ili one koji (vec) imaju triodnu elektroniku nego je otvoren svima.

Triba robota kontaktirat, vec ga neko vrime nima na forumu pa najvirovatnije ni ne zna da se ovo priprema a siguran sam da ce i on doc.

A da jos malo zacinimo dogadjaj, ajmo provat potrazit najstariju (jos funkcionirajucu) triodu. Da odamo pocast casnoj starici od koje je elektronika (a sa njom i ovaj hobi) i pocela

Odlično, ako se po jutru dan poznaje, a obzirom na dobar odziv zaintresirane ekipe, moglo bi to biti zaista lijepo druženje i prava fiesta...
Dakle, okvirno ostaje Krasno i sredina svibnja 2010 kao termin, izgleda da će većini odgovarat trajanje od dva dana, tako da se može lijepo zaružit do duboko u noć uz ćakulu i triodice...

Datum objave: 15.studeni.2009 u 12:44
Originalno postano od strane člana: criss criss napisao:

nadam se da uz bolju polovicu mogu uzeti i dlakavog četvoronošca.

Vjerujem da neće biti nikakvih problema, kad  sam prošle godine bio tamo čini mi se da je bilo gostiju sa kućnim ljubimcima, no ipak bi možda bilo dobro da ih zvrcneš, za svaki slučaj, tko pita ne skita...

Inače, lijep sustav i super slušaonica...

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net