Ispiši stranicu | Close Window

Kuzma

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Glazba
Ime foruma: Vinyl
Opis foruma: Gramofon? Ovo je forum za vas.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=12452
Datum ispisa: 27.svibanj.2018 u 23:39
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Kuzma
Objavio: strsljen
Tema:: Kuzma
Datum objave: 02.travanj.2011 u 18:05
Tražeći neke informacije o gramofonima naišao sam na dva zanimljiva videa kako se rade Kuzma gramofoni.

Njihov najjači model teži nevjerojatnih 77 kg, od čega je 22 kg u tanjuru. :)

Evo dva linka. Vrijedi pogledati.
http://www.youtube.com/watch?v=jlmNE8UGFXE - http://www.youtube.com/watch?v=jlmNE8UGFXE

http://www.youtube.com/watch?v=2T1PRonshDo - http://www.youtube.com/watch?v=2T1PRoNshDo

Da nije netko kojim slučajem došao do jednog njihvog primjerka? Živo me zanimaju dojmovi.

Inače, drug Kuzma je Slovenac. :)
http://www.kuzma.si/ - http://www.kuzma.si/

Odgovori:
Datum objave: 02.travanj.2011 u 18:11
Ne uspijevam uredno setirati drugi youtube link. Miješa mi velika i mala slova. :(

Tekst je ok ali sam link ispod je zbrčkan.

Objavio: Gašo
Datum objave: 02.travanj.2011 u 19:08
Nažalost otkrio si toplu vodu, no dobro barem si otkrio nešto.

Nas ponešto forumaša poznamo Kuzmu i osobno.

Objavio: elpi
Datum objave: 02.travanj.2011 u 20:00
Ne vjerujem, da netko sa ovog foruma posjeduje gramofon o kojem govoriš, jer je cjenovno "težak" ko i po kilogramima, što ne znači, da ostalih nešto jeftinijih gramofona nemaju forumaši. Ako nisi upoznat, Kuzma proizvodi gramofone i ručke više od 20 godina, zapravo, Reference spada u grupu najboljih gramofona na svjetu. U posjedu ga ima čak i ruski predsjednik Medvedjev.

eLPi  

Objavio: Denza
Datum objave: 02.travanj.2011 u 22:38
Kuzma radi vrhunske gramofone 20tak godina. Za mene i ponajbolje.
Ne znam ima li ozbiljnog casopisa koji ga nije ocijenio i to uvijek odlicno.

Btw, elpi, Medvedev vise ne koristi Kuzmu vec AVID :)

-------------
Disconnected from the collective

Objavio: Edison
Datum objave: 03.travanj.2011 u 00:02
Originalno postano od strane člana: Denza Denza napisao:

Yashta! Bolje da se bavi gramofonima nego Svijetom...  

Datum objave: 03.travanj.2011 u 08:40

Kuzma radi vrhunske gramofone 20tak godina. Za mene i ponajbolje.
Ne znam ima li ozbiljnog casopisa koji ga nije ocijenio i to uvijek odlicno.

...ima ga u posjedu.

eLPi

Datum objave: 03.travanj.2011 u 08:43
@Gašo: nisam ni sumnjao da ste prije čuli za Kuzmu, samo su mi se dopala ona dva video clipa pa sam htio da podijelim.

Ne znam da li gosn Kuzma ima neki izložbeni prostor gdje bi se mogli pogledati ti primjerci. Rado bih otišao pogledati to uživo.

@elpi: nisam našao nigdje cjenik (trebam malo pažljivije progooglati), ali siguran sam da koštaju ko pošten automobil. Nije nešto što ću vidjeti kod sebe na polici u ovom životu, ali uvijek je dobro cijeniti kvalitetne i lijepe stvari.

@edison: bolje je njima svima da se igraju sa gramofonima nego sa svijetom. Manje sranja bi se dešavalo po svijetu.

Objavio: nikko
Datum objave: 03.travanj.2011 u 08:54
Originalno postano od strane člana: elpi elpi napisao:

Ne vjerujem, da netko sa ovog foruma posjeduje gramofon o kojem govoriš, jer je cjenovno "težak" ko i po kilogramima, što ne znači, da ostalih nešto jeftinijih gramofona nemaju forumaši. Ako nisi upoznat, Kuzma proizvodi gramofone i ručke biše od 20 godina, zapravo, Reference spada u grupu najboljih gramofona na svjetu. U posjedu ga ima čak i ruski predsjednik Medvedjev.eLPi  

Sigurno????????
I ovaj koji ga ima je Medvjedev covjek.

-------------
Manje je vise,vise je bolje.

Datum objave: 03.travanj.2011 u 09:12
Originalno postano od strane člana: strsljen strsljen napisao:

@Gašo: nisam ni sumnjao da ste prije čuli za Kuzmu, samo su mi se dopala ona dva video clipa pa sam htio da podijelim.

Ne znam da li gosn Kuzma ima neki izložbeni prostor gdje bi se mogli pogledati ti primjerci. Rado bih otišao pogledati to uživo.

@elpi: nisam našao nigdje cjenik (trebam malo pažljivije progooglati), ali siguran sam da koštaju ko pošten automobil. Nije nešto što ću vidjeti kod sebe na polici u ovom životu, ali uvijek je dobro cijeniti kvalitetne i lijepe stvari.

@edison: bolje je njima svima da se igraju sa gramofonima nego sa svijetom. Manje sranja bi se dešavalo po svijetu.

Ima svoj prostor: Hotemaže, nedaleko od Kranja nekih 10 km prema Austriji. Možeš se s njime dogovoriti za prezentaciju. U ponudi ima 3 odnosno 4 modela i toliko ručki. Najjeftiniji model Stabi S sa ručkom je nešto izpod 2000€ odnosno moraš se s njime dogovoriti za različite opcije, zadnja cjena XL na USA tržištu je bila oko 15K€.

http://moskisvet.com/clanek/kofein/mojster-vrhunskega-analognega-zvoka-franc-kuzma.html

eLPi

Objavio: Devo
Datum objave: 03.travanj.2011 u 10:52

Dobar prijatelj ima Stabi S već skoro godinu dana, kupio ga je polovnog za trećinu cijene novog, nisam čuo puno vrhunskih gramofona ali taj njegov meni svira prekrasno, zvučnica neka Benz micro, Krklecovo pretpojačalo...

-------------
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...

Datum objave: 04.travanj.2011 u 10:44
@elpi: javiću mu se pa ćemo prijatelj i ja jedan dan na prezentaciju.

Htio bih vidjeti i čuti tu mrcinu. Javim dojmove.

Objavio: anubisgrau
Datum objave: 08.lipanj.2011 u 16:45

e bas ti hvala za ovaj info, taman sam hteo da oba svoja kuzmina gramofona stavim u oglasnik. sad mogu da povratim unutarnji mir.

-------------
Lepozdrau!

Datum objave: 08.lipanj.2011 u 17:06
Originalno postano od strane člana: anubisgrau anubisgrau napisao:

e bas ti hvala za ovaj info, taman sam hteo da oba svoja kuzmina gramofona stavim u oglasnik. sad mogu da povratim unutarnji mir.

Slazem se da je to nebitno ali ti si to istaknuo, a ne ja, kao vazno, citiram:
"U posjedu ga ima čak i ruski predsjednik Medvedjev."
Samo sam ispravio krivi navod, onako "btw" (usput)".
Nema potrebe za ironijom ;)

-------------

Datum objave: 08.lipanj.2011 u 21:02
Originalno postano od strane člana: Devo Devo napisao:

Dobar prijatelj ima Stabi S već skoro godinu dana, kupio ga je polovnog za trećinu cijene novog, nisam čuo puno vrhunskih gramofona ali taj njegov meni svira prekrasno, zvučnica neka Benz micro, Krklecovo pretpojačalo...

Meni je to opčenito jedna od najgenijalnijih gramofonskih konstrukcija. Koncepcijom osigurava odličnu, vrlo čvrstu i minimalističku vezu u sistemu zvučnica-ručica-tanjur što je osnova za dobru gramofonsku integraciju, osim tanjura nema velikih ravnih ploha koje bi bile magnet i akumulator za vanjske vibracije.

Datum objave: 09.lipanj.2011 u 09:36
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Meni je to opčenito jedna od najgenijalnijih gramofonskih konstrukcija. Koncepcijom osigurava odličnu, vrlo čvrstu i minimalističku vezu u sistemu zvučnica-ručica-tanjur što je osnova za dobru gramofonsku integraciju, osim tanjura nema velikih ravnih ploha koje bi bile magnet i akumulator za vanjske vibracije.

Slazem se. Osim toga vrlo je "nadogradiv" i samim time "future proof".
Jer, na tu konstrukciju se moze uzeti konkretniji tanjur, napajanje i rucka. Sa vrhunskom glavom i prampom... postaje cisti high end.
Hmm..., al' onda je i cijena high endovska :)

-------------

Datum objave: 09.lipanj.2011 u 11:00

Jer, na tu konstrukciju se moze uzeti konkretniji tanjur, napajanje i rucka. Sa vrhunskom glavom i prampom... postaje cisti high end.
Što je to High end?

Datum objave: 09.lipanj.2011 u 12:00
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Što je to High end?

Pa pitajmo Kuzmu!

-------------

Datum objave: 11.lipanj.2011 u 01:49

Slazem se da je to nebitno ali ti si to istaknuo, a ne ja, kao vazno, citiram: "U posjedu ga ima čak i
ruski predsjednik Medvedjev."Samo sam ispravio krivi navod, onako "btw" (usput)".Nema potrebe za ironijom ;)

nista ja nisam ironican. meni bi JAKO smetalo da moj gramofon koristi novokomponovana politicka elita koje se razume odjednom u sve fine stvari, vina, analogiju, kubanske cigare i u zenske gacice (moj stari bi dodao - ko mara u kriv k...c, da izvinete).

tako da, daleko mu lepa kuca i njemu i avidu.

-------------
Lepozdrau!

Datum objave: 11.lipanj.2011 u 11:33

Slazem se da je to nebitno ali ti si to istaknuo, a ne ja, kao vazno, citiram: "U posjedu ga ima čak i
ruski predsjednik Medvedjev."Samo sam ispravio krivi navod, onako "btw" (usput)".Nema potrebe za ironijom ;)

nista ja nisam ironican. meni bi JAKO smetalo da moj gramofon koristi novokomponovana politicka elita koje se razume odjednom u sve fine stvari, vina, analogiju, kubanske cigare i u zenske gacice (moj stari bi dodao - ko mara u kriv k...c, da izvinete).

Kaj si ti smiješan, a kaj te tu ima smetati, boli te za njih, a ako se opet naljutiš, nemoj stavljati u oglasnik te vrtilice, dođem ja sam po jednu...

-------------
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...

Objavio: altair
Datum objave: 11.lipanj.2011 u 23:19

Tu se s tobom slazem ... i meni bi smetalo da bilo tko koristi MOJ gramofon, ali ako si kupi svoj ... sto me briga sto neki nouveau riche lajbek radi ... Pri tome ne izdvajam politicare kao poseban dio ove populacije ... imas ih svih fela ...

Objavio: olif
Datum objave: 12.lipanj.2011 u 07:43
Ma, gramofon je GRAMOFON !!!
I zato palac gore svim "pavovjernicima, fetišistima, zaljubljenicima..." ili kako ih (nas) god nazvali, koji njeguju ljubav prema toj vrsti analognog zvuka !
Osobno, još nisam dovoljno "kvalitetno" uvućen u taj segment, ali ne mislim samo tako odustati.
Kada kapne neka lovica, doradit ću postojeće, pa neka igla radi svoje.....
Ionako i sada, grem "papa" moj ostatak digitalije bez ikakvih problema !

Datum objave: 25.lipanj.2011 u 01:41
Imam pitanje ako neko od Kuzmofila zna odgovor.

Koliko kosta dodatni tanjir za Stabi S i da li je isti kao originalni koji se dobija uz Stabi S ili se po necemu razlikuje.

Secam se da je ovde na forumu bilo polemike oko toga a i cene bogme ali se stvarno ne secam sta je tada bilo.

-------------
Lepozdrau!

Objavio: altair
Datum objave: 25.lipanj.2011 u 11:36

Imam pitanje ako neko od Kuzmofila zna odgovor.

Koliko kosta dodatni tanjir za Stabi S i da li je isti kao originalni koji se dobija uz Stabi S ili se po necemu razlikuje.

Secam se da je ovde na forumu bilo polemike oko toga a i cene bogme ali se stvarno ne secam sta je tada bilo.
Posalji mail Kuzmi ... kad sam svojedobno imao slicna pitanja, covjek mi je brzo odgovorio, dao ponudu ... "straight from the horse's mouth"

Datum objave: 26.lipanj.2011 u 02:19
saznao, 480e EU, pola toga za zaostale krajeve bez struje, tekuce vode i kanalizacije.

-------------
Lepozdrau!

Objavio: baxa
Datum objave: 26.lipanj.2011 u 14:43
Tanjur je oko 250 ojra kod Grakalića koji prodaje i servisira kuzmu ovdje u Zg 0915882718

Datum objave: 26.lipanj.2011 u 18:24
pa da, to sam i napisao, 230E kod kuzme za slo, cro, sro i ostalo:)

-------------
Lepozdrau!

Datum objave: 28.lipanj.2011 u 22:06
Originalno postano od strane člana: olif olif napisao:

Ma, gramofon je GRAMOFON !!!
I zato palac gore svim "pavovjernicima, fetišistima, zaljubljenicima..." ili kako ih (nas) god nazvali, koji njeguju ljubav prema toj vrsti analognog zvuka !
Osobno, još nisam dovoljno "kvalitetno" uvućen u taj segment, ali ne mislim samo tako odustati.
Kada kapne neka lovica, doradit ću postojeće, pa neka igla radi svoje.....
Ionako i sada, grem "papa" moj ostatak digitalije bez ikakvih problema !

Dobro zboriš, i ja sam započeo na gramofonu i slušajući te Kuzme kod sad već dva prijatelja nemogu se  načuditi kako mi se svaki put taj zvuk sve više sviđa. Sjećam se da sam i svoj amp čuo kako svira sa gramofonom, čuli smo i u Klubu u Sloboštini Jobyjev sistem

http://www.audiofil.hr/klub/default.asp?PagePosition=18

Redovito je to meni osobno bio bolji, prirodniji, kompletniji zvuk u direktnoj usporedbi sa CD playerima.

Čini mi se da u pojačalu imam solidnu phono sekciju pa se bum uskoro malo bacio na eksperimentiranje...

-------------
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...

Objavio: Joby
Datum objave: 29.lipanj.2011 u 12:36

Čini mi se da u pojačalu imam solidnu phono sekciju pa se bum uskoro malo bacio na eksperimentiranje...

Kaj se sad odjedamput tebi čini?!
Imaš dobru phono sexiju u ampu, bagaćuk!
Kupi si Projekat Debil 1 i grado blue i mirna BiH.

Datum objave: 29.lipanj.2011 u 13:10
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Kaj se sad odjedamput tebi čini?!
Imaš dobru phono sexiju u ampu, bagaćuk!
Kupi si Projekat Debil 1 i grado blue i mirna BiH.

Kaj sad se ti buniš, valjda su ovi križić-kružić (kak ih vidim na poslu) kaj si pometal po postu vedri likovi, slobodno se valjda ja izražavam kak hoću, znam dobro kaj je pod tom haubom i mislim da zaslužuje i može podržati puno više od toga kaj si predložil...
Od kad sam prisustvovao implementaciji jednog Stabi S u sistem i čuo kakve zvukovno pozitivne promjene unosi podešavanje svakog pojedinog dijela integracije, gramofon je znatno porastao u mojim očima kao izvor zvuka. Podešavanje je radio Neno Grakalić o kojem samo mogu reći sa puno rešpekta da je čovjek koji o gramofonima zna najviše od svih ljudi koje poznam i čije savjete bi svaki ozbiljniji korisnik objeručke trebao prihvatiti prilikom upuštanja u ovu veoma ozbiljnu epizodu u našem hobiju...

-------------
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...

Objavio: Solo
Datum objave: 23.siječanj.2017 u 21:21
Petak, 27.01.2017, od 12-19h, prostorije Rotary audija u Zagrebu, analog workshop i Franc Kuzma, ulaz besplatan ... po facebook. stranici vidim da je već dosta ljudi najavilo svoj dolazak tako da će sigurno biti odlično.

-------------
Timbral listening

Objavio: thoree
Datum objave: 25.siječanj.2017 u 10:21
Vrijeme je malo bez veze tak da ne mogu, šteta

-------------
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.

Objavio: Komandant Data
Datum objave: 25.siječanj.2017 u 12:15
Vrijeme je zapravo potpuno nejasno! DALI počinje u 12 i traje do 19? Ili će biti nekoliko radionica? Ili dođeš kad hoćeš?

-------------

http://net.hr/danas/hrvatska/grad-zagreb-zatvara-kultni-nocni-klub-pod-okriljem-noci-devastirali-su-terasu-jer-je-zele-pretvoriti-u-parking/ - Milane, odlazi iz svetinje!

Objavio: robika3a
Datum objave: 27.siječanj.2017 u 09:42
Danas je...

(kažu da dođeš kad hoćeš...)

-------------
Vrijedi mi onaj sustav čija reprodukcija glazbe i emocije traže da ih ostanem slušati.
Chord Mojo -> Chord SPM 1050 -> mbl 126 + Sony SA-WX900

Objavio: drago67
Datum objave: 15.veljača.2017 u 13:24

moj stabi 2

Datum objave: 11.svibanj.2018 u 17:02
Analogičari, koji je ovo model Kuzme na 1:13? Nešto novo?

https://www.youtube.com/watch?v=z8FkNnILl_g" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=z8FkNnILl_g

-------------
Timbral listening

Objavio: tatamata
Datum objave: 11.svibanj.2018 u 22:33
Koliko sam vidio iz prikaza Kuzminog štanda koji traje 27 sekundi, Kuzma je prikazao ne novi grem nego puno više toga novog.
Krenimo s bazom ( zadnje desno). Izgleda baza s dvije klasične ekstenzije za smještaj ručki. Kod Kuzme takav postav još neviđen:

Izgleda da je ta baza poslužila i na slici 2 ( crn grem s jednom ekstenzijom  za prihvat ručke):

A zatim i dodanom ekstenzijom za prihvat još jedne ručke (bijeli grem, slika3):

Tu je i Stabi S ,ovaj put sa dodanim još jednim nosačem (na njemu Four Point):

Zadnje od novosti koje sam primijetio je izgleda još jedan novi model gramofona (zadnje dvije slike) :

Koliko vidim, Kuzma je razvio neku vrstu modularnog pristupa kod zadovoljavanja potreba audiofila,
moj naklon briljantnom inžinjeru.

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Datum objave: 11.svibanj.2018 u 23:00
Je Žac tak je, našao sam i ja neku informaciju.. 

https://www.analogplanet.com/content/high-end-munich-2018-day-one" rel="nofollow - https://www.analogplanet.com/content/high-end-munich-2018-day-one

-------------
Timbral listening

Datum objave: 12.svibanj.2018 u 10:23
Stabi R- World premiere Munchen 2018

PRESS RELEASE FOR MUNCHEN SHOW 2018     Halle 4/ U23

Franc Kuzma and Kuzma Ltd are proud to announce a new turntable joining the product portfolio.

Stabi R is a very compact turntable made from a solid block of aluminium with an internal (built in) electronic power supply. Drive is provided through a DC motor and a proprietary, non flexible drive belt

The main platter is a constrained sandwich design consisting of three layers ( aluminium – acrylic - aluminium) in order to minimise vibration and maximise the damping effect of the platter itself and that of the LP. The ruby ball minimises friction and noise within the thrust bearing and is supported on a special low noise compound material.
One of the crucial design features of the new Stabi R is an unsurpassed degree of versatility and flexibility with regard to multiple tonearm installations. It is possible to use up to 4 (four!) tonearms around the main platter. Further, a variety of colours and a wood finish are available as options.

Informative suggested  retail price:  7.100 EUR
World Premiere: High End Munchen  2018
Estimated shipping:   September  2018

http://www.kuzma.si/stabi-r-world-premiere-munchen-2018.html" rel="nofollow - http://www.kuzma.si/stabi-r-world-premiere-munchen-2018.html

Bravo

-------------
Timbral listening

Datum objave: 13.svibanj.2018 u 16:58
Evo i sam Kuzma je predstavio novi gramofon.. Od 8:12..

https://www.youtube.com/watch?v=jxk0m2h3Vw0" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=jxk0m2h3Vw0

-------------
Timbral listening

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net