Ispiši stranicu | Close Window

Napajanje za DAC

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=13429
Datum ispisa: 18.kolovoz.2019 u 13:33
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Napajanje za DAC
Objavio: goddard234
Tema:: Napajanje za DAC
Datum objave: 15.ožujak.2013 u 10:19
Pozdrav. Odlučio sam početi malo ozbiljnije koristiti DAC kojeg imam već neko vrijeme i koristim u sekundarnom sustavu, više iz praktičnih razloga.

Sad bih ga spojio na glavni sustav, no oči mi bode njegovo napajanje. Radi se o malom kinezu MUSE 4xTDA 1543, pa možete zamisliti kakav je šrotex isporučeno napajanje.

Na Head Fi-ju postoji veliki thread o tom DACu, i tamo ljudi preporučuju TeraDAK linearno napajanje koje košta oko 60 dolara, a nekoliko ih koristi (i zadovoljni su) kineske baterije kao što je ova:

http://dx.com/p/ysd-12680-rechargeable-high-capacity-6800mah-li-polymer-battery-blue-140120 - http://dx.com/p/ysd-12680-rechargeable-high-capacity-6800mah-li-polymer-battery-blue-140120

Ja bih radije kupio nešto kod nas u trgovini, ako postoji neka dobra alternativa.
Gledao bih ako je moguće da napajanje košta najviše jednako kao sami dac, a on me došao oko 500 kuna sve skupa.
Napajanje je označeno 12V 1A, Centre point positive (to na Head Fi-u naglašavaju kao bitno).

Isto tako, radije bih dobro napajanje nego bateriju, barem dok se ne radi o baterijskom napajanju koje ipak košta malo više čini mi se - Kingrex za 1.000 kuna? specificiran je niže na 7.5V DC output, ima li to veze?

Hvala na prijedlozima.

Odgovori:
Objavio: nharamb1
Datum objave: 15.ožujak.2013 u 10:44
Pozdrav i tebi,
ja evo za svoj MF V-DAC Mk II koristim http://www.chipoteka.hr/artikl/3508/baterija-akumulatorska-12v-72ah-f63-151x65x94-mm-fiamm - ovo , i kupiš neki punjač za to kod njih. Puni se 9-12 sati, "svira" 15-20 sati, a baterija traje oko 5 godina. Kod mene se zvuk za tih 170,00 kuna toliko popravio u odnosu na, kad je spojeno na struju da ne pomišljam na ništa drugo!

Probaj ako imaš priliku pa odluči sa!

p;

-------------
hardy

Objavio: maltus
Datum objave: 15.ožujak.2013 u 13:01
Originalno postano od strane člana: nharamb1 nharamb1 napisao:

Pozdrav i tebi,
ja evo za svoj MF V-DAC Mk II koristim http://www.chipoteka.hr/artikl/3508/baterija-akumulatorska-12v-72ah-f63-151x65x94-mm-fiamm - ovo , i kupiš neki punjač za to kod njih. Puni se 9-12 sati, "svira" 15-20 sati, a baterija traje oko 5 godina. Kod mene se zvuk za tih 170,00 kuna toliko popravio u odnosu na, kad je spojeno na struju da ne pomišljam na ništa drugo!

p;

To je inace standardna OLOVNA baterija za UPS-e od APC-a. Ima jednu manu u odnosu na Ni-Cd i Li-ionske baterije, napon NE smije pasti ispod 9 V. Tada baterija umre nepovratno.
I da, provjerite kojim naponom napajate svoje DAC-eve jer je ovo ipak 12 V !

-------------
Samo glazbu slusam :)

Objavio: Komandant Data
Datum objave: 15.ožujak.2013 u 13:17

Pozdrav i tebi,
ja evo za svoj MF V-DAC Mk II koristim http://www.chipoteka.hr/artikl/3508/baterija-akumulatorska-12v-72ah-f63-151x65x94-mm-fiamm - ovo , i kupiš neki punjač za to kod njih. Puni se 9-12 sati, "svira" 15-20 sati, a baterija traje oko 5 godina. Kod mene se zvuk za tih 170,00 kuna toliko popravio u odnosu na, kad je spojeno na struju da ne pomišljam na ništa drugo!Probaj ako imaš priliku pa odluči sa!
p;

a ja sam za svoj MF V-DAC Mk II, naknadno kupio originalno napajanje i ostvario nečujan napredak u zvuku!

-------------

http://net.hr/danas/hrvatska/grad-zagreb-zatvara-kultni-nocni-klub-pod-okriljem-noci-devastirali-su-terasu-jer-je-zele-pretvoriti-u-parking/ - Milane, odlazi iz svetinje!

Datum objave: 15.ožujak.2013 u 13:46
Originalno postano od strane člana: Komandant Data Komandant Data napisao:

Pozdrav i tebi,
ja evo za svoj MF V-DAC Mk II koristim http://www.chipoteka.hr/artikl/3508/baterija-akumulatorska-12v-72ah-f63-151x65x94-mm-fiamm - ovo , i kupiš neki punjač za to kod njih. Puni se 9-12 sati, "svira" 15-20 sati, a baterija traje oko 5 godina. Kod mene se zvuk za tih 170,00 kuna toliko popravio u odnosu na, kad je spojeno na struju da ne pomišljam na ništa drugo!Probaj ako imaš priliku pa odluči sa!
p;

a ja sam za svoj MF V-DAC Mk II, naknadno kupio originalno napajanje i ostvario nečujan napredak u zvuku!

A jesi cul ono: tko pita ne skita?

-------------

Datum objave: 15.ožujak.2013 u 13:54
Dosta sam ovih dana surfao po tome i obzirom da nisam teoretski potkovan, više mi niš nije jasno. Ovdje sam našao da UPSovi nisu uopće za HiFi zbog "nazubljenog" napona ak sam dobro shvatio, a ove baterije su za UPS, a ljudi ih koriste za napajanje jer su bolje rješenje........ i tak da sam se izgubio potpuno.

Jedino kaj mi je jasno da je dobar izbor su linearna i/ili shunt napajanja, pa sam mislio da postoji koji primjer gotovog proizvoda koji se da kupiti u dućanu, jer kolko sam shvatio uglavnom se radi o napajnjima po narudžbi (ima jedan shunt u oglasu - by Aleš).

Gledao sam i ja ove baterije u Chipoteci, al nije mi jasno uopće koju da gledam, kak da ju spojim (nisam primjetio kabel) kak ju spojim i još sto  stvari koje tehnički neupućeni čovjek ko ja ne kuži.

Zato bi rado kupio nešto tipa fire-and-forget, a da ipak ima nekog napretka u odnosu na priloženi adapter.

Datum objave: 15.ožujak.2013 u 14:06
Baterija nije UPS 
Ako nisi ni malo diy-erski potkovan nemoj sam nista kemijati. Jer uz kupnju gole baterije moras sloziti i adekvatni punjac iste. A kupnja gotovog proizvoda (napajaca) uvijek nosi nepoznanicu, kako ce to na koncu sve raditi.
U svakom slucaju napajanje iz baterijskog izvora je najkvalitetnije rjesenje za audio.

-------------

Objavio: Khadgar2007
Datum objave: 15.ožujak.2013 u 14:21
Maltuse, zar ne bi možda mogao iskoristiti punjač za akumulatore za punjenje te baterije iz Chipoteke? Možda bi trebalo gledati neki punjač sa malom strujom punjenja i paziti da se ne prepuni ali bilo bi zgodno riješenje a nema se ča puno DIYati oko toga.

-------------
Psihodelični sin cvijeća

Datum objave: 15.ožujak.2013 u 14:26
U nacelu se more i taj punjac iskoristiti. A baterija inace vuce sam kolko joj treba, bez obzira na punjac. ALI! uvijek ima ali, ovo je hermetik zatvorena baterija i ne znam koliko je sigurnost zadovoljena ako se koristi takav vulgaris punjac!
U UPS-u takvu bateriju puni elektronicki sklop koji ujedno i kontrolira napunjenost te prekida ciklus punjenja.

-------------

Datum objave: 15.ožujak.2013 u 14:29
Zato sam i rekao trebati će malo paziti na punjenje. Znam da je recimo pravilo da se baterija puni sa 1/10 nazivnog kapaciteta pa se izračuna koliko traje punjenje i nakon toga se išteka sa punjača i nema nekih većih problema. A za indikaciju prazne baterije lako se napravi neki sklopić koji svatko može da napravi.

-------------
Psihodelični sin cvijeća

Datum objave: 15.ožujak.2013 u 14:35
Originalno postano od strane člana: Khadgar2007 Khadgar2007 napisao:

Zato sam i rekao trebati će malo paziti na punjenje. Znam da je recimo pravilo da se baterija puni sa 1/10 nazivnog kapaciteta pa se izračuna koliko traje punjenje i nakon toga se išteka sa punjača i nema nekih većih problema. A za indikaciju prazne baterije lako se napravi neki sklopić koji svatko može da napravi.

Samo pazi ova je MRTVA kod 9 V!
Sa ostalim se slazem ako znas o cemu se radi. A kolega je sam napisal da bas nije vjest u samogradnji pa tako treba biti vrlo oprezan , jer struja ne prasta!

-------------

Datum objave: 15.ožujak.2013 u 14:46
Bah...trebam preći u one koje najviše mrzim-odvjetnike pa početi pisati sve u detalje.  Kada sam rekao prazna mislio sam na tu granicu od 9V.  Sklopić bi mogao netko sa foruma napraviti pa ga samo prišteka a vrijeme trajanja punjenja pa ima se neki sat u kući pa se pogleda kada se stavljeno i kada će se ištekati iz punjača.

-------------
Psihodelični sin cvijeća

Objavio: setup13
Datum objave: 15.ožujak.2013 u 14:50
olovni akumulator ima dobra svojstva za pokretanje automobila iako večina novijih auta ima dodatne sklopove koji osiguravaju smanjenje udara napona .
no vratimo se audio svijetu i zapitajmo se koliko stabilan napon trebamo i koliko opterečenje strujno ..
iako nam se može pričiniti da olovni akumulator djeluje snažno prema našim potrebama to baš i nije slučaj .
akumulator nije ništa drugo nego jako jako jako trom elektrolitski kondenzator . njegovo ponašanje je jednako kondenzatoru sa strujnom memorijom . dakle napon koji daje nije pretjerano stabilan a ovisi o struji i stanju kapaciteta. srečom struja je mala tako da taj gubitak je zanemariv. ali napon oscilira sa vremenom tj stanjem napunjenosti.
riješenje ovog problema je konstantno napajanje .
znači njega je najbolje koristit kao kapacitet koji pegla napajanje ..
jeftinije je i bolje koristit onda napajanje sa naponskom stabilizaciom i dobru peglu(kapacitete elektrolitske)

-------------
slušam glazbu samo

Datum objave: 15.ožujak.2013 u 15:01
Originalno postano od strane člana: setup13 setup13 napisao:

olovni akumulator ima dobra svojstva za pokretanje automobila iako večina novijih auta ima dodatne sklopove koji osiguravaju smanjenje udara napona .
no vratimo se audio svijetu i zapitajmo se koliko stabilan napon trebamo i koliko opterečenje strujno ..
iako nam se može pričiniti da olovni akumulator djeluje snažno prema našim potrebama to baš i nije slučaj .
akumulator nije ništa drugo nego jako jako jako trom elektrolitski kondenzator . njegovo ponašanje je jednako kondenzatoru sa strujnom memorijom . dakle napon koji daje nije pretjerano stabilan a ovisi o struji i stanju kapaciteta. srečom struja je mala tako da taj gubitak je zanemariv. ali napon oscilira sa vremenom tj stanjem napunjenosti.
riješenje ovog problema je konstantno napajanje .
znači njega je najbolje koristit kao kapacitet koji pegla napajanje ..
jeftinije je i bolje koristit onda napajanje sa naponskom stabilizaciom i dobru peglu(kapacitete elektrolitske)

Moram doma pogledati, nekako mi se cini da V-DAC treba samo 5 Vdc napajanja. Znaci imamo pa skoro 7 V "viska" koji bi jos morao nekakav stabilizator spustiti na potrebno. Tu imamo onda "zlatnu" rezervu za fini rad.
Kazem, moram doma provjeriti.

-------------

Objavio: Gašo
Datum objave: 15.ožujak.2013 u 15:58
A zašto mislite da su baterije uopće potrebne, pogotovo u ovoj temi.

Čovjek traži napajanje koje ne košta preko 500kn, na DAC-u je deklarirano 12V 1A, ovu struju je proizvođać vjerojatno lupio odokativno i overkill, jer sklopvi u čitavom dacu ne mogu potegnuti više od 2W zajedno sa podregulatorima.

Kaj se baterija tiće njihov pad napona nema veze jer postoje naponski regulatori, koji drže izlazni napon stabilnim sa sa velikim varijacijama ulaznog napona, samo što se mijenja njihova disipacija.

Baterija ima drugih problema, kao što su varijabilni (visok) unutarnji otpor te električni šum.

Dobrom konstrukcijom stalnog napajanja moguće je dobiti dosta niži šum, daleko nižu i stabilniju impedancu te stalni i precizni nivo napona.
Zato baterije ne služe ničemu.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Objavio: nharamb1
Datum objave: 15.ožujak.2013 u 17:18
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Pozdrav i tebi,

p;

To je inace standardna OLOVNA baterija za UPS-e od APC-a. Ima jednu manu u odnosu na Ni-Cd i Li-ionske baterije, napon NE smije pasti ispod 9 V. Tada baterija umre nepovratno.
I da, provjerite kojim naponom napajate svoje DAC-eve jer je ovo ipak 12 V !

Naravno da je potrebno malo pažnje oko svega toga. Ja sam mjerio u 3 ciklusa pražnjenja-sviranja-punjenja. Dakle mjerio sam svaki puta kad je baterija napunjena pa do odspajanja. Kad je puna, napon je 13,60V, tijekom 14 dana slušanja svaki drugi dan po 2 ili 3 sata, baterija je držala 17 sati. Imam zapisane te sve napone ali da ne davim, nakon zadnje izmjere bio je 11,37V. Slijedeći dan se nakon dva sata pogona led-ica ugasila i zvuka nije bilo. To je naravno znak da se mora ponovo puniti a izmjereni napon je bio 10,87V. I tako svaki put pa se ne brinem da će pasti ispod 9V i nepovratno oštetiti bateriju. Oznaka na MF napajanju je 12V, 500mA, 6W max. Punjač koji koristim je Tronic mod. 99411, vrijeme punjenja je 12 sati, a baterija  je multipower MP 7.2-12 (12 V , 7,2 Ah). Tijekom svih 17-20 sati sviranja nisam čuo nikakvih oscilacija u zvuku uzrokovanih padom napona baterije. Eto ovo je sad malo možda jasnije za zainteresirane. Za druge ne brinem jer nemam nikakvog znanja iz elektronike pa niti ne mogu ulaziti u rasprave i teorije o
tome. Vjerujem onome što čujem (makar i drugačije) to je privilegija svakog od nas i toga se eto držim.

P;

-------------
hardy

Objavio: setup13
Datum objave: 15.ožujak.2013 u 17:24
ma ok ... vjerujem ja tebi ali na šta to liči i gdje je napredak ...
to je komplikacija koja ne daje nikakav napredak čak štoviše....

-------------
slušam glazbu samo

Objavio: adrian
Datum objave: 15.ožujak.2013 u 19:09
Može li neko prokomentarisati http://www.audiopuls.hr/testovi/king_rex_ud384/review.html - ovo ? Rijetko sam vidio više hvalospjeva na jednom mjestu.

-------------
“Sa znanjem raste i sumnja.” Goethe

Datum objave: 15.ožujak.2013 u 21:14
Kak vam se cini ovo:

http://www.elmatis.hr/ProductDetails.aspx?productId=31751 - http://www.elmatis.hr/ProductDetails.aspx?productId=31751

238 kuna. Regulated DC bi trebalo biti linearno, zar ne? Za razliku od switching sto je usual crap?

Objavio: Toxy
Datum objave: 18.ožujak.2013 u 09:43
Originalno postano od strane člana: adrian adrian napisao:

Može li neko prokomentarisati http://www.audiopuls.hr/testovi/king_rex_ud384/review.html - ovo ? Rijetko sam vidio više hvalospjeva na jednom mjestu.

Meni je kod tih uređaja samo pitanje šta kad ti ode baterija, možeš sve baciti u .... Jer mi se čine kao neke netipične baterije pa ćeš onda za 5 godina zvati nekog Čimičangu negdje u Kinu i moliti ga da ti dostavi zamjensku bateriju...
Neznam možda sam u krivu...

Datum objave: 18.ožujak.2013 u 10:39
Ča se tiče tih nestandardnih baterija prijatelj mi je imao problema oko nabave novih za neki stari black&decker električki šrafnciger. Isto su bile neke čudne kao nešto produženo AA ali uspio ih je nabaviti preko ebaya tako da nije nemoguće.
Vidim koliko je cijena i nije baš za igrati se sa time ali ja preporučio da ako se kupi da se odmah krene u potragu za tim baterijama.

-------------
Psihodelični sin cvijeća

Datum objave: 18.ožujak.2013 u 11:15
U Zg ima 3 batery-centra kaj pune clancima te nestandardne baterije. U principu velika vecina se moze na taj nacin rjesiti.

-------------

Objavio: thoree
Datum objave: 29.svibanj.2014 u 10:35
Prije nekoliko dana stiglo mi je ovo iz Čajne:

http://www.ebay.com/itm/191089735607?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 - Napajanje

Frajeri rade po narudžbi za potrebni DC napon na izlazu. Nisam uspio izbjeći plaćanje poreza ali sve skupa me došlo malo više od 500 kunića.

Riskirao sam tu lovu čisto da vidim da li je to čemu i moram priznati da sam iznenađen kvalitetom izrade a konačno i zvukom kojeg sam dobio. Super rješenje za upgrade šroteks napajanja DAC-ova za one koji nemaju vremena ili iskustva sami nešto sklepati.

S obzirom da otprije imam jeftilen kineski DAC (Muse) koji me iznenadio zvukom (prije svega detaljima) iako je sve bilo malo van fokusa. S ovim napajanjem mogu reći da je sve sjelo na mjesto. Dobio sam bolji prostor, fokus, čvstoću i detalje u basu, dodatne detalje u srednjima i sve zvuči dosta smirenije.

Moja preporuka za jeftini upgrade malih DAC-ova.

-------------
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.

Objavio: amigo
Datum objave: 29.svibanj.2014 u 13:56
Originalno postano od strane člana: thoree thoree napisao:

Prije nekoliko dana stiglo mi je ovo iz Čajne:

http://www.ebay.com/itm/191089735607?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 - Napajanje

Frajeri rade po narudžbi za potrebni DC napon na izlazu. Nisam uspio izbjeći plaćanje poreza ali sve skupa me došlo malo više od 500 kunića.

Riskirao sam tu lovu čisto da vidim da li je to čemu i moram priznati da sam iznenađen kvalitetom izrade a konačno i zvukom kojeg sam dobio. Super rješenje za upgrade šroteks napajanja DAC-ova za one koji nemaju vremena ili iskustva sami nešto sklepati.

S obzirom da otprije imam jeftilen kineski DAC (Muse) koji me iznenadio zvukom (prije svega detaljima) iako je sve bilo malo van fokusa. S ovim napajanjem mogu reći da je sve sjelo na mjesto. Dobio sam bolji prostor, fokus, čvstoću i detalje u basu, dodatne detalje u srednjima i sve zvuči dosta smirenije.

Moja preporuka za jeftini upgrade malih DAC-ova.
Bome se Kinezi više ne zahebavaju, barem cijeneći po izgledu.

-------------
     http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=147 - Moj HiFi

Datum objave: 29.svibanj.2014 u 15:42
Pa znamo da su jeftini jer samo ovakvo kućište kod nas košta 300-400kn ak ga nađeš.
15VA trafo i varijabilni serijski regulator. Niš spešl al radi.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Objavio: adrian
Datum objave: 29.svibanj.2014 u 21:01
I mene zanima napajanje za DAC. Naišao sam na ovo:

http://www.ebay.co.uk/itm/261477819205?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649 - Teralink-X2/X1 U9VA Linear Low noise Power Supply

-------------
“Sa znanjem raste i sumnja.” Goethe

Objavio: ZlyM
Datum objave: 29.svibanj.2014 u 22:16
Kakve su ponude naših samograditelja? Ima li koja dobra preporuka?

-------------
ProAc Response D15, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD

Objavio: MiljenkoC
Datum objave: 30.svibanj.2014 u 08:27
Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

analogni šnelšvaser radi dobra napajanja

-------------
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Datum objave: 30.svibanj.2014 u 08:43
Pa fala na preporuci no iz raznoraznih razloga za sada ništa od toga.

-------------

Datum objave: 30.svibanj.2014 u 08:49
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Pa fala na preporuci no iz raznoraznih razloga za sada ništa od toga.

E jesi neki, ja ti pokušavan srediti posao a tebi se neda

-------------

Datum objave: 30.svibanj.2014 u 09:07
Da mi se al sam u banani, nakrco sam si posla, slažem taj labos, radim na svom jačalu i još hrpu piz... Sorry bat yegeba.

-------------

Datum objave: 30.svibanj.2014 u 09:10
Ma daj, samo malo bavam

-------------

Objavio: Flikoman
Datum objave: 30.svibanj.2014 u 10:03
Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

Kvalitetom se može itekako parirati, štoviše, s tehničke strane sam 100% siguran da se vrlo lako napravi i bolje. No, nemoguće je cjenovno parirati našim 'istočnjačkim' prijateljima.

Objavio: pamadu
Datum objave: 03.lipanj.2014 u 10:55
Da neotvaram novu temu, kupio calyx coffee za moje sennheiser ie800 i odlicno obavlja posao.
E sada me zanima kako da mu omogucim sto bolji 5v struje.
Dali baterijski ili preko adaptera.
Recimo da signal klasicnio iz kompa, a 5v izvana pa skupa u usb od calyx

Objavio: zed_alive
Datum objave: 14.lipanj.2014 u 21:50
koliko sam skužio (ak dobro), kod baterija je problematični parametar koliko brzo mogu dići/potegnuti struju. pa koliko god je to čista struja, rezultat je lako dvojben, može biti i lošiji. no uvijek se može probati

Objavio: Toni Planktoni
Datum objave: 17.svibanj.2019 u 17:34
Znam da vadim temu iz prošlosti...
Ima li tko info što se danas isplati uzeti od eksternih 5V DC napajanja za potrebe DAC-a?

Datum objave: 17.svibanj.2019 u 21:19
Najjednostavnije i najjeftinije riješenje je napajanje od IOMEGA Zip drive.  

-------------

Datum objave: 17.svibanj.2019 u 22:06
Hvala ti! Nejasno sam napisao, najjeftinije rjesenje me ne zanima, imam neki koji je dosao s dacom ali izgleda jadnije od punjaca za mob.
Pa me zanima probati/posuditi neko kvalitetnije napajanje da cujem da li donosi ikakvo unaprijedjenje....

Objavio: Kabel
Datum objave: 17.svibanj.2019 u 22:57
Sbooster, je super gotovo rješenje!
Ja ga koristim s Pathosom Evo Mk2, i razlika u odnosu na pripadadajuce napajanje je jako velika.

-------------
Ovo i ono

Datum objave: 18.svibanj.2019 u 14:46
Sad je samo pitanje jel sistem dovoljno dobar, a da je kupovina 300 ojra vrijednog napajanja komparativno isplativo ulaganje.

S druge strane, neki komercijalni ULPS-ovi iz jeftinije klase, kod njih je upitno jel zvučni utjecaj opravdava investiciju, jer se može dogodit da nije znatan.,,

Datum objave: 18.svibanj.2019 u 15:35
Kabel, hvala na prijedlogu, memorirat cu! 300 eur mi je trenutno previse u odnosu na vrijednost sustava pa nek stoji za poslije!
Intuitivno mi se cini da bi za moj sustav 600 kn bio plafon za vanjsko napajanje DACa gdje bi nacelno bilo moguce dobiti razumno unaprijedjenje.

Datum objave: 18.svibanj.2019 u 22:08
Originalno postano od strane člana: Toni Planktoni Toni Planktoni napisao:

Kabel, hvala na prijedlogu, memorirat cu! 300 eur mi je trenutno previse u odnosu na vrijednost sustava pa nek stoji za poslije!
Intuitivno mi se cini da bi za moj sustav 600 kn bio plafon za vanjsko napajanje DACa gdje bi nacelno bilo moguce dobiti razumno unaprijedjenje.

Onda kupi IOMEGA Zip napajanje, a posudi nešto od 600kn pa usporedi. U ovom slučaju 4 ili 6 puta skuplje ne implicira da je i bolje, pogotovo značajnije bolje. Ako si u Splitu, mogu ti posuditi ti iomega, pa ti je početno ulaganje 0.

-------------

Datum objave: 18.svibanj.2019 u 23:44
Hvala ti :)
Probat cu obje opcije. Nazalost sam u zg no snaci cu se!

Lp,
T.

Objavio: Apparatus
Datum objave: 20.svibanj.2019 u 08:15
Svaki put kad se uvalim u špicu i ja kažem nažalost sam u ZG.
Ljut

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Objavio: hudo
Datum objave: 22.svibanj.2019 u 12:53
Citam neke review-ove i testove, te ispada da iFi iPower smps radi isto ili bolje od mnogih linearnih. Imate li kakvih iskustva sa ifijem?

Takodjer, zanimljiva opcija je 9V baterija. Al koliko to uopce moze trajati, kako cesto se mjenja!? 

-------------
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"

Datum objave: 22.svibanj.2019 u 14:09
Mnogi internet 'revieweri' ističu da nisu čuli nikakvo znatno poboljšanje s jeftinim ULPS, a koliko se sjećam, nije ni iFi napajanje bilo iznimka. 

S druge strane, ako potrošiš 300 eura na ULPS, kao na SBooster (pretpostavimo da je stvarno kvalitetan, valjda jest), onda sami DAC treba opravdati tu investiciju...to ovisi o kvaliteti DAC-a.

Moje je iskustvo da komp strana može jako utjecati na zvuk, jače od napajanja DAC-a. Odnosno, kad utječe jako na zvuk, to je negativan utjecaj. Također, moje je iskustvo bilo (nije reprezentativno jer je bazirano na 5-6 kompova/streamera, različiti laptopi, fanless thin client, RPi + Hifiberry Digi+ Pro stock i modani, da je veća šansa da će komp strana zvučati loše nego dobro, komparativno rečeno. Ilitiga, znaju ti kompovi svojski zasmećiti. A koliko ćeš to jasno (i bolno) čuti, to ovisi o transparenciji sistema iza...no tipično, ajmo reć da postoji tu prostor za bolje, ak se malo isproba...

Objavio: Kabel
Datum objave: 22.svibanj.2019 u 16:24
Sbooster je itekako kvalitetan!!!

-------------
Ovo i ono

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net