Ispiši stranicu | Close Window

Rega DAC

Forum: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: HIFI
Naziv foruma: Računala i audio
Opis foruma: Snovi o high endu
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=13451
:
:

Tema: Rega DAC
Pokrenuta od: Lest
Tema: Rega DAC
:   
Prekojucer spojio prvi DAC koji je ikad bio u mom sistemu i to je bila Regica,na zalost imao sam je samo na par sati,no dovoljno,da se uvjerim kako je to odlican DAC koji mi pase.

Ugodno me iznenadila,cak odusevila mogu reci.Prvo svojom masivnoscu i konstrukcijom,a nakon toga naravno zvukom,slusao se obican redbook,cdp spojen na Regu koaksijalcem.

Dugo vremena nisam cuo toliko ocit pomak u zvuku pri samom pustanju prve,meni poznate,pjesme sa referentnog cd-a kojeg dobro poznajem.

Nije bilo tu nekih detalja,bas,visoki,etc..koji su mi upali u oko osluskivanjem,te bi ih izdvajao sada,jednostavno je cijela zvucna slika bila vise uravnotezena,na mjestu,vise zraka oko instrumenata,sve na poredano na visoj razini nego inace rekao bih.Odusevio sam se,toliko da mislim da cu krenut u potragu/cekati da se pojavi u SH za dobru lovicu.
Mislim,5000kn nije neka ogromna cifra ( za tako dobar pomak u zvuku ),ali zavolio sam SH i ne mogu si pomoci,a i strpljiv sam,ak se moze ustedjet,zasto ne:)

Znam da ima brdo DAC-ova danas,evo i MYDAC mi je interesantan te manje kosta,i mnogo drugih,ali djabe kad ih ne mogu cuti u sistemu,a sa Regom idem na sigurno,znam kako zvuci u vlastitom okruzenju,i prezadovoljan sam.

Bila mi je stvarno muka oko svega toga,novi cdp,novi dac,..kako naci pravi dac,kako ga poslusat,..
No eto,mogu reci da mi se posrecilo.

-------------
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -

Odgovora:
Pokrenuta od: olif
:   
 lijepo je čuti, kako nekome nova komponenta donese čujan pomak u zvuku !
Šteta što nemaš pri ruci i MyDac, pa da usporediš.
Vrlo dobar uređaj za tu cijenu.
Evo, već drugi tjedan ga posjedujem i vrlo sam zadovoljan.

Pokrenuta od: setup13
:   
nego olife nebudi ti teško malo opiši taj dac ?
"naime : ozbiljno razmišljam da vam pojedem ženu "
dobar lik btw ... i sam namjeravam poćet silovat pc sa zvukom ....

-------------
slušam glazbu samo

Pokrenuta od: Xcess
:   
Postao olif

lijepo je čuti, kako nekome nova komponenta donese čujan pomak u zvuku !
Ako nije čujan, onda nije pomak, ne?  I ja upravo idem sebi naručiti prvi DAC, tako sam raspoložen trenutno.

Pokrenuta od: olif
:   
Pa, nema se tu što previše opisivati...
Indikativan je podatak, da smo sva trojica kolega istovremeno naručili MyDac.
Naravno, prethodno smo u svojim sustavima dobro preslušali Demo uređaj.
MyDac je zanimljiva spravica, veličine omanje kutije za cigare.
Zvuk mu je detaljan, brz, rezolutan. Srednji su prezentni, a bas je voluminozan, dubok i dobro definiran.
Sumarno; iz njega dopire glazba puna dinamike, zvuk ima određenu punoću, nije
(pre)mekan, više je otvoren.
Kada sam na njega spojio optikom CDP, zvuk je bio bolji nego sa samog playera.
Malo je bio puniji, čišći i možda dinamičniji.
Sve u svemu, sva trojica smmo zadovoljni...

Pokrenuta od: barica
:   
slušao oba , zvukovno su tu negdje , nijanse su u pitanju u korist rege no mydac je praktičniji i jeftiniji.

:   
Da..steta sto nisam u ZG da imam prilike cuti razlicite dacove u sistemu,ovdje u Umagu je poprilicno ograniceno,nema bas audiofila.
No svakako mi je drago da sam ipak imao prilike cuti Regu doma.

-------------
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -

Pokrenuta od: MiljenkoC
:   
Imam Rega DAC skoro 8 mjeseci.
Jako zadovoljan zvukom. Vjerojatno bi bio i zadovoljniji da me ne hebu zvučnici    
Jedna stvar koju Lest nije naveo je mogućnost spajana 5 uređaja, spojio sam sve živo na njega CD, TVIX, USB/SPDIF, PC/USB i još mi je jedan ostao u rezervi.
Ako se može nešto „zamjeriti“ - nema daljinski.

-------------
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Pokrenuta od: popol_vuh
:   
I ja imam regin DAC i mislim da se još nije ni usvirao potpuno, ali to hebeno zvuči. Jednostavno ispravno, sve na svojem mjestu, imam nula potrebe da analiziram kada slušam jednako kao što ničega ne fali i ničega nema previše. Jednostavno muzika, kako bi Joby rekao. I da, regu spajam na komp i otkad sam ga okačio na ESI Juli@ karticu, čak i na optiku, zvuk je znatno bolji nego preko optike na matičnoj. Coax kabel još moram kupiti...

-------------

Pokrenuta od: Joby
:   
Ako netko ima u compu samo 44,1/16 ili MP3 muziku i misli to usb-om spajati s DAC-om mislim da je Rega bolji izbor nego MyDac. Za hirez mjuzu ja bih ipak izabrao My jer omogućuje eliminaciju USB/SPDIF konverzije i time postaje puuuno jeftiniji nego Rega. Za zvučne domete usporedbe hireza na Regi i myDacu neka netko drugi da komentar.

:   
Drago mi je da su se javili vlasnici,ili oni koji su imali mogucnost isprobati Regu,sa pozitivnim utiscima!

Slazem se sa Jobyem,ja cu uzeti DAC primarno za unapredjenje zvuka CDP/redbook-a,a naknadno ako budem imao potrebu za hirez-om,kupim konverter.
No ak se cilja odmah na comp audio,Rega je neisplativa,mislim,da se u startu jeftinije proci.

-------------
- Blake -

:   
Naravno da može, Lest, samo je pitanje kako će to jeftinije zvučati. Regica je jako dobar DAC i u haj rezolušonu.

Pokrenuta od: ZlyM
:   
Postao Joby

Ako netko ima u compu samo 44,1/16 ili MP3 muziku i misli to usb-om spajati s DAC-om mislim da je Rega bolji izbor nego MyDac. Za hirez mjuzu ja bih ipak izabrao My jer omogućuje eliminaciju USB/SPDIF konverzije i time postaje puuuno jeftiniji nego Rega.

Joby, hajde molim te malo pojasni navedene tvrdnje. Oba DAC-a imaju usb ulaz i podržavaju hires muziku. Zašto bi My dac bio u prednosti za hires preko USB-a? 

:   
Kako rekoh, My Dac je u prednosti kod hireza jer njegov USB prima signal do 192/24, a Regin USB samo do 44,1/16. Znači za Regicu trebaš USB/SPDIF konverter što (još) poskupljuje Regin hi rez. Prednost se ovdje odnosi samo na bitno nižu cijenu hi reza u slučaju MyDaca. O kvaliteti reprodukcije  kod oba uređaja pri hi rezu nisam pričao.

:   
Zahvaljujem na odgovoru, shvatio sam, i moram priznati da me to žalosti. Šteta!

:   
Što te žalosti?

:   
Joby,ozaloscujes ljude sam tak

-------------
- Blake -

:   
Postao Joby

Što te žalosti?

Kad razmišljam o DAC-u (ili bilo kojem drugom uređaju) onda gledam njegovu kompletnost-cjelokupnost. USB kao način spajanja bitan je zbog povezivanja sa PC (nevisno radi li se o nekom prijenosniku, običnom PC-u ili namjenskom HT PC-u). Također razmišljati o DAC-u koji nema izvornu podršku za hires muziku, već danas nije (najblaže rečeno) praktično. Hires je tu, ima ga i biti će ga još više. Usb kao način spajanja mislim da će se bar još 5-10 godina zadržati kao standard u klasi uređaja do 500 ili 700E. E sad, kad to dvoje ne predstavja cjelinu (konkretno na REGI) to me "žalosti", jer mi je uređaj izgledao baš zanimljivo, a nekako između redaka napisanim na ovom forumu, izgleda da je Rega "muzikalnija" od My dac-a. Samo moje mišljenje, možda griješim, ali zasada tako gledam na to.   

Pokrenuta od: MiljenkoC
:   
Zašto USB ulaz na Regi nije za HiRez

http://www.stereophile.com/content/rega-dac-da-processor - Klik

"Bateman doesn't see USB "as a high-tier audio interface. . . "

-------------
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Pokrenuta od: Devo
:   
Postao Lest

Drago mi je da su se javili vlasnici,ili oni koji su imali mogucnost isprobati Regu,sa pozitivnim utiscima!

Slazem se sa Jobyem,ja cu uzeti DAC primarno za unapredjenje zvuka CDP/redbook-a,a naknadno ako budem imao potrebu za hirez-om,kupim konverter.
No ak se cilja odmah na comp audio,Rega je neisplativa,mislim,da se u startu jeftinije proci.

Ja se nisam javljal jer mi se nije dalo pisati preko praznika, pa evo da i ja nekaj velim o Regi. Imam taj dac u sistemu već preko godine dana i prvih par mjeseci sam slušao samo 16/44 preko usba i tu me je potpuno osvojila svojom prirodnošću i dao sam si truda da malo proguglam za usb/spdif nadogradnju da mogu malo svirati i Hi-res. U SH sam si kupio M2tech Evo, dao Gaši da mi napravi za njega napajanje i sad to već svira par mjeseci i mogu reći da sam vrlo zadovoljan. Svi tipovi reprodukcije su implementiranjem Evo-a dobili na kvaliteti, čak i red book format koji i dalje najviše slušam, ima još nekakvih dječjih bolesti kod hi-resa (ne svira 24/176.4 sa starim firmwareom i štuca na 24/192 preko wasapija u foobaru, tad ja prebacim na DS driver, kvalitativno sa niš ne čuje lošije al svira bez greške) no i to je u fazi rješavanja jer je stvar vjerojatno softverska.

U međuvremenu sam imao jednom  priliku poslušati i MyDac (sa starim firmwareom), priključio ga odmah preko Eva i sviralo je to... no ipak sam se nakon par pjesama vratio Regi.

Nedavno je Klub dobio MyDac (sa novim firmwareom) uzeo sam ga doma na usviravanje i mogu reći da je to već nekaj drugo, možete pročitati Baxinu recenziju - prilično je vjeran prikaz, samo kaj on tu spominje puno jače oponente nego kaj su moja Rega i Prima.

Za nekoga tko u comp-audiu želi brzo i gotovo rješenje u par poteza na tipkovnici MyDac je idealno rješenje za malo novaca i najbolji je mogući meni poznati put u taj vid reprodukcije, preko usb 2.0 svira sve formate bez greške i zadrške, no... ni sa jednim uređajem do sad nisam se tako brzo zaželio nekakve promjene, priključio sam Evo i MyDac svira još bolje, u nekim aspektima bolje od Rege, ali ni u jednom trenutku, na žalost mog novčanika - jer bi zamjena Rege sa MyDac bila znatna ušteda, MyDac me nije uspio zavesti analognošću zvuka kao Rega. Bez obzira na odličnu mikrodinamiku, malo više detalja i moćan definiran bas, MyDac u mom sistemu nema tu neku zavodljivu punoću i povezanost kao Rega.

I tak bez obzira na onu narodnu "svaki svog konja hvali" MyDac je odličan strojček za novce, no meni naprosto Rega više paše... valjda zato kaj nisam pravi audiofil...

-------------
...nemam hifu, nego lifestyle setup i nisam audiofil nego prosječni korisnik...
...THE HEART OF MUSIC...

Pokrenuta od: Devo
:   
Postao MiljenkoC

Zašto USB ulaz na Regi nije za HiRez

http://www.stereophile.com/content/rega-dac-da-processor - Klik

"Bateman doesn't see USB "as a high-tier audio interface. . . "

Bravo Miljac, nisam se nikak mogao sjetiti tog linka......jednom sam čitao taj Review nakon kaj sam već imal dac i nisam se mogao načuditi koliko točno su opisali zvuk (a nisam inače sklon vjerovati recezentima dok sam ne čujem).
Sad si ga bum pospremil.

-------------
...nemam hifu, nego lifestyle setup i nisam audiofil nego prosječni korisnik...
...THE HEART OF MUSIC...

:   
Jos jedan zadovoljan korisnik Rege,hvala na osvrtu Devo

-------------
- Blake -

:   
Posto me hi-rez ne zanima ( trenutno ) te i dalje imam u planu nadopunjavat fizicku zbirku redbooka ( koja je dosla do lijepe okrugle svotice neki dan od 250 kom. originala) Rega ce biti odlicanan izbor.

-------------
- Blake -

:   
Postao Lest

Jos jedan zaeovoljan kupac Rege,hvala na osvrtu Devo

Posto me hi-rez ne zanima ( trenutno ) te i dalje imam u planu nadopunjavat fizicku zbirku redbooka ( koja je dosla do lijepe okrugle svotice neki dan od 250 kom. originala) Rega ce biti odlican izbor!

Lest, morao bih raditi neke ekstenzivnije usporedbe, ali iz onoga što sam do sada stigao poslušati - rega će ti biti odlična ako i na high-res kreneš jednom. Nabavio sam Nick Drakeove albume u 24/96 i to na regi zvuči iznimno prirodno, lagano, neopterećeno, ako se mene pita. Naravno, onda imaš i taj faktor koji Joby i Devo navode - trebaš neki usb/spdif konverter ili dobru zvučnu karticu sa digitalnim coax outputom.

S druge strane, čak i dok sam ju rabio sa nekim šitarskim printer USB kabelom, također je sve jako fino zvučalo.

-------------

:   
Slazem Popole,jednog dana cu sigurno zeljeti poslusati taj hires,makar iz znatizelje,pa cu se mozda navuci.
Svakako mogu mirno spavati s Regom i u tom pogledu,spidf konverter kupim i miran sam.

-------------
- Blake -

Pokrenuta od: tom hagen
:   
Da, ali ne žuri, samo ti uživaj u 'omotima'....

-------------
      Smells like....victory.

http://www.youtube.com/watch?v=vRp7tYWnJJs

:   
Meni je isto high-res zapravo totalno nebitna stvar u životu, samo kao kuriozitet kažem da to fino zvuči. Iako, opet, i tu ima svačega kako je altair neki dan spomenuo u drugoj temi, tako da vjerojatno ovisi od izdanja do izdanja. Da podvučem crtu onoga što želim reći: standardni redbook flacovi su na tom dacu odlični, ostalo je tek eventualni plus.

-------------

:   
Necu zurit sigurno,ak nisam do sada zapalio se za taj format i miran sam,necu jos dugo.U ostalom,meni je fizicki medij svetinja,da nemam cd-e na polici bio bih nekako prazan,to mi je kao dio kompnente bez kojeg si ne mogu zamislit muziku.
S druge strane,nikad nisam bas nesto volio skidat s neta muziku.Eto,svatko ima svoje guste

-------------
- Blake -

:   
Postao Lest

Necu zurit sigurno,ak nisam do sada zapalio se za taj format i miran sam,necu jos dugo.U ostalom,meni je fizicki medij svetinja,da nemam cd-e na polici bio bih nekako prazan,to mi je kao dio kompnente bez kojeg si ne mogu zamislit muziku.S druge strane,nikad nisam bas nesto volio skidat s neta muziku.Eto,svatko ima svoje guste

Meni isto ta priča funkcionira samo zato što mi se radi o sekundarnom izvoru zvuka u sistemu. Više za to da imam stvarno OK zvuk na albumima koje ne mogu kupiti na ploči. U tom kontekstu - super.

-------------

Pokrenuta od: barica
:   
Postao Lest

Posto me hi-rez ne zanima ( trenutno ) te i dalje imam u planu nadopunjavat fizicku zbirku redbooka ( koja je dosla do lijepe okrugle svotice neki dan od 250 kom. originala) Rega ce biti odlicanan izbor.

imaš u audiopulsu regu za 3000 čuna

:   
Znam,ima i na slovenskom forumu jedna na prodaju,ugl je cijena oko 400 eura.
Kupio bih odmah da nemam dodatnih troskova trenutno,ima vremena.

Pratim oglase na cijelom podrucju ex yu:)

-------------
- Blake -

Pokrenuta od: tom hagen
:   
Postao Lest

Necu zurit sigurno,ak nisam do sada zapalio se za taj format i miran sam,necu jos dugo.U ostalom,meni je fizicki medij svetinja,da nemam cd-e na polici bio bih nekako prazan,to mi je kao dio kompnente bez kojeg si ne mogu zamislit muziku.S druge strane,nikad nisam bas nesto volio skidat s neta muziku.Eto,svatko ima svoje guste

Što reći na ovo, bravo lest, meni paše!
Znaš kako kažu, nikad ne reci nikad, ali trenutno, spavam mirno kao beba,u stvari ne spavam, idem leć u 3 ujutro, nikako se izguštat Soundness naprave.No svatko ima svoje, nikad nije kasno.

-------------
      Smells like....victory.

http://www.youtube.com/watch?v=vRp7tYWnJJs

:   
Kupio sam koaksijalca za DAC,sad samo treba DAC

-------------
- Blake -

:   
Rega napokon dolazi ovaj cetvrtak.
Digitalni front end je rijesen napokon na duze staze,jos kad se skupi lova i gram ce jednog dana sjesti,pa ce i analogni dio u meni biti smiren;)

Nego,Rega ce se koristiti uglavnom da unaprijedi zvuk cdp,hi res format me ne zanima za sada,no cura ima dosta muzike na kompu (flac i waw format) pa zeli slusat preko kompa.
Znam da se dosta pisalo po forumu,no da ne trazim i kopam sada,sto da instaliram na komp kao player,foobar jelte?

Da li treba u postavkama kompa/foobara nesto namjestit,ili instaliram i to je to?

Muzika bi se pustala preko HP laptopa (win 7).

Hvala na bilo kakvom savjetu u naprijed.

-------------
- Blake -

Pokrenuta od: adrian
:   
Foobar i Asio drajveri. Ostalo nisam isprobavao. Ovo radi ok.

Skinove mijenjaš po želji.

Ja sam još instalirao i http://https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cav.foobar2000controller&hl=sr - Foobar controler na android telefon. Šljaka sasvim pristojno.

-------------
“Sa znanjem raste i sumnja.” Goethe

:   
Kak se povezuje sa compom taj controler prek android mobitela,prek bluetootha ili?

-------------
- Blake -

:   
Postao Lest

Kak se povezuje sa compom taj controler prek android mobitela,prek bluetootha ili?

WiFi drug.

-------------

:   
Hvala na preporuci,zgodan dodatak koji cu sigurno skinut.

-------------
- Blake -

:   
Postao Lest

Hvala na preporuci,zgodan dodatak koji cu sigurno skinut.

Javi kako svira Rega, jer sam i ja nešto zagrijan. Jesi li je kupio preko Njuškala?

-------------

:   
S Regom sam se vec druzio malko u mom sistemu,te odlucio da je kad tad moram nabavit,i eto;)Odlican Dac,rekao bi jako "prozracan" i detaljan,fenomenalno mi je sjeo s lampama i digao mojeg Rotela RCD 991 na novu razinu.

Kupio sam ga prek slovenskog audio-kontakta,tamo sam stupio u kontakt sa prodavacem,mda je i kod nas na audiofilu oglas od istog covjeka.

-------------
- Blake -

:   
Dižem staru temu koja je donekle primjerena za ono što želim.

Lest, koju metodu spajanja si koristio (ili koristiš) za regu sa kompom? Meni je nedavno otišla ESI Juli@ zvučna (yup Dapo, tvoja, sa Gašinim modom) poradi krštenja kompa gemištom, pa sad tražim nove metode spajanja. USB nije skroz optimalan, i sama rega preporučuje spajanje koaksijalcem.

Mislio sam eventualno na neki ne preskupi, a solidan usb-spdif konverter tipa m2tech hiface two. Ovaj puta neću niti ići na spajanje sa desktop kompom zbog malo drugačijeg rasporeda u stanu, nego na laptop.

Tražim tu na podforumu i malo o playerima na kompu, ali ništa previše nisam našao o linux playerima koje ljudi koriste (foobara nema za linux).

-------------

:   
Meni je Rega spojena samo na cdp,ne koristim computer audio filove,kad treba za neki film ili internet radio onda je spojim obicnim usb-om na komp.

Najbolje ti je kupit taj konverter i onda si miran.

-------------
- Blake -

Pokrenuta od: doro
:   
Koji IC imaš sa ampa na dac?

-------------
Teac UD-H01,Unison Research Unico P,Quad 11L2,Atacama SE 24.

:   
doro, ako mene pitaš - Gašin IC koristim između daca i preampa.

:   
Audioquest Panther

-------------
- Blake -

:   
Postao popol_vuh

doro, ako mene pitaš - Gašin IC koristim između daca i preampa.

Pital sam Lesta al ok sad znam kaj i ti imaš:) Ček a koji dac je sad u tvome sistemu Evo M2 Tech il?

-------------

:   
Postao doro

Pital sam Lesta al ok sad znam kaj i ti imaš:) Ček a koji dac je sad u tvome sistemu Evo M2 Tech il?    

Ne, isto rega kao kod Lesta :).

:   
Postao popol_vuh

Postao doro

Ne, isto rega kao kod Lesta :).

Zadovoljan regicom? Služi samo za komp il kao i vanjski dac kod tebe?

-------------

Pokrenuta od: Jackson
:   
Meni je Flikoman sklopio USB-SPDIF kutijicu koja se temelji na WaveIO pločici i custom napajanju. Nažalost, nisam bio u prilici usporediti ju s nekim drugim konverterom.

Superiorno Reginom USB-u uzduž i poprijeko.

Interkonekt je Flikomanov HD Audio, a USB kabel je vulgaris, to ću valjda upgradeati jednom :)

Ispiši stranicu | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.02 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info