Ispiši stranicu | Close Window

Audioquest Clear 3 ili Argent+

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Accessories
Ime foruma: Dodatni pribor
Opis foruma: Pitanja, preporuke, savjeti ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=13794
Datum ispisa: 05.travanj.2020 u 00:53
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Audioquest Clear 3 ili Argent+
Objavio: adrian
Tema:: Audioquest Clear 3 ili Argent+
Datum objave: 12.prosinac.2013 u 08:19
Imam priliku da nabavim navedene kabele. Bez mogućnosti slušanja. Trenutno koristim AQ Slate model. Želim dobiti malo više volumena i ekstenzije u basu, kao i više zraka u visokim. Sredine mi je ok.
Napomena da je Clear 3 čisto bakarni kabel, a ne kao plus verzija koja je hibrid kao Argent.
Argent se da uzeti za 100-ak evra, a Clear za nešto manje.

Hvala

-------------
“Sa znanjem raste i sumnja.” Goethe

Odgovori:
Objavio: zuti mrav
Datum objave: 12.prosinac.2013 u 14:30
Ako možeš Cleara dobit za te novce, nemoj se puno mislit.

Datum objave: 12.prosinac.2013 u 16:42
Clear se kiseli na eBay aukciji, ali moslim da neće otići preskupo.
Argent je klasa iznad, ali ne znam kako zvuči srebro.

Jesi li slušao i jedan od navedenih?

-------------

Datum objave: 12.prosinac.2013 u 17:20
Argent je ispod Cleara. Mislim da je Sterling klasa iznad.
Cleara imam(SE verziju). Izuzetno transparentan, otvoren, ravan. Možda mrvu harmonicno mršaviji. Samo možda.
Argenta mi je imao drugar, kao i jos par AQ iz te serije. Jedino s njim nije bio zadovoljan.

Datum objave: 12.prosinac.2013 u 19:22
Clear SE je hibrid.Slično Argentu.
Ne bih volio dobiti analitičan i hladan zvuk. Baš ta harmonija me zanima. Ako toga nema, onda džaba sve.
Čudi me da još neko od iskusnijih forumaša, nema iskustva sa navedenim kabelima. Prije 15-ak godina su bili dosta popularni. Neki kažu da su čak i bolji od današnje produkcije.

-------------

Objavio: alexatpos
Datum objave: 12.prosinac.2013 u 20:46
    Ovisi o tome sto ti je referenca, ili kakav ti je ukus. Ako zelis 'bogatiji' kabel, probaj Cardas. Nisam ljubitelj Audioquesta,ali taj Clear se je dobar kabel (pricam o zvucnickom), covjek mu ne moze puno prigovoriti. U mom sistemu, gdje su svi ostali kabeli Nordost, je bio sasvim 'tocan', dobar raspored, fokus, stage, no u odnosu na Cardas slabije tijelo instrumenata i mozda nota suhoce. Vjerojatno se bolje slaze sa topljim komponentama

Datum objave: 12.prosinac.2013 u 21:23
Hm. Sad sam tek u nedoumici. Volim taj body ili punoću zvuka. Za koji dan dobijam jedan vintage cijevni amp sa PP EL84 u izlazu. Vidjećemo šta će biti.

AQ Slate nije nimalo suh, ali fali malo ekstenzije i gore i dole.

BTW za kabel ne dam više od 100 eur. Ni u ludilu.
 Tako da Cardas otpada.

-------------

Datum objave: 12.prosinac.2013 u 22:10
    Clear se, zvucnicki, se krece cca 500ak eur u second handu...ako ga nabavis za 100, nemoj razmisljati...

Datum objave: 12.prosinac.2013 u 22:27
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Clear se, zvucnicki, se krece cca 500ak eur u second handu...ako ga nabavis za 100, nemoj razmisljati...

Ne bih rekao da je toliko. Najskuplji par je prodan na ebayu za 300Eur, ali 2x4m.

Ako ga dobijem za 100, tvoj je za 300

Metar Clear-3 je bio oko 70-100 DEM.

-------------

Datum objave: 12.prosinac.2013 u 22:43
Još jedno pitanje. U čemu je razlika između Audioquest i Audiotruth kabela?

-------------

Datum objave: 12.prosinac.2013 u 23:16
    Zbunjen sam, Clear se je svojevremeno kostao 1500 usd, nekako mi se cini kako ne pricamo (ukljucujuci i tipa koji ga prodaje) o istom kabelu...

Datum objave: 12.prosinac.2013 u 23:29
Originalno postano od strane člana: adrian adrian napisao:

Zapravo nikakva. Al ako tražiš kabel do sto eura, onda ti Clear ne treba. To je pretočan, i u tom kontekstu preskup kabel. I definitivno ne upada u kategoriju do sto eura.

Datum objave: 12.prosinac.2013 u 23:29
1500$ je možda bio fabrički terminisan par. Postojao je Clear, Clear 2, Clear 3 i Clear+. Potonji je bio silver copper kombinacija i taj je, logično bio najskuplji.
Nisam znao da neko prodaje ovdje. Mislim lokalno. Ili nešto nisam dobro shvatio?
Argent+ se prodaje na KP. 2x150 cm za cca 100 eur.

-------------

Datum objave: 12.prosinac.2013 u 23:48
Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Zapravo nikakva. Al ako tražiš kabel do sto eura, onda ti Clear ne treba. To je pretočan, i u tom kontekstu preskup kabel. I definitivno ne upada u kategoriju do sto eura.

Hoćeš reći da , ako nađem Clear za 100 Eura, ne kupujem, jer je predobar za te pare?

Nisam nigdje rekao da tražim kabel koji svira za 100 Eur. Samo da ne bih dao više od toga. NHF ako je neko drugi spreman da da 1000 Eur. Njegove pare.
Po meni je razlika u materijalima zanemariva u kabelu od 100 i 1000 Eur. Može biti samo konstrukcijska i naravno u najvećoj mjeri marketinška. A da ne pričam o onima od 10K+ Eur. Taman da se prave od rude sa Saturna. Ali odosmo u offtopic i dokazano klizav teren.

-------------

Objavio: vdem
Datum objave: 13.prosinac.2013 u 07:58

Ne razumijem. Zašto kupuješ prastari kabel kad možeš za iste novce kupiti neki drugi kabel u dućanu?

-------------

Datum objave: 13.prosinac.2013 u 08:03
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

Ne razumijem. Zašto kupuješ prastari kabel kad možeš za iste novce kupiti neki drugi kabel u dućanu?

Daj neki primjer do 750 kn za barem 2x2m. Obavezno da je 6N bakar ili čisto srebro.

-------------

Datum objave: 13.prosinac.2013 u 08:41

Sorry, nisam razumio da ti je bitna metalurgija.

Šta se toga tiče nisam nigdje vidio da Audioquest naglašava da je njihov bakar 6N.

Sam Audioquest ima zvučničke kabele "na metar" po cijeni od 10 do 80 eura za 1 metar. Kvalitet bakra je skoro sigurno isti ili veći od Cleara. Jedini problem može biti šta je novi kabel malo tanji pa vjerojatno ima malo manje tog bakra u metru kabela.

-------------

Objavio: zed_alive
Datum objave: 13.prosinac.2013 u 08:51

Nisam nigdje rekao da tražim kabel koji svira za 100 Eur. Samo da ne bih dao više od toga.

jasno kao dan...

Po meni je razlika u materijalima zanemariva u kabelu od 100 i 1000 Eur. Može biti samo konstrukcijska i naravno u najvećoj mjeri marketinška. A da ne pričam o onima od 10K+ Eur. Taman da se prave od rude sa Saturna. Ali odosmo u offtopic i dokazano klizav teren.

marketing carapne i jeftinije i skuplje dizajne. u pravilu, iskustvo mi je da i jeftiniji kabel može naslutiti koliko se dobro može signal prenijeti na jednom frekvencijskom kraju. no dobiti dobar kompletni frekvencijski opseg od žice, to košta. kod aq u pravilu svaki dizajn počevši od type 4 radi prilično dobar posao na donjem kraju frekvencija, dok se u visokoma radi o koliko para, toliko muzike

zato sam se i počeo opet igrati s biwiringom putem različitih žica. kad sam to prvi put probao prije više od desetak godina (s aq + vdh), nije dobro ispalo. ako match žica nije dobar, zvučna slika se ne pospoji kako treba. sad eksperimentiram s suprom ply + vdh. isprobao sam dvije kombinacije i zanimljivi su rezultati, posebno supra + vdh d352. od jučer svira supra + cs122, možda malo više zatvara zvuk tj. prva komba mi se čini zasad nešto boljom, al vidjet ćemo narednih dana

Objavio: Zundapp
Datum objave: 13.prosinac.2013 u 18:04
AudioTruth Clear je debeli bakarni OFC kabal sa 12 zica i zvuci kao sto mu i ime kaze vrlo "Clear" i bakarno sladunjavo. Jako dobar i uredan kabal. Jos uvjek jedan od najboljih. Mogao bi imati malo vise ekstenzije,...citaj brutalnosti.

AudioTruth Argent+ je hybrid od 4 zice srebra i 4 zice OFC bakra. Zvuci slicno kao i "Clear", doduse nesto manje sladak ali i nesto vise transparentan. I njemu bi trebalo jos malo ekstenzije, sve ostalo ima. Oduzima dah transparentnoscu.

-------------
Zed

Objavio: jerga
Datum objave: 13.prosinac.2013 u 23:11

Mislim da ovdje neke stvari nekome nisu jasne. Clear je vrhunski zvučnički kabel, a danas da bi kupili u dućanu kabel te razine kvalitete možeš kupiti mid budget sistem. Toliko o kvaliteti Cleara. A nabaviti Cleara za 100€ onda ili imaš ludu sreću ili taj koji prodaje nije baš normalan. Kod mene svira Forest koji je jedan u AudioTruth rangu ispod Cleara i Sterlinga (jedan iznad) i to su kabeli da ih samo poželjeti možeš.

p.s. Audioquest je jedno vrijeme (sredinom 90tih) kabele sa vrha game proizvodio pod imenom Audiotruth, ostalo pod imenom Audioquest. Uglavnom ono što je vrijedilo bilo je Audiotruth.

Datum objave: 13.prosinac.2013 u 23:41
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Mislim da ovdje neke stvari nekome nisu jasne. Clear je vrhunski zvučnički kabel, a danas da bi kupili u dućanu kabel te razine kvalitete možeš kupiti mid budget sistem. Toliko o kvaliteti Cleara. A nabaviti Cleara za 100€ onda ili imaš ludu sreću ili taj koji prodaje nije baš normalan. Kod mene svira Forest koji je jedan u AudioTruth rangu ispod Cleara i Sterlinga (jedan iznad) i to su kabeli da ih samo poželjeti možeš.

p.s. Audioquest je jedno vrijeme (sredinom 90tih) kabele sa vrha game proizvodio pod imenom Audiotruth, ostalo pod imenom Audioquest. Uglavnom ono što je vrijedilo bilo je Audiotruth.

Dobar! Samo nastavi!!

Datum objave: 13.prosinac.2013 u 23:52

Drugar od Žutog mrava i ja također, zaključili smo da je Argent ispod razine ostalih u društvu Audiotrutha.

Datum objave: 13.prosinac.2013 u 23:59

Drugar od Žutog mrava i ja također, zaključili smo da je Argent ispod razine ostalih u društvu Audiotrutha. Osim Midnighta.

Datum objave: 14.prosinac.2013 u 00:35
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

Sorry, nisam razumio da ti je bitna metalurgija.

Šta se toga tiče nisam nigdje vidio da Audioquest naglašava da je njihov bakar 6N.

Sam Audioquest ima zvučničke kabele "na metar" po cijeni od 10 do 80 eura za 1 metar. Kvalitet bakra je skoro sigurno isti ili veći od Cleara. Jedini problem može biti šta je novi kabel malo tanji pa vjerojatno ima malo manje tog bakra u metru kabela.

Clear koristi FPC-6 bakar iliti u  prevodu Functionally Perfect Copper 99.99997%.

Nekima su bitni osigurači i šarafi na putu struje iz zida do primara trafoa, a eto meni su bitni ovi kroz koji ide signal koji na kraju slušam.

-------------

Datum objave: 14.prosinac.2013 u 00:41

Drugar od Žutog mrava i ja također, zaključili smo da je Argent ispod razine ostalih u društvu Audiotrutha.

Budem vidio. Argent je trenutno rezervisan za drugog lika, a ovaj Clear je na aukciji koja završava u Nedelju.
 Argent je 100 Eur, a za Clear bih ja dao toliko ili malo više.

Moja (očigledno loša) pretpostavka je da je to jeftiniji kabel od Argenta. Po vašim pisanjima, izgleda da sam bio u krivu.

U svakom slučaju hvala, i javim kako je prošlo. 

-------------

Datum objave: 14.prosinac.2013 u 00:42
Sad vidim da je neko iz HR skontao baš ovu aukciju . Ode mast u propast

-------------

Objavio: Zundapp
Datum objave: 14.prosinac.2013 u 08:40

Da ne bude zabune, Argent je vrhunski kabal isto kao i Dragon, Stearling i Clear, jer koristi iste zice. Razlika je jedino u kolicini zica i debljini izolacije.

-------------
Zed

Datum objave: 14.prosinac.2013 u 09:17
Zede, Argent je odličan kabel ali sam ga imao i u konačnici zamijenio Forestom s kojim sam bio zadovoljniji. Naravno, sigurno ima i onih koji bi nakon slušanja u svom sustavu napravio suprotno.
A što se tiče konstrukcije te superuspješne Hyperlitz serije kabela razlika između modela je u broju žica, kasnije verzije i promjeru pojedinih žica i naravno materijalu vodiča koji je bio od Cu vulgaris u jeftinijim modelima do ultra čistog bakra i srebra (Dragon). I skoro sve moguće kombinacije toga pa otud i mnoštvo modela. Izolacija uvijek ista. Znam to jer sam ih mnoge terminirao.

Datum objave: 14.prosinac.2013 u 09:32
Da pomognem Adrianu: Argent je dosta tanji u bassu od Cleara koji daje zaista impresivan i kontroliran bass. Argent u srednjim i visokim nešto bolji (srebro). Sad ti vidi šta ti odgovara. S time da računaš da je Clear debel kao vodovodna cijev i ne možeš ga sakriti pod tepih!!!
A onaj na aukciji ako ode za onu cijenu koju misliš dati - to bi me začudilo. Moraš računati na više makar puno ljudi kad vide neterminiran kabel odustanu. Sa aukcijama se nikad ne zna.

Datum objave: 14.prosinac.2013 u 10:07
Mrzim AQ samo zbog te krutosti i zajebane terminacije.

Koliko vidim, šta god da upecam od ova dva biće sreća. I da, radije bih više  mesa u basu nego transparencije u visokim.

@jerga hvala što si se registrovao. Vidim da si učestvovao samo na ovoj temi. Nadam se tvom učešću i u drugim  temama na forumu.

-------------

Datum objave: 14.prosinac.2013 u 10:38

Krutost je nužno zlo kod AQ kabela jer uvijek koriste punu žicu pa zamisli koliko bi ti vodiči preživjeli kad bi kabel bio fleksibilniji. To je osnovni razlog zašto ih rade nesavitljive.

Ako si bass freak onda Clear. Ali pazi, Clear je nekoliko svjetlosnih godina ispred tog Slatea kojeg imaš. Tako da ti može pokazati neke nedostatke koje Slate skriva. A kako je netko rekao Clear je clear - ne skriva ništa. I dok nemaš vrhunske žice niti ne možeš znati kako ti dobro(loše) može zvučati sistem! Oni koji se ne slažu s time debelo griješe - sve dok se ne uvjere u suprotno.
IC je još kritičnija karika u tom lancu.

Datum objave: 14.prosinac.2013 u 15:35

kad si blebetao

Datum objave: 14.prosinac.2013 u 17:26
Možda taj netko ne želi iskeširati niti 100€ za Cleara . Ali ako zna što je (a zna!!!) onda sumnjam. Baš me zanima koliko će netko potegnuti, ali tih 2 m definitivno vrijedi para.

Datum objave: 14.prosinac.2013 u 17:28
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

kad si blebetao

Ja bih i na gu**icu progovorio da mi usta vežu

Ma nema veze, bitno da završi kod nekog ko će biti zadovoljan.

-------------

Datum objave: 14.prosinac.2013 u 17:29

Možda taj netko ne želi iskeširati niti 100€ za Cleara . Ali ako zna što je (a zna!!!) onda sumnjam. Baš me zanima koliko će netko potegnuti, ali tih 2 m definitivno vrijedi para.

Čuj, Popaj, nešto si mi sumnjiv ti.

-------------

Datum objave: 14.prosinac.2013 u 18:18
Nemaš straha od mene, da ga želim rekao bih ti da je shit

Datum objave: 14.prosinac.2013 u 20:52

Nemaš straha od mene, da ga želim rekao bih ti da je shit

Poštujem

-------------

Datum objave: 14.prosinac.2013 u 21:21
Adrian, ti spremaš ražanj, a zec je u šumi. Svejedno, ako pukupiš taj Clear ili neki drugi zvučnički iz ondašnje AQ/AT Hyperlitz serije, potrudi se nabaviti i neki intekonekt iz iste generacije kabela. Može ih se naći za više nego korektnu cijenu. Tu prvenstveno mislim na uloženo/dobiveno.

Datum objave: 14.prosinac.2013 u 21:31

Adrian, ti spremaš ražanj, a zec je u šumi. Svejedno, ako pukupiš taj Clear ili neki drugi zvučnički iz ondašnje AQ/AT Hyperlitz serije, potrudi se nabaviti i neki intekonekt iz iste generacije kabela. Može ih se naći za više nego korektnu cijenu. Tu prvenstveno mislim na uloženo/dobiveno.

Recimo da mi čitaš misli.
Pomisliće neko da pričam sam sa sobom.
Razmišljam o Opalu ili Emeraldu. Ostali su preskupi za mene.

-------------

Datum objave: 14.prosinac.2013 u 23:33
Razmišljam o Opalu ili Emeraldu. Ostali su preskupi za mene.
[/QUOTE]
Dobro razmišljaš

Datum objave: 15.prosinac.2013 u 13:29
Prema očekivanjima biti će borbe večeras. Clear se jako rijetko nudi na prodaju jer ljudi očito znaju šta imaju pa je lutrija pokupiti ga. Pogotovo jeftino.
Zanimljivo da je AQ kao brand jako popularan u Rusiji i okolnim zemljama bivšeg SSSR-a

Objavio: Apparatus
Datum objave: 15.prosinac.2013 u 13:41
Popularan je i u Rvata. Evo, umene AQ-a ko salate. Fućkaš Cleara. Da se meni dokopat Dragona. To bi bio poso. A ona zvjerad Everest i K2 (srebrnjaci) i u sekndhendu basnoslovno košta. A i nema ih nešto.

-------------
https://youtu.be/LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, KEF Model 101 Reference, Audioperformance Media Player...

Datum objave: 15.prosinac.2013 u 15:07
Je, vole ga i Rvati, ima ih i kod mene ko u priči. A Dragona uopće nabaviti a još da ne dižeš kredit to je teže nego dobiti jack pot na lutriji. Srećom ja sam si ove godine uljepšao život Sterlingom pa sad gledam oglase prilično nezainteresirano

Objavio: Apparatus
Datum objave: 15.prosinac.2013 u 16:46
Nije to tak strašno. Mislim da bi se Dragon mogao ubosti i za nekih soma baksa, 2 X 2m, samo nema ga ni za lijek. Nigdje u svijetu. Strašno rijetko. To ga ima, ne da ga iz kuće.

-------------
https://youtu.be/LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, KEF Model 101 Reference, Audioperformance Media Player...

Datum objave: 15.prosinac.2013 u 17:21
Soma baksi je neka minimalna cijena. A zamisli tek ako ti treba nešto veća duljina (kao npr. meni 8 ft) - vjerojatnost uboda se drastično smanjuje

Datum objave: 15.prosinac.2013 u 19:08
I ne ode nešto previše, ali ipak iznad mog budžeta. 195 Ojra.

-------------

Datum objave: 15.prosinac.2013 u 19:16
Za tu dužinu i neterminiran realna cijena.

Datum objave: 15.prosinac.2013 u 19:25

Za tu dužinu i neterminiran realna cijena.

Bio terminisan samo na jednoj strani. Dakle, poluterminisan .
Ništa, zovem sutra da vidim šta će biti sa Argentom.

BTW ima u Švici 2x1.4 m Dragon za 1499 CHF.

Ovaj http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=7514016026 - prodavac mi je poslao spisak.

-------------

Datum objave: 15.prosinac.2013 u 19:29

Onaj švicarac prodaje to dosta vremena. Samo ne znam koliko ima ljudi kojima je dovoljno 1,4 m zvučničkog...

Datum objave: 15.prosinac.2013 u 19:34
Jedino nekome kao što sam ja koji koristim kutije u nearfieldu ili za mono blokove.

I recimo podnostojeće kutije sa konektorima dosta nisko i amp na podu, daje barem 2.5m. Iz mog iskustva i više nego dovoljno.

Nego, da li je cca 100 Eur fer cijena za 2x1.5m Argent+, terminisan AQ viljuškama sa jedne strane?

-------------

Datum objave: 15.prosinac.2013 u 20:01
To je sasvim fer cijena. Ako ti je dosta ta dužina onda je to super prilika. Argent je odličan kabel, ali stoji ono što sam prije rekao...tanji u bassu od ostale braće dok je sve ostalo zaista na zavidnom nivou.

Datum objave: 15.prosinac.2013 u 20:02

To je sasvim fer cijena. Ako ti je dosta ta dužina onda je to super prilika. Argent je odličan kabel, ali stoji ono što sam prije rekao...tanji u bassu od ostale braće dok je sve ostalo zaista na zavidnom nivou.

A u odnosu na Slate? Mislim na bass.

-------------

Datum objave: 15.prosinac.2013 u 20:12
Da ti kažem nešto lagao bih te. Moje saznanja o Argentu se baziraju na osobnoj usporedbi sa AT kabelima dok ove novije generacije entry level AQ kabela nisam osobno imao. Ali ljudi čijim ušima vjerujem a imaju AT kabele te su poslušali ovog tvog su mi rekli svoje mišljenje koje nikako nije strani Slatea.
Zato morati ćeš to osobno isprobati što je jedini ispravni put

Datum objave: 15.prosinac.2013 u 20:16
Naravno.

Hvala za sve do sad.

-------------

Datum objave: 16.prosinac.2013 u 01:28
@adrian: nisam siguran da ti slate (ako je propisno terminiran) ubije bas ekstenziju. to ti može učiniti i interkonekt. što koristiš?

Datum objave: 16.prosinac.2013 u 16:39

@adrian: nisam siguran da ti slate (ako je propisno terminiran) ubije bas ekstenziju. to ti može učiniti i interkonekt. što koristiš?

Ako je IC "tanak" džaba mu svi savjeti za zvučnički...

Datum objave: 16.prosinac.2013 u 16:43

Ako je IC "tanak" džaba mu svi savjeti za zvučnički...

Imao sam VdH 102 i imao je previše loudnessa po meni, probao King Cobru i Copperhead, otprilike isto. Holivud. Sa Copperheadom nešto manji.

Sad sam na jeftilenima tipa Klotz MC5000, koji definitivno preotvoren u sredini. Pravi vokal mikrofonski kabel. AC110 je nešto bolji.

I onaj Argent je otišao. Sjedim s mirom dok ne dođe amp, pa onda polako.

-------------

Datum objave: 16.prosinac.2013 u 17:41
Prvo nabavi neki dobar interkonekt pa onda traži zvučnički. S ovima do sad a pogotovo ovim zadnjim nisi se niti mogao usrećiti. Ja bi tako, a ti vidi...

Datum objave: 16.prosinac.2013 u 22:16
hm, loudness efekt?

Datum objave: 16.prosinac.2013 u 22:20

hm, loudness efekt?
sve mi se čini da ovdje nije glavni problem u kabelima

Datum objave: 16.prosinac.2013 u 22:26

hm, loudness efekt?
sve mi se čini da ovdje nije glavni problem u kabelima

Naravno , problem kod mene je stojni talas na cca 63Hz. To se naravno neće riješiti nijednim kabelom. Ove kutije ne idu previše duboko i ne pumpaju bas kao prethodne. Štaviše vrlo su realne i ne glume nešto što nisu. Zato bih volio izvući malo više dubine, ali ne u volumenu već u ekstenziji.

-------------

Datum objave: 16.prosinac.2013 u 22:31

hm, loudness efekt?

Da napumpan bas i nešto manje visoki, a sredina povučena. Tako je bilo kod mene, što ne znači da je tako i kod drugih u njihovom setapu.

-------------

Datum objave: 16.prosinac.2013 u 22:53

Očito je stvar u akustici sobe. U malim prostorima niti subwoofer ne može izvući neki bas jer najniža frekvencija zvuka koju je moguće postići ovisi o najdužoj dimenziji prostorije. Vjerujem da si to mislio za stojni val 63 Hz. Ako si to dobro izračunao onda nema niže. Ali muljanja i pumpanja koliko želiš...

Datum objave: 16.prosinac.2013 u 23:20
Eh da nisam barem imao i druge kutije, pa bih ti povjerovao. A uz to imam i Cantonov sub sa 10-om unutra. Naravno u kućnom kinu.
Radio sam grubo mjerenje i naravno da ima niskog basa, ali 31.5, 63, 126 ...toga ima malo previše...

Btw, oba kabela iz naslova su otišla sretni(ji)m vlasnicima, pa da za sad malo stanemo na loptu. Krenulo je sa zaključavanjem tema.
Hvala svima na dosadašnjem sudjelovanju.

-------------

Datum objave: 16.prosinac.2013 u 23:35
To sa najnižom frekvencijom je univerzalan zakon fizike

Objavio: Edison
Datum objave: 17.prosinac.2013 u 08:43

A kako taj zakon dopusta pojavu nizih frekvencija u automobilu, a ima ih i auti veselo poskakuju z ritmu thumpa - thumpa... na opce veselje vlasnika i slucajnih prolaznika.  

Ili kako se u slusalicama cuju duboki tonovi, a cuju se.

-------------
Čitajte Janga.

Objavio: Dubravko
Datum objave: 17.prosinac.2013 u 09:16

To nije "zakon fizike" nego mit kojeg svako malo netko ponovi. Iako se na neki način uklapa u ovu bajkovitu temu.

U maloj sobi moguće je imati "čist", točno reproduciran bas i od 16 Hz ako se koristi tehnika koja to omogućuje. Mala soba ne pravi nikakve probleme najnižim bas frekvencijama niti nas na neki način sprečava da ih čujemo, ali ako se nije poduzelo ništa efikasno za tretiranje viših bas frekvencija koje jesu problem u manjim sobama, onda je taj glavni problem dovoljno velik da maskira sve ostalo.

Zamislite da na livadi imate bas bubanj ili ogromni imaginarni didgeridoo koji svira osnovni ton od 16 Hz. Treba li biti 21.5 metar daleko od instrumenta da se čuje taj ton kako treba? Ne treba. Može se biti i na 10 metara ili i na 3 metra kao i u sobi. Sad zamislite da se oko tog bubnja napravi soba recimo 6x4 metra, ali sasvim tankih papirnatih zidova. Što će se dogoditi? Ništa. Sav proizvedeni zvuk a pogotovo bas će proći kroz taj papir skoro isto kao kroz zrak. Ako polako povećavamo debljinu tih zidova tek s osjetnim podebljanjem zidova pojavit će se u toj novoj sobi refleksije, ali ne na osnovnih 16 Hz nego na veličini sobe odgovarajućim višim frekvencijama i to će izobličiti početni dojam. Ako se opet u tu sobu ugradi dovoljno odgovarajućih akustičkih elemenata da se nastale refleksije "upiju", vraćamo se na početno stanje, ali onih 16 Hz je cijelo to vrijeme bilo u dobrom stanju i u uho dolazilo isto kao i na otvorenoj livadi.

Srećom u reprodukciji se za uspješne rezultate u sobi može intervenirati i u signal, ne mora se sve raditi pasivno kao kod izvođenja žive akustičke glazbe.

Datum objave: 17.prosinac.2013 u 13:47
Vidim da imamo više kandidata za Nobelovu nagradu za fiziku. Dečki, u krivu ste u potpunosti ali ako mislite da je ipak tako kako kažete uzdrmati ćete prirodne znanosti iz temelja!

Datum objave: 17.prosinac.2013 u 14:15
Jerga, kad stavis slusalice, najbolje zatvorenog tipa, membrana se nalazi tek par centimetara od bubnjica. Kolika se na tih par centimetara najniza frekvencija moze razviti, prema zakonima fizike?  

I zasto proizvodjaci navode od 18Hz do 23.000Hz? 

Ako postavimo bubnjara s velikim bubnjem u sobu 2x2m (jedva, ali malo naguramo) i on "raspali"... nista se ne cuje jer nema dovoljno prostora da se niske frekvencije razviju?  

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 17.prosinac.2013 u 14:15

Vidim da imamo više kandidata za Nobelovu nagradu za fiziku. Dečki, u krivu ste u potpunosti ali ako mislite da je ipak tako kako kažete uzdrmati ćete prirodne znanosti iz temelja!

Što su u  krivu? Da se u sobi može čuti frekvencija ispod frekvencije stojnog vala?

Datum objave: 17.prosinac.2013 u 14:59
Ne želim ulaziti u dublju raspravu (jer ide u tom smjeru) ali kao prvo moram reći da vrlo malo instrumenta uopće može priozvesti najdublje tonove o kojima mi govorimo. Orgulje su među njima. A vi se sad sjetite kako vam se tresu gaće od najdubljih frekvencija orgulja kad ih čujete - u živo, naravno! Bass gitara, kontrabas i bubanj idu do nekih 40 Hz i to su frekvencije koje se uredno postižu u normalnim sobama. Formula za najnižu frekvenciju vam je 343/(2xL) gdje je L najveća dimenzija prostorije pa vi racunajte ako vas zanima pa vidite drži li teorija vodu.
A svaka bolja slusalica je otvorena ( i ona koja se navodi kao zatvorena) pa onda zvucnik radi u sobi u kojoj se slusalica nalazi. Ali volio bih vidjeti slusalicu koja moze proizvesti bas vrijedan spomena. Toliko.

Datum objave: 17.prosinac.2013 u 15:12

A svaka bolja slusalica je otvorena ( i ona koja se navodi kao zatvorena) pa onda zvucnik radi u sobi u kojoj se slusalica nalazi.

Za ovo objasnjenje mozes zatraziti neku nagradu. Nemoj Nobelovu, neces dobiti...  

Datum objave: 17.prosinac.2013 u 15:26
Tesla nije želio uzeti nagradu jer je dijelio sa Edisonom

Objavio: White Face
Datum objave: 17.prosinac.2013 u 15:36
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

A svaka bolja slusalica je otvorena ( i ona koja se navodi kao zatvorena) pa onda zvucnik radi u sobi u kojoj se slusalica nalazi.
Za ovo objasnjenje mozes zatraziti neku nagradu. Nemoj Nobelovu, neces dobiti...     

Fakat usporedba!?

-------------
Ponašamo se kao djeca u osvijetljenoj sobi, koja zatvore oči i kažu da se boje mraka.

Datum objave: 17.prosinac.2013 u 15:41

Ne želim ulaziti u dublju raspravu (jer ide u tom smjeru) ali kao prvo moram reći da vrlo malo instrumenta uopće može priozvesti najdublje tonove o kojima mi govorimo. Orgulje su među njima. A vi se sad sjetite kako vam se tresu gaće od najdubljih frekvencija orgulja kad ih čujete - u živo, naravno! Bass gitara, kontrabas i bubanj idu do nekih 40 Hz i to su frekvencije koje se uredno postižu u normalnim sobama. Formula za najnižu frekvenciju vam je 343/(2xL) gdje je L najveća dimenzija prostorije pa vi racunajte ako vas zanima pa vidite drži li teorija vodu.
A svaka bolja slusalica je otvorena ( i ona koja se navodi kao zatvorena) pa onda zvucnik radi u sobi u kojoj se slusalica nalazi. Ali volio bih vidjeti slusalicu koja moze proizvesti bas vrijedan spomena. Toliko.

Najmudrija riječ koju si izrekao  u ovom postu je "Toliko". Čini se da si uvidio da ti je bolje  povuči se iz rasprave. To je mudro...

Ovo poboldano je ....vau.....ideš Đurđa...

Datum objave: 17.prosinac.2013 u 16:08
Dragi moji kolege audiofili i glazboljupci, mislio sam da na forumu pišu ljudi koji imaju nešto za reći u dobroj namjeri kao što sam ja pokušao čovjeku reći što znam o kabelu iz naslova. Kako vidim da ima i vas koji imate neke druge razloge ja ću se povući iz teme jer daljnje sudjelovanje nema smisla. Ali vam preporučam pročitati neku knjigu iz (elektro)akustike prije lupetanja po forumu.

Datum objave: 17.prosinac.2013 u 16:19
Dragi Jerga, kako sam i naslutio, rasprava je krenula u pogrešnom smjeru i zato sam predožio da stanemo na loptu.

Mene su zanimala navedena dva kabela. Sve poslije toga je Admin trebao pobrisati. A sad, ko zna šta će biti dalje.

Ostalo mi je samo nejasno, koje frekvencije sam čuo kad sam pustio test tonove od 20Hz pa do 63Hz?  Ili mi se možda učinilo.

-------------

Objavio: White Face
Datum objave: 17.prosinac.2013 u 16:23

Dragi moji kolege audiofili i glazboljupci, mislio sam da na forumu pišu ljudi koji imaju nešto za reći u dobroj namjeri kao što sam ja pokušao čovjeku reći što znam o kabelu iz naslova. Kako vidim da ima i vas koji imate neke druge razloge ja ću se povući iz teme jer daljnje sudjelovanje nema smisla. Ali vam preporučam pročitati neku knjigu iz (elektro)akustike prije lupetanja po forumu.

Ti nisi novi na ovom forumu i već mi je puna pipa genijalaca koji moraju promijeniti nik (registrirati se pod drugim nikom) da bi izrazili svoje apsolutno mišljenje.
Btw. Moram kupiti to čudo o kabela.

-------------
Ponašamo se kao djeca u osvijetljenoj sobi, koja zatvore oči i kažu da se boje mraka.

Datum objave: 17.prosinac.2013 u 16:26

Dobar si ti...
Nije samo da ti se pobrkala "teorija o basu" nego ti se i pobrkalo tko lupeta. A ja mislio da si shvatio da je vrijeme za uzmak...

Datum objave: 17.prosinac.2013 u 16:56

Koga zanimaju otvorene slušalice i bas... neka progoogla termin "infinite baffle"

-------------

Objavio: Gašo
Datum objave: 17.prosinac.2013 u 17:28

Ispeci pa reci.

Opiši jedan razlog zašto bi dimenzija sobe ograničavala promjenu tlaka ispod neke frekvencije.

Veće sobe jedino imaju prve refleksije valova na nižoj frekvenciji jer je soba dovoljno duga da niskofrekventni zvučni val odradi punu amplitudu i kao takav bude reflektiran u opet punom obliku. U manjim sobama niskofrekventni val se razvije tek ako apojiš direktni val i refleksiju zajedno. Ali opet imaš područja zbrajanja i oduzimanja tlakova tog vala, opet akustika, mala i velika soma, svejedno.

Glavno pitanje je može li zv. sustav odraditi niske frekvencije dovoljno kvalitetno da uopće bude vrijedno spomena. Nemoj zaboraviti da je to izuetno zahtjevno područje za svaki zv. sustav i samo ih nekolicina odrađuje "dno" spektra kako valja.

Sad bi mogao kobasu napisati ali ima li smisla?

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 17.prosinac.2013 u 18:00

Dragi Jerga, kako sam i naslutio, rasprava je krenula u pogrešnom smjeru i zato sam predožio da stanemo na loptu.  Mene su zanimala navedena dva kabela. Sve poslije toga je Admin trebao pobrisati. A sad, ko zna šta će biti dalje. Ostalo mi je samo nejasno, koje frekvencije sam čuo kad sam pustio test tonove od 20Hz pa do 63Hz?  Ili mi se možda učinilo.

Adrian, ti si aktivan forumaš pa si dobro naslutio kamo to ide. Budući sam nov na forumu (neovisno što blijedoliki misli) ja nisam to mogao niti pomisliti. A ma...Bili smo konstruktivni u početku, a ako te bude šta zanimalo o tim starijim kabelima slobodno se javi na pp.
Ja prelazim na ribolov na moru, tamo je neka druga atmosfera. Pa, pa...

Datum objave: 17.prosinac.2013 u 18:02

Dragi Jerga, kako sam i naslutio, rasprava je krenula u pogrešnom smjeru i zato sam predožio da stanemo na loptu.  Mene su zanimala navedena dva kabela. Sve poslije toga je Admin trebao pobrisati. A sad, ko zna šta će biti dalje. Ostalo mi je samo nejasno, koje frekvencije sam čuo kad sam pustio test tonove od 20Hz pa do 63Hz?  Ili mi se možda učinilo.

Adrian, ti si aktivan forumaš pa si dobro naslutio kamo to ide. Budući sam nov na forumu (neovisno što blijedoliki misli) ja nisam to mogao niti pomisliti. A ma...Bili smo konstruktivni u početku, a ako te bude šta zanimalo o tim starijim kabelima slobodno se javi na pp.
Ja prelazim na ribolov na moru, tamo je neka druga atmosfera. Pa, pa...

-------------

Objavio: spacelab
Datum objave: 20.ožujak.2020 u 15:48
Ima li netko iskustva s kabelom Audioquest Sterling 2, da li ga je netko uspoređivao sa Argentom, Clearom, Dragonom ili nekim Nordostom?  Koja je razlika između Sterlinga 1,2,3 i + ?

Objavio: ZlyM
Datum objave: 20.ožujak.2020 u 16:47
Vrhunski top kabel, teško je naći boljega za sadašnju cijenu. Pogodan za biwire terminaciju. Zamijenio ga sa Dragonom, ali svejedno obiteljsko srebro ostaje kući. Razlike između verzija su u broju, materijalu i promjeru vodiča, a za Argent je klasu ispred. Meni osobno je i od Clear-a za klasu ispred, mada se s tom tvrdnjom određen broj audiofila neće složiti.
Istinski hiend.

-------------
Avalon Symbol, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD

Datum objave: 20.ožujak.2020 u 16:55
Gledam kad sam se to raspisao a da se ne sjećam, kad ono 2013. godina haha

Objavio: spacelab
Datum objave: 20.ožujak.2020 u 19:12
Očekujem komentar Apparatusa i ostalih štovatelja Audioquesta     hm

Datum objave: 20.ožujak.2020 u 19:23
Za taj kabel ti ne treba komentar. To kupiš i čekaš Dragona u zasjedi.

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net