Ispiši stranicu | Close Window

Pazite se lažnjak kabela

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: High-End
Opis foruma: Vrhunska reprodukcija glazbe.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=13816
Datum ispisa: 18.kolovoz.2019 u 12:56
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Pazite se lažnjak kabela
Objavio: Gašo
Tema:: Pazite se lažnjak kabela
Datum objave: 31.prosinac.2013 u 17:27
Zašto u high end podtemi?

Zato što upravo među skupim kablovima ima sve više lažnjaka.

Evo u našem oglasniku jedan Siltech.

Što je najgore ljudi koji prodaju SH takve kablove nisu možda ni svjesni da prodaju kinesko copy sr*nje.

Nema tu dedamrazova ili dobrih vila.  Skupi i dobri kablovi ako su orginal, ostaju skupi i u SH.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Odgovori:
Objavio: jerga
Datum objave: 31.prosinac.2013 u 17:55
Istina. Prije su se žuti držali kabela do srednjeg ranga cijene i nisu pucali visoko osim na AQ Sky koji im je kao neki fetiš!
Izgleda im dosadilo biti proleteri pa odlučili podići ljestvicu. Evo neki dan me prijatelj zove da ima K2 zvučnički na aukciji...malo zoomiraš sliku i oko sokolovo vidi da je lažnjak definitivno. Ali jako dobar lažnjak...zato oprez!

Objavio: adrian
Datum objave: 31.prosinac.2013 u 19:58
http://www.ebay.co.uk/itm/AQ-Sky-1-Meter-XLR-72-Dbs-Hi-end-Audio-interconnect-cables-/121242644760?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item1c3a9ff118 - AQ Sky

http://www.ebay.co.uk/itm/Pair-AQ-K2-Speaker-Audio-Cable-2-5m-with-72V-DBS-Tube-Amplifier-Hiend-TG-withbox-/321268738679?pt=UK_Computing_Sound_Vision_Audio_Cables_Adapters&hash=item4acd1bea77 - AQ K2

http://www.ebay.co.uk/itm/Pair-Siltech-G7-25th-Anniversary-770i-RCA-Audio-Cable-1-5m-Hiend-HIC075-/291045251836?pt=UK_Sound_Vision_Amplifier_Parts&hash=item43c3a61afc - Siltech

http://www.alibaba.com/product-gs/1436133906/Hi_End_Nordost_Odin_Interconnect_cable.html - Nordost Odin

http://www.alibaba.com/product-gs/618096286/Cardas_Hexlink_Golden_5C_audio_Main.html - Cardas Hexlink

http://www.alibaba.com/product-gs/916435471/Wholesale_Van_Den_Hul_M_C.html - Van den hul ovaj sam imao u bulk varijanti i znam da ne izgleda tako.

-------------
“Sa znanjem raste i sumnja.” Goethe

Objavio: Apparatus
Datum objave: 01.siječanj.2014 u 19:26
Dovraga, ove AQ kopije su zastrašujuće slične originalu.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Objavio: psps
Datum objave: 01.siječanj.2014 u 20:12
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Dovraga, ove AQ kopije su zastrašujuće slične originalu.

Nije valjda da te malo kopka da li su tvoji AQ original ili ne, jer ako kinez moze napraviti takvu kopiju kabela, onda mu je ambalaza i certifikati piece of cake. 
No hard feelings, malo podyebavam, nebi nikom htel da iskrca lovu bila ona mala ili velika za fake, pa tako ni tebi, koliko god osebujan i cudan ponekad bio :)))

Datum objave: 01.siječanj.2014 u 20:23
Normalno da podyebavaš kad si full čudan. Šteta što nisi i osebujan.
Imam dva Skaja XLR, Nijagaru XLR, dva (XLR i RCA) Lapisa X3 i Mont Blan zvučnički. Svi su kupljeni u Media Audio Split/Zagreb. Najiskrenije sumljam da im iz AQ-a šalju fejkove.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 01.siječanj.2014 u 20:31

Normalno da podyebavaš kad si full čudan. Šteta što nisi i osebujan.

Pis me  

Objavio: Brico
Datum objave: 01.siječanj.2014 u 20:44
Originalno postano od strane člana: adrian adrian napisao:

http://www.alibaba.com/product-gs/618096286/Cardas_Hexlink_Golden_5C_audio_Main.html - Cardas Hexlink

Godinama imam Cardas Hexlink Golden Five (ali RCA) i nije ove, već crne boje, a na plastici koja prekriva terminaciju piše CUSTOM TERMINATIONS BY (ime i prezime) itd. Spaja mi gramofon i predpojačalo, a nabavljen je davno u MediaAudiu u Splitu.

-------------
*** DOĐE MI DA ODEM! ***

Datum objave: 01.siječanj.2014 u 21:24
Cardas je inače na svome sajtu prilično dobro prikazao razlike svojih kabela i raznih fejkova. Ne bi škodilo da to učine i drugi.

-------------

Datum objave: 01.siječanj.2014 u 21:37
AQ je objavio listu kabela u rizičnoj skupini i ispada da su to praktički svi kabeli iz posljednje produkcije. Oni sa DBS naponom nižim od 72 V kao nisu rizični i oni preporučuju kupnju kod ovlaštenih dilera. Visokoumna preporuka, nema šta...

Datum objave: 01.siječanj.2014 u 21:44
Meni je i dalje totalno nejasno kako se kinezima isplati raditi kopije i truditi se pogoditi izgled skoro u dlaku a ostalo je nevažno, i onda to prodavati po 1/10 cijene orginala.

To moraš imati ispran mozak da bi tak razmišljao.

A i kupci su im iste frule.

Sr... je kad takvi uđu u igru na SH tržištu pa ne znaš kaj si kupil ak nisi ono Poirot.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 01.siječanj.2014 u 22:03
To je dokaz da su cijene kabela debelo prenapuhane i lete u nebo (eng. SKY). Jer jedina razlika od fejk čajniz kabela i oriđiđi je samo u onih nekoliko grama izolatora i vodiča. A da to toliko vrijedi nisam uvjeren. Ajde treba i razvoj platiti ali onda bi vlasnik ELKA-e bio najveća manga u HR. A ne Todorić

Objavio: zed_alive
Datum objave: 02.siječanj.2014 u 03:01

Cardas je inače na svome sajtu prilično dobro prikazao razlike svojih kabela i raznih fejkova. Ne bi škodilo da to učine i drugi.

aq se može jebat. učinili su svoje kablove relativno lakim za fejkanje izgleda, zahvaljujući opletu i tim lakiranim konektorima. tak da njima slike na sajtu ne dolaze u obzir

Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

To je dokaz da su cijene kabela debelo prenapuhane i lete u nebo (eng. SKY). Jer jedina razlika od fejk čajniz kabela i oriđiđi je samo u onih nekoliko grama izolatora i vodiča. A da to toliko vrijedi nisam uvjeren. Ajde treba i razvoj platiti ali onda bi vlasnik ELKA-e bio najveća manga u HR. A ne Todorić

kupi neki fejk, pa istestiraj razliku, ak smatraš da je to tak mala razlika u zvuku

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 10:52

Ne čačkaj u osinjak. Ima članova koji su iskesili ozbiljne pare za vodiče i izolatore.

-------------

Objavio: Siamandi
Datum objave: 02.siječanj.2014 u 10:58
 @Jerga, neces vjerovati koliko su razliciti vodici i izolatori bitni! Isti Bakar klasse 6N, od razlicitog proizvodjaca zvuci sasvim razlicito, a gdje je jos razlika u izolaciji i geometrija konstrukcije, a da ne pricam o mehanicko-elektricnim svojstvima, @jerga svaka cats na onim savjetima od prije par dana, ali sad si se malo Prenaglio. 

-------------
AUTOBAHN bitte fair fahren

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 11:01
Vidim da si krivo razumio moje riječi...pod razlika sam mislio u proizvodnji kabela. I fake kabel netko treba proizvesti, terminirati, spakirati itd. Zato smatram da su cijene izuzetno visoke, nemoj mi reći da u nekom high end kabelu ima nečega čime može opravdati svoju cijenu. Nema! Al je cijena takva kakva jest i to je tako. Zato blažen internet pa možeš po cijeloj planeti njuškati za kakvom SH žicom!

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 11:10
Uh, stvarno jedna krivo protumačena rečenica izazvala buru . Samo da umirim cijenjene kolege koji kao i ja vjeruju u važnost kabela u sistemu da su kod mene u sustavu i u ormaru (žao mi prodat) veći broj vrhunskih žica o kojima je baš Appi svojevremeno tražio savjete.

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 11:18
 Ma sve pet Jerga, ali ni onih par kotacica ili elektronikica u vrhunskim satovima isto ne vrijedi onoliko para, zar ne, pa opet ih rade... fake-ovima...
 Barem smo usli zicama u etablirani elitizam, fake-ovi potvrdjuju .

-------------

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 11:22
Originalno postano od strane člana: Siamandi Siamandi napisao:

@Jerga, neces vjerovati koliko su razliciti vodici i izolatori bitni! Isti Bakar klasse 6N, od razlicitog proizvodjaca zvuci sasvim razlicito, a gdje je jos razlika u izolaciji i geometrija konstrukcije, a da ne pricam o mehanicko-elektricnim svojstvima, @jerga svaka cats na onim savjetima od prije par dana, ali sad si se malo Prenaglio. 

Ako je jednake čistoće a razlčito zvuči onda je žica ili nastala različitim postupkom ili je drugačijeg promjera.

-------------

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 11:26
@Gaso ili je drugacija masinerija, na kojoj se zica izvlaci 

-------------

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 11:32

Vidim da si krivo razumio moje riječi...pod razlika sam mislio u proizvodnji kabela. I fake kabel netko treba proizvesti, terminirati, spakirati itd. Zato smatram da su cijene izuzetno visoke, nemoj mi reći da u nekom high end kabelu ima nečega čime može opravdati svoju cijenu. Nema! Al je cijena takva kakva jest i to je tako. Zato blažen internet pa možeš po cijeloj planeti njuškati za kakvom SH žicom!
Odnos cijene i rezultata/kvalitete je vrlo rastezljiv pojam, ali da materijali, način izrade i sve vezano uz proizvodnju nekog kabla utječu na njegov "zvuk" to definitivno stoji.
Razni proizvođaći imaju razne pristupe koji opet različito koštaju u proizvodnji pa time predefiniraju i cijenu proizvoda, a na krajnjem kupcu je da odluči što mu paše.

Nije da branim proizvođaće ,ali tvoju primjedbu onda možemo upotrebiti na sve audio proizvode ako ih "mjeriš" samo prema koštanju materijala.

-------------

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 11:35
A onda ovisi i o porijeklu bakra, npr. na onom iz Srbije se najbolje čuje Severina
Bez zajebancije, ovisi i o tome, o primjesama (nečistoćama) u rudi bakra/srebra koje su svugdje različite pa ovisi odakle neki proizvođač nabavlja sirovinu ali tu smo već u domeni znanstvene fantastike.
Važno da se čuje bolje

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 11:41
Bakar je bakar. Kemijski element. A koliko je čist i kako je žica vučena ovisi o proizvođaću, a to je tek početak priće.

Tak da ne treba raditi sprdnju oko ničega.

I ja sam se smijao kad su ljudi tvrdili da se konektorui(RCA) čuju, a izgleda da sam ih i sam počeo primječivati, to valjda dolazi sa nivoom kvalitete sistema ili...

Ali bilo mi je puno lakše kad to nisam primječivao.

-------------

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 11:48
Gašo, slažem se s tobom, sve je relativno. Ali hoćeš-nećeš kabeli su ipak konstrukcijski najjednostavniji od svega u Hi Fi ju. Međutim ovdje govorimo o hifi ili još bolje o highend kablovinji pa ono što vrijedi drugdje ovdje ne vrijedi. Kao i za barke, ista vida ali u specijaliziranoj butigi za barke košta barem duplo. A pretpostavka je da ako imaš za barku imaš i za duplo skuplju vidu.

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 11:53
Ja na sve to gledam ovako:
Uzmimo Audioquest kao primjer. Njihov Type 4 kao entry level. Izrađene je od x i y materijala. Njihov Wild Wood je izrađen od x, y i z materijala. Razlika* u korištenom materijalu je max 1000%. Mislim na uloženu količinu i cijenu istog.
Prvi terminiran 3m par košta 229$ drugi 22.800$ . Da li to opravdava i toliku razliku u prodajnoj cijeni?

-------------

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 12:57

Gašo, slažem se s tobom, sve je relativno. Ali hoćeš-nećeš kabeli su ipak konstrukcijski najjednostavniji od svega u Hi Fi ju. Međutim ovdje govorimo o hifi ili još bolje o highend kablovinji pa ono što vrijedi drugdje ovdje ne vrijedi. Kao i za barke, ista vida ali u specijaliziranoj butigi za barke košta barem duplo. A pretpostavka je da ako imaš za barku imaš i za duplo skuplju vidu.
O konstrukciji i njenoj jednostavnosti bi se isto dalo diskutirati.

Ima kablova koje je moguće napraviti i ručno a ima čija konstrukcija traži strojnu proizvodnju (pa velika večina).

-------------

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 13:01

Ja na sve to gledam ovako:Uzmimo Audioquest kao primjer. Njihov Type 4 kao entry level. Izrađene je od x i y materijala. Njihov Wild Wood je izrađen od x, y i z materijala. Razlika* u korištenom materijalu je max 1000%. Mislim na uloženu količinu i cijenu istog.Prvi terminiran 3m par košta 229$ drugi 22.800$ . Da li to opravdava i toliku razliku u prodajnoj cijeni?

Tvoja kalkulacija se bazira čisto na materijalima pa je fulana.

A tako isto ne prićaš o tvorničkoj cijeni nego o dučanskoj.

Ljudi ajde razmislite prije nego što nešto ustvrdite, i na kraju ima li ovo uopće smisla.

Ja nisam neki kupac tvorničkih kablova ali ako ne znam i ne mogu sam postići nivo kojeg tražim moram tražiti tvorničko.

Zašto na kraju diskutirati o stvarima koje su cijenom nedostižne i zapravo nezanimljive?

Odgovor na tvoje pitanje je; Opravdava ako je moguće prodati i kupac vidi u tome ono što traži.

-------------

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 13:34
Ooooo, zar opet? Ne tražite logike u cijenama žica, naročito vrhunaravnih, jer je naći nećete. Cijene su takve jer je takva politika, proizvođača i dilera. Njima se jednostavno sviđa ultramasno zaraditi (dileri pokupe daleko najviše), a ti kupi ili nemoj. A kuknjava da su kabeli daleko i neusporedivo najprecjenjenije komponente, pomaže koliko i šumeće tablete protiv gripe. Sreća da se pravi kabeli kupuju samo jednom, barem kod ljudi koji znaju što žele. Ja sam tu muku odvalio.

-------------

Objavio: bais
Datum objave: 02.siječanj.2014 u 13:44
U čemu je ovdje zapravo problem?
Zar bi netko kupio bilo što u SH bez slušanja?
Spojiš brate u sistem i odmah skužiš razliku. Jer razlika se čuje.

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 13:48
Problem piše u naslovu teme a ovo ostalo je OT.

Razlika je čujna, ali ak uzmeš fake ne čuješ orginal.

-------------

Objavio: Kreator
Datum objave: 02.siječanj.2014 u 14:22
Imao sam priliku usporediti audioquest sky rca interkonekt, jedan je kupljen kod domaćeg zastupnika media audio Split, a drugi kupljen jako povoljnom cijenom preko oglasa u Hr.Prodavač rekao da mu ga je kupio prijatelj pomorac i donio iz USA.>>i onako na prvu ,vizualnim izgledom 100% isti, ali nakon par minuta promatranja i usporedbe to nisu dva kabla od istog proizvođača.Vjerujem, a i u to sam siguran da je ovaj od domaćeg zastupnika original . evo i par razlika u mojoj usporedbi.ona plava oplata kod originala je za nijansu tamnija i mala je razlika u mikro pletenju tih sitnih plavih konaca ali zaista mikro nijansa,strelice usmjerenja na kopiji nisu onako kvalitetno štampane i nemaju rezoluciju tiska kao original-to se odnosi i na slova ispisana na dbs napajanju.Kod konektora navoji ne idu jedan na drugog, znači tu je razlika u mašinama koje izrađuju navoje na konektorim,i to su te male sitnice i nijanse koje ako nemate original nema šanse da otkrijete i primjetite, u slušnoj usporedbi slijedi odmah primjetna razlika u zvuku, iako bi i ovaj krivotvoreni dobro prošao u nekim entry level sistemima, a ako se kojim slučajem netko nakon mog vraćanja tog krivog interkonekta našao u vlasništvu navedenog interkonekta a vjerujem da je, moguće je da će taj nasamareni kupac vjerujući u povoljnu second hand kupovinu zaista vjerovat da ima pravi pravcati original audioquest sky, pogotovo ako nije upućen u krivotvorine kineskih kablova koji se dešavaju kod audioquesta.Kabel nisam rezao, ali sam ga otvorio kod konektora i čini mi se da taj krivi ima posrebreni bakar, a original je čisto srebro.zato treba biti oprezan kod kupovine navedenog interkonekta u second hand-u,od prodavača obavezno tražit original ambalažu,a po mogućnosti i račun koji su ipak neka garancija.

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 14:28
Koliko sam ja shvatio, samo ne treba prodavati jeftino.

-------------

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 14:30
Ne treba uopće prodavati.

Treba sam progutat g... i ne prodavat dalje.

-------------

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 14:34
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Ne treba uopće prodavati.

Treba sam progutat g... i ne prodavat dalje.

Naravno. Ako si pošten. Ali ovdje je već odavno deviza "pošteno samo ako ne može drugačije"

-------------

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 14:45
Krug je zatvoren pa da se vratimo na početak: Ljudi, pazite se lažnih kabela! Dakle po mogućnosti slušanjem ili od pouzdanog izvora. Ja sam to prošao na način da sam tražio vrhunske žice starije generacije kojih nema u made in China varijanti. I cost benefit je dosta povoljniji, ali ne na uštrb zvuka.

Objavio: Solo
Datum objave: 02.siječanj.2014 u 14:46
I neki od samih proizvođača su malo zakuhali cijelu priču. Konkretno u mom slučaju Kimber KCAG. Njihovih originala sam vidio bar tri vrste ne računajuči različite konektore jer ih nude tri vrste: prvotne originalne Ultraplate (takve imam doma) i kasnije dvoje WBT  (ne znam dali su još što tu mijenjali). Na nekim kabelima su stavljali svoje oznake a na nekima ne (naljepnica s oznakom usmjerenja i text KCAG). S obzirom da su i jedni i drugi kupljeni kod ovlaštenog domaćeg distributera ali u razmaku skoro 10 godina eto problema u potencijalnoj kupnji u SH. A fake Kimbera na netu ko u priči, naročito npr 8TC, 12 TC . I sami u Kimberu na svojim stranicama skreću pozornost na "frka" stranice s kojih ne treba kupovati (alibaba i sl) al nema tu pomoći. I sam kad sam tražio svojevremeno još jedan KCAG nisam bio siguran a kak ti imam svoj original u ruci za usporedbu. Sklizav teren.

-------------
Timbral listening

Objavio: Kreator
Datum objave: 02.siječanj.2014 u 14:47
povoljna kupovina ne znači svakome isto,taj interkonekt prodavao se za cijenu: rca 0,75m za 3500 kn, pa sad treba procijeniti sve aspekte

Objavio: smig
Datum objave: 02.siječanj.2014 u 14:54
ako ste se složili da je kabel iz našeg oglasnika lažnjak .... zakaj je oglas još uvijek gore? 

Objavio: White Face
Datum objave: 02.siječanj.2014 u 15:51
Oglašavanje je besplatno i davalac usluge ne odgovara za vjerodostojnost samog oglasa.

-------------
Ponašamo se kao djeca u osvijetljenoj sobi, koja zatvore oči i kažu da se boje mraka.

Objavio: smig
Datum objave: 02.siječanj.2014 u 16:23
mislim da se i na drugim "specijaliziranim" forumima replike, lažnjaci i ostalo automatski brišu, forumi su isto besplatni .... nije to njuškalo da se prodaje sve i svašta - barem mislim da ne bi trebalo biti ....

Objavio: catalyst
Datum objave: 02.siječanj.2014 u 16:59
Kako je rekao Api,ako se ima love,kupi se original od domaćeg zastupnika i prst u uho.Bilo koji oglas i prodavanje điđe miđe je mačak u vreći.Osobno imam interkonekt original Niagara hlr,i to ostaje za stalno.Meni je to interkonekt za sva vremena.Nekome nije,ja to razumijem.Svaki sistem i uho su za sebe.    

-------------
Nosce te ipsum

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 17:20
Nije to kako se kome sviđa ili kako tko hoće, nego i za to postoje neka pravila. Promjena komponenti u setapu zahtjeva takozvano „fino setapiranje“, koja vrlo često rezultira promjenom interkonekta.

-------------
Ponašamo se kao djeca u osvijetljenoj sobi, koja zatvore oči i kažu da se boje mraka.

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 18:24
Ajmeee...

-------------

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 18:40
Ajmeee... mk2 

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 18:45
A kaj se vas dvojica javljate kaj odabirete interkonekte prema interijeru!

-------------

Objavio: Solo
Datum objave: 02.siječanj.2014 u 18:47
Možda nekome bude od koristi:

http://sites.google.com/site/isthistherealstuff/home - http://sites.google.com/site/isthistherealstuff/home

-------------
Timbral listening

Objavio: admin
Datum objave: 02.siječanj.2014 u 19:08
Predmetno oglas je obrisan.

Inače u oglasniku postoji link

Služi upravo za prijavu takvih oglasa, uz obrazloženje naravno.

Nećete vjerovat ali nitko to nije učinio ...

-------------
feel the sound

http://www.audiofil.net/klub/" rel="nofollow - http://www.audiofil.net/klub/

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 19:12
Pa oglas je zasigurno pravi, ali kabel vjerojatno nije. Ja sam to tako shvatio. Bilo je onih oglasa sa čudnim ponudama i još čudnijim brojevima.

-------------

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 19:56
Zanimljivo je kako su neki članovi foruma promijenili mišljenje o fejkovima.

A još zanimljivije koliko ih je bananih.

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=10322&PN=6 - Fake or not fake

-------------

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 20:57

Je li fake ili ne možeš najlakše vidjeti tako da skalpelom zagrebeš i skineš taj posrebreni sloj. Ako je oriđiđi AQ onda treba biti bakar, a to ćeš sigurno prepoznati po boji. Naročito obratiš pažnju na centralni pin. Inače se konektori uobičajeno rade od mesinga iliti mjedi jer je lakša za obradu od bakra. Samo najkvalitetniji konektori koriste bakar za kontakte. Terminirao sam dosta interkonekata od čega priličan broj Audioquesta (originalnih) pa znam o čemu govorim. Ovi sa slike smrde. Evo jučer sam zamolio frenda koji je prije par dana kupio jeftini AQ interkonekt iz Kine da otvori konektor i pošalje sliku (nije me poslušao da ne baca pare ali šta se može). Nesumnjivo odmah prepoznaš lažnjak, ali izvana jako teško. Obrada metala kinezima ne ide baš od ruke, metalni dijelovi su puno grublje obrađeni nego kod originalnih konektora. To je ono što se odmah vidi kod Audioquesta.

A Van den Hul ista stvar, čajnizi ga prodaju sa Neutrik Rean konektorima koji su isto tako najvjerojatnije falši. Kako VDH ima svoje konektore ne znam tko popije foru da su ti kabeli originalni? I onda pitaju po forumima da li je kabel originalan jer se lako skidaju slova?!?

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 21:13

Je li fake ili ne možeš najlakše vidjeti tako da skalpelom zagrebeš i skineš taj posrebreni sloj. Ako je oriđiđi AQ onda treba biti bakar, a to ćeš sigurno prepoznati po boji. Naročito obratiš pažnju na centralni pin. Inače se konektori uobičajeno rade od mesinga iliti mjedi jer je lakša za obradu od bakra. Samo najkvalitetniji konektori koriste bakar za kontakte. Terminirao sam dosta interkonekata od čega priličan broj Audioquesta (originalnih) pa znam o čemu govorim. Ovi sa slike smrde. Evo jučer sam zamolio frenda koji je prije par dana kupio jeftini AQ interkonekt iz Kine da otvori konektor i pošalje sliku (nije me poslušao da ne baca pare ali šta se može). Nesumnjivo odmah prepoznaš lažnjak, ali izvana jako teško. Mislim sa slike.

Kao što vidiš, radi se o postu od prije 4 i kusur godina. Taj DIY kabel je ko zna gdje. Nadam se da uveseljava kojeg audiofila.

-------------

Objavio: baxa
Datum objave: 02.siječanj.2014 u 21:28
Originalno postano od strane člana: admin admin napisao:

Predmetno oglas je obrisan.

Inače u oglasniku postoji link

Služi upravo za prijavu takvih oglasa, uz obrazloženje naravno.

Nećete vjerovat ali nitko to nije učinio ...

Tko je kompetentan da na osnovu slikice u oglasniku proglasi nešto fejkom. Koliko znam nitko nije išao to analizirati. Ne postoji li možda i fejk ocijena na osnovu koje će se nekome skinuti oglas

Objavio: admin
Datum objave: 02.siječanj.2014 u 21:34
U oglasniku je bio kabel koji Siltech nije nikad proizvodio ( SQ-88B )

-------------
feel the sound

http://www.audiofil.net/klub/" rel="nofollow - http://www.audiofil.net/klub/

Objavio: baxa
Datum objave: 02.siječanj.2014 u 21:50
U načelu sam veoma naklonjen ideji da se uz znalce sa foruma zaštitimo od takvih prodaja. Međutim i sami vidimo kako je teško razlikovati kvalitetne kopije jer moraš otvarati i strugati žicu da možeš biti siguran. Prvi indikator je preniska cijena ali samo s time i slikicom nalazimo se na veoma skliskom terenu. Proglasiti oglas kao lažan također može biti iz raznih pobuda pa treba biti veoma oprezan prije skidanja oglasa

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 22:31
Nisam poznavatelj Siltecha, ali nije li Admin maločas rekao da model SQ-88B nisu nikad proizvodili? Pa pretpostavljam da znade što kaže. Znači, ne treba ništa strugati.

-------------

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 22:34

Nisam poznavatelj Siltecha, ali nije li Admin maločas rekao da model SQ-88B nisu nikad proizvodili? Pa pretpostavljam da zbade što kaže. Znači, ne treba ništa strugati.

Koliko vidim, svaki iole ozbiljniji audiofil, mora imati dobar šmirgl, džepni nožić (najbolje Swiss Army knife) ili barem kakav pljosnati šarafciger.

-------------

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 22:37

A Van den Hul ista stvar, čajnizi ga prodaju sa Neutrik Rean konektorima koji su isto tako najvjerojatnije falši. Kako VDH ima svoje konektore ne znam tko popije foru da su ti kabeli originalni? I onda pitaju po forumima da li je kabel originalan jer se lako skidaju slova?!?

Dok je debosa za fejkere zime nema. A tih ima na kamare. Pa eto.

-------------

Objavio: nikko
Datum objave: 02.siječanj.2014 u 22:59
Appy opet podhebajes.
Sada nekontam neke likove ako neko zeli dati lovu za neke kablove njegova volja.Da je tesko prepoznati dupljake opet nije,tako razlika u zvuku je ocigledana.
Par primjera od jarana sam uzeo kablove Teresonic Clarison srpskog proizvodjaca i meni su legli,nedavno je neko nesto prodavao kao te kablove ma nebo i zemlja i po zvuku i po izgledu.
Sto se tice Aq odlicni kablovi "obicni(citaj najjeftiniji)Audioquest FLX DB 14/4 sa terminalina sica love a prilicno dobar,slusao sam ga sa par puta skupljim AUDIOQUEST CV 8 odlicno se pokazao.
Dakle nije potrebno odvaliti veci novcani iznos za iste.
Od kineza se nije nista ocekivati opekao se i nikada vise mogu biti i 100 puta jeftiniji neka hvala.
I blago meni konacno smo u Sarajevu dobili dobru radnju barem sto se nekih stvari tice.

-------------
Manje je vise,vise je bolje.

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 23:03
Originalno postano od strane člana: nikko nikko napisao:

I blago meni konacno smo u Sarajevu dobili dobru radnju barem sto se nekih stvari tice.

M*****e ili nešto drugo?

-------------

Objavio: nikko
Datum objave: 02.siječanj.2014 u 23:08
Bolan ne pisi ime firme banovace nas .
Jeste ta nije bas preskupo mozes neke stvari naruciti mada za nas standard .....
Gledao sam sonuse ali zbog prinoive cekace jos koje vrijeme.

-------------
Manje je vise,vise je bolje.

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 23:11
Originalno postano od strane člana: nikko nikko napisao:

Bolan ne pisi ime firme banovace nas .

Eto, riješio.

-------------

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 23:23
Koliko stranica, a kompletna spika je kao da smo jedno popodne našli na šanku i udri brigu na veselje.

Temu bi trebalo možda bolje koristiti u svrhu upozorenja na temelju provjerenih činjenica, ili za pomoć ljudima kojima je nešto sumnjivo a kupili bi.

Ove bapske priće ne vode nikamo osim lokotu , tamo na 12-toj stranici.

-------------

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 23:24
 [/QUOTE]
Dok je debosa za fejkere zime nema. A tih ima na kamare. Pa eto.
[/QUOTE]

Fejkeri i računaju na njih a ne na pacijente poput nas 

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 23:25
Za Appija

Datum objave: 02.siječanj.2014 u 23:52
Pih. Imamo još pet strana.

Uostalom, neka Admin pobriše sve gluposti. Ja nemam ništa protiv.

-------------

Objavio: zed_alive
Datum objave: 03.siječanj.2014 u 02:11

Ja na sve to gledam ovako:Uzmimo Audioquest kao primjer. Njihov Type 4 kao entry level. Izrađene je od x i y materijala. Njihov Wild Wood je izrađen od x, y i z materijala. Razlika* u korištenom materijalu je max 1000%. Mislim na uloženu količinu i cijenu istog.Prvi terminiran 3m par košta 229$ drugi 22.800$ . Da li to opravdava i toliku razliku u prodajnoj cijeni?

economy of scale. koliko će prodati type 4, a koliko wild woodova? a najveći r&d stoji iza wild wooda (onaj iza type 4 već je davno isplaćen), gdje se on mora isplatiti na bitno manje prodanih primjeraka žice

što ne govori, jasno, da je sve skupa precijenjeno. ne samo 'divlja šuma', već i type 4. ali tu je i marketing koji treba aq isplatiti, i, na kraju, na nečemu trebaju sagraditi carstvo - a to nije poštena marža, već iber

Datum objave: 03.siječanj.2014 u 08:31
Kaj vas toliko j... što kabel košta 22000$ ili 100000$ i ćemu se zamarati ili nagađati zašto?

Ove spike oko zavjere i "pljačke" mi idu na bubreg jer su bez veze.
Firma tipa AQ mora imati kabel koji konkurira i u tom cijenovnom rangu, upregli mozgove, napravili i ponudili. Kraj priće.

Da sam opičeni hifista sa par milja nečega, sigurno bi ga uzeo u obzir i nebi pitao zašto ako sustav radi s njim do jajec.

Otišli u offtopic.

-------------

Objavio: tomislav1
Datum objave: 03.siječanj.2014 u 08:59
    Evo još par informacija o kopijama

http://www.element-acoustics.ca/audio_visits.php?aid=41 - http://www.element-acoustics.ca/audio_visits.php?aid=41

http://thecounterfeitreport.com/product/140/ - http://thecounterfeitreport.com/product/140/

http://www.element-acoustics.ca/audio_visits.php?aid=43 - http://www.element-acoustics.ca/audio_visits.php?aid=43

http://jimmyauw.com/2011/12/12/fake-cardas-srca-plugs-with-cardas-logo/ - http://jimmyauw.com/2011/12/12/fake-cardas-srca-plugs-with-cardas-logo/

-------------
http://www.audiofil.net/klub/

Objavio: dupli
Datum objave: 03.siječanj.2014 u 22:31
Pa kaj se nebi fejk kabl trebao vidjeti i pogotovo čuti iz p.čke, pa desetine ili stotine puta je jeftiniji...ak se ne čuje i ne vidi "iz aviona"onda je problem u skupocjenom oriđiđi kablu. Ionako sam stava da bi svaku komponentu iznad 500€ trebalo poslušati prije kupovine.

Ta kablovska papilova je idealna za ovake malverzacije, baš bi volio vidjeti ko bi popushio priču sa fejk Accuphaseom, Krellom... .Willsonima..Tannoyma...itd...sa kablovima se to može dogoditi gotovo svakome, pa čak i na slušanje

Sve ovo ne znači da tema nije odlična...dapače prevara je prevara i dobro je da te netko upozori.

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 00:04

Nakon kraćeg surfanja virtualnim prostorom vidio sam da se o ovoj temi piše na svim jezicima i stranama svijeta. Znači nije epidemija nego pandemija lažnih kabela koji kruže planetom čega smo više manje svi svjesni. Ali ovo što sam pročitao na Audiogonu je posebno zanimljivo:

Fake Audioquest Sky Cables
Recently i have bought 2 sets of Audioquest Sky cables from 2 different Senior Audiogon members and have sent them to audioquest for verification and found that both are fakes. I have contacted the members and got my money back . But the thing is the senior members never knew that they are fake as they got them from other sellers. From then i moved to Anticables and i have only 1 set or Audioquest sky which i have purchased from the dealer. I am posting this so that other audiogoners are aware of the fake cables .

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 01:57
Uf upiko sam planetarnu temu, i to baš ja koji 12 g. ne kupih ni jedan pošten tvornički kabel. Samo da nije volko spamera.

Sad bi oni debatirali jel život pravedan.

-------------

Objavio: Dubravko
Datum objave: 04.siječanj.2014 u 10:47
Zanimljiva ta http://forum.audiogon.com/cgi-bin/fr.pl?fcabl&1353271254&read&keyw&zzfake+audioquest+sky+cables - tema na agonu koju spominje jerga, u tih par postova vidi se da je image kod kabela sve. Može biti i da su ti kabeli za 20% cijene zapravo 99% originali (čak možda i 100% jer iskusni ljudi očito ne primjete razliku u uporabi), i da što se tiče tih konkretnih kabela faktički nije riječ o prijevari već o prodaji 99% prave stvari izvan službenog kanala (sve isto kao i original osim metode terminiranja konektora). Ali taj kabel ipak više nije dostojan ni tih 20% cijene.

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 11:05
Naravoučenje!

Kupujte fejk kablove po smiješnim cijenama, s obzirom da ih moraš slati u tvornicu da bi ti rekli dali je fejk vrlo vjerovatno isto "sviraju"

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 11:38
Originalno postano od strane člana: dupli dupli napisao:

Naravoučenje!

Kupujte fejk kablove po smiješnim cijenama, s obzirom da ih moraš slati u tvornicu da bi ti rekli dali je fejk vrlo vjerovatno isto "sviraju"

Iliti:

Što onda kupuješ, ako ne čuješ razliku

-------------

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 11:41
Originalno postano od strane člana: dupli dupli napisao:

Naravoučenje!

Ma kakvi isto... Nova generacija kabela uvijek svira puno bolje jer je u nju uloženo puno više razvoja. To je kao i kod deterdženata. Na reklamama proizvođači zorno prikazuju kako novi deterdžent pere bolje od onog starog. Taj stari je isto tako dobro prao dok je bio novi, ali sad više nije novi i moć pranja mu više nije kao nekad. To "nekad" je bilo prije godinu ili dvije. Ima tako nekih područja u kojima tehnika jednostavno grabi naprijed.

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 11:50
Uh al bi se dalo sprdat....al neću...oooooj riđane oooooj.....lokot i bananu njušim ....

Objavio: vdem
Datum objave: 04.siječanj.2014 u 11:57

Bez obzira što i ova tema lagano skreće na "filozofiju" promotora politike da kabeli nemaju nikakvog uticaja i da je "sve ravno"...

Kopiranje kabela je loše i spada u kriminal. Ako vam razlike nisu bitne ili ih ne primjećujete onda kupite jeftinije kabele, napravite ih sami i guštajte.

Ja bar puno više cijenim dobar zvuk iz jeftinijh komponenti nego skup a loše složen zvuk iz nekih elitnih komponenti. Jer uvjek se može nešto naučiti (za sebe) iz dobro složenog sistema, a to je jedina stvar koja je bitna u audiofilskim druženjima, preslušavanjima i razgovorom tj. razmjeni dojmova.

Nema nikakvog smisla i logike žuditi za skupim kabelima samo zbog cijene i opravdavati kopiranje "ne puno smanjenom funkcionalnošću". Osim elitizma.

-------------

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 12:40
Kopiranje je samo jedan od nekoliko segmenata koji tu nisu u redu. Isto tako nije u redu prikazivati nebitne promjene kao nekakav razvoj.

Kabeli imaju utjecaja, i u sistemima osrednjeg i u onima jako dobrog zvuka, ali čak i neovisno o slušaču a ovisno o koncepciji sistema taj utjecaj može biti nebitan ili neutraliziran, ako se naravno radi o kabelima namijenjenima za audio. To je teško pokazati bez demonstracije i u pravilu nema smisla bilo kome tako nešto dokazivati. Na neki način je to zahvat poput http://www.stereophile.com/content/carver-challenge - Carver Challengea ...   

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 04.siječanj.2014 u 12:51
Originalno postano od strane člana: Dubravko Dubravko napisao:

Zanimljiva ta http://forum.audiogon.com/cgi-bin/fr.pl?fcabl&1353271254&read&keyw&zzfake+audioquest+sky+cables - tema na agonu koju spominje jerga, u tih par postova vidi se da je image kod kabela sve. Može biti i da su ti kabeli za 20% cijene zapravo 99% originali (čak možda i 100% jer iskusni ljudi očito ne primjete razliku u uporabi), i da što se tiče tih konkretnih kabela faktički nije riječ o prijevari već o prodaji 99% prave stvari izvan službenog kanala (sve isto kao i original osim metode terminiranja konektora). Ali taj kabel ipak više nije dostojan ni tih 20% cijene.

Sve je to ok ali se kabel onda nebi trebao zvati AQ nego nekako drugačije. To je očit kriminal. Ti genijalni "kabelski konstruktori" bi trebali registrirat firmu, organizirat proizvodnju, zaposlit ljude, plačati porez, izraditi kataloge i uložiti u marketing te nakon što tijekom nekoliko godina naprave mnogo dobrih kabela i etabliraju se na tržištu mogu uživati u svojoj tržišnoj poziciji i mogućnosti da skupo naplate kabel. Onda bi vjerojatno nasekirali kada bi im netko kopirao neki model i prodavao u petinu cijene.
Napravi piće od šečera, karamele i gaziraj ga sa CO2 i nazovi ga Coca Cola pa ćeš vidjet što će biti..
Momci...to je za zatvor...

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 12:58
  Mislim da treba prihvatiti činjenicu da audiofilija spada u jedan dio ljudskog interesovanja gdje egzaktne činjenice ili ne postoje ili se namjerno potiskuju u drugi ili treći plan. Takođe, da bi se postalo vrhunskim audiofilom, skepticizam je strogo zabranjen.

Ono što vidjeh i poslušah po sajmovima i kod Bože, me je samo učvrstilo u mom stajalištu.

Kao što Gašo reče, oprema je dobrim dijelom postala razlogom za kurčenje i pokazivanje, poput sportskog automobila ili skupocjenog sata. Na (nečiju) žalost hifu ne možete nosati po gradu. Proizvođači su to dobro prepoznali i sad na nama je da li ćemo upasti u tu zamku ili ne.

-------------

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 13:01
Još jedan ''čuveni'' test:

One last thing regarding your comment on replication and judging the ability of
componants to bring you nearest the original sound (my words, not yours). I'm so sorry, but I do not buy into 90% of the hype brought to us audiophiles by the commercial sector of our hobby and the home entertainment industry at large. My brother, an audio engineering whiz kid has proven to me what is real and what is not. Let me rehearse with you an example of how he does this.

We gathered up a 5 of our audio buddies. We took my "old" Martin Logan SL-3 (not a bad speaker for accurate noise making) and hooked them up with Monster 1000 speaker cables (decent cables according to the audio press). We also rigged up 14 gauge, oxygen free Belden stranded copper wire with a simple PVC jacket. Both were 2 meters long. They were connected to an ABX switch box allowing blind fold testing. Volume levels were set at 75 Db at 1000K Hz. A high quality recording of smooth, trio, easy listening jazz was played (Piano, drums, bass). None of us had heard this group or CD before, therefore eliminating biases. The music was played. Of the 5 blind folded, only 2 guessed correctly which was the monster cable. (I was not one of them). This was done 7 times in a row! Keeping us blind folded, my brother switched out the Belden wire (are you ready for this) with simple coat hanger wire! Unknown to me and our 12 audiophile buddies, prior to the ABX blind test, he took apart four coat hangers, reconnectd them and twisted them into a pair of speaker cables. Connections were soldered. He stashed them in a closet within the testing room so we were not privy to what he was up to. This made for a pair of 2 meter cables, the exact length of the other wires. The test was conducted. After 5 tests, none could determine which was the Monster 1000 cable or the coat hanger wire. Further, when music was played through the coat hanger wire, we were asked if what we heard sounded good to us. All agreed that what was heard sounded excellent, however, when A-B tests occured, it was impossible to determine which sounded best the majority of the time and which wire was in use. Needless to say, after the blind folds came off and we saw what my brother did, we learned he was right...most of what manufactures have to say about their products is pure hype. It seems the more they charge, the more hyped it is.

So you see, my friend, that is why I have joined up with this site ( http://www.audioholics.com - audioholics ) because their approach to good sound and education to acquire good sound and video is based on science, not hype, hypnotics, placebo effects or wishful
thinking.

My best regards;

Dr. Bob Dean

-------------

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 15:16
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Sve je to ok ali se kabel onda nebi trebao zvati AQ nego nekako drugačije. To je očit kriminal.

Ovo bi trebala biti glavna nit teme o lažnjacima.

Apsolutno je nebitno kako šta svira. Može lažnjak svirati i bolje po nečijem mišljenju...

Bitna je granica koja razdvaja dozvoljeno ponašanje i kriminal.

Zamagljivanje te granice pričicama o kvaliteti i svrhovitosti... opravdavanje lošim promotivnim nastupima pojedinih firmi... u najmanju ruku nije svrhovito.

Ako smatrate da je moralno dozvoljeno kopiranje kabela... onda morate dozvoliti i kopiranje uređaja, pojačala, zvučnika... možda nismo daleko ni od takvog razvoja situacije.

-------------

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 15:19
Onda treba biti principijelan i isto tako popljuvati kompanije koje su prepakivale tuđe uređaje ( i prodavale po 10x većoj cijeni), a da to nisu rekle kupcu. Ko ne zna o kome pričam, rado ću ga podsjetiti.

Ali generalno se slažem sa navedenim. Kopiranje je kriminal i tu nema velike dileme.

-------------

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 15:28

Još jedan ''čuveni'' test

Kako bi ti objasnio razlike u kvaliteti i cijeni u okviru iste firme.

U par tema je spomenut Audioquest pa uzmimo njega kao primjer.

Audioquest ima interkonekte i zvučničke kabele u ogromnom rasponu modela i cijena.

Gledano na cijelu paletu interkonekata recimo... od 100tinkak kuna do na tisuće dolara.

Postoji li kvalitativna razlika od jeftinog Audioquesta do skupog?

Postoji li kvalitativna razlika od jeftinog Audioquest kabela do "pevec" interkonekta?

Da li kopija audiquest kabela svira kao kopirani (skupi) audioquest ili lošije od jeftinog audioquesta?

Da li "pevec" interkonekt svira bolje od kopije Audioquest sky kabela?

Kad bi bio u skupini audiofila koji "ne doživljavaju" kabele... prije bi kupio Audioquest interkonekt od 300 kn nego kopiju Sky-ja za 800.

-------------

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 15:36
Kako bi ti objasnio razlike u kvaliteti i cijeni u okviru iste firme.

Profilisanje kupaca

Postoji i tu nema sumnje, no da li je razumno dati 100x više novca za 20% pomaka u zvuku? Kroz kabele? Po meni nije, ja bih radije zamijenio komponentu.

Postoji li kvalitativna razlika od jeftinog Audioquest kabela do "pevec" interkonekta?

Postoji (pod uslovom da sam sistem može izgurati tu razliku) na kineskoj mini liniji nema razlike.

Da li kopija audiquest kabela svira kao kopirani (skupi) audioquest ili lošije od jeftinog audioquesta?

Nisam slušao i zato je meni sve moguće.

Odgovor iznad

Kad bi bio u skupini audiofila koji "ne doživljavaju" kabele... prije bi kupio Audioquest interkonekt od 300 kn nego kopiju Sky-ja za 800.

Slažem se.

-------------

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 15:39
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

[QUOTE=adrian]
Još jedan ''čuveni'' test

Test je smo pokazao koliko ljudi misli da čuju kabele. Neki zasigurno da, ali neki poučeni tuđim iskustvom isto to misle i tu je poanta. A još ako imaju i love, sreća najveća ( za proizvođače naravno).

Da rezimiram svoj stav. Sve preko 500 Eur za novu žnjoru je bacanje prašine u oči. Taman me izbacili sa foruma, jer zbog toga nisam audiofil.

I na kraju krajeva, zapitajte se zašto Kinezi kopiraju baš kabele i sve vezano uz njih (konektore i sl.)?

Nisam mogao da odolim a da ne ubacim ovo

http://www.thecableco.com/Product/Siltech-Empress-Double-Crown - Siltech 2x1,5 m IC   30.500$
http://www.thecableco.com/Product/Siltech-Emperor-Double-Crown - Siltech 2x2,5 m SPC 55,800$
http://www.thecableco.com/Product/Avatar-II - PranaWire Avatar II 1,5 m Power cable 21,900$

Moje pitanje je koliko je to kvalitativno bolje od ovog:

http://www.thecableco.com/Product/Classic-330i - Siltech classic 330i 1.300$
http://www.thecableco.com/Product/Siltech-90-L - Siltech-90-L 1.080$
http://www.thecableco.com/Product/Kensho - Prana Wire Kensho 2.399$

-------------

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 15:55

Postoji i tu nema sumnje, no da li je razumno dati 100x više novca za 20% pomaka u zvuku? Kroz kabele? Po meni nije, ja bih radije zamijenio komponentu.

Slažem se sa odgovorima, jedino mi ovaj nije baš "legao".

Skupi kabeli su naravno namjenjeni za spajanje na skupe uređaje. Ako neko vidi svrhu u pojačalu od $10.000 i pripadajućem kabelu od $2.000 onda po meni nema smisla za manje zvučne korekcije mjenjati pojačalo i u postupku izgubiti tri do pet tisuća... kad se može probati izmjenom puno jeftinije komponente.

To što se interkontekt od $2.000 spaja na pojačalo od $1.000... to nije faul prozivođača... nego korisnika.

Upravo taj korisnički "faul" je glavni uzrok pojavljivanju kopija. Audiofili iz nekog razloga vole spajati utraskupe i ezoteričnih kabele na jeftinije uređaje. Makar bile i kopije...

-------------

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 16:03

Slažem se sa odgovorima, jedino mi ovaj nije baš "legao".

Skupi kabeli su naravno namjenjeni za spajanje na skupe uređaje. Ako neko vidi svrhu u pojačalu od $10.000 i pripadajućem kabelu od $2.000 onda po meni nema smisla za manje zvučne korekcije mjenjati pojačalo i u postupku izgubiti tri do pet tisuća... kad se može probati izmjenom puno jeftinije komponente.

To što se interkontekt od $2.000 spaja na pojačalo od $1.000... to nije faul prozivođača... nego korisnika.

Upravo taj korisnički "faul" je glavni uzrok pojavljivanju kopija. Audiofili iz nekog razloga vole spajati utraskupe i ezoteričnih kabele na jeftinije uređaje. Makar bile i kopije...

Ja sam mislio na kabl od 200$ ili 20.000$. Tu je razlika 19.800$. Za tu lovu ima lijepih stvari za kupiti. Zar ne.

Glavni uzrok pojavljivanju kopija je taj što se uz uloženih minimalno novca može maximalno dobro zaraditi. Niti jedan, ali niti jedan kabel u proizvodnji ne košta više od 500 Eur. Izuzetak su možda ručno rađeni, ali na samo Zapadu. U Kini to rade za kikiriki. I nemojte mi samo o R&D u ovom segmentu.

-------------

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 16:04

Skupi kabeli su naravno namjenjeni za spajanje na skupe uređaje.

Time si sve rekao.
Case is closed

-------------

Objavio: Sten
Datum objave: 04.siječanj.2014 u 16:25

... Da rezimiram svoj stav. Sve preko 500 Eur za novu žnjoru je bacanje prašine u oči. Taman me izbacili sa foruma, jer zbog toga nisam audiofil...
 Audiofil nije osoba kojoj je cilj imati što skuplji sistem, već kojoj je cilj imati što bolji sistem.

A tvoj stav o granici "500 eura" je čisto tvoj osoban stav koji nema baš neko uporište u realnosti. Mislim, ima za tebe, ali je nebitno jer je logički pogrešan jer ne sagledava cjelinu. Za nekog drugog ta je granica 100 eura, za nekog trećeg 3000 eura itd. Mislim da shvaćaš poantu.
 Da bi mogao išta takvog tvrditi morao bi preslušati i hrpu skupljih kabela od tih "500 eura" (sve tamo do najskupljih), na odgovarajućem sistemu, u kontroliranim uvjetima.

Btw. i ja sam nekad mislio da je npr. sve iznad cca. 10 000 kuna po komponenti nepotrebno. Zašto sam tako mislio, ne znam ni sam; kombinacija pročitanih "pametnih" textova, imaginacije, nekog prosjeka ondašnje ponude, uređaji koji su imali poznanici ... tako neki bezvezni mix.

Kad sam, pomalo, došao do tog ranga cijene s vlastitim sustavom, i onda malo zakoračio preko njega vidio sam da je to bez veze. Ne postoje nikakve "granice isplativosti", samo sve bolje i bolje, ako imaš novca za to pratiti (naravno, nije sve skuplje automatski i bolje, ali generalno stvari tako stoje) , a ako nemaš, onda zna vrlo često počinje racionalizacija i postavljanje razno-raznih "granica", poučaka, formulacija i sličnog.

-------------
Gamut CD3-->MF M6 PRE-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x6)

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 16:28
Sve što sam iznio, moj je lični stav. A audiofilija je jedna od mnogih igara bez granica. Neki su to prepoznali.

-------------

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 16:32
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

... Da rezimiram svoj stav. Sve preko 500 Eur za novu žnjoru je bacanje prašine u oči. Taman me izbacili sa foruma, jer zbog toga nisam audiofil...
 Audiofil nije osoba kojoj je cilj imati što skuplji sistem, već kojoj je cilj imati što bolji sistem.

A tvoj stav o granici "500 eura" je čisto tvoj osoban stav koji nema baš neko uporište u realnosti. Mislim, ima za tebe, ali je nebitno jer je logički pogrešan jer ne sagledava cjelinu. Za nekog drugog ta je granica 100 eura, za nekog trećeg 3000 eura itd. Mislim da shvaćaš poantu.
 Da bi mogao išta takvog tvrditi morao bi preslušati i hrpu skupljih kabela od tih "500 eura" (sve tamo do najskupljih), na odgovarajućem sistemu, u kontroliranim uvjetima.

Btw. i ja sam nekad mislio da je npr. sve iznad cca. 10 000 kuna po komponenti nepotrebno. Zašto sam tako mislio, ne znam ni sam; kombinacija pročitanih "pametnih" textova, imaginacije, nekog prosjeka ondašnje ponude, uređaji koji su imali poznanici ... tako neki bezvezni mix.

Kad sam, pomalo, došao do tog ranga cijene s vlastitim sustavom, i onda malo zakoračio preko njega vidio sam da je to bez veze. Ne postoje nikakve "granice isplativosti", samo sve bolje i bolje, ako imaš novca za to pratiti (naravno, nije sve skuplje automatski i bolje, ali generalno stvari tako stoje) , a ako nemaš, onda zna vrlo često počinje racionalizacija i postavljanje razno-raznih "granica", poučaka, formulacija i sličnog.

Eto vidiš, moj rezon se isto vremenom promijenio, ali u suprotnom smjeru od tvojega. Iako sad imam puno bolji standard i mogu si priuštiti nešto što prije 10-ak godina nisam mogao. Prodavanje muda pod bubrege kod mene više ne prolazi. Ali, svakom njegovo.

-------------

Objavio: Sten
Datum objave: 04.siječanj.2014 u 16:54
 Ne znam, kod mene nikad nisu ni prolazila "muda pod bubrege", pa mi je ta izjava time neshvatljiva. Pogotovo ako se ne odnosi na ono što sam u gornjem postu napisao najmanjom veličinom fonta.

-------------
Gamut CD3-->MF M6 PRE-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x6)

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 17:01
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Ne znam, kod mene nikad nisu ni prolazila "muda pod bubrege", pa mi je ta izjava time neshvatljiva. Pogotovo ako se ne odnosi na ono što sam u gornjem postu napisao najmanjom veličinom fonta.

Nije to imalo ništa sa tvojim postom.

Nego sa http://homepage1.nifty.com/iberia/column_audio_goldmund-e.htm - ovim i sličnim.

A što se tiče cijene, to već odavno nije garant kvalitete. Nevezano za audiofiliju.

Onaj čije su pare određuje šta će sa njima. Meni je to savršeno jasno.

-------------

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 17:07

Ne znam na što misliš pod "ne doživljavaju kabele" kad ih svi moraju koristiti. Nitko ne može dobiti dobar zvuk sistema kroz loš kabel. Ali ako je moguće dobiti dobar zvuk kroz kabele od 10 ili 100 kn po metru, onda nije logično da su ti kabeli loši, pa to ipak tjera na razmišljanje.

Vezano za podebljana pitanja, zanima li tebe u čemu je zapravo kvalitativna razlika između bilo kojih kabela? Mene to zanima. Ima li logike u pitanju bi li ta razlika morala biti izražena i kroz neke egzaktne parametre osim samo kroz izlizane epitete u plaćenim recenzijama? Postoji li u tim razlikama neki čujni prag, neka izobličenja koja više nisu čujna ako su na recimo -50 dB? Ili to mora biti -70 dB kao u Carverovom izazovu? A što ako su ona već sada na -100 dB? Do koje granice kvalitete uopće ima smisla razvijati kabel? Razvija li netko bilo kakvu univerzalno prihvaćenu objektivnu komparaciju audio kabela?

Ja ne vidim baš nikakvu korisnu informaciju u bilo kakvim recenzijama kabela, profesionalnim ili amaterskim, koje opisuju samo slušno iskustvo. Nije da ne vjerujem onima koji pišu, nekima i vjerujem, ali ono što su oni čuli u svom sistemu iz raznih razloga vrijedi samo za taj sistem i ni jedan drugi. Kakva onda korist od toga?

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 17:25
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Sve je to ok ali se kabel onda nebi trebao zvati AQ nego nekako drugačije. To je očit kriminal. Ti genijalni "kabelski konstruktori" bi trebali registrirat firmu, organizirat proizvodnju, zaposlit ljude, plačati porez, izraditi kataloge i uložiti u marketing te nakon što tijekom nekoliko godina naprave mnogo dobrih kabela i etabliraju se na tržištu mogu uživati u svojoj tržišnoj poziciji i mogućnosti da skupo naplate kabel. Onda bi vjerojatno nasekirali kada bi im netko kopirao neki model i prodavao u petinu cijene.
Napravi piće od šečera, karamele i gaziraj ga sa CO2 i nazovi ga Coca Cola pa ćeš vidjet što će biti..
Momci...to je za zatvor...

Možda i nije baš za zatvor. Ako je to pravi kabel, a čini se da u ovom slučaju je, ali je netko drugi zalemio konektore, onda je to i dalje pravi kabel, djelomice izmjenjen, prodavač je privatni, prešutio je neke informacije, ali je to obilato kompenzirao nižom cijenom. I pravi proizvođači prešućuju ili "uljepšavaju" hrpu informacija pa nikome ništa.

Čini mi se da je ova konkretna situacija slična onoj s nekim auto dijelovima. Recimo kugle za moj auto mogu kupiti u originalnoj trgovini i kutiji sa znakom proizvođača automobila. Na samoj kugli je također utisnut znak proizvođača automobila, iako je on sam ne proizvodi. Oznaka pravog proizvođača može i ne mora biti prisutna.

Istu (ne sličnu ili kompatibilnu nego istu) tu kuglu u drugom dućanu mogu kupiti i od pravog proizvođača, u njegovoj kutiji, i ta kugla opet ili ima utisnut znak proizvođača automobila ili je on na tom mjestu izgreben. Jedina razlika je što kugla (ili recimo komplet lamela/korpa/ležaj) ima 3 do 5 puta manju cijenu od one prve.

Onda će netko negdje napisati da ti dijelovi ipak nisu isti jer mogu neke specifikacije biti drugačije, ili da je to druga klasa itd.

Drugi primjer, prvi auspuh mi je na autu trajao 15 godina, i taj prvi je od katalizatora na dalje  u jednom komadu, i to uopće nema za kupiti kao rezervni dio, to je samo za proizvodnju. Kao rezervni dio dobavljivo je jedino u dva komada. I ode tako zadnji lonac (prvi je i dalje dobar nakon skoro 23 godine), i ja pokleknem, da kao isključim svaku mogućnost greške i uzmem "original" u dućanu proizvođača, pa da mi opet traje što duže, iako znam da ću unutra dobiti neki Valeo, Ernst, Gillet ili Eberspacher. I dobijem Gillet koji se raspadne za nešto više od dvije godine. I to dobro da se nešto nije razletilo jer mi je nabio vunu u izlaz ispuha pri povelikoj brzini, po zvuku sam mislio da sam nešto udario. I onda srećom naletim na Eberspacher u Poljskoj i sa dostavom preko jednog dućana kupim ga za 4 puta manje novca od ovog prije. Zasad drži iako je i on nedavno počeo pljuvati vunu. No ipak vidljivo je kvalitetniji od Gilleta, a i jedan i drugi imaju na sebi urednu oznaku proizvođača automobila koja bi morala garantirati podjednake i vrlo visoke performanse.

I ne prešućuje li time i taj moj proizvođač meni neke informacije kad mi za 4 puta veću cijenu prodaje osjetno lošiji proizvod i je li to pošteno i je li to za zatvor? A sve legalno...

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 17:26
Recimo to ovako

Nova Mercedes E klasa košta oko 42.000 Eur

Novi Siltech Emperor Double Crown kabel 2x2.5m košta oko 42.000 Eur.

Zašto Kinezi ne fejkaju Mercedes? Koliko košta razvoje jednog novog modela i koliko karika u lancu je ukjučeno. A sad se okrenite prema 5 metara lijepo upakovanog kabla i zapitajte se koliko to vrijedi. Razvoj jednog modela automobila može koštati i do 1.000.000.000$( Jedna Milijarda Dolara). Naravno da će  se on prodati u više primjeraka nego kabel, ali mene ne zanima što direktor ili vlasnik jednog Audioquesta ili Siltecha ne moGu imati jahtu kao i vlasnici i menadžeri u Mercedesu. Njihov problem, ne moj. O tim mudima i bubrezima pričam.

-------------

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 17:33
Pa fejkaju, i može ti netko reći da će i tu biti hrpa mušterija koje neće skužiti razliku i imat će pravo.

Ali da se zadržimo u audiju, ako netko iskopira neku Acoustic Elegance, Radian Be ili Accuton zvučničku jedinicu, postigne iste mjerne parametre i ponudi ih za 1/5 cijene neka mi se javi.

Datum objave: 04.siječanj.2014 u 17:36

Zašto Kinezi ne fejkaju Mercedes?

Iz istog razloga iz kojeg ne fejkaju Coca-Colu. Jer bi bilo posljedica.

Fejkaju samo ono što je manjih gabarita i lako se šverca.

-------------

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 04.siječanj.2014 u 17:40

Bez namjere da potpirim vatru moram napomenuti da je i kabel komponenta u sistemu. Bogato iskustvo stečeno na desetinama javnih prezentacija pokazuje da se vrlo često promjena kabela ili podloge ispod uređaja čuje više nego promjena recimo CD playera.
Kvalitativni napredak je teško vrednovati postocima. Možda nam je tako lakše no nema veze sa stvarnošću. Poanta je da ulažeš - investiraš u sonični napredak sistema. Sten dobro kaže. Nema tu nikakvih prodavanja "muda pod bubrege". Ako si uočio komponentu koja ti poboljšava zvuk pitanje je samo dali je možeš i želiš platiti. Nema relativizacije...

Uistinu nema potrebe za "zgražanjem" nad visokom cijenom nekih kabela ili bilo koje druge komponente. Kao da netko nekoga tjera da mora kupiti ono što ne može. Ono što je znakovito je činjenica da se žustro raspravlja o komponentama koje ionako nitko ne kupuje. Kao što i nitko nije kupio (nije mogao kupiti) KEF Muon nakon nakon prezentacije u Esplanadi ali to nije spriječilo salve histeričnih osvrta na njegovu cijenu...
smiješno...   

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net