Ispiši stranicu | Close Window

Apparatus Room

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Akustika
Ime foruma: Prostorna akustika
Opis foruma: Pitanja, preporuke, savjeti ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14004
Datum ispisa: 23.travanj.2018 u 19:12
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Apparatus Room
Objavio: Apparatus
Tema:: Apparatus Room
Datum objave: 22.srpanj.2014 u 10:50
Zovite me demolišn men. Čekić od 5 kila na mišiće i ožeži po višku. A novogradnja i nije se šparalo na vezivu. Kako god bilo, krenulo je, a ako je krenulo onda će i biti. Uskoro. Oko 28 m2 slušaone. Moj budući paradajz ovozemaljski. Sad me opljujte ili hvalite ili bilo što, nije bitno. Tek da znam da sam živ.

-------------
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Odgovori:
Objavio: Gašo
Datum objave: 22.srpanj.2014 u 11:08
Fajnli!!! Bravo.

Objavio: Edison
Datum objave: 22.srpanj.2014 u 11:19
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Zovite me demolišn men. Čekić od 5 kila na mišiće i ožeži po višku.

Udri jače, manijače!   

Datum objave: 22.srpanj.2014 u 11:24
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Fajnli!!! Bravo.
Fajnli i ja kažem. Neki dan slušam, a sustav se ugasi. Iz jednog plejera izlazi papirić (poput slipa iz POS terminala) na kojemu piše: kretenčino neopjevana, daj nas već jednom uvali u sobu kak spada da možemo svirat ko prave rajngle.

-------------
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Objavio: Jazzy
Datum objave: 22.srpanj.2014 u 11:30
Svaka čast maestro. To je dio sustava u kojem sam daleko najviše uživao gradeći ga. A još nije gotovo 
To je više od mjuze...brlog, bjeg, mir, ne postojanje kokodakanja, nema onog smanji malo...

Datum objave: 22.srpanj.2014 u 11:31
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Udri jače, manijače!   

Mogu ti reć, macola od 5kg doima se težom nego prije 15 godina kad smo se posljedni put družili. Isto tak i ove gips ploče 260 X 125 cm. Nekoć sam ih žonglirao oko sebe, a sad sam 7 komada unio s dvorišta u sobu i ubiše me. Tješi me jer je ovo zadnji šou tog tipa za mene. A i dosta je, brate mili.

-------------

Datum objave: 22.srpanj.2014 u 11:35
Originalno postano od strane člana: Jazzy Jazzy napisao:

To je više od mjuze...brlog, bjeg, mir, ne postojanje kokodakanja, nema onog smanji malo...
Nemam ja kokodakanja ni ovako (oženih genijalku), al nemam ni sobu.
Ipak, http://ecommerce.dynamikal.com/media/catalog/product/cache/13/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/m/a/man_cave_-_no_women_allowed.jpg - ovo  se mora imat na ulaznim vratima, za svaki slučaj.

-------------

Datum objave: 22.srpanj.2014 u 11:38
Ne mogu se ni ja požaliti na ženu...ali opet, previše je cirkulacije kroz dnevnu sobu, razgovora na telefone i tako to. Na kraju opet nema mira do večeri...a natpis, apsolutno, bez obzira na dobrost žena  

Jesi se bavio akustikom već u ovoj fazi ili za sada radiš golu sobu?

Objavio: Joby
Datum objave: 22.srpanj.2014 u 11:55
Ajde. Konačno da i ta minilinijica prosvira 

Datum objave: 22.srpanj.2014 u 11:57
A i ja kažem.

@ Frane: Zasad samo grubi radovi (priprema), a izračun tretmana će raditi naš meštar Sponđo Bob. Nakon toga ću se sam klat s Rigitonom, naravno.

-------------

Objavio: 11duc
Datum objave: 22.srpanj.2014 u 12:10
ne mogu verovat čekam na prve dojmove kada se stvari srede

Objavio: M.Djon
Datum objave: 22.srpanj.2014 u 12:12
Nek si Ti živ i zdraf ovo bu pomalo ! Za pećinu ne sumlam

Objavio: maltus
Datum objave: 22.srpanj.2014 u 13:14
A bas smo te u subotu  spominjali (kad ce on vec jednoc preselit svoje rajngle?) , nije ti se nis' stucalo ?!?! 

-------------
Samo glazbu slusam :)

Datum objave: 22.srpanj.2014 u 13:23

A i ja kažem.

@ Frane: Zasad samo grubi radovi (priprema), a izračun tretmana će raditi naš meštar Sponđo Bob. Nakon toga ću se sam klat s Rigitonom, naravno.

Superiška, nema druge nego udri, ljeto, macola

Objavio: olif
Datum objave: 22.srpanj.2014 u 13:43
Ajd, konačno se je malo genul........

Moram pod hitno staviti na oglas štemajzline (razne, solidno rabljene)....ak već nije kasno........

Objavio: Pamook
Datum objave: 22.srpanj.2014 u 13:49
samo naprijed

u biti, osnovno je upravo ono sto se vidi na slikama - voda, kanalizacija, klima. Izlazit ne moras, istjerat te ne mogu. Issssss

Objavio: ckzv
Datum objave: 22.srpanj.2014 u 14:18
28 m2

Hmmmm.

Trebat če čovek nove zvučnike

ili barem dostojan sub

Objavio: catalyst
Datum objave: 22.srpanj.2014 u 14:26
Api otpili onu česmu,što ima voda raditi u blizini TE elektronike.Ti ionako(kao i ja),ne piješ vodu.A bogme niti gosti koji će doći.One straight i ne primaj na slušanje,obično su i vegetarijanci     

-------------
Nosce te ipsum

Objavio: goran st
Datum objave: 22.srpanj.2014 u 18:08
Bravo Appi,samo naprid s tom macolom,

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Objavio: bais
Datum objave: 22.srpanj.2014 u 18:22
Wow, konačno nešto vrijedno ulogiranja.
Koje godine je predviđen završetak radova?

-------------
Automatski bias

Datum objave: 22.srpanj.2014 u 18:57
Hvala svima na pažnji, što bi nekoć reko legendarni Zvonko Letica. Teških alata više ne treba, to je gotovo. Sad slijedi cifranje u čemu sam oduvijek
dobar. Česme više nema. Sad je ondje ravan zid. Neće trebat novih zvučnika, a ni suba. Extrema je rasni floorstander u ruhu zvučnika na stalku. Useljenje i prosviravanje bi se moglo očekivati uskoro. Teško je reći jer ne radim samo to već i druge kućne i okokućne zahvate.

-------------

Objavio: Ivi Skoj
Datum objave: 22.srpanj.2014 u 20:05
Dakle kad se srednjovječni čovjek primi posla to uvijek nailazi na sveopće oduševljenje i odobravanje.
Jest da bi svaki papak uzeo hilticu i odradio muku po štemanju sa dotičnom, ali pravi muž gol do pasa znojan i prašnjav sa pregršt tetovaža uzima macolu i odrađuje to na ruke.
Gesta vrijedna divljenja i pomisli da se i sami upustimo u sličnu avanturu.
Još da nas je pitao da mu preporučimo mjuzu uz posao našoj sreći i domišljatosti ne bi bilo kraja.
Pošto radovi nisu još završeni iako oni koji nas pale su gotovi mali prijedlog za opuštanje uz šljaku.
https://www.youtube.com/watch?v=lPcCwAQJkLY - radna simfonija
Mislim da o djelatniku mjeseca ovaj puta ne moramo previse razmišljati.

Rad je zabava može se satima promatrati

-------------
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.

Objavio: moog
Datum objave: 22.srpanj.2014 u 21:29
Čestitke, Čika Macola!
Bit će to paklenska Nova Godina.
Pričat će se jednom unucima o njoj, uz vatru i sa srahopoštovanjem...

-------------
I'm a Blackstar ✴

Objavio: Johnny
Datum objave: 23.srpanj.2014 u 08:25

ako može malo upisuj di si nešto kupija koliko si platija kuna i tako...

Tako da te svi iskopiramo.

-------------
http://audiofil.hr/forum/forum_topics.asp?FID=25 - Audiofil klub Rijeka - pridruži se na e-mail listu

Objavio: Sasa
Datum objave: 23.srpanj.2014 u 08:55
E to je audiofilski san, muka mi je od mojih 16 kvadrata prostora za slusanje, samo ja nemam sta da srusim, jedino da udjem u wc! :)

Objavio: zook
Datum objave: 23.srpanj.2014 u 15:50
Ajde, konačno

-------------
đez je limunada

Objavio: tom hagen
Datum objave: 24.srpanj.2014 u 23:05
večer svima...
došlo i to na red Ap, neka...

-------------
      Smells like....victory.

http://www.youtube.com/watch?v=vRp7tYWnJJs

Datum objave: 25.srpanj.2014 u 11:03
Prema ovom će Sponđo Bob napraviti simulaciju akustara tretmana. Bumo vidli. Namještaja je najmanje moguće. Polica iza police hife, na kojoj je TV, zamišljena je kao single daska, znači ne kao neka ormarčina jer iza dolazi poveći zidni apsorber. Pretpostavljam. Plazmu sam mogao objesiti na zid, ali treba mi neka polica za laptop, Philips LivingColors lampu i još nekaj eventualno. Bumo vidli MkII. Ovako prazna, soba izgleda prilično veliko (27,5 m2), no kad se naroka... Bit će to super na kraju.

-------------

Datum objave: 25.srpanj.2014 u 12:55
Biti će dobra ta soba za Hifu !
Dobar akustički tretman iza zvučnika (i nešto bočno -ako bude trebalo), solidne zavjese, par slika na lijevi zid i to e to.

Mislim da će tek tu Extreme disati kak spada.......

Datum objave: 25.srpanj.2014 u 13:35
Daj ti predvidi i zidnu policu za gramofon. Nikad se ne zna, u starosti se zna prolupat'...  
a bolje ju je predvidjeti dok su gradjevinski radovi, nego naknadno.

A ako policu nikad i ne iskoristis, mozes staviti neku biljku...   

Objavio: baxa
Datum objave: 25.srpanj.2014 u 15:40
Makni policu za tv i objesi tv na zid. Policu s hifom ne iza nego između zvučnika.Police izvedi da budu čim niže.

Datum objave: 25.srpanj.2014 u 16:53

........
A ako policu nikad i ne iskoristis, mozes staviti neku biljku...   

Biljka će brzo uvenuti od.............

Objavio: Silver Spirit
Datum objave: 26.srpanj.2014 u 22:59

Datum objave: 28.srpanj.2014 u 20:30
Vejting...

-------------

Objavio: Abraxas
Datum objave: 31.srpanj.2014 u 04:07
Ajm vejting, sam nemoj predugo.
Naime, za nekih mjesec, mjesec i po dana čeka me isti posel. Namjeraval sam uzet malo od Aque i Jazyja, al kak je ovaj tvoj prostor jaaako sličan mojem po dimenzijama, ipak bum sve pokral od tebe   

Naravno, očekujem detaljnu specifikaciju materijala, statičke i zvukovne proračune, količinu novaca, količinu znoja koje si utrošil, foto strip u boji sa detaljno opisanim koracima i tako to.
Zakaj bi se obadva mučili, kad jedan more sve obaviti

-------------
RecidivisT          

Objavio: Pamook
Datum objave: 31.srpanj.2014 u 09:38
...meni ce bit drago vidjet napredak i fotostrip kako se penkalio čelik, ali bi svakako napomenuo da bi par prsatih fotomodela u istom prostoru bilo vise nego pozeljno 

Datum objave: 31.srpanj.2014 u 11:45
Originalno postano od strane člana: Abraxas Abraxas napisao:

Ajm vejting, sam nemoj predugo.
Naime, za nekih mjesec, mjesec i po dana čeka me isti posel. Namjeraval sam uzet malo od Aque i Jazyja, al kak je ovaj tvoj prostor jaaako sličan mojem po dimenzijama, ipak bum sve pokral od tebe   

Naravno, očekujem detaljnu specifikaciju materijala, statičke i zvukovne proračune, količinu novaca, količinu znoja koje si utrošil, foto strip u boji sa detaljno opisanim koracima i tako to.
Zakaj bi se obadva mučili, kad jedan more sve obaviti
Ne može.

-------------

Datum objave: 31.srpanj.2014 u 11:56
Originalno postano od strane člana: Pamook Pamook napisao:

...meni ce bit drago vidjet napredak i fotostrip kako se penkalio čelik, ali bi svakako napomenuo da bi par prsatih fotomodela u istom prostoru bilo vise nego pozeljno 
Ovo će bit na ulaznim vratima, tak da...

-------------

Datum objave: 31.srpanj.2014 u 12:24
Dok te zena ne skuzi 

-------------

Objavio: beboni
Datum objave: 31.srpanj.2014 u 12:39
.....znači,ništa od ovog na fotki?

http://i424.photobucket.com/albums/pp329/beboni1/jeba10D0.png~original - http://i424.photobucket.com/albums/pp329/beboni1/jeba10D0.png~original

-------------
I'm not sure how i got here, but i'm glad i did.

Datum objave: 31.srpanj.2014 u 13:10
Muški "brlog" , žemske moreju samo nah...t

Datum objave: 31.srpanj.2014 u 13:18
Aha, dok ne skuze di je osigurac 

-------------

Datum objave: 31.srpanj.2014 u 13:20
No dobro, kada vec delas struju ubaci pored AUTOMATSKIH (nadam se da si takve predvidio) osiguraca i odvodnik prenapona.

-------------

Datum objave: 31.srpanj.2014 u 21:19
Ne delam struju. Zasebni vod za hujfuj ću potegnuti kad budem mijenjao krov jer Elektra (grčka tragedija) insistira na brojilu na fasadi, u ormariću pa se onda bum pricufuknul za zasebni auto ziherung i ostalo. Sad mi je to gotovo neizvedivo. Onda bum i uzemljenje i odvodnik složil sam za audijo.

-------------

Objavio: MATIJA
Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 06:36

Ne delam struju. Zasebni vod za hujfuj ću potegnuti kad budem mijenjao krov jer Elektra (grčka tragedija) insistira na brojilu na fasadi, u ormariću pa se onda bum pricufuknul za zasebni auto ziherung i ostalo. Sad mi je to gotovo neizvedivo. Onda bum i uzemljenje i odvodnik složil sam za audijo.

a po tome, bogami i limitatore...

Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 08:43
Dobro deder, električari, još bumo se čuli kaj sve treba. Trebalo bu i uzemljenje samo hujfu.
P.S. Kako bih to sam najbolje napravio? To bih mogao ove godine. Savjet pliz.

-------------

Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 08:54
Zakopaj cink-traku, bakrenu plocu, zapikni stangu u zemljicu...
i spoji bar sa 6 kvadrata to isto sa svojom instalacijom uzemljenja. Naravno ono kaj je u zemljici zavrsava negdje na fasadi u nekakvoj spojnoj kutiji koja ujedno sluzi i za kontrolu /mjerenje otpora uzemljivaca.
M-da, odvodnik prenapona mora biti i na faznom i neutralnom dolaznom vodicu!
Sretno i pazljivo!

-------------

Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 09:28
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Zakopaj cink-traku, bakrenu plocu, zapikni stangu u zemljicu...
i spoji bar sa 6 kvadrata to isto sa svojom instalacijom uzemljenja. Naravno ono kaj je u zemljici zavrsava negdje na fasadi u nekakvoj spojnoj kutiji koja ujedno sluzi i za kontrolu /mjerenje otpora uzemljivaca.
M-da, odvodnik prenapona mora biti i na faznom i neutralnom dolaznom vodicu!
Sretno i pazljivo!
Pustimo sad odvodnike i inu galanteriju. Doći će i to na red, a rekao sam i kad. Apropo uzemljenja, pocinčana trakavica zvuči jednostavno. Koliko? Koliko duboko? Što je bolje? Bakrena ploča?

-------------

Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 11:04
Trakavicu ukopat min 80 cm (ako je gola zemljica), duzine 20-ak m (mozes i oko kuce ukopat, nikako napraviti smotak ). Takav uzemljivac ne smije imati otpor veci od 10 Ohma, cim manje tim bolje. Spojit sa ormaricem sa min 6 kvadrata, bolje 10 ili 16. U ormaricu medusobno spojiti uzemljenje i dovod nule sa stupa (zbog stabilnijeg napona i manjeg pada napona). Bakar je u biti nekakvo privremeno uzemljenje.

-------------

Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 11:16
Uyebote, pa to je kopanja... Budući mi smrdi lopata, reci za štangu (kakva). Kak to ide? Macolu imam pa ju bum zatukel do Kine ak treba.

-------------

Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 11:26
Ah, stanga.
Min 1,5 m duzine, 2" (da se ne spiga kada je tuces), cincana. Pitaj u elektro-ducanu ako imaju gotove cijevi. U svakom slucaju moras napraviti dobre spojeve, galvanski i mehanicki. Koristi bakrene pokositrene kabelske stopice i inox vide, matice i sajbice.

-------------

Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 12:06

Uyebote, pa to je kopanja... Budući mi smrdi lopata, reci za štangu (kakva). Kak to ide? Macolu imam pa ju bum zatukel do Kine ak treba.

Ne treba do Kine... dovoljno je do Australije... 

Ma napravi to kako treba... iskopas rupu od dva kvadrata, oko metar i pol duboku, stavis fine rahle zemljice i par kila soli, i na to polozis bakrenu plocu povrsine normalna covjeka, spojeno kako je maltus objasnio. Opet malo rahle zemljice i par kila soli (da dobro drzi vlagu), i to zatrpas.
Vjerski obred nije obvezatan...  

Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 12:14

Ah, stanga.
Min 1,5 m duzine, 2" (da se ne spiga kada je tuces), cincana. Pitaj u elektro-ducanu ako imaju gotove cijevi. U svakom slucaju moras napraviti dobre spojeve, galvanski i mehanicki. Koristi bakrene pokositrene kabelske stopice i inox vide, matice i sajbice.
To ću napraviti. Cevka 2 cola i vužgi. Što znači minimalno 1,5m? Htio bih optimalno. Jel to 2m ili više? A opet da je mogu nabiti u crnu zemlju t.j. da ne bude predugačka. Ovo za spojeve mi je jasno. Izolirat ću ih bitumenom na kraju. To ću spojit samo na utičnice za hifu. Otpor 10 ili manje oma mjerim prema nuli, naravno? Ima li smisla utući n.pr. 3 cijevi i spojiti ih zajedno. Sigurno bi bio manji otpor. Ako da, koliko razmaknute?

-------------

Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 12:17

Ne treba do Kine... dovoljno je do Australije... 

Ma napravi to kako treba... iskopas rupu od dva kvadrata, oko metar i pol duboku, stavis fine rahle zemljice i par kila soli, i na to polozis bakrenu plocu povrsine normalna covjeka, spojeno kako je maltus objasnio. Opet malo rahle zemljice i par kila soli (da dobro drzi vlagu), i to zatrpas.
Vjerski obred nije obvezatan...  
Pa to je skoro grob. Nisam još dotle doguro. Pljuc, hrać... Daj, nemoj me ti sad pilit. Taman sam se srodio s čekićem od 5 kila, a lopatu vidjet ne mogu. Soli kažeš? A papra ništa?

-------------

Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 12:22
Postoje propisi i preporuke za uzemljenje, isto kao i za gromobranske instalacije. Pred 20-tak godina sam iz biblioteke bio posudio bas knjigu o tome, i bilo je prikazano dosta nacina i preporuka za izvodjenje dobrog uzemljenja. Pravi posao za DIY-era... 

Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 12:25

Ah, stanga.
To ću napraviti. Cevka 2 cola i vužgi. Što znači minimalno 1,5m? Htio bih optimalno. Jel to 2m ili više? A opet da je mogu nabiti u crnu zemlju t.j. da ne bude predugačka. Ovo za spojeve mi je jasno. Izolirat ću ih bitumenom na kraju. To ću spojit samo na utičnice za hifu. Otpor 10 ili manje oma mjerim prema nuli, naravno? Ima li smisla utući n.pr. 3 cijevi i spojiti ih zajedno. Sigurno bi bio manji otpor. Ako da, koliko razmaknute?

Onda je dost 3x 1,5 m i razmaknute 5-6 m u istostranicni trokut. Spoji ih sa trakavicom. U tvom gradu i je sama zemljica, vise/manje pa nece biti problem sa otporom. Sol mi se bas ne svida iako je teorija dobra. Ipak ona previse nagriza, pa sta god mi o tome pricali.

-------------

Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 12:32
Ako ces nabijati cijev u zemljicu, daj je prije malo pripremi. Pozeljno je da izgleda kao cijev od "sharca" (ono sto je Lj. Samardzic nosio preko ramena u partizanskim filmovima). Mozes staviti i 3 takve. Stavis ih u priblizno istostranicni trokut i povezes trakom za gromobransku instalaciju.

U cijevi stavis soli...  

Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 12:35
Pa mislim ono, ovi sa obale samo na sol misle 

-------------

Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 12:53
Mislim da ti deči koji saniraju klizište na cesti iza Podsusedskog tunela imaju neke čudne sprave za bušenje zemlje. Vise ko spajdermeni i sa nečim buše i postavljaju mreže na nizbrdicu.
Obučeš manduru staviš šljem, infiltriraš se u ekipu i čas posla savladaš pravljenje rupa.
Ništa jednostavnije, a možda i sol imaju po nabavnoj cijeni.
Siguran sam da ti je to najjednostavnije.

-------------

Objavio: zook
Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 13:04
Ma yebo to sve. Zažalit ćeš. Puno je to lopatanja i čekičanja. Odustani na vrijeme.
Kupi si ajfon i slušalce i prst u uvo.

-------------
đez je limunada

Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 13:08
Originalno postano od strane člana: Ivi Skoj Ivi Skoj napisao:

Mislim da ti deči koji saniraju klizište na cesti iza Podsusedskog tunela imaju neke čudne sprave za bušenje zemlje. Vise ko spajdermeni i sa nečim buše i postavljaju mreže na nizbrdicu.
Obučeš manduru staviš šljem, infiltriraš se u ekipu i čas posla savladaš pravljenje rupa.
Ništa jednostavnije, a možda i sol imaju po nabavnoj cijeni.
Siguran sam da ti je to najjednostavnije.
Makaki. Avijonom do Emajtija pa na katedru za energetiku i informejšn iz prve ruke pa natrag.

-------------

Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 13:19
Čovjek ti da ozbiljno rješenje ,a ti se šališ.
Valjda profesionalci bolje znaju od samograditelja i samopomagača.
Gdje češ dobiti bolju informaciju nego na mjestu događaja.
Ti su se vise rupa nabušili nego ti cd-a preslušao.

Osim toga moraš prvo na more da sakupiš fizičku i mentalnu snagu za nastavak radova.
Taman je po tvom ukusu, nema ljudi pa se ne moraš gužvati. Jedino kad uđeš u tu toplu vodicu javi se onaj čudni efekt koji mi kontinentalci zovemo pileća kožica, pa ako ti to ne smeta navali.
Nije šljaka zec da će pobjeći.

-------------

Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 14:17
Joj mogel bi bit zločest oppo pitanju soli i bakra i "zalevanja" , al Maltus je najbolje rekel , samo na 100 cm . i miran si za navek , pogotovo kak nas sac Sveti Ilija u zadnje vreme "časti"

Datum objave: 01.kolovoz.2014 u 18:38

Postoje propisi i preporuke za uzemljenje, isto kao i za gromobranske instalacije. Pred 20-tak godina sam iz biblioteke bio posudio bas knjigu o tome, i bilo je prikazano dosta nacina i preporuka za izvodjenje dobrog uzemljenja. Pravi posao za DIY-era... 

ma u HEP-U je i onako sve imalo urbano, uglavnom nulovano...

Datum objave: 02.kolovoz.2014 u 11:59

Onda je dost 3x 1,5 m i razmaknute 5-6 m u istostranicni trokut. Spoji ih sa trakavicom. U tvom gradu i je sama zemljica, vise/manje pa nece biti problem sa otporom. Sol mi se bas ne svida iako je teorija dobra. Ipak ona previse nagriza, pa sta god mi o tome pricali.
Molim, reci još kako spojiti? Spojevima zatvoren trokut pa žičurina do utičnice ili odvojen trokut t.j. cijevi spojene serijski?

Cijevi ću zabiti otprilike 20cm ispod zemlje, spojiti trakama koje ću ukopati isto oko 20cm. To je u redu? Iznad je ionako travica za košnju i nikaj drugoga.

-------------

Datum objave: 02.kolovoz.2014 u 12:10
Btw, svaki bih spoj trake i cijevi napravio s dva vijka M-8 i fiksirao nazubljenim podloškama i maticama. Sve inox, naravno. Jel to okej?

-------------

Datum objave: 02.kolovoz.2014 u 13:03
Struja trazi najkraci put, narocito kA . Spoji ih u sredisnju zajednicku tocku (zvjezdiste) iz koje ides prema ormaricu. Takav vijak je dovoljan a dubinu sam odredi, ne znam koliko imas zelje duboko kopati u buducnosti 

-------------

Objavio: Zoll
Datum objave: 02.kolovoz.2014 u 13:05
http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=12822&KW=uzemljenje&PN=1 - audiofil.net/forum

-------------
prava hifa svijetli u mraku

Datum objave: 02.kolovoz.2014 u 13:07
Uff, iz zvjezdista ides dalje trakavicom do mjerne kutije na fasadi (na nju sam zaboravil) i tek od tamo zicom u prikljucni ormaric.
Eh godine ....

-------------

Datum objave: 02.kolovoz.2014 u 21:00
Hvala Marijane. Bum si to tak naredil. Kad svratiš k meni, imaš gajbu.

-------------

Datum objave: 03.kolovoz.2014 u 10:25
Gajbu?
Cega?
CocaCole?
Pa da umrem ....

-------------

Datum objave: 03.kolovoz.2014 u 11:08
Gajbu s picekima.

-------------

Datum objave: 03.kolovoz.2014 u 13:28
Samo ako su domaci, pa ih malo zrostiljamo 

-------------

Datum objave: 10.kolovoz.2014 u 10:55
Dok je buduća slušaona nakrkana stvarima iz podruma (čekam meštra da stavi hidroizolaciju i sve što treba za kompletno uređenje) i dok sam stendbaj, igrao sam se zgodnim programčićem za simulaciju interijera. Prazna soba izgleda poveliko, naročito u usporedbi sa sadašnjim mizerija prostorom, no kad se uvali sve što bih htio i nije baš tako. Ipak moram imati minimum namještaja, nekamo smjestiti kolekciju cedea i još ponešto te ljude povremeno. Polica iza police hife, gdje će biti plazma, laptop i Livingcolors led lampa, zamišljena je kao daska, a ne kao solidan komad kutije jer će stražnjim zidom dominirati oveći apsorber. Pretpostavljam. Ne znam kako će to na kraju biti jer još nemam izračun akustike. Bumo vidli. Kako god bilo, bit će prva liga. Uskoro otvara Ikea, katalog je dostupan i našao sam nekoliko komada namještaja. Kliničkog i minimalističkog dizajna kakvog preferiram. Kažem, previše je nepoznanica zasad, ali ovako nekako...

-------------

Objavio: Supersaša
Datum objave: 10.kolovoz.2014 u 13:35
Verinajs, lijepo je vidjeti da ide prema kraju.

Zašto umjesto police za TV ne ugradiš neku izbočinu da se objesi TV? Ukomponiraš sve sa apsorberom (knauf čuda dela), sakriješ kabele i na dnu ugradiš hrpu štekera za hifu...

Zamisli, sve središ i namjestiš i onda skužiš da ti trebaju samostojeći.

-------------
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind

Datum objave: 10.kolovoz.2014 u 14:47
Supersale, ne čitaš. Ni po beda plazmu objesiti na zid. Polica mi treba i za laptop (poveći HP na docku) te za lampu. Ta će mi http://www.google.com/search?q=philips+livingcolors+iris+black&hl=en&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=sGrnU_z-Boq_ygPXgYGQCA&sqi=2&ved=0CAgQ_AUoAw&biw=1537&bih=799 - lampa bit primarno svjetlo u prostoru jer je ovo soba isključivo za relaksaciju. A ovo za zvučnike više ne komentiram. Smiješno je.

-------------

Objavio: setup13
Datum objave: 10.kolovoz.2014 u 15:56
bez lampe bi ionako sve bilo uzalud.... inače sa lampom je vse na svome mjestu ..... svaka čast app...

-------------
slušam glazbu samo

Datum objave: 10.kolovoz.2014 u 18:26

Supersale, ne čitaš. Ni po beda plazmu objesiti na zid. Polica mi treba i za laptop (poveći HP na docku) te za lampu. Ta će mi http://www.google.com/search?q=philips+livingcolors+iris+black&hl=en&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=sGrnU_z-Boq_ygPXgYGQCA&sqi=2&ved=0CAgQ_AUoAw&biw=1537&bih=799 - bit primarno svjetlo u prostoru jer je ovo soba isključivo za relaksaciju. A ovo za zvučnike više ne komentiram. Smiješno je.

Imam takvu lampu. Koristih je pola ljeta i nekako zaboravih na nju (nisam bas preveliki ljubitelj LED-rasvjete)...
Moj prijedlog je da napravis indirektnu rasvjetu iz "duplog" plafona. Ako se ne varam Aqua je nesto takvo slozio. Vjeruj mi indirektna rasvjeta je daleko bolja za opustanje, pogotovo ako ima i regulaciju intenziteta.

-------------

Datum objave: 10.kolovoz.2014 u 19:56

Imam takvu lampu. Koristih je pola ljeta i nekako zaboravih na nju (nisam bas preveliki ljubitelj LED-rasvjete)...
Moj prijedlog je da napravis indirektnu rasvjetu iz "duplog" plafona. Ako se ne varam Aqua je nesto takvo slozio. Vjeruj mi indirektna rasvjeta je daleko bolja za opustanje, pogotovo ako ima i regulaciju intenziteta.
Buržujčina. Masno plati lampu, a onda zaboravi kako radi, a ni same lampe se ne sjeti.
Ima regulaciju intenziteta, regulaciju zasićenja boja, može automatski šetat cijeli spektar za 10 sekunda, ako ti drago, dva preseta, seksi daljinac... Sva podešenja uredno memorira. I difuzno je svjetlo. Jednostavno lampu okreneš prema zidu. Tko bi blejao u taj požar od ledica? Dugo sam lupao glavu što i kako i svakako je najveći problem što ne možeš znati kako će izgledati dok ne realiziraš. A onda je promijeniti teško do nemoguće ili najblaže frustrirajuće. Pokušao sam naći i neki program za simulaciju osvjetljenja no ne nađoh ništa pogodno osim mrcina za profije koje su ekstremno sofisticirane i naravno hebeno skupe. Dakle, razmišljao sam stropni apsorber uokviriti ledicama no to mi je nekako sele. Kaj ja znam? Kad bih barem mogao vidjeti nekoliko verzija pa odabrati izvedbu. Nije ni bitno, problem riješen. Stvar odlično izgleda i još bolje radi. Imam je tak da ne sviram napamet. Naravno, imat ću još neko stropno svjetlo (vjerojatno dva led reflektorčića) također na daljinac i jednu samostojeću lampu (kad već nemam takve zvučnike... :) za čitanjac. Ne znam što bi trebao imati protiv ledica. Postoje cool i warm verzije i svakako su odlična zamjena za halogenke koje su primarno grijači, a tek potom svjetiljke. Ni one šparne fluo lampe koje su bjesomučno gurali nemaju šanse. Em su krcate živom, em zrače ultraljubičasto, što naravno nitko nije spominjao dok ih je nastojao uvaliti narodu.

-------------

Datum objave: 10.kolovoz.2014 u 21:39
Originalno postano od strane člana: Apparatus<font size=2> Apparatus napisao:

Ima regulaciju intenziteta, regulaciju zasićenja boja, može automatski šetat cijeli spektar za 10 sekunda, ako ti drago, dva preseta, seksi daljinac... Sva podešenja uredno memorira. I difuzno je svjetlo.
...
Stvar odlično izgleda i još bolje radi. Imam je tak da ne sviram napamet.

Jesi tu lampu kupio od Aladdina? 

Datum objave: 10.kolovoz.2014 u 21:40
Kod audio uređaja si prilično tvrd pa tu nemamo neke šanse u iskazivanju kreativnosti, no možda da nam pustiš da ti odaberemo boju tapeta i presvlake za garnituru.

Evo pošto si krenuo sa rasvjetom par lampi za http://www.boredpanda.com/creative-diy-lamp-chandelier-lighting-ideas/ - odabir .
Ti izaberi, a mi bumo izvlačili šibicu ko će ti je napraviti.
Ak je ona sa žličicama za kavu prijavi odmah da ih ne bacamo, jer ih teba malo vise popiti.

-------------

Datum objave: 10.kolovoz.2014 u 22:17

Buržujčina. Masno plati lampu, a onda zaboravi kako radi, a ni same lampe se ne sjeti.
Ima regulaciju intenziteta, regulaciju zasićenja boja, može automatski šetat cijeli spektar za 10 sekunda, ako ti drago, dva preseta, seksi daljinac... Sva podešenja uredno memorira. I difuzno je svjetlo. Jednostavno lampu okreneš prema zidu. Tko bi blejao u taj požar od ledica? Dugo sam lupao glavu što i kako i svakako je najveći problem što ne možeš znati kako će izgledati dok ne realiziraš. A onda je promijeniti teško do nemoguće ili najblaže frustrirajuće. Pokušao sam naći i neki program za simulaciju osvjetljenja no ne nađoh ništa pogodno osim mrcina za profije koje su ekstremno sofisticirane i naravno hebeno skupe. Dakle, razmišljao sam stropni apsorber uokviriti ledicama no to mi je nekako sele. Kaj ja znam? Kad bih barem mogao vidjeti nekoliko verzija pa odabrati izvedbu. Nije ni bitno, problem riješen. Stvar odlično izgleda i još bolje radi. Imam je tak da ne sviram napamet. Naravno, imat ću još neko stropno svjetlo (vjerojatno dva led reflektorčića) također na daljinac i jednu samostojeću lampu (kad već nemam takve zvučnike... :) za čitanjac. Ne znam što bi trebao imati protiv ledica. Postoje cool i warm verzije i svakako su odlična zamjena za halogenke koje su primarno grijači, a tek potom svjetiljke. Ni one šparne fluo lampe koje su bjesomučno gurali nemaju šanse. Em su krcate živom, em zrače ultraljubičasto, što naravno nitko nije spominjao dok ih je nastojao uvaliti narodu.

Ma budem te pital za po' ljeta ...

-------------

Datum objave: 11.kolovoz.2014 u 08:56

Gasho, I te buduce lampe pridonose boljoj percepciji slusanja HiFe , pa sta god ti mislio o tome

Znam dobro što psihoakustka govori o tome, al onda treba prvo rešiti boje zidova i namještaja.

Datum objave: 12.kolovoz.2014 u 09:14
http://www.youtube.com/watch?v=VR90gQ-SIaY - evo ideje

Datum objave: 29.listopad.2014 u 09:20
Stara hrvatska narodna kaže da je bolje imati dobru sobnu akustiku nego lošu dvosobnu.

Vrijeme leti, a samo je 10 prstiju. Budući uređujem skoro kompletni stan i dobar dio predkućnice i zakućnice, stvar se odulji preko mjere. Dosta je toga učinjeno, a stigla i šljiva pa ćemo se baviti unutarnjim radovima. Kompletan proračun imam i mislim da će to na red doći u prosincu. Nije ni bitno. Kad bu, bu. Autor projekta je naš ultraiberturbomeštar Sponđo Bob zvan Lepi. Hvala rista još jednom. :)))
Osim što bi ovo trebalo riješiti većinu akustičkih problema ili ih svesti na podnošljivo jer ipak živimo u realnom svijetu, izgledat će prekokrasno (smreka daščice, Rigiton 8-18...). Vrlo je komplicirano za izradu što se na crtežima ne vidi. Izbrisao sam zidove i pokušao perspektivama pokazati buduće nedjelo pa ako koga zanima, shvatit će. Kako god obrnem, nayebah jer dok ne završim, iz te sobe ne izlazim tjednima. No, jednom se radi, jednom se mre. Nadam se najboljem, a fajn tjunig se uvijek može odraditi portabl elementima što i bi plan za kraj. Namještaja ima i još ne znam hoću li reducirati. Bumo vidli.

-------------

Datum objave: 29.listopad.2014 u 11:49
Pazi da ostaviš prostora za kombinirane elemnte upravo na zidu iza zvucnika, odnosno između. Jedno od bitnijih pozicija za apsorbciju koja definira zvucnu sliku.

Ova komoda ispod televizora bolje da je otvorenog tipa, televizor ako je velik isto radi sr...

Objavio: Johnny
Datum objave: 29.listopad.2014 u 12:50
toshiba suzumi klimu koja ima "quiet" tipku

Kabele sakrit. Alegoričan sam na kabele.

-------------
http://audiofil.hr/forum/forum_topics.asp?FID=25 - Audiofil klub Rijeka - pridruži se na e-mail listu

Datum objave: 29.listopad.2014 u 13:30
Koje kablove?

Objavio: Open Ear
Datum objave: 29.listopad.2014 u 13:47
Pa valjda od klime

-------------
If Less Is More... Nothing Is Everything

Objavio: Komandant Data
Datum objave: 29.listopad.2014 u 14:59
J ebote, tražio je Mont Blanca 3 godine, pa sad da ga skrije!!!

-------------

http://net.hr/danas/hrvatska/grad-zagreb-zatvara-kultni-nocni-klub-pod-okriljem-noci-devastirali-su-terasu-jer-je-zele-pretvoriti-u-parking/ - Milane, odlazi iz svetinje!

Datum objave: 29.listopad.2014 u 15:30
Nemam ga više. Sad imam AQ Sterling 2 (srebro/bakar). Baš razmišljam da ga uštemam u pod jer nema gay look snake skin.

-------------

Datum objave: 29.listopad.2014 u 15:40
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Pazi da ostaviš prostora za kombinirane elemnte upravo na zidu iza zvucnika, odnosno između. Jedno od bitnijih pozicija za apsorbciju koja definira zvucnu sliku.

Ova komoda ispod televizora bolje da je otvorenog tipa, televizor ako je velik isto radi sr...

Ne bih rekao da će na stražnjem zidu, (niti na dijelu bočnih do stražnjeg zida) biti išta osim ovih disorbera. Mislim, pokraj ovih gromada 4m2 lijevo i 4m2 desno. Možda bočni zidovi dobiju portabl tretman (laganica elementi poput slika) no to se sad ne zna.
Dolje ispred tevea je polica hife, a ne zatvorena škrinja kako je ovdje simbolično prikazano samo zbog gabarita. Ona kocka na podu ispred glumi amp na podestu.

-------------

Objavio: marantz65
Datum objave: 29.listopad.2014 u 15:47
Originalno postano od strane člana: Komandant Data Komandant Data napisao:

Mont Blanca ili Sterlinga?
Prvi je nabavljiv, za razliku od drugog kojeg (još) skriva...

Objavio: marantz65
Datum objave: 29.listopad.2014 u 15:49
Originalno postano od strane člana: marantz65 marantz65 napisao:

Originalno postano od strane člana: Komandant Data Komandant Data napisao:

Mont Blanca ili Sterlinga?
Prvi je nabavljiv, za razliku od drugog kojeg (još) skriva...

ne više

Objavio: jerga
Datum objave: 29.listopad.2014 u 17:36
Mont Blanc je golo jaje prema Sterlingu koji usput ima i metalic look za razliku od pegla kabela. Zato ne štemaj pod

Objavio: dan the man
Datum objave: 29.listopad.2014 u 17:39
    Prestao sam sliniti za kištrama, ali kad vidim da netko sređuje slušaonu odmah mi se rvacki jal uključi na maksimum. No, bit će jednog dana i to, samo treba strpljenja, kojeg nemam. Ja bih možda ostavio mogućnost da se zvučnici postave na dužem zidu, prije nego se zgotovi, kako mnogi mudrijaši savjetuju... Možda posluhnuti prije finalizacije?

Datum objave: 29.listopad.2014 u 19:18
Api, izgleda jako dobro, a na savjete nema potrebe trositi rijeci jer spuzva zna svoj posao! Uzivaj...;)

Datum objave: 29.listopad.2014 u 19:51
Originalno postano od strane člana: Jazzy Jazzy napisao:

Api, izgleda jako dobro, a na savjete nema potrebe trositi rijeci jer spuzva zna svoj posao! Uzivaj...;)  
Frenki, izgledat će predivno kad bude dovršeno. Iznimno je zatjevno za izradu i trebat će riješiti brdo zanatskih problema. Većinu toga ću sam. Kad smognem volje, opisat ću kako će konkretno izgledati jer se na simulaciji ne vidi t.j. vide se samo oblici. Meni je stalno pred očima bila Aquarijusova soba i mislio sam da će to tako nekako izgledati. Što nije ni čudno jer sam se njegove sobe nagledao. Ovo je meni neusporedivo ljepše. Znam da prije svega mora biti funkcionalno, ali estetika nikako ne odmaže. Kad sam dobio projekt, trebalo mi je par minuta da uopće skužim o čemu se radi, a onda sam shvatio koliko lijepo može biti i koliko truda iziskuje. A nešto i love bogami. Sad ne mogu dočekati početak izrade. Moram još probiti ulaz iz stana u slušaonu, zatvoriti postojeći vanjski, napraviti stepenice, ušminkati... Jedno veže drugo. Nema veze, sad sam cool jer znam što činiti, a u konačni rezultat nimalo ne sumnjam.
Još jednom napominjem: sve je ukalkulirano i krajnje stručno proračunato te je postignut najbolji mogući kompromis. Dakle, samo precizna izrada prema specifikaciji (ko pijan plota) i to je to. Prema tomu, nikakvih savjeta ne treba.

-------------

Datum objave: 29.listopad.2014 u 20:13

Ne bih rekao da će na stražnjem zidu, (niti na dijelu bočnih do stražnjeg zida) biti išta osim ovih disorbera. Mislim, pokraj ovih gromada 4m2 lijevo i 4m2 desno. Možda bočni zidovi dobiju portabl tretman (laganica elementi poput slika) no to se sad ne zna.

Dolje ispred tevea je polica hife, a ne zatvorena škrinja kako je ovdje simbolično prikazano samo zbog gabarita. Ona kocka na podu ispred glumi amp na podestu.
Znaci zid između zvučnika ce biti gol i dobra reflektivna površina?

Ako je tako, prava steta.

Objavio: Siamandi
Datum objave: 29.listopad.2014 u 20:41

Autor projekta je naš ultraiberturbomeštar Sponđo Bob zvan Lepi. Hvala rista još jednom. :)))

Spondjo - "Lepi" ... Krv cu mu popit kad dodje na Rab.
 Ulovio "sise" velikog posla i velike stvari. Svaka cast, da si se odlucio, isplatiti ce se visestruko - nesumnjivo
 Drzim ti palceve da sve prodje sto je gladje moguce.

-------------
AUTOBAHN bitte fair fahren

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net