Ispiši stranicu | Close Window

Focal, trebam majstora

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14250
Datum ispisa: 14.studeni.2019 u 12:46
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Focal, trebam majstora
Objavio: nino
Tema:: Focal, trebam majstora
Datum objave: 13.srpanj.2015 u 15:51
Problem s Chorusom 706V starim 3 godine. Prije par dana dođem u sobu, a na desnom zvučniku odlijepljen finiš (Wenge, african rosewood). Možete na slici vidjeti kako izgleda. Zvučnik nije pao, nije udaren i nije stajao na direktnom suncu. Čak i da je, na tom mjestu je stajao Castle skoro 15 godina i eno ga još kao nov.
Kontaktirao sam Focal, oni me uputili na Dacco, brzo mi se javio g. Darko Vekić i sada on pokušava nešto srediti s njima.
Za sada mogu samo čekati, ali ako ne bude ništa od toga imate li kakvih ideja što napraviti. Taj dio koji se odlijepio kao da se skupio, osušio, pa više ne doseže do spoja s ostatkom na gornjoj ploči. Znači kada bih dao nekom da to zalijepi ipak bi ostao dio nepokriven.

-------------
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Chord Clearway coax)/Pioneer N-50(Atlas Hyper Intergra coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)

Odgovori:
Objavio: zden
Datum objave: 13.srpanj.2015 u 17:41
Ideš kao u čajnez modelima , koji šamar i reklama 

-------------
zden

Objavio: Dean
Datum objave: 13.srpanj.2015 u 18:55
Većina (gotovo svi) zvučnici su danas tako napravljeni. Melemin termoformiran vakumom. Oštećenje je najvjerojatnije nastalo grijanjem (gotovo sigurnno). Bojim se da je jedino da nabaviš iz tvornice orginalnu bočnicu ili melamin. Da se izrezati i gornji trokut, pa zaljepiti novi, ali teško da će uredno ispasti..... 

Datum objave: 13.srpanj.2015 u 19:47
To sam i ja pomislio, izrezati točno po bridu i staviti nešto najsličnije nijanse, pa kako ispadne.

-------------
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Chord Clearway coax)/Pioneer N-50(Atlas Hyper Intergra coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)

Objavio: Odilon
Datum objave: 16.srpanj.2015 u 13:43
Fenom zagrijati tu fuliju da odmeksa.. (postane lagano gumenasta pri visokoj temperaturi) .. onda se da nategnuti i prilagoditi... i onda tako toplu    s necime zeljipiti natrag na drvo. Ako ces uspijeti nategnuti.. sigurno ce onda ostati viska koji ce preci preko ruba.. to odrezati skalperom..   a ako mislis da neces moci dovoljno navuci..   ovaj mediapan prije sveg postupka mozda obojati u slicnu boju pa onda zaljepiti samo kolko ide....   i na kraju nabaviti pašku cipku + teglu cvijeca   :-) Sretno.

-------------
>>> Keep Moving Forward <<<

Datum objave: 16.srpanj.2015 u 18:35
Hvala!
Čekam sada vijesti iz daleke, ali prijateljske Francuske, pa ako od toga ne bude ništa idemo u radove. Možda umijesto paške čipke neki pončo preko svega :-)

-------------

Objavio: alki
Datum objave: 16.srpanj.2015 u 22:31
oprosti nino, ali što čekaš iz prijateljske francuske? da pošalju novi zvučnik možda?
jer očito im je to mana...na njuški se već godinu i pol prodaju točno taj model (godinu stariji) sa istom greškom ali u gorem izdanju...
moj savjet - ostavi kako i je, bilo kakvo saniranje može pogoršati stvar. mene to nebi smetalo.

Datum objave: 16.srpanj.2015 u 22:39
Kao što sam rekao, obratio sam se Focalu, oni su rekli da mora ići preko uvoznika, javio mi se g. Vekić i on sada proba s njima nešto srediti. Postoji opcija da uzmem neke druge s popustom, a ovi idu pod račun. To čekam.
Vidio sam taj na Njuškalu, ali taj je stvarno uništen. Ovo bi se možda i dalo srediti.

-------------

Objavio: setup13
Datum objave: 17.srpanj.2015 u 00:53
pomalo se čudim  izjavama :što očekuješ?
korektno bi bilo zvučnik zamjeniti novim . ali kriteriji padaju kad se radi o renomiranim proizvođačima .  jasno je da se sve kvari ... no ipak ni kinezi nisu toliko loši ... pomalo me žalosti kad čujemo komentare koji idu u smjeru šta   bi ti .... kupnjom marke očekujemo i određenu sigurnost .
 ako to nije tako čemu plačati više?

-------------
slušam glazbu samo

Datum objave: 17.srpanj.2015 u 01:44
Svjestan sam da to nije Grande Utopia EM, po koju bi vjerojatno poslali vozača s limuzinom, Charlize Theron da mi pravi društvo i dobro platili da nikome ne kažem što se dogodilo, ali Focal nije Vivax i ne bi se ni u jeftinijim serijama smjeli događati ovakve stvari. Gledam moje stare Castle Isise i ne mogu vjerovati koliko je to dobro napravljeno, a radi se o skoro duplo jeftinijim zvučnicima.

-------------

Datum objave: 17.srpanj.2015 u 06:57
pa da ne mislite da samo zjebavam, evo mog gledišta - da se to mijenja samo tako, domaći uvoznik bi već to napravio prvi dan...no očito nemaju zeleno svjetlo od Focala iz frančije i sad zavlače!
i nebi onda nino pitao ovdje. ali mislim da će se uvoznik oglušiti na to jer što će on sa jednik oštećenim zvučnikom kad mu tvornica neda drugi (kao i hrpa dilera za aute koji mnoge greške stavljau pod "normalna amortizacija").

Objavio: Apparatus
Datum objave: 17.srpanj.2015 u 07:41
Originalno postano od strane člana: nino nino napisao:

Gledam moje stare Castle Isise i ne mogu vjerovati koliko je to dobro napravljeno, a radi se o skoro duplo jeftinijim zvučnicima.
Samo, Castle je nastajao prije 20-ak godina pa je vjerojatno u pravom furniru. Ako i nije, ovo kao s Focalom nikad se neće dogoditi. Jbg, to ti je progres.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 17.srpanj.2015 u 11:49
Pa koliko je jamstvo na te kutije , ako je  u roku to  trgovac mora primiti i riješiti problem  naravno ako je korišteno sukladno uputama .
Ako ne žele preuzeti bilo koji uređaj  a on je po jamstvom zna se inspekcija
i to se riješi u roku odmah . Od rekla kazala natezanja nema ništa sve na pismeno  jer im je jeftinije riješiti problem nego kaznu od inspekcije .

-------------
zden

Datum objave: 17.srpanj.2015 u 13:29
To je problem što Focal kaže da je 5 godina, ali distributeri, ovisno o zemlji, samo 1-2 godine. Zato sam i kontaktirao direktno Focal, ali oni su lopticu prebacili na Dacco.

-------------

Objavio: M.Djon
Datum objave: 17.srpanj.2015 u 13:48
Radi se o prenapregnutosti materijala , a što je bil "okidač" ?

Datum objave: 17.srpanj.2015 u 14:01
Pojma nemam, ali sumnjiv mi je Tony Williams, njega često čujem kako udara tamo desno iza :-)

-------------

Datum objave: 17.srpanj.2015 u 14:31
Pa koliko je   dao Dacco  jamstva , poznato je da  dileri skidaju tvornička  jamstva  i muljaju uzimaju određeni broj komponenti  kao za servis  a onda iste prodaju smanjuju vremenski rok jamstava kako bi to nekako izravnali .
Obična podvala  ,zato sve pismeno s prijetnjom inspekcije  to ih jako počne žuljati . Jedna  takva  manifaktura ne bi si snjela dozvoliti takve gafove  samo dokaz da proizvode smeće za druge bi to bio alarm  na uzbunu . Pravi si ne bi dozvolili loptanje s kupcima  ,ovo je antireklama  z
focal a i za dacco  i nakon ovog da vidim tko će kupiti nešto od te firme

-------------
zden

Objavio: catalyst
Datum objave: 17.srpanj.2015 u 14:47
Što nas navodi na zaključak da se od naših distributera ništa ne kupuje,prvenstveno poradi smanjenog garantnog roka,a drugo zbog bezobrazno visoke marže.Sada će se netko od njih naći povrijeđen,izaći sa# protuargumentima#.To onda ide prvoj mački u ulici na rep.Barem što se mene tiče.    

-------------
Nosce te ipsum

Datum objave: 17.srpanj.2015 u 14:55
Stvarno nemam razloga braniti nikoga u ovoj priči, ali Dacco ne krivim za situaciju. Zvučnici su kupljeni u Ronisu koji daje 1 godinu garancije, iz Focala su mi rekli da se javim u Dacco i g. Vekić je stvarno pokazao dobru volju da pomogne.

-------------

Datum objave: 17.srpanj.2015 u 15:08

Stvarno nemam razloga braniti nikoga u ovoj priči, ali Dacco ne krivim za situaciju. Zvučnici su kupljeni u Ronisu koji daje 1 godinu garancije, iz Focala su mi rekli da se javim u Dacco i g. Vekić je stvarno pokazao dobru volju da pomogne.

Ronis je trgovac , ako su u focal-u dali info  za dacco onda je on uvoznik  , što se ronisa tiće to je priča za sebe cjene napuhane  ko cepelin ,jamstvo jadno jedva da ga ima i to izbjegavam u širokom luku jer takvi ne zaslužuju da  rade na našem tržištu .  Najbolje poslati mail  u FRocal iznjeti svu problematiku i to vozanje te  jamstvo koje se ne priznaje a i pitanje  preko koje rute su ti zv. stigli  u Hr . Svi su ti šminkeri u trgovinama hifi uređaja slatkice i blebetala o pameti da ne pišem ,sve do trenutka kad se plati uređaj
a nakon togas pomozi bože da nešto ne krepa . Baš gledam  Moje second  zv
MA  jamstvo 10godina i kad usporedim ovu jednu godinu zaista jadno mislim da sony ima više.

-------------
zden

Datum objave: 17.srpanj.2015 u 15:30
U Ronisu ne bih više ni 10dkg kave kupio. Prije 2 godine kupim starcima lcd tv, trebao doći za 3 dana, nema ga 7,nazovem i lik mi 'ladno kaže pa nemamo taj model. Kreteni se nisu sjetili javiti i stornirati uplatu.
Ovaj Pioneer N-50 network player/dac je kod njih bio 4800kn,ja ga naručio iz nekog web shopa na samom sjeveru Njemačke i platio 485€+15€ dostava (da, 15€, došao za par dana)

-------------

Datum objave: 17.srpanj.2015 u 19:44
eto, sve je jasno za zvučnik,
ali dali jamstvo za N50 vrijedi u HR?

Datum objave: 17.srpanj.2015 u 20:26
Iz dosadašnje rasprave možemo zaključiti da jamstvo u RH rijetko kada išta vrijedi 

-------------

Datum objave: 17.srpanj.2015 u 20:56

Iz dosadašnje rasprave možemo zaključiti da jamstvo u RH rijetko kada išta vrijedi 

Neke  firme ipak drže do sebe Kao philips  , na reklamirani tv  nakon dvije godine uporabe  dobio povrat novca u punom iznosu pošto nisu imali u ponudi više taj model za zamjenu.  E kada bi svi bili tako  uslužni prema kupcima .

-------------
zden

Objavio: Ivi Skoj
Datum objave: 17.srpanj.2015 u 21:03
Ja sam iste te zvučnike kupio dijetetu za sobu, samo su crni.
Kupljeni prije par godina i još im se ništa nije desilo.
Doduše mačka ne ide u njegovu sobu, pa se penje po mojima tako da je taj faktor oštećenja isključen.

A što se tiće garancije tu bi puno nas imalo šta za napisati.
Nekako kao i u državi, ako imaš frenda u firmi onda ti zamjene uređaj, a ako ne ide na servis i uglavnom počinje kalvarija.

-------------
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.

Datum objave: 17.srpanj.2015 u 21:19
Pokušavam se sjetiti kad mi se išta shebalo da sam moro potezat jamstvo i ne mogu. Valjda sam imo sreće.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 17.srpanj.2015 u 21:25
Zadnje čega se sjećam je Sony CD-ROM tamo negdje 2000. kupljen u Formelu, Osijek, crko za par dan, dali mi novi, crko i taj za par dana i onda mi dali TEAC 
Isto sam uvijek imao sreće s tehnikom. 

-------------

Objavio: Ivi Skoj
Datum objave: 17.srpanj.2015 u 21:40
Ja bi mogao knjigu napisati, kad bi me onaj švabo podsjetio svega.
Tv Sony, pa LG, čak sam bio staroj neki Quadro za spavaću sobu uzeo kao pomoćni i taj je riknuo, ali su mi manje vise sve zamijenili.
Na Danoninu ne rade srednje tipke na daljinskom, ali ih ne koristim, tako da to nisam ni reklamirao.
Novi C3 riknuli dva puta prednji farovi, pa mijenjali, plus hrpu toga.
Jedino su mi foru prodali kad mi se lampica (mislim ABS) palila, tipa imate psa.
Ne, nemam, a na zadnjem sicu avatar od sedamdeset kila.
Reko ja da je to plišani, ali bili neumoljivi i prodali mi foru da je počupao ispod prednjeg sica neke kablove pa su mi to naplatili.
Naravno za tjedan dana ponovno lampica gori, ali nisam imao volje ponovno ići u pregovore.
Apple moram pohvaliti, jer mi je malom nakon godinu dana nekaj otišlo na ajfonu i dobili novi.
Priča bi bila beskonačna, tako da ćemo tu stati.

-------------
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.

Datum objave: 17.srpanj.2015 u 22:55
Plišani avatar od 70 kila? Ja mislim da ti je to malo. Obavezno vodenkonja od 3 tone nabavit i u kupaonicu. Nek se brčka. Sretan on i ti s njim, ljubimcem. Ako ništa, bar bi bio ljepši od ovog.

-------------

Datum objave: 18.srpanj.2015 u 17:53
Što nije lijep ??

-------------
zden

Datum objave: 26.srpanj.2015 u 21:04
Evo samo da zaključim ovu priču, garancija je istekla, ali Focal i Dacco su mi ponudili da si izaberem nove zvučnike uz jako jako lijep popust, pa stiže http://www.soundstagehifi.com/index.php/equipment-reviews/768-focal-aria-906-loudspeakers - Focal Aria 906

-------------

Objavio: Vedo
Datum objave: 26.srpanj.2015 u 21:46
Jako dobra ponuda imho, Aria bi trebala biti vrlo dobra nadogradnja sustava.

Objavio: Sten
Datum objave: 26.srpanj.2015 u 23:35
 Još jedna "trgovačka" priča gdje će očito svi biti sretni i zadovoljni. Baš čudno.

Datum objave: 27.srpanj.2015 u 21:23
Ne mogu govoriti u njihovo ime, ali uzimajući u obzir popust i činjenicu da mi ostaju i Chorusi koje možda uspijem i prodati ovo je dobra prilika za manji upgrade. Možda odu ovakvi kakvi jesu za manje novaca, ili popravljeni koliko se bude moglo za malo više. Naravno pošteno upozoriti kupca.

-------------

Datum objave: 27.srpanj.2015 u 22:06
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Još jedna "trgovačka" priča gdje će očito svi biti sretni i zadovoljni. Baš čudno.

Malko čudna varijanata ali ispada dobra  trgovačka kako prodati još jedan par

-------------
zden

Datum objave: 27.srpanj.2015 u 22:17
Zašto je čudna?

-------------

Datum objave: 28.srpanj.2015 u 21:42
pa bilo bi fer reć koliki je popust (u donosu na MPC) i kako to da velikodušno ne žele te oštećene zvučnike natrag....
meni isto izlgeda neki trgovački trik...od naših nisam očekivao baš ništa u korist potrošača (u stvari nisam još čuo da je ijedan od naših vele-vrlih distributera HI-FIja ikad išta zamijenio nakon godine-dve korištenja) , ali od francuza...hmmmm...

Datum objave: 28.srpanj.2015 u 21:45
eh da...sad radim sačekušu u oglasnicima da vidim tu povoljnu cijenu za oštećene 706 (iako jedni takvi već 2 godine čame na njuški)

Datum objave: 29.srpanj.2015 u 09:42

Zašto je čudna?

Zato što sumnjam u dobre namjere trgovca osim što je uspio prodati još jedan set kutija . Bilo bi dobro kad bi iznio sve elemente te transakcije   tj. cijena tih novih pa zatim  koji popust su velikodušno odobrili .

-------------
zden

Objavio: ZlyM
Datum objave: 29.srpanj.2015 u 14:04
Ovdje se ne radi o tome da svi budu zadovoljni, već je bitno da Nino bude zadovoljan ponudom. Ako Nino jeste zadovoljan, onda nema riječi o "trgovačkoj priči", već je istina bliža scenariju o "dobrom trgovcu". Koliko bi drugi bili zadovoljni ishodom za Nina (a on je najbitiniji u ovoj priči) je sasvim nebitno.

-------------
Avalon Symbol, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD

Datum objave: 22.kolovoz.2015 u 18:33
Evo malo dojmova o novim zvučnicima, ako nekoga zanima. http://www.soundstagehifi.com/index.php/equipment-reviews/768-focal-aria-906-loudspeakers - Focal Aria 906
Postavljeni su na isto mjesto gdje su bili i Chorusi, stalci punjeni kvarcnim pijeskom, šiljci, 70cm od bočnih zidova, soba 4X3,25. Stoje paralelno zato što je 706 najbolje zvučao tako, ali s zakretanjem ću se još poigrati.
Prvi dojam nakon Chorusa je da ima malo manje dinamike i brzine, ali nije tako. Ima svega koliko treba (u toj klasi naravno), nego je Chorus zvučao malo... neurozno. Kao ona vjeverica iz Ledenog doba otprilke :-)
Zvučna slika puno šira, dubina i visina je bila dobra i do sada. Kod Chorusa je slika bila malo "zgusnuta" na krajevima, Bruce Springsteen - We Shall Overcome, oni puhači lijevo kao da su stajali jedan iza drugog.
Visoki čistiji, činele na Miles Davis - My Funny Valentine /Stela by Starlight živnule s dužim odjekom. Sibilanti u ženskim vokalima su znali na nekim snimkama zazvučati malo iritantno. Eva Cassidy - Live at Blues Alley /Autumn Leaves, kada pjeva I see your lipsssss. Ne znam baš lijepo opisati, ali taj ssss još uvijek postoji, čak je čistiji, ali nekako ugodnije.
Bas je čvršći, znao je malo zamuljati na Chorusima, recimo na Chet Baker - Chet /'This Autumn ili Cowboy Junkies - Ley it Down /Just Want To See
Srednjetonsko, najveći pomak, vokali lijepo pozicionirani, malo dublje u slici, usta velika koliko treba biti :-)
Uglavnom manji ili malo veći pomaci na bolje u svemu, što ne znači da je prije bilo "neslušljivo" :-)
Zaboravite ono što su govorili o tim jeftinijim serijama Focala, ovo je nešto drugo. Chorus za rock ili fimove i dalje dobar izbor, ne treba mu ni snažno pojačalo.

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net