Ispiši stranicu | Close Window

Preporuka Audiolab, Rotel...

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14575
Datum ispisa: 27.svibanj.2017 u 04:31
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Preporuka Audiolab, Rotel...
Objavio: 306maxi
Tema:: Preporuka Audiolab, Rotel...
Datum objave: 08.siječanj.2017 u 13:38
Pozdrav svima,

Imam par pitanja vezana za slaganje novog sistema.

Dakle, dobio sam zvučnike Mission 773e od kojih počinjem slagati te bi trebao preporuku za neko pojačalo koje bi zvučno pasalo uz njih.
Pojačalo planiram kupiti na njuškalu te sam već našao par kandidata. Rotel 1062, Audiolab 8000s, eventualno neki Arcam.

Audiolab 8000 sam slušao još u devedesetima i jako je lijepo radio, doduše bio je model A ako se sjećam, Rotela sam isto davno slušao pa se i ne sjećam , Arcama nikad nisam čuo.
Najveći problem je što o Mission 773e pojma nemam kao ni o bilo kojem drugom Missionu pa ne znam uopće u kojem pravcu da krenem.

Kasnije bi kupio neki Cd player tipa NAD 542 i što već bude u oglasniku.

Pošto kupujem rabljene stvari nemam puno mogućnosti ići isprobavati kod nekog doma a i to nema nekog smisla pošto nit su sobe iste a niti će kablovi i player biti identični.
Muzika koja se sluša je uglavnom rock ali i klasika, soba je 3,3x6,2.
Eto to je to, pa ako netko ima kakav dobar savjet neka napiše.
Naravno da ako se ispostavi da sa zvučnicima ne budem zadovoljan imam u planu ići na recimo quad 21L2 ili 22L2,

U stvari kad već pitam još nešto da pitam.

Nekada sam imao Quad77 sa Spica tc60, Onix oa31L, Cijevni Amc cd, Rogers studio 5 i raznorazne stvari i to je sve bilo za moj  tip glazbe i sluh izvrsno, da li današnje stvari tog cijenovnog ranga zvuče isto, boje ili lošije pošto su manje više kinezi?
Pošto nisam imao nikakav sistem zadnjih 15-16 godina ne znam da li zvukovno kvaliteta išla gore, dolje ili stagnira.
Hvala!

Odgovori:
Objavio: Sten
Datum objave: 08.siječanj.2017 u 16:38
 U zadnjih 20-ak godina je prošlo dosta Rotela i Audiolaba kroz moj sistem, pa na osnovu toga mogu reći da je za mene, generalno gledajući, koliko se to može, Audiolab klasa iznad Rotela. Pogotovo ako još klasičnu glazbu ubacimo u cijelu priču.
 S malom rezervom, uvijek se radilo o "Made in UK" uređajima, ne kineskim. Možda je isto, možda nije, nisam imao prilike usporediti.

S Arcamom nemam iskustva (barem ne s pojačalima), no Arcam je, navodno, tamo negdje poslije one ružne zaobljene serije iz druge polovice 90-ih promijenio zvuk svojih uređaja, a ono što sam čuo od CD playera novije generacije mi se ništa nije svidjelo.

Missione nikad imao, čuo ih podosta uokolo (jedan frend još uvijek ima, sad već vremešni 750LE) ... Uglavnom otvoren i brz zvuk, nezahtjevno prema pojačalu, dakle paše gotovo sve na njih.

Datum objave: 08.siječanj.2017 u 17:49

Datum objave: 08.siječanj.2017 u 17:54
Ja sam isto skloniji audiolabu ali rotel se može kasnije lakše prodati a i snaga mu je oko 90w na 8ohma po mjerenjima. Govorim za Ra1062.

Bio sam u audioprovoxu dogovorit se da nones zvučnike  i kupim audiolaba jer je na snjiženju ali prodavač je toliko neljubazan bio da sam izašao za dvije minute.

Dali današnje komponente imaju kvalitetu onih iz devedesetih?
Ja vidim hrpu nekih firmi za koje nikada nisam čuo i manje  više svi imaju usb ulaze, dac-ove u pojačalima itd ali što je sa zvukom?

Objavio: nino
Datum objave: 08.siječanj.2017 u 18:09
Originalno postano od strane člana: 306maxi 306maxi napisao:

Ja sam isto skloniji audiolabu ali rotel se može kasnije lakše prodati

NHF, ali ako kupuješ ono što se može lakše prodati onda nikad u životu nećeš imati ono što stvarno želiš.
Kao ljudi kojima se baš ne sviđa Golf, ali ga kupe jer "drži cijenu" i lako ga je prodati. Boli me neka stvar koliko ću dobiti za C4 kada ga budem prodavao za 10 godina.

-------------
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC) //Sennheiser HD600

Datum objave: 08.siječanj.2017 u 18:35

Ja sam isto skloniji audiolabu ali rotel se može kasnije lakše prodati a i snaga mu je oko 90w na 8ohma po mjerenjima. Govorim za Ra1062.
Tražio si preporuku - dobio si preporuku. Barem što se mene tiče. Što ćeš s njom ovisi o tebi.

Bio sam u audioprovoxu dogovorit se da nones zvučnike  i kupim audiolaba jer je na snjiženju ali prodavač je toliko neljubazan bio da sam izašao za dvije minute.

Mislim da je prodavač iz Provoxa ovdje na forumu, pa možda "izgladite nesporazum". Iako, ponekad trgovac zna "refleksno" reagirati na određene mušterije
 Iako, ne znam baš koliko uopće toga možeš čuti u takvim uvjetima, u kratkom vremenu.

Dali današnje komponente imaju kvalitetu onih iz devedesetih?
Ja vidim hrpu nekih firmi za koje nikada nisam čuo i manje  više svi imaju usb ulaze, dac-ove u pojačalima itd ali što je sa zvukom?
Mislim da je uobičajena stvar - ako negdje dodaš, negdje moraš oduzeti. ali neka netko drugi kaže. Ja ionako samo kupujem "straight" hifi, kakav je bio u 90-ima.

Datum objave: 08.siječanj.2017 u 18:53
Iskreno zvučnici koje sam dobio pretpostavljam da nisu neka premija. Ok izgledaju kao novi, neke podatke sam našao na netu ali koliko zvučnik od 400 funti kad je bio nov može ne znam.
Rotel sam stavio u priču jer kao što sam napisao u prvom postu ako se ovi zvučnici neće pokazat nešto možda bi išao na quad 22l2 koji je nešto zahtjevniji a rotel ima snage.

Kad si rekao c4 izabrao si valjda najlošijeg citroena u povjesti

Datum objave: 08.siječanj.2017 u 18:56
Znam da ne mogu jer je masu faktora drugačije ali išao sam na to da bar čujem svoje zvučnike. Na bilo čemu a slučano baš prodaju i rotel i quad pa reko tamo ću uzet oboje ako je ovo moje bezvezno ili bar dogovorit da ostavim cijeli iznos pa da poslušam dva dana ali kad ono nemaju tu opciju.

Mi smo nekada prodavali xindak, rogers, shangling i ljudima smo davali robu na tjedan dana sa pologom.

Objavio: zuti mrav
Datum objave: 08.siječanj.2017 u 18:57
Ne znam koliki je budzet, ali kad se spominje Arcam, njihov CD37, koji se nedavno vrtio po oglasima za 3-4kkn je odlična kupnja.

Datum objave: 08.siječanj.2017 u 19:00

[/QUOTE] Mislim da je uobičajena stvar - ako negdje dodaš, negdje moraš oduzeti. ali neka netko drugi kaže. Ja ionako samo kupujem "straight" hifi, kakav je bio u 90-ima.

[/QUOTE]

Imaš još kakvu preporuku za integrirac tranzistorski (ne yamaha, marantz, denon i sl)?
Bio je jedan rega elex-r za oko 5500 kn ali je nestao prije koji dan.

Datum objave: 08.siječanj.2017 u 19:01

.Kad si rekao c4 izabrao si valjda najlošijeg citroena u povjesti

Ne lupetaj. Pretpostavljam da imaš Golf II, diesel, alu felge, spušten, TAS naravno.

-------------
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC) //Sennheiser HD600

Datum objave: 08.siječanj.2017 u 19:18

Imaš još kakvu preporuku za integrirac tranzistorski (ne yamaha, marantz, denon i sl)?
Ništa od toga ti ionako ne bi preporučio.
Navedi ti par stvari koje su ti u užem izboru, pa ćemo vidjeti.

Btw. ako nisi odustao od Audiolaba ... Uzmi 8000P izlaz, stavi mu pristojan preamp, i s time možeš tjerati sve u tom nekom cjenovnom rangu. Plus, imat ćeš zvuk kojem za te novce malo što može prići.
 A nije baš ni preskupa kombinacija. Viđah te izlaze po Ebayu za 1500kn, pa i manje, tu i tamo. Toliko još za preamp, i to je jako dobar početak. Možda i kraj, ako ti se svide Missioni.

Datum objave: 08.siječanj.2017 u 19:18
Kao netko tko je do sada vozio trke sa xsarom vts, saxom vts,  te do nedavno imao xaniu activu a sad vozi c5 mislim da mogu reć koju o citroenima.

Datum objave: 08.siječanj.2017 u 19:22
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Ništa od toga ti ionako ne bi preporučio.
Navedi ti par stvari koje su ti u užem izboru, pa ćemo vidjeti.

Btw. ako nisi odustao od Audiolaba ... Uzmi 8000P izlaz, stavi mu pristojan preamp, i s time možeš tjerati sve u tom nekom cjenovnom rangu. Plus, imat ćeš zvuk kojem za te novce malo što može prići.
 A nije baš ni preskupa kombinacija. Viđah te izlaze po Ebayu za 1500kn, pa i manje, tu i tamo. Toliko još za preamp, i to je jako dobar početak. Možda i kraj, ako ti se svide Missioni.

Apsolutno se slažem, čak i ovaj 8000se može biti preamp.
Gledao sam tu regu al je prodana mislim.
Neki exposure 3020s2 nema na njuškalu, za druge pojma nemam.
Klasa 2-5 tisuća kuna iako ako je nešto jako dobro možda i nešto više, međutim nemam baš sad sate samo za slušanje glazme nažalost tako da i da kupim nešto skupo ne bi imao kad čuti razliku.

Datum objave: 08.siječanj.2017 u 19:23

Kao netko tko je do sada vozio trke sa xsarom vts, saxom vts,  te do nedavno imao xaniu activu a sad vozi c5 mislim da mogu reć koju o citroenima.

Možeš, o utrkama

-------------

Datum objave: 08.siječanj.2017 u 19:27

Apsolutno se slažem, čak i ovaj 8000se može biti preamp.

Razmisli i o M-DAC-u, radi dobro kao preamp

-------------

Datum objave: 08.siječanj.2017 u 20:05
Gdje ga ima za probati ili pogledati?
Provox koliko vidim u katalogu je još na 8000 seriji.

Ima gospiću jedan Naim za prodaju integrirac iako ni o naimu pojma nemam, ima nešto primare-a na njuškalu. Nije da je neka ponuda.

Objavio: kela
Datum objave: 08.siječanj.2017 u 22:49
Audiolab je svakako iznad Rotela gledamo li uredjaje stare 8+ god pa nadalje izuzev nekih Rotelovih modela ali njih ovdje i ne razmatramo. Arcam i Rotel su mi na li-la, gornji modeli Arcama su mozda dugorocnije slusljiviji od nov(ijih) Rotel uredjaja..

Rega je ok ali ne ono i onako kako je bila 90tih (kao ni ostala vecina naravno), Roksan mi je tu puno zgodniji i zanimljiviji.
..itd..

No hoce li to sjesti na zvucnike/prostoriju to je sasvim drugi problem i tesko da ces, sto god odlucio kupiti, biti siguran da si izabrao najoptimalniju kombinaciju.

No da ne gubis nadu, ja bih osobno isao na Audiolab opciju u tvom slucaju.

Datum objave: 08.siječanj.2017 u 23:33

Ovaj Rega elcel R se opet pojavio na njuškalu, u dućanu je 8100 na njuškalu je 5700kn. Jel vrijedan tih novaca? Na whats hifi-u je proglašen pojačalom godine a i neki drugi časopisi ga hvale. Moram priznat da me whats hifi malo podsjeća na plaćei oglas ali to je samo moje mišljenje.
Također ima jedan Moon neo 250i za  9000 kn i roksan k3 za 9900kn, jesu te cijene proporcijonalne kvaliteti zvuka?

Datum objave: 09.siječanj.2017 u 00:12

... ima jedan Moon neo 250i za  9000 kn i roksan k3 za 9900kn, jesu te cijene proporcijonalne kvaliteti zvuka?
... nemam baš sad sate samo za slušanje glazme nažalost tako da i da kupim nešto skupo ne bi imao kad čuti razliku.

Datum objave: 09.siječanj.2017 u 00:48
Ovo je bilo samo pitanje, ne bih išao na taj cjenovni rang. Eventualno Rega i to ona sa njuškala.
Rješit ću najvjerovatnije audiolaba sutra, strujnu letvu sam naručio, također sutra idem kupit utikače da si složim strujne kablove a i baš se pojavio jedan NAD 546bee, 542 stoji već otprije  u oglasniku pa ćemo vidjet ovaj tjedan dali će sve bit gotovo.

Objavio: Mr_Scorpio
Datum objave: 09.siječanj.2017 u 11:33
Ima na Njuškalu već neko vrijeme jedan Cyrus 8 s PSX-R za 5.200, vjerujem da bi uspio nešto i spustiti konkretnom ponudom. Doduše mogu samo nagađati oko sinergije s Missionovim zvučnicima, no kako je sve unutar kuće vjerujem da ne bi smjelo biti problema. Bio sam vlasnik Cyrusovog modela 8a s PSX-R i to je stvarno fantastično sviralo, vjerujem u najmanju ruku klasu iznad spomenutog Audiolaba.

Datum objave: 09.siječanj.2017 u 12:35
Originalno postano od strane člana: Mr_Scorpio Mr_Scorpio napisao:

Ima na Njuškalu već neko vrijeme jedan Cyrus 8 s PSX-R za 5.200, vjerujem da bi uspio nešto i spustiti konkretnom ponudom. Doduše mogu samo nagađati oko sinergije s Missionovim zvučnicima, no kako je sve unutar kuće vjerujem da ne bi smjelo biti problema. Bio sam vlasnik Cyrusovog modela 8a s PSX-R i to je stvarno fantastično sviralo, vjerujem u najmanju ruku klasu iznad spomenutog Audiolaba.

Koji je smisao, IMHO, upariti 5k amp sa 2k zvucnicima?
Svakako da postoje mnogo bolji od Cyrusa, imah iste, no opet je pitanje ulozeno-dobiveno.

Treba prerezat svu nepotrebnu filozofiju, ubost najoptimalniji setup i onda kroz neko vrijeme ici level po level up po potrebi ili mogucnostima..

Na kraju price sve je to konzumerska elektronika koja se cuje tako kako se cuje no daleko je od pravog fifija...

Datum objave: 09.siječanj.2017 u 13:23
Originalno postano od strane člana: kela kela napisao:

Mislim da to itekako ima smisla, naravno ako financije to dopuštaju. Moji stari Celestion DL6 su upravo propjevali kad sam ih spojio na spomenutu Cyrus kombinaciju. Svaki će zvučnik svoj maksimum dati tek s pojačalom u klasi iznad. Ako se uopće može govoriti da je ikakvo poopćavanje dobro, mislim da je ovo vrlo blizu istini :).

Datum objave: 09.siječanj.2017 u 13:25
Uzeo sam danas audiloba 8000se tako da je to sad gotovo. Ili tek počinje - nadam se da ne.
Sjećam se Cyrus-a dok sam imao Onixa 31L i ne bi rekao da je išta bolje svirao od audilaba, dapače da je svirao bolje kupio bi njega.
Da li se taj proizvođač zvao nekad Mission Cyrus?
Ako se dobro sjećam bilo ga je kupiti u Heinzelovoj tamo di sa prolazi novi dio Radničke.

Ovo gore spomenuto koliko sam vidio je kombinacija pretpojačala i pojačala i cjenovno je više nego dva puta skuplje jer sam ja audiolaba 8000se platio 1800kn.
Također audilob može kasnije služiti i kao predpojačalo ako se odlučim za 8000P ili monoblokove M.

Šta je tu je, neću sad više gledati pojačala što sam mogao kupiti jer će uvijek naići nešto bolje i povoljnije.

Mislim da ću dobiti na poklon i xindak FS3 zvučnički kabel tako da mi ostaje riješiti CD i interkonekt.

Datum objave: 09.siječanj.2017 u 13:49
Originalno postano od strane člana: Mr_Scorpio Mr_Scorpio napisao:

Mislim da to itekako ima smisla, naravno ako financije to dopuštaju. Moji stari Celestion DL6 su upravo propjevali kad sam ih spojio na spomenutu Cyrus kombinaciju. Svaki će zvučnik svoj maksimum dati tek s pojačalom u klasi iznad. Ako se uopće može govoriti da je ikakvo poopćavanje dobro, mislim da je ovo vrlo blizu istini :).

Slazem se da treba odredjeni setup biti u simbiozi da bi optimalno propjevao. No to se onda prvenstveno i jedino odnosi na trio prostorija-zvucnik-pojacalo. Sve ostalo se bazira na tome. Nisam sklon cinjenici da treba imati jednu komponentu u levelu ili vise levela UP a drugu DOWN itd. vise sam sklon da su podjednake jer tada se medjusobno prikrivaju mane sustava. Druga je sad stvar sto treba upiknuti najoptimalniju kombinaciju sto je dosta cesto da ne kazem nemoguce obzirom na okolnosi. Dosta cesto sam imao kompomnente pomjesane u razlicim cjenovnim razredima/levelima i to je znalo jako lose raditi odnosno nije bilo ucinka da se nekom "boljom" komponentom nesto totalno promjenilo osim sto je vise love nedostajalo iz novcanika za jako minorni pomak.

Primjerice, necu sad spominjati cijeli setup ali cijela ergela UK pojacala poput Naim, Roksan, Audiolab, Cyrus itd koji su medjusobo bili i do 3 razlicita cijenovna razreda su jako slicno radili sa ostatokm sustava. Naravno svaka komponenta je donijela nesto svoje ali nista senzacionalno. Isprobano sa razlicitm kabelima koji idu mnogo ispod/iznad targetiranog levela cijelog sustava..

Ovo je samo jedan banalan primjer da zapravo ne postoji nikakvo pravilo da se nesto s necim "mora" ili "treba" jer jedan "obican" audio sustav je prekompleksan da bi se tako olako i banalno mogla postici apsolutno moguca simbioza svih komponenata. Kako je u praksi to najcesce nemoguce ili ispadne lose onda se krece u izmjene ove ili one komponente i tu onda nema kraja. Da jos dodatno ne uvodimo komplektnost i subjektivizam pojedinca nad cijelim setupom. To je na kraju i car ove igre (citaj sporta) zar ne?

Datum objave: 09.siječanj.2017 u 13:57

Uzeo sam danas audiloba 8000se tako da je to sad gotovo. Ili tek počinje - nadam se da ne.Sjećam se Cyrus-a dok sam imao Onixa 31L i ne bi rekao da je išta bolje svirao od audilaba, dapače da je svirao bolje kupio bi njega. Da li se taj proizvođač zvao nekad Mission Cyrus?Ako se dobro sjećam bilo ga je kupiti u Heinzelovoj tamo di sa prolazi novi dio Radničke.Ovo gore spomenuto koliko sam vidio je kombinacija pretpojačala i pojačala i cjenovno je više nego dva puta skuplje jer sam ja audiolaba 8000se platio 1800kn.Također audilob može kasnije služiti i kao predpojačalo ako se odlučim za 8000P ili monoblokove M.Šta je tu je, neću sad više gledati pojačala što sam mogao kupiti jer će uvijek naići nešto bolje i povoljnije.Mislim da ću dobiti na poklon i xindak FS3 zvučnički kabel tako da mi ostaje riješiti CD i interkonekt.

Lijepo da si odlucio i da kreces ponovo u fifi vode.
Svi se ili smo se nekoc nadali da tu prica prestaje no zapravo tek sve pocinje...

Enjoy..

Datum objave: 09.siječanj.2017 u 14:36
Znam kako je to, pa ja sam dan i dane proveo slušajući komponente i kablove od Gajščaka do Heinzelove, više sam se bavio kupovinom nego sam slušao muziku a i malo me uhvatilo ovo božićno vrijeme kad sam više doma pa imam vremena za pustit koji cd.
Uglavnom sad prelazim na kupovinu cd playera iako sam razmišljao i o dac-u pa preko računala ali nekako mi je ljepše imat dvije komponente.

Datum objave: 09.siječanj.2017 u 14:44

To je na kraju i car ove igre (citaj sporta) zar ne?

Apsolutno se slažem - univerzalnih odgovora nema, sve je igra kombiniranja i isprobavanja, pa tko kako voli i može tako mu i jest :).

Objavio: kris
Datum objave: 10.siječanj.2017 u 13:51
Rotel RA 1062 je jedno od najboljih Rotel integriranih pojačala ikada napravljenih.
Kao takvo nema veze sa ostatkom njihove game, znam da nema veza ali i neovisni testovi iz tog doba su mu davali prednost pred dvostruko skupljim uređajima.
Nakon dugogodišnjih iskustava sa raznim Rotelima i drugim pojačalima mogu reći kako moj glas u toj klasi ide Rotelu 1062.

Datum objave: 10.siječanj.2017 u 14:18
Originalno postano od strane člana: kris kris napisao:

Rotel RA 1062 je jedno od najboljih Rotel integriranih pojačala ikada napravljenih.

Uredjaj bez spajanja na ostatak lanca sam po sebi ne znaci mnogo. Koje to zvucnike moze melodicnije, kontroliranije i efikasnije upogoniti od ostatka nabrojenih urejaja gore?

Datum objave: 10.siječanj.2017 u 14:58
Evo nakon par godina što me nije bilo na ovoj stranici iz čiste dosade idem pogledati što se radi,vidim dobro poznatog mi Rotela odlučim dati savjet kad ono krš i lom.
Kao što sam rekao moj glas ide Rotelu, to je trebalo shvatiti kako nakon mojih zapažanja prednost dajem Rotelu.
Naravno da Pero i Marko čuju drugačije i shodno tome prednost će dati Coplandu ili će reći da je sve to isto i da pričam bez veze.

Datum objave: 10.siječanj.2017 u 15:48
Kris, ja dodjem jednom u 5g na forum tako da nisi sam...
Mislim da me nisi dobro shvatio, ili sam se mozda krivo izrazio. ne radi se o tome da je tvoj izbor kriv ili spomenuti Rotel ne radi dobro vec kako ce isti odraditi posao sa postojecim zvucnicima u odredjenoj prostoriji pa da 306maxi bude happy...

Datum objave: 10.siječanj.2017 u 16:00
Sve ok, jedino ispravno bi bilo da sve njemu interesantno posluša u vlastitoj prostoriji, sve ostalo je bazirano na zapažanjima nas koji smo neki od gore navedenih uređaja imali doma.

Datum objave: 10.siječanj.2017 u 16:41

Uglavnom sad prelazim na kupovinu cd playera iako sam razmišljao i o dac-u pa preko računala ali nekako mi je ljepše imat dvije komponente.

Evo pojavio se baš jedan http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/audiolab-8000cd-mint-stanju-ambalaza-uputstva-daljinski-oglas-21398813 - Audiolab 8000 za siću

-------------

Datum objave: 10.siječanj.2017 u 19:26
Što se rotela tiče sad je gotovo.
Čitao sam i ja recenzije i da je puno jači nego na papiru ali sad sam kupio audiolab i bolja da više ne gledam.
Taj rotel što se prodaje je u Zadru tako da nemam mogućnosti nikakvoig slušanja.

Inače danas sam složio strujne kablove od Isotek kabla i supra utikača iako mi se Kopp i Legrand ne čine ništa lošiji samo što nemogu primit kabel debljine 3x2,5mm. Mislim mogu ali bi morao malo turpijat. Isotek sam platio 120 kn/m, konektore oko 110 kn po komadu iako skoro identičan kabel u bauhausu 3x2,5mm košta 17kn/m.
Danas sutra ću riješit letvu iako sam i  to vidio u bauhausu i sa filterom košta oko 330kn.
Provox više nije zastupnik za Audiolab nego neka firma iz Koprivnice - zvao sam za 8200CD ali mi još uvijek nije poslao cijenu.

Možda mi je sad malo žao  što sam tako brzo pojačalo kupio jer sam imao još nešto u planu kupovat od čega sam danas odustao pa imam viška novaca a prodaje se quad99 sa izlazom 909 ali šta je tu je. Možda kupim još i 8000p ako naiđe.

Objavio: goddard234
Datum objave: 10.siječanj.2017 u 20:12
Ako spominješ šuko utikače, jedan veliki gumeni Kopp iz Bauhausa za cca. 36 kn pouzdano prima 3x2,5 kabel (Suprin sa role). Veći problem je IEC, jer ovih nekoliko koje sam našao po velikim trgovinama su prilično sitni, i kabel sa vanjskom izolacijom definitvno ne prolazi, jedino da se ona oguli.
Izgleda da je Suprin IEC jedino rješenje za kolko -tolko normalne novce? Mislim da se ode u dućan i kupi.

Datum objave: 10.siječanj.2017 u 20:44

... Inače danas sam složio strujne kablove od Isotek kabla ...
Kud baš Isotek ...
To je takav mutež od kabela (probao ih 3 komada - jedan iz metraže i 2 jeftinija, gotova) da će gotovo sigurno dati svoj (negativni) pečat zvuku kud god da ga se stavi; toplo, sporo, zagušeno ... E sad, koliko tko to "naslušava", to je druga stvar.

I ne znam zašto ne koristiti obične "kompjuterske" strujaše, barem u početku. To je bolje od 90% brendiranih kabela, pogotovo ovih jeftinijih.

Objavio: zuti mrav
Datum objave: 10.siječanj.2017 u 20:51
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

... Inače danas sam složio strujne kablove od Isotek kabla ...

Kud baš Isotek ...To je takav mutež od kabela (probao ih 3 komada - jedan iz metraže i 2 jeftinija, gotova) da će gotovo sigurno dati svoj (negativni) pečat zvuku kud god da ga se stavi; toplo, sporo, zagušeno ... E sad, koliko tko to "naslušava", to je druga stvar. I ne znam zašto ne koristiti obične "kompjuterske" strujaše, barem u početku. To je bolje od 90% brendiranih kabela, pogotovo ovih jeftinijih.

Aj agri.
Kad ste već nahvalili toliko tog Rotela, da spomenem Exposure 2010s. Bolji po svemu. I a taj Audiolab je nahvaljen od dosta ljudi koji nisu pali s kruške.

Datum objave: 10.siječanj.2017 u 21:12
Poslušat ću običnog i ovog što sam složio.
Konektore uvijek mogu stavit na nešto drugo, mislim vidio sam par tih strujnih kablova prije i danas u daccu i svi su isti 3x2,5mm isto složene bakrene žice, ista zaštita, debljina...
Sad da mogu zvučat drastično drugačije ne vjerujem.

Ima taj za bauštelu gumeni kopp i legrand za 36kn i isti su, kupio msam i dva takva.
Al smiješan je taj dućan dacco, prodaju klamerice, blokiće, ravnala a pokraj vilice za 300 kn komad i strujne kablove za 20 tisuća kuna.

Budem sutra išao probat strujne kablove, ima bratić densen beat sa monitor audio gold 10

Objavio: jerga
Datum objave: 11.siječanj.2017 u 09:21
Densen B100 je superosjetljiv na kabele uključivo i strujne pa pazi. A to ako bratićevom Densenu strujni bude nekim slučajem dobar to ništa ne znači za tvoj sistem. To naročito vrijedi za strujni, nekom je top a drugom drek.

Datum objave: 11.siječanj.2017 u 11:25
Idem upravo sad probati jer mi je stigao i audiolab. Javim poslije rezultate.

Jel možda netko probao ovu stvar jer razmišljam o tako nečemu
https://www.uzishop.hr/strujne-letve/9630-apc-essential-surgearrest-5-oulets-230v-german-schuko.html

http://www.bauhaus.hr/elektro-i-grijalice/elektro-oprema/visestruke-uticnice/rev-supraline-cetverostruka-uticnica-sa-prekidacem-aluminij-plastika-1-9-m.html?___SID=U

http://www.bauhaus.hr/elektro-i-grijalice/elektro-oprema/visestruke-uticnice/rev-supraguard-cetverostruka-uticnica-sa-zastitom-i-filterom-antracit-2-6-m.html

Datum objave: 11.siječanj.2017 u 14:56
Evo ovako stoje stvari.
Bratićev sistem
Densen beat b100c
Cambridge audio cd ds500se
Monitor audio gold 10
Interkoekt xindak neznam koji
Zv. kabel 2x xindak fs3 po zvučniku
Soba 4x6 recimo ali sve je okrenuto na kraću stranicu sobe nažalost

Cd koje sam poslušao su Dire straits, clapton unplugged, nešto stonsa i nešto soundtrack iz posljednjeg mohikanca.

Čuje se ok, ima rezoulice ali sve pomalo ima dstorziju, stage tako tako, nedefiniran bas. Uglavnom ok za nekog tko prvi put čuje pa čak i više nego ok.
Odmicanjem zvučnika od zida na otprilike 35 cm bas dobiva čvrstinu i sve osjetno bolje zvuči, je je smanjena "tutnjava" pa do izraža dolazi i više detalja. Stalci nisu na šiljcima ali riješit će se pločice da ne uništava parket pa možda bude još bolje.
Nakon toga promjenjeni Strujni kablovi na one koje sam složio od suprinih konektora, istek power cord premium kabla i naravno vrhovi polemljeni 96%kositar i 4%srebro lemom.
Razlika je osjetna.
Meni koji nisam baš nikad imao vjere u strujne kablove ovo je dokaz isplati imati ovako nešto jer rezolucija i čistoća, definicija basa i stage koji se dobilo vrijedi tih novaca.
Međutim ja bih rekao da njegovi monitor audio i densen ne idu skupa jer sve zvuči pomalo naporno, preoštri visoki iako sve jako dobre rezolucije pomalo ide na živce kod malo dužeg i koncentriranijeg slušanja.
Vidjet ćemo što će se dogoditi kad donesem Mission na tu kombinaciju.

I na kraju ono najbitnije radi čega sam sve to probavao je moj audiolab kojeg sam spojio u sistem. Mali problem je što audiolab ima 4 konektora za zvučnike za razliku od densena pa je jako teko spojiti dva para kablova da na ovi što direkto ulaze ikako stoje. Sa tim poluspojem probali smo audiolab.

Zvuk je po meni daleko prirodniji , stage bolji, srednji i visoki izrazito slušljivi, bas jako dobro definiran , sve detaljno, muzikalno. Ja sam jako zadovoljan s obzirom na sobu.
Kombinaciju običnih strujnih kablova i audiolaba nisam probao jer nisam više imao vremena.
Sutra ću donijeti Mission pa ćemo vidjeti dalje.

Datum objave: 12.siječanj.2017 u 00:05
Densen B100, Monitor audio i "neki" Xindak kabeli...dobro ste izdržali

Datum objave: 12.siječanj.2017 u 01:05
Neki interkonekt kojem nisam mogao pročitat model, a zvučnički su Fs3 kako sam i napisao.
Sutra ću bolje pogledat interkonekt.
Nisam baš imao muzike za probat tj falilo mi je klavira pa sam pripremio Chopina i koju simfoniju od Beethovena.

Ne znam kako zvuči Densen jer sam ga čuo jedino u ovoj kombinaciji ali kao da mi nešto ne štima sa tim pojačalom.
Napiši kakav je karakter densena ili Monitor audia.

Datum objave: 12.siječanj.2017 u 14:36
Riješio sve probleme tj. tek će sad počet.

Mission 773 bolje zvuči na densenu nego na audiolabu.
Interkonekt je xindak ac01, dakle 600kn u dućanu.

Monitor audio bolje zvuči na audilabu, zadjeno mission i audiolab rade soidno ali za moj ukus premekano i ne dovoljno čisto.

Stage na missionu je bolji nego na monitor audiu raspored instrumenata također nešto bolji ali razlika u rezoluciji, vokalu, srednjim, visokim je dvije klase na strani monitor audia.
Dakle daleko bolji zvučnik koji izvanredno radi audiolabu.

Mogao bi sada ići nešto probavat sa otvorenijim kablovima ali to nije to, razlika te takva da je čujna i kad nisam koncentriran na slušanje nego hodam bezveze po sobi.

Znači uz kupnju CD-playera trebat ću i zvučnike., možda ne odmah ali za ozbiljniji zvuk deinitivno.

Datum objave: 12.siječanj.2017 u 21:44
 Nakon svega ispada da je sad najveći problem što je MA GR ili GS 10 (ne znamo točno koji) puno bolji zvučnik od Missiona 773. Obzirom da je duplo skuplji, pa i nešto noviji, baš nikakvo čudo.

Mislim, u početku je izgledalo da je Mission datost tj. ono oko čega se slaže sistem. Sad ispada da se još ne zna oko čega se slaže, pa čak se ne zna ni budžet. Good luck

Datum objave: 12.siječanj.2017 u 22:28
Radi se o GS10.
Ne znam zašto toliko slabo radi sa Densenom, u biti ne baš slabo koliko naporno.

Ma ja sam krenuo od ideje da oko Missiona složim sistem iako sam znao kako bi moglo završiti.
Možda da ih prodam al opet nemrem ništa dobit za njih, ponudim nekom zamjenu za nešto bolje, ne znam.

Moram kupit plejer a nema ništa pametno osim 546bee na njuškalu jer ovako ovisim o tuđim komponentama koje ionako imaju drugačiju zvuk.

Objavio: Doomsday
Datum objave: 12.siječanj.2017 u 22:59
Pa jednostavno, mijenjaj Audiolab za Densen, i svi sretniji i zadovoljniji nego su bili...

-------------
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...

Datum objave: 12.siječanj.2017 u 23:29
Nisu ni missoni nešto posebno dobri sa densenom ali je ipak nešto malo čišće, svjetlije nego sa audiolabom.
Pitao sam bratića da mi proda monitore ali ništa od toga.
Malo sam zapeo sada.
Nekih dobrih Monitora nema u oglasniku a neki Proac mi je preskup.
Jel netko slušao Quad 21L2, 22L2, 12L2?

Objavio: MATIJA
Datum objave: 13.siječanj.2017 u 09:27

Nisu ni missoni nešto posebno dobri sa densenom ali je ipak nešto malo čišće, svjetlije nego sa audiolabom.
Pitao sam bratića da mi proda monitore ali ništa od toga.
Malo sam zapeo sada.
Nekih dobrih Monitora nema u oglasniku a neki Proac mi je preskup.
Jel netko slušao Quad 21L2, 22L2, 12L2?
ne znam koji je status http://www.njuskalo.hr/zvucnici/zvucnici-monitor-audio-pmc-700-oglas-2281049 - ovih trenutno...imao ih nekad, lijepe uspomene.

Datum objave: 13.siječanj.2017 u 10:02
Kopp shucko konektor je super, EU su losi no vidi na hificollective:
Belden ili Lapp Oflex za mrezu (barem su shieldani da ne sprica em), naravno imas i boji izbor.
Interconnect, AN-A100 (zuti) polemis na pristojne chinceve i za takav setup za pocetak dusu dalo a kosta kikiriki (moze i lexus ali ne znam je li ovaj setup opravdan).
Zvucnucki, AN630LX meni jako dobro radi i na trandjama i na cijevima pa sad..
Za AN znam da je bakar i da su licne a ne neka drlja..

Datum objave: 13.siječanj.2017 u 11:23
Apropopo hificollective ponude IEC-a: vidim da imaju u ponudi Kaiser utikač.
Googlanje daje odgovor da je to zapravo Martin Kaiser, kojeg drži ni više ni manje nego Pevec.

Već sam ga gledao tamo i izgleda malo robusnije od onih iz Bauhausa, no nisam ga uzeo zato jer je C15, odnosno ima ono uleknuće između dvije donje rupe.

Jedan mladić tamo, kojeg sam pitao imaju li isti samo C13 (pa je ispalo da nema), mi je kategorički tvrdio da to "ne pe v pojačalo"?

No kasnije sam vidio da mnogi brand-name Furutechi i i slično imaju taj C15 standard, pa ako može mali off topic - ide li taj C15 u standardnu utičnicu u koju ide C13?

Datum objave: 13.siječanj.2017 u 11:47
Originalno postano od strane člana: goddard234 goddard234 napisao:

Googlanje daje odgovor da je to zapravo Martin Kaiser, kojeg drži ni više ni manje nego Pevec.

Već sam ga gledao tamo i izgleda malo robusnije od onih iz Bauhausa, no nisam ga uzeo zato jer je C15, odnosno ima ono uleknuće između dvije donje rupe.

Jedan mladić tamo, kojeg sam pitao imaju li isti samo C13 (pa je ispalo da nema), mi je kategorički tvrdio da to "ne pe v pojačalo"?

No kasnije sam vidio da mnogi brand-name Furutechi i i slično imaju taj C15 standard, pa ako može mali off topic - ide li taj C15 u standardnu utičnicu u koju ide C13?

Glede Kaisera, apsolutno identican kao IEC iz Elmatisa samo je "posrebren"..

Po dimenzijama C15 treba ici u C13 "rupu" no nikad to nisam probao..

Objavio: zook
Datum objave: 13.siječanj.2017 u 13:21
Originalno postano od strane člana: goddard234 goddard234 napisao:

evo odgovora:

http://www.blogquail.com/the-difference-between-iec-connectors/

-------------
đez je limunada

Datum objave: 13.siječanj.2017 u 13:42
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

evo odgovora:

http://www.blogquail.com/the-difference-between-iec-connectors/

znači imao sam dobru pretpostavku da isti ipak "pe v pojačalo"

Tnx!

Datum objave: 13.siječanj.2017 u 16:33
Složio sam kablove za struju prije par dana i jako sam zadovoljan- svi konektori su Suprini.
Sljedeći tjedan ću dobiti dvije letve, jednu sa filterom i jednubez iz bauhausa. To su one iz linkova koje sam stavio gore.
 Treba mi doći i  Oehlbach powercord c23 strujni kabel iz chipoteke čisto za probu.
Sa strujom više neću ništa dirat.

Što se tiče drugih žica ja sam uvijek bio zadovoljan sa kimberom a možda dobijem i xindak fs3 iako ima i jedan interesantan Atlas hyper 2.0 na njuškalu. Međutim to na kraju.

Prvenstveno naći neke zvučnike a player ili ovaj nad 546bee ili audiolab8200cd sa ebaya.

Datum objave: 13.siječanj.2017 u 18:12
Dok ne posložiš tih par komponenti da sviraju kako spada ne gubi vrijeme i energiju na bilo kakve kabele. Kad to postigneš onda se igraj dalje. Da bi trčao moraš prvo znat hodati😉

Datum objave: 15.siječanj.2017 u 19:07

denon dcd 2000ae - ima jedan na njuškalu za oko 4000 kn. Jel vrijedi te novce?

Datum objave: 15.siječanj.2017 u 20:07

denon dcd 2000ae - ima jedan na njuškalu za oko 4000 kn. Jel vrijedi te novce?

Ne znam za Denon, ali razmisli o http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/cambridge-audio-840-c-oglas-19275611 - Cambridge 840C
Dobiješ za istu lovu i odličan DAC.

-------------

Datum objave: 16.siječanj.2017 u 00:02
Malo sam čitao i dobio je dobre recenzije, 2 komada su njuškalu.
Čini se i više nego dobar, ako ima nešto pametno slobodno predložite jer gledao sam i nad 542, 546bee, classe cdp .3 denon dcd2000ae i 1510ae.

Postoji i jedan atoll cd80se za 2000kn, nov je bio preko 6

Datum objave: 16.siječanj.2017 u 08:39
Jel postoji neki konkretan i opravdan razlog da se razmatra cdp u rangu od 600eur na baznoj opremi od 200-250eur?
Cisto me zanima koncept i cost-benefit..

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 16.siječanj.2017 u 09:04
na Njuškalu sam vidio još 20-tak dobrih Sony CD playera, 15-tak Marantza, popriličan broj Onkyo playera pa i desetak Kenwooda. Svi su novi koštali više nego rabljeni pa ih treba razmotriti...

Datum objave: 16.siječanj.2017 u 11:56
Bazna oprema mi je za sad audiloba koji je ima cijenu 700-800e kao nov zato gledam i playere te cijene ili nešto veće jer izvor zvuka je bitan ili možda nije?
Postoji i audilab rabljeni 8000cd na njuškalu ali čovjek traži novce za koje odem u provox i kupim novog.

Missione ću odnijet ne drugo mjesto i složit nešto za par tisuća kuna da sviraju.
Mislim mogu mi poslužit ako ne kupim ovaj mjesec zvčnike ali ništa više.

Datum objave: 16.siječanj.2017 u 12:24
Audiolab 8000SE je jeftinija varijanta 8000S i cijena mu je bila oko 600 eura..

Datum objave: 16.siječanj.2017 u 13:27
Mislim nebitno 600, 700 ili 800e. To je ta klasa uređaja.
Kenwood, sony i takve stvari ne kupujem. Od kenwooda eventualno naljepnicu za zadnju šajbu.
Nad 542c je jeftin a koliko sam pratio da se napravit uprgrade a i u recenzijama je dobro ocijenjen.
Audiolab je identičan izgledom pa paše a i isto je solidno ocijenjen,
Ca 840 je isto dobro ocijenjen, 546bee također atoll.
Denon 1510ae je 4000 na njuškalu, u provoxu je 1000e.
Nemam pojma, uzet ću nešto pa šta bude.

Datum objave: 16.siječanj.2017 u 15:44
Ako slažeš sistem za određeni futur, predlažem da ozbiljno razmisliš o nekom DACu, te ili nešto niže cjenovne klase.

Bez obzira na kolekciju CD-ova koju pretpostavljam imaš, smatram da će ti se posao ripanja istih u FLAC
i upogonjivanja nekog digitalnog transporta na RPi ili Daphile platformi bez svake sumnje isplatiti.

Za neki solidni player, bilo kao sekundarni izvor bilo kao transport, ostaviš neki manji dio cifre koju planiraš uložiti u digitalni front-end.

Meni je osobno trebalo nekoliko dana da priznam da stvari uistinu tako stoje, obzirom da imam vrlo solidan CD player slične klase koju ti spominješ, i DAC koji realno nije vrijedan spomena u društvu ozbiljnijeg hardvera, na koji će vjerojatno većina ljudi ovdje samo frknut nosom (DAC vrijednosti cca 150 eura).

No slušao sam nekoliko albuma koje vrlo dobro poznajem dugi niz godina (dakle, i na CDu i sa FLACa), i jednostavno moram priznat da CD po onom što pokazuje više nije primarni izvor zvuka, a možda nije ni ravnopravan. Player sam slušao spojen na analogne ulaze, dakle izvor protiv izvora.

Ne znam kako stvari stoje u višim cjenovnim kategorijama, ali ako raspolažeš s ovim budžetom to ti je moj prijedlog, pa razmisli.

Datum objave: 16.siječanj.2017 u 15:59
Razmišljao sam i o tome.
Pošto se dugo nisam bavio muzikom prvo mi je dva tjedna trebalo da pohvatam sve o kompjuteru kao izvoru zvuka.
Interesantno je ali bi trebao prebaciti kompjuter bliže pojačalu jer trenutno je 5metara udaljen a i komjuter koji imam nije nešto tj. trebao bi kupiti i veliki disk za flacove uz to ima užasno bučan ventilator.

Uglavnom bio sam na vagi da uopće ne idem na plejer ali ne znam, ljepše je za vidjeti dvije komponente.
U slučaju CA840 mogu ga koristiti i kao DAC.

Što se zvučnika tiče, frend mi veli da mi možda može nabaviti povoljno Audio Epilog Issa pa ćemo vidjeti da ovaj mjesec riješim zvučnike, idući sve ostalo.

Objavio: midleage
Datum objave: 16.siječanj.2017 u 16:37
Ja sam do nedavno imao CA 840C i tvrdim da bolje zvuči kao DAC nego kao player. Za probu mi je transport bio Pioneerov blu ray. Ako ga koristiš kao DAC imaš mogućnost igrati se i sa upsamplingom. Od navedenih playera moj glas ide za njega.
Zamijenio sam ga sa Asus Essence One II Muses edition DAC-om i za manje para dobio ukupno mrvicu bolji zvuk i vrhunsko pojačalo za slušalice gratis.
Već je bilo govora da novije generacije Daceva bez problema izlaze na kraj sa starijim uređajima više cijene.
To naravno ne vrijedi za sve uređaje na tržištu.
Inače svog CA sam prodao za 3500 kn tako da su po mom sudu ova dvojica na njuškalu malo precijenjeni.

Datum objave: 16.siječanj.2017 u 16:43
Kakve je kvalitete općenito mehanika jer na dosta tih CA sam vidio da su mjenjani pogonski remeni i sl.?
Kakav je zvukom tj. da li je preoštar u visokima što sam isto znao pročitati za CA.

Datum objave: 16.siječanj.2017 u 19:24
Kupio sam ga rabljenog od Bože i nisam imao nikakvih problema sa njim. Koliko pratim većina primjedbi o ne pouzdanosti odnosila se na slabije modele.
Glede zvuka, nikako ga ne bih nazvao oštrim.Rekao bih da je riječ o mrvicu povučenom zvuku, Onako engleski uglađenom ili samozatajnom. Definitivno nije jedan od onih koji lovi na prvu i trudi se biti atraktivan.
To je naravno samo moja impresija, u mom prostoru, sa mojim zvučnicima.

Datum objave: 16.siječanj.2017 u 20:15
To je onaj dućan u Pakracu?
Zvao sam ako mislimo na istog danas al čovjek se nemre sjetit šta ima, na stranici nema cijena i nije baš ažururana pa mi je malo teško tako nešto kupit.

Veliš realna cijena je oko 3500 CA

Datum objave: 16.siječanj.2017 u 20:25
Je dućan je u Pakracu, no Božo je veći dio tjedna u ZG. Najbolje ga je kontaktirati sa konkretnim upitom.
Realna cijena je ona koju je kupac voljan platiti. Ova dvojica su dulje vrijeme oglašeni pa pretpostavljam da ima prostora za dogovor. Nekad keš čini čuda, ali nema jamstava da će tako i biti.

Datum objave: 16.siječanj.2017 u 20:53
Pawn Shop

Datum objave: 16.siječanj.2017 u 21:02
Zvao am ovog u Karlovcu i veli fiksno 4000, mjenjani poronski remeni i još nešto, dodatno stavljani wbt konektori-ne znam zašto.

Ovog drugog ću zvati sutra, malo je kasno sad.

Božo mi jerkao da ima nekog Unison unico cdp al nije siguran samo traži oko 5 tisuća i neku regu isto nije siguran koju apollo ili apoll R za 2000kn

Objavio: maltus
Datum objave: 17.siječanj.2017 u 06:44
Bozo ima ducan i u ZG, Rotary-audio.

-------------
Samo glazbu slusam :)

Objavio: doro
Datum objave: 19.siječanj.2017 u 10:47
Vjerojatno regu planet i apollo-r!

-------------
Teac UD-H01,Unison Research Unico P,Quad 11L2,Atacama SE 24.

Datum objave: 19.siječanj.2017 u 22:52
Kupit ću nešto ovih dana.
Nekako mi se najbolji čini CA840 i to ovaj iz Zagreba iako ni Nad nisam otpisao najviše radi cijene.
C542 je 4 puta jeftiniji.

Jel ima netko iskustva sa Atoll cd80 mk3? Znam da je novi bio oko 6100kn, sad ga se može kupiti za oko 2000kn.

Datum objave: 25.siječanj.2017 u 18:55
Iša sam danas kod ljudi poslušat par plejera.
Znači Kombinacija Electrocompaniet eci4 sa dynaudio audience 62 mislim i Ca840, kimber 8tc i onda u to stavljen audiolab, poslje rega neka mala ko cyruss slična nova sa monitor audio silver 8, tu sam ja donio svoje strujne, xindak fs3 zvučničke sa Nad c546bee pa stavljen poslje audiolab.

Ova prvo bezvezno totalno, ili su ti zvučnici toliko loši da nisu ni za skuplkje kućno kino ili je nešto sa pojačalom ali zvuk osim u definiciji basa je prosjek, čak sam čuo boljih sistema za tri puta manje novaca.
U tom sistemu audilab bolje zvuči od ECI4 osim što ima malo muljav bas ali  razlika u snazi je skoro duplo. Cd je mislim ok koliko sam mogao čuti ali majkemi moji oni jadni missioni bolje sviraju.

Drugi sistem je druga priča.
Ta mala rega svira odlično, prirodno, klavir fenomenalan osim što nema baš snage za te zvučnike u nižim tonovima i ima malo onaj sibilant sss ali čisto malo. Da je na njoj monitor audio gold reference 10 misloim da bi to bio vrhunski sistem za 20 kvadrata sobu. Nad svira prva liga.
Sve to na audiolabu svira skoro identično osim dosta bolje i čvršće u basu i nesto je taj mali sss.
Zvučnici su jako dobri, dobar stage samo malo zna zabrujat jer je soba krivo okrenuta. Izgledom bi rekao da je isti visokotonac kao i u GR10.

Čovjek mi veli da po njegovom audiolab bolje svira nego rega.

U međuvremenu kolega sa posla veli da ima za prodati marantz cd17 mk3.

Datum objave: 26.siječanj.2017 u 08:51
Vrtiš istodobno nekoliko nepoznatih varijalbli (komponente čiji karakter ne znaš dobro, u tuđem prostoru) pa me čisto zanima na koji način određuješ karakter pojedine komponente, CD playera konkretno? Na jednak način sastavljaš svoj sustav, reklo bi se na ho-ruk - istodobno vrtiš nekoliko komponenti što sigurno nije način da dođeš do nekog kvalitetnog rješenja.

Datum objave: 26.siječanj.2017 u 11:35
Ovo je više bio osvrt na tih par komponenti.
Znam da nisam previše mogao čuti ali nisam čuo baš išta od CA840 što nad ne može dotići jer ipak i jedan i drugi player su svirali sa mojim audiolabom.

Najviše me iznenadila kako fino svira ta mala uska Rega. Više je moj post išao kao preporuka za to pojačalce kao idealno za neke manje do srednje sobe.

Objavio: Brkati_sismis
Datum objave: 26.siječanj.2017 u 17:59
Što se tiče Monitor Audia Silver, imam 10-te i mogu reći da se jako dugo usviravaju. Nekih 150 sati. "Siktanje" je u mom slučaju nestalo usviravanjem i boljim kablom. Napomenuo bih da ih još uvijek slušam na Marantzovom receiveru.

Svakako Rega dobro svira na tome, ali kako je MA Silver izuzetno osjetljiva kutija koliko sam slušao na ovo bolje sjedne Roksan Kandy K2 Bt. ARCAM mu je "prirodni" match poput B&W/Rotel kombinacije, ali svakako bi bolje bilo da je što veće snage što se kod Arcama ipak malo više plaća. Za preporuku uz MA Silver 8/10 bio bi još Hegel, Creek Evolution i Parasound. Marantz i Rega ne rade loše, ali meni malo preoštro.

Sad sam skontao da čovjek na jednom oglasu prodaje MA Silver 10 za samo kilu ojra što je dobra prilika.

-------------
Marantz SR6008 /ASUS Xonar Essence St (DIY Klotz MC5000) /Technics SL-5310 (AT95) /MA Silver 10 (Inakustik LS 1102) ++++ JVC JR-S501 /SONY PS-X3 (ADC XLM) /KEF Carlton III /Technics SL-Q3

Datum objave: 26.siječanj.2017 u 18:56
Meni je iskreno to prvelik zvučnik iako svira dobro rega je ipak preslaba za njega, audiolab je dobar međutim to je zvučnik za veće sobe.

Kao što sam i napisao ima taj mali sss u visokima sa regom i malo je musav duboki bas ali je sve drugo prva liga.

U taj sistem da je stavit regu elex-R i onda ugodit kablovima mislim  da bi bilo odlično.

Objavio: Brkati_sismis
Datum objave: 26.siječanj.2017 u 21:09
Nažalost, traži veliku sobu. Kod mene odlično rade u 60m2. Inače, zv. kablovi su Inakustik LS 1102 koji su dobro sjeli i sredili još malo balans.

Elex-r nisam slušao, ali moglo bi biti dobro. Navodno dobro rade i hibridna pojačala. Tako se u nekim recenzijama spominje Sphinx Rogue kao idealan partner. Nekako mi Ameri i D klasa nisu bliski, a i dolar je bolesno jak pa je pitanje isplativosti kupovine novog upitna. Svojedobno sam bio zapaljen za Parasound HALO integrated, a sr*nje kad cijena zbog tečajne razlike skoči još cca 6000 kn...

-------------
Marantz SR6008 /ASUS Xonar Essence St (DIY Klotz MC5000) /Technics SL-5310 (AT95) /MA Silver 10 (Inakustik LS 1102) ++++ JVC JR-S501 /SONY PS-X3 (ADC XLM) /KEF Carlton III /Technics SL-Q3

Datum objave: 26.siječanj.2017 u 21:37
Kolega sa posla će mi preko vikenda dati cd17 mk3 tako da u miru mogu probati kominacije stujnih kablova, zv. kablova i audiloab/densen.

Sad sam poslušao 5-6 različitih zvučnika i svaki put me sve više fascinira taj mali monitor audio gold ref 10. Ništa nije svralo sa tom rezolucijom.

Datum objave: 26.siječanj.2017 u 22:51
 Ta MA Gold (Reference i Signature) serija je jako dobra za te novce.

Pošto ti se toliko svidio, i još s postojećim Audiolabom (što mi nije čudno, jer sam i sam jedno vrijeme imao kombinaciju Audiolab izlaza i GR20) mislim da bi trebao lijepo pričekati dok se pojavi tako što u oglasu (a pojavi se, nije rijetko), i riješio si zvučnik.
 Samo dobar stalak, dalje od zidova, i može tu biti jako puno dobrog zvuka.

Datum objave: 26.siječanj.2017 u 23:26
Zvučnici su od bratića a na njegovom densenu zvuče nikako, u stvari naporno.
Koliko sam vidio silver i gold serija imaju isti zlatni visokotonac ili se varam?

Htio bi probati quad 21l2 i 22L2, nudim tipu i provoxu polog da ih probam doma ili da dođem tamo poslušat ali ne. Nema vremena i ne da ih van.

Datum objave: 27.siječanj.2017 u 00:17
 Quad ti neće dati taj dojam rezolucije, koji ti se tako svidio kod MA. I kakve veze ima kakve boje su visokotonci? Možda im karakteristike uopće nisu iste. Možda jesu, ali je bas/srednjotonac lošiji, pa opet nije isto.

Nije baš lako naći bolji zvučnik za te neke novce, a ti sad vidi što ćeš. Možda ako naiđeš na Jamo Concert 8. Taj bi se mogao možda dobro uklopiti, a da ih se naći povoljno. S tim da računaš na investiciju na malo ozbiljniji stalak (i za MA - zapravo za bilo koji bookshelf).

Datum objave: 27.siječanj.2017 u 08:49

Zvučnici su od bratića a na njegovom densenu zvuče nikako, u stvari naporno.Koliko sam vidio silver i gold serija imaju isti zlatni visokotonac ili se varam?Htio bi probati quad 21l2 i 22L2, nudim tipu i provoxu polog da ih probam doma ili da dođem tamo poslušat ali ne. Nema vremena i ne da ih van.

Provox pa Provox,
Svako je gospodar svojih para i kupuje tamo gdje mu odgovara. Isto tako firme u poslu imaju različite načine rada a na potenicijalnom kupcu je da odabere koji mu se sviđa. U Provoxu se komponente ne mogu dobiti na kućnu probu a za prezentaciju i slušanje treba dogovoriti termin. Poštujem da vam to ne odgovara. Isto tako vidim da vam ne odgovara i način na koji radi Robertoshop. Pretpostavljam da nećete gubiti vrijeme u trgovinama koje vam ne odgovaraju.

Na vašu sreču u Zagrebu postoji čitav niz distributera i hifi trgovina i uvjeren sam da postoje one kod kojih je moguće dobiti uređaje na kućnu probu, moguće je banuti u dučan i nešto poslušati te na kraju poslušano potražiti na Njuškalu.
U svakom slučaju želim vam puno uspjeha u potrazi za vašim hifi sustavom..

Datum objave: 27.siječanj.2017 u 11:44
Ja se ispričavam ako ste se našli uvrijeđenima ali ja kad sam imao svoju firmu napravio sam sve da ugodim kupcu i na kraju nešto prodam.
Ako vi smatrate da kad pitam za termin vi kažete" nazovite za tjedan dana pa ćemo vidjet" je ispravan pristup nema problema.
Vezano za roberoshop, ja čovjeka ne poznam, tu postoje ljudi koji ga znaju i znaju što ima na lageru. Zvao sam dva puta i oba puta čovjek nije siguran što ima, mislim pa neću ići na blef se vozit 200km tamo i natrag.
Još jednom isprike.

Datum objave: 27.siječanj.2017 u 12:51
Nema nikakve uvrede...
U Zagrebu ima mnoštvo mogućnosti i opcija i siguran sam da će te naći dućan koji vam odgovara...

Još jednom...sretno u kupnji...

Datum objave: 28.siječanj.2017 u 15:20
Danas poslušao Marantz Cd17-mk3.

Prije slušanja marantza sam prvo poslušao densens, CA d500se i Monitor audio bez mojih strujnih kablova jer sam se još jednom htio uvjeriti da strujni kablovi doista donose prednost samo sam ovaj put donio i letvu sa filterom u koju sam također stavio Isotek kabel sa Kopp schuko utikačem.

Odmah na prvu zvuk je čišći, bas definiraniji,  bolja je rezolucija. Za klasu bolji sistem a ulaganje 200e.

Zatim sam na to umjesto Ca d500se stavio marantza.
Marantz radi nešto mekša ali je zvuk koji daje ljepši za slušat i sa više detalja. Ne znam sve te audiofilske izraze kako to opisat ali player je bolji klasu ili dvije.
Na kraju sam probao svog audiolaba i mogu reći da sam zadovoljan, možda čak na densenu malo sve skupa zvuči bolje u najvišim tonovima ali sve u svemu sam zadovoljan. Da se to  možda još malo unaprijediti nekim qed ili chord srebrnim interkonektom.
Mislim da sam player riješio iako se prodaje i jedan Arkan cd 37 ali nemam volje više ići okolo.

Datum objave: 30.siječanj.2017 u 18:30

...Za klasu bolji sistem a ulaganje 200e. ...

Sad ga stvarno pretjera, ali onako ... valjda više od tog ne može.
 Ako donosiš dalekosežne zaključke na prvo uho, onda mislim da je skoro svejedno što ćeš kupiti. Počevši od tih mutnih Isoteka, pa na dalje.

Datum objave: 30.siječanj.2017 u 19:42
Kakvih mutnih isoteka?
Razlika je kao da slušam missiona i MA gold.
Znači nisam sam slušao, bratić i sobi nekoncentriran na slušanje tipka po telefonu i nakon 10 sekundi kaže ovo se bolje čuje.
Zato sam išao probavati opet jer reko prvi put sam ja možda nešto umislio.

Možda su drugi kablovi puno bolji, ne znam jer nisam slušao ali odnos od ongo što dobiješ u kutiji i ovog je čujan na prvu, za jedva čujne razlike ljudi ulažu hrpe love a ovo je minimalno a razlika je čujna odmah.

Jedino čime nisam zadovoljan je kvaliteta suprinih konektora, plastika je popucala jer je kabel malo na knap i dosta je krut.
Radi se modelu isotek optimum.

Postoje u daccu suprini strujni kablovi pa ću za bratića koristit te kad bude htio da mu složim čisto da možemo usporediti.

Objavio: Apparatus
Datum objave: 30.siječanj.2017 u 21:37
A zamisli tek čujnih razlika nabolje da spojiš n.pr. jebatckho pojačalo. Ni jedna žičica nije ni blizu tom prosvjetljujućem efektu. Uloži u čim bolje komponente, zvučnike, a za strujaše uvijek ima vremena.
I još nisam doživio da netko Arcam-a prekrsti u Arkana. Svaka ti dala.

-------------
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Objavio: moog
Datum objave: 30.siječanj.2017 u 21:49
Prodaju Arkana?!?!?!?!?! O, mamicu im jareću...

-------------
I'm a Blackstar ✴

Datum objave: 30.siječanj.2017 u 23:20
Ja da sad opet kupujem pojačalo kupio bi nešto skuplje ali još uvijek imam vremena dok ne naleti neki 8000p.
Mislio sam složit te missione da sviraju ali se desilo to što nisam htio da se desi i da idem ulagat a znam da nemam previše vremena za slušat. Al ajde neka.
Žice sam slagao iz dosade dok čekam da mi nešto naleti.

Sve više mi se po glavi vrti ideja da si kupim neki dac, spojim ga na laptop i skidam flac-ove međutim ne znam jel ime veze za kvalitetu reprodukcije ako se pušta preko laptopa sa foobarom pa da isključim muzičku karticu onda sa usb-a u dac ili rapsberry-a pa mrežnim kabelom vući flac-ove sa kompjutera?
Također našao sam jednu starnicu na kojoj prodaju diy i gotove dac-ove sa ess9018 chipom.
Recimo ovaj
 http://hifimediy.com/DACs/ready-made-dacs/uda18-usb-and-spdif-dac
Jel to čemu?

Datum objave: 30.siječanj.2017 u 23:23

Kakvih mutnih isoteka?...
Probao 3 modela, svi mutni.
 Btw. obično ti "mutni" kad ih staviš u neki tako-tako sistem zvuče vrlo ugodno i fino na prvu. No, samo na prvu.
 Ili ... dobro maskiraju "vrišteću" stranu sistema, pa se opet čine kao jako dobri, i na nešto duži period. Obično dok ne dođe bitno bolja komponenta koja ih "razotkrije".

Pravog strujnog kabela nema za malo novaca. A ako je nešto jako čujno "popravio", budi siguran da nije dobar, nego samo lijepo farba.

Datum objave: 30.siječanj.2017 u 23:34
Koje si probao?

U odnosu na standardan kabel, kao da mi je netko skinuo prekrivač sa zvučnika, sistem malo više čak vrišti sa njima ali cijela rezolucija je bolja, neki pozadinski zvukovi su čujniji.
Meni je to razlika i zato sam opet neki dan probavao jer sam mislio da sam krivo čuo prvi put.
Kad uštekam doma sve onda ću se moći detaljnije poigrat sa kablovima i kombinirat obične i isotek ili supre

Datum objave: 31.siječanj.2017 u 00:09
 Koji? Ne sjećam se, bilo em davno, em su bili toliko loši da se nije imalo što posebno pamtiti. Znam samo da su prva 2 bila plava, i da nisu bila skupa 800 i 1300kn, tako nekako.

Zadnji probah prije 2 godine od Mire (QweetyVZ), taj je bio neki "prozirni", pa ako se on sjeća, i čita ovo, neka kaže koji je bio.

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net