Ispiši stranicu | Close Window

Preporuka Audiolab, Rotel...

Forum: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: HIFI
Naziv foruma: HIFI komponente ...
Opis foruma: Imate li kakvih problema sa istima, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14575
:
:

Tema: Preporuka Audiolab, Rotel...
Pokrenuta od: 306maxi
Tema: Preporuka Audiolab, Rotel...
:   
Pozdrav svima,

Imam par pitanja vezana za slaganje novog sistema.

Dakle, dobio sam zvučnike Mission 773e od kojih počinjem slagati te bi trebao preporuku za neko pojačalo koje bi zvučno pasalo uz njih.
Pojačalo planiram kupiti na njuškalu te sam već našao par kandidata. Rotel 1062, Audiolab 8000s, eventualno neki Arcam.

Audiolab 8000 sam slušao još u devedesetima i jako je lijepo radio, doduše bio je model A ako se sjećam, Rotela sam isto davno slušao pa se i ne sjećam , Arcama nikad nisam čuo.
Najveći problem je što o Mission 773e pojma nemam kao ni o bilo kojem drugom Missionu pa ne znam uopće u kojem pravcu da krenem.

Kasnije bi kupio neki Cd player tipa NAD 542 i što već bude u oglasniku.

Pošto kupujem rabljene stvari nemam puno mogućnosti ići isprobavati kod nekog doma a i to nema nekog smisla pošto nit su sobe iste a niti će kablovi i player biti identični.
Muzika koja se sluša je uglavnom rock ali i klasika, soba je 3,3x6,2.
Eto to je to, pa ako netko ima kakav dobar savjet neka napiše.
Naravno da ako se ispostavi da sa zvučnicima ne budem zadovoljan imam u planu ići na recimo quad 21L2 ili 22L2,

U stvari kad već pitam još nešto da pitam.

Nekada sam imao Quad77 sa Spica tc60, Onix oa31L, Cijevni Amc cd, Rogers studio 5 i raznorazne stvari i to je sve bilo za moj  tip glazbe i sluh izvrsno, da li današnje stvari tog cijenovnog ranga zvuče isto, boje ili lošije pošto su manje više kinezi?
Pošto nisam imao nikakav sistem zadnjih 15-16 godina ne znam da li zvukovno kvaliteta išla gore, dolje ili stagnira.
Hvala!

Odgovora:
Pokrenuta od: Sten
:   
 U zadnjih 20-ak godina je prošlo dosta Rotela i Audiolaba kroz moj sistem, pa na osnovu toga mogu reći da je za mene, generalno gledajući, koliko se to može, Audiolab klasa iznad Rotela. Pogotovo ako još klasičnu glazbu ubacimo u cijelu priču.
 S malom rezervom, uvijek se radilo o "Made in UK" uređajima, ne kineskim. Možda je isto, možda nije, nisam imao prilike usporediti.

S Arcamom nemam iskustva (barem ne s pojačalima), no Arcam je, navodno, tamo negdje poslije one ružne zaobljene serije iz druge polovice 90-ih promijenio zvuk svojih uređaja, a ono što sam čuo od CD playera novije generacije mi se ništa nije svidjelo.

Missione nikad imao, čuo ih podosta uokolo (jedan frend još uvijek ima, sad već vremešni 750LE) ... Uglavnom otvoren i brz zvuk, nezahtjevno prema pojačalu, dakle paše gotovo sve na njih.

:   

:   
Ja sam isto skloniji audiolabu ali rotel se može kasnije lakše prodati a i snaga mu je oko 90w na 8ohma po mjerenjima. Govorim za Ra1062.

Bio sam u audioprovoxu dogovorit se da nones zvučnike  i kupim audiolaba jer je na snjiženju ali prodavač je toliko neljubazan bio da sam izašao za dvije minute.

Dali današnje komponente imaju kvalitetu onih iz devedesetih?
Ja vidim hrpu nekih firmi za koje nikada nisam čuo i manje  više svi imaju usb ulaze, dac-ove u pojačalima itd ali što je sa zvukom?

Pokrenuta od: nino
:   
Postao 306maxi

Ja sam isto skloniji audiolabu ali rotel se može kasnije lakše prodati

NHF, ali ako kupuješ ono što se može lakše prodati onda nikad u životu nećeš imati ono što stvarno želiš.
Kao ljudi kojima se baš ne sviđa Golf, ali ga kupe jer "drži cijenu" i lako ga je prodati. Boli me neka stvar koliko ću dobiti za C4 kada ga budem prodavao za 10 godina.

-------------
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)

:   
Postao 306maxi

Ja sam isto skloniji audiolabu ali rotel se može kasnije lakše prodati a i snaga mu je oko 90w na 8ohma po mjerenjima. Govorim za Ra1062.
Tražio si preporuku - dobio si preporuku. Barem što se mene tiče. Što ćeš s njom ovisi o tebi.

Postao 306maxi

Bio sam u audioprovoxu dogovorit se da nones zvučnike  i kupim audiolaba jer je na snjiženju ali prodavač je toliko neljubazan bio da sam izašao za dvije minute.

Mislim da je prodavač iz Provoxa ovdje na forumu, pa možda "izgladite nesporazum". Iako, ponekad trgovac zna "refleksno" reagirati na određene mušterije
 Iako, ne znam baš koliko uopće toga možeš čuti u takvim uvjetima, u kratkom vremenu.

Postao 306maxi

Dali današnje komponente imaju kvalitetu onih iz devedesetih?
Ja vidim hrpu nekih firmi za koje nikada nisam čuo i manje  više svi imaju usb ulaze, dac-ove u pojačalima itd ali što je sa zvukom?
Mislim da je uobičajena stvar - ako negdje dodaš, negdje moraš oduzeti. ali neka netko drugi kaže. Ja ionako samo kupujem "straight" hifi, kakav je bio u 90-ima.

:   
Iskreno zvučnici koje sam dobio pretpostavljam da nisu neka premija. Ok izgledaju kao novi, neke podatke sam našao na netu ali koliko zvučnik od 400 funti kad je bio nov može ne znam.
Rotel sam stavio u priču jer kao što sam napisao u prvom postu ako se ovi zvučnici neće pokazat nešto možda bi išao na quad 22l2 koji je nešto zahtjevniji a rotel ima snage.

Kad si rekao c4 izabrao si valjda najlošijeg citroena u povjesti

:   
Znam da ne mogu jer je masu faktora drugačije ali išao sam na to da bar čujem svoje zvučnike. Na bilo čemu a slučano baš prodaju i rotel i quad pa reko tamo ću uzet oboje ako je ovo moje bezvezno ili bar dogovorit da ostavim cijeli iznos pa da poslušam dva dana ali kad ono nemaju tu opciju.

Mi smo nekada prodavali xindak, rogers, shangling i ljudima smo davali robu na tjedan dana sa pologom.

Pokrenuta od: zuti mrav
:   
Ne znam koliki je budzet, ali kad se spominje Arcam, njihov CD37, koji se nedavno vrtio po oglasima za 3-4kkn je odlična kupnja.

:   

[/QUOTE] Mislim da je uobičajena stvar - ako negdje dodaš, negdje moraš oduzeti. ali neka netko drugi kaže. Ja ionako samo kupujem "straight" hifi, kakav je bio u 90-ima.

[/QUOTE]

Imaš još kakvu preporuku za integrirac tranzistorski (ne yamaha, marantz, denon i sl)?
Bio je jedan rega elex-r za oko 5500 kn ali je nestao prije koji dan.

:   
Postao 306maxi

.Kad si rekao c4 izabrao si valjda najlošijeg citroena u povjesti

Ne lupetaj. Pretpostavljam da imaš Golf II, diesel, alu felge, spušten, TAS naravno.

-------------
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)

:   
Postao 306maxi

Imaš još kakvu preporuku za integrirac tranzistorski (ne yamaha, marantz, denon i sl)?
Ništa od toga ti ionako ne bi preporučio.
Navedi ti par stvari koje su ti u užem izboru, pa ćemo vidjeti.

Btw. ako nisi odustao od Audiolaba ... Uzmi 8000P izlaz, stavi mu pristojan preamp, i s time možeš tjerati sve u tom nekom cjenovnom rangu. Plus, imat ćeš zvuk kojem za te novce malo što može prići.
 A nije baš ni preskupa kombinacija. Viđah te izlaze po Ebayu za 1500kn, pa i manje, tu i tamo. Toliko još za preamp, i to je jako dobar početak. Možda i kraj, ako ti se svide Missioni.

:   
Kao netko tko je do sada vozio trke sa xsarom vts, saxom vts,  te do nedavno imao xaniu activu a sad vozi c5 mislim da mogu reć koju o citroenima.

:   
Postao Sten

Postao 306maxi

Ništa od toga ti ionako ne bi preporučio.
Navedi ti par stvari koje su ti u užem izboru, pa ćemo vidjeti.

Btw. ako nisi odustao od Audiolaba ... Uzmi 8000P izlaz, stavi mu pristojan preamp, i s time možeš tjerati sve u tom nekom cjenovnom rangu. Plus, imat ćeš zvuk kojem za te novce malo što može prići.
 A nije baš ni preskupa kombinacija. Viđah te izlaze po Ebayu za 1500kn, pa i manje, tu i tamo. Toliko još za preamp, i to je jako dobar početak. Možda i kraj, ako ti se svide Missioni.

Apsolutno se slažem, čak i ovaj 8000se može biti preamp.
Gledao sam tu regu al je prodana mislim.
Neki exposure 3020s2 nema na njuškalu, za druge pojma nemam.
Klasa 2-5 tisuća kuna iako ako je nešto jako dobro možda i nešto više, međutim nemam baš sad sate samo za slušanje glazme nažalost tako da i da kupim nešto skupo ne bi imao kad čuti razliku.

:   
Postao 306maxi

Kao netko tko je do sada vozio trke sa xsarom vts, saxom vts,  te do nedavno imao xaniu activu a sad vozi c5 mislim da mogu reć koju o citroenima.

Možeš, o utrkama

-------------

:   
Postao 306maxi

Apsolutno se slažem, čak i ovaj 8000se može biti preamp.

Razmisli i o M-DAC-u, radi dobro kao preamp

-------------

:   
Gdje ga ima za probati ili pogledati?
Provox koliko vidim u katalogu je još na 8000 seriji.

Ima gospiću jedan Naim za prodaju integrirac iako ni o naimu pojma nemam, ima nešto primare-a na njuškalu. Nije da je neka ponuda.

Pokrenuta od: kela
:   
Audiolab je svakako iznad Rotela gledamo li uredjaje stare 8+ god pa nadalje izuzev nekih Rotelovih modela ali njih ovdje i ne razmatramo. Arcam i Rotel su mi na li-la, gornji modeli Arcama su mozda dugorocnije slusljiviji od nov(ijih) Rotel uredjaja..

Rega je ok ali ne ono i onako kako je bila 90tih (kao ni ostala vecina naravno), Roksan mi je tu puno zgodniji i zanimljiviji.
..itd..

No hoce li to sjesti na zvucnike/prostoriju to je sasvim drugi problem i tesko da ces, sto god odlucio kupiti, biti siguran da si izabrao najoptimalniju kombinaciju.

No da ne gubis nadu, ja bih osobno isao na Audiolab opciju u tvom slucaju.

:   

Ovaj Rega elcel R se opet pojavio na njuškalu, u dućanu je 8100 na njuškalu je 5700kn. Jel vrijedan tih novaca? Na whats hifi-u je proglašen pojačalom godine a i neki drugi časopisi ga hvale. Moram priznat da me whats hifi malo podsjeća na plaćei oglas ali to je samo moje mišljenje.
Također ima jedan Moon neo 250i za  9000 kn i roksan k3 za 9900kn, jesu te cijene proporcijonalne kvaliteti zvuka?

:   
Postao 306maxi

Postao 306maxi

... ima jedan Moon neo 250i za  9000 kn i roksan k3 za 9900kn, jesu te cijene proporcijonalne kvaliteti zvuka?
... nemam baš sad sate samo za slušanje glazme nažalost tako da i da kupim nešto skupo ne bi imao kad čuti razliku.

:   
Ovo je bilo samo pitanje, ne bih išao na taj cjenovni rang. Eventualno Rega i to ona sa njuškala.
Rješit ću najvjerovatnije audiolaba sutra, strujnu letvu sam naručio, također sutra idem kupit utikače da si složim strujne kablove a i baš se pojavio jedan NAD 546bee, 542 stoji već otprije  u oglasniku pa ćemo vidjet ovaj tjedan dali će sve bit gotovo.

Pokrenuta od: Mr_Scorpio
:   
Ima na Njuškalu već neko vrijeme jedan Cyrus 8 s PSX-R za 5.200, vjerujem da bi uspio nešto i spustiti konkretnom ponudom. Doduše mogu samo nagađati oko sinergije s Missionovim zvučnicima, no kako je sve unutar kuće vjerujem da ne bi smjelo biti problema. Bio sam vlasnik Cyrusovog modela 8a s PSX-R i to je stvarno fantastično sviralo, vjerujem u najmanju ruku klasu iznad spomenutog Audiolaba.

:   
Postao Mr_Scorpio

Ima na Njuškalu već neko vrijeme jedan Cyrus 8 s PSX-R za 5.200, vjerujem da bi uspio nešto i spustiti konkretnom ponudom. Doduše mogu samo nagađati oko sinergije s Missionovim zvučnicima, no kako je sve unutar kuće vjerujem da ne bi smjelo biti problema. Bio sam vlasnik Cyrusovog modela 8a s PSX-R i to je stvarno fantastično sviralo, vjerujem u najmanju ruku klasu iznad spomenutog Audiolaba.

Koji je smisao, IMHO, upariti 5k amp sa 2k zvucnicima?
Svakako da postoje mnogo bolji od Cyrusa, imah iste, no opet je pitanje ulozeno-dobiveno.

Treba prerezat svu nepotrebnu filozofiju, ubost najoptimalniji setup i onda kroz neko vrijeme ici level po level up po potrebi ili mogucnostima..

Na kraju price sve je to konzumerska elektronika koja se cuje tako kako se cuje no daleko je od pravog fifija...

:   
Postao kela

Mislim da to itekako ima smisla, naravno ako financije to dopuštaju. Moji stari Celestion DL6 su upravo propjevali kad sam ih spojio na spomenutu Cyrus kombinaciju. Svaki će zvučnik svoj maksimum dati tek s pojačalom u klasi iznad. Ako se uopće može govoriti da je ikakvo poopćavanje dobro, mislim da je ovo vrlo blizu istini :).

:   
Uzeo sam danas audiloba 8000se tako da je to sad gotovo. Ili tek počinje - nadam se da ne.
Sjećam se Cyrus-a dok sam imao Onixa 31L i ne bi rekao da je išta bolje svirao od audilaba, dapače da je svirao bolje kupio bi njega.
Da li se taj proizvođač zvao nekad Mission Cyrus?
Ako se dobro sjećam bilo ga je kupiti u Heinzelovoj tamo di sa prolazi novi dio Radničke.

Ovo gore spomenuto koliko sam vidio je kombinacija pretpojačala i pojačala i cjenovno je više nego dva puta skuplje jer sam ja audiolaba 8000se platio 1800kn.
Također audilob može kasnije služiti i kao predpojačalo ako se odlučim za 8000P ili monoblokove M.

Šta je tu je, neću sad više gledati pojačala što sam mogao kupiti jer će uvijek naići nešto bolje i povoljnije.

Mislim da ću dobiti na poklon i xindak FS3 zvučnički kabel tako da mi ostaje riješiti CD i interkonekt.

:   
Postao Mr_Scorpio

Postao kela

Mislim da to itekako ima smisla, naravno ako financije to dopuštaju. Moji stari Celestion DL6 su upravo propjevali kad sam ih spojio na spomenutu Cyrus kombinaciju. Svaki će zvučnik svoj maksimum dati tek s pojačalom u klasi iznad. Ako se uopće može govoriti da je ikakvo poopćavanje dobro, mislim da je ovo vrlo blizu istini :).

Slazem se da treba odredjeni setup biti u simbiozi da bi optimalno propjevao. No to se onda prvenstveno i jedino odnosi na trio prostorija-zvucnik-pojacalo. Sve ostalo se bazira na tome. Nisam sklon cinjenici da treba imati jednu komponentu u levelu ili vise levela UP a drugu DOWN itd. vise sam sklon da su podjednake jer tada se medjusobno prikrivaju mane sustava. Druga je sad stvar sto treba upiknuti najoptimalniju kombinaciju sto je dosta cesto da ne kazem nemoguce obzirom na okolnosi. Dosta cesto sam imao kompomnente pomjesane u razlicim cjenovnim razredima/levelima i to je znalo jako lose raditi odnosno nije bilo ucinka da se nekom "boljom" komponentom nesto totalno promjenilo osim sto je vise love nedostajalo iz novcanika za jako minorni pomak.

Primjerice, necu sad spominjati cijeli setup ali cijela ergela UK pojacala poput Naim, Roksan, Audiolab, Cyrus itd koji su medjusobo bili i do 3 razlicita cijenovna razreda su jako slicno radili sa ostatokm sustava. Naravno svaka komponenta je donijela nesto svoje ali nista senzacionalno. Isprobano sa razlicitm kabelima koji idu mnogo ispod/iznad targetiranog levela cijelog sustava..

Ovo je samo jedan banalan primjer da zapravo ne postoji nikakvo pravilo da se nesto s necim "mora" ili "treba" jer jedan "obican" audio sustav je prekompleksan da bi se tako olako i banalno mogla postici apsolutno moguca simbioza svih komponenata. Kako je u praksi to najcesce nemoguce ili ispadne lose onda se krece u izmjene ove ili one komponente i tu onda nema kraja. Da jos dodatno ne uvodimo komplektnost i subjektivizam pojedinca nad cijelim setupom. To je na kraju i car ove igre (citaj sporta) zar ne?

:   
Postao 306maxi

Uzeo sam danas audiloba 8000se tako da je to sad gotovo. Ili tek počinje - nadam se da ne.Sjećam se Cyrus-a dok sam imao Onixa 31L i ne bi rekao da je išta bolje svirao od audilaba, dapače da je svirao bolje kupio bi njega. Da li se taj proizvođač zvao nekad Mission Cyrus?Ako se dobro sjećam bilo ga je kupiti u Heinzelovoj tamo di sa prolazi novi dio Radničke.Ovo gore spomenuto koliko sam vidio je kombinacija pretpojačala i pojačala i cjenovno je više nego dva puta skuplje jer sam ja audiolaba 8000se platio 1800kn.Također audilob može kasnije služiti i kao predpojačalo ako se odlučim za 8000P ili monoblokove M.Šta je tu je, neću sad više gledati pojačala što sam mogao kupiti jer će uvijek naići nešto bolje i povoljnije.Mislim da ću dobiti na poklon i xindak FS3 zvučnički kabel tako da mi ostaje riješiti CD i interkonekt.

Lijepo da si odlucio i da kreces ponovo u fifi vode.
Svi se ili smo se nekoc nadali da tu prica prestaje no zapravo tek sve pocinje...

Enjoy..

:   
Znam kako je to, pa ja sam dan i dane proveo slušajući komponente i kablove od Gajščaka do Heinzelove, više sam se bavio kupovinom nego sam slušao muziku a i malo me uhvatilo ovo božićno vrijeme kad sam više doma pa imam vremena za pustit koji cd.
Uglavnom sad prelazim na kupovinu cd playera iako sam razmišljao i o dac-u pa preko računala ali nekako mi je ljepše imat dvije komponente.

:   
Postao kela

To je na kraju i car ove igre (citaj sporta) zar ne?

Apsolutno se slažem - univerzalnih odgovora nema, sve je igra kombiniranja i isprobavanja, pa tko kako voli i može tako mu i jest :).

Pokrenuta od: kris
:   
Rotel RA 1062 je jedno od najboljih Rotel integriranih pojačala ikada napravljenih.
Kao takvo nema veze sa ostatkom njihove game, znam da nema veza ali i neovisni testovi iz tog doba su mu davali prednost pred dvostruko skupljim uređajima.
Nakon dugogodišnjih iskustava sa raznim Rotelima i drugim pojačalima mogu reći kako moj glas u toj klasi ide Rotelu 1062.

:   
Postao kris

Rotel RA 1062 je jedno od najboljih Rotel integriranih pojačala ikada napravljenih.

Uredjaj bez spajanja na ostatak lanca sam po sebi ne znaci mnogo. Koje to zvucnike moze melodicnije, kontroliranije i efikasnije upogoniti od ostatka nabrojenih urejaja gore?

:   
Evo nakon par godina što me nije bilo na ovoj stranici iz čiste dosade idem pogledati što se radi,vidim dobro poznatog mi Rotela odlučim dati savjet kad ono krš i lom.
Kao što sam rekao moj glas ide Rotelu, to je trebalo shvatiti kako nakon mojih zapažanja prednost dajem Rotelu.
Naravno da Pero i Marko čuju drugačije i shodno tome prednost će dati Coplandu ili će reći da je sve to isto i da pričam bez veze.

:   
Kris, ja dodjem jednom u 5g na forum tako da nisi sam...
Mislim da me nisi dobro shvatio, ili sam se mozda krivo izrazio. ne radi se o tome da je tvoj izbor kriv ili spomenuti Rotel ne radi dobro vec kako ce isti odraditi posao sa postojecim zvucnicima u odredjenoj prostoriji pa da 306maxi bude happy...

:   
Sve ok, jedino ispravno bi bilo da sve njemu interesantno posluša u vlastitoj prostoriji, sve ostalo je bazirano na zapažanjima nas koji smo neki od gore navedenih uređaja imali doma.

:   
Postao 306maxi

Uglavnom sad prelazim na kupovinu cd playera iako sam razmišljao i o dac-u pa preko računala ali nekako mi je ljepše imat dvije komponente.

Evo pojavio se baš jedan http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/audiolab-8000cd-mint-stanju-ambalaza-uputstva-daljinski-oglas-21398813 - Audiolab 8000 za siću

-------------

:   
Što se rotela tiče sad je gotovo.
Čitao sam i ja recenzije i da je puno jači nego na papiru ali sad sam kupio audiolab i bolja da više ne gledam.
Taj rotel što se prodaje je u Zadru tako da nemam mogućnosti nikakvoig slušanja.

Inače danas sam složio strujne kablove od Isotek kabla i supra utikača iako mi se Kopp i Legrand ne čine ništa lošiji samo što nemogu primit kabel debljine 3x2,5mm. Mislim mogu ali bi morao malo turpijat. Isotek sam platio 120 kn/m, konektore oko 110 kn po komadu iako skoro identičan kabel u bauhausu 3x2,5mm košta 17kn/m.
Danas sutra ću riješit letvu iako sam i  to vidio u bauhausu i sa filterom košta oko 330kn.
Provox više nije zastupnik za Audiolab nego neka firma iz Koprivnice - zvao sam za 8200CD ali mi još uvijek nije poslao cijenu.

Možda mi je sad malo žao  što sam tako brzo pojačalo kupio jer sam imao još nešto u planu kupovat od čega sam danas odustao pa imam viška novaca a prodaje se quad99 sa izlazom 909 ali šta je tu je. Možda kupim još i 8000p ako naiđe.

Pokrenuta od: goddard234
:   
Ako spominješ šuko utikače, jedan veliki gumeni Kopp iz Bauhausa za cca. 36 kn pouzdano prima 3x2,5 kabel (Suprin sa role). Veći problem je IEC, jer ovih nekoliko koje sam našao po velikim trgovinama su prilično sitni, i kabel sa vanjskom izolacijom definitvno ne prolazi, jedino da se ona oguli.
Izgleda da je Suprin IEC jedino rješenje za kolko -tolko normalne novce? Mislim da se ode u dućan i kupi.

:   
Postao 306maxi

... Inače danas sam složio strujne kablove od Isotek kabla ...
Kud baš Isotek ...
To je takav mutež od kabela (probao ih 3 komada - jedan iz metraže i 2 jeftinija, gotova) da će gotovo sigurno dati svoj (negativni) pečat zvuku kud god da ga se stavi; toplo, sporo, zagušeno ... E sad, koliko tko to "naslušava", to je druga stvar.

I ne znam zašto ne koristiti obične "kompjuterske" strujaše, barem u početku. To je bolje od 90% brendiranih kabela, pogotovo ovih jeftinijih.

Pokrenuta od: zuti mrav
:   
Postao Sten

Postao 306maxi

... Inače danas sam složio strujne kablove od Isotek kabla ...

Kud baš Isotek ...To je takav mutež od kabela (probao ih 3 komada - jedan iz metraže i 2 jeftinija, gotova) da će gotovo sigurno dati svoj (negativni) pečat zvuku kud god da ga se stavi; toplo, sporo, zagušeno ... E sad, koliko tko to "naslušava", to je druga stvar. I ne znam zašto ne koristiti obične "kompjuterske" strujaše, barem u početku. To je bolje od 90% brendiranih kabela, pogotovo ovih jeftinijih.

Aj agri.
Kad ste već nahvalili toliko tog Rotela, da spomenem Exposure 2010s. Bolji po svemu. I a taj Audiolab je nahvaljen od dosta ljudi koji nisu pali s kruške.

:   
Poslušat ću običnog i ovog što sam složio.
Konektore uvijek mogu stavit na nešto drugo, mislim vidio sam par tih strujnih kablova prije i danas u daccu i svi su isti 3x2,5mm isto složene bakrene žice, ista zaštita, debljina...
Sad da mogu zvučat drastično drugačije ne vjerujem.

Ima taj za bauštelu gumeni kopp i legrand za 36kn i isti su, kupio msam i dva takva.
Al smiješan je taj dućan dacco, prodaju klamerice, blokiće, ravnala a pokraj vilice za 300 kn komad i strujne kablove za 20 tisuća kuna.

Budem sutra išao probat strujne kablove, ima bratić densen beat sa monitor audio gold 10

Pokrenuta od: jerga
:   
Densen B100 je superosjetljiv na kabele uključivo i strujne pa pazi. A to ako bratićevom Densenu strujni bude nekim slučajem dobar to ništa ne znači za tvoj sistem. To naročito vrijedi za strujni, nekom je top a drugom drek.

:   
Idem upravo sad probati jer mi je stigao i audiolab. Javim poslije rezultate.

Jel možda netko probao ovu stvar jer razmišljam o tako nečemu
https://www.uzishop.hr/strujne-letve/9630-apc-essential-surgearrest-5-oulets-230v-german-schuko.html

http://www.bauhaus.hr/elektro-i-grijalice/elektro-oprema/visestruke-uticnice/rev-supraline-cetverostruka-uticnica-sa-prekidacem-aluminij-plastika-1-9-m.html?___SID=U

http://www.bauhaus.hr/elektro-i-grijalice/elektro-oprema/visestruke-uticnice/rev-supraguard-cetverostruka-uticnica-sa-zastitom-i-filterom-antracit-2-6-m.html

:   
Evo ovako stoje stvari.
Bratićev sistem
Densen beat b100c
Cambridge audio cd ds500se
Monitor audio gold 10
Interkoekt xindak neznam koji
Zv. kabel 2x xindak fs3 po zvučniku
Soba 4x6 recimo ali sve je okrenuto na kraću stranicu sobe nažalost

Cd koje sam poslušao su Dire straits, clapton unplugged, nešto stonsa i nešto soundtrack iz posljednjeg mohikanca.

Čuje se ok, ima rezoulice ali sve pomalo ima dstorziju, stage tako tako, nedefiniran bas. Uglavnom ok za nekog tko prvi put čuje pa čak i više nego ok.
Odmicanjem zvučnika od zida na otprilike 35 cm bas dobiva čvrstinu i sve osjetno bolje zvuči, je je smanjena "tutnjava" pa do izraža dolazi i više detalja. Stalci nisu na šiljcima ali riješit će se pločice da ne uništava parket pa možda bude još bolje.
Nakon toga promjenjeni Strujni kablovi na one koje sam složio od suprinih konektora, istek power cord premium kabla i naravno vrhovi polemljeni 96%kositar i 4%srebro lemom.
Razlika je osjetna.
Meni koji nisam baš nikad imao vjere u strujne kablove ovo je dokaz isplati imati ovako nešto jer rezolucija i čistoća, definicija basa i stage koji se dobilo vrijedi tih novaca.
Međutim ja bih rekao da njegovi monitor audio i densen ne idu skupa jer sve zvuči pomalo naporno, preoštri visoki iako sve jako dobre rezolucije pomalo ide na živce kod malo dužeg i koncentriranijeg slušanja.
Vidjet ćemo što će se dogoditi kad donesem Mission na tu kombinaciju.

I na kraju ono najbitnije radi čega sam sve to probavao je moj audiolab kojeg sam spojio u sistem. Mali problem je što audiolab ima 4 konektora za zvučnike za razliku od densena pa je jako teko spojiti dva para kablova da na ovi što direkto ulaze ikako stoje. Sa tim poluspojem probali smo audiolab.

Zvuk je po meni daleko prirodniji , stage bolji, srednji i visoki izrazito slušljivi, bas jako dobro definiran , sve detaljno, muzikalno. Ja sam jako zadovoljan s obzirom na sobu.
Kombinaciju običnih strujnih kablova i audiolaba nisam probao jer nisam više imao vremena.
Sutra ću donijeti Mission pa ćemo vidjeti dalje.

:   
Densen B100, Monitor audio i "neki" Xindak kabeli...dobro ste izdržali

:   
Neki interkonekt kojem nisam mogao pročitat model, a zvučnički su Fs3 kako sam i napisao.
Sutra ću bolje pogledat interkonekt.
Nisam baš imao muzike za probat tj falilo mi je klavira pa sam pripremio Chopina i koju simfoniju od Beethovena.

Ne znam kako zvuči Densen jer sam ga čuo jedino u ovoj kombinaciji ali kao da mi nešto ne štima sa tim pojačalom.
Napiši kakav je karakter densena ili Monitor audia.

:   
Riješio sve probleme tj. tek će sad počet.

Mission 773 bolje zvuči na densenu nego na audiolabu.
Interkonekt je xindak ac01, dakle 600kn u dućanu.

Monitor audio bolje zvuči na audilabu, zadjeno mission i audiolab rade soidno ali za moj ukus premekano i ne dovoljno čisto.

Stage na missionu je bolji nego na monitor audiu raspored instrumenata također nešto bolji ali razlika u rezoluciji, vokalu, srednjim, visokim je dvije klase na strani monitor audia.
Dakle daleko bolji zvučnik koji izvanredno radi audiolabu.

Mogao bi sada ići nešto probavat sa otvorenijim kablovima ali to nije to, razlika te takva da je čujna i kad nisam koncentriran na slušanje nego hodam bezveze po sobi.

Znači uz kupnju CD-playera trebat ću i zvučnike., možda ne odmah ali za ozbiljniji zvuk deinitivno.

:   
 Nakon svega ispada da je sad najveći problem što je MA GR ili GS 10 (ne znamo točno koji) puno bolji zvučnik od Missiona 773. Obzirom da je duplo skuplji, pa i nešto noviji, baš nikakvo čudo.

Mislim, u početku je izgledalo da je Mission datost tj. ono oko čega se slaže sistem. Sad ispada da se još ne zna oko čega se slaže, pa čak se ne zna ni budžet. Good luck

:   
Radi se o GS10.
Ne znam zašto toliko slabo radi sa Densenom, u biti ne baš slabo koliko naporno.

Ma ja sam krenuo od ideje da oko Missiona složim sistem iako sam znao kako bi moglo završiti.
Možda da ih prodam al opet nemrem ništa dobit za njih, ponudim nekom zamjenu za nešto bolje, ne znam.

Moram kupit plejer a nema ništa pametno osim 546bee na njuškalu jer ovako ovisim o tuđim komponentama koje ionako imaju drugačiju zvuk.

Pokrenuta od: Doomsday
:   
Pa jednostavno, mijenjaj Audiolab za Densen, i svi sretniji i zadovoljniji nego su bili...

-------------
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...

:   
Nisu ni missoni nešto posebno dobri sa densenom ali je ipak nešto malo čišće, svjetlije nego sa audiolabom.
Pitao sam bratića da mi proda monitore ali ništa od toga.
Malo sam zapeo sada.
Nekih dobrih Monitora nema u oglasniku a neki Proac mi je preskup.
Jel netko slušao Quad 21L2, 22L2, 12L2?

Pokrenuta od: MATIJA
:   
Postao 306maxi

Nisu ni missoni nešto posebno dobri sa densenom ali je ipak nešto malo čišće, svjetlije nego sa audiolabom.
Pitao sam bratića da mi proda monitore ali ništa od toga.
Malo sam zapeo sada.
Nekih dobrih Monitora nema u oglasniku a neki Proac mi je preskup.
Jel netko slušao Quad 21L2, 22L2, 12L2?
ne znam koji je status http://www.njuskalo.hr/zvucnici/zvucnici-monitor-audio-pmc-700-oglas-2281049 - ovih trenutno...imao ih nekad, lijepe uspomene.

:   
Kopp shucko konektor je super, EU su losi no vidi na hificollective:
Belden ili Lapp Oflex za mrezu (barem su shieldani da ne sprica em), naravno imas i boji izbor.
Interconnect, AN-A100 (zuti) polemis na pristojne chinceve i za takav setup za pocetak dusu dalo a kosta kikiriki (moze i lexus ali ne znam je li ovaj setup opravdan).
Zvucnucki, AN630LX meni jako dobro radi i na trandjama i na cijevima pa sad..
Za AN znam da je bakar i da su licne a ne neka drlja..

:   
Apropopo hificollective ponude IEC-a: vidim da imaju u ponudi Kaiser utikač.
Googlanje daje odgovor da je to zapravo Martin Kaiser, kojeg drži ni više ni manje nego Pevec.

Već sam ga gledao tamo i izgleda malo robusnije od onih iz Bauhausa, no nisam ga uzeo zato jer je C15, odnosno ima ono uleknuće između dvije donje rupe.

Jedan mladić tamo, kojeg sam pitao imaju li isti samo C13 (pa je ispalo da nema), mi je kategorički tvrdio da to "ne pe v pojačalo"?

No kasnije sam vidio da mnogi brand-name Furutechi i i slično imaju taj C15 standard, pa ako može mali off topic - ide li taj C15 u standardnu utičnicu u koju ide C13?

:   
Postao goddard234

Googlanje daje odgovor da je to zapravo Martin Kaiser, kojeg drži ni više ni manje nego Pevec.

Već sam ga gledao tamo i izgleda malo robusnije od onih iz Bauhausa, no nisam ga uzeo zato jer je C15, odnosno ima ono uleknuće između dvije donje rupe.

Jedan mladić tamo, kojeg sam pitao imaju li isti samo C13 (pa je ispalo da nema), mi je kategorički tvrdio da to "ne pe v pojačalo"?

No kasnije sam vidio da mnogi brand-name Furutechi i i slično imaju taj C15 standard, pa ako može mali off topic - ide li taj C15 u standardnu utičnicu u koju ide C13?

Glede Kaisera, apsolutno identican kao IEC iz Elmatisa samo je "posrebren"..

Po dimenzijama C15 treba ici u C13 "rupu" no nikad to nisam probao..

Pokrenuta od: zook
:   
Postao goddard234

evo odgovora:

http://www.blogquail.com/the-difference-between-iec-connectors/

-------------
đez je limunada

:   
Postao zook

evo odgovora:

http://www.blogquail.com/the-difference-between-iec-connectors/

znači imao sam dobru pretpostavku da isti ipak "pe v pojačalo"

Tnx!

:   
Složio sam kablove za struju prije par dana i jako sam zadovoljan- svi konektori su Suprini.
Sljedeći tjedan ću dobiti dvije letve, jednu sa filterom i jednubez iz bauhausa. To su one iz linkova koje sam stavio gore.
 Treba mi doći i  Oehlbach powercord c23 strujni kabel iz chipoteke čisto za probu.
Sa strujom više neću ništa dirat.

Što se tiče drugih žica ja sam uvijek bio zadovoljan sa kimberom a možda dobijem i xindak fs3 iako ima i jedan interesantan Atlas hyper 2.0 na njuškalu. Međutim to na kraju.

Prvenstveno naći neke zvučnike a player ili ovaj nad 546bee ili audiolab8200cd sa ebaya.

:   
Dok ne posložiš tih par komponenti da sviraju kako spada ne gubi vrijeme i energiju na bilo kakve kabele. Kad to postigneš onda se igraj dalje. Da bi trčao moraš prvo znat hodati😉

:   

denon dcd 2000ae - ima jedan na njuškalu za oko 4000 kn. Jel vrijedi te novce?

:   
Postao 306maxi

denon dcd 2000ae - ima jedan na njuškalu za oko 4000 kn. Jel vrijedi te novce?

Ne znam za Denon, ali razmisli o http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/cambridge-audio-840-c-oglas-19275611 - Cambridge 840C
Dobiješ za istu lovu i odličan DAC.

-------------

:   
Malo sam čitao i dobio je dobre recenzije, 2 komada su njuškalu.
Čini se i više nego dobar, ako ima nešto pametno slobodno predložite jer gledao sam i nad 542, 546bee, classe cdp .3 denon dcd2000ae i 1510ae.

Postoji i jedan atoll cd80se za 2000kn, nov je bio preko 6

:   
Jel postoji neki konkretan i opravdan razlog da se razmatra cdp u rangu od 600eur na baznoj opremi od 200-250eur?
Cisto me zanima koncept i cost-benefit..

Pokrenuta od: soundnewsdino
:   
na Njuškalu sam vidio još 20-tak dobrih Sony CD playera, 15-tak Marantza, popriličan broj Onkyo playera pa i desetak Kenwooda. Svi su novi koštali više nego rabljeni pa ih treba razmotriti...

:   
Bazna oprema mi je za sad audiloba koji je ima cijenu 700-800e kao nov zato gledam i playere te cijene ili nešto veće jer izvor zvuka je bitan ili možda nije?
Postoji i audilab rabljeni 8000cd na njuškalu ali čovjek traži novce za koje odem u provox i kupim novog.

Missione ću odnijet ne drugo mjesto i složit nešto za par tisuća kuna da sviraju.
Mislim mogu mi poslužit ako ne kupim ovaj mjesec zvčnike ali ništa više.

Pokrenuta od: soundnewsdino
:   
Audiolab 8000SE je jeftinija varijanta 8000S i cijena mu je bila oko 600 eura..

:   
Mislim nebitno 600, 700 ili 800e. To je ta klasa uređaja.
Kenwood, sony i takve stvari ne kupujem. Od kenwooda eventualno naljepnicu za zadnju šajbu.
Nad 542c je jeftin a koliko sam pratio da se napravit uprgrade a i u recenzijama je dobro ocijenjen.
Audiolab je identičan izgledom pa paše a i isto je solidno ocijenjen,
Ca 840 je isto dobro ocijenjen, 546bee također atoll.
Denon 1510ae je 4000 na njuškalu, u provoxu je 1000e.
Nemam pojma, uzet ću nešto pa šta bude.

:   
Ako slažeš sistem za određeni futur, predlažem da ozbiljno razmisliš o nekom DACu, te ili nešto niže cjenovne klase.

Bez obzira na kolekciju CD-ova koju pretpostavljam imaš, smatram da će ti se posao ripanja istih u FLAC
i upogonjivanja nekog digitalnog transporta na RPi ili Daphile platformi bez svake sumnje isplatiti.

Za neki solidni player, bilo kao sekundarni izvor bilo kao transport, ostaviš neki manji dio cifre koju planiraš uložiti u digitalni front-end.

Meni je osobno trebalo nekoliko dana da priznam da stvari uistinu tako stoje, obzirom da imam vrlo solidan CD player slične klase koju ti spominješ, i DAC koji realno nije vrijedan spomena u društvu ozbiljnijeg hardvera, na koji će vjerojatno većina ljudi ovdje samo frknut nosom (DAC vrijednosti cca 150 eura).

No slušao sam nekoliko albuma koje vrlo dobro poznajem dugi niz godina (dakle, i na CDu i sa FLACa), i jednostavno moram priznat da CD po onom što pokazuje više nije primarni izvor zvuka, a možda nije ni ravnopravan. Player sam slušao spojen na analogne ulaze, dakle izvor protiv izvora.

Ne znam kako stvari stoje u višim cjenovnim kategorijama, ali ako raspolažeš s ovim budžetom to ti je moj prijedlog, pa razmisli.

:   
Razmišljao sam i o tome.
Pošto se dugo nisam bavio muzikom prvo mi je dva tjedna trebalo da pohvatam sve o kompjuteru kao izvoru zvuka.
Interesantno je ali bi trebao prebaciti kompjuter bliže pojačalu jer trenutno je 5metara udaljen a i komjuter koji imam nije nešto tj. trebao bi kupiti i veliki disk za flacove uz to ima užasno bučan ventilator.

Uglavnom bio sam na vagi da uopće ne idem na plejer ali ne znam, ljepše je za vidjeti dvije komponente.
U slučaju CA840 mogu ga koristiti i kao DAC.

Što se zvučnika tiče, frend mi veli da mi možda može nabaviti povoljno Audio Epilog Issa pa ćemo vidjeti da ovaj mjesec riješim zvučnike, idući sve ostalo.

Pokrenuta od: midleage
:   
Ja sam do nedavno imao CA 840C i tvrdim da bolje zvuči kao DAC nego kao player. Za probu mi je transport bio Pioneerov blu ray. Ako ga koristiš kao DAC imaš mogućnost igrati se i sa upsamplingom. Od navedenih playera moj glas ide za njega.
Zamijenio sam ga sa Asus Essence One II Muses edition DAC-om i za manje para dobio ukupno mrvicu bolji zvuk i vrhunsko pojačalo za slušalice gratis.
Već je bilo govora da novije generacije Daceva bez problema izlaze na kraj sa starijim uređajima više cijene.
To naravno ne vrijedi za sve uređaje na tržištu.
Inače svog CA sam prodao za 3500 kn tako da su po mom sudu ova dvojica na njuškalu malo precijenjeni.

:   
Kakve je kvalitete općenito mehanika jer na dosta tih CA sam vidio da su mjenjani pogonski remeni i sl.?
Kakav je zvukom tj. da li je preoštar u visokima što sam isto znao pročitati za CA.

:   
Kupio sam ga rabljenog od Bože i nisam imao nikakvih problema sa njim. Koliko pratim većina primjedbi o ne pouzdanosti odnosila se na slabije modele.
Glede zvuka, nikako ga ne bih nazvao oštrim.Rekao bih da je riječ o mrvicu povučenom zvuku, Onako engleski uglađenom ili samozatajnom. Definitivno nije jedan od onih koji lovi na prvu i trudi se biti atraktivan.
To je naravno samo moja impresija, u mom prostoru, sa mojim zvučnicima.

:   
To je onaj dućan u Pakracu?
Zvao sam ako mislimo na istog danas al čovjek se nemre sjetit šta ima, na stranici nema cijena i nije baš ažururana pa mi je malo teško tako nešto kupit.

Veliš realna cijena je oko 3500 CA

:   
Je dućan je u Pakracu, no Božo je veći dio tjedna u ZG. Najbolje ga je kontaktirati sa konkretnim upitom.
Realna cijena je ona koju je kupac voljan platiti. Ova dvojica su dulje vrijeme oglašeni pa pretpostavljam da ima prostora za dogovor. Nekad keš čini čuda, ali nema jamstava da će tako i biti.

:   
Pawn Shop

:   
Zvao am ovog u Karlovcu i veli fiksno 4000, mjenjani poronski remeni i još nešto, dodatno stavljani wbt konektori-ne znam zašto.

Ovog drugog ću zvati sutra, malo je kasno sad.

Božo mi jerkao da ima nekog Unison unico cdp al nije siguran samo traži oko 5 tisuća i neku regu isto nije siguran koju apollo ili apoll R za 2000kn

Pokrenuta od: maltus
:   
Bozo ima ducan i u ZG, Rotary-audio.

-------------
Samo glazbu slusam :)

Pokrenuta od: doro
:   
Vjerojatno regu planet i apollo-r!

-------------
Teac UD-H01 dac,Wireworld Equinos 5,Unison Research Unico P,Kicker 12 awg silver,Quad 11L2,Atacama SE 24,Monster Power Center HT800

:   
Kupit ću nešto ovih dana.
Nekako mi se najbolji čini CA840 i to ovaj iz Zagreba iako ni Nad nisam otpisao najviše radi cijene.
C542 je 4 puta jeftiniji.

Jel ima netko iskustva sa Atoll cd80 mk3? Znam da je novi bio oko 6100kn, sad ga se može kupiti za oko 2000kn.

Ispiši stranicu | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.02 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info