Ispiši stranicu | Close Window

Utjecaj gašenja pojačala direktno na utičnici

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14722
Datum ispisa: 24.listopad.2017 u 02:26
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Utjecaj gašenja pojačala direktno na utičnici
Objavio: TomC
Tema:: Utjecaj gašenja pojačala direktno na utičnici
Datum objave: 18.rujan.2017 u 16:23
Pozdrav,
već neko vrijeme imam dilemu oko ovoga pa rekoh da pitam. Znači ima li paljenje/gašenje pojačala direktno na utičnici bilo kakav loš utjecaj na pojačalo, tuner ili cd plejer?

Pozadina svega je korištenje programibilnog timera za paljenje/gašenje sustava.

Odgovori:
Objavio: Gašo
Datum objave: 18.rujan.2017 u 16:37
Ima, kao prvo nije dobro paliti sve uređaje istodobno, drugo neki uređaji imaju standby mod rada i nisu kontruirani da ih se pali gasi na glavnom dovodu napona.

Cemu ideja uopce paliti sve na timer?

Datum objave: 18.rujan.2017 u 17:58
Banalno. Buđenje....uz mjuzu. Dosadašnji No.1 sustav ide u penziju...i rado bih ga prebacio u spavaću...

Objavio: Komandant Data
Datum objave: 19.rujan.2017 u 13:19
Mislim da ti (od izvora) jedino tuner može prosvirati samo puštanjem napona!
Ako te baš to toliko veseli, stavi samo njega na timer utičnicu i vozi...

-------------

http://net.hr/danas/hrvatska/grad-zagreb-zatvara-kultni-nocni-klub-pod-okriljem-noci-devastirali-su-terasu-jer-je-zele-pretvoriti-u-parking/ - Milane, odlazi iz svetinje!

Datum objave: 19.rujan.2017 u 13:21
A pojačalo je tada non stop u funkciji? To ne predstavlja problem?

Datum objave: 19.rujan.2017 u 14:46
TomC, nemoguce kako na forumu nisi procitao kako uređaje najvise ubija stalno gasenje i paljenje, i da zapravo najduze traju stalno pod naponom.

Objavio: Johnny
Datum objave: 19.rujan.2017 u 15:43
Sigurno neka firma za pametne kuće može ponuditi rješenje.

Njima treba samo tvoj daljinski da nauče svoj softver i IR predajnik kod.

Usput ti mogu riješiti još neke funkcionalnosti, a najkorisnija bi npr bila da te dočeka upaljena klima kad zatreba.

-------------
http://audiofil.hr/forum/forum_topics.asp?FID=25 - Audiofil klub Rijeka - pridruži se na e-mail listu

Datum objave: 19.rujan.2017 u 19:17
Gašo iskreno nisam ni tražio. Išao sam logikom da upaljeni uređaj se grije te da na duge staze to može biti opasno za elektroniku obzirom da proizvođači uvijek naglašavati potrebu za ventilacijom. Nedavno sam doma imao Onkyo 9000R. Proizvođač traži 30 cm iznad pojačala free space!!! Međutim drago mi je da sam u krivu :-)

Mislim da pametna rješenja ne pomažu...jer kao što je kolega prije spomenuo...paljenjem/gašenjem na utičnici samo tuner/cd se pale. Pojačalo ne.

Datum objave: 19.rujan.2017 u 20:06
Je pa traž jer ima bedaka koji direktno na pojacalo stave cd player, tuner, laptom, tabletic...

Ako ima ventilaciju radit ce, a treba koji put i otvoriti i ispuhati stoljetnu prasinu pa cebraditi jos duze.

Objavio: Komandant Data
Datum objave: 20.rujan.2017 u 09:38
Originalno postano od strane člana: TomC TomC napisao:

...paljenjem/gašenjem na utičnici samo tuner/cd se pale. Pojačalo ne.

Samo tuner! Player će se upaliti ali se CD neće pokrenuti.

-------------

http://net.hr/danas/hrvatska/grad-zagreb-zatvara-kultni-nocni-klub-pod-okriljem-noci-devastirali-su-terasu-jer-je-zele-pretvoriti-u-parking/ - Milane, odlazi iz svetinje!

Objavio: icon
Datum objave: 20.rujan.2017 u 10:01
kupi si radio budilicu i riješio si problem ;)

Datum objave: 20.rujan.2017 u 10:34
...da ispravak navoda....samo tuner..CD nix...ali i to je dovoljno...

radio budilica...hah pa ima i tu nešto ali nekako volim buđenje uz malo puniji, stereo, zvuk :-)

Objavio: Apparatus
Datum objave: 20.rujan.2017 u 10:56
Originalno postano od strane člana: Komandant Data Komandant Data napisao:

Player će se upaliti ali se CD neće pokrenuti.
E oće i to kod većine plejera. 
obrva
Zapravo, ne sjećam se ijednog kod kojeg nije tako, a ne velim da baš nema.

-------------
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Objavio: icon
Datum objave: 20.rujan.2017 u 11:22
e pa ima budilica i budilica ;)

Datum objave: 20.rujan.2017 u 16:21
..kao za vraga baš sam u jednom trenutku tu čak i gledao :-) ali ova ekipa iz Miles&Mora više naplaćuje dostavu nego što uređaj vrijedi...

Nego vezano za gašenje uređaja..malo se zaintrigirao i fakat je preporuka "Leave it On" :-)
Ono kaj me zanima koliko ljudi to zaista radi...i da li "Leave it On" podrazumijeva i StandBy...

...konkretno u mom slučaju to drastično pojednostavljuje problem...:-)

Objavio: maltus
Datum objave: 20.rujan.2017 u 16:34
Cijeli radni vijek me budi hifa. Nikada problema da

-------------
Samo glazbu slusam :)

Datum objave: 20.rujan.2017 u 16:38
Ovak, najbolje za svakoga da radi sto hoce, negovi uređaji.

Postavi se pitanje i a trazi se zapravo potvrda u naumu.

20 tema o nicemu.

Datum objave: 20.rujan.2017 u 17:25
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Da, da, bi te ja vidio s hifom od 50-60k€ kak bi je palio na tajmer. I još cijeli radni vijek. Ha, ha.

-------------
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Datum objave: 20.rujan.2017 u 17:46
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Da, da, bi te ja vidio s hifom od 50-60k€ kak bi je palio na tajmer. I još cijeli radni vijek. Ha, ha.

Moja hifa nema cijene! belj

-------------

Objavio: Kale.v.2.0
Datum objave: 20.rujan.2017 u 18:56

Pa nece covjek staviti main setup u spavacu sobu da ga budi, i jos hifu koju ti imas... pa samo magnetno polje od pojacala bi ga polako ali sigurno ukokalo haha

Datum objave: 20.rujan.2017 u 19:02
U stara dobra vremena, tajmer je mogao ukljuciti hifu da snima, da svira... da budi...
Moj Akai GX635 mrcina od trakasa ima soft touch tipke, ali ima na daljinskom (naravno zicani, nije IR obrva ) ima mod da blokiram tipke npr. PLAY i kada ga tajmer ukljuci on ide odma u PLAY mode... eh to su vremena kada su uredjaji ili radili ili su total bili OFF... a ne danas daj visoki stand by, daj mali stand by... pisicu-kakicu haha

Objavio: nino
Datum objave: 20.rujan.2017 u 19:14
U stara dobra vremena si navečer stavio neku singlicu na ovaj hi-end uređaj, postavio iglu na početak, u utičnicu stavio tajmer s nekakvim pinovima koje se ubode na vrijeme koje hoćeš (bila su dva kruga s rupicama za sate i minute) i ujutro se budio na vrijeme.

-------------
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)

Datum objave: 20.rujan.2017 u 19:42
Originalno postano od strane člana: Kale.v.2.0 Kale.v.2.0 napisao:

...eh to su vremena kada su uredjaji ili radili ili su total bili OFF... a ne danas daj visoki stand by, daj mali stand by... pisicu-kakicu haha
Kaliniću, nikad audiofila otebe, Mk XVIXXXXX.
haha

-------------

Datum objave: 20.rujan.2017 u 20:07

haha

Ajme meni… niti malo nisi taktican glup …  tako mi kazati… ovako javno… i to na AUDIOFILSKOM forumu placo … iden  upaliti Zamzui … da dodjen sebi.
BTW, svaki put mi nabaci sirok osmjeh kad ga upalin, samo cujen click-click-click u sekundu ipo,  tri releja se aktiviraju, ko relejna telefonska centrala… i onda sound…  e to su gusti smijeh

Datum objave: 21.rujan.2017 u 06:48
Originalno postano od strane člana: Kale.v.2.0 Kale.v.2.0 napisao:

haha

Ajme meni… niti malo nisi taktican glup …  tako mi kazati… ovako javno… i to na AUDIOFILSKOM forumu placo … iden  upaliti Zamzui … da dodjen sebi.
BTW, svaki put mi nabaci sirok osmjeh kad ga upalin, samo cujen click-click-click u sekundu ipo,  tri releja se aktiviraju, ko relejna telefonska centrala… i onda sound…  e to su gusti smijeh

Pa da, omladina nemre shfatit koji su to bili gusti! da

-------------

Datum objave: 21.rujan.2017 u 10:22
Evo samo kratki rezime vezan za moju budilicu...pojačalo bu bilo Always on...(eto čovjek svaki dan nešto novo i dobro nauči) ....a tuner i plejer (jučer provjereno CD starta s naponom)..na timer...pa bumo vidli...obzirom da postoji kabel za uvezivanje sustava preko jednog daljinca ostaje konfor upravljanja....

a kak je i timer neki digitalac...imam čak opciju da posebno programiram tjedan i weekend...;-) skoro kao poštena budilica ;-))..

Jedino što me muči što ne svijetli u mraku...

Datum objave: 21.rujan.2017 u 10:54
Spoji još noćnu lampu (nikako dnevnu) na timer pa će ti i svijetlit.
haha

-------------

Datum objave: 21.rujan.2017 u 11:46
I mlinac za kavu po mogucnosti, naravno pun zrna kafe.

Objavio: Johnny
Datum objave: 21.rujan.2017 u 12:04
Ono što sam pisao za automatiku pametne kuće nije bilo za čupanje napajanja nego IR komande.
Znači uređaj ide u stand by.

Sve se može automatizirati. I timeri i preko weba.

-------------
http://audiofil.hr/forum/forum_topics.asp?FID=25 - Audiofil klub Rijeka - pridruži se na e-mail listu

Datum objave: 21.rujan.2017 u 12:20
Inače, nikad nisam kužio ljude koji se bude glazbom. Mene to samo može dodatno uspavati. Budi me mob s ring tonom bitke za Staljingrad i to iz druge sobe. Nije fora da mi je pri ruci pa da ga mogu pridavit. Toliko je nesnosno da moraš ustati i ugasiti prokletu stvar. Kod mene jedino tako. A draga ne čuje ni to. Ne miče se još 20 minuta dok je ja osobno ne cimnem i to raznim psinama i nepodopštinama. Svašta joj radim, uopće nije za javnost i tako svakog jutra u pola sedam. Dakle, koja crna glazba na tajmer, yebote?
haha

-------------

Datum objave: 21.rujan.2017 u 12:47
Pojma nemash!
Kada bi ti posel ovisil o vremenskim uvjetima, itekako bi se budil uz radio i obavjesti o cestama i vremenskim prilikama!
O uvjetima budenja polje polovice niti ja necu belj haha

-------------

Datum objave: 21.rujan.2017 u 13:29
A nekak mislim da je to ipak stvar osobne prirode..a na kraju krajeva svi se mi budio na neki svoj način..slažem se s Gašom da miris crne kave ima itekako pozitivan utjecaj...ali neznam kak spojiti zvučnike na isti ;-)

Kako god..ex first je postao second...uz kompromis koji je bio nužan..nekim možda smiješan ali meni važan...a to je da izlazak iz dubokog REM sna je puno bolje riješiti postepeno...nego naglo...povukao bih analogiju sa paljenjem i gašenjem ;-) očito svako naglo paljenje i gašenje ostavlja dugoročne posljedice..koje se nadam izbjeći s timerom :-) 

...bez lampica

Datum objave: 21.rujan.2017 u 14:24
Jbg, kad mene glazba gura u suprotnom smjeru t.j. u REM fazu.
haha

-------------

Datum objave: 21.rujan.2017 u 14:58

Jbg, kad mene glazba gura u suprotnom smjeru t.j. u REM fazu.
haha

hm
kak onda zdrzis budan slusati svoju kolekciju glazbe? glup

-------------

Datum objave: 21.rujan.2017 u 16:10
Crni Marijane, pa ne slušam u 6 i 30 ujutro. A reći da se nikad ne zadrijema uz glazbu, bila bi laž.
haha

-------------

Objavio: zook
Datum objave: 21.rujan.2017 u 16:20
Ja ujutro trebam tišinu, da me nitko ništa ne pita. Niti glazba niti TV.
Tek kad popijem kavu i sjednem u auto, upalim radio.
Biram program gdje spiker sonornim glasom kaže da je 7 sati, vrijeme oblačno, a prometa na cesti nema previše.
Vodostaj rijeka je isto ok.
haha

-------------
đez je limunada

Datum objave: 21.rujan.2017 u 17:40

Crni Marijane, pa ne slušam u 6 i 30 ujutro. A reći da se nikad ne zadrijema uz glazbu, bila bi laž.
haha

Je, crni....
44 god i 7 mjeseci radio je proradio u 5:45 (neki puta i u 2-3 nocu)...
Od proslog mjeseca NEMA VISEEEEE smijeh2

-------------

Datum objave: 21.rujan.2017 u 20:39

Pojma nemash!
Kada bi ti posel ovisil o vremenskim uvjetima, itekako bi se budil uz radio i obavjesti o cestama i vremenskim prilikama!
O uvjetima budenja polje polovice niti ja necu belj haha
Kaj ti imaš neku radio stanicu koja 0-24 vrti samo detaljne vremenske prognoze?

Bolje koristi neki od internetskih prognostickih servisa.haha

Datum objave: 21.rujan.2017 u 20:44
Uglavnom, totalno OT za jedan audiofilski forum.

Da ili ne timer za paljenje hife, milnca za kavu, rezalice za salamu....

Objavio: Fantocci
Datum objave: 22.rujan.2017 u 10:45
Maevo još malo OT: svojevremeno sam imao u TWC jedan stari tuner (displej je radio lajtšou i nije mi ga bilo žao) i PC zvučnike vezane direktno na utičnicu, koja se palila/gasila preko vanjskog prekidača svjetla.
Bilo je veoma fency, radio se sam upalio kad si išao kenj.. ili pod tuš. I svi gosti su se čudili tome i odobravali cool

Ali onda je jednog dana crklo sve skupa, što me baš i nije začudilo :)  (agresivno paljenje + vlaga...)

Objavio: M.Djon
Datum objave: 22.rujan.2017 u 13:14
Ma mrak ! , jasem tam davno u petopolne priključke ( nisu mi bili pruci konemtori ) rival žice gole ufrkane nutre i nis svaki put nekaj skuril ? :)

Objavio: Fantocci
Datum objave: 22.rujan.2017 u 14:03
I od tad pa nadalje te svi mi malo teže razumijemo :)
Nema veze, dobar si ti  ;)

Datum objave: 09.listopad.2017 u 09:38
Evo i Sony Budilice...rezime ..budilica u funkciji...timer pali gasi u dva režima..jedan weekend i jedan za tjedan...pojačalo direktno na utičnici bez gašenje (po potrebi)...plejer i tuner na utikaču od pojačala (zbog zajedničkog paljenja i gašenja) pa na timeru...sve povezano tako da daljinac funkcionira za sve tri komponente...

https://photos.app.goo.gl/jOwuq3J3Um5e1WR32" rel="nofollow - Sony Budilica sa... i 
https://photos.app.goo.gl/WFZgWNPEfcnRWka72" rel="nofollow - Sony Budilica bez... timera...

jedina mana...višak kablovinja...

-------------
All this moment will be lost in time like tears in the rain...

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net