Ispiši stranicu | Close Window

Marantz PM16

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14732
Datum ispisa: 18.listopad.2018 u 02:50
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Marantz PM16
Objavio: casper40
Tema:: Marantz PM16
Datum objave: 03.listopad.2017 u 14:26
Ekipa, s obzirom da imam SA11S1 koji ima balansirane izlaze na PM16 nemam balansirane ulaze.
Da ne radim prodaju PM16 i kupnju PM14 koji ima, da li je netko od vas ikad pokušao dodavati balansirane ulaze na pojačalo koje nema i koliko je to problem. Vjerujem da znalcima nije problem ali je pitanje isplativosti.

Hvala,
Igor

-------------
Casablanca III, Marantz PM15S2, Marantz SA11S1, Pro Ject RPM Carbon

Odgovori:
Datum objave: 03.listopad.2017 u 14:38
Našao ovo na ebayu samo ne znam da to ima smisla ili ima hm 

-------------

Objavio: Edison
Datum objave: 03.listopad.2017 u 21:08
Player ti ima i nebalansirane izlaze (RCA) pa ne bi trebao biti problem spojiti to na nebalansirano pojacalo. Ako nabavis ovu gore plocicu za konverziju, ne dobivas nista u odnosu na nebalansirani izlaz iz playera. Dobivas koristenje jedne dodatne plocice s jeftinim OPA chipom i trimerima za podesavanje, ako znas sto i kako. Moras dovesti i vanjsko napajanje za tu plocicu, a koristis i dva para interkonekata umjesto jednoga. Jednostavno, zaboravi.

Objavio: Apparatus
Datum objave: 03.listopad.2017 u 22:18
Zaboravi MkII.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Datum objave: 04.listopad.2017 u 08:23
Zaboravil sam, fala smijeh

I dalje ostaje otvoreno prvo pitanje PM-a i ugradnje balans ulaza na njega. hm

-------------

Objavio: Doomsday
Datum objave: 04.listopad.2017 u 08:30
Očigledno nisi dovoljno kvalitetno zaboravio, jer si se ponovo sjetio...

haha

Balansirano ne znači automatski i zvukovno bolje... Može bit, ali i ne mora... Ovisi o puno stvari...

A kvalitetni balansirani ustroj pojačala nećeš tek tako dobit dodavanjem jedne pločice... Iako puno pojačala koja imaju 'balansirane' ulaze baš tako i imaju izvedeno... Pa često i nije neki plus zvukovno u odnosu na nebalansirane, koji znaju bit kvalitetnije izvedeni, a ne samo da se može reć kako su tu...

Znači, zaboravi MkIII...

smijeh

-------------
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...

Datum objave: 04.listopad.2017 u 08:43
Originalno postano od strane člana: casper40 casper40 napisao:

Ako ima dovoljno mjesta na zadnjoj ploci za montazu dodatnih konektora i u kucistu pojacala za plocicu s ono malo elektronike, onda ne bi trebalo biti problema. Ali sto ces time dobiti? Mogucnost prikljucivanja balansiranih interkonekata? Ali pojacalo i dalje nece biti balansirano. Uz muku skidanja zadnje ploce i busenja velikih rupa u celiku za montazu novih konektora, nekih prednosti nema.

Datum objave: 04.listopad.2017 u 08:55
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Ako ima dovoljno mjesta na zadnjoj ploci za montazu dodatnih konektora i u kucistu pojacala za plocicu s ono malo elektronike, onda ne bi trebalo biti problema. Ali sto ces time dobiti? Mogucnost prikljucivanja balansiranih interkonekata? Ali pojacalo i dalje nece biti balansirano. Uz muku skidanja zadnje ploce i busenja velikih rupa u celiku za montazu novih konektora, nekih prednosti nema.

Nismo se skužili, ja sam mislio u samom pojačalu da li je moguće napraviti dodatne ulaze a ovu pločicu smo maknuli iz priće.

-------------

Objavio: Apparatus
Datum objave: 04.listopad.2017 u 08:56
Zapravo, najveća većina uređaja s XLR-ovima uopće nije balansiranog ustroja pa im konektori služe za šminkicu, uz dodatak kojekakvih kupus phase splittera kao na priloženim slikama. Stvarno balansiranih uređaja malo je i nerijetko su u visokoj klasi.
Dakle, drž se single ended (RCA, cinch) konekcija i zaboravi MkIV.
haha

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Datum objave: 04.listopad.2017 u 09:01
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Zapravo, najveća većina uređaja s XLR-ovima uopće nije balansiranog ustroja pa im konektori služe za šminkicu, uz dodatak kojekakvih kupus phase splittera kao na priloženim slikama. Stvarno balansiranih uređaja malo je i nerijetko su u visokoj klasi.
Dakle, drž se single ended (RCA, cinch) konekcija i zaboravi MkIV.
haha

Dok ne dođem do mkV ne popuštam haha
Šala, fala na savjetima.
Igor

-------------

Datum objave: 04.listopad.2017 u 09:09

Nismo se skužili, ja sam mislio u samom pojačalu da li je moguće napraviti dodatne ulaze a ovu pločicu smo maknuli iz priće.

Opet ti treba takva plocica, ili transformatori, ili nesto slicno za prevodjenje balansiranog u nebalansirani signal. Ako su XLR-konektori na pojacalu, onda bi "to dodatno" trebalo biti isto unutar pojacala. Ali u tvom slucaju sve to raditi nema nekog smisla.
Zanemari... mk. V   mig

Datum objave: 04.listopad.2017 u 10:26
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Opet ti treba takva plocica, ili transformatori, ili nesto slicno za prevodjenje balansiranog u nebalansirani signal. Ako su XLR-konektori na pojacalu, onda bi "to dodatno" trebalo biti isto unutar pojacala. Ali u tvom slucaju sve to raditi nema nekog smisla.
Zanemari... mk. V   mig

Fala još jednom, ak bude prilike za jedan PM11 u dogledno vrijeme možda bolja investicija.
Dugo sam čekao SA11 pa se pojavio, ko zna kaj bu sutra osim četvrtka haha

Igor

-------------

Objavio: Johnny
Datum objave: 06.listopad.2017 u 12:10
rješenje ti je samo custom kabel.

Tj. "teleskopsko" spajanje oklopa.

Na izvoru spajaš ground na xlr, a na drugoj strani žice (amp) spajaš RCA na amp i ostavljaš taj ground da visi.

Amp ti ionako nije balansiran tako da si ovako požnjeo sve moguće prednosti balansirane konekcije.
Imaš pametniji oklop, robustniji konektor, mirnu savjest i šta za raditi 2 dana.

-------------
http://audiofil.hr/forum/forum_topics.asp?FID=25 - Audiofil klub Rijeka - pridruži se na e-mail listu

Datum objave: 06.listopad.2017 u 21:43
Originalno postano od strane člana: Johnny Johnny napisao:

rješenje ti je samo custom kabel.

Tj. "teleskopsko" spajanje oklopa.

Na izvoru spajaš ground na xlr, a na drugoj strani žice (amp) spajaš RCA na amp i ostavljaš taj ground da visi.

Amp ti ionako nije balansiran tako da si ovako požnjeo sve moguće prednosti balansirane konekcije.
Imaš pametniji oklop, robustniji konektor, mirnu savjest i šta za raditi 2 dana.

Postoji negdje šema ili koja slika jer dio na rca/amp ne kužim.
Na xlr imaš hot-cold-ground a na rca samo jednu plus ground
Koju ostavljaš da visi, hot ili cold? hm

-------------

Objavio: nu!me!
Datum objave: 07.listopad.2017 u 20:04
Xlr ima 3 zice...+/-/gnd
chinch 2 zice +/gnd

uzmes balansirani mikrofonski kabel u chipoteci ili slicno

spojis xlr normalno,polemis 3 zice
a na kraju sa chincem + spojis na + pipac a gnd i - spojis na masu od chinca

mozes i obrnuto...da odmah na xlr kratko spojis - i gnd pa vuces samp dvo zice prema chinchu...

ja sam koristio samo prvu varijantu bez problema

-------------
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."

Datum objave: 08.listopad.2017 u 09:02
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

Xlr ima 3 zice...+/-/gnd
chinch 2 zice +/gnd

mozes i obrnuto...da odmah na xlr kratko spojis - i gnd pa vuces samp dvo zice prema chinchu...

Super, hvala na savjetu!
Probam obavezno, ima li kakve razlike u zvuku između ovih kablova i klasičnih rca-rca?
Lp

-------------

Datum objave: 17.studeni.2017 u 12:41
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

Xlr ima 3 zice...+/-/gnd
chinch 2 zice +/gnd

Spojio tj. zalemio kako si naveo i naletio na situaciju.
Naime, svako toliko mi se unutar reprodukcije cd-a desi kratki prekid u zvuku, kao da rele isključi pa uključi. Kad vratim rca sve radi super.
Sad da li je problem u tome što je gnd spojen sa - na strani chinca ili nekaj drugo.
Do pokušam maknut spoj između gnd-a i - na strani chinca i da ostavim gnd u zraku?

Zanimljiva situacija baš iz razloga što kod tebe radi super.

-------------

Objavio: Johnny
Datum objave: 17.studeni.2017 u 14:04
kao prvo, ovo "prvo spajanje" gdje su masa i minus spojeni i na chinchu i xlr-u čini ovakav kabel izlišnim.

Poanta je da oklop bude spojen samo na točku manje impedancije (izlaz iz nečega, a ne ulaz u nešto) i to je tzv. "teleskopsko" spajanje.

Kao drugo: nešto ti se dira ili prekida.

-------------
http://audiofil.hr/forum/forum_topics.asp?FID=25 - Audiofil klub Rijeka - pridruži se na e-mail listu

Datum objave: 17.studeni.2017 u 14:39
Originalno postano od strane člana: Johnny Johnny napisao:

kao prvo, ovo "prvo spajanje" gdje su masa i minus spojeni i na chinchu i xlr-u čini ovakav kabel izlišnim.

Poanta je da oklop bude spojen samo na točku manje impedancije (izlaz iz nečega, a ne ulaz u nešto) i to je tzv. "teleskopsko" spajanje.

Kao drugo: nešto ti se dira ili prekida.

Mora da je problem gnd-a i - jer sam spojeve nakon lemljenja provjerio multimetrom i sve je ok.
Hvala na info

-------------

Objavio: Gašo
Datum objave: 17.studeni.2017 u 16:02
Pojačalo yebe stari moj.

Kakve veze imaju dobri kablovi sa prekidanjem i relejima??  Osim ako netko nije totalno usro motku pa mu u konektoru vire licne kablova na sve strane.

Datum objave: 17.studeni.2017 u 20:30
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Pojačalo yebe stari moj.

Kakve veze imaju dobri kablovi sa prekidanjem i relejima??  Osim ako netko nije totalno usro motku pa mu u konektoru vire licne kablova na sve strane.

Uh, nadam se da ne.
Fora je u tome što na klasičnom chincu radi ko beba ali kad na isti ulaz spojim xlr preinaku, zeza.
Probat ću maknut gnd sa minusa kod chinca pa ću vidjet kako se ponaša.
Tnx

-------------

Datum objave: 17.studeni.2017 u 23:19
Presložio i svira ko beba, očito problem gnd-a i minusa zajedno spojenog na chincu.
Odsvirao cijeli cd bez prekida i problema, zvuk bolji u svakom slučaju.
Tnx

-------------

Datum objave: 03.prosinac.2017 u 20:41
Ekipa jedno zanimljivo pitanje tj. situacija.
U zadnje vrijeme mi se javlja smetnja doma kod paljenja i gašenja potrošača.
Uzeo multimetar i izmjerio napon između nule i uzemljenja oko 2-3V što je malo čudno.
S obzirom na vrijeme (zima) nisam u mogućnosti vući novo uzemljenje do proljeća pa me zanima kakvi su učinci i vaša iskustva sa nekim filterima.

https://postimg.org/image/uvb93z4w1/" rel="nofollow">

ili

https://postimg.org/image/98w8mzgm9/" rel="nofollow">

-------------

Datum objave: 03.prosinac.2017 u 23:25
Kako si mjerio razliku napona nule i uzemljenja? Postavke mjerenja.

Objavio: maltus
Datum objave: 04.prosinac.2017 u 09:27
Koliko si daleko o trafo-stanice? Koliko je potrosaca izmedu i kakvih? Na kakvom terenu je kuca i trafo-stanica (u kojem kraju lijepe nase zivis)?

-------------
Samo glazbu slusam :)

Objavio: icon
Datum objave: 04.prosinac.2017 u 12:10
Kako je Maltus dobro započeo, ako imaš izvedeno lokalno uzemljenje (sonda ili traka ukopana u dvorištu kuće/zgrade) a nula se vuče iz trafo-stanice, postoji mogućnost da se stvara razlika potencijala između njih.

0V je prisutno i u instalacijama na kojima je napravljeno "nulovanje" odnosno gdje su u kući kratko spojene 0 i zemlja, što je definitivno lošije riješenje od uzemljivanja i dodatne zaštite FID sklopkom.

Da je napon veći svakako bi trebao pozvati meštra da ti pregleda instalaciju i utvrdi da ti negdje ne probija napon preko mase, što može biti opasno, ovako je najvjerojatnije riječ o slabijoj izvedbi uzemljenja gdje se najvjerojatnije nije obratila pozornost na način spajanja iste (u zvijezdu) unutar instalacije samog objekta pa se stvara neka mala razlika potencijala.

U svakom slučaju nisam siguran da će ti navedeni filteri previše pomoći u riješavanju problema, trebš pozvati ekipu da ti provjere instalaciju i da se vidi kako riješiti kvalitetnije uzemljenje na objektu.

Datum objave: 04.prosinac.2017 u 21:56

Kako si mjerio razliku napona nule i uzemljenja? Postavke mjerenja.

Multimetrom direkt na utičnici.
Faza i nula su 233V, faza i uzemljenje 233V a nula i faza oko 2-3V.

-------------

Datum objave: 04.prosinac.2017 u 21:57
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Koliko si daleko o trafo-stanice? Koliko je potrosaca izmedu i kakvih? Na kakvom terenu je kuca i trafo-stanica (u kojem kraju lijepe nase zivis)?

Nekoliko kuća dalje, Mičevec je mjesto.

-------------

Datum objave: 04.prosinac.2017 u 22:01
Originalno postano od strane člana: icon icon napisao:

Kako je Maltus dobro započeo, ako imaš izvedeno lokalno uzemljenje (sonda ili traka ukopana u dvorištu kuće/zgrade) a nula se vuče iz trafo-stanice, postoji mogućnost da se stvara razlika potencijala između njih.

0V je prisutno i u instalacijama na kojima je napravljeno "nulovanje" odnosno gdje su u kući kratko spojene 0 i zemlja, što je definitivno lošije riješenje od uzemljivanja i dodatne zaštite FID sklopkom.

Da je napon veći svakako bi trebao pozvati meštra da ti pregleda instalaciju i utvrdi da ti negdje ne probija napon preko mase, što može biti opasno, ovako je najvjerojatnije riječ o slabijoj izvedbi uzemljenja gdje se najvjerojatnije nije obratila pozornost na način spajanja iste (u zvijezdu) unutar instalacije samog objekta pa se stvara neka mala razlika potencijala.

U svakom slučaju nisam siguran da će ti navedeni filteri previše pomoći u riješavanju problema, trebš pozvati ekipu da ti provjere instalaciju i da se vidi kako riješiti kvalitetnije uzemljenje na objektu.

Jasno da ću morat zvat majstora jer mi ovo ne zgleda baš ok.
Zanimljivo je da u ormariću di su osiguraći imam isti problem jer sam i tamo mjerio ali isto jedna zanimljivos je da oni metalni nosaći osigurača imaju napon od 18-19V ?
Znači poprećni nosači u kutiji na koje se postavljaju osiguraći, glup

-------------

Datum objave: 04.prosinac.2017 u 22:11
Prvo, ocistiti spoj u mjernoj kutiji uzemljivaca. Sine/nosaci ocito nisu spojeni na uzemljenje a morali bi biti! Ako to ne pomogne neka elektricar kratko spoji dolaznu nulu i uzemljenje u KPO. Kod tebe je teren zemlja i podosta vlazan tako i obican komad zice je dobro uzemljenje (malo karikiram, bitno drugacije je u Dalmaciji). Jedino je problem kaj si blizu trafo-stanice pa se dogadaju svakojaka "cuda" koja se kroz mrezu inace i izgube. Nemoj nista sam isprobavat, spajat, odspajat! Ostavi to strucnoj osobi! Javi rezultat .
BTW prakticki smo susedi, izmedu je samo Jakusevec! proteza

-------------

Datum objave: 05.prosinac.2017 u 00:56

Prvo, ocistiti spoj u mjernoj kutiji uzemljivaca. Sine/nosaci ocito nisu spojeni na uzemljenje a morali bi biti! Ako to ne pomogne neka elektricar kratko spoji dolaznu nulu i uzemljenje u KPO. Kod tebe je teren zemlja i podosta vlazan tako i obican komad zice je dobro uzemljenje (malo karikiram, bitno drugacije je u Dalmaciji). Jedino je problem kaj si blizu trafo-stanice pa se dogadaju svakojaka "cuda" koja se kroz mrezu inace i izgube. Nemoj nista sam isprobavat, spajat, odspajat! Ostavi to strucnoj osobi! Javi rezultat .

Ne znam kaj da čistim kad su instalacije stare 7-8 god.
To će morat doć majstor pogledat a kaj se tebe tiće sused, dobro si došao na šalicu druženja i slušanac mog skromnog sistema da

-------------

Datum objave: 05.prosinac.2017 u 07:58

Ne znam kaj da čistim kad su instalacije stare 7-8 god.
To će morat doć majstor pogledat a kaj se tebe tiće sused, dobro si došao na šalicu druženja i slušanac mog skromnog sistema da

O-da, kod tebe je ipak prevec vlage u zraku. I ako je jos spoj napravljen bakrom i aluminijem, kud veceg veselja hrdi mrgud . Za 1 godinu ode spoj kvragu...
Za slusanac sam uvijek spreman da

-------------

Datum objave: 13.prosinac.2017 u 10:31
Ekipa traži se meštar za popravak pojačala.
Moj Marantz PM16 je počeo pucati prilikom gašenja i to dosta jako i nezgodno.
Relej prilikom paljenja odradi sa zakašnjenjem i to je kao i prije a prilikom gašenja isključi nakon što pukne u zvučnicima.
Ja sam mjerio multimetrom na izlazu napon i u datom trenutku gašenja multimetar kaže 1,6-1,8V na izlazu.
Pojačalo radi bez problema i svira super.
Htio bih da to pogleda netko tko ima volje i znanja da mi točno kaže što je problem, service manual imam ja.
Ako ima zainteresiranih koji se bave time ja bih bio zahvalan.

-------------

Datum objave: 13.prosinac.2017 u 11:56
Najavi se.

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2018 u 15:47
Pozdrav ekipa, na izlazu zvučnika imam problem sa pucanjem pa je poštovani član Altus mjerenjem zaključio da rele kasni sa zatvaranjem.
Njime upravlja čip TA7317P i rele je G5-2-H1 24V.

Ovim putem pitam/molim ukoliko netko ima za prodati navedeno bio bih više nego zahvalan.
Ebay je zadnja opcija jer se dosta čeka a pojačalo je rastavljeno pa da ne smeta čovjeku 2-3 tjedna čumez doma.

Hvala,
Igor
091/3463 508

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2018 u 17:12
Reley kasni, to je dobro da kasni. Dali ste ustanovili da je pojacalo stabilno i nema problema sa DC offsetom i ostalim nepravilnostima?

Datum objave: 12.siječanj.2018 u 17:14
Reley je pasivna komponenta pa radi ili ne. Elmatis nema taj cip? Pogledam po ladicama.

Objavio: Dorian
Datum objave: 12.siječanj.2018 u 18:35
ima i Elmatis i Tevetron bar na webu pise da ima,istina u tevetronu je krivo deklariran,relay isto ima pod drugom oznakom,stavi u trazilicu DPDT 24V i naci ces ili odnesi fizicki relay u bilo koju od spomenute firme,,iako kao sto je  vec receno moglo bi biti sasvim nesto drugo kao uzrok problema..

-------------
DirectStream Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007

Datum objave: 12.siječanj.2018 u 18:40
Nasel u Elmatisu. Fala.

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2018 u 18:43
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

ima i Elmatis i Tevetron bar na webu pise da ima,istina u tevetronu je krivo deklariran,relay isto ima pod drugom oznakom,stavi u trazilicu DPDT 24V i naci ces ili odnesi fizicki relay u bilo koju od spomenute firme,,iako kao sto je  vec receno moglo bi biti sasvim nesto drugo kao uzrok problema..

Sudeci po skopu, chip kasni 30 ms minimum, sa gasenjem releja. Taman da produ prelazne pojave do zvucnika...

-------------

Objavio: Dorian
Datum objave: 12.siječanj.2018 u 19:09
aha,na to kasnjenje si mislio,znaci nakon iskljucenja mreze,relay ne otpusti trenutno,ne vida se cesto takva greska,obicno elektroliti jos drze radnu tocku sklopova za tako kratko vrijeme nakon iskljucenja mreze

-------------
DirectStream Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007

Datum objave: 12.siječanj.2018 u 19:21
Ekipa fala vam na brzini, sutra odem do Elmatisa po chip i rele pa bumo vidli kaj dalje.
Fala 

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2018 u 20:44
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

aha,na to kasnjenje si mislio,znaci nakon iskljucenja mreze,relay ne otpusti trenutno,ne vida se cesto takva greska,obicno elektroliti jos drze radnu tocku sklopova za tako kratko vrijeme nakon iskljucenja mreze

Evo slike sa scopa, gornji kanal iskljucenje releja (invertirano) na samoj spuli a dole istitravanje pojacala kod iskljucenja na prekidacu (power off). Ocito da chip za zastitu zvucnika (i DC zastitu) kasni.

-------------

Objavio: Dubs
Datum objave: 12.siječanj.2018 u 20:50
Mozda (vjerovatno) cu lupnut glupost ali nije li veca sansa da se osušija neki mali elektrolit oko triggera releja - prije nego da je IC grešan?

-------------
Right here, right now

Datum objave: 12.siječanj.2018 u 21:12
Heh, ne poznajem jos taj chip, prema gornjem on bi trebao tri kvadrata prije iskljucit (75 ms). A u ovakvom slucaju elkosi samo produzuju vreme sto mi ne treba.

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2018 u 21:21
Ali sto ako elektrolit mora bit napunjen da okine relej kad mu IC da komandu?

Nedovoljni kapacitet nece okinut relej dovoljno brzo.

Opet naglasavam,  "shooting in dark". Bilo bi lipo vidit shemu.

-------------
Right here, right now

Datum objave: 12.siječanj.2018 u 21:33
https://www.bucek.name/pdf/ta7317.pdf" rel="nofollow - Evo sheme

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2018 u 21:54
Mislim da si u pravu. Izlaz 1 s ICa je taj koji okida relej, a nema nista na putu.

Ali, elkosa nema puno, ima jedan od 47uf/50V u 7 (discharge circuitu) koji bi prominija i dioda na istom putu koju bi provjerija prije promjene ICa.

8ica nije sigurno (muting),a ni 2 komada od 47 uf na ulazu u 2 i 3 ne izgledaju sumnjivi.

-------------
Right here, right now

Datum objave: 13.siječanj.2018 u 09:04
Ljudi, sklop pojacala ne smije ovako divljati pri iskljucenju.

Koliko je to? 25Vpp oscilacije i jedno 12v impulsa na izlazu pojacala? Maltus, tebi se to ne cini suludo?

Objavio: parabolis
Datum objave: 13.siječanj.2018 u 09:19
Meni se to isto desavalo na mom quadu 405.2, kada sam zamenio naponske kondovo koji su bili stari i dotrajali, taj problem je nestao, sad se ugasi bez zvuka, a pre zamene je bilo bump bump....eto mozda pomogne info....

-------------
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4

Datum objave: 13.siječanj.2018 u 09:36

Ljudi, sklop pojacala ne smije ovako divljati pri iskljucenju.

Koliko je to? 25Vpp oscilacije i jedno 12v impulsa na izlazu pojacala? Maltus, tebi se to ne cini suludo?

Cini  mi se. Covjek je kupil to pojacalo iz trece ruke. Na jednom kanalu probil izlazni tranzistor iz cista mira. Ima preko svake mjere suludih jampera, iako na oko izgleda sve zdravo. Biti ce ovdje jos proucavanja i mjerenja da se otkrije izvor oscilacija.

-------------

Datum objave: 13.siječanj.2018 u 09:39
Da, al hocu reci, nije do releya i njegovog pogona, gledate na potpuno krivo mjesto.

Datum objave: 13.siječanj.2018 u 09:45
Zbunjola mi je kaj relej na uho kasni pri iskljucenju. Kada sam isel mjerit vidjeh na scopu oscilacije. Naravno sve radim sa glupim teretom a ne zvucnicima pa to ne cujem.

-------------

Datum objave: 13.siječanj.2018 u 09:56
Maltus, lociraj izvor greške negdje na putu signala, ne mora biti izlazna sekcija, ima sekcija i prije nje.

Jebo sad reley i njegove tajminge.

To kaj na uho i bez uha kasni je normalno.

Datum objave: 13.siječanj.2018 u 09:59
Kuzim to. Startam u ponedjeljak sa istrazivanjem. Javim rezultate.

-------------

Datum objave: 13.siječanj.2018 u 10:01
Daj usput coveku zmenjaj onaj drekasti Bias trimmer.

Pali amp sa izvađenom izlaznom sekcijom pa vidi dal na dolaznim konektorima ima tih oscilacija.

Samo stavi neki Kohm otpor snage na velike elkose da se prazne na nekaj.

Datum objave: 13.siječanj.2018 u 11:11
Prvo rjesim bitno, posle ide sminka zlatni_zub

-------------

Datum objave: 13.siječanj.2018 u 15:36
Ovo je bitno.
Taj moze skuriti cijeli izlaz, nisam ga spomenuo zato što je plav na zelenoj podlozi.

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net