Ispiši stranicu | Close Window

Kvalitetan CD-player

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14769
Datum ispisa: 15.prosinac.2017 u 13:16
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Kvalitetan CD-player
Objavio: 306maxi
Tema:: Kvalitetan CD-player
Datum objave: 20.studeni.2017 u 12:18
Može neka preporuka u SH-u  do 5-6 tisuća kuna?

Gledao sam Audio aero i našao dobre recenzije ali isto tako našao sam po forumima da ih je dosta pokvarenih ili su bili u kvaru, pa onda pasm gledao Meridian g06 pa Arcam CD37.
Jesu uopće usporedivi i kakvi su općenito kvalitetom?

Odgovori:
Objavio: Gašo
Datum objave: 20.studeni.2017 u 18:20
Meridian 506, 508

Objavio: Devo
Datum objave: 20.studeni.2017 u 18:34
Moja je Prima sa njuškala i nije bila nikad pokvarena, evo majstor Gašo svjedok, još ima novi laser sa kojim je odsvirala par sati, eno je uredno čeka svog nekog novog vlasnika da mu podari nebrojene sati zadovoljstva i sreće...hahaWacko

-------------
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...

Datum objave: 20.studeni.2017 u 19:16
Znači ti stari meridijani, zadnjeg sam vidio u oglasniku prije koju godinu.
Šta sa ovim novijima g06? Za g08 nedam toliko novca iako se piše da je bolji.
Ima i jedna rega saturn na njuškalu za oko 5000.

Datum objave: 20.studeni.2017 u 20:23
Ja osobno bi Meridijan, iako sam bacio cd player kao koncept u ropotarnicu proslosti.

Objavio: jerga
Datum objave: 20.studeni.2017 u 20:42
Za tu cifru možeš se počastiti odličnim playerom i možeš puno bolje ubost nego u ona prva dva što si naveo koji počinju sa A.

Objavio: Sten
Datum objave: 20.studeni.2017 u 20:45
 Gašo .. ako su ti 506 Meridijani bili dobrozvučeći, onda nije čudno da si CD hitil u ropotarnicu. I ja bi isto haha
 Stvarno mi nije jasno na osnovu čega su bili relativno hvaljeni. Osim možda daška pojavne egzotičnosti za ne-velike pare, te što su osnivači bili, navodno, lumeni za digitaliju, no ja nigdje u Meridijana ne čuh išta posebno zvukom.

Datum objave: 20.studeni.2017 u 21:26
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Za tu cifru možeš se počastiti odličnim playerom i možeš puno bolje ubost nego u ona prva dva što si naveo koji počinju sa A.

Samo je prvi sa A, drugi je sa M, treći je tek opet sa A.

Koji bi to bili? Naravno da se daju tu i tamo naći za kupiti kod nas ili u zloveniji.

Datum objave: 20.studeni.2017 u 22:17
306maxi, privatna poruka

Datum objave: 20.studeni.2017 u 22:24
A j****a, onda napisite svoje faorite i nemojte drugima trositi vrijeme.

Zasto ti mene, Sten pitas o Meridijanu a nisi napisao svoju prepiroruku.

Meni onaj tvoj hvaljeni Gamut zvuci zak...c, izvjestaceno.

Datum objave: 20.studeni.2017 u 22:24
Originalno postano od strane člana: 306maxi 306maxi napisao:

... da se daju tu i tamo naći za kupiti kod nas ili u zloveniji.
Rega Saturn.
 Za 5k kuna jako dobar player. Ima li boljih? Vjerojatno bi se našao koji, ali sigurno ne puno njih. Ostavio vrlo dobar dojam, iako sam tada već imao bolji i puno skuplji player.

Datum objave: 20.studeni.2017 u 22:46
Kakav player imaš sada?
Koji si imao bolji tada?

Rega ima dobre recenzije i baš svugdje kao i naim, naima sam čuo par puta i ne kužim u čemu je stvar, jesam gluh ili šta, od rege sam čuo pojačala briro i onaj skuplji, nije loše nemrem reć al ne kužim od kuda toliko oduševljenje recenzenata tim uređajima.

Saturn je isto njuškalu, isto mi je upao u oko.

Objavio: Kabel
Datum objave: 21.studeni.2017 u 13:49
Classe cdp 102

-------------
Most Internet trolls are narcisstic, sadistic and psychopatic in nature.

Datum objave: 21.studeni.2017 u 22:11
Taj je ipak preskup za duplo.
Jel netko ima iskustva sa arcamom cd37 ?

Objavio: Fantocci
Datum objave: 22.studeni.2017 u 11:12

Koji bi to bili? Naravno da se daju tu i tamo naći za kupiti kod nas ili u zloveniji.

Svaka ti čast, blesane. Nije ti palo na pamet, da možda neko iz Zlovenije to čita? Ili ti se glatko j**e za to?

Datum objave: 22.studeni.2017 u 12:14

Daj odi otrči tri kruga oko zgrade

Objavio: parabolis
Datum objave: 22.studeni.2017 u 13:15
micromega stage 3, izuzetan cd plejer, ovo ne kazem na pamet, vec zato sto sam imao stage1, a slusao "x" puta kod drugara stage 3, tako da je to moja full preporuka.

-------------
Grundig cd 35,Philips cd104,Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4

Datum objave: 22.studeni.2017 u 13:46
Originalno postano od strane člana: parabolis parabolis napisao:

micromega stage 3, izuzetan cd plejer, ovo ne kazem na pamet, vec zato sto sam imao stage1, a slusao "x" puta kod drugara stage 3, tako da je to moja full preporuka.

Moram se složit da je to odličan player, jedan je na njuški.
Imal sam ga doma u sistemu, koristi PCM63 čipove ko u mom EADu, no mislim po onome kaj sam čuo da ipak nije u rangu svega kaj danas 306maxi može kupiti za 5-6K kuna...obrva

-------------
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...

Datum objave: 22.studeni.2017 u 14:01
Originalno postano od strane člana: Devo Devo napisao:

Originalno postano od strane člana: parabolis parabolis napisao:

Moram se složit da je to odličan player, jedan je na njuški.
Imal sam ga doma u sistemu, koristi PCM63 čipove ko u mom EADu, no mislim po onome kaj sam čuo da ipak nije u rangu svega kaj danas 306maxi može kupiti za 5-6K kuna...obrva

Vrlo vrlo moguce, ne kazem da niste u pravu, ali ovaj cd plejer zasluzuje punu paznju, mozda se coveku dopadne zvuk, a moze i proci sa dosta manje para, a takodje da ima odlican sound.
Sto se vise penjes u lestvici kvaliteta u tvom sistemu, za vise para dobijas minimalne pomake u zvuku, ako me razumes sto sam hteo reci.

-------------
Grundig cd 35,Philips cd104,Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4

Datum objave: 22.studeni.2017 u 15:08
Odlican mi je preslabo
Mora bit vrhunski.

Vidio sam micromegu 3 ali vidio sam i stage 6.
Koliki je to napredak?
Bila je jedna ne tako davno stage6 u oglasima.

Datum objave: 22.studeni.2017 u 15:29

Odlican mi je preslabo
Mora bit vrhunski.

Vidio sam micromegu 3 ali vidio sam i stage 6.
Koliki je to napredak?
Bila je jedna ne tako davno stage6 u oglasima.

KOliko ja znam, stage 6 je isto sto i stage 3, samo novije produkcije, u odnosu na stage 3.

-------------

Datum objave: 22.studeni.2017 u 15:32
http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/meridian-g-08.2-24-96-top-g-series-cd-player-kao-oglas-21555536" rel="nofollow - http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/meridian-g-08.2-24-96-top-g-series-cd-player-kao-oglas-21555536

Takodje slusao sam Meridina 207, i noviji 506, izvrsan sound, moja preporuka.

-------------

Datum objave: 22.studeni.2017 u 15:44
Naslov u linku mu je g08.2
Znam taj oglas, pratim ga ali čovjek je daleko pa nisam još odlučio šta bi.

Kolega susjed Željko veli da će mi dat sony 779es čisto za probu da vidim što to je pa ću malo i sa njim vidjet u kojem smjeru da krenem jer bi volio da i on posluša pošto sad imam dva para zvučnika Monitor GS10 i Proac a i volibi čut njegovo mišljenje oko pojedinih modela.
Nažalost sad je prezauzet sa slaganjem čudesa za Too Loud pa odmah iza toga.

Meridijan 506 nemam gdje ni kupit ni čut.
Imam sad već 4-5 modela na papiru pa ćemo smislit nešto.

Zanimao me arcam 37 jer je sugdje ocjenjen odlično po stranim forumima a nije preskup.

Objavio: zuti mrav
Datum objave: 22.studeni.2017 u 16:36
Jedan od rijetkih puta da se ne slažem s Jergom. Za tri tisuće i nešto kuna, koliko se prodava na Njuškalu, odlična kupnja. Jako dobar player. I za razliku od većine nabrojanih, malo je mladji.

Datum objave: 22.studeni.2017 u 19:02
Pažljivo poslušaj 779 pa onda po njemu mjeri sve ostale.
Linn Ikemi mu je blizu i pogledaj tko ga nudi na njuški.

Datum objave: 23.studeni.2017 u 11:26
Sve sam vidio.
Ja prvo detaljno tjedan dana sve ispitam, pročitam pa onda tek pistam na forumu.
Z AA primu sam tu našao jedno 5-6 tema gdje se spominje ovdje još od 2006g, isto tak za meridijana.
Bila je jedna tema gdje se trebao održati "obračun" između ta dva ali je propalo na krašu. Šteta.
Gdelao sam i za Linn, znam koliko je koštao nov, razne testove sam pročitao itd itd.
Pričekat ću tjedan dana prvo da čujem 779

Datum objave: 23.studeni.2017 u 15:26
Taj smo Ilimznov Sony imali u Klubu u Sloboštini u nekom sistemu...ček da najdem link...
http://audiofil.hr/klub/default.asp?PagePosition=33" rel="nofollow - http://audiofil.hr/klub/default.asp?PagePosition=33

Meni je u to vrijeme taj player bio fenomenalan, kako izgledom tako i zvukom.
Nisam znao da je na prodaju !?
Ako nije, Maxi, treba paziti da se slušanjem tog uređaja letvica ne digne previsoko. da

Vidimo se 

http://tooloud.co/tlf2017/" rel="nofollow - http://tooloud.co/tlf2017/  Wacko
Buket

-------------
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...

Datum objave: 23.studeni.2017 u 15:38
Samo smo pricali da cemo probat kod mene pa da usporedimo i da li uopce meni taj zvuk odgovara. Nije bilo rijeci o prodaji.
U stvari vise smo pricali o 202es te koliko se da iz njega izvuc.

Datum objave: 26.studeni.2017 u 14:36
Kakav je Copland ?
Konkretno cda 823.

Datum objave: 26.studeni.2017 u 16:26
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

... Zasto ti mene, Sten pitas o Meridijanu a nisi napisao svoju prepiroruku.

Meni onaj tvoj hvaljeni Gamut zvuci zak...c, izvjestaceno.

Sad tek vidjeh ...

Izvještačeno? Da se drukčije izrazim; ako su tebi ti Meridijani dobri, onda da, shvaćam da ti je ovo izvještačeno. Anbelivbl. Meridiani 5xx su toliko daleko od neke neutralnosti, da bih radije slušao svog starog Pioneera 504, koji je, doduše, već par godina negdje na smetlištu. Ili starog Sonyja 997. haha

Maxi, taj Copland 823 je bez totalno bez veze. Imao ga moj frend kratko na slušanju, pa sam ga posluhnio malo. Inače, on bi rado i sebi kupio Gamut, ali mu je malo too-much love. Na kraju završio na North Star Sapphire, kao na određenom kompromisu. Ali čini mi se dosta dobrom. Nisam ga slušao doma, nisam imao potrebe.

Ostali Coplandi ... lijepo izgledaju, pogotovo 288, 289. No, to je sad već prilično staro, i iako ih nisam slušao (slušao 266, doma, razumije se - nije me se uopće dojmio) jako bih se iznenadio da nadsviraju Regu Saturn, što sam ti već dao tip.
 A ti kupi Arcama, koji uistinu svira izvještačeno proteza. Barem 192 i 73 modeli, koje slušašah svojevremeno, a koliko čitah po opisu zvuka, ostali su i isto tu negdje. Barem ta godišta.

Datum objave: 26.studeni.2017 u 17:13
Kupit će nešto, dal arcama ne znam.
37 je skoro 50% skuplji od 192 i iz totalno druge serije, po recenzijama ima mekši tip zvuka, veliki stage u svim smjerovima i dobru rezoluciju dok za 192 na više mjesta pročitah da svira tvrdo i oštro.

Treba probat, čovjek se na javlja na telefon pa ne znam dal ću ga uopće uspjet probat.
Imam par favorita, čovjek koji prodaje meridian g06 je spustio cijenu na 4500 kn pa mislim da to uopće nije loša ponuda.

Datum objave: 26.studeni.2017 u 18:03
 Jel bitno koliko je spuštena cijena ili kako svira? Očito ovo prvo, kako i reče soundnewsdino haha
 Meni je i G08 (koji je valjda svagdje proglašen boljim od G06) lošiji od Saturna, no dopuštam da bi se nekome Meridian više sviđao. Jedan dosta specifičan zvuk. Je da od tog čovjeka ne bi nikada poslušao nikakav savjet glede hifija, ali ok haha

Datum objave: 26.studeni.2017 u 18:09
Ako dvije stvari isto sviraju a jedna košta 4500 a druga 6000 onda je bitno koliko je spuštena cijena.
Ja ne idem na apsolutnu kvalitetu nego kvalitetu za novac. Kod Meridijana mi ne odgovare jedino ona kozola od upravljača veličine  kakvu sam imao na quadu77.
Saturn sam isto stavio na listu, ima jedan za 4900kn.

Datum objave: 26.studeni.2017 u 18:59
 Nikad dvije stvari isto ne sviraju. Samo nekad treba više vremena da se uvidi koja je bolja/lošija.

Datum objave: 26.studeni.2017 u 19:43
Govorim konkretno za meridijan kojeg je čovjek spustio sa 6 na 4,5 tisuće.

Datum objave: 26.studeni.2017 u 20:12
A to ...  Još gore haha
 Mislim, većina preporuka ionako prođe bez nekog rezultata, iz više razloga. No, ok, ovo je forum, treba se o nečemu pisati, ne treba preozbiljno shvaćati sve ovo, pa se ljutiti i funjiti ako netko ne napravi kako mu netko preporuči. Svi smo različite individue ... puno je toga u međuigri.
 Nekome će možda nešto napisano pomoći, netko kome je namjenjeno se neće skoro ni osvrnuti, netko će možda to isto čitati za 10 godina, pa ću mu onda nešto značiti.

Za Meridian sam rekao što sam imao, a ti vidi što ćeš.

Datum objave: 26.studeni.2017 u 20:13
Bit će da se Meridianu zvuk poboljšao za 25% kad je čovac spustio cijenu!

Datum objave: 26.studeni.2017 u 22:34
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

A to ...  Još gore haha
 Mislim, većina preporuka ionako prođe bez nekog rezultata, iz više razloga. No, ok, ovo je forum, treba se o nečemu pisati, ne treba preozbiljno shvaćati sve ovo, pa se ljutiti i funjiti ako netko ne napravi kako mu netko preporuči. Svi smo različite individue ... puno je toga u međuigri.
 Nekome će možda nešto napisano pomoći, netko kome je namjenjeno se neće skoro ni osvrnuti, netko će možda to isto čitati za 10 godina, pa ću mu onda nešto značiti.

Za Meridian sam rekao što sam imao, a ti vidi što ćeš.

Kolega nemoj se ljutit ali ja sam pročitao hrpu tvojih postova i ostao mi dojam da puno pišeš al malo kažeš, kao i ovo gore citirano.
Napisao si da si imao još od neznam kad bolje playere pa sam te pitao da mi napišeš koji su to, ne da se podjebavamo nego da vidim što od toga ima u SH, kakve su cijene itd.
Pitao za arcam, meridijan, AA primu, copland i ne znam šta sve ne jer mi ništa drugo ne pada na pamet, ne pratim hrpetinu firmi i ne znam kako zvuče.
Ništa nisam definirao i nemam nekog favorita, meni jedino što radi prednost je zagreb i okolica i netko kome mogu dat novac pa probat dan dva.

Datum objave: 26.studeni.2017 u 22:42
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Bit će da se Meridianu zvuk poboljšao za 25% kad je čovac spustio cijenu!

Ne nego mu se pobošao odnos cijena/kvaliteta za 25%.
Cd u svom obliku isključivo kao player polako nestaje i kužim da je teško prodat skupi player pošto se sve više traži opcija dac-a i pretpojačala uz sam cd tako da znam da je pametnije kupiti možda player sa kvalitetnim transportom i lako nabavljivim laserom pa ga spojiti na neki dobar dac.

Datum objave: 26.studeni.2017 u 23:27

... Napisao si da si imao još od neznam kad bolje playere pa sam te pitao da mi napišeš koji su to, ne da se podjebavamo nego da vidim što od toga ima u SH, kakve su cijene itd....
Kakve veze ima kakve sam playere imao ili imam sad? Ili kakve sam sve preslušao, dok nisam došao do ovog gdje sam sad. Bez uvrede, ali to je cijenom podosta iznad ovog što ti tražiš.

Pa sam ti stoga dao prijedlog u cjenovnom razredu koji tražiš. Mojih prijedloga inače nema puno, a nema ih samo zato što ni dobrih komponenti nema puno. Na tebi je da odlučiš što ćeš poslušati, a što ne, to već rekoh. Neće ti ni malo pomoći ako ti nabrojim 10 playera koje slušah doma. Neki su skuplji, neke nema šanse da igdje nađeš, većina ih je skoro nevrijedna spomena itd.

Datum objave: 27.studeni.2017 u 12:49
Uspio sam dogovorit Arcam cd37, čisto da krenem od nekud.
Napisat ću utiske navečer ili sutra.

Objavio: Apparatus
Datum objave: 27.studeni.2017 u 13:43
Možda ipak nije loše spomenuti što Martin Colloms kaže o digitalijama. Čovac je jedan od najuglednijih recenzenata i inženjer, a nije nadmen (berem se trudi tako doimati) pa u recenzijama često koristi ograde tipa kako ja to vidim i prema mojem mišljenju. Što je i jedino ispravno, a ne svoj stav dizati do razine univerzalnosti.

Za dogovoreni Arcam ocjene u bodovima nema, ali ima za Arcam 192 kojemu je dodijelio kukavnih 15 bodova. Za naslutiti je da ni Arcam CD37 ne bi dobio znatno više, dok njemu najbolje digitalije Martin ocjenjuje s preko 400 bodova.

Nisam se baš nešto naprobavao Arcam-a, ali onih nekoliko (nije bilo jako skupih) koliko sam ih tijekom godina čuo doma... Šljuke, više-manje, a kako naslov daje naslutiti ti si, kolega, u potrazi za kvalitetnim CD playerom.

Edit: P.S. molim bez ljutnje jer je dobronamjerno: nećeš napisati utiske nego dojmove. Nema ništa loše u zapisivanju utisaka, no to se ipak čini eventualno južno od Save, a sigurno istočno od Drine.

-------------
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Datum objave: 27.studeni.2017 u 13:48
Danas ti player stiže, a možda već navečer ćeš znati kako svira? Ili ne stiže uopće, slušanac kod lika koji ga prodaje?
 Ako je ovo drugo, to je kao da slušaš na sajmu, dakle skoro pa ništa. Ako je ono prvo (što nekako sumnjam), daj mu 1-2 dana da se "slegne". Playeri znaju biti osjetljivi na transportiranje.

Datum objave: 27.studeni.2017 u 14:58
Uzeo sam ga, kod mene je a radim do 17 pa dok dođem spojim, možda nešto čujem do 21h.
Dogovorili smo se na par dana.
Svejedno bi volio čut i AA primu prije i 779es prije odluke.

Datum objave: 27.studeni.2017 u 15:02
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Možda ipak nije loše spomenuti što Martin Colloms kaže o digitalijama. Čovac je jedan od najuglednijih recenzenata i inženjer, a nije nadmen (berem se trudi tako doimati) pa u recenzijama često koristi ograde tipa kako ja to vidim i prema mojem mišljenju. Što je i jedino ispravno, a ne svoj stav dizati do razine univerzalnosti.

Za dogovoreni Arcam ocjene u bodovima nema, ali ima za Arcam 192 kojemu je dodijelio kukavnih 15 bodova. Za naslutiti je da ni Arcam CD37 ne bi dobio znatno više, dok njemu najbolje digitalije Martin ocjenjuje s preko 400 bodova.

Nisam se baš nešto naprobavao Arcam-a, ali onih nekoliko (nije bilo jako skupih) koliko sam ih tijekom godina čuo doma... Šljuke, više-manje, a kako naslov daje naslutiti ti si, kolega, u potrazi za kvalitetnim CD playerom.

Edit: P.S. molim bez ljutnje jer je dobronamjerno: nećeš napisati utiske nego dojmove. Nema ništa loše u zapisivanju utisaka, no to se ipak čini eventualno južno od Save, a sigurno istočno od Drine.

Koji su bili šljuke?
Gdje je ta tabela da vidimo nešto novčao prihvatljivo da li ima?
Vezano za ovo zadnje, evo dmah prestajem govoriti helikopter, avion, kružni tok a počinjem koristiti zrakoplov, zrakomlat-uvrtnjak, raskružje...haha

Datum objave: 27.studeni.2017 u 15:16
https://www.hificritic.com/digital-audio.html" rel="nofollow - Evo je , pa ako ima što korisnog.
Ne, nećemo baš dvokoloturnonožnookretalosguznimodmaralom umjesto bicikla, ali ipak...
haha

-------------
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Objavio: goddard234
Datum objave: 27.studeni.2017 u 15:34
Jel tko primjetio na listi Musical Fidelity V-90 sa 150 bodova? mig točno kao drugi najbolji DcS....

Objavio: alexatpos
Datum objave: 27.studeni.2017 u 15:44
Bacio pogled na tablicu, znaci trci u ducan i kupi Musical Fidelity V 90 dac (ista ona firma koju je gore potpisani nedavno dobro 'izgadio') i kupuj, jer prema tablici, ima isti rezultat kao i Appyec DCS i to pod uvjetom ako Appy ima zadnji softver.
Za cca 200 funti isti score kao i 20t eur player sa clockom...
Kada malo bolje promislim, svi bi trebali naruciti po jednog, mozda dobijemo i popust na kolicinu?

P.S. Nisam jedini primjetio......moze li i tablica sa pojacalima i zvucnicima? Ako je suditi po ovoj, naci ce se i tamo slicnih rjesenja....jos ako budu slicni odnosi u pitanju, eto srece....hi end, za koju tisucicu....M.Collomse, gdje si li se dosad skrivao ?

Datum objave: 27.studeni.2017 u 15:54
Nije vam palo na pamet da sam to namjerno objavio da vam se mogu smijat? Točno sam ovo i očekivao.
haha
Edit:
P.S. Istina, nisam očekivao baš raščićavanje magle warp 10 brzinom. To je svakako iznad očekivanja.
haha

-------------

Objavio: zed_alive
Datum objave: 27.studeni.2017 u 15:57
Whiskey in the morning, Collomnoskopija in the evening... smijeh

Srećom, na ovim prostorima se zna da se treba ocjenjivati primarno po cijeni, ta nismo mi...duplo slijepi smijeh

Datum objave: 27.studeni.2017 u 16:00
Mene fascinira s kojom lakoćom vi otpišete neke playere i firme!! 
Al virujen da je DCS malo bolji od V90!! Bez obzira na bodove!!haha

Objavio: zed_alive
Datum objave: 27.studeni.2017 u 16:03
Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Mene fascinira s kojom lakoćom vi otpišete neke playere i firme!! 
Al virujen da je DCS malo bolji od V90!! Bez obzira na bodove!!haha

Samo ako je s U-Clock haha
A kaj bi tek bilo da je priključen na U-Tube? haha

Datum objave: 27.studeni.2017 u 16:15
Oni krellovi imaju bodova ko da gledam dionice dalekovada u predstečajnoj nagodbi.

Objavio: goddard234
Datum objave: 27.studeni.2017 u 16:27
Znači kaj:zaključak je da je lista za k. a Martin mučko džubre...

Jbt, da nas imaju holivudski scenaristi, epizoda CSIja bi trajala 6 i pol minuta plus reklame.

Datum objave: 27.studeni.2017 u 17:26
Zaključak je da je čitati recenzije manje pouzdano od zurenja o staklenu kuglu. Kukavna majka dCS-u kad ga zapishava Musical Fidelity (ni 5 ni 6) od ispod 3000kn retail.

Link Recommendations vodi do ostalih lista.

-------------

Datum objave: 27.studeni.2017 u 20:27
Evo ovako, player je proban doduše tek oko 1 sat ali ima razlike u odnosu na moj audiolab.
Prije svega  player svira ipak dosta mekše. Ima jako dobru pozornicu po širini i dubini što se recimo osjeti naročito dubina kod Skunk Anansie akustičnom koncertu i pjesmi Hedonism također je vrlo detaljan recimo The cure acoustic i pjesma Lullaby, sve je jasno čujno međutim ipak kao da mu nedostaje rezolucije kod visokih tonova, recimo na Vivaldijevom 4 godišnja doba, winter 1 od chesky recordsa, vijoline ne zvuče loše ali kao da zvuku fali ona gruba tekstura tj rezolucija.
To sam primjetio još kod Ludovica Einudija tj klavira. Znam kako mora zvučat klavir pošto imam dvije yamahe doma, ovo je malo mujavo bez jasnog tona tipke.
Sve u svemu player nije nimalo loš, ima bolji stage od mog što mu je najveća prednost i svira nešto toplije što mu je također prednost. Jedino kao da mu fali rezolucije.
Pojačalo je Botićevo, Zvučnici Proac studio 140, kablovi Synergistic research alpha quad i nimak ultra master rca interkonekt.
Sljedeće što ću probat je sve isto osim zvučnika koji će bit Monitor Audio GS10.

Datum objave: 27.studeni.2017 u 20:36
Pardon, o kojem playeru pričamo, Arcam?

Objavio: nino
Datum objave: 27.studeni.2017 u 20:41
CD37

-------------
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)

Datum objave: 27.studeni.2017 u 20:42

Uzeo sam ga, kod mene je a radim do 17 pa dok dođem spojim, možda nešto čujem do 21h. Dogovorili smo se na par dana.
To je super i dosta rijetko među privatnim prodavačima. Ja ne bih nikome ništa dao na par dana ne haha
 U 3 - 4 dana se može dosta toga čuti. No, ne baš u prvih 24 sata. Ovisi i koliko je radio, ili nije radio, kod čovjeka. Osobno ne bih ni slušao isti dan, tek idući bi polako počeo, bez ikakvih zaključaka. Najbolje čekati zadnji dan proteza
 Ajde, baš me zanimaju dojmovi, da usporedim sa svojima o 192. 37 bi trebao biti bolji, no ne bih se začudio da su zapravo dosta slični.

Datum objave: 27.studeni.2017 u 20:47
Ne znam kakav je Nimak interkonekt, al probaj ako možeš neki Audioquest, jači model. 
Slušao sam taj player sa Audio Research DSi200 i Martin Logan Ethosom i sviralo je odlično. Nema rezoluciju skupljih playera, ali u tvom sustavu to ne bi smio bit problem.

Datum objave: 27.studeni.2017 u 21:22
A nemam kako probat audioquest iako mislim da je taj nimak najbolji dio sistema. Imao sam doma 5-6 jako skupih kablova i nije to ni blizu nimaka.
Slušam sad sa monitor audiom i fali mu malo rezolucije, klavir mi ne štima nikako iako je jako detaljan.

Datum objave: 27.studeni.2017 u 21:42
Da sa CD37 imaš problem s klavirom je otprilike kao da si uzea Krella i kažeš da imaš problem s basom.
Ali tebi je tako, prema tome, nema priče.

Datum objave: 27.studeni.2017 u 21:57
Sad sam malo preslušao iste stvari na Monitor audio i ipak je za nijansu ili dvije bolje, pošto svira malo toplije bolje paše uz MA.
Prije svega to je izvrstan player , odličan stage, detalji, akustična gitara dobro zvuči, jako dobar u bas području.
Fali mu malo rezolucije kod puhačkih instrumenata i violine, klavir također nije loš ali na audiolabu je bolji međutim nije to nešto presudno pošto ja ne slušam ne znam koliko klavir.
Recimo Dianu Krall - Superstar je užitak za slušat, Omer Avital Quitet Live at smalls također.
Ljudski glas je izvrstan.

Imam par primjedbi što se tiče očuvanosti, ladice koja kad je izučena padne par mm pa je moram taknut da se uvuče jer neće baš uvijek. Vidim da mu je gumica malo popustila na mehnizmu, sam mehanizam je dosta glasan.
Ja bi ga sad narađe da je moj raskopao odmah.

Datum objave: 27.studeni.2017 u 22:04

Imam par primjedbi što se tiče očuvanosti, ladice koja kad je izučena padne par mm pa je moram taknut da se uvuče jer neće baš uvijek. Vidim da mu je gumica malo popustila na mehnizmu, sam mehanizam je dosta glasan.
Ja bi ga sad narađe da je moj raskopao odmah.

Znači mehanika im baš nije jača strana. Imao sam CD73 i isto je bio glasan i uvijek sam imao dojam da će se raspasti ladica kada izlazi. Solidnije je djelovao Pioneer DVD za 1000kn

-------------
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)

Datum objave: 27.studeni.2017 u 23:13
Ne znam dal je takav kad je nov, prednja maska mu nije naj očuvanija pa je moguće da je netko trknuo ladicu dok je bila otvorena. Sam motor je glasan. Jasno čuješ motorić kada si blizu playera.
Ja sam raskopao tisuće playstationa i xboxeva pa bi volio vidjet malo tu mehaniku i da se tu šta da malo sredit al čisto sumnjam. Eventualno malo vidjet šeširić i motor kako sjedaju.

Malo ću ga još sutra poslušat i vraćam ga.

Datum objave: 27.studeni.2017 u 23:29

Ne znam dal je takav kad je nov, prednja maska mu nije naj očuvanija pa je moguće da je netko trknuo ladicu dok je bila otvorena. Sam motor je glasan. Jasno čuješ motorić kada si blizu playera.
Ja sam raskopao tisuće playstationa i xboxeva pa bi volio vidjet malo tu mehaniku i da se tu šta da malo sredit al čisto sumnjam. Eventualno malo vidjet šeširić i motor kako sjedaju.

Malo ću ga još sutra poslušat i vraćam ga.

Vraćaj ga bez slušanja, prednja maska oštećena, ladica zapinje, bježi od toga

-------------

Datum objave: 28.studeni.2017 u 20:02
Sad baš malo gledam Njuškalo ...

Samo na osnovu izgleda Copland 289 (on i 288 model meni možda i najljepši CD playeri) bi imao prednost.proteza Doduše tih 7k kn je malo too-much, išao bi on i za 6k ako pokažeš lovu. Ipak je to skoro 20 godina staro. Nisam ga slušao, ali po svim opisima to bi trebalo biti malo mekše i ugodnije ... možda taman po tvom ukusu. Nisam siguran baš da je za moj,

CEC ne bi trebalo preskočiti. Isto, ne čuo, ali puno dobrih stvari čitao i čuo od drugih ... vjerujem da nisu baš svi toliko u krivu. Bio mi je na short listi, kad sam zadnji put imao naum mijenjati player (dosta davno sad već).

A Jergu pitaj kako stvari stoje s tim Linn Ikemijem (jel' bi poslao na slušanje) proteza

Na te uređaje bih ja obratio pažnju. Plus, naravno spomenuta Rega, ali za nju znam kako zvuči.

Datum objave: 28.studeni.2017 u 22:18
Posudio AA primu, slušam je sad sad sa MA, kasnije ću prebacit na Proac.
Za koji dan ću bit pametniji.
Gledao sam i taj copland, mislim da nije 20g star, 823 je mislim stariji ili se varam? 823 je testiran 2005 i cijena je bila oko 1800 funti, ovaj je možda noviji 4-5 godina.
Arcam uz malo bolju rezoliciju je top player i tu nema dileme bar što se mene tiče.

Datum objave: 29.studeni.2017 u 10:11
289 (kojem je prethodio 288) je izišao sigurno prije 823.
Pa imaš čak na njemu markicu Audio Arta (koliko vidim bez cvikera), a ono 00 iza crtice vjerojatno znači 2000. godina (to bi taman moglo biti tu negdje). Eto, ja "Sherlock", a ti potraži točno ako te baš zanima.
 Ma prelepi je Hughaha

Datum objave: 29.studeni.2017 u 11:21
Znači spuštaju brojeve kod novih modela. Ok nisam znao.
Vidio sam da su rezlike u balansiranim ulazima koje 823 ima.

Objavio: Carlito
Datum objave: 29.studeni.2017 u 11:46
To ti je Copland od Marina iz Mesničke(AudioCinema Art).
Sa sigurnošću mogu reći da će ti ga sigurno dati na probu...

-------------
Primare A30.2&PRE30, CA 840C, Sound Carrier CS, Golden Ear Triton five

Datum objave: 29.studeni.2017 u 13:14
Ipak mi je to previše novca za player koji je usput kako kolega kaže 20 g star, a neka je i 15g.

Objavio: tomislav1
Datum objave: 29.studeni.2017 u 14:04
Coplandovi cd playeri su odlični a iz te generacije taj je bio top. 
Ne osvajaju atraktivnošću zvuka na prvu nego im treba dati vremena. Obično mi svi u euforiji novog uređaja na prvu očekujemo vatromet. To kod Coplanda nije sučaj. Vrlo odmjereni uređaji po pitanju zvuka koji osvajaju na drugu. Kvaliteta izrade je odlična. Mehanizam je verzija TEAC-ovog VRDS-a koji je u to vrijeme a i danas pod imenom Esoteric apsolutni autoritet za izradu mehanizama cd transporta. Po pitanju dobavljivosti lasera za taj uređaj vjerojatno Gasho i Appy znaju iz glave.

Ukoliko taj cd player prodaje osobno Marin svog onda se radi o uređaju u apsolutnom mint stanju koji nije puno radio jer Marin je veliki poklonik analogije i njemu je igla glavni izvor zvuka a usto je i vrlo pedantna osoba tako da ako treba od nekoga kupiti uređaj onda je to on. 

-------------
http://www.audiofil.net/klub/

Datum objave: 29.studeni.2017 u 15:07
Znači player ima cd rom slično kao  što ima meridian g08.2?
Neš me zanima oko toga, recim u xboxu 360 nisi mogao promjenit dvd rom i to radi (mogao si laser) ali firmware upisan u elektronici dvd roma xboxa morao je odgovarati onom u matičnoj ploči inače nije radilo.
Ja sam kod modifokacija iščitavao firmware posebnom metodom ili ako baš nije išlo programatorom.

Jel tu slučaj i ovdje?

Čitao sam o kvarovima na romu meridijana g08.2 ali isto tako sam vidio da tih ladica ima kupiti na amazonu.

Objavio: midleage
Datum objave: 29.studeni.2017 u 17:28
Ako smijem malo uletjeti, kako se u ukupnu priču uklapa YBA YC201? Vidim jedan na oglasu koji se uklapa u budžet.

Datum objave: 29.studeni.2017 u 17:38
Izvrstan opis!! Imao Copland 266 i uživao u njemu više godina. Zamijenio ga višestruko skupljim DACom, i još mi ponekad padne na pamet izvadit Coplanda iz ormara i uštekat ga.
A do zamjene je došlo nakon mnogih proba DACovlja, mora san se dobro isprsit za nadmašit 266.

Edit-odgovor na post Tomislavu1.

Datum objave: 29.studeni.2017 u 18:32
A ne znam kako se uklapa, nisam ga čuo, bio sam zainteresiran za to pojačalo al čovjek je tražio previše i još 1000 kn za daljinski tako da sam odustao.
Ima jedan u robertoshopu, slao sam upit prije tjedan dana al odgovor nisam dobio a možda i bolje jer sam par puta pitao za neke cijene pa sam dobio neke smješne cijene.
Čovjek arcam divu 192 cijeni 6000kn, znači pao je sa banane.

E ne znam sad dal ima još koji, nisam nešto pratio.

Datum objave: 29.studeni.2017 u 18:55
Daklem, Coplandu 289 pismenost omogućuje Sony KSS240A čitač koji je jeftin i ima ga na lopate. Plejer je jako lijepo i logično konstruiran kao malo koji (imao na grabi) te napucan izvrsnim čipovima. Nisam ga slušao, ali ako zvuči kako izgleda, to je to. Koliko sam pratio temu, daleko naojzbiljnije konstruiran, a ovdje spomenut uređaj.

-------------

Datum objave: 29.studeni.2017 u 19:04
A 823?
Dobro jel neto od vas imao prilike čut AA primu?

Datum objave: 29.studeni.2017 u 19:41
Taj ti ima CD ROM i općom izradom nije niti blizu 829.

Ti bi mogao i čitati vlastitu temu (ovu). Eno ti na 1. stranici Devo spominje Primu. Ima, slušao, prodaje...

-------------

Objavio: glava
Datum objave: 29.studeni.2017 u 19:41

A 823?
Dobro jel neto od vas imao prilike čut AA primu?

Jel tko slušao ili nije AA primu za tebe više nije bitno.
Sam kažeš da ju upravo slušaš i što će ti tuđe mišljenje? Al si gluh

Datum objave: 29.studeni.2017 u 19:47
Volim čut mišljenja, znam što čujem.
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Taj ti ima CD ROM i općom izradom nije niti blizu 829.

Ti bi mogao i čitati vlastitu temu (ovu). Eno ti na 1. stranici Devo spominje Primu. Ima, slušao, prodaje...

Jesi čuo AA, čisto pitam jer spominješ copland kao najbolji od svih spomenutih.

Datum objave: 29.studeni.2017 u 19:48
Krivo napisao

Datum objave: 29.studeni.2017 u 19:50

Ipak mi je to previše novca za player koji je usput kako kolega kaže 20 g star, a neka je i 15g.
Zeliš kvalitetan cd player preko kojeg ces više godina uživati u glazbi bez crva u gujici?
Takvih nema za 3-4000kn.
Cak i stariji koji su dokazano kvalitetni (zvukom i trajnoscu) drze cijenu.

Uz neke iznimnike koje ljudi niti ne gledaju a imaju velik potencijal. Recimo Pioneer PD-S605. koji se moze nabaviti uz strpljenje za kikiriki i uz male preinake radi izvrsno.
Odlicna pilica je i Sony CDP-D500

Ako zelis dobar odnos ulozeno dobiveno, što si naglašavao više puta, prvo treba dobro znati na što ciljati, onda treba biti strpljiv i čekati ko kobac i imati spreman cash.

Ovako na brzaka uz konfuzne preporuke sa svih strana to ce biti tesko izvedivo.

Pozdrav.

Datum objave: 29.studeni.2017 u 19:53

Zeliš kvalitetan cd player preko kojeg ces više godina uživati u glazbi bez crva u gujici?
Takvih nema za 3-4000kn.
Cak i stariji koji su dokazano kvalitetni (zvukom i trajnoscu) drze cijenu.

Uz neke iznimnike koje ljudi niti ne gledaju a imaju velik potencijal. Recimo Pioneer PD-S605. koji se moze nabaviti uz strpljenje za kikiriki i uz male preinake radi izvrsno.
Odlicna pilica je i Sony CDP-D500

Ako zelis dobar odnos ulozeno dobiveno, što si naglašavao više puta, prvo treba dobro znati na što ciljati, onda treba biti strpljiv i čekati ko kobac i imati spreman cash.

Ovako na brzaka uz konfuzne preporuke sa svih strana to ce biti tesko izvedivo.

Pozdrav.

Ok, jesi čuo coplanda jer znam da si čuo AA?

Datum objave: 29.studeni.2017 u 20:04
I da sam cuo, cuo sam ga davno u nekom drugom konceptu ostatka sistema koji sam posjedovao.

Ionako to što sam ja cuo, ne mora znaciti da ce neko drugi cuti, a uvjerevati ljude mi se odavno neda niti ima smisla.

Jedino znam da nisam naklonjen tim brendovima.

Nisam bez veze naveo Meridian 506 ili 508.

Datum objave: 29.studeni.2017 u 20:32
Malo sam se igrao sa preštekavanje komponenti i zvučnika pa sam došao do jednog zaključka.
Moj audiolab 8200cdq radi daleko bolje sa MA Gs10 zvučnicima, jednostavno sa Proac zvučnicima dolazi mi do nekakve distorzije, zamućenja u jednom dijelu frkvencije, između sredine i visokih.
Također zvuči bezživotno na Proacima dok na MA svako malo dignem glavu od kud sad ovo...

Međutim kad je AA spojena na MA to zvuči nekako pre hladno, ne bi rekao oštro nego baš hladno dok sa Proacima AA e to je skoro live svirka.
Nikakvih problema sa basom što sam već mjesecima mislio da je nešto sa sobom.
Ne kužim da sa kombinacijom playera i zvučnika imam problema u samoj zvučnoj slici.

Datum objave: 29.studeni.2017 u 20:38
Pogreska. Zamjenio Coplande 288 i 289 po pitanju transporta no i dalje odlican uredaj.

-------------

Datum objave: 29.studeni.2017 u 20:46
Je Tomo, samo što je VRDSa bilo raznih inacica.  Od plastikanera do tenkova.

Neo je druga prica.

No ne treba razvlaciti žvaku.

Objavio: Carlito
Datum objave: 29.studeni.2017 u 20:49
U ovom cjenovnom razredu bi bio player koji imam doma i zadovoljan sam CA 840C

-------------
Primare A30.2&PRE30, CA 840C, Sound Carrier CS, Golden Ear Triton five

Datum objave: 29.studeni.2017 u 20:49
Mislio sam na 823, on ima cd rom
http://https://www.absolutesounds.com/pdf/main/press/CDA823%20HFC0605%204web.pdf" rel="nofollow - http://https://www.absolutesounds.com/pdf/main/press/CDA823%20HFC0605%204web.pdf

Gledao sam CA840 kad sam kupovao cd prije godinu dana al ga nisam imao na čem probat nego jedino poslušat kod čovjeka koji ga je imao spojen na nekog electrocompanieta i dynaudio neke samostojeće. Jednom rječju teško sr*nje od zvuka iako je sam player možda dobar ali ja to nisam mogao čuti.
Tada ih je bilo više u oglasu i na svima je bilo nešto sa mehanizmom, ne sjećam se šta, kasnije su mi pamteniji od mene rekli je CA općenito fuš od proizvoda.

Datum objave: 29.studeni.2017 u 20:56

Je Tomo, samo što je VRDSa bilo raznih inacica.  Od plastikanera do tenkova.

Neo je druga prica.

No ne treba razvlaciti žvaku.

Slazem se, no od svih ponudenih strojeva u ovoj temi ja osobno bi najprije odabrao taj Copland bez obzira na godine.

-------------

Datum objave: 29.studeni.2017 u 21:07
Vidjet ćemo ovaj i idući tjedan.
Hvala na savjetu.

Datum objave: 30.studeni.2017 u 09:57

Jesi čuo AA, čisto pitam jer spominješ copland kao najbolji od svih spomenutih.
Čuo, ali davno. Spominjem Copland jer je najkvalitetnije izrade, a to nešto znači. Napravljen je upravo izvrsno. Kako tebi zvuči, moraš sam doznati.

-------------

Datum objave: 30.studeni.2017 u 11:26
Sto se isto moze reci i za Meridiane 500 serije, i za Naim, cak i pocetni modeli imaju vrhunski izrađenu elektroniku.

Datum objave: 30.studeni.2017 u 11:33

Sto se isto moze reci i za Meridiane 500 serije, i za Naim, cak i pocetni modeli imaju vrhunski izrađenu elektroniku.

Takodje potvrdjujem za Meridian plejer (slusao vise komada, kuci imam Meridian 562V/nije plejer ali se vidi ozbiljnost), a uopste cela njihova paleta prozvooda je na veom visokom nivou, sto zvucno, sto vizuelno.

-------------

Datum objave: 30.studeni.2017 u 12:06
Da preformuliram svoje pitanje, spada li YBA YC-201 u ovu kategoriju  kavalitetnih cd playera?
306maxi ga nije uspio čuti, no i meni osobno je interesantan.

Datum objave: 30.studeni.2017 u 13:03
Očito ga nitko nije imao prilike doma pošteno poslušati.
 I meni je on bio zanimljiv, prije cca. 7 godina (a sad sam skužio i da ima tema ovdje, pa malo pretraži bazu, iako nećeš naći ništa pametnog haha), no prije svega ovaj na Njuškalu ima pretjeranu cijenu.

Ako se dobro sjećam, u kontaktu s ondašnjim distrubuterom, novi mi se nudio za cca. 500kn više (kataloška cijena je bila cca 6500kn). Može ovaj biti "k'o nov", možda i nije radio sve ove godine, no prošlo je od tada već dosta vremena.

Ako nađeš temu, vidjet ćeš da je Gašo samo rekao da je ok, što meni apsolutno ništa ne znači.
 A ako se dobro sjećam mislim da znam i tko ga to prodaje, i znam da čovjek (barem onomad kad smo nešto tržili) nije davao na slušanje, niti neki popust. Izgleda da se tu nije ništa promijenilo jer je player doslovno godinama već u oglasu, a s ovom cijenom će tamo i ostati.

U ovoj trakavici, moj kandidat je i dalje Saturn, em što sam ga čuo doma, em što mi neka intuicija govori da ostali pobrojani ne bi bili zvučno bolji.
 Iako, da imam viška love, otišao bih po tog Coplanda. Ako i ne bi svirao ostao bi za ukras. Evo, neću više o njemu haha

Datum objave: 30.studeni.2017 u 13:13
Hvala zemljače, pročitao sam tu temu. Iako tamo i ne piše bog zna što, osim da playeru "ništa ne fali".
Ja sam u HI Fi choceu hrvatsko izdanje iz 2010g naišao na cijenu od 9999kn za pojačalo, moguće da je i player cijenjen slično.
Vjerujem da ne mislimo na isti oglas, meni je interesantan onaj gdje se je nudio komplet.

Datum objave: 30.studeni.2017 u 14:23
https://www.kupujemprodajem.com/Copland-CDA823-CD-Players-53459046-oglas.htm?filter_id=158718337%20" rel="nofollow - https://www.kupujemprodajem.com/Copland-CDA823-CD-Players-53459046-oglas.htm?filter_id=158718337

https://www.kupujemprodajem.com/Audio-Aero-Prima-CD-player-52847522-oglas.htm?filter_id=78269876" rel="nofollow - https://www.kupujemprodajem.com/Audio-Aero-Prima-CD-player-52847522-oglas.htm?filter_id=78269876

....evo ga na kp i copland i AA , prodavac je dosta korektan, uglavnom skuplju robu covek prodaje, mslm da se moze dogovoriti i transport do vase ljepe, pozz....

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net