Ispiši stranicu | Close Window

Nostalgija

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Glazba
Ime foruma: CD i ostali mediji
Opis foruma: Preporuke, pokude, recenzije...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14778
Datum ispisa: 15.prosinac.2017 u 13:15
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Nostalgija
Objavio: Apparatus
Tema:: Nostalgija
Datum objave: 05.prosinac.2017 u 22:52
Pokrećem novu temu gdje mi nešto vremešniji možemo u miru kukati nad neumitno minulim vremenima. Klinci nisu hodali s ajfonom u shupku, paradajz je imao okus i miris kao paradajz, a ne kao mulj i blato s Galapagosa, više-manje se znalo tko je muško, a tko žensko i tko koga j..., neusporedivo teže se dolazilo do glazbe i znali smo je cijeniti. Ooo, itekako smo znali. Ovo je jedan od prvih albuma koje sam imao u životu.

-------------
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Odgovori:
Objavio: MiljenkoC
Datum objave: 06.prosinac.2017 u 07:02
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Pokrećem novu temu gdje mi nešto vremešniji možemo u miru kukati nad neumitno minulim vremenima. Klinci nisu hodali s ajfonom u shupku, paradajz je imao okus i miris kao paradajz, a ne kao mulj i blato s Galapagosa, više-manje se znalo tko je muško, a tko žensko i tko koga j..., neusporedivo teže se dolazilo do glazbe i znali smo je cijeniti. Ooo, itekako smo znali. Ovo je jedan od prvih albuma koje sam imao u životu.

Svaka ti je na mjestuRespect

-------------
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Objavio: zed_alive
Datum objave: 06.prosinac.2017 u 09:23
Štošta je otišlo u kitu odonda...no umjetnost se preselila na youtube, i dalje je tu. Neće ti je više radio ni tv servirati, moraš je potražiti sam. Sve drugo je pitanje (ne)konzervativnosti.

Objavio: Carlito
Datum objave: 06.prosinac.2017 u 11:05
Sav respekt starijima iz vremena kad se borilo za svaku ploču ili notu. Koristeći Vašu "paradajz" analogiju, paradoks cijele priče leži u činjenici da sad kada je svaki ton dostupan svima u više verzija glazba nikad nije bila lošija.
Jedino što ostaje su bezvremenski uradci kao Vaš prvi album.

-------------
Primare A30.2&PRE30, CA 840C, Sound Carrier CS, Golden Ear Triton five

Objavio: zden
Datum objave: 06.prosinac.2017 u 12:15
Lijepa vremena  Grge Zlatopera  i Luksemburga ako su to propagacije dozvoljavale  , druženje s  ekipom  iz susjedstva i peglanjem beskonačno par vynila koje je neki  tatek dofural iz deuchlanda svom sineku  za urlab . Tog danas  nema  pa se svodi na druženje  s kantom pod stolom tipkovnicom  i monitorom  a glazba , e tu ima svakakvog smeća  . Nažalost možemo se samo podsjećati na lijepe dane kad su  čokolade bile praznik za oči  .

-------------
zden

Datum objave: 06.prosinac.2017 u 12:31
Koliko se sjećam prvi komad dostupan u ono vrijeme u našim dućanima 
jedino se ne sjećam koliko sam dao za njega 

-------------
zden

Objavio: zook
Datum objave: 06.prosinac.2017 u 12:55
Dečki, vidim tuče vas nostalgija. Ostarilo se malo, a i ovo predbožićno vrijeme budi emocije.
Samo izjave tipa "prije je bilo sve bolje", objesite mačku o rep. Jedino što je prije 30-40 godina bilo bolje, je da smo bili mladi. Ništa više.
Loše muzike je bilo oduvijek.

Carlito: dobar post.

-------------
đez je limunada

Datum objave: 06.prosinac.2017 u 13:33
Ne pada mi na pamet govoriti da je prije bilo bolje jer nije. Danas neusporedivo kvalitenije i udobnije živim. Niti me pere nostalgija za Jugom, a još manje za socijalizmom. God forbid. Govorio sam o glazbi prije svega.

-------------
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Datum objave: 06.prosinac.2017 u 13:38
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

Dečki, vidim tuče vas nostalgija. Ostarilo se malo, a i ovo predbožićno vrijeme budi emocije.
Samo izjave tipa "prije je bilo sve bolje", objesite mačku o rep. Jedino što je prije 30-40 godina bilo bolje, je da smo bili mladi. Ništa više.

Ne vidim nigdje da je netko napisao  "prije je bilo sve bolje",  tema je  nostalgija  pa u tom pravcu idu komentari i sjećanja na  dane mladost i događaje  uz iste . Ljudi su se više družili  o glazbi na  čagama da i ne pišem . Bio je čist  zrak manje boleština etc . Ovo  danas je čista ludnica po svim  pitanjima života . obrva

-------------
zden

Objavio: zook
Datum objave: 06.prosinac.2017 u 13:39
A onda dobro :)
Peace drugar.
Dobre muzke ima i danas.

-------------
đez je limunada

Datum objave: 06.prosinac.2017 u 16:03

Nešto se promijenilo danas u odnosu na nekad. Prije su dobru muziku filterirale, prenosile i iznosile diskografske kompanije. Danas diskografska industrija ubire pare na šitani, a kvaliteta je često debelo marginalizirana, i zato prosječan slušač nema pojma gdje je ta kvalitetna muzika. A ona je prisutna no ne 'in your face' već u bespućima interneta. 

Dobre muzke ima i danas.

Ima, a ima bome i novih, živih pravaca: jedino kao i uvijek, pitanje je, ako se radi o nečem novom, tko će ući u nju i prihvatiti je?

Datum objave: 06.prosinac.2017 u 16:10

Pa to je i naslov teme haha

-------------

Datum objave: 06.prosinac.2017 u 17:13
Ima dobre glazbe i danas. U moru smeća. Nekad je bilo obrnuto, t.j. glazbeno smeće nije bilo mejnstrim.

Nekad su ljudi više gledali jedni druge i živjelo se sporije. Danas većina ko luđaci trče za lovom. Najbolji su mi likovi koji se busaju kako rade 12 sati dnevno ili više i nemaju ni vikenda ni godišnjeg. Valjda to čine zbog love, zbog čega drugog i valjda je imaju, a kvaliteta života nula. Fakat smiješno. Bilo je i nekad toga, ali danas vlada epidemija (pandemija) materijalizma. A gdje je duhovnost? Nema se vremena za trivijalnosti. Pa onda nedjeljom u crkvu jer im je sakralna industrija uspješno prodala bolesnu ideju da je religija jednako duhovnost. Nekad je licemjerna popadija barem držala jezik za zubima, a danas se trpaju u sve. I još ih finaciramo htjeli-ne hjeli. Neprestano se govori o značaju vjere i vjerskim osjećajima, a što je s mojim nevjerničkim osjećajima? Njih se može gaziti kako komu padne na pamet. A nas koji ne pushimo te bajke o vilama i vilenjacima ima jako puno, puno više nego li se čini.

Žalim jedino za onakvim kreditom kakvog je zdigel moj japa za kuću polovicom 60-ih. Koju godinicu bila yebenica, a onda inflacija požderala kredit. Na kraju je otplatio odjednom neke silne rate i zatvorio ga jer je bila smijurija to držati. Eh, da je meni danas jedan takav...
haha

-------------

Datum objave: 06.prosinac.2017 u 17:29

Ima dobre glazbe i danas. U moru smeća. Nekad je bilo obrnuto, t.j. glazbeno smeće nije bilo mejnstrim.

Nekad su ljudi više gledali jedni druge i živjelo se sporije. Danas većina ko luđaci trče za lovom. Najbolji su mi likovi koji se busaju kako rade 12 sati dnevno ili više i nemaju ni vikenda ni godišnjeg. Valjda to čine zbog love, zbog čega drugog i valjda je imaju, a kvaliteta života nula. Fakat smiješno. Bilo je i nekad toga, ali danas vlada epidemija (pandemija) materijalizma. A gdje je duhovnost? Nema se vremena za trivijalnosti. Pa onda nedjeljom u crkvu jer im je sakralna industrija uspješno prodala bolesnu ideju da je religija jednako duhovnost.

Žalim jedino za onakvim kreditom kakvog je zdigel moj japa za kuću polovicom 60-ih. Koju godinicu bila yebenica, a onda inflacija požderala kredit. Na kraju je otplatio odjednom neke silne rate i zatvorio ga jer je bila smijurija to držati. Eh, da je meni danas jedan takav...
haha

Ma bravo
Idem si maznut pivu

-------------

Datum objave: 06.prosinac.2017 u 18:47
Nije mi jasno kakve veze ima  vjera s  nostalgijom  za glazbom  , 

-------------
zden

Datum objave: 06.prosinac.2017 u 19:21
Tako su mi potekle misli pa sam napisao.
Edit: U stvari, i to je jedan od malobrojnih razloga zašto je prije bilo bolje. Nisam morao financirati popadiju protiv svoje volje, i nisam ih morao slušati i gledati svakog dana kako iskaču iz paštete.

-------------

Datum objave: 06.prosinac.2017 u 23:44
Bolje se vratiti temi nego gubiti vrijeme na nešto što ne možeš promijeniti jer je uklesano u kamenu.

Drugari, za laku noć...

-------------

Objavio: maltus
Datum objave: 07.prosinac.2017 u 11:18
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Nešto se promijenilo danas u odnosu na nekad. Prije su dobru muziku filterirale, prenosile i iznosile diskografske kompanije. Danas diskografska industrija ubire pare na šitani, a kvaliteta je često debelo marginalizirana, i zato prosječan slušač nema pojma gdje je ta kvalitetna muzika. A ona je prisutna no ne 'in your face' već u bespućima interneta. 

Dobre muzke ima i danas.

Ima, a ima bome i novih, živih pravaca: jedino kao i uvijek, pitanje je, ako se radi o nečem novom, tko će ući u nju i prihvatiti je?

Ovo kak da slusam Tangerine Dream .....
A oni nisu bas od jucer, neg iz onog dobrog doba obrva

-------------
Samo glazbu slusam :)

Datum objave: 07.prosinac.2017 u 12:42

Eto vam  nostalgije obrva

-------------
zden

Datum objave: 07.prosinac.2017 u 13:05
Moja prva oriđiđi plejka.
Kupljena davno 20.06.1972. u St Gallen-u
Što je sirota sve prošla vidi se po omotu, sva sreća da nemre govorit proteza

-------------

Datum objave: 07.prosinac.2017 u 13:21
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Pa ima doticaja, generiranje zvuka, svemirski motivi, jedino je meni TD malo grub u odnosu na nivo suptilnosti psybienta; u svakom slučaju, 'vijest' je da toga u 2000-tim ima brdo, jest muzički pravac, i živo je, stvara se ne samo širom europe nego i širom svijeta. A to što to diskografija i radio postaje ignoriraju je drugi par rukava.

Objavio: Kalle242
Datum objave: 07.prosinac.2017 u 13:21

A je između ostalih TD su jedna od grupa koja je udarila kamen temeljac ambijentalne elektronike, no bar kad smo kod popularne glazbe, pa i jazza koji je također dio popularne glazbe, stvari se morphaju i nadograđuju crpeći iz starog križajući se, progressive rock i metal scena je živa i inovativna i dalje no u undergroundu, moderna elektronska glazba se razgranala u toliko pravaca da je sve više stvarno teško popratiti uz najbolju volju, gotovo nemoguće itd. itb.

Da je staro bolje ne znam, novog ima gomila dobrog, no treba otkrivati i preslušavati... ja se također često vraćam stvarima koje sam recimo otkrivao u svojim 20im, no eto što je nekoj generaciji prije mene npr. to Santana ili Zeppelini meni su to recimo Depeche Mode, Japan, Ultravox, Skinny Puppy, Autechre itd današnjim 20 i 30 godišnjacima su to možda nekakvi Arctic Monkeys, Editors ili štajznam... sve u svoje vrijeme, bar što se mjuze tiče.

Generalizacije kako je nekad bilo bolje su mi onako... šta je bilo bolje majke ti... u doba dok sam bio klinac se vozilo na par nepar benzin, nije bilo nikakvog izbora u dućanima, plaće su bile grozne (dobro uglavnom nisu ni danas puno bolje) vozili smo domaće i slične "istočnobločne" krševe od auta... dajte. najte. No eto bili smo svi mlađi pa malo romantike ne škodi.LOL

Datum objave: 07.prosinac.2017 u 14:46
Kale ljepo si to napisal. Mene osobno smeta sto danas, od 2000 cca, nema bas izvornih ideja. Sve je to vec davno odsvirano, tamo '50, '60, '70 -ih. Tum i tamo pojavi se netko sa friskom idejom. Nemam vise vremena to traziti, nije to na svakoj cosi kao nekada...
O ostalim aspektima tadasnjeg zivota necu, nije tema.... ne

-------------

Objavio: Kalle242
Datum objave: 07.prosinac.2017 u 15:16
Maltus, donekle se slažem sa tobom... evo Zed_alive je zakeljio neku noviju ambijentalu imam sa te etikete jedino Connect Ohm, fino je to i slušljivo, ugodna i dobro producirana "hi-fi" orijentirana elektronika, mada sam već sličnoga svega čuo kroz Elektrolux/mikrolux, Warp, R&S, Mille plateaux i slične labele još prije 15-20 godina.

No da... da bi se našlo novo i originalnije, treba više "kopati" nego prije, novo i originalno i dalje se tu i tamo zalomi, no uglavnom nije komercijalno i daleko je od očiju medija. 

Datum objave: 07.prosinac.2017 u 16:02
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Maltus, donekle se slažem sa tobom... evo Zed_alive je zakeljio neku noviju ambijentalu imam sa te etikete jedino Connect Ohm, fino je to i slušljivo, ugodna i dobro producirana "hi-fi" orijentirana elektronika, mada sam već sličnoga svega čuo kroz Elektrolux/mikrolux, Warp, R&S, Mille plateaux i slične labele još prije 15-20 godina.

No da... da bi se našlo novo i originalnije, treba više "kopati" nego prije, novo i originalno i dalje se tu i tamo zalomi, no uglavnom nije komercijalno i daleko je od očiju medija. 

da

-------------

Datum objave: 07.prosinac.2017 u 17:12
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Generalizacije kako je nekad bilo bolje su mi onako... šta je bilo bolje majke ti... u doba dok sam bio klinac se vozilo na par nepar benzin, nije bilo nikakvog izbora u dućanima, plaće su bile grozne (dobro uglavnom nisu ni danas puno bolje) vozili smo domaće i slične "istočnobločne" krševe od auta... dajte. najte. No eto bili smo svi mlađi pa malo romantike ne škodi.LOL
Nitko nije rekao da je bilo bolje, barem ja nisam primijetio. Bolja je bila glazba i tu nema spora. 

Zaboravio si na popis dodati: nema ulja, nema deterdženta, nema kave, ne možeš ništa normalno kupit pa traperice šveraš iz Trsta, nema goriva par-nepar (to si reko), nema struje (redukcije), hiperinflacija pa kad dobiješ plaću tčiš kod Cigića na plac kupit marone da ti neki ku... ostane od plaće do sljedeće, pa prodaj marone uz obavezni pushing na tečaju, nema ploča, normalna hifa skupa ko dragi kamen i trebaš devize pa plati carinu i sve harače, domaća "hifa" njesra u bojama, pa samogradnja pa kumi gastarbajtere da ti za neki urlaub donesu iz Dojča zvučničke drajvere i šaku tranzistora, Stojadin (hrđa nakon godinu dana iz fabrike) super auto, a Tristać (Zastava 1300) avion od auta, vozi se i Fićo bogami u kojega uopće ne stane čovjek normalne veličine, crno-bijeli tevei na lampe s bubreg ekranom... ... ...
Pinch
Ju nejmit. 
I još uvijek ima idiota koji svake godine hodočaste u Kumrovec.
haha

-------------

Objavio: Edison
Datum objave: 07.prosinac.2017 u 21:24

crno-bijeli tevei na lampe s bubreg ekranom... ... ...
Pinch

Ali i na takvima je bolje bilo gledati i slusati Gaby, Ivu Robica, Vicu Vukova, Lisicu (svi su znali itekako pjevati), nego danas na super duper flat ekranu gledati kako skakucu npr. Severina i Suputica u minicama do pipica i sisama "na izvolte", a pjevati definitvno ne znaju (po mom skromnom misljenju). A i da znaju, tekstovi pjesama su im vrlo "misaoni"... To sto se tice nostalgije, da sam stono bi rekli "on topic".

A sad samo za Apparatusa: Prednost je ovih novih ravnih i velikih 4k ekrana sto se na njima cesto mogu vidjeti i svecenici koji iznose svoje stavove. Na "crno-bijeli teve na lampe s bubreg ekranom" toga nije bilo...  haha

Datum objave: 07.prosinac.2017 u 23:00
Da, dođe čovjeku da zaplače za RIZ Grand cijevnim bubregom.
placo

Nedavno umrla najstarija tetka moje žene. Sprovod žalostan, kakav bi bio, a popina malo pjeva, malo moli. Ekipa mrmlja i križa se, a ja mislim dok je ovaca bit će i pastira. Najradije bih ga pitao koliko je naplatio tuđu muku i koliko je poreza platio. Al ne pitam. Neću više ništa reći osim da moje lipe neće vidjeti.

Nego Edisone, lemi li se štogod? Tulumari li se? Žene, duhan, alkohol, besane noći?
haha

-------------

Datum objave: 07.prosinac.2017 u 23:15
Umjesto srednjovjekovnih tema, radije se prisjetimo najvećeg majstora blanje na struju.
obrva

-------------

Datum objave: 07.prosinac.2017 u 23:18
Pa onda još jedni Colosseumi...

-------------

Datum objave: 07.prosinac.2017 u 23:24
I naravno Vrhnje.

-------------

Datum objave: 07.prosinac.2017 u 23:28
A oni meni Severina, oni meni Rozga...

-------------

Datum objave: 07.prosinac.2017 u 23:34
Ima li danas ovakvih?

Datum objave: 07.prosinac.2017 u 23:46
Grupa  https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Sabbath" rel="nofollow - Black Sabbath , prvi album http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Sabbath_%28album%29" rel="nofollow - Black Sabbath  iz 1970. i naslovna skladba naziva... Pa  https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Sabbath_%28song%29" rel="nofollow - Black Sabbath , kako dukčije?
To danas nazivaju metal, kretenska li naziva (u stvari i nije, obzirom na "glazbeno" ćesme) i skroz je na kvasinu, naravno. Ekipe ne znaju kako bi se preseravale, gitaristi se trude odsvirati 127 tonova u sekundi, a pjevači riču poput usrce ranjennih veprova s upalom tonzila. 

A ovako je počelo, u režiji otaca tvrdog ili teškog rocka, samo ne metalnog. Sve se bazira na naramku originalnih riffova legendarnog Tonya Iommia. A Ozzy... Nije bilo dva takva.

-------------

Datum objave: 07.prosinac.2017 u 23:49
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Ima li danas ovakvih?
Ima. Jedino na Tubi.
haha
I u vrijednim glazbenim zbirkama onih koji znaju što valja. Ovo je inače jedna od najvećih genijalština svih vremena, uključujući i nastup uživo.

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 00:02
Došlo mi pod ruku pa zašto ne? Izvrsna i valjda jedina takva stvar prilično dosadnjikavih (meni) Blue Oyster Cult.

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 00:15
Kad već kupusarim, neka ide i Bryan Ferry iz 1976.  Šmeker koji nije morao glumiti jer je to bio sam po sebi. Inače vrišteća treba na dvije minute je Jerry Hall. Ako niste čuli, za Micka Jaggera jeste sigurno. E pa Mick gu**io. I ja bih da sam Mick, al nisam. Mislim onda, ne sad. Sad ima plus 40 godina na grbi. I... svugdje.

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 00:19

Ima li danas ovakvih?

Rock je danas mrtav, umro je. Nema ovakvih unutar stila, jer stil više nije živ. Umjetnost je migrirala drugdje. U tom smislu nostalgija ima smisla, za slušače koji se nisu migrirali skupa s umjetnošću proteza
j****a, ako netko hoće slijediti kontemporeri umjetnost, moraš mijenjati domenu slušanja, druge nema. Ili pak tražiti umjetnike na marginama i van stilova.

Ja razumijem oboje, nešte vjerovati. Dio mene nije migrirao nikamo, i dalje voli iste stvari i s nostalgijom sluša stare uratke (zašto i ne?). A drugi dio uživa kad god naleti na mladog umjetnika kojeg uspije muzički akceptirati.

Uzgred rečeno, nije baš nostalgija, al kaj velite na ovu obradu?

Meni je briljantna...skroz sklepano elementima iz prošlosti, a kako...

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 00:25
Nije rock mrtav. Nije još, makar konzumentski dok kreativno jest. Definitivno će umrijeti kad ode moja generacija. Tko će više na nekom forumu zalijepiti Focuse? Nitko. I svijet će biti ljepše mjesto. Još puno ljepše nego danas.

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 00:34
Pa mislio sam na kreativni dio, da, konzumentski vjerojatno neće umrijet dok je civilizacije...ak niš drugo ne na margini :)

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 00:43
Kažem ti, kad odemo mi, danas finfcigeri, gotovo. Zaborav. Mi smo posljednji. Nema nas tko naslijediti.

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 08:20
Eh...  smijeh

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 08:27

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 08:34
Iz regiona...   mig

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 09:41

-------------

Objavio: MATIJA
Datum objave: 08.prosinac.2017 u 13:23

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 13:23

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 13:28
https://www.youtube.com/watch?v=dhTitAWzjjE" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=dhTitAWzjjE
https://www.youtube.com/watch?v=k3KSpeiRPTc" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=k3KSpeiRPTc

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 14:26
Originalno postano od strane člana: MATIJA MATIJA napisao:

https://www.youtube.com/watch?v=dhTitAWzjjE" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=dhTitAWzjjE
https://www.youtube.com/watch?v=k3KSpeiRPTc" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=k3KSpeiRPTc
Ajmo još jednom linkanje Tube da nam svima bude ljepše. Vedrane, u zaglavlju forme za novi post imaš tri inserta: hyperlink, image i desno movie. Klikneš movie i u polje kopiraš adresu klipa s Tube, ali samo dio iza znaka jednakosti (bez njega), klikneš okej i to je to. Privju ne radi, barem meni ne no nema veze. Onda gornji linkovi izgledaju kako treba:

-------------

Objavio: catalyst
Datum objave: 08.prosinac.2017 u 14:39

Evo probao kako Api kaže i šljaka,Nelogično,ali radi.Ovo naravno su rijetki čuli-oriđiđi izvedba,staro dozlaboga.

-------------
Nosce te ipsum

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 14:45

Originalno postano od strane člana: MATIJA MATIJA napisao:

Ajmo još jednom linkanje Tube da nam svima bude ljepše. Vedrane, u zaglavlju forme za novi post imaš tri inserta: hyperlink, image i desno movie. Klikneš movie i u polje kopiraš adresu klipa s Tube, ali samo dio iza znaka jednakosti (bez njega), klikneš okej i to je to. Privju ne radi, barem meni ne no nema veze. Onda gornji linkovi izgledaju kako treba:
aaaa....takocool

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 15:02
Rijetka ploča,Clem Clemson u punoj snazi

-------------
Nosce te ipsum

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 17:02
Ovo također

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 17:11
Ima se to davno Miljac,kad smo već kod onoga(čiji je većiobrva,)evo preteče Pavlov,s Dog

-------------
Nosce te ipsum

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 17:17
A jel imaš na vinilu?obrva

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 17:18
Jedna sugestija bez da zvučim pokroviteljski: ne trpajte nove stvari. Tomu služi tema što slušate i pokoja druga. Nije ovo nikakava utakmica staro versus novo. Ja bih ovdje samo stare stvari i eventualno koju noviju obradu starog, naravno ako je dobra. I napišite koje slovo o linkanom, ako nije problem.

Moj prilog za danas je dolje. Antologiska stvar s jednim od najpoznatijih riffova u povijesti. Napisao Eric Clapton zvani Bog za svoju ljubovcu Pattie Boyd koju je usput rečeno preoteo svome frendu Georgeu Harrisonu. Čudni su tijekovi hormonski...

Inače, grupa je Derek and the Dominos i cijeli album je remek djelo i antologija blues-rocka pa ako koga neinformiranog zanima, neka istraži i posluša.

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 17:21
Originalno postano od strane člana: catalyst catalyst napisao:

Evo probao kako Api kaže i šljaka,Nelogično,ali radi.
Pa nije nelogično nimalo stari. Ako šljaka, onda je i logično.
haha

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 17:50
Opet ti u svome stilu.Dakle sve što sam stavio IMAM kao cd i to povremeno slušam.Albumi su prelaz prema 70-tim(pa rubrika je nostalgija).,Layla mi je već godinama  zvonjava na mobu,za mene najbolja rock stvar ikada.obrva.
Nelogično je(vjerovatno ovdje drugačije podešeno) što na fejsu zalijepiš cijeli link bez rezanja i uredno se vidi.

-------------
Nosce te ipsum

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 18:36
Što u mom stilu? Nešto sam krivo reko?
proteza

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 18:58
Kaze doc: zvonjava na mobu obrva
Meni zvoni ovak, samo rif (ne ide mi link drugacije)zlatni_zub:

https://www.youtube.com/watch?v=XBM6wdMq8CI&list=RDXBM6wdMq8CI" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=XBM6wdMq8CI&list=RDXBM6wdMq8CI

-------------

Objavio: tatamata
Datum objave: 08.prosinac.2017 u 19:32
Nemate pojma, ili ste već sve zaboravili.  haha
Katalystu pozdrav i dva linka:

https://www.youtube.com/watch?v=rEZH0t5Yozw" rel="nofollow - youtube.com/watch?v=rEZH0t5Yozw

https://www.youtube.com/watch?v=ozzlnNRpHO4" rel="nofollow - youtube.com/watch?v=ozzlnNRpHO4

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Objavio: tatamata
Datum objave: 08.prosinac.2017 u 19:40
Aj još jedna 4 the old times sake:
http://https://www.youtube.com/watch?v=VT-SFgkVlno" rel="nofollow - youtube.com/watch?v=VT-SFgkVlno

Ugodna večer

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 20:07

Kaze doc: zvonjava na mobu obrva
Meni zvoni ovak, samo rif (ne ide mi link drugacije)zlatni_zub:

https://www.youtube.com/watch?v=XBM6wdMq8CI&list=RDXBM6wdMq8CI" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=XBM6wdMq8CI&list=RDXBM6wdMq8CI

Ide, ide. Ne odustaj (pojašnjenje na prošloj stranici) i nemoj bit ko ovaj matori caveman Tatamata.
haha
Evo.

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 20:10
Pih, stvarno ne iđe. Niti s jednim kodom iza jednakosti.
hm

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 20:41
Ying

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 20:49
Bajdvej, tko će Traffic zaboravit? Perjanicu progresive. Samo još ne dođoše na red jer je more toga. Naravno, odmah moram spomenuti remek djelo John Barleycorn Must Die, prema općem mišljenju ponajbolji njihov album, a ja bih se glatko složio. Nisam ga dugo čuo, a to će se promijeniti koliko sutra.

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 20:50
Originalno postano od strane člana: MiljenkoC MiljenkoC napisao:

Ying
Šuti Miljac.
haha

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 21:00
Kad već bi Traffic i Steve Winwood, odmah se sjetih Spencer Davis Group. To je bilo dobro. Kad je otpjevao Keep on Running Steve je imao oko 17 godina pa ti vidi.

I naravno ne može bez fenomenalne I'm a Man:

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 21:05
Nisam zaboravio ni Vanilla Fudge, samo mi nikad nisu full legli. Imam ovaj album. To bi valjda trebo bit prvi.

-------------

Objavio: Brico
Datum objave: 08.prosinac.2017 u 21:11
Super tema cool

-------------
*** DOĐE MI DA ODEM! ***

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 21:33
Trebo se davno neko sjetit. A mogo bi se i ti malo odmaknut od onog svog đeza i pištanja pa opalit po korjenima.
haha

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 21:54
Učinilo mi se da je netko zakeljio Atomic Rooster i Black Snake s onim ludim urlatorom Farloweom koji je sve sasro gdje god se pojavio, al sad ne mogu naći. Šteta što takav sjajno nadaren pjevač nije znao pjevati s mjerom i kako treba već se uvijek telio ko bolesni gorila. Nema veze, ja ću ih. Daklem, legendarno. I puno bolje otpjevao John DuCann.

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 22:03
I Black Snake bez gorile.

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2017 u 23:42
Dobro sto je Apparatus stavio Derek and the Dominos pa ne moram ja...  zlatni_zub
A sad kas su se javili MiljaC, tatamata i Doc, malo mi je lakse. Osjecam se nakako mladje...  haha

Objavio: Open Ear
Datum objave: 09.prosinac.2017 u 00:18

John Winston Ono Lennon (Liverpool, 9. listopada 1940. - New York, 8. prosinca 1980.) engleski glazbenik, skladatelj, tekstopisac, pjevač i gitarist najpopularnije glazbene grupe 20. stoljeća, Beatlesa.

Idu dani, lete godine. Malo nostalgije s razlogom.

-------------
If Less Is More... Nothing Is Everything

Objavio: Brico
Datum objave: 09.prosinac.2017 u 07:45
Meni su u srcu uvijek bili http://youtu.be/zHbjySOJ7Hw" rel="nofollow - Captain Beyond s istoimenim albumom iz 1972. godine.
I Appy nema povratka na rock...glup

PS. Nikako pokrenut kodove za jubitou. Nakad mi je to išlo ko od šale.
PPS. Prije mjesec-dva prodao sve originale rocka na vinilu - Zepeline, Deep Purple, Captaine, Pinkače, Zappe, sve.

-------------
*** DOĐE MI DA ODEM! ***

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 08:45

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 09:01
1968. Fina dvorana, fina najava, fina grupa.

Da, da... danas je bolje... svashta, yashta...   haha

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 09:25

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 09:35
Pozdrav tatamati,Edisonu i svim starim rokerima.Sve fercera od nezaboravnih stvari.E sada ovako:najprije original iz 1965,a onda superobrada nedavno preminulog Toma

-------------
Nosce te ipsum

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 09:38

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 09:56
@App ja zakeljio AR

YES
Treba biti strpljiv i poslušati tih 19 minuta
Wakeman at his best od 13:30

-------------

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 09:58

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 10:01
coolBravo To Edison

-------------

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 10:32

Dobro sto je Apparatus stavio Derek and the Dominos pa ne moram ja...  zlatni_zub
A sad kas su se javili MiljaC, tatamata i Doc, malo mi je lakse. Osjecam se nakako mladje...  haha

Uvrsti i mene pa si jos mladi!!! hahahahahaha

-------------

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 10:33

Ne nije bio pod utjecajem Floyd-a obrvaobrvaobrva

-------------

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 10:57

To je dobar utjecaj. Ne vidim ja tu nista lose. Glavno da nije pao pod los utjecaj.  mig

Inace, stihovi i atmosfera cijele pjesme su takvi da se uvijek najezim kad je cujem. A klavir Nevena Frangesa je magican.

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 11:13
Svaka čast Dragi, ali ne mogu mu oprostiti kako je produkcijski zasrao prvi album Azre. Takav muzičar izuzetnog senzibiliteta, a gluh ko top. Johnnyu se žurilo izdati album, pa nabasao na Mlinarca koji mu je to, nema frke frende saćemo mi, syebao do kocena. Pa prva Azra zvuči kao srednji val. Šteta što nitko nije imao volje napraviti fini remaster, a ima kod nas ekipe itekako. Ponajviše zbog pravnih začkoljica vječito neriješenih. Ukratko: crni Drago, što učini?

-------------

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 11:24
Ne moze ovo proc bez nobelovca...

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 11:26

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 12:07

To je dobar utjecaj. Ne vidim ja tu nista lose. Glavno da nije pao pod los utjecaj.  mig

Inace, stihovi i atmosfera cijele pjesme su takvi da se uvijek najezim kad je cujem. A klavir Nevena Frangesa je magican.

da

-------------

Objavio: doro
Datum objave: 09.prosinac.2017 u 12:14
Moj stari imal origigi i to smo negdje zmrdaliljut
Baš mislim hapit taj vinyl al novo izdanje...

-------------
Musical Fidelity V 90,Unison Research Unico P,Quad 11L2,Atacama SE 24.

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 12:22
Originalno postano od strane člana: doro doro napisao:

Moj stari imal origigi i to smo negdje zmrdaliljut
Baš mislim hapit taj vinyl al novo izdanje...

Imam ga negdje zripanog u 24/96. Pucketavog obrva

-------------

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 12:25
I moj je bil pucketav..tko zna kome sad pucketahaha

-------------

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 12:53

Moj stari(origigi) ne pucketa

-------------

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 13:11
Originalno postano od strane člana: MiljenkoC MiljenkoC napisao:

Moj stari(origigi) ne pucketa

Al onda bar šumiproteza

-------------

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 14:10
micino haha

-------------

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 16:26
Ondak ga posudis?

-------------

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 16:33
Jok
Dakle PG, nakon odlaska iz Genesisa
Ovaj koncert je bio i na ondašnjoj našoj TV
Iz te postave nedostaju mi Fast i Marotta(iako je Manu bolji)

-------------

Datum objave: 09.prosinac.2017 u 16:38
Nemrem bolivit da Doc nije stavio niš od ovog benda
Izbor je pooovelik ali ja izabrao ovo

Kada je Pinder otišao to nije više bilo to

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net