Ispiši stranicu | Close Window

Zvučnici

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14806
Datum ispisa: 19.srpanj.2018 u 11:31
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Zvučnici
Objavio: Krešica
Tema:: Zvučnici
Datum objave: 11.siječanj.2018 u 09:29
Dobar dan,
Imam zvučnike Cabasse Skiff 301. 
Jedan visokotonac mi je umro.
Poslati ću oba na servis u tvornicu.
Moje pitanje je: što staviti umjesto njih dok ih nema, a da ne prouzročim štetu pri sviranju. Da li samo izolirati žice da se ne dodirnu, ili neki otpor, ili neki rc član ...

Hvala.

Odgovori:
Objavio: icon
Datum objave: 11.siječanj.2018 u 09:54
Ako nemaš druge opcije, izoliraj žicu tek toliko da se slučajno ne dodirnu, ili još bolje suzdrži se od "tamburanja" dok ne dođu visokotonci jer ionako to nebu bilo to ;)

Objavio: DeCe3
Datum objave: 11.siječanj.2018 u 10:05
Originalno postano od strane člana: Krešica Krešica napisao:

...Jedan visokotonac mi je umro.Poslati ću oba na servis u tvornicu.
Prvo, nadam se da si ih kontaktirao prije slanja i raspitao se o cijeni jer bezobrazno su skupi, k'o sami vrag (prije par godina sam ih kontaktirao vezano za bas zvučnik iz modela Goelette M2, pa sam ih umalo poslao u PM).
Drugo, zašto slati i drugi visokotonac ako je ispravan?

Datum objave: 11.siječanj.2018 u 10:50
Originalno postano od strane člana: DeCe3 DeCe3 napisao:

...Jedan visokotonac mi je umro.Poslati ću oba na servis u tvornicu.
Prvo, nadam se da si ih kontaktirao prije slanja i raspitao se o cijeni jer bezobrazno su skupi, k'o sami vrag (prije par godina sam ih kontaktirao vezano za bas zvučnik iz modela Goelette M2, pa sam ih umalo poslao u PM).
Drugo, zašto slati i drugi visokotonac ako je ispravan?

Uh, ovo sa cijenom me iznenadilo, moram priznati. Kaj znači "bezobrazno skupi" ? Koliko su te oderali i za kaj? Ako se smije znati? Logično bi mi bilo poslati oba zbog uparenosti ali em je skuplje slanje, ...

Datum objave: 11.siječanj.2018 u 11:40
Zato prvo provjeri....iznenadićeš se....a mene nisu "oderali"....to je bilo samo u njihovom pokušaju....
Samo sam im se zahvalio i odhebao ih.... ;-) To je btw bilo za frenda ali sam ja obavljao komunikaciju u njegovo ime!
Inače za taj smetljarski bas zvučnik, (na kojem je otišao onaj valoviti, papirni ovjes) koji je kvalitetom i izradom vrlo jadan, plastična korpa, bezveze magnetić...itd. su tražili mislim 350,00EUR???....ma daj, nek' mamici svojoj traže tu lovu...
Kompletan zvučnik je "prevara" počevši od skretnice, koja se sastoji od minijaturnih transformatora koji "glume" zavojnice...
Pokušati ću pronaći taj email s korespodencijom ali nešto nisam siguran jesam li ga izbrisao....jer ima od toga nekih 5-6 godina...

Datum objave: 11.siječanj.2018 u 13:18
Uh. Sad sam već lagano u strahu. Prevelika cifra za ovjes. Ipak, ovo je visokotonac bez vanjskih oštećenja. Barem ne vidljivih.
Ima li neki majstor koji bi bacio oko na to u Zagrebu?

Datum objave: 11.siječanj.2018 u 15:25
Da se razumijemo....nije to navedena cijena za "ovjes", nego cijena novog bas zvučnika...pošto je u pitanju, već spomenuti papirnati, valoviti ovjes gdje u obzir dolazi jedino "recone" kao servis ali oni to "ne rade", nego nude samo nov bas zvučnik! ;-)

Objavio: zden
Datum objave: 12.siječanj.2018 u 09:27

Uh. Sad sam već lagano u strahu. Prevelika cifra za ovjes. Ipak, ovo je visokotonac bez vanjskih oštećenja. Barem ne vidljivih.
Ima li neki majstor koji bi bacio oko na to u Zagrebu?

Na  njuški  se reklamirao jedan  sa zavojnicama i reparacijom i  motanjem zavojnica za VTcool

-------------
zden

Datum objave: 13.siječanj.2018 u 07:18
Znam za njega, ali bi radije nekoga u Zagrebu :D

Datum objave: 13.siječanj.2018 u 10:04

Znam za njega, ali bi radije nekoga u Zagrebu :D

Bila davno trojica  ali  mislim da  ih više  nemaplaco

-------------
zden

Datum objave: 17.siječanj.2018 u 09:51
Riješeno, može lock na temu :D

Objavio: zook
Datum objave: 17.siječanj.2018 u 10:26
Krešice, bilo bi dobro da napišeš kako si riješio problem.
Smisao foruma je da svi imaju koristi od toga, a ne "ja sam svoj problem riješio, briga me za ostale".

-------------
đez je limunada

Objavio: Carlito
Datum objave: 17.siječanj.2018 u 10:40
Taman sam to htel napisat...

-------------
Primare A30.2&PRE30, WADIA 321, CA 840C, Golden Ear Triton five

Datum objave: 17.siječanj.2018 u 12:47
Dobio sam privatnu poruku sa brojem telefona i imenom majstora. Čovjek popravlja zvučnike u Zagrebu, zove se Damir (nadimak mu je Senf), a radiona mu je blizu trešnjevačkog placa. Sutra idem do njega pa javim utiske. Nisam znao da ima zainteresiranih, nitko nije napisao da i on traži majstora za tak nekaj ...

Moje isprike :D

Datum objave: 17.siječanj.2018 u 13:50
Možda za sada nema zainteresiranih, ali bi ova tema mogla nekome u budućnosti pomoći. Beer

-------------
đez je limunada

Datum objave: 17.siječanj.2018 u 14:26
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

Možda za sada nema zainteresiranih, ali bi ova tema mogla nekome u budućnosti pomoći. Beer

a da stavi i broj  telefona ne bi škodilo za ubuduće ili se to naplaćuje ili moljaka ??ne

-------------
zden

Datum objave: 17.siječanj.2018 u 15:24
Pitanje je da li se dotični majstor slaže s objavom telefonskog broja na javnom forumu.

-------------
đez je limunada

Datum objave: 17.siječanj.2018 u 16:20
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

Pitanje je da li se dotični majstor slaže s objavom telefonskog broja na javnom forumu.

Pa kaže čovijek da ima radijonu  pa onda ??haha

-------------
zden

Objavio: Fantocci
Datum objave: 18.siječanj.2018 u 10:18
Imam i ja neku privat radionu ali nemam s.p. ili d.o.o. za bilo što.
(ne tvrdim da ovaj majstor Senf nema sređen status, ali ako je takav slučaj...)

Datum objave: 25.siječanj.2018 u 08:33
@ Fantocci - A vi ste iz porezne?

Uglavnom, jučer podigao visokotonac. Bila u prekidu licna od vanjskog kontakta do zavojnice. Posao napravljen odlično. Dokumentirao mi čovjek fotografijama. Sačuvao i pregoreni dio. Jaaako pipljav posao s obzirom na blizinu kalote. Cijena vrlo popularna. Majstor svakako za preporučiti. Rekao je da broj moba mogu slobodno staviti na forum, pa eto:

Damir zvani Senf - serviser zvučnika: 0devet1sedamdevetosam7nula7jedan.
Zvati između 9 i 11 prijepodne. Ako se ne javlja, znači da nekaj lijepi ili lota, javiti će se.

Objavio: Fantocci
Datum objave: 25.siječanj.2018 u 10:15
Nismo :)  Baš zbog toga sam pomenuo, jer znam kako ovi funkcioniraju....

Ponekad čekiraju oglasnike i traže sivu ekonomiju. Predstave se kao mušterija i onda te uhvate, ako nisi registrovan.

Datum objave: 25.siječanj.2018 u 18:12

Uglavnom, jučer podigao visokotonac. Bila u prekidu licna od vanjskog kontakta do zavojnice. Posao napravljen odlično. Dokumentirao mi čovjek fotografijama. Sačuvao i pregoreni dio. Jaaako pipljav posao s obzirom na blizinu kalote. Cijena vrlo popularna....

Eh, drago mi je da si vrlo jeftino izbjegao mrske francuze, naročito nakon sinoćnje tekme...Ljut

Objavio: alki
Datum objave: 25.siječanj.2018 u 21:43

Uglavnom, jučer podigao visokotonac. Bila u prekidu licna od vanjskog kontakta do zavojnice. Posao napravljen odlično. Dokumentirao mi čovjek fotografijama. Sačuvao i pregoreni dio. Jaaako pipljav posao s obzirom na blizinu kalote. Cijena vrlo popularna. Majstor svakako za preporučiti. Rekao je da broj moba mogu slobodno staviti na forum, pa eto:

Zvati između 9 i 11 prijepodne. Ako se ne javlja, znači da nekaj lijepi ili lota, javiti će se.

eto - super !! bar te nije zavaljo i napričo bajke  i  basne da bi mogo odrapit 500-600 iljadarki!!

a znači da čoek samo izmeđ 9 i 11 lepi ili lota...a šta radi ostatak vremena? obrva

Objavio: Kabel
Datum objave: 25.siječanj.2018 u 22:30
Originalno postano od strane člana: alki alki napisao:

eto - super !! bar te nije zavaljo i napričo bajke  i  basne da bi mogo odrapit 500-600 iljadarki!!

a znači da čoek samo izmeđ 9 i 11 lepi ili lota...a šta radi ostatak vremena? obrva

????
Ovo je komentar tipa, samo da nešto napišem 😥

-------------
Ovo i ono

Objavio: alki
Datum objave: 25.siječanj.2018 u 22:40
isto kao i DECE3 iznad mene...

Datum objave: 26.siječanj.2018 u 09:43
Originalno postano od strane člana: alki alki napisao:

isto kao i DECE3 iznad mene...

???

Objavio: parabolis
Datum objave: 26.siječanj.2018 u 13:00
happy end, pa to je valjda najbitnije.....cool

-------------
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4

Objavio: Gašo
Datum objave: 17.veljača.2018 u 10:48
Oke, ima li netko Senfov broj?
Hvala

Objavio: butros gali
Datum objave: 17.veljača.2018 u 11:19
Preneseno sa str:2 -

Objavio: Gašo
Datum objave: 17.veljača.2018 u 23:54
Ah, previdio. Hvala

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net