Ispiši stranicu | Close Window

Amp za KEF LS50

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14830
Datum ispisa: 20.lipanj.2018 u 19:11
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Amp za KEF LS50
Objavio: Pastor
Tema:: Amp za KEF LS50
Datum objave: 09.ožujak.2018 u 11:09
Poštovani muži,

nakon dugo vremena ponovio sam se s KEF LS 50 kutijama.
U testnom sustavi su zvučale odlično, ali tamo se radilo o jednom Mcintoshu koji ih je tjerao..
Ne zvuče one loše i sa mojim ampom, al objektivno Cambridge im nemre bit pravi suputnik pa tražim upgrade koji je ionako bio u planu uz te zvučnike.
Na netu  se dosta piše o tome koje pojačalo dobro ide s kefovima, al zanimaju me Vaša eventualna iskustva i preporuke. Uzeo bih novo/sh do jedno 1.000,00 eura..
Opcija za slušanje mi je Nuprime IDA 8, iskustva vrlo dobra koliko čitam ( i Jason Lim piše da se slažu), a imaju dovoljno snage za pogon s obzirom na 85dB osjetljivosti.
Pa eto... smijeh

-------------
dobar po difoltu.

Odgovori:
Objavio: zook
Datum objave: 09.ožujak.2018 u 14:03
Pogledaj si malo ovaj http://www.audiocircle.com/index.php?PHPSESSID=07sb4ubr6b9hm9e3qnieesovf5&topic=153574.0" rel="nofollow - forum .
Izlazno pojačalo STA-9 (koje je ipak nazivno jače od IDA-8) se ne slaže sa LS-50 kutijama.
Na kraju je Jason javno priznao:
Regardless, we confirmed that LS50 and STA-9 don't match.

Možda je s IDA-8 druga priča, treba probati.

Inače Nuprime je za svaku pohvalu, ja imam par STA-9 koji ganjaju Revel m20, i to odlično.

-------------
đez je limunada

Datum objave: 09.ožujak.2018 u 15:43
Čital sam taj forum, Jason je nakon te rečenice rekao:
"Or put it differently, STA-9 was internationally tuned to be on the warm side, whereas all other NuPrime amps are neutral.  NuPrime is probably the only class-D/hybrid amp company that has many different designs in-house instead of tuning some off-the-shelf modules."

Tak da bi IDA ipak bila u kombinaciji.

-------------
dobar po difoltu.

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 09.ožujak.2018 u 17:40
Kod mene na recenziji je najbolje radio s Quad 909 izlazom
http://www.sound-news.net/recenzije/stereo/zvucnici/bookshelf-zvucnici/item/1295-kef-ls-50" rel="nofollow - http://www.sound-news.net/recenzije/stereo/zvucnici/bookshelf-zvucnici/item/1295-kef-ls-50
Naravno, to su igre bez granica. Ova kombinacija dobro radi i da ga se naći po oglasnicima. Novi Quad koji je nasljednik 909 ne znam koliko košta...
Svakako izbjeći mainstream ponudu velikih. To nije par...

Objavio: andy_0702
Datum objave: 12.ožujak.2018 u 08:03
bok,
ja slušam kefove sa cijevnim pojačalom primaluna classic (35W).
Prije kupnje sam ih dobio na probu i pokazalo se kao super kombinacija.
Jako puno vlasnika primalune ima tu kombinaciju.

Posjedujem i rega brio-r pojačalo ali iako nominalno puno jače pokazalo mi se kao lošija kombinacija.
jednostavno ne radi tako dobro kao primaluna. da se razumijemo ne kažem da zvuči loše ali ipak ne tako dobro kao primaluna.

Datum objave: 12.ožujak.2018 u 09:08
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Kod mene na recenziji je najbolje radio s Quad 909 izlazom
http://www.sound-news.net/recenzije/stereo/zvucnici/bookshelf-zvucnici/item/1295-kef-ls-50" rel="nofollow - http://www.sound-news.net/recenzije/stereo/zvucnici/bookshelf-zvucnici/item/1295-kef-ls-50
Naravno, to su igre bez granica. Ova kombinacija dobro radi i da ga se naći po oglasnicima. Novi Quad koji je nasljednik 909 ne znam koliko košta...
Svakako izbjeći mainstream ponudu velikih. To nije par...

Čitao sam recenziju, jedna od onih koja me potakla da idem poslušati LS50.
Ima jedan komplet na netu, al mislim da ipak traži malo previše, usto prodaje samo u kompletu sa cdp.
Inače sam škicao ls50w, al odgovorila me pomisao da nešto crkne, a po netu vidim da voli tu i tamo nešto vrisnuti..
Bolje ipak razdvojiti priču.
Slažem se za mainstream.

-------------
dobar po difoltu.

Datum objave: 12.ožujak.2018 u 09:11
Originalno postano od strane člana: andy_0702 andy_0702 napisao:

bok,
ja slušam kefove sa cijevnim pojačalom primaluna classic (35W).
Prije kupnje sam ih dobio na probu i pokazalo se kao super kombinacija.
Jako puno vlasnika primalune ima tu kombinaciju.

Posjedujem i rega brio-r pojačalo ali iako nominalno puno jače pokazalo mi se kao lošija kombinacija.
jednostavno ne radi tako dobro kao primaluna. da se razumijemo ne kažem da zvuči loše ali ipak ne tako dobro kao primaluna.

Vi'š, to nisam znao. Uglavnom ih ganjaju sa jakim tranzistorcima.

-------------
dobar po difoltu.

Datum objave: 12.ožujak.2018 u 10:17

[/QUOTE]
[/QUOTE]

pa ja sam naletio na forumima da su ljudi jako zadovoljni sa lampašima (steve hofmann forum i sl.).
A vidio sam da ih prodaju u kompletu sa primaluna pojačalima u nekim hi-fi shopovima, a i na izložbama da znaju biti u kombinaciji.

I ja sam bio skeptičan tako da sam čak poslao upit najvećem prodavatelju i velikom stručnjaku za lampe u USA - upscaleaudio upit da li je to ok match. Dave iz upscaleaudio-a mi je odogovorio da je to provjereno dobra kombinacija.

Na mojoj primaluni slušam muziku na kefovima između cca 10 do 11 sati.
Kad spojim na regu onda moram staviti na min. 11 da mi zvuči ok... 
Puno joj je teže potjerati kefove nego primaluni.

Datum objave: 12.ožujak.2018 u 11:07

[/QUOTE]

pa ja sam naletio na forumima da su ljudi jako zadovoljni sa lampašima (steve hofmann forum i sl.).
A vidio sam da ih prodaju u kompletu sa primaluna pojačalima u nekim hi-fi shopovima, a i na izložbama da znaju biti u kombinaciji.

I ja sam bio skeptičan tako da sam čak poslao upit najvećem prodavatelju i velikom stručnjaku za lampe u USA - upscaleaudio upit da li je to ok match. Dave iz upscaleaudio-a mi je odogovorio da je to provjereno dobra kombinacija.

Na mojoj primaluni slušam muziku na kefovima između cca 10 do 11 sati.
Kad spojim na regu onda moram staviti na min. 11 da mi zvuči ok... 
Puno joj je teže potjerati kefove nego primaluni.
[/QUOTE]
Joj ljudi....."položaj sati" na potenciometru nema veze s tim kako teško neko pojačalo pogoni zvučnike. Aj se skulirajte...haha
Ne odbacujem mogućnost da LS-50 dobro radi s cijevima ali bi te ipak trebale biti snažnije. U toku testa probao sam LS-50 s T.A.C. 88 (2 x 55 w) i to je radilo dobro. 35W.....može to svirati solidno no to je snaga nedostatna za bilo koji kvalitetniji britanski zvučnik.
LS-50 je 85 dB/2,83V/1m a kako pada na 3,2 Ohma znači da je to zapravo 4 Ohma zvučnik bez obzira što je deklariran 8 Ohma. To opet znači da je i osjetljivost netegnuta za barem 2-3 Db. Dakle realna osjetljivost je 82-83 dB što je jedva decibel više od originalnog LS3/5a.
Dakle možeš LS-50 spojiti na što god hoćete no puni potencijal će ostvariti na dobrom solid state pojačalu. Naglasak na dobrom....

Datum objave: 12.ožujak.2018 u 11:26
Zato i preporučuju barem 100 watta po kanalu..

-------------
dobar po difoltu.

Datum objave: 12.ožujak.2018 u 12:51

Joj ljudi....."položaj sati" na potenciometru nema veze s tim kako teško neko pojačalo pogoni zvučnike. Aj se skulirajte...haha
Ne odbacujem mogućnost da LS-50 dobro radi s cijevima ali bi te ipak trebale biti snažnije. U toku testa probao sam LS-50 s T.A.C. 88 (2 x 55 w) i to je radilo dobro. 35W.....može to svirati solidno no to je snaga nedostatna za bilo koji kvalitetniji britanski zvučnik.
LS-50 je 85 dB/2,83V/1m a kako pada na 3,2 Ohma znači da je to zapravo 4 Ohma zvučnik bez obzira što je deklariran 8 Ohma. To opet znači da je i osjetljivost netegnuta za barem 2-3 Db. Dakle realna osjetljivost je 82-83 dB što je jedva decibel više od originalnog LS3/5a.
Dakle možeš LS-50 spojiti na što god hoćete no puni potencijal će ostvariti na dobrom solid state pojačalu. Naglasak na dobrom....
[/QUOTE]

istina je da je uporedba dva različita pojačala ipoložaja  potenciometra jačine nespretna, ali intencija mi je bila da kažem kako kef na primaluni dobro radi već na položaju oko 11.

e sad možemo tu do besvjesti razglabati o "punom" potencijalu ali to je čista marketinška foskula - budimo realni :-) 

Nešto ili radi i zcuči dobro ili ne... I to ako se ne zna prepoznati onda se može barem usporediti sa istim slušanim u drugim sustavima. 

Ja sam navedeni zvučnik slušao u više od nekoliko kombinacija sa solid state pojačalima (NAD, naim, rega više vrsta) i mogu reći da mi je kobinacija sa 35w priamluna puno bolja. 

Osobno imam regu brio r i ne zvuči mi tako dobro kao primaluna.

Da je 35w nedovoljno za ls50 - možda ali u solid state ustroju- kod cijevaša to nije slučaj- bar ovog kojeg ja imam. a tako je i po onom što sam pročitao po netu.
Kombinaciju primaluna kef ls50 ima jako puno ljudi na primaluna fb grupi , a prodaju je i određeni distributeri i kombinacija je koja je bila i na hifi izložbama.
Da je nedovoljno tih 35w ne bi ljudi to prodavali odnosno izlagali.

Ovo sa 100w je onako , onako odokativna metoda koju koriste ljudi kad žele nekog impresionirati :-)

pozz... 

Datum objave: 12.ožujak.2018 u 13:33
p.s. zaboravio sam napisati jedan disclaimer : 

ja u svojoj sobi slušam muziku najčešće na oko 70 do 80dB max

mjereno običnim mobyem tj, android app...

ne volim prejako slušati ...

Datum objave: 12.ožujak.2018 u 15:18
pa dobro...
Ako se tiho sluša i 10-tak watta bi bilo dovoljno...
Što je nekom dobro i kako netko sluša je sasvim drugo pitanje. Da bi netko koliko toliko objektivno procjenio neki zvučnik ili komponentu mora ga natjerati da pokaže sve što može. Dakle osim timbra, prostora, "muzikalnosti", ritma ..itd...treba vidjeti kako se zvučnik ponaša pri naletima dinamike kod reprodukcije "velike" glazbe.
Opet...možda netko ne sluša velike orkestre, ne voli glasno i voli vokale no to je drugo pitanje. Ne tvrdim da će LS-50 sa svakim solid state pojačalom raditi bolje ali će s dobrim i snažnijim solid state pojačalom (kao što je pokazao s Quad 909) pokazati svoj puni potencijal. Osobni afiniteti su nešto drugo...

Datum objave: 12.ožujak.2018 u 15:30
pa meni iskreno u mojoj sobi 80dB je sve samo ne tiho...
dapače preko toga mi je sve preglasno...

a što se tiče nekakvih afiniteta... e tu mogu biti kriv :-) ... slušam najviše jazz... pa rock... ponešto klasike i popa... 

isprobao sam sa kompilacijama i klasične glasbe sa test cd-ova i nisam primjetio neke nedostatke.. 
više sam ih uočio na regi .. mada i ona ne spada u snažnija solid state pojačala... 

čak i u slušaonici (kod zastupnika) sa jačim sold stateom od moje rege nešto mi nije štimalo tj. falilo mi je što se kaže "mesa" :-)

možda je to zato što preferiram zvuk cijevi i gramoofn kao izvor a možda je bio takav dan :-)
pozz

Datum objave: 12.ožujak.2018 u 15:57

pa meni iskreno u mojoj sobi 80dB je sve samo ne tiho...
dapače preko toga mi je sve preglasno...

a što se tiče nekakvih afiniteta... e tu mogu biti kriv :-) ... slušam najviše jazz... pa rock... ponešto klasike i popa... 

isprobao sam sa kompilacijama i klasične glasbe sa test cd-ova i nisam primjetio neke nedostatke.. 
više sam ih uočio na regi .. mada i ona ne spada u snažnija solid state pojačala... 

čak i u slušaonici (kod zastupnika) sa jačim sold stateom od moje rege nešto mi nije štimalo tj. falilo mi je što se kaže "mesa" :-)

možda je to zato što preferiram zvuk cijevi i gramoofn kao izvor a možda je bio takav dan :-)
pozz

Ovaj fenomen "mesa" kod nekih kombinacija cijevnih pojačala i zvučnika uzrokovan visokom izlaznom impedancijom cijevnih pojačala pa dolazi do povečanja Q zvučnika na rezonantnoj frekvenciji. Koliko je taj efekt čujan ovisi o tome kako je zvučnik ugođen tj kako je ugođen port i kutija. Ako je ukupni Q kutije nizak i ako je ugođena frekvencija jako nisko može se dogoditi da taj efekt ostane nečujan. No kako zvučnici kao LS-50 i sličnih gabarita imaju takozvani "bump" u gornjem i srednjem basu onda se taj efekt jako čuje.
Naravno to je koloracija ali može biti vrlo ugodna pri tihom slušanju...

Objavio: zed_alive
Datum objave: 12.ožujak.2018 u 16:31

Viš, nema veze s navedenom opremom, no kod mene radi male slušaonice nastane taj bump negdje u srednjem basu, i sram me malo priznat, no isti je dovoljno ugodan u slušanju (pa i kod srednjih jačina) da i nemam neke želje to korigirati smijeh

Datum objave: 12.ožujak.2018 u 16:54

[/QUOTE]

Ovaj fenomen "mesa" kod nekih kombinacija cijevnih pojačala i zvučnika uzrokovan visokom izlaznom impedancijom cijevnih pojačala pa dolazi do povečanja Q zvučnika na rezonantnoj frekvenciji. Koliko je taj efekt čujan ovisi o tome kako je zvučnik ugođen tj kako je ugođen port i kutija. Ako je ukupni Q kutije nizak i ako je ugođena frekvencija jako nisko može se dogoditi da taj efekt ostane nečujan. No kako zvučnici kao LS-50 i sličnih gabarita imaju takozvani "bump" u gornjem i srednjem basu onda se taj efekt jako čuje.
[/QUOTE]

zvuk mi je definitivno muzikalniji .. 
i to se ne odnosi baš na tiho slušanje..
sad koliko su moji opisi precizni o tome bi se dalo rapravljati :-)
inače sa opaskom o tihom slušanju ako se odnosi na slušanje oko 80dB se ne mogu složiti ....
meni to nije nikako tiho ... evo sad sam za probu pustio jednu ploču sa klasikom -i u pojedinim dionicama koje su 85dB po 10ak sekundi je meni stvarno dosta glasno... 
A živim u stanu i kad slušam preko 90dB susjedi me pitaju jel bio tulum ... A i meni kad slušam je to preglasno... 
da ne govorim kad ponekad stavim nešto od heavy metala :-)

Datum objave: 12.ožujak.2018 u 17:09
Subjektivan osječaj glasnoče je jedno a izmjerene vrijednosti su drugo. Nebih se pouzdao baš u mjerenje mobitelom. Sumnjam da je isti u stanju zabilježiti brze tranzijente. S druge strane uvjeti mjerenja su upitni. Što, kako, na kojoj frekvenciji, s koje udaljenosti...itd...itd...

Datum objave: 12.ožujak.2018 u 17:20

Subjektivan osječaj glasnoče je jedno a izmjerene vrijednosti su drugo. Nebih se pouzdao baš u mjerenje mobitelom. Sumnjam da je isti u stanju zabilježiti brze tranzijente. S druge strane uvjeti mjerenja su upitni. Što, kako, na kojoj frekvenciji, s koje udaljenosti...itd...itd...

pa to je istina- to je više onako zanimljiva igračkica a ne mjerenje :-)

a i brojka koju izbaci naravno da je upitna i može samo okvirno služiti...
ali nešto pokazuje i mjenja se u vremenu :-)

Objavio: Toxy
Datum objave: 13.ožujak.2018 u 15:10
Evo doktorskih disertacija na tu temu, pa ti budi pametan...:)

http://tooloud.co/na-testu-kef-ls50-zvucnici/" rel="nofollow - http://tooloud.co/na-testu-kef-ls50-zvucnici/

https://darko.audio/2017/07/happy-accidents-will-happen-rotels-ra-10-integrated-amplifier/" rel="nofollow - https://darko.audio/2017/07/happy-accidents-will-happen-rotels-ra-10-integrated-amplifier/

Objavio: TomC
Datum objave: 15.ožujak.2018 u 10:56
Originalno postano od strane člana: Pastor Pastor napisao:

Zato i preporučuju barem 100 watta po kanalu..
100 na 4 ili 8?

-------------
All those moments will be lost in time like tears in rain...

Objavio: Gašo
Datum objave: 15.ožujak.2018 u 21:06
I dalje rasprava o watima. Probajte kontinuirano 100w prasit u taj zvucnik pa ce se zdimit.

Datum objave: 15.ožujak.2018 u 21:09
Probajte od svega pronac kva-li-te-tnih 50w i dosta vam je za sve.

Objavio: mward
Datum objave: 16.ožujak.2018 u 08:00
Na par mjesta sam vidio da preporučuju Arcam A19, jer se odlično slaže s KEF LS50. Arcam je 50W po kanalu.

Datum objave: 16.ožujak.2018 u 09:13
http://www.audioreview.com/product/amplification/amplifiers/lfd/mistral.html" rel="nofollow - http://www.audioreview.com/product/amplification/amplifiers/lfd/mistral.html

Nekoliko puta vec navedeno.

Ti svi arcami, roteli, stojazanm su solidna ali zvucno prosjecna pojacala...

Objavio: icon
Datum objave: 16.ožujak.2018 u 12:08
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

http://www.audioreview.com/product/amplification/amplifiers/lfd/mistral.html" rel="nofollow - http://www.audioreview.com/product/amplification/amplifiers/lfd/mistral.html
......

Šta nije on lani zatvorio butigu?

Datum objave: 16.ožujak.2018 u 12:48
Nema pojma. Nema veze s temom.

Znam samo da unatoc neprofinjenoj, ali vrlo solidnoj izradi, to pojacalo izvanredno u svim zvucnim aspektima

Datum objave: 17.ožujak.2018 u 13:34
Sve to stoji Gašo, al ponuda je ogromna.. Kud još gledati, a da se izbor ipak malo suzi. Hegel 160 je navodno vrijedan slušanja, al ga u sh nema, a da je cijena normalna.

-------------
dobar po difoltu.

Datum objave: 17.ožujak.2018 u 13:44
Pastore, pa izbor je ionako vrlo uzak u odnosu na ponudu. Ne ocekuj da ce osvanut post koji se rjesiti sve tvoje dileme i navesti najidealnije rjesenje.

Previse nategnutih uvijeta. Da je dostupno, da je jeftino u sh, da mrak radi, da se moze probati..... Kaj jos?

Mislim da je svatko od nas koji sad imamo solidne sustave po kojma vise ne petljamo, prvo bili strpljivi, bez naglih pokreta, kad je naletila odlicna prilika bili spremni pljunut lovu i na neki rizik, i tak desetak i vise godina pomalo. Ja sam koliko se sjecam promjenio valjda 6-8 kompletnih sustava u dva prostora.

I onda, jer je zapravo grah tako pao, danas imam sustavcic koji me potpuno zadovoljava i ne opterecuje.

Datum objave: 17.ožujak.2018 u 14:38

Pastore, pa izbor je ionako vrlo uzak u odnosu na ponudu. Ne ocekuj da ce osvanut post koji se rjesiti sve tvoje dileme i navesti najidealnije rjesenje.

Previse nategnutih uvijeta. Da je dostupno, da je jeftino u sh, da mrak radi, da se moze probati..... Kaj jos?

Mislim da je svatko od nas koji sad imamo solidne sustave po kojma vise ne petljamo, prvo bili strpljivi, bez naglih pokreta, kad je naletila odlicna prilika bili spremni pljunut lovu i na neki rizik, i tak desetak i vise godina pomalo. Ja sam koliko se sjecam promjenio valjda 6-8 kompletnih sustava u dva prostora.

I onda, jer je zapravo grah tako pao, danas imam sustavcic koji me potpuno zadovoljava i ne opterecuje.

Slažem se, ali svi težimo maksimalnom outputu uz (razumno) minimalan input. Čuj, jeftino je rastezljiv pojam, al nekih soma eura za sh baš i nije bagatela, barem ne tu. Al ok, to je druga priča na koju smo već valjda oguglali. Izbor u sh je uzak, tu nema puno dileme.
Pratim oglasnike, al za sad ništa ne zapinje za oko...
Ma, ne očekujem post koji će me razriješit muka, eventualno (malo) suziti broj kolosijeka. 

-------------
dobar po difoltu.

Datum objave: 17.ožujak.2018 u 14:48
A gle, u sve se to treba malo razumjeti, kao da kupujes polovne aute i ostalo. Ak se ne kuzis, vrludas i mozes popusiti.

Izbor se suzuje godinama, osobno, kako se gradi neko skustvo.

Objavio: Sten
Datum objave: 17.ožujak.2018 u 16:27

.. Pratim oglasnike, al za sad ništa ne zapinje za oko...
Ma, ne očekujem post koji će me razriješit muka, eventualno (malo) suziti broj kolosijeka. 

Da sam na tvom mjestu, a bio sam u sličnim situalcijama "alo Božo, što imaš za xy" ili "bi li ti to sa stranice išlo s mojim xy?".

Kod njega sam jednom prilikom kratko i poslušao zvučnik (doduše onda sam tražio nešto osjetno jeftinije za u TV), ali čovjek je imao zvučnik i sigurno zna s čime bi to dobro radilo. Mislim da veće "suženje" od toga nećeš dočekati ovdje.

Datum objave: 20.ožujak.2018 u 14:32
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Da sam na tvom mjestu, a bio sam u sličnim situalcijama "alo Božo, što imaš za xy" ili "bi li ti to sa stranice išlo s mojim xy?".

Kod njega sam jednom prilikom kratko i poslušao zvučnik (doduše onda sam tražio nešto osjetno jeftinije za u TV), ali čovjek je imao zvučnik i sigurno zna s čime bi to dobro radilo. Mislim da veće "suženje" od toga nećeš dočekati ovdje.

To je sasvim izgledna opcija, prije prije nego poslije.

-------------
dobar po difoltu.

Objavio: zook
Datum objave: 20.ožujak.2018 u 15:04
Jesi probao taj Nuprime IDA 8 iz prvog posta?
Ti proizvodi su odličan omjer uloženo - dobiveno.

-------------
đez je limunada

Datum objave: 20.ožujak.2018 u 15:09

Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

To je sasvim izgledna opcija, prije prije nego poslije.

pa ja sam tako nekako i napravio :-) 
Posudio na probu od Bože na par dana i vidio kako radi...

Datum objave: 23.ožujak.2018 u 12:46
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

Jesi probao taj Nuprime IDA 8 iz prvog posta?
Ti proizvodi su odličan omjer uloženo - dobiveno.

Nisam još stigao jednostavno..

-------------
dobar po difoltu.

Objavio: Dubwiser
Datum objave: 30.ožujak.2018 u 14:15
LS 50 su dobre ali za pogon vrlo zahebane kutije, traze kvalitetan amp sa puno snage da bi pokazale svoju raskos. Sa njima pada pravilo da bi zvucnik morao biti najskuplja i najbolja karika u sistemu ne 
Takodje, blago su svetlijeg karaktera. 
Odlicno zvucale sa Exposure 3010 S2, pravi r'n'r sound. Dinamicki previse mirno i dosadno sa Naim Nait XS2 ali kontrolisano uz dobro definisan niskotonski spektar. Zvucale su otvoreno,vrlo atraktivno ali pretanko u sredini/bassu sa Rega Elex-R. Navodim par svojih slusnih iskustava. 
Jedan kolega za njih nema resenje vec par godina...  

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/28649-pojacalo-za-kef-ls50/&

-------------
Heed Elixir/Rega RS5/Hegel HD11/Rega RP1 PPack/Yamaha CDN 500/Chord Odyssey 2 & FTA cables

Datum objave: 30.ožujak.2018 u 16:17
Originalno postano od strane člana: Dubwiser Dubwiser napisao:

LS 50 su dobre ali za pogon vrlo zahebane kutije, traze kvalitetan amp sa puno snage da bi pokazale svoju raskos. Sa njima pada pravilo da bi zvucnik morao biti najskuplja i najbolja karika u sistemu ne 
Takodje, blago su svetlijeg karaktera. 
Odlicno zvucale sa Exposure 3010 S2, pravi r'n'r sound. Dinamicki previse mirno i dosadno sa Naim Nait XS2 ali kontrolisano uz dobro definisan niskotonski spektar. Zvucale su otvoreno,vrlo atraktivno ali pretanko u sredini/bassu sa Rega Elex-R. Navodim par svojih slusnih iskustava. 
Jedan kolega za njih nema resenje vec par godina...  

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/28649-pojacalo-za-kef-ls50/&

Nije mi se čitao cijeli topic no nakon prve stranice je sve jasno. Ova priča me jako podsjeća na priču s Jamo Concert 8 (D830). Odličan i povoljan zvučnik u svoje vrijeme obzirom na potencijal no isto kao i LS-50 neće da prosvira s bilo čim. To se ponekad dogodi jer tvrtke zbog nekog svog strateškog razloga ili konkurencije naprave takve zvučnike. Možda bi trebali koštati više..ne znam...no siguran sam da su u firmama znali kako i zašto rade kalkulaciju kako rade...
Dakle kolega će biti u problemu još nekoliko godina dok ne shvati da platiti pojačalo više od zvučnika nije hereza. Dok se god vrti oko investicije od 500 eura tu pomoći nema....

Datum objave: 30.ožujak.2018 u 18:42
Ja bi probao primjerice domaće Electron audio prizvode, od lampaškog integrirca do hibridnih izlaznih pojacala. To je zapravo vrlo povoljna varijanta u odnosu na kvalitetu.

Mislim, zapravo, prilicno sam siguran, da je bitnija cinjenica manjak kvalitetnih pojačala u nekoj toj klasi ala LS-50, nego što je taj zvučnik realno zatjevan. 

Stvarno je smijesno stavljati taj promjer membrane u kateoriju zahtjevnih, pa mi se cini da je zapravo bilo koji dobar i pogođen zvucnik te velicine zahtjevan upravo po pitanju potencijala prethodnih karika da prenesu glazbu.

Dakle dobar zvučnik koji ne mulja trazi dobru akusticku okolinu, dobro setupiranje u prostoru, dobar da ne kažem izvrstan izvor i amplifikaciju koja radi svoj posao kako spada, što manje dodaje i oduzima.

To može biti zvučnik od 500, 1000, ili 10000eura.

Objavio: Dubwiser
Datum objave: 31.ožujak.2018 u 10:09
@soundnewsdino
Upravo sam naglasio da "dok se ne odresi kesa" i  vrti krug po osnovnoj-srednjoj klasi integralaca -  samo se gubi vreme sa LS50 ako se iz njih zeli izvuci pun potencijal. Verujem da se vec u klasi s/h oko 1k EUR moze naci sasvim dobar match i amp koji ce ga kontrolisati ok
@Gaso
Dobre ideje, Electron nisam video/slusao, deluju potentno komadi. Meni napamet pada Phatos Classic mk2 kao hibrid ili solid-state Krell Kav 300i, neki s/h Parasound combo. Karakter postojeceg izvora i samih LS50 pa po dalje traziti match po slusnom ukusu vlasnika. 

-------------
Heed Elixir/Rega RS5/Hegel HD11/Rega RP1 PPack/Yamaha CDN 500/Chord Odyssey 2 & FTA cables

Objavio: parabolis
Datum objave: 31.ožujak.2018 u 10:29
Quad 606 sa pripadajucim preampom je takodje odlican match.
Za reativno malo para odlicna kombinacija, potentno i sa watima i sa strujom.

-------------
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4

Objavio: zed_alive
Datum objave: 05.travanj.2018 u 14:29
Originalno postano od strane člana: icon icon napisao:

......

Šta nije on lani zatvorio butigu?

Izgleda Lfd radi i dalje, početak 2018. i lansiranje novog Mistrala:
http://www.hifianswers.com/2018/01/lfd-audio-dr-bews-discusses-integrated-mistral-2018-with-and-without-phono-stage/" rel="nofollow - http://www.hifianswers.com/2018/01/lfd-audio-dr-bews-discusses-integrated-mistral-2018-with-and-without-phono-stage/

Objavio: ziki
Datum objave: 30.svibanj.2018 u 22:56
Jel se poslušalo šta? Ima li napretka oko pronalaska pojačala?

Datum objave: 05.lipanj.2018 u 23:02
bok svima,

evo da se nadovežem na pitanje o pojačalu za KEF LS50 ...
imam cijevno pojačalo i prilično sam zadovoljhan kako primaluna pogoni kefove...

Ali imam još i rega brio-r koja i nije najsretniji par sa navedenim zvučnicima...
kakva su vaša iskustva sa pojačalom :

http://www.dbaudio.hr/aa-fortissimo.html" rel="nofollow - http://www.dbaudio.hr/aa-fortissimo.html

vidio sam review za navedeno pojačalo u whathifi i za razliku od prethodnika ovaj airtech je ocijenjen ok...
mada nisam poklonik review-a u whathifi-u zanima me da li je netko imao iskustva sa navedenim...

pozz svima....

Datum objave: 05.lipanj.2018 u 23:12
još jedna napomena ...

ono što još razmatram kao mogućnost i jeftiniju varijantu a navodno po netu koliko sam našao lijepo 
pogoni kefove je hegel h80...

Datum objave: 06.lipanj.2018 u 08:21
Pozdrav,
evo jučer je sletjelo pojačalo Nuprime IDA 16.
U odnosu na ranije pojačalo, nemjerljivo više "zraka", čistoće, rezolucije, snage.  Tiho slušanje je sad gušt.
Zvuk je kao kad se probudiš u vikendici negdje na brijegu u zelenilu i pogledaš kroz otvoreni prozor u bistro jutro; rosna trava i čist zrak bez prašine.
Tako to meni zvuči  :). 

-------------
dobar po difoltu.

Datum objave: 06.lipanj.2018 u 08:23
Dali to znaci da ti odgovara?

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 (Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2

Objavio: Apparatus
Datum objave: 06.lipanj.2018 u 09:47
Sudeći prema opisu, iz kojeg izbija ogorčenost i gađenje, ne odgovara mu i raspilit će ga tupom testerom.
Klopahaha

-------------
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Datum objave: 06.lipanj.2018 u 09:49
Cuj, meni se cini da nisam tebe pitao.

Covjek je opisao osjecaj, ali ni ja niti ne znamo dali on to i trazi.

Osim toga nekako mislim da tebe to niti ne zanima, vise ti je dosadno.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 (Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2

Objavio: Edison
Datum objave: 06.lipanj.2018 u 10:58
Ulicama mog Chicaga sad i opet ljubav vlada...    mig

Objavio: LOUIS PRIMA
Datum objave: 06.lipanj.2018 u 11:09

-------------
Music Is My Religion

Datum objave: 06.lipanj.2018 u 11:16
Eto vam zabave da se ima o cemu pisati

-------------

Datum objave: 06.lipanj.2018 u 11:17
Dečki, obrva Odgovara. 

Nema sterilnosti i hladnoće, samo onaj "crisp"  u zvuku. 
Znam da izlaz u D klasi (pre je u A) nema percepciju kao što to ima klasična gradnja, ali... zvuk se računa. A on je za uloženu lovu (SH) top.
Mislim da za daljnje pomake treba uložiti puno više nego što bih to želio/mogao (slijede mi samo žice i možda neki streamer s koaksijalnim dig. izlazom - jednog dana).
Naravno, dopuštam da nemam šišmišja uha, međutim, nisu baš  neosjetljiva i bez iskustva.
Za sad govorim o Deezer hi-fi streamu s laptopa, s ne baš odgovarajućim kabelom. 

Usput, kako mislim uposliti i svoj Chromecast audio preko optike molio bih preporuku/link na glass optički kabel. Slijedi mi i kupovina nekog USB kabela, a tu fakat nisam baš pametan...

-------------
dobar po difoltu.

Objavio: glava
Datum objave: 06.lipanj.2018 u 11:45

Za sad govorim o Deezer hi-fi streamu s laptopa, s ne baš odgovarajućim kabelom. 

Siguran si da preko laptopa slušaš Deezer  hi-fi stream ?
Ja slušam preko Sonos connecta  Deezer hi -fi tj.flacove. Preko drugih uređaja možeš slušat jedino u formatu MP3.

Pitam jer i u novom broju Hifi medie Neven Kos spominje slušanje Deezer hi-fi preko nekog drugog uređaja pa mi nije jasno...

Objavio: Apparatus
Datum objave: 06.lipanj.2018 u 12:13
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Ulicama mog Chicaga sad i opet ljubav vlada...    mig

Balans je na sredini, a ton kontrole na defeat...
haha

-------------
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Objavio: nino
Datum objave: 06.lipanj.2018 u 12:31
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

[QUOTE=Edison]
Balans je na sredini, a ton kontrole na defeat...
haha

Kod onog se osjeti neka nervoza u visokima. I srednjima. I basu.

-------------
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)

Objavio: Fantocci
Datum objave: 06.lipanj.2018 u 12:46
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Ja slušam preko Sonos connecta  Deezer hi -fi tj.flacove. Preko drugih uređaja možeš slušat jedino u formatu MP3.

Pitam jer i u novom broju Hifi medie Neven Kos spominje slušanje Deezer hi-fi preko nekog drugog uređaja pa mi nije jasno...

Stvarno ne kapiram te strimerske fore...

Ja recimo koristim Spotify i vidim da su sasvim druge mogućnosti preko tablice ili preko mobitela. a oboje je fakin Android. Vrag će ga znati....

A i kod deezeera je slično. Na androidu mogu čuti samo Flow i prvih 30sek pjesme po izboru, a preko PC-a nema tog 30sek ograničenja.

Datum objave: 06.lipanj.2018 u 13:07
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Već neko vrijeme nije ograničeno na Sonos, sad može i pc, chromecast, Yamaha, Simaudio.. Ne bih inače uzimao deezer.

-------------
dobar po difoltu.

Objavio: glava
Datum objave: 06.lipanj.2018 u 16:39
Je...tek sad vidim na Deezerovim stranicama. I preko Bang olufsena još ide Dezzer hifi.

Datum objave: 08.lipanj.2018 u 14:25
Ponavljam upit, molio bih preporuku/link za glass fiber optički kabel. može i domaći dućan, može i stranjski.

-------------
dobar po difoltu.

Objavio: MiljenkoC
Datum objave: 08.lipanj.2018 u 15:29
Ako si u ZG posudim ti SUPRA kabel da probaš

LPM

-------------
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net