Ispiši stranicu | Close Window

Nadogradnja Rega RP3

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14848
Datum ispisa: 24.listopad.2018 u 01:07
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Nadogradnja Rega RP3
Objavio: Zundapp
Tema:: Nadogradnja Rega RP3
Datum objave: 17.travanj.2018 u 07:12
Htio bih nadograditi Rega RP3 sa novim pickupom. Vec sam narucio nadogradnju strujnog napajanja u Rega TT-PSU. Danas je u gramofonu standardni pickup Eyris 2 i neznam u sto bi ga mogao zamjeniti. Z nam da su u Rega RP6 koristili pickup Exact, ali ne znam bili to bilo dovoljno? Mislim da zelim nesto bolje od toga. Ako na forumu ima nekakvih iskustava sa Rega RP3 rado bi ih cuo. Lijep pozdrav svima.

-------------
Zed

Odgovori:
Objavio: MATIJA
Datum objave: 17.travanj.2018 u 09:00
igrom slučaja upravo imam doma RP3 + TTPSU s http://www.ortofon.com/ortofon-2m-black-p-329" rel="nofollow - ovom zvučnicom, phono preamp je DiY uradak Dioklecijana baziran na JRC4580 i TL061 opampovima...trenutno je u setup-u ECI-3 + MG 1.6 što je s MM zvučnicama nešto nižeg izlaznog napona malo problematično zbog karakteristika ampa i zvučnika (nisu baš neki galamdžije)haha,....međutim ova navedena kombinacija i u takvim uvjetima svira odlično...

Objavio: hudo
Datum objave: 17.travanj.2018 u 12:30
Ja probao par reginih zvucnica za moj RP1, ali na kraju odabrao Denon DL110, super zadovoljan ... 
Jest da je MC, ali ima high output i normalno radi za MM preampom. 
Morao podignuti rucku za cca 2-3 mm, obicne matice iz bauhausa, ili rega originalni spacer. 

-------------
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"

Objavio: Gašo
Datum objave: 17.travanj.2018 u 18:17
Denon DL103R je nekako best buy.

Datum objave: 17.travanj.2018 u 19:07
Jako interesantni prijedlozi. Meni se nekako najvise po glavi mota Rega Ania, mislim da bi to moglo leci dobro? Vjerujem da bi sljakalo dobro sa Pro-Ject Tube Box DS, iako nisam imao prilike da poslusam. Rega Apheta 2 mi je preskupa, nisam spreman toliko se zalijecati. 

-------------
Zed

Objavio: thoree
Datum objave: 17.travanj.2018 u 21:30
Ukoliko budžet dopusta mozda pogledati Excel Hana zvučnice. Ja trenutno koristim AT-OC9 MLII i stvarno ju mogu preporučiti. U svakom slučaju ja bi odabrao neki napredniji profil igle, micro line ili shibata.

-------------
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.

Datum objave: 18.travanj.2018 u 00:06
Slazem se, Hana su fine low budget zvucnice.

Objavio: andy_0702
Datum objave: 18.travanj.2018 u 07:42
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Slazem se, Hana su fine low budget zvucnice.

pa ne znam što je tebi low budget, ali skuplje su od denonove koju si predložio ;-)
Hana zvučnice kreću sa cijenom od preko  400 eura pa nadalje.

ja imam Hana EL i zadovoljan sam.. kombiniram ju sa novim Rega Fono MC pretpojačalom.

Objavio: Supersaša
Datum objave: 18.travanj.2018 u 09:34
Par mjeseci vozim RP6 sa 2M Black i meni je fascinantno kako to dobro radi. Dobra ploča bez prašine i artefakata sa dobrom snimkom i zvuk je instantno organski. Ne moram usviravati ni kodicionirati par sati na dan, haha...

Da sad moram kupit nešto značajno bolje, ne znam koliko bih trebao potrošiti, ni što bih uopće gledao, ni jel bi gramofonska baza uopće dala bolje rezultate s još boljom zvučnicom. A tu je onda i pitanje phono predpojačala i nema kraja...

Volio bih probati i ovaj Denon DL103r što je Gašo preporučio, uopće ne sumnjam u zvučne rezultate...

-------------
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind

Datum objave: 18.travanj.2018 u 14:42
Iz mojeg osobnog iskustva sa DL-103 ovo bi bio downgrade. 2M Black je vjerujem daleko bolja. Kod mene je 2M Blue nadsvirala DL-103 običnu. Te Denon-ke su solidne ali ništa posebno po mojem iskustvu. Ona stara DL-304 je već druga priča.

-------------

Datum objave: 18.travanj.2018 u 15:11
Originalno postano od strane člana: thoree thoree napisao:

Iz mojeg osobnog iskustva sa DL-103 ovo bi bio downgrade. 2M Black je vjerujem daleko bolja. Kod mene je 2M Blue nadsvirala DL-103 običnu. Te Denon-ke su solidne ali ništa posebno po mojem iskustvu. Ona stara DL-304 je već druga priča.

imao sam 2M red, 2M blue i sad imam 2M bronze nadrugom gramofonu...

e sad 2Mblue mi je najmanje sijela od te tri... detaljnija je od red ali dosta distorzije mi se javljalo...

bronze je super a vjerujem da je black još bolja...

Datum objave: 18.travanj.2018 u 15:21
Ovisi i o mogucnosti i korisnickom znaju preciznog setupiranja zvicnice, kao i o tome kako si pašu sa ruckom, koliko kvalitetan phono pre imate, koliko je dobro on podesen za neku zvucnicu, hrpa parametara.

Dobro, nije 400€ mozda low budget ali recimo da tu tek pocinju neke solidne zvucnice i to je jeftino kada znamo da ozbiljnije zvucnice pocinju na 700, 1000 ili vise €.

Objavio: MiljenkoC
Datum objave: 18.travanj.2018 u 16:23
https://www.stereophile.com/content/rega-planar-3-cartridge-recommendations" rel="nofollow - https://www.stereophile.com/content/rega-planar-3-cartridge-recommendations

LPM

-------------
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Datum objave: 18.travanj.2018 u 17:51
Hvala MiljenkoC na dobrom linku.
I ja imam isti problem kao ovaj lik, i ja mslim da Eyris2 nema dovoljno detalja u vrhu. Ovdje je snimak koji sam napravio ne bas tako davno i pokazuje stvarno stanje. Danas je Rega RP3 zajedno sa Electrocompaniet opremom, ali je problem isti kao i sa Mad-om.
https://www.youtube.com/watch?v=2fezhpmct1o" rel="nofollow -

Datum objave: 18.travanj.2018 u 20:18

Dobro, nije 400€ mozda low budget ali recimo da tu tek pocinju neke solidne zvucnice i to je jeftino kada znamo da ozbiljnije zvucnice pocinju na 700, 1000 ili vise €.

To je bio samo komentar na low budget ... 
A sad na koliko počinju "ozbiljnije" zvučnice to je već diskutabilno ... može koštati i 700 eura pa biti lošija od neke za 350...  uostalom sami HANA cartovi su manje više test winneri u klasi sa dosta skupljim zvučnicama...

jedino ako si mislio pod ozbiljnija lova , e tu se slažem sa tobom :-)

mada koliko vidim ljudi toliko čak i na ovom forumu obično daju za cijeli gramofon ... 

Datum objave: 18.travanj.2018 u 20:25

Ovisi i o mogucnosti i korisnickom znaju preciznog setupiranja zvicnice, kao i o tome kako si pašu sa ruckom, koliko kvalitetan phono pre imate, koliko je dobro on podesen za neku zvucnicu, hrpa parametara.

p.s. taj ortofon 2M blue je bio sigurno dobro podešen jer sam radio upgrade sa red 2M zvučnice- djeli sa redom isti body i samo se promjeni igla... 
Naravno da sam provjerio i sa protractorom i još par standardnih fora , i na kraju pozvao čovjeka koji popravlja i štima gramofone da mi naštima.. i sve je bilo ok naštimano...

A gramofon je bio potpuno kompatibilan , ručica fully compliant sa tom zvučnicom- čak se i  tvornički može dobiti sa njom ( project debut carbon) ... 

kad sam malo prosurfao po netu vidio sam da se dosta ljudi žali na tzv. IGD (in groove distorsion)...

naravno nije to bilo neslušljivo ili loše ali me smetalo :-)

Datum objave: 18.travanj.2018 u 20:35
da budem iskren toliko me je smetalo da sam pomislio i na preamp pa sam uz mali NAD koji sam tad koristio napravio ovaj preamp u samogradnji...
https://www.muffsy.com/" rel="nofollow - https://www.muffsy.com/

pa još od frenda posudio Musical Fidelity: V90-LPS... i nisam bio zadovoljan :)

Datum objave: 20.travanj.2018 u 08:21

-------------
Zed

Datum objave: 20.travanj.2018 u 08:45
Mislim, stigao mi je Rega TT-PSU pa malo slavim sa vinylsisama.proteza

-------------
Zed

Objavio: Fantocci
Datum objave: 20.travanj.2018 u 09:03
Sise Samathe Fox - sise moje mladosti :)

a poslije saznao da je gaywoman.... samo nas je zezala haha

Datum objave: 20.travanj.2018 u 12:43
Jel ja to dobro vidim (nakon što sam se konačno koncentrirao na grem) OC9? Moj favorit. Btw, kakav je Gyro SE, gledao sam neko vrijeme taj gramofon?

-------------

Datum objave: 04.svibanj.2018 u 13:36
Kad sam prvi put cuo Rega RP3 gramofom, iznenadila me je velicina i snaga zvucne slike. Mozda vise snaga nego velicina. Sve je bilo cvrsto i solidno kao kakva stijena. Trebalo mi je vremena da shvatim da sam imao previse gaina. Poslije podesavanja gaina na Pro Ject Tube DS, stvari su postale znatno bolje, ali je i dalje to sve bilo snazno i silovito. Misli su mi isle sve vise prema Rega RP6. Pitao sam se, ako ovo ovako mocno sa RP3 kako bi tek bilo sa RP6, 8 ili mozda cak sa RP10? Tad sam vidio da je RP6 jedna vrsta nabrijane RP3. Razlika je u strujnom napajanju, donjoj ploci koja je u aluminijumu, i malo boljoj zvucnici. Drugim rijecima, svi elementi se mogu nadograditi na RP3. Ta nadogradnja mozda i nije nekakav biznis jer svi ti elementi imaju svoju cijenu i kad se zbroje, moze se komotno kupiti RP6. Medjutim, ja sam htio to uraditi kao jedan projekt, cisto da vidim kakvi su efekti svakog od tih elemenata. Prvi je u kucu uletio Rega PSU TT, a sad su narucen Derlin tanjur kao zamjena za onaj stakleni i Groover Aluminijum subplater.

-------------
Zed

Datum objave: 09.svibanj.2018 u 21:35
I tako mic po misc, stigao je i Groovetracer White Derlin Platter i aluminijumski Subplatter. Zajedno sa subplatterom je stigao i magnet, nova kuglica i naravno "famozno" ulje. Sve uredno, nema sto. Sutra krece montaza.

-------------
Zed

Objavio: astraldance
Datum objave: 11.svibanj.2018 u 01:12
Lijepo,
jako me zanima rezultat.

-------------
Ne volim kraj a rijetko sam high - Đuka Padobranac
Tko sluša zlo ne misli

Datum objave: 12.svibanj.2018 u 10:13
Dakle, prvi element nadogradnje koji je stigao bio je Rega TT PSU mk2. Vrlo mala i elegantna kutija koja ne zauzima mnogo prostora. Ja neznam sto je u njoj, ali mislim da je neka vrsta stabilizatora. Originalno strujno napajanje motora Rega RP3 je 24V i ima jako tanak kabal, gotovo kao za brijace ili uredjaje za sisanje, vrlo jeftino. Strujno napajanje koje dolzai sa TT-PSU je solidnije i kabel je u svakom slucaju deblji i solidniji. 
Kad se TT-PSU prikopca na gramofom, odmah se primjeti da je nesto drugacije. Moj dojam je bio kao da je cijela zvucna slika stabilnija i mirnija. Bas je znatno bolje definiran a i srednji tonovi su jasniji. Drugim rijecima ritmicnost je bolja. Visoki tonovi iako su takodjer mirniji i meni djeluje kao da je nesto energije u vrhu nestalo. Ja koristim MM zvucnicu Rega Elys2 koja mozda i nije bas skroz energicna u vrhu i taj mali gubitak se moze primjetiti. Vjerujem da bi kod gramofona sa MC zvucnicama koje mozda imaju malo vise energije u vrhu, ova nadogradnja bila idealna. Dakle, nadogradnja sa TT-PSU je svakako dobra, ali jeli to isplativo? Ja ne mislim da je to toliko dobar "bargain". Pravi "bargain" je nova Rega RP3 za 500 Eura, a ovaj TT-PSU za 300 eura i nije nesto bog zna posebno. Dobra stvar je da fungcionira dobro, daje poboljsanje i da ne zauzima mnogo prostora. Ja osobno mislim da je u odnosu na cijenu Rega RP3, TT-PSU preskup i ne preporucujem ga. 

-------------
Zed

Datum objave: 16.svibanj.2018 u 15:42
Drugi element sto je promjenjen je Groovetracer Referance Subplatter koji kosta oko 350 eura. To je jedan aluminijumski tokareni tanjur kroz kojeg prolazi metalna osovina. Taj tanjur zamjenjuje jedan plasticni koji prenosi energiju motora na glavni veliki tanjur na koji se stavlja gramofonska ploca. Ovaj tanjur kod mene, ili vec kako ga zovu Referance subplatter jer najbolji od tri moguca izbora, standard, deluxe i referance. On na sebi ima montirane tri derlin izolacijske tockice koje smanjuju vibracije izmedju subplatte i glavnog tanjura. Neznam kako bi drugacije objasnio. Sa subplatom dolazi i zirconia (ZrO2) kuglica, koja nosi cijeli ovjes. Uz to dolazi famozno ulje i magnet pomocu kojega se vadi iz lezista standardna regina metalna kuglica. Montaza je vrlo jednostavna i dobro pokazana na YouTube.
Kako zvuci?
Pa zvuci odlicno i sve je momentalno drugacije. Visoki tonovi su jasniji i iztitravaju duze i ljepse. Sve kao da klizi ravnomjernije i preciznije. Gramofon raste najmanje jednu klasu vise i zvuci doista bolje i kvalitetnije. Cijeli spektar frekvencija je jasniji i slusljiviji. 
Ovaj element je relativno skup, ali je vrijedan svake kune. Ja ga najstrdacnije preporucujem.

-------------
Zed

Objavio: Zeljac
Datum objave: 22.svibanj.2018 u 15:36
Zanimljiv upgrade.
Na RP3 se ne moze podesavati visina rucke ili?
Koji phono koristis?

Promjena zvucnice bi bila tocka na i. Primjerice jedna AN IQ3.

Datum objave: 22.svibanj.2018 u 21:04
Zanimljiv prijedlog, nisam bio uopce razmisljao o AN IQ3. Najvise su mi misli isle prema Denol DL103R, Ortofon 2M Black i Audio Tecnica AT33PTG/II. Ako se bas skroz naljutim, mozda bude i Dynavector DV Karat 17D3.

-------------
Zed

Objavio: Zeljac
Datum objave: 23.svibanj.2018 u 12:34
Standardna dvojba da li MM ili MC?
MC trazi dobar step-up trafo, sto ce reci da ta kombinacija zahtjeva prilicno zelembaca.

MM nije tako osjetljiv sto se opreme tice, no opet bez dobrog phona nema ni dobrog zvuka u konacnici. A zvucnice se, nazalost, ne mogu posuditi pa probati.

Ako sam dobro dokucio podesavanje visine rucke na RP3 je prilicno komplicirano. Sve zvucnice zahtijevaju pedantan setup i mininalna odstupanja. Kesirati prilicno zelembaca, a onda ne moci podesiti zvucnicu u idealni polozaj cini se prilicno besmisleno.

U svakom slucaju, dobru zabavu.

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net