Ispiši stranicu | Close Window

Technis SU V9

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Retro audio
Opis foruma: Povijest Hi-Fi-a.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14854
Datum ispisa: 22.rujan.2018 u 13:02
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Technis SU V9
Objavio: Duple
Tema:: Technis SU V9
Datum objave: 07.svibanj.2018 u 23:54
Ako mi može netko nešto reći o ovom pojačalu s početka 80 ih. Navodno se još s njim Technics nije toliko srozao kao u kasnijim modelima. Prešao bih sa Marantza PM 7200 na nešto starije poput njega. Vidim da ima solidnu phono sekciju, no značilo bi mi da je zvuk hladniji, detaljan bez prevelike topline.

Odgovori:
Objavio: Toxy
Datum objave: 08.svibanj.2018 u 09:42
To vjerojatno misliš na ovo...

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/technics-su-v9-oglas-24888029" rel="nofollow - https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/technics-su-v9-oglas-24888029

Kakav je zvuk pojačala tko će ti znati reći. Ako pojačalo nije refrešano kako ono ima zvuk u odnosu na orginal pitanje je obzirom na stanje elektronike unutra koja je ako ništa izraubana protekom vremena. To pojačalo je dosta tehnički kompleksno i ako nešto krene po zlu meštri ti neće biti oduševljeni popravkom istog...
Da je ovako zanimljivo, zanimljivo je i to im je bio neki top model integrirca u to vrijeme kada je Technics još bio inivativan i koliko toliko kvalitetan.
Osobno imam V8, koji je bio top model serije koja je prethodila ovoj. Nije mi jedino pojačalo pa ne berem brigu za kvarove, meni je osobno ljepše nego ovo koje se prodaje i nisam ga platio ni približno koliko se traži u oglasu za ovo pojačala tako da...
Ja bi prije uzeo s tehničke strane ovo pojačalo od Technicsa, premda je i ta cijena malo pa već dugo stoji u oglasu...

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/technics-su-8080-oglas-21877336" rel="nofollow - https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/technics-su-8080-oglas-21877336

Objavio: tatamata
Datum objave: 08.svibanj.2018 u 13:05
Ako si baš zapeo za Technics, SU-V8 je bolje pojačalo od te devetke (Toxy je to dobro primjetio), pogotovo SU-V8X. No sva ta pojačala su prilično slabunjava, najradije zaobići, osim u kolekcionarske i nostalgične svrhe.

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Datum objave: 08.svibanj.2018 u 15:38
Ne bih htio ovo napisati da sada ispadne da svoga konja hvalim, ali mislim da je ovo V8 najbolje od toga jer je još najjednostavnije napravljeno od svih ostalih bez nekih Technicsovih posebnosti...

Možda i kako se piše netu (premda na netu se piše i može pročitati svakakvih gluposti i pretjerivanja, ovo v9 i bolje svira od moje v8, ali to ti je s obzirom na protek godina dosta upitno...

Iskreno ovaj V8 ne zvuči nimalo slabašno i po kvaliteti izrade je dosta iznad ovih kasnijih Technicsa - u HiFi terminima bi mogli povesti cijelu filozofsku raspravu, ali ja ga zbog toga nisam ni uzimao...

Datum objave: 08.svibanj.2018 u 18:22
Fala na odgovoru.
Primjetio sam par Kenwooda 8100 i 8150, jedan je refrešan, jedan ne. Cijene se kreću između 200-300€.
Osim 907 ice koja je blizu 1000 eura.
Modeli su iz 70 ih no to vi bolje znate. Kako to kod vas kotira?

Datum objave: 09.svibanj.2018 u 08:27
A šta reći, očito si zapeo za neko vintage pojačalo...

Da li ćeš se time baš usrećiti je upitno, premda razumijem ako ti se ne sviđa taj zvuk koji Marantz ima...

Ukratko sukus priče bi bio ako već uzimaš staro pojačalo gledaj da ga dobiješ što jeftinije pa ako bude potrebe za nekim refreshom da ti ostane prostora, ali za to će ti trebati vremena i živaca jer dobrih meštar za to je na prste jedne ruke...

Ovo dva Kenwooda koja predlažeš su inače dobra oba pojačala (i meni bi bila zanimljiva), samo zub vremena i tako to, ali ako ti je OK cijena kupi uz ogradu za popravke. Za te pare je ionako novo sve u banani...

Eto sretno s kupnjom...

Datum objave: 09.svibanj.2018 u 17:16
Hvalana savjetu... Posjedujem već neke uređaje poput Revoxa b780 i nekoliko referentnih tunera, deck Pioneer ctf1250 i Technics rs b965 al moram priznat da se nisam usrećio u svemu. Dosta njih zahtjeva ozbiljne servise kojih je u nas sve manje, a ulaganje u kompletni refresh mi je preskupo.

Datum objave: 09.svibanj.2018 u 17:59
Nisu mi jasni ovi tipovi na njuškalu apropo Marantz PM 84, REFRESHANI JE 4000 kn, original 4100kn Pa zar ne bi trebao ovaj koji nije srrđen biti ispod 4000 kn.

Datum objave: 09.svibanj.2018 u 19:34
Originalno postano od strane člana: Duple Duple napisao:

Nisu mi jasni ovi tipovi na njuškalu apropo Marantz PM 84, REFRESHANI JE 4000 kn, original 4100kn Pa zar ne bi trebao ovaj koji nije srrđen biti ispod 4000 kn.
Ubodi to pojačalo dok ti da nisu uzeli ispred nosa dok se premišljaš. Jedno od boljih Marantzovih uradaka.

citirati ću moj post od prije otprilike 10 godina:
"Potraga za  dobrim pojačalom je poput  lova na soma kapitalca. Rijetko će tko bez nekog predznanja o ribičiji, bacivši udicu u neku obližnju baru, rječicu ili kanal za koji ne zna ni da li je i koliko dubok, sa neizabranim mamcem, sa početničkim priborom biti te sreće da ga ulovi, mada je naoružan strpljivošću i entuzijazmom. Za taj lov potrebno je neko predznanje, ribič mora imati predstavu o tome što lovi te gdje i kako se kapitalac lovi. Bez toga je vjerojatnost  ulova stare gume ili tenisice daleko veća od sretnog ishoda ribičije.
Poanta priče je da je za soma kapitalca potrebno biti ribič od kalibra koji zna što hoće, te je shodno tome potrebno biti i audiofil koji ima predstavu o tome što, gdje i kako hoće da bi upecao dobro pojačalo."

-------------

Datum objave: 09.svibanj.2018 u 20:03
Stari odveć filozofski. Ja sam plesač i sakupljač ploča, primarniji mi je nosač zvuka od uređaja mada volim i to staro smeče s patinom vremena.

Datum objave: 09.svibanj.2018 u 20:41
A već sam se spremao odgovoriti ti na tvoju nedoumicu glede cijena uređaja koje traže "tipovi" na Njuškalu, no tebi to izgleda ne treba, tako da gubim voljni moment. Nemoj cimat ljude tražeći odgovore koje ne trebaš.

-------------

Datum objave: 09.svibanj.2018 u 23:21
Svaki odgovor dobro dođe, pogotovo od onih koji znaju više o ciloj toj priči vezano uz staru željezariju.

Objavio: syss
Datum objave: 30.svibanj.2018 u 16:02
hu j :D

Objavio: Apparatus
Datum objave: 30.svibanj.2018 u 17:26
Originalno postano od strane člana: Duple Duple napisao:

Svaki odgovor dobro dođe, pogotovo od onih koji znaju više o ciloj toj priči vezano uz staru željezariju.
Evo ti onda dobronamjernog savjeta: radije zaobiđi ta pojačala. Bavim se audiom zamalo 40 godina i neću previše fulati kad kažem da je lakše sresti sjevernog međeda u Tanzaniji nego li dobro pojačalo u Technicsa. Zašto je tomu tako ne znam, a i sam se čudim. Napravili su odličnih gramofona, tunera, kazića, poneki CDP... Ali od pojačala su operirani.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Datum objave: 21.lipanj.2018 u 00:51
Kakav je Technics preamp su A6 iz ranih 80 ih?

Datum objave: 21.lipanj.2018 u 00:56
Jel to isto Technics konfekcija ili ipak te kombinacije preamp snagaš malo odskaču od ostalog što su tada radili?

Datum objave: 21.lipanj.2018 u 08:08
Technics top preamp/amp kombinacija o kojoj (ili kojima) govoriš, osim što je za ono doba impresivno izgledala, svira ko kuhana bukovina. Sad još obzirom na godine traži i restoraciju, što je neisplativo jer čemu prema tvorničkim speksima gurati nešto što ionako ne valja? Davno se frend ložio na to, napokon nabavio, pa mi sav zelen u faci govorio o prekrasnom izgledu i začudno lošem zvuku. Zatim smo kod njega slušali i vijećali, a bez odgovora i logičnog zaključka. Čudno, skreč, skreč... Pa je onda samim tim teško pretpostaviti kako je amp loš, a preamp kita cvijeća. Iskreno sumnjam. 77. put: kolega kloni se Technics pojačala za vlastito dobro.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Objavio: Gašo
Datum objave: 21.lipanj.2018 u 09:19
Duple jeogapatak, ostavi se Tachnicsa, ono malo što je valjalo bilo je Japan only i prodano u par komada.

Imaš na kupujemprodajem Kenwood Supreme 600 integralac, ako Barek to ne upikne, isplati se laktariti oko toga.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 21.lipanj.2018 u 13:11
Mda. Zbilja je teško vjerovati da im ovaj kopletić bajoslovne cijene ne valja, uključujući i pripadajuću amplifikaciju. Na Audioscope-u relativno nedavno prodavao se (vintage 1980.) za preko sto iljada eura. 
glup
MInt naravno, ali nerestoriran.

-------------

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 21.lipanj.2018 u 17:09
Ti bokca...sjećam se vremena kada si u Ilici (Panasonic/Technics) morao imat vezu da uopće dobiješ priliku da kupiš Technics. To su bila vremena kada se od prodaje hifi opreme moglo obogatit...haha

Objavio: zden
Datum objave: 21.lipanj.2018 u 18:05
Predhodnica  tom u ilici OTP grundig  , pa philips  na cvijetnom  no i još ranije  velebit s marantzom  e to je bila raskoš jedino si moral imat  tateka u nemčiji  i devizni da bi išta uplatio  a koštalo je ko mjesto u sv. Petra  a isporuka cca dva mjeseca  no izlog za  parenje okeca je bil ok . Još i dučan u martičevoj  za  wfaće  mislim da je i to bilo od velebita  no gadno su nas derali  s ciframa i kad to pričaš danas mladcima  gledaju kak da si opal s meseca haha

-------------
zden

Objavio: Kale.v.2.0
Datum objave: 22.lipanj.2018 u 09:20
A di je Poljopskrba u Varsavskoj, sa Sansuiem? Tada krajem 70tih sam se zaljubio na prvi pogled  Zaljubljen

i malo cijena iz tog doba

Objavio: zden
Datum objave: 22.lipanj.2018 u 11:01
Originalno postano od strane člana: Kale.v.2.0 Kale.v.2.0 napisao:

A di je Poljopskrba u Varsavskoj, sa Sansuiem? Tada krajem 70tih sam se zaljubio na prvi pogled  Zaljubljen

i malo cijena iz tog doba

Taj sam  pozabil  načisto  no cjenik  govori svehaha

-------------
zden

Objavio: Zmajz
Datum objave: 22.lipanj.2018 u 17:41
A Thorens gramofoni i Sound Wall zvučnici u Dalmatinsko (i Decca telkaći)j? Acoustic Research na Zrinjevcu? U Martićevoj Ferimport sa Wharfedale i Leak! Bilo je svega samo para nije bilo.

-------------
Vedran The Zmaj

Datum objave: 22.lipanj.2018 u 19:28
Para nije bilo pa je bilo parenja očiju. I ja sam pario bez para.

-------------

Datum objave: 22.lipanj.2018 u 19:43
ja sam tada slinio na walkmene

oni njihovi... brrrrr

Datum objave: 22.lipanj.2018 u 23:23
Davnih dana mojem najboljem frendu neki strikan iz Dojča (davni prijatelj njegovog oca došao u posjetu) donio na poklon Sony Walkman. Nismo se mogli načuditi kako je to čudo dobro sviralo. MIslim da je to Sony-jev najjači artikl u financijskom smislu sve do Plejstejšna. Ispazariše ga na milijune.

-------------

Datum objave: 23.lipanj.2018 u 00:04
ma panasonic je ima te *rije ono brutalne.

auto rew, skipanje trackova po glasnoći, vanjske "soft" tipke + osvjetljeni daljinac.

samo je koštao u vražju mater.

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net