Ispiši stranicu | Close Window

Koji amp na Opere Quinte SE

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14855
Datum ispisa: 25.rujan.2018 u 17:18
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Koji amp na Opere Quinte SE
Objavio: Deki777
Tema:: Koji amp na Opere Quinte SE
Datum objave: 18.svibanj.2018 u 21:26
Koji amp bi stavili na Opere Quinte SE osim Unison mašinerije.

Odgovori:
Objavio: ZlyM
Datum objave: 19.svibanj.2018 u 00:27
Densen DM 10 nedavno spomenut u dobre sh prilike, pod uvjetom da nije popravljan.

-------------
ProAc Response D15, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD

Datum objave: 19.svibanj.2018 u 09:03
Densen nisam imao prilike slusat. Pa nemogu ništa komentirat o njemu. A i čini mi se da je dotični Densen več poprilično u godinama

Objavio: jerga
Datum objave: 19.svibanj.2018 u 10:55
Densen DM 10 i mora biti u godinama jer se zadnji primjerci proizveli negdje oko 2000.godine. Ali tko ne zazire od godina dobiti će odlično pojačalo i zvuk kakav mogu samo sanjati za te pare.

Objavio: Doomsday
Datum objave: 19.svibanj.2018 u 13:27
Ne treba zazirati od starih pojačala, nego potruditi se uzeti na slušanje, ako je ikako moguće...

Pa ako zadovolji, to je to, uzet, i ako kasnije naletiš na meštra koji uredno, ali pazi, UREDNO može napraviti refresh, i imaš novca za to, odradiš, i dobiješ  još bolji zvuk, plus miran sljedećih 15-20 godina...

Kako nije bilo  skupo, ja sam osobno riskirao i uzeo kombo Sansui AU 217 + TU 217 sa kraja 70-tih, na neviđeno... To  je radilo OK, nisam imao love za refresh ali sam skupio za pregled, malo čišćenje i štimanje koje je odradio Kale, i hvala mu velika što je odvojio svog dragocjenog vremena za to, obzirom da je taj kombo daleko i kvalitetom i cijenom od recimo njegovih ljubljenih G receivera...

I zato, ako je kvalitetno pojačalo u pitanju, neovisno o godištu, daj mu šansu... Ako zadovolji u takvom stanju, ako je ispravno i po njemu nije prčkano, uzmi ga... Onda ga slušaj, i  ako imaš volje i novca za to,  pokušaj doć do KVALITETNOG meštra koji bi ti odradio potpuni refresh...

Naravno, ovo sve u slučaju da nemaš previše Vermis Audiophilicus (audiofilski crv) i nisi sklon čestim izmjenama komponenti... U tom slučaju, možda je bolje držati se novije produkcije koja se lako može prodati dalje u slučaju da crv brzo proradi...

smijeh

-------------
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...

Datum objave: 19.svibanj.2018 u 20:31
Nisam obozavatelj starih uređaja i izbjegavam ih u širokom luku
Mozda neki Karan bi dobro sjeo na Opere,ili Simaudio...

Datum objave: 20.svibanj.2018 u 22:53
Po spec. osjetljivost od 91dB daje nešto širi izbor pojačala, no nisi napisao jako bitnu stvar, koliko novaca si spreman dati? Pretpostavljam da SH nije isključen.

-------------

Datum objave: 21.svibanj.2018 u 06:54
Mislim dati do 2000eur max.
Osjetljivost opera quinta je nekih 89db.
To je najnovija quinta SE.
Njima treba neko transparentno,dinamično pojačalo po mom skromnom mišljenju.

Datum objave: 21.svibanj.2018 u 09:15
Išao bih rađe na SH robu do 5god starosti.

Objavio: Gašo
Datum objave: 21.svibanj.2018 u 10:58
Originalno postano od strane člana: Deki777 Deki777 napisao:

Njima treba neko transparentno,dinamično pojačalo po mom skromnom mišljenju.
A kome ne treba takvo pojacalo, ali i izvor?

Objavio: MATIJA
Datum objave: 21.svibanj.2018 u 12:27
a možda da se http://electron-audio.com/hr/index.html" rel="nofollow - tu pokušaš raspitat...

Datum objave: 21.svibanj.2018 u 14:37
Mimetism, Gryphon, Gamut, Sugden, Ayre, Simaudio Moon meni bi se to vrtilo po glavi da se odlučim za solid state.

-------------

Datum objave: 21.svibanj.2018 u 17:30
Te kombinacje si sve slusal s Operama?

Datum objave: 22.svibanj.2018 u 00:02
Nažalost ne. Nešto od spomenutih pojačala sam slušao, ali ne sa Operama. Čovjek u nekim fazama gleda u budućnost, i nastoji prikupiti što više kvalitetnih informacija (prvenstveno iz prve ruke) od ljudi kojima vjeruje, a zna da su istinski znalci i da podjednako doživljavamo hifi. Odatle moj izbor, a što se tiče konkretnih modela to su Sugden A21SE, Gamut Di150, Ayre AX7, Mimetism 15.2 . Ako je dobra interakcija sobe i zvučnika, vjerujem da bi sve nabrojeno zadovoljilo, a što je od toga najbolje (što se tebi najviše sviđa) morati ćeš otkriti sam. Nisam siguran koliko se uklapa u financijsku konstrukciju, ali radi se o ozbiljnom zvučniku, koji traži ozbiljnu amplifikaciju, ukoliko se želiš ozbiljno baviti hifi-jem. Ne žuri.

-------------

Objavio: thoree
Datum objave: 22.svibanj.2018 u 00:04
Poslusati mozda neki Yba amp? Hrpa je kombinacija tako da samo proba igra ulogu.

-------------
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.

Datum objave: 22.svibanj.2018 u 00:16
Hvala. Malo su mi navedena pojačala vam financijskog kruga. Nije da mi se zuri,imam solidno pojačalo tako da mogu polako trazit bolje. Al imat ću na umu navedeno pa ko zna...

Datum objave: 22.svibanj.2018 u 10:38
Yba svakako. Ne znamo sto imasbsad i kako ti to funkcionira.

Datum objave: 22.svibanj.2018 u 11:48
Ima trenutno Unison Unico 50.
Dobro to radi,nije da je nešto loše, ali ja bi da je još sve otvorenije i malo su previše za moj pojam povučeni visoki i malo srednji. Možda da idem na kakav lampaš...

Objavio: zed_alive
Datum objave: 22.svibanj.2018 u 13:30
Electron Red?

Objavio: parabolis
Datum objave: 22.svibanj.2018 u 13:40
Moj glas i preporuka ide definitivno za SugdenA21se, ima ga u second handu , doduse kako se pojavi tako brzo se i proda, malo procitati po netu, nigde niko nije nesto lose napisao, a opet mogu reci i da govorim iz iskustva posto imam stariji model koji predivno radi sa kef 103.4.

A i cenovno je tu negde oko 2000 evropljana!

-------------
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4

Datum objave: 22.svibanj.2018 u 14:45

Ima trenutno Unison Unico 50.
Dobro to radi,nije da je nešto loše, ali ja bi da je još sve otvorenije i malo su previše za moj pojam povučeni visoki i malo srednji. Možda da idem na kakav lampaš...
A dali je to sve samo zbog pojačala?  Dali su ti zvučnici zagrijani kako spada?  Dali znaš, odnosno dali si siguran kako bi trebali zvučati u odnosu na sad?

Datum objave: 22.svibanj.2018 u 14:52
Originalno postano od strane člana: parabolis parabolis napisao:

Moj glas i preporuka ide definitivno za SugdenA21se, ima ga u second handu , doduse kako se pojavi tako brzo se i proda, malo procitati po netu, nigde niko nije nesto lose napisao, a opet mogu reci i da govorim iz iskustva posto imam stariji model koji predivno radi sa kef 103.4.

A i cenovno je tu negde oko 2000 evropljana!
Zanimljivo kako taj Sugden nekima jako paše i sami vlasnici ga hvale, ja sam ga dozivio kao pojačalo s krasnim srednjima ali dosta suzdrzanom donjom lagom bez pravog udraca, sa lagano plošnom pozornicom, konstrukcijom i izvedbom vuce na diy.

Datum objave: 22.svibanj.2018 u 15:40
Zvucnici su stari pola godine, i ako se do sad nisu ugrijali neće nikad.Čuo sam ih s Unison secondom i srednji i visoki su bili jače izraženi al stage 3d, kontrola bassa ipak lošija. Ipak je to slabija klasa ampa od unica 50 i to se jasno čulo. Vrlina unica 50 je odlična 3d slika, kontrola bassa i naravno snaga. Mada secondo svira odlično u svojoj klasi.
Još mi preostaje isprobat neku drugu lampu na unicu prije zamijene. Trenutno je unutra TungSol ecc83.

Datum objave: 22.svibanj.2018 u 21:58

Zvucnici su stari pola godine, i ako se do sad nisu ugrijali neće nikad.Čuo sam ih s Unison secondom i srednji i visoki su bili jače izraženi al stage 3d, kontrola bassa ipak lošija. Ipak je to slabija klasa ampa od unica 50 i to se jasno čulo. Vrlina unica 50 je odlična 3d slika, kontrola bassa i naravno snaga. Mada secondo svira odlično u svojoj klasi.
Još mi preostaje isprobat neku drugu lampu na unicu prije zamijene. Trenutno je unutra TungSol ecc83.
Pola godine svakodnevne(tri ili vise sati) glasnije glazbe ili pola godine pomalo potiho?

Objavio: George
Datum objave: 22.svibanj.2018 u 22:00
Deki, vezano za tvoj uvodni post, mogu ti reći da sam imao i Simaudia i Karana i Krella i Accuphasea (tim redoslijedom), uz ogranicenje da su to bili uređaji  do tih 2000 Eura. Skuplje (5-10 000) nisam imao. Sretan da sam ih se rijesio (uz poprilican gubitak novaca, naravno) i sad imam nesto sto je ultrabestbuy na njuskalu ( ne moj naravno) : 
Kenwood Basic M2A (ja imam M2 bez A).
S njim tjeram talijanske trosistemske florstandere sa svilenim visokotoncem, polipropilenskim srednjetoncem i aluminijumskim bas drajverom. Dakle vrlo slicno tvojem.

Super brzo, zivo, zivo, transparetno pojacalo. Bez debelog (napumpanog) basa. I mnogovatno (200).

Datum objave: 22.svibanj.2018 u 22:06
Uzeo sam ih stare cetiri mjeseca al totalno pa nekorištene(provjereno 100%,)
Kod mene sviraju cca 4 sata dnevno.
Uglavnom sviraju na nekoj normalnoj glasnoci 68db. Mjerio sam.

Datum objave: 22.svibanj.2018 u 22:10
Da,uglavom izmjena skupljih komponenti daje rezultat gubljenja veči dio novca jer danas ako želiš prodat moraš dat dosta ispod cijene.

Datum objave: 22.svibanj.2018 u 22:24
Nisi me shvatio, tj. ja sam se krivo izrazio;
Kenwood bolje igra od bilo kojeg Simaudija iz serije 200/300/i3.3, od Accuphasea 2xx, krell kav300/400.
Nevezano za cijene, Kenwood bolje svira. Cijene sam samo naveo da vidis da ga mozes kupiti za beznacajne novce (par jačih rundi).
Ovi brand name jebači neka koštaju koliko hoće, ali poanta je da postoje no-name (Kenwood) uređaji koji su BOLJI. Čitajte malo Ilimzna po internetu ako nevjerujete meni.

Datum objave: 22.svibanj.2018 u 22:25
Originalno postano od strane člana: George George napisao:

Bez debelog (napumpanog) basa.

Oš reći da su upravo navedeni ampovi napumpavali bas? huh

Datum objave: 22.svibanj.2018 u 22:27
Vjerujem da dobro svira al opet ne bih da pojačalo zovem "deda"
Šala mala

Datum objave: 22.svibanj.2018 u 22:30
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Originalno postano od strane člana: George George napisao:

Bez debelog (napumpanog) basa.

Oš reći da su upravo navedeni ampovi napumpavali bas? huh

Krell je, Accuphase pomlao, Simaudio jako, a Karan niti malo. Karan ka180 superpošten u basu. Kao i Kenwood.
Inače Karana sam najteže prodao jer su mi govorili "to nema basa" :))

A i da pojsanim Krella; serije S- KAV-300-400 pumpaju atraktivnost i nisu bas hajfaj. a ono sto je fascinatno kod Krella, za samo malo povećanje cijene sa 2 na 5 tisuća Eura se dobije referentni hajfaj uređaj i to ne samo haj faj, nego i haj END.

Objavio: zuti mrav
Datum objave: 22.svibanj.2018 u 22:38
Moram priznat da su mi ovo neki novi pogledi na Krellove integrirce.

Datum objave: 22.svibanj.2018 u 23:09
Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Moram priznat da su mi ovo neki novi pogledi na Krellove integrirce.

Bogme i meni

Datum objave: 22.svibanj.2018 u 23:10
Morti integracija...Kenwood ima visoki damping faktor?

Datum objave: 23.svibanj.2018 u 16:46
George..Koji Karan je bio u pitanju? Mene zanima malo Karan 180mk2 integrirac

Objavio: Sten
Datum objave: 23.svibanj.2018 u 18:23
  Karan (mk2 ili mk3, ne znam više koji sam slušao doma, u dva navrata) je lagano povučeniji, laidback amp, tako da to ne bi bio sretan izbor.
 Opere iz naslova nisam slušao, ali sam imao doma na slušanju 3-4 modela (cca. 5 - 15k kuna) i u pravilu ih je "krasio" lagano povučeniji (topliji) zvuk. manje ili više. Je li to i kod ovog ne znam, ali ako je, i ako to "smeta" kod slušanja ... ja bih to prije zamijenio neutralnijim zvučnikom, nego tražio "kontru".

Ako to nije opcija ... pa netko će već nešto preporučiti (nešto već i je), ali osobno ne smatram to dobrim pristupom.

-------------
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)

Datum objave: 23.svibanj.2018 u 18:47
Nemam baš dojam da su ove quinte zatvorenijeg tipa. Jest da vuku malo na topliju stranu al s dobro pogodenim ampom prosvirale bi one samo tako.
Nisu u rangu od 5-15 tis. kuna,nek 30000.

Datum objave: 23.svibanj.2018 u 20:44
Evo iskustva iz prve ruke: slušao navedene zvučnike kod čovjeka jedno sat-dva. Pojačalo bilo Unison Sinfonia dakle cjevaš mislim 25W i to je sviralo do jaja. Prostorija i nije bila baš uzorna, ali čovo se potrudio izvući maximum iz onog što ima (stara kamena kuća, velik prostor) i ponavljam još jednom: zvuk takav da bih na njegovom mjestu nezainteresirano gledao oglase. Basa je bilo taman za toliki prostor dakle pojačalo manje snage krcalo prostor s lakoćom. Dakle snaga manje bitan čimbenik, kvaliteta pojačala na prvom mjestu. I da, ja bih opet tražio "starudiju" jer moja osobna iskustva sa starijim pojačalima su daleko pozitivnija od recentne proizvodnje. Naravno tu sam uračunao činjenicu da tako možeš za manje para dobiti puno kvalitetnije pojačalo. Čak i da financiraš refresh. Ali svatko je krojač svoje sreće.smijeh. Sretno

Datum objave: 23.svibanj.2018 u 20:46
Jeste li primijetili da se neke riječi automatski isprave na kao gramatički ispravne? Prije sam napisao sam zvucnici a izašlo: zvučnici...hmhm da vidimo sadhm

Definitivno autokorekcija.  A samo je žargon za zvučnike...jbte cenzure

Objavio: Sten
Datum objave: 23.svibanj.2018 u 20:58
Ne bih htio sad pogađati koliko su točno "gurnute u toplije". Samo mi Karan integrirac (mk3, sjetih se) ne zvuči baš kao dobra ideja u ovom slučaju. Meni je on zvučao toplo sa zvučnicima koji nisu vukli na toplo, tako da ...
 No, naravno, sigurno se i toj Operi može naći par, još ako se moguće i kabeli ubace u igru, no ...

Btw. 5-15k kuna je bilo skoro prije 15 godina, Tada im je top model (na odlasku) bio Caruso, kojeg sam slušao doma - vrlo povučeno, prije svega. Mislim da je koštao možda i više od navedenog.
 No nebitno sad, to ipak nema veze s ovim zvučnikom, kao ni npr. s njihovom Primom, koja mi je ostala i u najboljem sjećanju od Opera - da, malo toplija i povučenija, ali vrlo muzikalna i odmjerena. Da je bila samo malo prisutnija, vjerojatno bi tada i ostala u sistemu.
 Vjerujem da tako nekako zvuči i Quinta.

-------------
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)

Datum objave: 23.svibanj.2018 u 21:08
Hvala dečki na savjetima. Ovo s unison simphoniom ću definitivno uzet u obzir.

Datum objave: 23.svibanj.2018 u 21:12
Neznam koje drivere ima model Caruso. Quinta ima visokotonac Scanspeak,bass driveri Scanspeak a srednjotonac Seas. Naravno radeni po narudzbi Opere. Tako da....al opet ne sumnjam u kvalitetu.
Kutije su hebeno napravljene...ima tu potencijala.

Datum objave: 24.svibanj.2018 u 09:01
Nemoj nikako zaobici hrvatska Electron audio pojacala.

Datum objave: 24.svibanj.2018 u 09:06
Naravno da i to imam na umu. Hvala Gašo

Datum objave: 24.svibanj.2018 u 09:09
Idem na Multipak pa se nadam da će Electron imat prezentaciju svojih uređaja da poslušam malo.

Datum objave: 24.svibanj.2018 u 16:30
Ma uzmi to doma, tam na multipaku je vecina toga nagruvano, nemres puno toga cuti kak spada.

Datum objave: 24.svibanj.2018 u 16:35
Znam da je tam sve nagruvano. Al bar neki dojam da steknem. Bio sam pred dve godine na Multipaku i poslušao Electron u njihovoj sobi. Bili neki mali bookshelfi s minijaturnim ampom,sad neznam koji al dobro je to sviralo. Dal se zna bude li Unison imao prezentaciji na Multipaku?

Objavio: maltus
Datum objave: 24.svibanj.2018 u 18:02

Znam da je tam sve nagruvano. Al bar neki dojam da steknem. Bio sam pred dve godine na Multipaku i poslušao Electron u njihovoj sobi. Bili neki mali bookshelfi s minijaturnim ampom,sad neznam koji al dobro je to sviralo. Dal se zna bude li Unison imao prezentaciji na Multipaku?

Pa pitas Bozu obrva

-------------
Samo glazbu slusam :)

Datum objave: 24.svibanj.2018 u 21:09
Budem pitao

Datum objave: 25.svibanj.2018 u 09:34
Tema je odlicna, sa jos boljim sagovornicima, jedva cekam rezultate kupovine......bravo momci jos jednom, moze ovaj forum jos mnogo toga da iznedri.

P.S.
Posebno mi interesanntan post gde se spominje Kenwood. Jos jedna dokaz da stare mrge od opreme i dalje vrede.
Mozda da pokretac teme pocne da razmislja o starim Sansui pojacalima, naravno da ako kupi nesto tako, obavezan refresh kod znalca, a ovde ih ima....

-------------
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4

Datum objave: 27.svibanj.2018 u 17:13
Kad prodam Unison onda krećem u akciju kupnje.
Nekako me najviše vuče lampaško pojačalo. Imao sam jedno u zao mi što sam ga prodao.
Stari uređaji me ne zanimaju čak ni refresani.

Datum objave: 28.svibanj.2018 u 20:25
Samo daj, novi uređaji, pogotovo lampaški, pogotovo talijanski, će te sigurno služiti bez pogovora, jedan veci broj vremenskih jedinica, recimo sati.haha.
Samo ti uzivaj u plodovima svojih uvjerenja.

Stari uređaji imaju razlog zašto i danas rade, neki i bez potrebe za obnovom.

Datum objave: 28.svibanj.2018 u 20:37

Datum objave: 28.svibanj.2018 u 20:45
Pod svaku cijenu zelim pojačalo novije proizvodnje

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 28.svibanj.2018 u 22:25
Zvučnici o kojima se govori sigurno nisu dobar partner cijevnim SE pojačalima. Poznajem dobro Unison cijevnu gamu i ta pojačala uistinu dobro sviraju.
No to ovdje nije dovoljno....
Zvučnici su pravi trosistemski, dva basa u paraleli, 4 Ohma (što znaći da padaju na barem 3 Ohma), skretnica 18 dB - 12/12 Db - 18 Db što znaći da su isti pristojno nezgodan teret za pojačalo. Puni potencijal će isti pokazati uz kakvo vrhunsko solid state pojačalo.
No ako netko voli da se zvučnici ponašaju kao kakav mlitavi starkelja može pokušati s SE pojačalima. Imaš ton no zvučnik je klinički mrtav....haha

Datum objave: 28.svibanj.2018 u 22:34

Nije loš savjet.

Datum objave: 28.svibanj.2018 u 22:36
soundnewsdino
A šta bi ti prišrafio tim Quintama?

Datum objave: 28.svibanj.2018 u 22:43

soundnewsdino
A šta bi ti prišrafio tim Quintama?

Kao što sam napisao. Najbolji solid state koji si možete priuštiti. 100 kvalitetnih watta minimalno...

Datum objave: 28.svibanj.2018 u 23:04
neš se o 100+ (priuštivih) kvalitetnih wata ne piše van domene historije... haha

Objavio: Apparatus
Datum objave: 29.svibanj.2018 u 12:13
Poglavica Saundnjuz mudro besjedi.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Objavio: Carlito
Datum objave: 29.svibanj.2018 u 12:18
Hahaha...pa ti se vratio...
Znači referendum je uspio :)

-------------
Primare A30.2&PRE30, WADIA 321, CA 840C, Golden Ear Triton five

Datum objave: 29.svibanj.2018 u 12:51
Zdravo Karlo. Čitao sam tu i tamo temu "referendum" i mogu reći da je jako zabavno kad netko rasteže tvoju presonu forumom, a ti ne možeš ni odgovoriti. Da ne velim kako u svjetlu društvenih previranja kad nam referendumskim inicijativama papci žele sekularnu državu pretvoriti u vjersku, mic po mic, ali sigurno, "referendum" o nekom liku pa makar i u šali, dođe smiješan. Ipak, hvala svima. Toliko o tomu, a i ovo je previše.
haha

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Datum objave: 29.svibanj.2018 u 13:00
soundnewsdino
Daj neki konkretni primjer onda?

Datum objave: 29.svibanj.2018 u 13:04
Koliko si spreman platiti?

-------------

Datum objave: 29.svibanj.2018 u 13:31
Do kakvih 2000eur

Objavio: syss
Datum objave: 29.svibanj.2018 u 13:38
nije dosta.

Datum objave: 29.svibanj.2018 u 13:51

soundnewsdino
Daj neki konkretni primjer onda?

Poslao sam vam privatnu poruku prije nekog vremena u vezi toga...

Datum objave: 29.svibanj.2018 u 13:52
A to je moj limit. Ako bude sta bude,ako ne opet dobro. Ipak je ovo hobi a ne posao od kojeg zivim

Datum objave: 29.svibanj.2018 u 13:54
Da vidio sam PM. Al nije mi za taj uređaj.Hvala

Datum objave: 29.svibanj.2018 u 13:57
Ja bih na tvojem mjestu pikirao na onog Karanovog integrirca, kojega si ovdje spominjao. To su odlični uređaji.

-------------

Datum objave: 29.svibanj.2018 u 14:05
Apparatus
Ako bude prilike poslušat cu taj Karan.

Datum objave: 29.svibanj.2018 u 14:09

Da vidio sam PM. Al nije mi za taj uređaj.Hvala

Šteta...na papiru mi se čini da bi to bila odlična kombinacija. ...što je tu je..

Objavio: glava
Datum objave: 29.svibanj.2018 u 14:10
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

. Da ne velim kako u svjetlu društvenih previranja kad nam referendumskim inicijativama papci žele sekularnu državu pretvoriti u vjersku, mic po mic, ali sigurno

Izgleda da je boravak na razrijeđenom zraku u Tibetu napravio svoje.
Jesi se barem koji put podaprao tamo? Možda ti ličinke i amebe ušle kroz uvo pa svojim ganglijima ti preuzele mozak ..

Mislim... u trenutnim referendumskim inicijatiivama vidit da vjerska država preuzima sekularnu mogu samo posebno nadareni.
Inače ne zaboravi da si i sam vjernik. Vjeruješ da Bog ne postoji

Datum objave: 29.svibanj.2018 u 14:35
Glava, ako budeš dangubio na forumu, propustit ćeš molitvu.

-------------

Objavio: Edison
Datum objave: 29.svibanj.2018 u 14:36
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Mislim... u trenutnim referendumskim inicijatiivama vidit da vjerska država preuzima sekularnu mogu samo posebno nadareni.

A udruge koje predvode i provode te inicjative ispale su iz prkna koga?   mrgud

Objavio: zook
Datum objave: 29.svibanj.2018 u 14:42
Glava, ne zaboravi da je zajedljivost jedan od 17 katoličkih smrtnih grijeha. haha

-------------
đez je limunada

Objavio: glava
Datum objave: 29.svibanj.2018 u 15:01
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

A udruge koje predvode i provode te inicjative ispale su iz prkna koga?   mrgud

Obersnela ?
Jedino njegovo prkno je veliko da primi toliko ljudi ...
Barem polovica RI kulturne scene ( Let 3, Frljić itd) živi od uprknuća Obersnelu

Objavio: Edison
Datum objave: 29.svibanj.2018 u 15:11

Obersnela ?

Nisu.  haha
Gadjaj ponovo...

Objavio: Open Ear
Datum objave: 29.svibanj.2018 u 16:18

Citiraj Inače ne zaboravi da si i sam vjernik. Vjeruješ da Bog ne postoji

Vjerujem da nije sve tako crno bijelo. Ima tu i dosta nijansi. Pedesetak, pa i više.

-------------
If Less Is More... Nothing Is Everything

Objavio: MATIJA
Datum objave: 29.svibanj.2018 u 17:07
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Poglavica Saundnjuz mudro besjedi.

Oooo...zdravo druže, bilo je i vrijeme

Datum objave: 29.svibanj.2018 u 17:24
soundnewsdino
Papir svasta izdrzi

Datum objave: 29.svibanj.2018 u 17:44
A koje imate mišljenje o Krklecovom lampaškom pojačalu KT88 2x100w?

Datum objave: 29.svibanj.2018 u 19:35
Originalno postano od strane člana: parabolis parabolis napisao:

Tema je odlicna, sa jos boljim sagovornicima, jedva cekam rezultate kupovine......bravo momci jos jednom, moze ovaj forum jos mnogo toga da iznedri.

P.S.
Posebno mi interesanntan post gde se spominje Kenwood. Jos jedna dokaz da stare mrge od opreme i dalje vrede.
Mozda da pokretac teme pocne da razmislja o starim Sansui pojacalima, naravno da ako kupi nesto tako, obavezan refresh kod znalca, a ovde ih ima....

Naravno da je i sansui izvrstan par takvim zvucnicima. Nisam mu htio predloziti onu 907-icu na njuskalu koji je izvrsna prilika i cuvam ga za sebe
Nije ni DR ni MR nego obicni i , al svejedno mislim da bi trebao ici u thread dobre SH prilike. Ne zato sto je jeftin jer se cini da nije al je dobra prilika samo zato sto se pojavio u SH.

Datum objave: 29.svibanj.2018 u 21:14

soundnewsdino
Papir svasta izdrzi

To se samo tako kaže. ...zlatni_zub
Profesionalac sam i imam pristup hrpi opreme. Nebih htio zvučati kao Shushurin no za veliki postotak kombinacija znam unaprijed kako će svirati iili neće funkcionirati. Ok...uvijek me nešto može iznenaditi no to se sve rijeđe događa...mig

Datum objave: 29.svibanj.2018 u 21:20
Originalno postano od strane člana: Open Ear Open Ear napisao:

Vjerujem da nije sve tako crno bijelo. Ima tu i dosta nijansi. Pedesetak, pa i više.

u teološkom smislu, definitivno. u jednom drugom smislu pak, slično je kao i u audiu. ima ljudi koji čuju...i onih koji ne. plus, svodi se do koje gornje frekvencije si limitiran

Datum objave: 30.svibanj.2018 u 00:49
ma čak mislim da ni wati tu ne igraju toliko ulogu koliko dumping faktor... treba ipak zauzdat tu masu membrani.

naravno solid state mora biti u igri, ali sama snaga mislim da i nije tako primarna.

Datum objave: 30.svibanj.2018 u 21:12
Ma nisu oni tako zahtjevni.

Datum objave: 30.svibanj.2018 u 22:29
ha gle dobro ti je dino reko:

Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Zvučnici su pravi trosistemski, dva basa u paraleli, 4 Ohma (što znaći da padaju na barem 3 Ohma), skretnica 18 dB - 12/12 Db - 18 Db što znaći da su isti pristojno nezgodan teret za pojačalo. Puni potencijal će isti pokazati uz kakvo vrhunsko solid state pojačalo.
No ako netko voli da se zvučnici ponašaju kao kakav mlitavi starkelja može pokušati s SE pojačalima. Imaš ton no zvučnik je klinički mrtav....haha

nije ovo za labavo.

Datum objave: 30.svibanj.2018 u 23:07
Originalno postano od strane člana: syss syss napisao:

nije ovo za labavo.

Izuzetno cijenim soundnewsdino-ovo mišeljnje, ali cijenim i Jergino mišljenje, a on je u ovoj temi na 4. strani iz prve ruke ispričao iskustva sa Unison Sinfonia lampašem, i to veoma pozitivna. Tako da ipak zeca treba dovesti na ražanj, odnosno poslušati kombinacije (ako je to moguće) koje potencijalnog kupca najviše zanimaju.

-------------

Datum objave: 30.svibanj.2018 u 23:21
ako je moguće - svakako treba probati što više, ali ako nije, onda rađe na sigurno ići.

Objavio: goran st
Datum objave: 30.svibanj.2018 u 23:28
Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

Originalno postano od strane člana: syss syss napisao:

nije ovo za labavo.

Izuzetno cijenim soundnewsdino-ovo mišeljnje, ali cijenim i Jergino mišljenje, a on je u ovoj temi na 4. strani iz prve ruke ispričao iskustva sa Unison Sinfonia lampašem, i to veoma pozitivna. Tako da ipak zeca treba dovesti na ražanj, odnosno poslušati kombinacije (ako je to moguće) koje potencijalnog kupca najviše zanimaju.
Ako je pogonio Wilsone Watt/Puppy  od Whitefaca onda ne vidim problema kod spomenutih Opera,mislim da su driveri isti kao i kod mojih Seconda samo za broj više (ako govorimo o starom modelu)

edit:vidjeh da se radi o novoj SE seriji

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Datum objave: 30.svibanj.2018 u 23:34
a evo i njega

Datum objave: 30.svibanj.2018 u 23:40
Joj ljudi aj nemojte trkeljat...
Koji crni Watt/Puppy i pokretanje s 18 ili 20 Watta SE cijevnim pojačalom. Zvučnik pada ispod 2 Ohma  i to u basu.
Je....nešto je sviralo ali gdje je to od "pokretanja"...

Datum objave: 30.svibanj.2018 u 23:43
ma uopće razgovarat o pokretanju 8 drivera sa nekim sitnim watima je smiješno.

meni barem.

Datum objave: 30.svibanj.2018 u 23:52
Fakat trkeljate.

Nevjerojatno je koliko kvalitetna informacija NE ostaje u glavama ljudi.

Dali ste svjesni da wati sami za sebe nista ne govore o kvaliteti

Dali ste svjesni da finalni rezultat ovisi o skladu pojacala kao pokretaca i zvucnika kao reaktivnog elektromehanickog sustava.

Damping faktor(u formuli su kontankti i kablovi) uvjetuje elektromehanicko(timeni akusticko) ponasanje zvucnickog sustava (naglasak na to da se radi o su-sta-vu, organizmu).

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 30.svibanj.2018 u 23:59
Uvijek isto, no nema veze, valjda će čovjek pored solid-state probati i lampe ako ga interesiraju, neovisno o smijehu i trkeljanju.

-------------

Datum objave: 31.svibanj.2018 u 00:03
a reci gašo da nije tak... nemreš pokretat tolike spikere sa par watta. mislim možeš da, ali ćeš imat response time mrtve mačketine.

Datum objave: 31.svibanj.2018 u 00:07
Osobno bi preporucio zaista kvalitetno solid state pojacalo, ne previsokog damping faktora, moguce low feedback ili no global feeback dizaj u A klasi. Takvo pojacalo ce moci pokrenuti zvucnik, i nece se previse uzrujati ako gleda u kompliciranu impedancu.

Naravno to moze biti i slicno tome koncipiran lampas. Dakle da nije niti previse labilan, niti previse krut i nervozan u htjenju da ispravi sve što osjeti na svom izlazu.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2

Objavio: alexatpos
Datum objave: 31.svibanj.2018 u 00:17
Link na temu, (lampaska pojacala i zvucnici) posebno pogledati postove 'atmaspher a' (konstruktor i vlasnik atmasphere a)

https://forum.audiogon.com/discussions/tube-amps-and-speaker-ohms" rel="nofollow - https://forum.audiogon.com/discussions/tube-amps-and-speaker-ohms

Datum objave: 31.svibanj.2018 u 07:13
probaj ako mozes sto vise kombinacija, i na kraju krajeva -------veruj sebi i svojim usima, forum ti moze dati osnovne smernice, i nish vishe.......sto je ujedno i legitimno ....ali svoje usi i vugla, i slusaj,slusaj alusaj, analiziraj....zahebi dumpimg faktore, pad omaze, osetljivost i itd....sve je to oke, ali na papiru.

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net