Ispiši stranicu | Close Window

Opera Consonance Linear A 100

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14863
Datum ispisa: 10.prosinac.2018 u 18:25
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Opera Consonance Linear A 100
Objavio: andy_0702
Tema:: Opera Consonance Linear A 100
Datum objave: 08.lipanj.2018 u 23:12
bok svima,

pošto sam u potrazi za solid state pojačalom naletio sam na ovo gore navedeno iz naslova.

Zvučnici su kef ls  50 .. inače poslušao sam hegel h90 i hegel rost pojačalo kao i slabiji model 70. 
Nažalos model 80 nije više dostupan.. Iako su na netu hegeli nahvaljeni kao super kombinacija za kefa model 90 se nije nešto iskazao.. da li je razlog što nije dokraja usviran ne znam.. rost je bio bolji partner ali ni on mi nije zvučao kao da sa lakoćom drive-a kefa ... 

ION mono blokovi su se pokazali kao najbolji par...

problem samo nastaje jer ako se odlučim na ION onda bi išao na sereo varijantu ali opet bi morao kupovati pretpojačalo... 
Ovo pojačalo iz naslova mi zvuči kao zanimljiva alternativa i tko zna možda i može biti dobar partnert kefu...

Odgovori:
Objavio: Gašo
Datum objave: 09.lipanj.2018 u 09:23
Pa nemoj da te cinjenica sto na IONe trebas preamp sprecava da uzmes tu kombinaciju. Electron audio ima izvrsna pretpojacala

Sad tu neki kineski potencijalni poluproizvod ulazi u opciju, kako uopce radis neku selekciju?

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2

Objavio: Sten
Datum objave: 09.lipanj.2018 u 10:09
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

... Electron audio ima izvrsna pretpojacala... 
Gdje se to može vidjeti? Na njihovoj stranici nema.

-------------
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 11:44
Selekciju radim da gledam po netu malo testove i same karakteristike uređaja  i pogledam da li je to dobavljivo ... 
npr. njemački Audio časopis je radio usporedni test Cambridge CXA80 , Rega Elex-R, AMC XIA 150 i i Opere. I opera je bila pobjednik testa...

( http://www.opera-consonance.com/review%20pic/2015/A100linear.pdf" rel="nofollow - http://www.opera-consonance.com/review%20pic/2015/A100linear.pdf )

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 11:46
A ION mi je definitivno u ozbiljnoj kombinaciji mada još nisam dobio ponudu za njihovo stereo pojačalo....

Objavio: zed_alive
Datum objave: 09.lipanj.2018 u 11:50
Originalno postano od strane člana: andy_0702 andy_0702 napisao:

Selekciju radim da gledam po netu malo testove i same karakteristike uređaja  i pogledam da li je to dobavljivo ... 
npr. njemački Audio časopis je radio usporedni test Cambridge CXA80 , Rega Elex-R, AMC XIA 150 i i Opere. I opera je bila pobjednik testa...

( http://www.opera-consonance.com/review%20pic/2015/A100linear.pdf" rel="nofollow - http://www.opera-consonance.com/review%20pic/2015/A100linear.pdf )

Sam ti vjeruj testovima...i sretno ti bilo.

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 12:02
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

kad nešto gledam onda imam određene parametre i filtere.

jedan od njih je da pogledam testove , vidim da li mi je uopće prihvatljivo i dobavljivo, nakon toga poslušam kombinaciju i odlučim.
kao što vidiš pitam malo i na forumu da li je netko imao iskustva sa dotičnim i tako...

znači nije rječ o slijepom vjerovanju testovima nego o jednom o parametara u selekciji  :-)

Objavio: parabolis
Datum objave: 09.lipanj.2018 u 14:48

kad nešto gledam onda imam određene parametre i filtere.

jedan od njih je da pogledam testove , vidim da li mi je uopće prihvatljivo i dobavljivo, nakon toga poslušam kombinaciju i odlučim.
kao što vidiš pitam malo i na forumu da li je netko imao iskustva sa dotičnim i tako...

znači nije rječ o slijepom vjerovanju testovima nego o jednom o parametara u selekciji  :-)

...po meni jedini i pravi put, ako vec nisi cuo nesto sl, ili isao na slusanje, srecno, lepe muke,,,,,uzivaj u buducoj opremi koja je inace do 00.....cool

-------------
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 15:23

[/QUOTE]
...po meni jedini i pravi put, ako vec nisi cuo nesto sl, ili isao na slusanje, srecno, lepe muke,,,,,uzivaj u buducoj opremi koja je inace do 00.....cool
[/QUOTE]

pa čuo sam ja dosta toga.. ali uvijek poslušam nešto novo...  a i nešto te zantrigira da poslušaš...

moram priznati da ne kužim šta si mislio reći sa ovim  "opremi koja je inace do 00....."

:)

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 17:02

[/QUOTE]

pa čuo sam ja dosta toga.. ali uvijek poslušam nešto novo...  a i nešto te zantrigira da poslušaš...

moram priznati da ne kužim šta si mislio reći sa ovim  "opremi koja je inace do 00....."

[/QUOTE]

"opremi koja je do jaja"da

-------------
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 17:18
Originalno postano od strane člana: parabolis parabolis napisao:

[/QUOTE]

[/QUOTE]

ma zbunilo me što to po meni i nije baš "oprema do jaja"  ;-)
po meni je to jedan normalan setup... ništa posebno kakve imaju ljudi na ovom forumu :-)

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 17:38

[/QUOTE]

ma zbunilo me što to po meni i nije baš "oprema do jaja"  ;-)
po meni je to jedan normalan setup... ništa posebno kakve imaju ljudi na ovom forumu :-)

[/QUOTE]

u pravu si, ljudi ovde imaju skuplje sisteme, ali ovaj tvoj buduce setup je zlatna srednja klasa, barem po meni, znaci za taj novac dobijas odlican sistem, tj kvalitetan hi fi zvuk...sto se vise penjes, vise ti treba novaca, a sve manje zvuka dobijas...ako me razumes sto zzelim reci...ali opet svako ima svoje misljenje...

-------------

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 17:43

Oprema koja je do jaja glup
Jel to ona koja, kad ju staviš na pod, ti doseže do jaja? haha

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 17:52

Oprema koja je do jaja glup
Jel to ona koja, kad ju staviš na pod, ti doseže do jaja? haha

hm

-------------

Objavio: Apparatus
Datum objave: 09.lipanj.2018 u 18:58

...sto se vise penjes, vise ti treba novaca, a sve manje zvuka dobijas...ako me razumes sto zzelim reci...ali opet svako ima svoje misljenje...
Ovo si provjerio u praksi? Ili samo nagađaš i baviš se urbanom mitologijom? Pretpostavljam da je na prvo pitanje odgovor ne, a na drugo da.

Možeš biti sasvim siguran da, praktički bez bilo kakve iznimke, zvučnik od 200 000 kuna radi potpuno neusporedivo bolje od zvučnika za 20 000 kuna. Izvan svake sumnje. Radi li zvučnik od milijun kuna neusporedivo bolje od zvučnika za 200 000 kuna? Možeš biti sasvim siguran. Radi li zvučnik od dva milijuna neusporedivo bolje od onoga za milijun? Ne bih stavio ruku vatru t.j. vjerojatno ne, a i jako je malo takvih uopće. Dakle, vjerojatno ta priča da se mali pomaci plaćaju enormnim novcima drži vodu, ali negdje tamo... financijski jako daleko.

U svakom slučaju nitko na forumu, a i puno šire i dulje , nema tih para za audio i za provjeru navedenog pa nitko ne može biti ni decidiran oko toga.

P.S. I dajte se malo potrudite oko kvotanja jer ovo izgleda komično. Hvala.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 19:47
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

...sto se vise penjes, vise ti treba novaca, a sve manje zvuka dobijas...ako me razumes sto zzelim reci...ali opet svako ima svoje misljenje...
Ovo si provjerio u praksi? Ili samo nagađaš i baviš se urbanom mitologijom? Pretpostavljam da je na prvo pitanje odgovor ne, a na drugo da.

Možeš biti sasvim siguran da, praktički bez bilo kakve iznimke, zvučnik od 200 000 kuna radi potpuno neusporedivo bolje od zvučnika za 20 000 kuna. Izvan svake sumnje. Radi li zvučnik od milijun kuna neusporedivo bolje od zvučnika za 200 000 kuna? Možeš biti sasvim siguran. Radi li zvučnik od dva milijuna neusporedivo bolje od onoga za milijun? Ne bih stavio ruku vatru t.j. vjerojatno ne, a i jako je malo takvih uopće. Dakle, vjerojatno ta priča da se mali pomaci plaćaju enormnim novcima drži vodu, ali negdje tamo... financijski jako daleko.

U svakom slučaju nitko na forumu, a i puno šire i dulje , nema tih para za audio i za provjeru navedenog pa nitko ne može biti ni decidiran oko toga.

Nisam se uverio ja licno, ali par dobrih prijatelja jeste.
Sto je meni dovoljan razlog da to i prenesem.
Nema urbane legende ili mita, to je jednostavno tako, hteo ti to da priznas ili ne.Nema potrebe od ove price praviti bauk.
Stari dobri red devil.

glup

-------------

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 20:15
Mali off :

Treba su cuti modifikovani Quad 405.2 (Keith Snook mod).
Za malo para puno muzike.
Sa dobrim preampom, ili pasivom, svejedno je sasvim.
Preporuka.
Doduse treba imati dobog majstora koji to sve dobro poslozi.

-------------

Objavio: zuti mrav
Datum objave: 09.lipanj.2018 u 20:19

Nema urbane legende ili mita, to je jednostavno tako, hteo ti to da priznas ili ne.Nema potrebe od ove price praviti bauk.
Stari dobri red devil.

glup
Bilo bi možda zdravije pričat o stvarima u koje si se uvjerio lično.obrva

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 20:21

Stari dobri red devil.

glup
Samo ti mantraj zajedno s drugarima. Tako je jeftinije.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Objavio: tatamata
Datum objave: 09.lipanj.2018 u 20:28

To uglavnom drži vodu. Kažem uglavnom, stoga što to u nekim slučajevima i nije tako. Da je tako kako kažeš, bilo bi dovoljno reći cijenu zvučnika i složiti ih i vrstu i znaš da zvučnik od 11 000 kn svira lošije od onog od 13 000 Kn i bolje od onog od 10 000.
Ako audiofila zanima isključivo kvaliteta zvuka, nastojati će izbjeći plaćanje 6 politura makasara, VAF, dizajnerske akrobacije, Zvučnik od dva miliona kuna neodoljivo podjeća na čekić sa drškom ukrašenom Svarovski kristalima, a u biti je u biti samo alat, baš kao i zvučnik. To su priče koje se prodaju budalama (po mom skromnom mišljenju) a ne audiofilima koji ganjaju dobar zvuk. A Aidu nisam dobro čuo (mada sam iskreno nastojao slušati) vjerojatno zbog toga što su mi se od cijene začepile uši. Stoga se moja opservacija da je SF tek novijom gamom zvučnika a koju su izbacili poslije Aide pronašao dobar zvuk, koji ne nosi više sa sobom prepoznatljivu boju Sonusa, nego boju dobrog zvuka, može i uvjetno shvatiti. 
Mojih pet lipa.
ps:
pogledati još i http://audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=12806&KW=Aida&PID=418750&title=sonus-faber-aida#418750" rel="nofollow - ovdje

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 20:30
Bilo bi možda zdravije pričat o stvarima u koje si se uvjerio lično.obrva
[/QUOTE]

Mislim da je svejedno, nema lazi i nema prevare, ako na to ciljas.a  ni teorije zavere.

-------------

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 20:34

Stari dobri red devil.

glup
Samo ti mantraj zajedno s drugarima. Tako je jeftinije.
ako slusanjemuzike smatras mantranjem, onda mi nastavljamo sa tom disciplinom. nemaju svi novaca da odmah uskoce u ferari, nego postepeno dolaze do zeljenog cilja...godinama i mukotrpno.a samim tim i iskustvo se polako gradi i stice.

-------------

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 21:34

ako slusanjemuzike smatras mantranjem, onda mi nastavljamo sa tom disciplinom. nemaju svi novaca da odmah uskoce u ferari, nego postepeno dolaze do zeljenog cilja...godinama i mukotrpno.a samim tim i iskustvo se polako gradi i stice.
Slušanje glazbe jest suština i ako se to negdje usput izgubi (događalo se mnogima u žaru audiopilia nervosa-e) onda audio gubi svaki smisao. Uopće to nisam spominjao. Govorio sam o tom neprestanom ponavljanju besmislene priče kako svaka hifa koja prosječnom čovjeku koji ne živi u razvijenom gospodarstvu i nema solidnu plaću (ili ofucano: lik s "ovih prostora") ne vrijedi novaca samo zato jer si je navedeni ne može priuštiti.

Dakle, kako rekoh, to da se mali pomaci plaćaju nenormalno, visokim iznosima (čak možda i eksponencijalno) vjerojatno stoji, ali u nekom drugom cjenovnom razredu o kojemu na ovom forumu nema smisla govoriti. Osim kad se nešto takvo tek spomene poput kurioziteta.

-------------

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 21:54

Slušanje glazbe jest suština i ako se to negdje usput izgubi (događalo se mnogima u žaru audiopilia nervosa-e) onda audio gubi svaki smisao. Uopće to nisam spominjao. Govorio sam o tom neprestanom ponavljanju besmislene priče kako svaka hifa koja prosječnom čovjeku koji ne živi u razvijenom gospodarstvu i nema solidnu plaću (ili ofucano: lik s "ovih prostora") ne vrijedi novaca samo zato jer si je navedeni ne može priuštiti.

Dakle, kako rekoh, to da se mali pomaci plaćaju nenormalno, visokim iznosima (čak možda i eksponencijalno) vjerojatno stoji, ali u nekom drugom cjenovnom razredu o kojemu na ovom forumu nema smisla govoriti. Osim kad se nešto takvo tek spomene poput kurioziteta.
NIsam ni ja o tome pricao. ali je vecina na to osudjena, takva nam je kupovna moc.
Ako je cenovni rang ovog foruma na visem nivou  tj zalazi u skuplji segment, kao sto ti tvrdis, onda se ja izvinjavam sto sam izneo svoj stav i misljenje koje se ne podudara sa tvojim, zasto se onda proizvode dac converteri Audioperformanc manufakture i prodaju se kao second hand za celih 130e.zasto se ne ide na dac conv koji su skuplji,  i itd.

-------------

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 21:56
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

To uglavnom drži vodu. Kažem uglavnom, stoga što to u nekim slučajevima i nije tako. Da je tako kako kažeš, bilo bi dovoljno reći cijenu zvučnika i složiti ih i vrstu i znaš da zvučnik od 11 000 kn svira lošije od onog od 13 000 Kn i bolje od onog od 10 000.
Pa 5 lipa i jest pravo da ti kažem.
haha
Audio nije aritmetika, ali cijene su itekako pokazatelj kvalitete, barem u najvećem broju slučajeva. Ja nisam govrio o izuecima koji uvijek postoje, doduše jako rijetko, već o pravilu. A pravilo jest da se za zaista odličan zvuk (namjerno ne kažem vrhunski) treba momački isprsiti. Što se više prsiš, bolji zvuk imadeš. Mogu samo apstrahirati gdje ta priča polako završava i gdje počinje ono Parabolisovo o malim pomacima za ogromu lovu. Što ja znam? Nakon 2 milijuna kuna? Za cijeli sustav, naravno.
haha

-------------

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 22:10

zasto se onda proizvode dac converteri Audioperformanc manufakture i prodaju se kao second hand za celih 130e.zasto se ne ide na dac conv koji su skuplji,  i itd.
Ne proizvode se, to ti je netko lagao. Nisu se ni proizvodili, izuzev nekoliko kratkih epizoda. A bili su jeftini jer te lokalni wannabe audifili, kad im spomeneš više od 200€, gledaju kao da si poludio, a onda počnu zavijati poput ranjenog kurjaka.
Za neku vrhunsku klasu nije bilo resursa, a još je manje bilo kupaca.

-------------

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 22:11

zasto se onda proizvode dac converteri Audioperformanc manufakture i prodaju se kao second hand za celih 130e.zasto se ne ide na dac conv koji su skuplji,  i itd.
Ne proizvode se, to ti je netko lagao. Nisu se ni proizvodili, izuzev nekoliko kratkih epizoda. A bili su jeftini jer te lokalni wannabe audifili, kad im spomeneš više od 200€, gledaju kao da si poludio, a onda počnu zavijati poput ranjenog kurjaka.
Za neku vrhunsku klasu nije bilo resursa, a još je manje bilo kupaca.
to ti i kazem....
vrtis se u krug sa svojim razmisljanjima i iznosenjem stavova, tj pricas onakio u kojem smeru vetar duva.meni je to okej, takav si , ali nemoj onda drugima da implementiras svoje stavove koji ne piju vodu u vecini slucajeva.jer to je pogresno i nije objektivno.

-------------

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 22:11

Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Pa 5 lipa i jest pravo da ti kažem.
haha
Audio nije aritmetika, ali cijene su itekako pokazatelj kvalitete, barem u najvećem broju slučajeva. Ja nisam govrio o izuecima koji uvijek postoje, doduše jako rijetko, već o pravilu. A pravilo jest da se za zaista odličan zvuk (namjerno ne kažem vrhunski) treba momački isprsiti. Što se više prsiš, bolji zvuk imadeš. Mogu samo apstrahirati gdje ta priča polako završava i gdje počinje ono Parabolisovo o malim pomacima za ogromu lovu. Što ja znam? Nakon 2 milijuna kuna? Za cijeli sustav, naravno.
haha

Sam bu ti neki lovator kojem je tvoj sistem kikiriki tvrdio da je to bulšit, i da tek kod njegovog cjenovnog razreda počinje igranka.

Stara narodna, cigo svoga konja hvali.

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 22:18
Sva sreća da ovdje nema takvih, jer bih se namrtvo isfrustriro.
haha

-------------

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 22:21

to ti i kazem....
vrtis se u krug sa svojim razmisljanjima i iznosenjem stavova, tj pricas onakio u kojem smeru vetar duva.meni je to okej, takav si , ali nemoj onda drugima da implementiras svoje stavove koji ne piju vodu u vecini slucajeva.jer to je pogresno i nije objektivno.
A što da ti ja sad kažem? Kad nisi sposoban razumijeti jednostavan tekst na srodnom jeziku. 

-------------

Objavio: Edison
Datum objave: 09.lipanj.2018 u 22:24

Mali off :

Preporuka.

Ja nemam dobrog majstora pa sam to poslozim. Dakle, slusao sam originalne Quad 405 i 405-II u njihovo vrijeme. Slusao sam kasnije obnovljene uredjaje od dobrih majstora. I sam sam popravio jednog kojeg je vlasnik dobar prijatelj.

Sam sam slozio 405 prema originalnoj shemi, prema preporukama Bernda Ludwiga i prema modifikacijima Keitha Snooka. Obje ove zadnje modifikacija jos su uvijek kod mene, jedna je skutijana, a druga su samo plocice pojacala. Mozda uskoro slozim jos jednog po vlastitoj modifikacij koja bi isla negdje izmedju ova dva spomenuta autora.

Evo mog pojacala i originala na njemu...

... moje pojacalo...

... a ovako to izgleda ispod poklopca...

Dakle, moje pojacalo ima puno bolje napajanje od originala, toroid od 300VA, dva greca od 35A, 40.000uF kondenzatora. Dobar dio dijelova na plocici je bolji od originalnih dijelova, izlazni tranzistori su bolji i jaci. Hladnjaci su veci, a ugradjena je i zastita za zvucnike. Kablaza je bolja nego u originalnom pojacalu. Ulazni OPA je moderniji i bar 20x skuplji od originalnog. Koristeni su silver mica kondenzatori... Moje pojacalo ima i prekidac za ukljucivanje, sto original nema. Nisam stedio...  mig

A sad o zvuku. Moje pojacalo svira bolje od originalnog i od originalnog i svjeze obnovljenog. No, iako su sva ta pojacala dobrog zvuka, nisu nista vise od toga. Jednostavno, prosjecna pojacala - prosjecno dobrog zvuka. Cuo sam, slozio sam, i imam pojacala koja su puno bolja od svih tih Quadova koji su mi prosli kroz ruke. Tek toliko da se ne zanosimo...

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 22:28

to ti i kazem....
A što da ti ja sad kažem? Kad nisi sposoban razumijeti jednostavan tekst na srodnom jeziku. 
Razumem ja sasvim dobro, a razumem i to da materiju posmatras sa visine, sto opet navodim da nije objektivno.slozio se ti ili ne.

-------------

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 22:32
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Mali off :

Preporuka.

Ja nemam dobrog majstora pa sam to poslozim. Dakle, slusao sam originalne Quad 405 i 405-II u njihovo vrijeme. Slusao sam kasnije obnovljene uredjaje od dobrih majstora. I sam sam popravio jednog kojeg je vlasnik dobar prijatelj.

Sam sam slozio 405 prema originalnoj shemi, prema preporukama Bernda Ludwiga i prema modifikacijima Keitha Snooka. Obje ove zadnje modifikacija jos su uvijek kod mene, jedna je skutijana, a druga su samo plocice pojacala. Mozda uskoro slozim jos jednog po vlastitoj modifikacij koja bi isla negdje izmedju ova dva spomenuta autora.

Evo mog pojacala i originala na njemu...

... moje pojacalo...

... a ovako to izgleda ispod poklopca...

Dakle, moje pojacalo ima puno bolje napajanje od originala, toroid od 300VA, dva greca od 35A, 40.000uF kondenzatora. Dobar dio dijelova na plocici je bolji od originalnih dijelova, izlazni tranzistori su bolji i jaci. Hladnjaci su veci, a ugradjena je i zastita za zvucnike. Kablaza je bolja nego u originalnom pojacalu. Ulazni OPA je moderniji i bar 20x skuplji od originalnog. Koristeni su silver mica kondenzatori... Moje pojacalo ima i prekidac za ukljucivanje, sto original nema. Nisam stedio...  mig

A sad o zvuku. Moje pojacalo svira bolje od originalnog i od originalnog i svjeze obnovljenog. No, iako su sva ta pojacala dobrog zvuka, nisu nista vise od toga. Jednostavno, prosjecna pojacala - prosjecno dobrog zvuka. Cuo sam, slozio sam, i imam pojacala koja su puno bolja od svih tih Quadova koji su mi prosli kroz ruke. Tek toliko da se ne zanosimo...

Isticem recenicu : "za malo para puno dobrog zvuka".
Polovan Quad 405.2 se moze kupiti za nekih 200 i kusur eura, modifikacija me je kostala oko 120e.Zbir je sve oko 320-350e.Na to sam mislio!!!

-------------

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 22:41

Polovan Quad 405.2 se moze kupiti za nekih 200 i kusur eura, modifikacija me je kostala oko 120e.Zbir je sve oko 320-350e.Na to sam mislio!!!

Slazem se. Za nevelik novac, pristojno pojacalo.

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 22:46
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Slazem se. Za nevelik novac, pristojno pojacalo.

O tome i pricam .

Kada sam kupio Sugden a 48 mkIII, pozvao sam jednog prijatelja na casicu razgovora i slusanje muzike (istinski audiofil, od 1976 godine pasionirano skuplja ploce , kasete, cd diskove kad su se pojavili, ima rotela ra 10, zvucnici bookshelf quad 11l), njemu je moj sugden cisti high end, na sta sam mu ja odgovorio da je to samo jos jedno odlicno pojacalo, za relativno malo para....ali dzaba on zapeo high end....

-------------

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 23:03
Laku noć.
Umoran

-------------

Objavio: nino
Datum objave: 09.lipanj.2018 u 23:06

Kada sam kupio Sugden a 48 mkIII, pozvao sam jednog prijatelja na casicu razgovora i slusanje muzike (istinski audiofil, od 1976 godine pasionirano skuplja ploce , kasete, cd diskove kad su se pojavili, ima rotela ra 10, zvucnici bookshelf quad 11l), njemu je moj sugden cisti high end, na sta sam mu ja odgovorio da je to samo jos jedno odlicno pojacalo, za relativno malo para....ali dzaba on zapeo high end....

Reci ti njemu da je na našem Njuškalu i njegov Rotel hi-end, a o Quadu da ne pričam. To je postao vrlo rastezljiv pojam. Sve je hi-end i skoro sve što je Sony ikada napravio je Esprit.

-------------
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 23:09

Laku noć.
Umoran
Laku noc, 

-------------

Datum objave: 09.lipanj.2018 u 23:25
Umoran

-------------

Datum objave: 11.lipanj.2018 u 10:57
Kaj opet spika, sve ispod 100000kn je kita?

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 11.lipanj.2018 u 11:28

Pa jbga, kad su momci osli visoko...a jes stvarno nema smisla vise o tome pricati!!!
Prezvakana  tema na svim mogucim hifi forumima, a i sire.

-------------

Datum objave: 11.lipanj.2018 u 11:37

gola haha

Datum objave: 11.lipanj.2018 u 11:41
Što, opet halucinirate? Niste čitali postove?

-------------

Datum objave: 11.lipanj.2018 u 11:43
Ma pusti ti momke u oblacima nek zive u oblacima. Oni sto su naglo probili oblake najbrze izgube kontakt s tlom.

-------------

Datum objave: 11.lipanj.2018 u 12:07
top gun  fazon  bato, pa ti vidi. . . 

kako kaze stara izreka "ko visoko leti nisko pada" ... pda....

Ali, mozda smo mi ostali samo ne informisani, mozda je to samo neka nova moda ...tko zna!!!

-------------

Datum objave: 11.lipanj.2018 u 12:14
Istina da rasni full range visestazni zvucnici kostaju, ali to nikako nije samo tamo preko 100000kn.

-------------

Datum objave: 11.lipanj.2018 u 12:20

Tko je igdje spominjao kitu ispod 100000 kuna? Gdje to piše?

-------------

Datum objave: 11.lipanj.2018 u 12:51

Tko je igdje spominjao kitu ispod 100000 kuna? Gdje to piše?

j****a, prika, detektiralo ti misli... haha

Datum objave: 11.lipanj.2018 u 12:54
Apparatus a la Carlito (Carlito's Way), nakon što je izašao iz zatvora i odlučio živjeti poštenim životom, ali stvari baš i ne idu po planu:

"I don't invite this shit, it just comes to me. I run, it runs after me."

Datum objave: 11.lipanj.2018 u 13:02
U principu nigdje, iako ne znamo u cemu je i koliko konkretno bolji 180000kn skuplji zvucnik. Al ajde valjda svi znamo da bi trebao biti bolji, zbog same razlike u cjeni.

Ja sam recimo uvjeren da je to vezano i uz volumen i akustiku prostorije, dakle iznad neke cijene nema smisla ici za taj i taj prostor, i da zvucnik od 200000kn u tom nekom prostoru od recimo 35kvadrata nece biti bolji od onog za recimo 50000.

Recimo da su svi timbralno izuzetno neutralni i da s cijenom raste moguca maksimalna glasnoca bez stresa i bas ekstenzija.

Ne znam, zabrijo sam da zelis implicirati da je sve ispod te i te cjene kita iz tvoje hipotetske usporedbe zvulja od 20 i 100Kkn

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 08:37
Zvučnik od 180000kn od onog za 18000 bolji je u svemu i to drastično. A to i treba biti majkumu. Je li 10 puta bolji? Nije.

Moj zvučnik od skoro 200000 kn u dobro tretiranoj slušaoni od 28 m2 radi fenomenalno. Nisam probao niti jednog od 20000 kn niti od 50000 kn (osim "samo" Sonus faber Extrema), a niti ne moram jer unaprijed znam što će biti. Kao što unaprijed znam što slijedi ako se na glavu bacim s 5. kata. Zvučnik je u sobu i sustav sjeo ko baba na djeda i upravo briljira ukupnom reprodukcijom.

Da sam bogat, što nisam i da imam para za n.pr. Wilson Alexia nikad ih ne bih stavio u svoju sobu jer je premala. Da imam para za SF Aida (ova nova je valjda 120000€) ne bih je stavio u manje od 100 m2. I tako dalje i tako bliže...

Svakomu tko ima imalo dume o audiju i soli u glavi ne pada na pamet misliti da pomaci u kvaliteti završavaju eto... baš ondje gdje je dotični stao s vlastitim ulaganjem (kako simpa) jer nije mogao dati više za hifu ili pak nije htio jer je apstraktno uvjeren da zvučnik od 180kkn i onaj od 18kkn zvuče jednako. Slični su jedino po tomu što su i jedan i drugi zvučnici i tu sličnost prestaje. Čim bolja soba uvijek se podrazumijeva i to ovdje nije predmet rasprave. Nažalost u audiju kao i kojekamo drugdje vrijedi pravilo koliko para, toliko muzike. Audio nikad nije vrijedio svojih novaca, a danas su cijene toliko karikirano napumpane da to više nema veze sa zdravom pameću, a može se pripisati labuđem pijevu dotične industrije. Ipak, hifa je skuplja no ikad, ali je i bolja no ikad, izvan svake dileme i prijepora.

Što se tiče kite iz moje perspektive, iskreno smatram da istinskom uživatelju glazbe ne treba kompletni osnovni sustav (source, amp, zvučnici, kablaža) skuplji od recimo 10000 kn, SH naravno. Sve to zvuči krasno ako se dobro posloži i dovoljno je uvjerljivo za neopterećenog slušača. Ako se netko vozi između točaka A i B i ne zanima ga ništa osim funkcije, najbolje mu je kupiti Škodu Fabiju. Kvalitetan auto koji svoju svrhu ispunjava savršeno. Ima li smisla tu Škodu bilo kako uspoređivati s boljim autima (Audi, Merc, Bemve) osim što su to sve auti?

Nitko nije bolji čovjek samo zato jer ima bolje zvučnike, ali shvatite konačno: priča o malim apgrejdovima i ogromnom pratećem ulaganju vjerojatno stoji, ali za provjeru toga nitko ovdje (a i znatno šire) ni približno nema para.

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 09:27
Citam i ne verujem sta covek pise,  ima zvucnik od nekih 27093.3614 eura,  i kasnije napise "Da sam bogat, što nisam ...."

pa sa koje planete si ti .....ala je tebi dooobro da....nije ni cudo sto si nam svima nedostajao, ni prva jutarnja kafica me ne razbudi tako dobro kao tvoji komentari, kralj si ....

-------------

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 12.lipanj.2018 u 09:57
Aj ne prcajte bez veze. ...
Što bi se sada čovjek trebao opravdavati zašto ima skupu hifi opremu? Kamo sreće da živimo u zemlji u kojoj je to češća pojava. ...

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 10:11

Citam i ne verujem sta covek pise,  ima zvucnik od nekih 27093.3614 eura,  i kasnije napise "Da sam bogat, što nisam ...."

pa sa koje planete si ti .....ala je tebi dooobro da

Apparatus sigurno nije bogat covjek. Bio ja kod njega i vidio. U nasoj drzavi za takvog ne mozes reci da je bogat, a ni u vasoj, parabolis. Jest, ima prilicno skupu opremu i ulozio je puno u slusaonicu, ali uzivanje u glazbi je njegov zivot. Dosta je radio, podredio neke druge stvari svom cilju, gradio je sistem nekoliko desetljeca, s paznjom, znanjem i ljubavlju. I sad zasluzeno uziva. Nije bogat, ali u pravu si... njemu je bas dooobro. I neka mu je!  Clap

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 10:18
NIsam mislio nista lose.....neka mu je i neka uziva...ali ima  kontradiktornih izjava, da ne misle mlade generacije koje dolaze da to mora tako....nista vise...

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 10:29

NIsam mislio nista lose.....neka mu je i neka uziva...ali ima  kontradiktornih izjava, da ne misle mlade generacije koje dolaze da to mora tako....nista vise...

Nisam ni mislio da si nesto lose mislio.

A mlade generacije koje dolaze, njima nije hi-fi nesto napet. Nauceni su na ispodprosjecan zvuk i njima je i taj dobar. Brzi su, nestrpljivi, povrsni... Kad ostare mozda ce drugacije razmisljati... mozda?

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 10:30
Ne bih da se ovo pretvori (opet) u analizu moje persone iako sad barem mogu odgovoriti za razliku od nedavno kad sam mogao samo čitati pametovanje onih koji me uopće ne poznaju. 
Nisam sustav stvarao desetljećima nego 10+ godina. Prije sam 18 godina živio s aktivnim zvučnicima vlastite konstrukcije i izrade i s raznom tvikanom pratećom opremom, mahom konfekcijom ili ipak nešto više od toga Sve je ozbiljno počelo 2007. kad sam kupio CD plejer Krell KPS20i. Do tada sam bio okorjeli diajvajer i u tomu dosegao zavidne rezultate ujedno tako krpajući vječiti nedostatak para. Ipak, nakon nekoliko desetljeća bavljenja bilo čime čovjek izgubi motivaciju. Tako je valjda sa svime u životu. Osim kod mene vezano generalno za audio. To je jedina konstanta u mojem životu s kojom ću vjerojatno i umrijeti. Dakle, nisam dobio nasljedstvo kako je to Gašo prije par mjeseci podlo natuknuo (kamo sreće da jesam) već sam kao crv radio i mučio se cijelo desetljeće. Pošteni sam auto kupio tek ove godine koji mjesec prije 54. rođendana. Dakle, prioriteti, prioriteti... Vječiti raskol u glavi ljudi koji nisu bogati novcem.

-------------

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 12.lipanj.2018 u 10:32

A stare generacije misle tako?
Komplekse treba ostaviti po strani. Svatko troši na što želi. Cijela sila ljudi troši na gradnju kuća i vikendica koji im ne trebaju i u kojima ne borave a to je kao normalno....
Život je samo jedan. Čovjek je znao što hoće i iskrcao svoj zarađen novac na opremu koja ga veseli. Dali bi ja ili netko drugi odabrao neku drugu opremu je drugo pitanje. Možeš tako ili možeš po cijeli život "tezgariti" i "kokošariti" po oglasnicima, tražiti komponente +30 godina starosti, otvarati teme na forumima oko nabavke zvučnika za 200 eura i gledati ove prve te misliti si kako oni nemaju pojma...

kao što rekoh...aj ne prcajte...haha

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 10:33

Molim te navedi mi pokoju moju kontradikciju pa da pokušam pojasniti sebi i drugima. U ime mlađe generacije. I nemoj se oglušiti, pliz.

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 10:40

Molim te navedi mi pokoju moju kontradikciju pa da pokušam pojasniti sebi i drugima. U ime mlađe generacije. I nemoj se oglušiti, pliz.
Citaj svoje postove pazljivo, vise puta...nemam nista protiv ni tebe ni tvoje persone, da me ne razumes pogresno (a hoces jer je tako lakse)....
I onda se cudite sto je forum  na umiranju, ako je ovo privatna "zurka" vas par , okej, recita....ako neko pita za savet a ima opremu sa second hand trzista od +200e (nisam taj :-)   ), ma udri po njemu... da ne sirim dalje.
E to mi smeta jako. 
Neko voli da "kokosari" , neko pak ne voli, ali ljudi mojji dragi to je sve legitimno....

-------------

Objavio: zook
Datum objave: 12.lipanj.2018 u 10:53
Yebote, koji gnjavež.
Klopa

-------------
đez je limunada

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 10:55
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Dali bi ja ili netko drugi odabrao neku drugu opremu je drugo pitanje. Možeš tako ili možeš po cijeli život "tezgariti" i "kokošariti" po oglasnicima, tražiti komponente +30 godina starosti, otvarati teme na forumima oko nabavke zvučnika za 200 eura i gledati ove prve te misliti si kako oni nemaju pojma...
Ljudi se ponašaju kako žele, a većina njih ne kuži da je "nisam mogao" samo bijedni eufemizam "nisam dovoljno htio i želio". Pa je onda kriva država, bog otac ili izvanzemaljci. Kokošarenje je legitimno i ako nekoga zabavlja, be my guest. Problem nastaje kad se vlasnici skuplje, jelte, opreme proglašavaju kretenima jer je to, jelte, porez na budale. Evo, ovaj Parabolis veli par stranica ranije, bio kod njega lik koji od 1976. skuplja ploče i kasete. To ga valjda čini autoritetom proglasiti Parabolisovog tamo nekog Sugdena hajendom. Čisti hajend. A Parabolis trepće okicama i milo mu , a nema ni ništa protiv. I sad ti sjedneš za računalo i čitaš pizdarije. I duboko udahneš trudeći se da ne popizdiš i izvrjeđaš ga ko konja. Na kraju to ne učinim jer nema smisla Okej, čovjek ne zna, nije sramota. Možda i nauči ako se ne bude pravio pametan više nego što jest. Jbt, ja se svoj sustav ne usuđujem nazivati hajendom. Možda imam komad ili komadić toga, ali ljudi moji budimo realni. Uostalom, koga boli patka, kao da je i bitno.
Opet kažem, svatko ima pravo u vezi hife raditi što želi, ali nema pravo s***i po ljudima koji su uložili u audio. 

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 10:59

Citaj svoje postove pazljivo, vise puta...nemam nista protiv ni tebe ni tvoje persone, da me ne razumes pogresno (a hoces jer je tako lakse)....
I onda se cudite sto je forum  na umiranju, ako je ovo privatna "zurka" vas par , okej, recita....ako neko pita za savet a ima opremu sa second hand trzista od +200e (nisam taj :-)   ), ma udri po njemu... da ne sirim dalje.
E to mi smeta jako. 
Neko voli da "kokosari" , neko pak ne voli, ali ljudi mojji dragi to je sve legitimno....
Nemam ni ja ništa protiv tebe, ali brate mili... Užasan si.
haha

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 11:00
Oke, podlo, ili zlocesto sam to natuknuo, no prateci ovaj forum i u nemogucnosti da sudjelujem i istovremeno izbjegnem ili ignoriram tvoje postove, moram priznati da sam postao prilicno iziritiran, postepeno i nadr.. jednostavno zato sto si komunicirao s visoka.

Dakle neke moje izjave posljedica su iritacije

Nadam se da toga nece biti u buducnosti, i da cemo smiriti strati i jednog dana zajedno popiti kavu.

Mislim, ionako je glupo trositi vrijeme na takve gluposti, ovo je hobi a ne pitanje zivota i smrti.

Moj stav je da je audio samo jedna zadovoljstina od hrpte stvari u zivotu, nikad nisam zelio zrtvom doc do toga, zrtvovao sam se zbog puno bitnijh stvari poput vlastitog stana, resio to i sad uzivam i ne zelim da mi hifi bude opterecenje a kamoli da moram podnostit zrtvu. Ne kupujem nista izvan svojih mogucnosti(keš bez treptaja) i sto mi realno ne treba.

Tako da je ona podla izjava o nasljedstvu dosla od mog pogleda na stvari, jer osobno bi kupio zvucnici od 150-200000kn+ostalo eventualno ako mi je to 10% zalihe love ili ustedevine.

Eto, nista drugo.

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 11:02

Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Dali bi ja ili netko drugi odabrao neku drugu opremu je drugo pitanje. Možeš tako ili možeš po cijeli život "tezgariti" i "kokošariti" po oglasnicima, tražiti komponente +30 godina starosti, otvarati teme na forumima oko nabavke zvučnika za 200 eura i gledati ove prve te misliti si kako oni nemaju pojma...
Ljudi se ponašaju kako žele, a većina njih ne kuži da je "nisam mogao" samo bijedni eufemizam "nisam dovoljno htio i želio". Pa je onda kriva država, bog otac ili izvanzemaljci. Kokošarenje je legitimno i ako nekoga zabavlja, be my guest. Problem nastaje kad se vlasnici skuplje, jelte, opreme proglašavaju kretenima jer je to, jelte, porez na budale. Evo, ovaj Parabolis veli par stranica ranije, bio kod njega lik koji od 1976. skuplja ploče i kasete. To ga valjda čini autoritetom proglasiti Parabolisovog tamo nekog Sugdena hajendom. Čisti hajend. A Parabolis trepće okicama i milo mu , a nema ni ništa protiv. I sad ti sjedneš za računalo i čitaš pizdarije. I duboko udahneš trudeći se da ne popizdiš i izvrjeđaš ga ko konja. Na kraju to ne učinim jer nema smisla Okej, čovjek ne zna, nije sramota. Možda i nauči ako se ne bude pravio pametan više nego što jest. Jbt, ja se svoj sustav ne usuđujem nazivati hajendom. Možda imam komad ili komadić toga, ali ljudi moji budimo realni. Uostalom, koga boli patka, kao da je i bitno.
Opet kažem, svatko ima pravo u vezi hife raditi što želi, ali nema pravo s***i po ljudima koji su uložili u audio. 
Jeste , covek ne zna, ali sam hteo reci da je upravo stvar prioriteta, njemu je to skupjlanje ploca, kazeta, compactk diskova....inace, u tom mom postu sam i demantovao njega , da svima bude jasno jer Sugden nije ni mrvicu high end....a okicama  trepcem i kad citam tvoje postove ljubavi moja mila.....cmok cmok.....dada

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 11:09
Jos bi htio dodati da ljudi koji su neoptereceno izdvojili svojim rukama zarađen dio novca u hifu ili bilo sto drugo, i oni koji su se zrtvovali,rintali, podredili dio svog zivota za tak nesto, imaju drasticno razlicit stav i osjetljivost na temu hife, njihove hife, smisla svega itd.

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 13:41

Jeste , covek ne zna, ali sam hteo reci da je upravo stvar prioriteta, njemu je to skupjlanje ploca, kazeta, compactk diskova....inace, u tom mom postu sam i demantovao njega , da svima bude jasno jer Sugden nije ni mrvicu high end....a okicama  trepcem i kad citam tvoje postove ljubavi moja mila.....cmok cmok.....dada
Jbg, sad da ti idem napisati da se ponašaš ko debos, izazvao bih javnu sablazan i osudu, a ti bi se uvrijedio i bio još gori. Pa onda niti neću.

-------------

Objavio: Kalle242
Datum objave: 12.lipanj.2018 u 14:10
Upravo to, bio je frend kod mene nedavno... voli glazbu ima nekakvu entry opremu, isto nikad nije čuo nešto recimo ozbiljnije pa je ostao paf... ne znam čemu se tu neki opravdavaju, koliko želiš/možeš toliko uložiš. Nekome i te kanturine znače više nekome manje, svakakvi smo.
Ja sam s vremenom shvatio da je veće bolje u mom slučaju, a ujedno je i skuplje i ybg. 

Eto imam lijep fullrange zvučnik, klase cca 40-50kkn... koji sam s vremenom dotjerao da odlično radi koliko se može, da nema boljeg od toga IMA... čuo, vidio, pa i pipao haha, kojekakve Wilsone, Revele, Avalone, B&W 800, vrhunske samogradnje (Baxin Lumen white) itede itede i sve što je iole BOLJE (ne drugačije), već se vrti oko 100 i više kkn, no em i premala soba, em meni (pre)veliki novci i eto...

Tako da nemojte lupetat bezveze, uglavnom ima boljeg od toga što imate doma, no bitno da je to doma dovoljno dobro da možeš živjeti sa time na dulje staze. 

Nekad se ugodno iznenadiš ima svega u SH ako znaš što hoćeš, evo ljetos sam frendu preko forumskog kolege zbacka frendu za njegov marantz slušao i pazario njegov Energy Connosieur C6.

Pisalo se ovdje prije o tom sustavu pa su zbacka uglavnom snobovi koji su utukli više novaca u hifi debelo popljuvali, a da nisu to ni čuli.

Uglavnom i mene je iznenadilo kako to lijepo i relativno kompletno radi, a cijena sustava je sveskup oko 10000 kn.

Eto da nemam Thiel koji je ipak malo kompetentniji zvučnik, uzeo bi ga sebi, mrak kupovina, za lovu cca hrvatske prosječne plaće.

I dan danas taj Energy nakon 20 godina, možeš staviti uz bok bilo čemu cijene 5-6000eura novo. 
S time da za razliku od većine manjih (skupih) monitora dobro odradi i bas. 

No opet... boljeg uvijek ima, slušajmo malo glazbu.PinchUmoran

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 14:13

Jbg, sad da ti idem napisati da se ponašaš ko debos, izazvao bih javnu sablazan i osudu, a ti bi se uvrijedio i bio još gori. Pa onda niti neću.
Pa, sad kad bih ja rekao da si obican uobrazenko,   koji gleda sa visine, izazvao bih javnu sablazan i osudu, a ti bi se uvredio i bio jos gori. Pa onda niti necu.haha..

Opterecen si cenom svog sistema, a muzika ti je u nekom drugom planu.

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 14:31
No opet ovdje smo i slušamo, pohodimo klub, sajmove, razmijenjujemo iskustva, hodamo okolo i slušamo da bi razlučili žito od kukolja... haha 

Cijene su podivljale, monitori već dosižu cijene i do 10.000 eura, a nešto npr. kao ovo dolje košta 23000 funti, što će reći oko 200-250000 kn, a zvuči možda za 10.000 eura (možda sam puno i rekao) i ne govorim to iz jala nego iz nakupljenih slušnih iskustava. Slušao sam taj zvučnik više puta, solidan kompaktni floorstander ali za recimo 40-50.000kn.

https://www.audioemotion.co.uk/verity-parsifal-ovation-loudspeakers-495-p.asp

Po pitanju cijena je otišlo sve kvragu. Oni neki gore koji sam nabrojao iz klase od 100 i više tisuća doslovce pometu pod s ovim mališom koji košta ko omanji BMW, no eto za sve se danas nađe kupac. 

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 14:39
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

No opet ovdje smo i slušamo, pohodimo klub, sajmove, razmijenjujemo iskustva, hodamo okolo i slušamo da bi razlučili žito od kukolja... haha 

Cijene su podivljale, monitori već dosižu cijene i do 10.000 eura, a nešto npr. kao ovo dolje košta 23000 funti, što će reći oko 200-250000 kn, a zvuči možda za 10.000 eura (možda sam puno i rekao) i ne govorim to iz jala nego iz nakupljenih slušnih iskustava. Slušao sam taj zvučnik više puta, solidan kompaktni floorstander ali za recimo 40-50.000kn.

https://www.audioemotion.co.uk/verity-parsifal-ovation-loudspeakers-495-p.asp
naravno, mi se divno druzimo,ima nas 4-5 dobrih prijatelja, drugova, zaljubljenika u ovaj divni hobi, pokusao sam reci u par navrata da je nekome bitno biti kolekcionar nosaca zvuka, pak drugom prijatelju da ide na koncerte, meni licno od svega po malo, i opet se volimo / druzimo ....uzivamo....
sto se tice cena, pa to je ludilo pravo...marketing radi posao, ne kazem bas u svakom slucaju, ali u vecini slucajeva.....
da bi razlucili zito od kukolja potrebna je zdrava i dobra atmosfera, rasprava, sto realna u zivotu, sto virtualna (forum).
ova virtualna nije zdrava, puno zuci, vecina odustana od foruma pa se ne pojavljuje vise....e toga mi je zao, mozemo i ovde lepo da se druzimo, razmenjujemo ideje, iskustva...

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 15:11

[
Koliko vidim, više si ti opterećen cijenom mojeg sistema jer ja nisam nimalo. 

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 15:16

Pisalo se ovdje prije o tom sustavu pa su zbacka uglavnom snobovi koji su utukli više novaca u hifi debelo popljuvali, a da nisu to ni čuli.
Nije tako bilo ni približno. Samo se tebi ova kriva interpretacija zbog nekog apstraktnog razloga više svidjela pa si je selektivno zapamtio.

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 15:23
No dobro ajde, davno bilo no razapeše čoveka. haha
Eto zbacko je radi nekih privatnih razloga prodao sustav, lijepo smo se družili, pili vino i slušali glazbu jedno ljetno večer prošle godine u  7. mjesecu.

Sada taj biser od zvuglia sluša moj frend na sličnom no refreshanom starom marantzu pm64mkII. Ima i bolju sobu, pa je i potencijal veći, no on je više glazbofil pa se toliko ne zamara sa detaljima kao mi "pacijenti". 

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 15:26

[
Koliko vidim, više si ti opterećen cijenom mojeg sistema jer ja nisam nimalo. 

Uf, pa to me bas opterecuje kao lanjski sneg.

Vidim da nis ni malo optereecen...gde se zaustavljas , mzoemo ovako do prekosutra.....od mene toliko coolcoolcoolcoolcool..............

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 15:36

No dobro ajde, davno bilo no razapeše čoveka. haha
Eto zbacko je radi nekih privatnih razloga prodao sustav, lijepo smo se družili, pili vino i slušali glazbu jedno ljetno večer prošle godine u  7. mjesecu.

Sada taj biser od zvuglia sluša moj frend na sličnom no refreshanom starom marantzu pm64mkII. Ima i bolju sobu, pa je i potencijal veći, no on je više glazbofil pa se toliko ne zamara sa detaljima kao mi "pacijenti".
Razapinjanje je započeo Helicon (falimtisebožedaseovdjevišenejavlja) upalivši bager svojim sistemom sam protiv svih, a kojemu je cilj uvijek bio živciranje sugovornika i vađenje masti na slamku te satiranje kvantitetom postova u stilu teškog znalca , a dvije-tri godine prije se ovdje jadan informirao o šrotex risiveru za kućni bioskop jer nije imao pojma ni o čemu. A sugovornike je iživciralo ponajviše proglašavanje idotima svakoga tko nema takav Enerđi i Maranca jer to je kraj svijeta i budaletina neopjevana svatko tko ima išta skuplje. Drago mi je da je onaj ajnštajn Zbacko to ipak na kraju uspio utopiti nakon 10 godina. I vjerujem kako to dobro svira, nema nikakvog razloga misliti suprotno.

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 15:41
Jeotevrag ti se tog svega još sjećaš. haha OK stati ćemo na tome, da to je odličan zvučnik, eto bio vidio, čuo. 
A svi smo tu znali pisk***ti svašta pa šta i ti i ja uostalom, sve je to bio dio učenja i evolucije.

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 15:59

A svi smo tu znali pisk***ti svašta pa šta i ti i ja uostalom, sve je to bio dio učenja i evolucije.
Jašta, svašta, dašta.
haha
Yebo čovjeka koji za 10+ godina učeći nije korigiro sijaset stavova jer to je normalno. Tko nije, glupan je.

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 16:03

Vidim da nis ni malo optereecen...gde se zaustavljas , mzoemo ovako do prekosutra.....od mene toliko coolcoolcoolcoolcool..............

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 20:04

Ti to o sebi pricas ?

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2018 u 23:06
 ovo je  krenulo u krivom smjeru :-) ... 

iskreno koliko će netko ulupati u hifu je njegova osobna stvar ... proglašavati nekoga zbog toga 
luđakom ili bogatašem je jednostavno nedostatak životnog iskustva ...

nije netko materijalno bogat jer ima zvučnike od 200k i vozi fabiu ili živi u jednosobnom stanu...  (ne govorim da je to ovdje slučaj)... 
svatko izdvoji za sustav određenu količinu novca - naravno ako ne radiš ili si student onda je svaka lova velika... 
ispravno je dati love za sustav koliko sam ja dao, a sve preko toga je čisto bacanje para u vjetar jer ionako ne donosi značajan čujni pomak :-)
to što neki imaju sustave skuplje od boljeg auta ne znači da su to dobili za 18 rođendan... 
sve je stvar prioriteta , zadovoljstva sa sustavom koji imaš i naravno koliko imaš para ...
kao što to soundnewsdino zna naglasiti ionako se kupuju komponente za predviđenu količinu para i veličinu popusta koji se dobije :-)

a nije svima prioritet novi auto... gušti se plaćaju- a zato novac i služi....

"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao na gluposti." - George Best

Objavio: syss
Datum objave: 12.lipanj.2018 u 23:23
baš to... sad raspravljat tko je koliko dao za nešto je totalno bespredmetno.

uvijek će biti onih koji će sa podsmjehom gledati na moje zvučnike od 1000€, ali je generalno više onih koji mašu sa uputnicom za vrapče da sam dao tolike pare.

who cares, ja i dalje jednako volim svoje spikere i brišem prašinu sa njih redovito

jednom kad se shvati da je audiofilija hobi eksponencionalne krivulje isplativosti, tada će nestati ovakve diskusije.

Objavio: 11duc
Datum objave: 13.lipanj.2018 u 00:11
Šta ču, priznajem haha Uz sve igračke koje imam doma neverovatno uživam na napipanima Lineaum LS-1000, ova njihove piksne rade do jaja.

Datum objave: 13.lipanj.2018 u 08:45

Oke, podlo, ili zlocesto sam to natuknuo, no prateci ovaj forum i u nemogucnosti da sudjelujem i istovremeno izbjegnem ili ignoriram tvoje postove, moram priznati da sam postao prilicno iziritiran, postepeno i nadr.. jednostavno zato sto si komunicirao s visoka.

Dakle neke moje izjave posljedica su iritacije

Nadam se da toga nece biti u buducnosti, i da cemo smiriti strati i jednog dana zajedno popiti kavu.

Mislim, ionako je glupo trositi vrijeme na takve gluposti, ovo je hobi a ne pitanje zivota i smrti.

Moj stav je da je audio samo jedna zadovoljstina od hrpte stvari u zivotu, nikad nisam zelio zrtvom doc do toga, zrtvovao sam se zbog puno bitnijh stvari poput vlastitog stana, resio to i sad uzivam i ne zelim da mi hifi bude opterecenje a kamoli da moram podnostit zrtvu. Ne kupujem nista izvan svojih mogucnosti(keš bez treptaja) i sto mi realno ne treba.

Tako da je ona podla izjava o nasljedstvu dosla od mog pogleda na stvari, jer osobno bi kupio zvucnici od 150-200000kn+ostalo eventualno ako mi je to 10% zalihe love ili ustedevine.

Eto, nista drugo.
Nije mi namjera drviti, ali mi se čini da sam ostao dužan odgovor pa onda još samo ovo.
Kužim sve, ali zašto podlo pobogu? A za iritacije postoje razne dobre kremice.
haha
Što se tiče povijesti konflikta i je li prvo bila kokoš ili jaje, iskreno više ni sam ne znam. Samo znam da sam godinama ignorirao (pročitao, ali ne i odgovarao) raznorazne komentare, upadice, uvrede i podyebavanja koje nije uvijek bilo lako prešutjeti. Ne znam otkud takva osobna razina animoziteta i čime sam to zaslužio. Naravno da sam i ja imao svojih "svijetlih" trenutaka, ali mi na kraju ipak nije jasno koga sam ubio da mi treba baš toliko srkati mast na slamku. No dobro, svakoga dana se trudim biti bolji čovjek pa mi se možda tako i vrati.

Što se tiče žrtava za hifu, nisam ni ja živio pod mostom cijelo vrijeme i nije mi ništa posebno falilo. Paralelno sam sređivao kuću i sad imam krasnih oko 130 kvadrata stana, lijepu okućnicu, novi krov, novu fasadu, ogradu na daljinski....
haha
Ukratko zajedno s mojom ljubavi stvorio solidnu životnu imovinu. Trebao sam to i znatno prije no ponešto šašava država pa okolnosti pa lijenost pa inertnost pa ima vremena... Dok jednog dana ne skužiš da vremena više nema i da je krajnji čas za uživanje u životu bez trauma vezanih za infrastrukturu. Neke stvari su najbolje kad završe i bolje ikad nego nikad. Mogao sam to odguliti koju godinu ranije da nije bilo hife, ali ovako sam sigurno sretniji. Toliko o prioritetima i odricanju, isposničkom životu... A da sam čekao da mi hifa bude 10% ušteđevine (pogotovo ovakva), grdno bih se načekao. Za hifu više para nema (a i čemu?) jer samo ozbiljan apgrejd digitalije u mojem slučaju košta 30000€ (dCS Rosini) o čemu je uopće smiješno govoriti. Sad mi još ovih 10+ (bar se nadam) produktivnih godina ostaje za namicanje jako ozbiljne novčane akumulacije koja će dodatno jamčiti kvalitetno starenje prije groba. I tako, nabacah nekoliko misli bez posebnog promišljanja, ako je za jutro previše je. A i inače je previše.
haha

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2018 u 11:30
Originalno postano od strane člana: syss syss napisao:

uvijek će biti onih koji će sa podsmjehom gledati na moje zvučnike od 1000€,

Onda znaš kak neki gledaju na moje zvučnike, koji su prije 20 godina koštali novi za 300 eura haha 
(Castle Isis)

Datum objave: 13.lipanj.2018 u 11:48
nisam nažalost slušao, ali se dobro sjećam članaka koje sam čitao o njima

Datum objave: 13.lipanj.2018 u 12:14
Castle su bili dobri zvučnici. Davno čuo nekoliko modela. Propadoše.

-------------

Objavio: Doomsday
Datum objave: 13.lipanj.2018 u 12:55

... 
...Ako se netko vozi između točaka A i B i ne zanima ga ništa osim funkcije, najbolje mu je kupiti Škodu Fabiju. Kvalitetan auto koji svoju svrhu ispunjava savršeno...
...

Je'ote, kako ga pogodi, ko da si vidovit, koje auto nedavno uzeh, i zašto...

haha

Inače, i sa svime ostalim se slažem... Stvar je želja, mogućnosti i iskustva... Za svakog individualno...

A šta se forumskog pisanja tiče, ako ne mogu pomoć trudim se ne javljat i barem ne odmagat...

Polako skužih da ne mora moja bit svaka zadnja, i da živce triba čuvat, ako ne drugima onda bar sebi...

Skužajte na OT, ali tema je već odavno otišla pod pravim kutem, pa se nadam da nitko neće zamjerit...

zlatni_zub

-------------
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...

Objavio: nino
Datum objave: 13.lipanj.2018 u 12:57

uvijek će biti onih koji će sa podsmjehom gledati na moje zvučnike od 1000€,

Onda znaš kak neki gledaju na moje zvučnike, koji su prije 20 godina koštali novi za 300 eura haha 
(Castle Isis)

Castle Isis lijepo zapakirani, na suhom i mracnom mjestu stoje i ne idu iz kuće. To je čudo od zvučnika.

-------------
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)

Datum objave: 13.lipanj.2018 u 13:00
Originalno postano od strane člana: Doomsday Doomsday napisao:

... 
...Ako se netko vozi između točaka A i B i ne zanima ga ništa osim funkcije, najbolje mu je kupiti Škodu Fabiju. Kvalitetan auto koji svoju svrhu ispunjava savršeno...
...

Je'ote, kako ga pogodi, ko da si vidovit, koje auto nedavno uzeh, i zašto...

haha

Inače, i sa svime ostalim se slažem... Stvar je želja, mogućnosti i iskustva... Za svakog individualno...

A šta se forumskog pisanja tiče, ako ne mogu pomoć trudim se ne javljat i barem ne odmagat...

Polako skužih da ne mora moja bit svaka zadnja, i da živce triba čuvat, ako ne drugima onda bar sebi...

Skužajte na OT, ali tema je već odavno otišla pod pravim kutem, pa se nadam da nitko neće zamjerit...

zlatni_zub
To i ja tupim i drvim non stop.

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2018 u 13:20
ajoj... gle - sa sto maraka nećeš napraviti reprezentativni sistem, to je tak jasno.

sa 2000 budeš.

sa 20000 budeš još više.

jedino pitanje je da li ćeš ti 18000 DEM razlike potrošiti na kurve i kokain ili na novi dac i/ili output.

osobne preference 101 i to je to.

Datum objave: 13.lipanj.2018 u 13:22

ajoj... gle - sa sto maraka nećeš napraviti reprezentativni sistem, to je tak jasno.

sa 2000 budeš.

sa 20000 budeš još više.

jedino pitanje je da li ćeš ti 18000 DEM razlike potrošiti na kurve i kokain ili na novi dac i/ili output.

osobne preference 101 i to je to.
naravno, prosao sam taj put pre 4 godine, pa sam se polako penjao na lestvici, sad sam tu gde sam, ja zadovoljan, uzivam....

-------------

Objavio: Sten
Datum objave: 13.lipanj.2018 u 13:31
Originalno postano od strane člana: Doomsday Doomsday napisao:

... šta se forumskog pisanja tiče, ako ne mogu pomoć trudim se ne javljat i barem ne odmagat...
 Da, to je lijepo, međutim mnogi ne znaju gdje su sa svojim sistemom, pa onda "dobronamjerno" dijele savjete glede nečeg s čime nemaju osobnog iskustva. Rekla-kazala s neta ili "čuo na sajmu" i slično se ne broji.

Jedini način da znaš kako uistinu rade komponente koje koštaju xy kuna/eura je da ih čuješ doma, po mogućnosti u prikladnom sistemu.
 Ukratko, ako doma imaš player od 500 eura, i nisi slušao player(e) od 5000 eura, ne znaš koliko taj player vrijedi ili ne vrijedi. I shodno tome nemaš što suvislog reći glede te teme.

Dodatni problem je što onaj tko je od entry-levela došao do neke više klase puno bolje zna kako stvari točno stoje, od onih koji to nisu učinili. Ali dok oni prvi nemaju baš potrebu pisati o entry-levelu, oni drugi imaju potrebu razglabati o nečem s čime nemaju iskustva.

-------------
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)

Datum objave: 13.lipanj.2018 u 14:15

što povlači još jedno pitanje...dal bi ti zvuk sustava bio bolji da si 18000 DEM potrošio na kurve i kokain, nego na novi DAC haha

Datum objave: 13.lipanj.2018 u 14:16
zed zna

moraš ozbiljno vagat!

Datum objave: 13.lipanj.2018 u 17:21
Nije iz iskustva nego samo hipotetski: možda bi i bio dok ne bi skurio tih 18k marona (šteta kaj ih više nema), a to bi bilo relativno brzo. Nakon toga bi imao spolnu boleštinu (vjerojatno), tešku ovisnost (sasvim sigurno) i loš zvuk. Dakle, poanta je budi krijepostan kupi DAC i ne zastranjuj ko Đorđ koji otego papke prije reda.

-------------

Datum objave: 15.lipanj.2018 u 12:21
ako imaš tešku ovisnost onda ti je svejedno kaj svira

Datum objave: 15.lipanj.2018 u 12:26
Pače sve ti svira.
haha

-------------

Datum objave: 15.lipanj.2018 u 12:30
i kad ne svira

Datum objave: 20.lipanj.2018 u 01:50
Kakva je ovo zamrla tema? Ajmo App i Glava, make love, not war!!

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net