Ispiši stranicu | Close Window

Kombiniranje AV sa stereo sustavom

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14868
Datum ispisa: 21.studeni.2018 u 08:48
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Kombiniranje AV sa stereo sustavom
Objavio: noobservator
Tema:: Kombiniranje AV sa stereo sustavom
Datum objave: 22.lipanj.2018 u 22:02
Pozz, evo nakon kaj sam se predstavio imam pitanjce.

Vidio sam na nekim forumima da ekipa nije zadovoljna zvukom ili jačinom svog AV receivera pa ga koristi u kombinaciji sa kvalitetnijim stereo pojačalom koje pogoni samo prednje zvučnike.

Zanima me kako to funkcionira?

Znači osrednji AV receiver tipa Denon X3400 koji ima preout izlaze te osrednji ali zvučno kvalitetniji stereo receiver tipa Yamaha AS701/801. Ok, možda loša kombinacija Denon/Yamaha ali da shvatite na kaj mislim.

Odgovori:
Objavio: syss
Datum objave: 22.lipanj.2018 u 22:47
funkcionira da kupiš neki nabrijani komp sistem (ja imam logi z5500) i postaviš ga propisno, zaboraviš na kupovinu i onda gradiš stereo sistem

zvuči glupo, ali majke mi.

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 22.lipanj.2018 u 23:16
U ovoj konfiguraciji nema sreće od toga. Čemu dva puta duplirati pretpojačalo i tuner? Ako već želiš upgrade AV receivera dovoljno je ići na stereo izlazno pojačalo extra. Taj upgrade će donjeti dodatnu snagu u sistem a koliko će unaprijediti zvuk ovisi o kvaliteti pretpojačala u receiveru (koja može biti upitna) i kvaliteti interkonekta između njih...

Objavio: syss
Datum objave: 22.lipanj.2018 u 23:59
e to je uvijek li-la... o onda sp*č*aš pare na preamp koji baš nije bajan ili na amp koji isto tako nije i imaš miš-maš, a još kaže da roka češto po stereu.

Objavio: goran st
Datum objave: 23.lipanj.2018 u 23:03
JA imam reciver-stereo kombinaciju vec duuugo,sasvim pristojno je kombinirano i zvuci zadovoljavajuce.Ako imas zahtijevnije zvucnike ili ne zelis posebno spajat zvucnike sa reciverom i stereo pojacalom kombinacija preko preout na reciveru sa stereom pojacalom je jednostavnija ,posebno ako stereo amp ima passtrue opciju,tako ne koristis 2 predpojacala odjednom.Predpojacalo u reciveru vjerovatno nije neka sreca ali za pogledat film ili koji koncert sasvim dovoljno.
Naravno slusanje muzike prek stereo pojacala je isto uvjek dostupna,tako da ne gubis zadovoljstvo  kvalitetu stereo slusanja ali i imas opciju HT ugođaja!

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Datum objave: 24.lipanj.2018 u 21:15
Pa to me u biti samo zanima. Htio bih naručiti Tannoy XT6F a mislim da bi Denon X3400 bio malo preslab/preloš za takve zvučnike. Denon X4400 je bolji ali i 300€ skuplji a toliko me košta Tannoy XTC jer bih htio imat bar fronte i centar od kompleta.

Kako to funkcionira da se koristi AV receiver za filmove a stereo za glazbu ali bez preštekavanja kablova i da po potrebi odabrani izvor ima kontrolu.

Objavio: Doomsday
Datum objave: 25.lipanj.2018 u 20:13
Sve ti je Goran rekao...

Idealno, trebaš HT rec sa front R i L preout izlazima, i integrirano stereo pojačalo sa pass-through opcijom, tako da preout signal sa HT rec-a ne ide na predpojačalo od stereo ampa nego direkt na pojačalo snage stereo ampa...

Tu su ti front zvučnici spojeni samo na integrirani stereo amp...Kad gledaš filmove, upališ pass-through opciju i stereo amp ti bude samo pojačalo snage za prednje kanale HT-a, a kad slušaš stereo mjuzu, ne pališ uopće HT rec, izvore za mjuzu spojiš na stereo amp, i slušaš preko njega...

Sad, koji tačno modeli HT rec-a i integriranog stereo amp-a, koji zvučnici za front, centar, sub, back itd., nemam pojma, sam malo potraži...

mig

-------------
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...

Datum objave: 26.lipanj.2018 u 23:56
Evo ti npr stereo amp koji ima to http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/pojacalo-denon-pma-1510ae-black-oglas-5044748" rel="nofollow - https://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/pojacalo-denon-pma-1510ae-black-oglas-5044748
Power amp direct funkcija,imao sam to pojacalo i vrlo jednostavno i korisno,naravno treba i preout sa recivera!

-------------

Datum objave: 26.lipanj.2018 u 23:58
Originalno postano od strane člana: noobservator noobservator napisao:

Pa to me u biti samo zanima. Htio bih naručiti Tannoy XT6F a mislim da bi Denon X3400 bio malo preslab/preloš za takve zvučnike. Denon X4400 je bolji ali i 300€ skuplji a toliko me košta Tannoy XTC jer bih htio imat bar fronte i centar od kompleta.

Kako to funkcionira da se koristi AV receiver za filmove a stereo za glazbu ali bez preštekavanja kablova i da po potrebi odabrani izvor ima kontrolu.

Taj Denon ima preoute za sve kanale!!

-------------

Datum objave: 27.lipanj.2018 u 07:38
Da, sad gledam baš, X3400 ima 7 kanala a X4400 11 na preout izlazima.

Meni u biti trebaju front jel? Mislio sam da oni funkcioniraju kao assignable preout pa da ima možda dva tri i odaberem u postavkama za koji mi kanal treba...

Ok, možda pojačalo čak i rabljeno, sad gledam na pricespy.uk, denon ima ima od 200£ i onda skok na 1000£ pojačala a to mi je too much. Mdsound de ima X3400 za 600€ sa dostavom pa çu pogledat i kod njih kakav amp.

Kod Tannoya ostajem. Mislim da bi mi za 18m2 (5,3x3,5) XT8F bili overkill još s obzirom da sjedim na manje od 3m od njih.

Objavio: ear_drum
Datum objave: 27.lipanj.2018 u 15:12
Osim navedene kombinacije imaš i dvije druge alterntive:

1. Zaboravi AV reciever. Nabavi dva dobra zvučnika i dobro pojačalo i uživaj u zvuku (doduše, neće biti surround-a).

2. odvoji sustav s AV recieverom i setom (malih) zvučnika + sub, a posebno stavi pojačalo i zvučnike za glazbu. Ako su AV zvučnici dovoljno diskretni (ja imam zgodan Focalov set Sub & Co), onda i boravak neće biti prenatrpan zvučnicima.

Objavio: Dubs
Datum objave: 29.lipanj.2018 u 16:11
Ja imam sustav u kojem su odvojeni AV i Stereo.

Kako?

Ono šta želim slušat stereo (gramofon, MD, DAC/FLAC) ide direkt u pojacalo (Marantz PM11) i prema prednja dva zvucnika (BW CM9) u biwireu (kabel Neotech samogradnja).
To možda nije vrhunski zvuk, ali je jako,jako dobar.

Ostalo (tj filmovi, DVD) ide preko AV receivera - čiji output ide u input pojačala (pa tako distribuira sound na prednja dva).
Pojacalo tijekom slušanja/gledanja  ostaje na fixnih -5dB, kad zelim pojacati/utišati reguliram preko AV receivera.

Meni tako radi, i zadovoljan.

Pretpojačalo nemam, a da imam bilo bi prije stereo pojačala.

-------------
Right here, right now

Objavio: TomC
Datum objave: 04.srpanj.2018 u 14:56
Pozdrav, 
i ja sam nekako došao u fazu da idem u smjeru kombinacije AV recivera i integriranog pojačala. Konkretno pojačalo je Marantz PM8005 a razmišljam o receiveru NR1608/9.

Zanima me da li je za očekivat čujnu degradaciju u odnosu na izvor spojen direktno na pojačalo?
Ideja mi je kroz taj receiver dobiti nešto poput network plejera s malo ugodnijim sučeljem za rad :-) 

-------------
All those moments will be lost in time like tears in rain...

Datum objave: 09.srpanj.2018 u 11:09
..ili da preformuliram pitanje. Pretpojačalo u okviru tog receivera vjerojatno i nije nešto, ali kako znam premalo da bih imao svoj stav molim pomoć.
Vjerujemd da je za slušanje FM Ok, ali me kopka ovaj dio network plejera, kao i svirka s USB-a. 

Može li se tu išta očekivati (osim ugodnijeg sučelja za upravljanje datoteka)? 

-------------

Datum objave: 09.srpanj.2018 u 11:12
Originalno postano od strane člana: Dubs Dubs napisao:

Ja imam sustav u kojem su odvojeni AV i Stereo.

Kako?

Ono šta želim slušat stereo (gramofon, MD, DAC/FLAC) ide direkt u pojacalo (Marantz PM11) i prema prednja dva zvucnika (BW CM9) u biwireu (kabel Neotech samogradnja).
To možda nije vrhunski zvuk, ali je jako,jako dobar.

Ostalo (tj filmovi, DVD) ide preko AV receivera - čiji output ide u input pojačala (pa tako distribuira sound na prednja dva).
Pojacalo tijekom slušanja/gledanja  ostaje na fixnih -5dB, kad zelim pojacati/utišati reguliram preko AV receivera.

Meni tako radi, i zadovoljan.

Pretpojačalo nemam, a da imam bilo bi prije stereo pojačala.

Iz AV receivera na koji način ide van? Kroz pre-out? Koji AV receiver je u pitanju? 

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net